n Kers: 'Het is net alsof ze ons voor de gek willen houden' "'ff a Holten 8 viert kampioenschap Stephan en Elly gaan ervoor Vaderdag winkels: actie stempelkaart Collecte stichting Maag Lever Darm Bewoonster Diessenplas ziet haar wens voor de zesde keer niet in vervulling gaan I DONDERDAG 10 JUNI 1999 Holtens NIEUWSBLAD De jubilerende Holtense Handelsvereniging heeft iets j compleet nieuws bedacht om vaderdag luister bij te zetten: de stempelactie. Met moeder dag sloeg dit al erg aan, nu wordt deze actie voortgezet. Iedereen kan bij de deelne mende winkels een stempel kaart krijgen. In totaal moeten er zes stempels op staan van zes verscheidene winkeliers. Met zo'n volle kaart kan dan later een leuk presentje worden afgehaald bij supermarkt Albert Heijn. Een stempel wordt gezet bij een minimale besteding van tien gulden. Op de super markten na, doen vrijwel alle win kels mee die lid zijn van de HHV. Tevens kan er worden meegedon- gen naar vier geldprijzen van 250, 150, 75 en 25 gulden. Deze actie zal ook plaatsvinden tijdens de zomervakantie met het oog op de vele toeristen. DARTEN De jongerensoos houdt op donderdag 14 juni een Open Holtense Jongeren Darttoernooi. Het begint om 20.00 uur. Dit toernooi is een activiteit voor jongeren vanaf 16 jaar en wordt georganiseerd door de nieuwe jongerensoos van de jongeren van de Schure. Dit is onderdeel van Sociaal Cultureel Werk. De nationale Maag Lever Darm Week 1999 vindt plaats van 13 tot en met 19 juni. De Maag Lever Darmstichting vraagt dan extra aandacht voor twee miljoen mensen met een spijsverteringsziekte. Bovendien vindt dan de jaarlijkse collecte plaats. Met de opbrengst ervan financiert de stichting on derzoek naar spijsverteringsziek- ten, zoals darmontstekingen, al lergieën, en maag- en darmkan ker. Iedereen denkt er veel van tc we ten, maar ook over de spijsverte ring bestaan veel misverstanden. Een beschuitje bij diarree, ontbijt koek laxeert en van stress krijg je maagzweer. Allemaal misverstan den die hardnekkig dc ronde doen. Dc Maag Lever Darm stichting geeft dan ook een speciale folder uit, waarin achterhaalde ideeën worden rechtgezet. Deze gratis folder is te verkrijgen bij huisart sen, apotheken cn drogisterijen. De plaatselijke organisatie van de collecte kan nog wel een paar hel pende handen gebruiken. Indien u een paar uurijes over hebt en mee wilt helpen collecteren, neemt u dan contact op met R. Bril - ter Voorde, telefoon 0548- 362360 of Pcnnewaard, telefoon 0548-361985. Maandag In de avond en nacht van vorige week zondag op maandag kregen we met regenbuien tc maken. Holten kreeg hiervan 7.2 millimeter neerslag in de regenmeter. Espelo noteerde 6.0 millimeter. Overdag waren er veel stapelwolken die in de breedte uitgroeiden waardoor de zon gere- geld achter schuil ging. In de tweede helft van de middag kwamen er bredere opklaringen voor waardoor de zon geregeld scheen. Rond een hogedrukgebied 1020 Hpa boven de Noordzee werd met zwakke noor- delijke stroming koele, droge lucht met opklaringen aangevoerd. Dc temperatuur bedroeg 18.6 graden. Dinsdag De dag begon onbewolkt en zonnig. Later op de morgen vormden zich stapelwolken en was er wat minder zon. Later op de middag losten de stapelwolken gedeeltelijk weer op en was er weer zon. En zo was het wat minder zonnig dan werd verwacht. De bewolking had te maken met een uitgeblust front dat boven ons land rond zwabberde. Met een temperatuur van 21.4 graden voelde het aangenaam aan. Een hoge drukgebied 1025 Hpa waarvan de as over het noorden van het land lag, zorgde voor rustig weer. Woensdag In de morgen was er nog veel zon. Alleen scheen ze af cn toe wat min der fel, want er dreef veel dunne sluierbewolking over. 