Pupillen sterk bij Sport- en spelvertier met Van Bruggentoernooi Paraplu's langs de lijn bij straatvoetbaltoernooi meerkamp Goor Bergruiters slepen prijzen binnen bij concours C-Zwemkampioenschap in bad Twenhaarsveld Sandra Groeneveld wint 1e prijs paardenconcours Schakers sluiten seizoen af met verlies tegen Lochem Open Dag en Totaaldag bij sportclub Blauw Wit DONDERDAG 10 [UNI 1999 Holtens NIEUWSBLAD Met regen als decor namen de jeugdatleten van de sv Holten, afdeling adetiek afgelopen za terdag deel aan een pupillen- meerkamp te Goor. Ondanks de regen wisten de atleten zich kranig te weren en kwamen thuis met goede resultaten. Bij de pupillen meisjes C behaalde anneke Paalman een eerste plaats. Zi) liep op de 40 meter sprint 8.1 sec, bij het verspringen kwam zij uit op 2.68 meter en de bal wierp zij naar 6.30 meter. Sandra Rietberg kwam ook op het podium met een keurige derde plaats. De 600 meter liep zij in 2.30.9 min. Marije Dangremond behaalde in de categorie meisjes pupillen B een derde plaats. De 40 meter liep zij in 7.5 sec, het ver springen ging ook goed en Marije kwam uit op 3.06 meter waarna zij de bal naar 13.07 meter wierp. Bij de meisjes pupillen A behaalde Floortje van Eijk de eerste plaats door alle onderdelen winnend af te sluiten. Zij liep op het door de regenval zware veld naar een keu rige tijd van 9.3 seconden op de 60 meter sprint, sprong 3.96 me ter ver en gooide de bal naar 25.40 Na de meerkamp werd respectie velijk de 600 en de 1000 meter ge lopen. Stefan Pekkeriet liep bij de jongens pupillen B naar een twee de plaats in een tijd van 4.06.8 Bij de meisjes pupillen B behaalde Marije Dangremond een zwaar bevochten tweede plaats in 4.18.4 en werd op de derde plaats ge- olgd door Saskia Paalman, die lange tijd op kop liep doch door het zware veld toch wat af moest zakken. Saskia liep naar een lijd van 4.24.7. Toen kwam het ge vecht tussen Floortje van Eijk en haar concurrente Lienke Nieuwenhuis uit Nijvcrdal. iFloortje liep de eerste ronde zeer jsterk doch Lienke zag dat Floortje wat problemen had om het tempo vast te houden en beet zich vast aan Floortje en ging over haar heen. Floortje liep in een ïetswat tegenvallende tijd van 3.48 min naar de tweede plaats. Een weck eerder tijdens de APM games te Hengelo liep zij nog 20 seconden sneller. Resultaten: Pupillen jongens C: (40m sprint/hoog/kogel/600 meter); Ivan Schupperr. 8.4 scc/0,75 m/3.78 m/3.03.0 min.; Gijs Nijland: 8.2 sec/0,80 m/3.90m/2.52.4 min. Pupillen meisjes C:(40 m/ver/bal/600m).; Janneke Paalman: 8.1 sec/2.68 m/6.30m/3.08.7 min.; Silke Nijland 8.8 sec/2.18 m/5.00 m/3.12.0 min.; Maaike Bekkernens:8.8 sec/2.30 m/6.15 m/3.10.8 min.; Sandra Rietberg: 8.1 sec/2.55 m/'8.15 m/2.30.9 min.; Dieuwke Smit: 9.5 sec/1.95 m/7.72 m/3.13.7 min. pupillen jongens B: (40 m spnnt/hoog/kogel/1000 meter); Koen Paalman: 8.6 sec/0,80 m/'3.56 m/5.41.0 min.; Jeroen Tempelman: 7.9 sec/0.85 m/3.62 m/4.37.3 min.; Stefan Pekkeriet: 7.4 sec/0.85 m/4.32 m/4.06.8 min.; Barend Smit: 10.8 sec/1,10 m/5.68m/.; Han Ymker: 11.7 sec/0.80 m/5.02 m.; Bouke Nijland 11.6 sec/1.05 m/'4.62 m. Pupillen meisjes B:(40 m sprint/ver/bal/1000 meter); Marije Dangremond:7.5 sec/3.06 m/13.07 m/4.18.4 min.; Saskia Paalman: 7.4 sec/2.75 m/11.92 m/4.24.7 min.;Jette Wielaard: 7.9 sec/2.80 m/lS.36 m. Pupillen meisjes A:(40 m sprint/ver/bal/1000 meter); Floortje van Eijk: 9.3 sec/3.96 m/25.40 m/3.48 min.; Karin Tempelman: 10.2 sec/3.10 m/17.04 m.: Else Withaar: 10.7 sec/3.11 m/18.47 m/4.44.2 min. Er zijn weer verschillende wedstrijdei de LR Bergruiters. verreden door leden van Op 16 mei ging Erik Vincent met zijn paard Marlotte naar het concours |te schalkhaar. Daar behaalde hij in het L-springen een mooie derde prijs. Ook