Echte felle discussie blijft uit tijdens Politiek Café Holtens Nieuwsblad PLAATSELIJK, Leerlingen Holterenkschool houden tentoonstelling OtLIJIV 3 XJn Jeugd Duitse school doet weekje Holten OP OP OPRUIMING BIJ ROETGERINK! Holten viert millennium met Night of the Proms U ontvangt een fraaie abonnee opgeeft. Noltens DONDERDAG 10 JUNI 1999 Rectificatie 50 jaar Nido Nido houdt op donderdag 10 juni Open Huis. Alle Holtenaren zijn van wel kom tussen 17.00 en 20.00 uur om een kijkje in het bedrijf te nemen. Ook Dolf Moed is dan aan wezig om de kleurplaten, die vorige week in de krant stond, in ontvangst te nemen. Er stonden vorige week in het Hol tens Nieuwsblad ook andere tijden vernoemd, zo als voor de officiële opening en een lunehbuffct op die dag. Deze zijn echter alleen bedoeld voor klanten. HOLTEN. SUCCESSEN VOOR „BERGRUITERS". Op het grote concours hippique, hetwelk j.l. Pinkstermaandag te Hellendoorn werd gehou den, hebben enkele ruiters van onze landelijke rijvereniging „Bergruiters" enige fraaie successen weten te behalen en zodoende de naam van de vereniging en die van onze gemeente hoog .gefeouden. Dressuurproef voor viertallen: le pr. „Berg ruiters" te Holten met 34.10 p. —Het gemiddel de ligt hier dus nog boven p-, wat een mooie prestatie genoemd mag worden. Individuele dressuur kl. B (150 deelnemers): Rubriek I, Eerv. verm. H. Beltman met Lyda; rubriek II, le pr. H- Beltman met Jonny. In deze rubriek leverde de heer Beltman met Jonny de hoogste prestatie van de dag met 7-40 p. Rubriek schoonste landbouwrijpaard4e pr. H. Beltman met Jonny. Individueel springconcours5e pr. H. Belt man met Lyda. H. J. Wansink met Robby, T. Beltman met Vrijer en H. Beltman met Albert namen ook aan dit springconcours deel, doch de twee strafpunten die ze opliepen scha kelden hen uit voor een prijs. Bij het groepspringen wisten T. Beltman met Vrijer en H- Beltman met Lyda ook beslag te leggen op de le prijs. JUBO ARNHEM. Meer dan 100 Holtenaren waren Pinkster maandag in drie touringcars van de O.A.D. naar Arnhem getogen om het Jubo-feest van de N.C.R.V. bij te wonen. Evenals voor de vele andere tienduizenden werd het ook voor de Holtenaren een-dag om nooit weer te vergeten. Wel vermoeid, doch hoogst voldaan kwam men s nachts om 2 uur in Holten aan. BURGERLIJKE STAND. Gefconen: Teunis, zv. H. Beldman en H.Bosch. Lina Tonia, dv. D. J. Traanman en L. Stege- man. Herman, -v. J. Oolbekkink en J. Roelofs. Gehuwd: Jan Albert Manenschijn, 29 jr. en Hendrika Oolbekkink, 25 jr. Gerrit Jan Jan sen, 32 jr. en Egbertdina Kolkman, 27 jr. Hendrik Bosman, 38 jr. en Janna Willemina Dubbink, 39 jr. Willem Hendrik Markvoort, 30 jr. en Jenneken Jeurlink, 26 jr. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Holten. 8.30 uur (Jeugddienst) en 10.30 uur Ds Spreeuwenberg. Dijkerhoek. 10.30 uur Ds Knipscheer. Geref. Kerk. 10 en 3 uur Ds Hoogkamp. NAAR DE BONDSDAG. Een 40-tal meisjes, allen lid van de Geref. Meisjesvereniging „Onderzoekt de Schriften", bezocht Woensdag de jaarlijkse Bondsdag te Leeuwarden. De reis werd gemaakt met een tou ringcar van de O.A.D. Op de thuisreis werd nog een kort bezoek gebracht aan de mooie uitspanning in 't Oranje woud. Hoogstvoldaan keerde men om 11 uur weer in Holten terug. EEN AANRIJDING. Zaterdagmiddag voor Pinksteren kwam de heer Joh. Aaftink met zijn auto uit de doorlopende dijk om de Larenseweg over te steken. Hij had daarbij een naderende Volkswagen uit de rich ting Laren niet opgemerkt, zodat 'n aanrijding onvermijdelijk was. Het ongeval beperkte zich tot enige materiële schade. vr.av. 18 EN za. 19 JUNI CENTRUM NIJVERDAL ^CULTUUR nationale skeelerwodstrijd recordpoging skating skatingdemonslraties skateinslruclie dweilorkesten diversen popgroepen ouderwetse muziektent internationaal