Holtense middenstand slaat een golfballetje 50% Holtens Nieuwsblad, j SPAARBANK TE DEVENTER f OPTOCHT VOLKSFEEST een grote Optocht korting HOLTENS NIEUWSBLAD School- en volksfeesten op 6 en 7 Juli Vriendelijk verzoek. Adm. G.E.B. Holten het ruiteren van hooi. BIJKANTOOR HOLTEN j Kans woningbouw in De Dikke Steen Vogelschieten opent Dijkerhoekse Feest IN DIT nummer U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint "s°I als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. DONDERDAG 17 JUNI 1999 Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 De THeer en Mevrouw van ZEBEN-SCHIPPERS geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter JOHANNA FREDERIKA Holten, 12 Juni 1949. .,de Hoge Loch", A 8c. Te koop) Een Partij Siraatbrokken liggende bij de Herv. Kerk. Inschrijvingen worden inge wacht vóór 22 Juni a.s. bij de secretaris-kerkvoogd, H. J. Westerik, A 315, alhier. Gevraagd: een METSELAAR en een OPPERMAN bij fa. A. Meerman en Zn., L 14c, Hohen. Te koop: PRIMA GAAS diverse hoogten, dubbel dik (goedkoop). Golfplaten f3.50 per stuk. J. G. van Linden- berg, Tel. 364, Holten. Weggevlogen: PAUWHAAN Tegen bel. terug te bezorgen Lelieveld, Eekehof, Holten. Adverteert in Het bestuur van de Volksfeestcommissie maakt bekend, dat het ter gelegenheid van de op de 2e dag hoopt te organiseren, waarvoor in de rubrieken „de mooiste versiering" en „de origineelste ge dachte" prijzen van f50, f40, f30, f20 en enkele van f 10 beschikbaar zullen worden gesteld. Ook voor lopende groepen komen er flinke prijzen. TREFT THANS REEDS UW VOORBEREI DINGEN VOOR DEZE OPTOCHT. Door overbelasting van de transformatoren wordt U verzocht om gedurende de maanden Juni t.m. September 1949 het electriciüeitsgebruik des voormiddags van 9 tot 12 uur zoveel moge lijk te beperken. Voor nadere toelichting zie elders in dit no. Voor de Landbouwers. Op Donderdag 23 Juni a.s. zal een demonstratie worden gegeven van Punt van samenkomst v.m. 9 uur bij W. Beid- man (Lambooi), Beuzeberg 29; en n-m. 2 uur bij G. J. Boode, Espelo 45. De Ass. R.L.VT)., W. RIETBERG. VAN DE i (Opgericht 1841.) X Geopend 's Woensdags van 91/s'12Va uur. I ORANJESTRAAT A 203a. 1 BRUISENDi I ;- '99^ vr.av. 18 EN za.19 JUNI CENTRUM NIJVERDAL 1 SB CULTUUR" nationale skcelcrwcdstrijd ecordpoging skating skalingdemons'ratics beach (voet) volleybaltoernooi abseilen klimwand hee luchtballonnen ik en dansgroepen Is verenigingen Schapen trekken winterjas uit bij kinderboerderij -7 P PW Herder W. Wiggers uit Laren kwam zaterdag 12 juni met tien kleine schapen naar kinderboerderij Dondertman. Hij haalde de tondeuse tevoorschijn en begon zijn witte en zwarte kudde ce scheren. 1 Iet Schaapschcerdersfeest heeft de stichting het evenement gedoopt. Velen kwamen een kijkje nemen om te zien hoe her 'ontdoen van.de winterjas' in zijn werk gaat. De meeste kinderen zaten er verbaasd naar te staren. Dit.hadden zé nóg nóóit gezien. (Foto: Johan Bolink) Het voorontwerp-bestem mingsplan Holten-dorp deel I en II zullen na aanpassingen ter inzage worden gelegd bij de gemeente. Enkele veranderin gen die hierin mee zullen wor den genomen zijn de wijzigin gen van het bestemmingsplan op de voormalige basisschool Het Kompas, en de Dikke Steen. Het huidige bestemmingsplan Holten-dorp deel I en II zijn vol gens burgemeester DJ. Verhoeven meer dan tien jaar oud. Daarom is het noodzakelijk het plan te herzien en wijzigingen uit die periode mee te nemen. „Deel I beslaat het noordwest ge bied en deel II het zuidoost ge bied," legt Verhoeven uit. Het eerste omlijnt de Haar, de Larenseweg, Aaltinksweg, de spoorbaan en de Gaardenstraat. Het tweede omtrekt de Kinderkorendag Kandelaar Er wordt op zaterdag 19 juni in de gereformeerde kerk De Kandelaar een Kinderkorenmiddag gehou den. Het begint om 14.00 uur. De entree is 2,50 gulden Op de lijst staan de koren IKK Mozaïek uit Holten, Spelenderwijs uit Nijverdal, De Nachtegaaltjes uit Nieuwleusen, Jubilate Deo uit Rijssen en IKK Zingen Maakt Blij uit Wierden. Zij zullen laten horen wat ze in hun mars hebben. Muzikaal adviseur is Luthine Postuma-Groen. Holtense Handelsvereniging viert 65-jarig bestaan Het Dijkerhoekse Feest komt er weer aan en traditiegetrouw wordt dit officieus een weck