Alisja Roodnat was daar aanwezig. Zij behaalde met haar paard Aristo een mooie tweede prijs in de M1 -dressuur met 163 punten. iBrenda Kappert ging op 4 juni naar het concours te Hellendoorn. Daar [behaalde zij met haar paard Nanu een succesvolle eerste prijs in het progressief springen. Lia Verhoeven ging de volgende dag naar Hellendoorn. Zij was daar in de dressuur succesvol. Met haar paard Lucinda, behaalde zij een eerste prijs in de B-dressuur met 170 punten. En met haar paard Nimble Briljant een tweede prijs in de B-dressuur met 162 punten. Zwemclub 7.PC Twenhaars veld houdt op zaterdag 12 juni de Overijsselse C-zwcm- ;ampioenschappen. Dit wordt gedaan in samenwerking met KNZB-kring Overijssel. Het kampioenschap wordt gezwommen in het open- 'uchtzwembad Twenhaars- .'cld. De wedstrijden zijn van 9.30 tot 13.30 uur. De toegang tot het zwembad is gratis. Er zullen in totaal twintig vereni gingen deelnemen. Bij maximale inschrijving betekent dit ongeveer zeshonderd zwemmers. Boven dien wordt: een groot aantal be zoekers verwacht. „Onze club heeft 35 kinderen ingeschreven," Coeverden weten. „Wethouder Spijker reikt aan het eind de prij zen uit." De organiserende zwemclub ver wacht in totaal ruim duizend mensen te mogen ontvangen op dit kampioenschap. Het is overi gens de eerste keer dat dit in Holten zal worden gehouden. Kampioenen bij Tennisclub Van de 21 teams v club Holten zijn tw teams kampioen geworden. Dinsdag dames-1 derde klas, gaat weer terug naar de tweede klas die ze vorig jaar niet vast konden houden en Zaterdag mix-2 vijfde klas gaat voor het eerst naar de vierde klas. Helaas zijn er drie teams die de graderen naar een klasse lager. Zaterdag mix-1 tweede klas gaat naar de derde klas. Zaterdag mix-3 vijfde klas kon zich niet handhaven en gaat weer terug naar de zesde klas en het ju niorteam dat vorig jaar kampioen werd op de zaterdag en dit jaar de zondag junioren mix tweede klas moesten zien te behouden, wat net niet lukte, gaat naar de derde klas. Alle andere teams behouden hun klasse of zaten in de laagste klasse. Bij de jeugd op woensdag en za terdag is er geen klasse-indeling, maar moet men sterk/zwak aan geven bij aanmelding. Het 22ste Allard van Bruggentoernooi werd op zon dag 6 juni gehouden. De weer goden waren dit jaar in tegen stelling tot vorig jaar, goed ge zind. Op een druk bezocht Meermanskamp streden de teams van Holten, Enter en BWO uit Hengelo om de prij zen. Er waren ongeveer 350 jeugdvoetballers uit de F-, E- en de D-jeugd. Dit jaar kwam Enter als sterkste uit de bus en die gingen dus met de wissel beker naar huis. Hei Allard van Bruggentoernooi werd in 1977 voor het eerst ge speeld. Het toernooi heeft de naam te danken aan de toenmali ge jeugdleider Allard van Bruggen. Helaas kwam hij op )onge leeftijd te overlijden. Om hem te herden ken stelde zijn familie verschillen de prijzen beschikbaar. De familie Van Bruggen stelt nu nog steeds deze prijzen beschikbaar. Het toernooi was in een ochtend en middagprogramma verdeeld, 's Ochtends was het de beurt aan de E- en E-jeugd. 's Middags traden de D-teams aan en nog een ge deelte uit de E-jeugd. Prijswinnaars Al snel bleken dc teams uit Enter Tentenkamp de sterkste te zijn. Zij gingen dan ook aan het einde van het toer nooi met de prijzen naar huis. BWO werd tweede en Holten derde. Ook was er naast het voetballen de gedeelte nog plaats voor enig vertier. De jeugdspelers konden zich uitleven op een springkussen (van dc supportersvereniging van de sv Holten) en een schietwand van de ABN AMRO. Aan de schietwand had De Bank ook nog prijzen verbonden. Het volgende evenement voor de Holtense jeugdspelers is het ten tenkamp. Op zaterdag 26 juni en zondag 27 juni wordt er voor de