straalthealerfcstival internationale muziek en dansgroepen informatiestands verenigingen Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 Vrachtchauffeur beroofd Deze week werd een vrachtwa genchauffeur, die in zijn cabi ne lag te slapen, bestolen van een portemonnee. Deze lag no ta bene bij hem in de cabine. De dader(s) kregen het portier open met gebruikmaking van een valse sleutel. De portemonnee zat in een heup tasje met andere papieren. Dit tas je werd in de omgeving van de vrachtwagen teruggevonden. Plet geld ontbrak. Ook vorige week werd op soort-gelijke wijze een vrachtwagen-chauffeur bestolen. Van deze zaak werd de portefeuil le teruggevonden aan de Langstraat. Ook hier ontbrak het „We gaan niet eerder fuseren met de bibliotheek in Rijssen, nadat het beleid daar is veran dert," zegt Karin Pennewaard van bibliotheek Holten strijd baar tijdens het eerste Politiek Café Holten. „Blijft dat het zelfde, dan fuseren we alleen onder dwang als bijvoorbeeld de subsidies wegvallen." Plet is één van de stellingen die tij dens de avond langskomen waar ze op reageert. 'Wat gebeurt er met Plolten als de herindeling met Rijssen doorgaat' was het thema waar vijf stellingen op waren ge baseerd. De zittende politieke partijen in de gemeenteraad van Holten wa ren aanwezig met Dul (CDA), Delahaije (PvdA), Kevelam (VVD), Veneklaas (Gemeentebelang Holten) en Van Dijk van dezelfde partij. Daarnaast waren enkele Holtensc organisaties uitgenodigd om evenwicht te krijgen in het politie ke schouwspel. Dat Holten en Rijssen een totaal ander beleid voeren in de biblio theek staat volgens Pennewaard als een paal boven water. Zo staan bepaalde boeken van Jan Wolkers niet in de voorraadkast van Rijssen. Maar het gaat zelfs ver der. Karin: „De Kinderboekenweek van enkele ja ren terug werd er niet gevierd, omdat er in het boekenweekge schenk heksen in voor kwamen. Dit heeft met occulte zaken te maken en dat kan niet in Rijssen." Ze geeft aan dat Plolten zeker tot 2003 zelfstandig door kan gaan, omdat cr tot die rijd een budget- contract is getekend. Een ander heikel punt dat naar voren kwam, is het voortbestaan van de sportcommissie na de her indeling. Rijssen kent dit systeem niet en zet daarvoor een ambte naar in. Plolten wil de commissie niet missen, want deze voldoet prima. Volgens voorzitter Schuchard zijn er ook voorstan ders in Rijssen te vinden: „Er gaan veel stemmen in Rijssen op, om dit Ploltense svsteem over te De beren politici proberen de volle %aal bij café De Biesier uit te leggen dat bet best wel meevalt: Holten met Rijssen. (Foto: Johan Boiink) nemen. Plet blijkt hier namelijk goed te werken." Tot 2002 is de sportcommissie gekozen, zodat Schuchard hoopt zeker deze tijd uit te zingen. Toch geeft hijzelf aan niet zeker te we ten of er daarna nog een sport commissie zal bestaan. „Ik hoop dat schaalvergroting het goed doet, maar ais ik het onder houd van de velden in Rijssen zie van de zondagsporten, dan is die veel slechter dan die van de zater dag. Dat baart mij zorgen." Wat: er op zondag straks wel en niet mag, blijkt een gewilde dis cussiepunt te zijn. „Mogen we str aks nog buurtfeesten op zondag houden?," vraagt discussieleider Wim Kwakernaak zich vertwijfeld af. „Het is belangrijk dat de cultuur in Plolten blijft bestaan," geeft Frans Ploes van cv De Fienpreuvers als eerste zet. PvdA-raadslid Siegerink van Rijssen heeft met zondagsfeesten geen probleem: „Dit moet straks gewoon in Rijssen kunnen." Dat de zondag niet alleen in de buurgemeente heilig is, blijkt wel uit het antwoord van Albert van de Maat. Hij is voorzitter van del l'oltense Handelsvereniging. „Er is duide lijk een tweedeling tussen de le den over wel of niet de winkel op zondag open," zegt hij. „Ik wil be slist geen afvallers, want we wo