's Middags was er meer bewolking met af en toe zon. Ook viel er een licht regenbuitje maar dc straat was amper nat. Door de hoge luchtvochtigheid 58 pro cent en hoge temperatuur 26.3 graden voelde het buiten broeierig en benauwd aan. Even na 17:00 uur viel er een regenonweersbui. Het viel met de neerslag enorm mee; Holten ving 3.2 millimeter op en Espelo 3.5 millimeter. Donderdag Was best een aardig dag. We waren het broeierige weer gelukkig weer kwijt. Met een stevige zuidwesten wind werd koelere lucht aange- i voerd. Verder verliep de dag met stapelwolken en perioden met zon. Dc temperatuur lag op een aangenaam niveau van 21..3 graden. De dag verliep droog. Maar na 19:00 uur kregen we met een regenbui te ma ken. In ruim een half uur viel er in Holten 4.4 millimeter neerslag in J Espelo 2.4 millimeter. Met een krachtige zuidwestelijke stroming werd tamelijk vochtige lucht aangevoerd, die in de loop van de dag onstabiel werd. Vrijdag 's Morgens hadden we nog opklaringen en wat zon. Later op de mor- gen nam de bewolking vanuit het westen snel toe gevolgd door een paar regenbuien. In de middag was het niet veel beter. Er vielen op nieuw enkele buien. Tijdens buien haalde de zuidwesten wind flink aan. Veel neerslag viel er niet. En zo waren we het zonnige en warme weer voorlopig weer kwijt. De temperatuur deed een flinke stap terug; het werd niet warmer dan 17.3 graden. Een vrij krachtige zuidwestelijke stroming voerde koele, vochtige lucht aan. Zaterdag Regende het langdurig. Ook in het begin van de middag regende het j nog. Even na 14:00 uur werd het dan eindelijk droog. Daarna opklarin gen vanuit het westen met stapelwolken en zon. De regen had te maken met een koudeput in de hogere luchtlagen die in onze omgeving circu- j leerde en voor onstabiel weer zorgde. De buien waren samengeklon terd en vormde zich tot een regengebied. Holten noteerde 9.6 millime ter neerslag overdag en Espelo 9.0 millimeter. Het niet warmer dan I 15.3 graden. Zondag I Overdag veel opbollende stapelwolken afgewisseld door felle opklarin- gen met perioden met zon. 's Middags vielen er enkele buien. Daarbij stond er een vlagerige zuidwesten wind. De temperatuur kwam met 18.1 graden wat hoger te liggen. Over 24 uur viel er in Holten 5.0 milli meter en Espelo 3.6 millimeter. De oorzaak van het wisselvallige weel was een lagedrukgebied waarvan de kernen 1005 Hpa zich ophielden boven de Britse Eilanden cn dc Noordzee. Rondom de depressie ont stonden diverse storingen met buien. Het achtste elftal van SV Holten heeft vorige week zondag het kampioenschap binnen gesleept tijdens de wedstrijd tegen ABS uit Bathmen. Het zou op voorhand geen gemakkelijke stnjd worden voor Holten 8 want de eerste wedstrijd tegen ABS werd nipt verloren met 2-1. Dus thuis moest er gewonnen worden, want anders ging Voorwaarts uit Twello met de eer strijken. Dat dit dan ook gebeurde staat buiten kijf. Het achtste kwam dan wel op een l-Ó achterstand te staan maar trok dat in dezelfde minuut al weer gelijk. De rust stand werd dan ook bereikt met een 2-1 voorsprong. Na de rust ging het elftal op dezelfde