E-, C- en de D-jeugd van de sv Holten een tentenkamp georgani seerd met overnachting. De spe lers worden zaterdag dc 26ste om 11:00 's ochtends verwacht op het sportpark Meermanskamp. Vele straten schreven zich in voor jaarlijkse evenement Compleet verregend is het straatvoetbal dat zaterdag op 't Vletgoor werd gehouden. Vele teams hadden zich ervoor in schreven om de beste voetbal lende straat te worden. De pa raplu bleek die dag een belang rijk hulpmiddel, want de regen kwam met bakken naar bene den. Helemaal bedropen staan de voetballers dan ook op het veld. Maar spelen zullen ze, want ze zijn niet van zout. Ondanks een heftige discussie over de indeling van de straten- teams en een ernstige blessure, verliep het toernooi verder rustig. Uitslagen toernooi Bcusebcrg-Dorpsstraat, 2-2 Lukensveldl-Erve Joost, 0-2 Dijkerhoek-Kollingserf, 1-0 Kieftenbèlt-Verzetstraat, 3-2 Larenseweg-Look, 3-3 Churchillstraat- Noordenbergstraat, 1-4 Beuseberg-Erve Joost, 0-1 Dorpsstraat-Dijkerhoek, 0-0 Lukensveldl-Kollingserf, 1-1 Holterbroek-Lukensveld2,9-1 Churchillstraat-Larenseweg, 4-0 Noordenbergstraat-Look, 2-1 Beuseberg-Dijkerhoek, 1-0 Dorpsstraat-I.ukensveldl, 1-1 Ervejoost-Kollingserf, 1-1 Kieftcnbelt-I-Iolterbroek, 1-5 Verzetstraat-Lukensveld2,5-5 Churchillstraat-Look, 3-3 Beuseberg-Lukensveldl, 0-0 Dorpsstrant-Kollingserf, 2-0 Erve Joost-Dijkerhoek, 2-1 Kieftenbelt-Lukensveld2, 3-1 Vcrzctstraat-Holterbroek, 0-16 Noordenbergstraat-I.arenseweg, 2-1 Beuseberg-KolLingserf, 4-2 Lukensveld 1 -Dijkerhoek, 0-0 Dorpsstraat-Erve Joost, 2-0 Winnende poules 1Holterbroek-Noordenberg- straat, 5-1 2. Ervejoost-Dorpsstraat, 3-1 Verliezende poules Noordenbergstraat-Dorpsstraat, 0-0 (derde en vierde plaats) Holterbroek-Erve Joost, 5-0 Touwtrekveld was natte boel Laatste competitie Afgelopen week was de negende en laatste competitieweek. Alle teams hebben zes of zeven keer gespeeld en nu kan de balans wor den opgemaakt Degenen die alles wint, ongeacht het aantal punten, is automatisch kampioen en gaat volgend jaar een klasse hoger. Heeft ieder in de poule niet alles gewonnen, dan is degene die de meeste punten heeft kampioen. Puntenverdeling Degene die alles verloren heeft, ongeacht het aantal punten is au tomatisch laatste. Heeft ieder in de poule een keer gewonnen, dan is degene met de minste punten laatste. In iedere poule met klas sen gaat nummer een een klasse hoger (behalve de hoogste klas) en de nrs 7 en 8 een klasse lager (behalve laagste klas). Spelen si verregend op bet veld, maar-gegaan door. (Foto: Joban Bohnk) Okia heeft afgelopen zondag meegedaan aan het vijfde toer nooi van de oostelijke competi tie bij TTV Koapmanboys in Tilligte. Het veld waar werd getrokken, was niet één van de beste. Door het lange gras wat nog nat was, bleek vrij glad. Hierdoor moest er goed wor den gehakt. Dc 680A was zo'n 25 kilo te licht maar de prestaties leden er niet onder. In de poule, waar duidelijk te zien is dat Okia, Eibergen en Vios-Bison de dienst uitmaken, werd dan ook vrij makkelijk ge wonnen van de overige deelne mers als Heure en Koapmanboys. Tegen Eibergen moest er meer gebeuren. Vorig toernooi snoepte Okia hier een puntje van Eibergen af en dit team verloor hiermee de ongeslagen status. Vandaag ging Okia voor beide punten. De eerste trekbeurt ging het de goede kant op. Eibergen kreeg gauw twee waarschuwingen waar door Okia nog gemakkelijk de aanval op kon zoeken. Door wat ongelukkige uitvallen kwam Okia ook op twee waarschuwingen en vlak voor de streep floot de scheidsrechter een 'no-play'. De trekbeurt moest dus weer overgedaan worden. Okia begon vermoeid en verloor dan deze trekbeurt, ook de rwee- de ging uiteindelijk naar Eibergen. Na een herstelwedstrijd tegen Heure en