nen in een kleine gemeenschap. Daarom voeren we de zon dagsopening niet in." Herindeling of geen herindeling. Wat er zeker komt is een eenlo ketfunctie voor verschillende in- als de thuiszorg en de ge- Hierdoor hoeven men sen niet het hele dorp door te rei zen, maar kunnen alle informatie op een punt krijgen. Wanneer Holten met Rijssen samengaat kan dit gaan dienen als gemeente lijk punt voor de Ploltenaren. Er hoeft dan bijvoorbeeld niet voor de aanvraag van een rijbewijs naar Rijssen te worden afgereisd. „Bij ingewikkelde zaken zullen men sen toch naar het gemeentehuis in Rijssen moeten, maar de rest kan bij het infopunt," legt wethouder Delahaije uit. W. Veneklaas van Gemeentebelang is bang dat de grote gemeente een groter gat zal veroorzaken tussen burgers en het ambtelijk apparaat. „Daarnaast zijn er hogere lasten te verwachten. We klagen nu wel dat bijvoorbeeld de rioollastcn hier in Holten zo hoog zijn, maar we een goed riool vergeleken met vele andere gemeenten." Verder denkt hij dat het aantal Holtense raads leden na de herindeling een stuk minder wordt. „De Ploltense in woners maken straks 25 procent van de gehele bevolking uit. Dit kan inhouden dat er straks ook niet meer dan een kwart van de raadsleden Holtenaar zal zijn en dat is maar dun gezaaid." Delahaije houdt een slag om de arm: „De afstand met de burgers ligt in eigen hand. Dit kan kleiner worden gemaakt door bijvoor beeld een infopunt." Het percentage Holtense raadsle den hangt volgens hem samen met hoe de lijsten straks met el kaar worden samengevoegd. Daar hebben de Holtenaren straks veel zeggenschap over. Leerlingen van het Hannah-Ahrendt-Gvmnasium te Lengerich kwamen van vrijdag 28 mei tot 31 mei op bezoek bij de scholieren van havo 3 van de Waerdenborch. De Nederlandse leerlingen hadden in december 1998 al met hun Duitse partners kennis gemaakt tijdens een eerste uitwisse ling in Lengerich. De tweede ontmoeting in Nederland was dus een feest van herkenning. Plet gezelschap van 25 Nederlandse en 25 Duitse leerlingen werd op vrijdagmiddag verwelkomd op de Waerdenborch. Na een lunch in de scholengemeenschap werden de Duitse leerlingen in de gast gezinnen ontvangen. Op zaterdagmiddag werden de leerlingen onder deskundige leiding van een gids rondgeleid door het oude centrum van Deventer. De voertaal was vanzelfsprekend Duits. Aan het einde van de geslaagde middag gcn< >ot het gezelschap van een maaltijd bij restaurant Vosman in Holten en 's avonds was cr internationaal samenzijn in het jongerencentrum de Schure. Na een gezellige zondag in de gastgezinnen was er op maandag ge legenheid een aantal lessen in de Waerdenborch bij te wonen. Vervolgens werd cc een bezoek aan de Canadese begraafplaats op de Plolterberg gebracht. Met een drankje bij restaurant De Wielen werd de uitwisseling afgesloten. Evenals in Duitsland in december 1998 was hei: ook in Plolten weer duidelijk dat een uitwisseling mede dankzij de gastvrijheid van de gastgezinnen een unieke manier is om eikaars gewoonten, leefstijl en taal beter te leren kennen De contacten blijven vaak niet alleen beperkt tot deze twee uitwis selingen, want in veel gevallen zijn de afspraken voor de Als onderdeel verschillende projecten van klas n de op Leerlingen uit groep zes v Holterenkschool houde vrijdag 11 juni een stelling. Zij doen dit tussen 15.30 en 16.30 uur in de eigen school. Er zullen ondermeer zelfgemaakte fotolijsten te zien zijn, die ook te koop worden aangeboden. Verder laat de klas reken- en taalactiviteiten zien en is er een fotostudio ingericht waar ouders op de fo to kunnen. Het geheel is onderdeel van ver schillende projecten die de klas heeft gedaan. Zo richtten de leer lingen een kookhoek, stenenhoek. laboratoriumhoek en dinosaurus- hoek in. De klas heeft voor