voet door ze zetten hun tegenstander onder druk cn verhoogden de score naar een 4 - 1 voorsprong. Maar toen dacht het achtste we zijn er, het kampioenschap is binnen maar dit leek de Bathemnaren niet en zij zet ten nog even een eindsprint in dat nog wel resulteerde in twee doelpunten Maar Holten acht bleef toch baas over zich zelf, en zo kon dan de kampioensvlag gehesen worden. Het spelers comité van Holten acht had niet stil gezeten in de week vooraf gaande aan het kampioenschap. Ze hadden een leuke middag in petto samen met de vrouwen en de vriendinnen van de spelers werd er direct na de wedstrijd een brood maaltijd geserveerd. Stephan en Elly Bosman uit Nieuw-Heeten hebben in hei oude pand van bockhandel Heusinkveld aan de Dorpsstraat 62 een winkel in vloer- en raamdecoraties inge richt. De opening was op vrij dag 4 juni, terwijl de dag erna een Open Huis werd ge houden. Stephan zit al enkele jaren in het vak en is begonnen als stoffeer der. Langzaamaan begon hij steeds meer voor zichzelf cn richtte met Elly in hun woning een showroom in. „Die showroom liep hartstikke goed, maar het nadeel was dat klanten alleen op afspraak langs konden komen," geeft Elly aan. Beiden waren daarom naarstig op zoek naar een andere oplossing. Het liefst een winkel, zodat i tijdens openingstijden zo binnen kunnen lopen. „Ons oog viel op dit pand in Holten," maakt Stephan duidelijk. De twee trof fen cr een grote bende aan, maar dat weerhield hen niet om door te zetten. Het gebouw heeft een hele metamorfose ondergaan en heeft nu een uitnodigende entree met aan weerskanten verschillende- soorten gordijnen en vloerbedek king. „Er zijn in Holten wel meer bedrijven die zich bezighouden met de inrichting van woningen, maar wij hebben ons gespeciali seerd op vloer- en raamdecora ties," weet Stephan. Hij denkt dan ook dat hun zaak iets extra's biedt aan de Holtense bevolking. Dat ze in Holten terecht zijn gekomen is niet alleen toeval. „We zaten al een hele tijd te denken om hier een winkel te beginnen," geeft Stephan aan. Elly: „We hebben eerst wel in Nieuw-Heeten ge zocht, maar dat is maar klein." Een neefje van Stephan en ElljBosman had de e< winkel te openen. (Foto: Johan Bolink) met een grote tapijtrol de Alcoholcontrole Markeloseweg Alweer mocht het niet zo zijn voor mevrouw Kers-Jonkers. Ze had vorig jaar een wens in gevuld om eens een vaart met een heteluchtballon mee te mogen maken. Vijf keer ging het de mist in en ook de zesde maal, die op maandag 7 juni gepland stond, werd afgebla- Hct verzorgingscentrum Dies senplas bestond 25 jaar in 1998. Dit werd onder meer gevierd door de bewoners hun grootste wens in vervulling te laten gaan. Een rondleiding in het nieuwe Amsterdamse stadion ArenA was bijvoorbeeld zo'n wens. Maar ook een kijkje nemen in Dieka aan de Kruusweg waar de kleinkinderen het altijd over hebben. Ook me vrouw Kers werd de vraag gesteld wat zc nou het liefste zou willen meemaken. „Als je in de Diessenplas zit, dan heb je geen wensen meer," was haar stellige antwoord. „Alles wordt: voor je gedaan. Wat wil je nog meer." Toch bleek ook mevrouw Kers diep in haar hart toch nog een wens te hebben: „Een pianocon cert meemaken dat wil ik wel heel erg graag." Totdat ze vorig jaar bij de Triatlon Ballooning aanwezig was. „Ik zag die grote manden op hun zij liggen cn dc mensen erin kruipen," zegt ze met glunderende ogen. „Dat leek me wel wat, zo'n