Erichem moest worden opgetreden tegen Vios-Bison. Deze wedstrijd werd gewonnen waarmee de tweede plaats werd verstevigd. De 680B staat ook op een podi umplaats. Maar het is aanzienlijk spannender in de B-poule. Het B-team begon wat onrustig en verloor de eerste wedstrijd, ook de tweede tegen het opko mende het Corradoteam werd verloren, Okia herstelde zich en won vervolgens de daaropvolgen de wedstrijden. Hoewel het wat punten verloor, is de derde plaats nog steeds in het bezit van Okia. De dames trekken in de midden moot. Het team is zo'n dertig kilo te licht maar dit werd veroorzaakt door een blessure bij één van de dames. Halfweggirls voert hier de compe titie en gaat vrij duidelijk aan kop. In de brede middenmoot zit de meeste spanningen en hier zijn dan ook leuke wedstrijden te zien. Tweede dagdeel In het middagprogramma had de 640B het moeilijk. Omdat ook dit team bovenin meedraait waar de ploegen vrij dicht bij elkaar staan, is het noodzaak zoveel mogelijk punten te behalen. Vandaag liet het echter belangrijke punten lig gen en zakte het iets terug. Het 640A-team was vandaag goed aan de kilo's en vrij gemotiveerd om het slippertje van vorige week goed te maken. Toch kon niet worden voorkomen dat er onrus tig werd gestart. Tegen het steeds beter trekkende team van de Koffiejongens, kwamen de slagen die zij gaven aardig door. Nadat er wat meer rust aan het touw kwam, ging het beter. Tegen Vios-Bison werd de eerste trekbeurt gewonnen. Bij de twee de gaf het kantverschil de door- slag. Aanvallen was deze kant iets zwaarder waardoor niet genoeg druk gegeven kon worden om de Bisons uit de gaten te halen. Uiteindelijk eindigde het in een gelijkspel. Kampioenschap Het 640A-team gaat nog steeds met een eerste plaats de competi tiestop in. Volgende week is een weck rust om de teams optimaal voor te bereiden om de Nederlands Kampioenschappen die vier weken zal duren. OKL\ zal hierin meedoen in de 600,640, 680 en damesklasse. eb tussen de voetbalwedstrijden door opperbest met bet springkussen van de supportersvereniging van SV Holten. (Foto: Joban Bohnk) De visueel gehandicapte Sandra Groeneveld, die sinds kort lid is van de vereniging Hippische wedstrijdsport voor gehandicapten heeft deelgeno men aan een grote dressuur- wedstrijd in Amsterdam. Zij won in grade III dc eerste prijs met 65,7 procent. Verreden werden de proeven van het international Paralympic Equestrian Committee. Met Saffier (eigendom van Manege de Eik) won Sandra in grade lil de eerste prijs en versloeg daarmee door de derde keer Linda van Marie, die uitgezonden wordt naar het wereldkampioenschap in Denemarken. Sandra komt daar helaas regle- I mentair niet meer voor in aan- j merking, omdat ze te weinig se lectiewedstrijden met hetzelfde paard heeft kunnen rijden, jammer genoeg is daarmee ook deelname aan de paralympics vol gend jaar te Sydney verkeken. De ploeg die daar naar toe mag, wordt gehaald uit degenen die in Denemarken zijn gestart. Voorlopig zal Sandra proberen om te blijven presteren in grade lil, zodat zij bij de volgende grote internationale wedstrijd in 2002 wel aan start zal mogen komen. In de kür op muziek, die in handicap werd gereden met grade II en gra de IV plaatste Sandra zich vierde met 71,2 procent. Het was een kür met afwisselende muziek en een hoge moeilijk heidsgraad, die zij vrijwel foudoos lier zien. Al met al een zeer suc cesvolle wedstrijd voor Sandra en Saffier. Tentenkamp Blauw Wit Voor de vijfde maal zal het voetbaltentenkamp van Blauw Wit worden gehouden. Deze is gepland op vrijdag 11 en zater dag 12 juni. Alle 15- en F-pupillen worden op vrijdag om 18.30 uur op het sportpark verwacht. De organi satie zorgt voor eten en drinken en voor een war-me hap op zater