het fotoproject een uitstapje gemaakt naar Foto Mulder. Daar kregen ze een rond leiding in de studio. Daarna kregen de leerlingen een camera mee naar huis om zelf aan de slag te gaan. Ze moesten 'iets wat hen raakt' op de gevoelige plaat zetten. Hier werd een ge dicht bijgemaakt. Plet resultaat hangt nu bij Foto Mulder in de etalage. De leerlingen hebben verder zelf verhaaltjes geschreven. In duo gingen ze naar de kleuterklas, waarbij één het verhaal voorlas en de andere het op video vasdegde. Ook studeerden de leerlingen een toneelstukje in, die op video is op genomen. Deze resultaten zullen tijdens de tentoonstelling op vrij dagmiddag te zien zijn. IN DIT nummer Gervedink Nijhuis brengt een bock uit met kleine ver halen en gedichten over de geschiedenis van Holten. Zie verder pagir Al vijf keer werd het afgebla zen c-n ook de zesde keer mocht het niet zo zijn Mevrouw Kers haar grootste wens, een vaart met een luchtballon, mag maar niet worden vervuld. Zie verder pagina 5 Aanleveren persberichten Met de komst van een nieuw computersysteem bij het Holtens Nieuwsblad, verande ren ook de aanlevertijden van persberichten. Hoe eerder het persbericht bij het kantoor aan de Kerkhofsweg i 8 binnen is, hoe groter de kans op plaatsing in de eerstvolgende krant. Waren eerst vooral maan dag en dinsdag aanleverdagen, nu kan dit de hele week door. Meestal is er op werkdagen tussen 10.00 en 17.00 uur iemand aanwe zig die het bericht in ontvangst kan nemen. Anders kan dit in de brievenbus worden gedeponeerd. Garantie op plaatsing geeft het in leveren van een persbericht nooit. Dit ligt in handen van de eindre dacteur die controleert of her nieuwswaarde heeft voor de 1c- Weekend v, 'achting Geleidelijk meer zon en minder buien. Vrijdag, zaterdag en zon dag overdag wolkenvelden en nog kans op een enkele bui. Middagtemperaturen rond de 17.0 a 19.0 graden. Ons weer wordt nog steeds bepaald door een lagedrukgebied op de Noordzee dat van geen wijken weet. Er bouwt zich wel hogedruk op ten westen van de Britse Eilanden op maar is niet sterk ge noeg om het weer voldoende te beïnvloeden. Dus voorlopig nog geen zomerse temperaturen. Fijn weekend. Weerman, Freddie Paalman Zie ile advertentie leze l; SPECTRUM WONEN Zie achterpagina Het magische jaar 2000 komt er-aan. Het aftellen is begon nen en organisaties zijn druk bezig om door het hele nieuwe jaar heen, activiteiten te hou den. Zo is er in Holten de spe ciale Stichting Promenadeconcerten Holten op-gericht. Zij wil op zaterdag 17 juni 2000 een Nights of the Proms in elkaar zetten op de Kalfstermansweide. Onderhandelingen met een groot orkest, een popgroep en artiesten zijn inmiddels al gaande. De tijd én plaats is op dit enige wat echt Burgemeester DJ. Verhoeven heeft de stichting verzekerd dat de nu nog niet doelmatig ingerich te en bij slecht weer modderige Kalfstermansweide, dan geheel opnieuw zal zijn ingericht en voorzien van een verharding. „Plet moet een muzikaal festijn worde«i in de sfeer van Nights of the proms, zoals dit bekend is van Londen en de TROS-televisic," legt voorzitter J.A. Voordes het plan uit. „De opzet is het optre den van een groot inter-nationaal bekend amusementsorkest samen met een aantal bekende artiesten." Bovendien ligt: het in de bedoeling om een bijvoorbeeld een pop groep te contracteren. De bedoe ling is dat het een zeer gevarieerd programma wordt, zodat het voor jong en oud interessant is. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. Ats abonnee bent u daarvan verzekerd. Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats HijCzij betaalt voor rit abonnement I f 79.40per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) f76,75per jaar (betaalwijze: automatisch

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1