reis met een luchtballon." Alhoewel ze er zelf een hard hoofd in bad dat deze wens ook daadwerkelijk in vervulling zou gaan - „Je bent voor een hoop dingen al tc oud" - vroeg ze er toch om. Dc directie van de Diessenplas wilde maar wat graag die wens van mevrouw Kers in vervulling doen gaan, maar me vrouw Kers heeft een extra handi cap: ze zit in een rolstoel. Diessenplas ging niet bij de pak ken neerzitten en begon te zoe ken. Met resultaat, want een be drijf blijkt te beschikken over een speciale mand waarmee mevrouw Kers met rolstoel en al de lucht in kan. De eerste keer dat het zover was, had ze er slapeloze nachten van. Het werd telkens uitgesteld, omdat het weer niet meezat. „Zij heeft last van reuma, zodat het beslist niet hard mag waaien," zegt een medewerkster van Diessenplas. „Gaan andere bal lonnen wel de lucht in, dan kan het nog zo zijn dat de vaart van mevrouw Kers moet worden afgeblazen." De mand moet na melijk zonder al te veel schokken terug op de grond landen. Ze zit met een ploegje mensen rond de tafel in de koffiekamer van Diessenplas de teleurstelling weg te werken met een bakje kof fie en taart. „x\ e hadden het ge- Actie Inucu Comité zamelt geld in voor restauratie verwarming van middelbare school in Roemenië Pieterpad voor fietsers Meteo Holten, Freddie Paalmai Het Inucu Comité Holten be gint een actie om de vervan ging van verwarmingsketels in het Roemeense Aghires te kunnen vervangen. De kachel is onderdeel van een grote school voor voortgezet onder wijs in deze plaats. Al enige jaren adopteert het co mité een paar scholen en heeft de ze onder meer van schoolmeubels voorzien. Nu blijkt vorig jaar dc verwarming het te hebben bege ven, zodat de kinderen tijdens de wintermaanden letterlijk in de vrieskou hebben gezeten. Om de ze kachel weer te kunnen repare ren, is veel geld nodig. Daarom wil het Inucu Comité Holten een actie beginnen. De leden van het comité hebben van het gemeente bestuur toestemming gektegen uit de Dorpsschool datgene te halen dat in de scholen in Roemenië bruikbaar is. Iedereen in Holten zal worden benaderd om een steentje bij te dragen, door een gift te geven of enige loten te ko pen. Verder heeft het jubilerende Nido een oproep gedaan om in plaats van een cadeau een bijdrage voor Aghires te geven. Voor meer in formatie Charles Vogely, telefoon 362334. ILLEGALE EUROCARD Vorige weck woensdag kocht een onbekende man enige rookwaar en spullen voor zijn auto bij een garagebedrijf in I-Iolten. Hij be taalde met een Eurocard, die later van diefstal afkomstig bleek te zijn. Van de man zijn videobeel den beschikbaar en naar dc identi teit van de man wordt een onder zoek ingesteld. Fietsen en wandelen zijn twee bezigheden waar de omgeving van onder meer Holten uiter mate geschikt voor is. Voor wandelaars is er het Pictcrpad en voor de fietsers is er sinds kort het Fietserspad. Aan de hand van kaartjes en een beschrijving, is er een ruim 570 ki lometer lange route uitgestippeld vanaf het zuidelijkste puntje van Nederland tot aan de rand van de Waddenzee. Het Fietserspad is te koop bij de VVV Holten voor 32,50 gulden. bak al uit de vriezer gehaald om de afreis mee te vieren," zegt de medewerkster. „Helaas belden zc net een uur van te voren af dat het toch niet doorging." Mevrouw Kers blijft er nuchter onder. Het is immers voor haar al de zesde keer dat het niet zo mag wezen, dat haar grootste wens in