eerder geopend door het vogel schieten. Namelijk op zater-dag 19 juni. Schietvereniging De Zaagmolen heeft de organisatie in handen en zal de startschoten rond 20.00 uur laten geven op het terrein van 't Bonte Paard.Laten geven, want de winnaars van vorig jaar mogen dit gaan doen: de schutterskoning 1998 Wilco Vlogtmarr en de schuttcrs-prins 1998 Arno Meijerman.Hct vogelschieten vormt al sinds 1980 een vast onderdeel van het Dijkerhoekse Feest.. Aanvankelijk werd dit tijdens het feest zelf gehou-den. Nadat De Zaagmolen de or-ganisatie in han den kreeg, ver-huisde het echter naar de zater-dagavond vóór de plaat selijke feesten.De deelname kost 20 gulden voor volwassenen en 2,50 gulden voor de jeugd tussen 12 en 18 jaar. Kaartverkoop begint op de schietdagom 19.00 uur. Als de Holtense Handels vereniging (HHV) uitpakt, dan doet ze dat ook goed: met een golfclinic in Lochem en af sluitend een uitgebreid avond diner in Bistro de Holterberg. Er was dan ook alle reden toe, want de HHV bestaat namelijk 65 jaar. De hele Holtense middenstand leek uitgerukt te zijn naar de Golf en Country Club dc Graafschap in Lochem. Het bescheiden ter rasje was dan ook te vergelijken met een 'Holten in het klein'. Natuurlijk waren ook echte gol fers aanwezig, gestoken in een ge ruite broek tot aan de knieën, een bijbehorende pet op, nopjes on der de schoenen en een pijp in de mond. Gp de echte green zullen de geno digden tijdens deze zonnige maandagmiddag niet komen. Daarvoor is een golfdiploma ver plicht. Hiervoor moet zeker een jaarlang les worden gevolgd. Eerst oefenen Nee. de Holtense middenstand begint aan les 1 van het edele golf- spel: hoe houd ik een golfstick vast, wat is het verschil tussen een putter en een metal wood. Enkele professionals leggen de Holtcnaren dc eerste beginselen uit. Bezaait met witte balletjes ligt het enkele honderden meters lange grasmat. Met een elegante zwiep van de golfstick, zoeft de bal van een van de professionals door dc lucht. 'Oooh,' klinkt het uit het gezelschap wanneer de bal zo'n tweehonderd meter verderop de grond raakt. Een demonstratie wordt gegeven waar een beginner op moet letten. Wedstrijd Nadat de aanwezigen zijn ver deeld in enkele groepen, gaat het echte werk beginnen. Op naar de verschillende spelonderdclen die zijn gepland. Het oefenen van een .4 a/a Beldman toont trots de tl. Ten Velde) merde grote bokaal. Zij werd uiteindelijk uitgeroepen als beste golfer van de HHV. (Fo, ncary bijvoorbeeld. Proberen om dc bal zo dicht mogelijk bij dc ge le vlag neer te laten komen. Vijf ballen per deelnemer liggen klaar en dan is het schieten maar. „Bijna goed, maar nu alleen naar die andere vlag" grapt een enke ling die op hun beurt zit te wach ten. De bal vliegt namelijk 45 gra den uit het lood. Sommigen schie ten het ronde voorwerp net de na- bijgelegen sloot over. Anderen naderen de vlag die dentallen me ters verderop staat, erg dichtbij. Een ander spelonderdeel dat wordt afgelopen is het zogenaam de putten. Dit lijkt verdacht veel op midgetgolf en is bedoeld om de kleine schietbewegingen te oe fenen. Niet het hele lichaam be weegt mee in de swingende draai- beweging zoals bij een verre worp. Juist alleen de schouders draaien als een slinger van een klok. Een kort stootje is vaak al genoeg om de bal in de put te doen verdwijnen. De lerares haalt de vlag omhoog die in de put staat. Aan het onderste einde van de paal zit een soort vcrgictachtig plateautje. Hé, dat is handig." zegt een omstander als hierdoor ook de geputte bal mee naar boven wordt gebracht. „Ja, daar is duide lijk over nagedacht!" Winnares Alhoewel het volgens bestuurslid Frank Dogterom meer om de 'fun' gaat dan om het: wedstrijd element, waren er toch enkele prijzen aan de golf clinic verbon den. „We hebben aan het eind nog een barrage gehouden tussen vijf winnaars," geeft voorzitter Albert van de Maat aan. „Hier is dan uiteindelijk de winnaar uit voortgekomen die met dc grote beker naai huis mocht gaan." En groot was deze zeker; met twee handen vasthouden. Anja Beldman bleek dc gelukkige en mocht de bokaal mee naar huis nemen. Beste ondernemer Niet alleen de .winnaars van de golf clinic werden tijdens dit eve nement bekendgemaakt. Ook de genomineerden die verder