dagmiddag aan het eind van het tentenkamp. Op zaterdagmorgen gaat het tenten-kamp over in de Opendag/ Totaaldag. De afslui ting van dit spektakel 2al iets voor 13.00 uur plaatsvinden. De orga nisatie is in handen van de jeugd commissie. Alle pupillen hebben bericht ge had van wat ze moeten meene men voor deze nacht en dagen. Als het weer een beetje meezit wordt het zeker weer een prachtig Sport AGENDA Handhal: Zaterdag 12 juni- Meisjes BI uit tegen Huysmans/ LHC om 12.45 uur (vertrek 11.30 uur); Jongens C thuis tegen CVO om 12.00 uur; Meisjes C uittegen Raalte om 12.50 uur (vertrek 11.45 uur). Zondag 13 juni: Heren thuis tegen Raalte om 12.15 uur; Dames A thuis tegen Raalte om 11.00 uur. Sporthal: Zondag 13 juni: 6.30 - 16.30 uur, R.T.C. Hengelo 2 kleedruimtes. Maandag 14 juni: 19.00 - 22.30 uur, Badmintonclub Holten. Dinsdag 15 juni: 20.30 - 22.00 uur, Mintonette o.v.b. Woensdag 16 juni: 18.00 - 19.00 uur, Enkco b.v. dhr. S. Lohuis; 19.00 - 22.30 uur, Badmintonclub Holten. Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12.00 uur bij de be heerders van sporthal 't Mossink. Reserveringen uiterlijk regelen voor vrijdagavond 20.00 uur. ft cl. 36 31 80). De schaakvereniging Holten sloot afgelopen maandagavond haar schaakseizoen af met de wedstrijd om de "Eeuwig durende schaakwisseltrofee Holten-Lochem", kortom kortweg genaamde de "Tox cup". Holten werd in deze wedstrijd kansloos weggespeeld en kon de beker die de Holtenaren vorig jaar in de wacht sleepten weer ingeleverd wor den bij onze Gelderse buren. Halverwege stond Holteh al op grote ach terstand 6-2. De laatste partijen konden geen ommekeer meer teweeg brengen zodat een 9-5 nederlaag op het scorebord kwam. Opvallend was hierbij dat geen enkele partij in remise eindigde. Uitslagen Ben van de Griendt - Aad Tenvolde 0 - 1; Gerrit Luggenhorst - Hans Kroes, 0 - 1; I-Icnk van Beek - Ernst Boere, 0-1; Henk Jongman - Gerard Jansen, 0-1; Gerrit Stevens - Hans Erkamp, 0-1; Dick van der Knaap - Cees Beers, 1 - 0; Dinant van Beek - Jan Spijkerbosch, 0-1; Cees Olij - Maria Dolphijn, 0 - 1; Bertus van Beek - Hans Oosterkamp, 1 - 0; Rob Gervedink Nijhuis - Nico van der Zee, 0 - 1 Roeit" de Jonge - Christiaan Schreuder, 1-0; Erik Bosman - Mike Bos, 1 - 0; Ronald Klein Teeselink -Johan Bouwhuis, 1 - 0; Alrik Baltus - Pieng Jansen, 0 - 1 Net als in andere jaren sluit Blauw Wit de lopende voetbaljaargang af met de traditionele Totaaldagdag. Dit keer heeft de dag een an der karakter. In deze Totaaldag is tevens een Open Dag opgeno men. Iedereen is welkom. In het verleden was dit ook al zo, maar de organiserende activitei tencommissie heeft gemeend dit keer nog eens extra de nadruk te leggen op de vrije toegang voor iedereen tot deze dag. De ochtend staat in het teken van een spellendrcuit. Er zijn onderdelen opge nomen die betrekking hebben op de voetbalsport, maar er zijn ook onderdelen die hier geen verwevenheid mee hebben. Hierdoor is er voor elk wat wils en kan ook de vrijwilliger of supporter mee dingen naar één van de mooie prijzen. Voor de jeugd staat de stnjd om de W'iersmabokaal centraal. In het spelcircuit om deze bokaal zijn ook de voorrondes om de penaltybokaal opgenomen. Om 13.00 uur begint dc finale van het strafschoppen schieten, 's Middags is er voor de junioren en de senioren een voetvolleytoer- nooi. De dames binden onderling de strijd aan in een volleybal competitie. Om 15.00 uur worden deze wedstrijden beëindigd en iets later begint de wedstrijd russen een team van oud spelers uit het eerste van Blauw Wit uit de jaren tachdg onder leiding van trai ner Ton Scholten en het huidige eerste onder leiding van trainer Gerjan de Velde Harsenhorst.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 9