vervul ling gaat. „Het is alsof ze ons voor de gek houden. Je weet van te vo ren al dat het niet doorgaat," zegt de bewoonster met het weerbeeld van die dag in het achterhoofd: .buien en zelfs onweer. De kans dat het die avond weer zou gaan regenen lag volgens de weermannen tussen 20 en 40 pro cent. Teveel voor het luchtballon- bedrijf om de vaart door te laten gaan. Vooral ook gezien hoe de wind waaide. „Er zou over de Holterberg moeten worden geva ren," legt een medewerkster van Diessenplas uit. „De ballon zou dan absoluut niet snel kunnen lan den, als dat nodig zou zijn wegens een overdrijvende bui." Veiligheid gaat dan voor alles, zodat de vaart weer is uitgesteld. Nu hoopt ze op zondag 13 juni de lucht in te mo gen. Deze datum zegt al niet veel goeds. Mevrouw Kers is er onder tussen wel aan gewend. „We be ginnen gewoon weer opnieuw," zegt ze dan ook. „Alleen vind ik het deze keer wel echt jammer." Vooral omdat het net een uur voor de aftocht nog werd afgelast. Ze had zich er al helemaal klaar voor gemaakt en dan gaat het in eens weer niet door. Kinderkorendag De Kandelaar Er wordt een kinderkorenmid dag gehouden in de gerefor meerde kerk De Kandelaar. Deze begint op zaterdag 19 ju ni om 14.00 uur. De entree is 2,50 gulden. Deelnemende koren zijn IKK Mozaïek uit Holten, Spelenderwijs uit Nijverdal, De Nachtegaaltjes uit Nieuwleusen, Jubilate Deo uit Rijssen, IKK Zingen Maakt Blij uit Wierden en Dakiko uit Dalfsen. Luthine Postuma-Groen zal aan wezig zijn als muzikaal adviseur. Er is een alcoholcontrole ge houden op de Markeloseweg. In de nacht van vrijdag op za terdag moesten drie bestuur ders mee naar het bureau in Deventer. Hier kregen ze een tweede blaastest op een geijkt ademanalyseapparaat. Bij deze test bleek dat twee van de drie bestuurders daadwerkelijk te veel drank op hadden. Beiden kregen vervolgens een bekeuring van 390 gulden. Ze hadden net iets te veel gedronken. De derde bestuurder bleek toch niet te veel op te hebben en ging opgelucht naar huis. Woninginbraak Een vakantieganger werd in de nacht van vrijdag op zaterdag onaangenaam verrast toen bij thuiskomst in zijn zomerhuis je, bleek dat er was ingebro ken. Er was niets weggenomen, doch de vakantie werd hierdoor wel verpest. De dader of daders wis ten het huisje binnen te komen door een ruit van een deur te ver nielen, waardoor hij het slot kon openen. Aanrijding Er vond afgelopen zaterdag middag een aanrijding plaats tussen een personenbusje met zes inzittenden en een Duitse personenauto op de Al in de buurt van de afslag Lochem. Ter plaatse stond een file, waar voor de bestuurder van het busje niet op tijd remde. De beide inzit tenden van de Duitse auto klaag den over pijn in de nek, waarna beiden werden vervoerd naar het ziekenhuis te Almelo. Ze moch ten na onderzoek echter diezelfde avond nog naar huis. Inbraak auto Vorige week werd op het parkeerterrein bij het station een auto opengebroken. Op welke dag de diefstal werd ge pleegd is niet bekend. Van de auto werden twee ruiten vernield, waarna een fotocamera en een slof shag uit de auto werden weg genomen. Gevonden voorwerpen: buzzer c.q. semafoon; gouden ring (gevonden tijdens optreden Jovink); fietssleutel: leesbril en een grijze damesfiets Verloren voorwerpen: 3 x een portemonnee met inhoud, een bankbiljet van 50 gulden en een sleutel met blauwe dop pgehad. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5