gaan voor de strijd om de Ondernemer van het Jaartrofee werden gehul digd. Erik Huzen van het gelijkna mige garagebedrijf bijvoorbeeld. Net als Thea van Nierop van Cocon Kindermodc en Teun Schuppert van Schuppert Meubelen. Wim de Maag werd daarnaast als vrijwilliger van het jaar 2000 naar voren gehaald. Rijssenseweg, Oranjestraat, Noordenbergstraat, H.J. Wansinkstraat, de Kolweg, Kerkhofsweg en het spoor. Het gaat vooral om kleine wijzi gingen, maar ook de genoemde grotere zullen erin mee worden genomen. „In het gebied de Dikke Steen zit al een hele tijd de bouw van wo ningen in de planning weet de burgemeester. „We willen hier mee volgend jaar gaan s De voormalige basisschool Het Kompas krijgt een nieuwe be stemming. Hier zal kantoorruimte komen, waardoor een wijziging in de gemeentelijke papieren nood zakelijk is. Dit houdt wel in dat de huidige gebruikers, de HMV en de Welfare, een andere ruimte zullen i gaan zoeken. Zie de advertentie in deze krant II 0 0 E S SCHOEKE Inval in pand met softdrugs Er werd door de politie op woensdag 8 juni een inval gedaan in een woning te Holten. De politie had het vermoeden dat er soft drugs werd verhandeld. Tijdens deze actie werd een hoeveelheid softdrugs aange troffen welke in beslag is ge nomen. Ook werd een tweet al bewoners van het bewuste pand aangehouden op ver denking van de handel in ver dovende middelen. weers vefwpchtiag eA Geregeld zon. Vrijdag en za terdag overdag op de meeste plaatsen droog. We hebben dan een ahvisselling van wol kenvelden en perioden met zon. Temperaturen liggen op vrijdag rond de 20.0 a 21.0 graden, zater dag zo'n 22.0 a 23.0 graden, goed weer voor de jaarlijkse boeldag van HMV in Holten. Zondag overdag kans op een enkele re gen of onweersbui. Ook dan ligt de middagtemperatuur op een aangenaam niveau van 21.0 a 22.0 graden. Goed weekend. Weerman Freddie Paalman De Nido heeft vorige week donderdag Open Huis ge houden. Meer dan vijftien honderd mensen maakten hier gebruik van. Zie verder pagina 3 Het gepuf is voor vele exa menkandidaten voorbij. De geslaagden van scholenge meenschap De Waerdenborch zijn inmiddels bekend. Zie verder pagina 5 Vernielingen in zoutloods Door de gemeente Holten werd op maandag 7 juni mel ding gemaakt dat er in het voorgaande weekend vernie lingen waren aangericht in een loods van gemeentewerken. Hierin ligt strooizout opgeslagen. In de loods werden onder meer d- buizen vernield. Het is vrijwel ze ker dat de daders na afloop van de vernielingen onder het zout heb ben gezeten, mogelijk dat dit ie mand is opgevallen. Boeldag HMV De supportersvereniging van de Holtense Muziek Vereniging houdt op zaterdag 19 juni weer dc traditionele Boeldag. Tussen 9.00 en ongeveer 15.30 uur is op het terrein van de voormalige school Het Kompas aan de Hoffestraat 15 weer van alles te koop. De op brengst komt geheel te goede aan de HMV. Inbraak woning Er werd bij de politie op zater dag 10 juni 1999 melding ge maakt van een inbraak in een woonhuis aan de Motieweg te Holten. Omstreeks 19.00 uur zag de thuis komende bewoonster dat er in haar woning was ingebroken, te vens zag ze een grote grijze auto met hoge snelheid vanuit de di recte omgeving van de woning wegrijden. Mogelijk dat de be woonster bij haar thuiskomst de dader(s) heeft gestoord. Vooralsnog wordt er uit de wo ning niets vermist. Mishandeling Een verkeersconflict op donder dag 9 juni 1999 op de Dorperdijk te Holten, liep dermate uit de hand dat een van de partijen na afloop aangifte deed wegens mis handeling. De politie heeft de zaak in onderzoek. COLLECTEOPBRENGST De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds 'De Macht van het Kleine', die van 31 mei tot en met 5 juni werd gehouden, heeft in de gemeente Holten 5807 gul den opgebracht. Met dit geld kan daadwerkelijk aan de bestrijding van epilepsie worden gewerkt. geïnformeerd. Afs abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens tan een ander door! Gebruik deze bon voor Geeft het opgeven van een Ho":n: nieuwe abonnee. Inzenden a Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I "atrnm,, i '9,40 per jaar (betaalwjze: per acceptgiro) f76,75per jaar (betaalwjze: automatisch)

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1