Vriendelijk zonnetje geeft prima sfeer Knijfftoernooi zMti Drukkerij Heusinkveld verhuisd naar centrum f*Wïf, Blauw Wit naar Winterberg g Jeugdtoernooi Van Bruggen Kampioenschap zwemmen .f- - ÜP nc dl - Kampioensteam bij tennissen Verloting Duivennieuws WEEK vnvvm. .te Sportdag voor basisscholieren :a 6 j PONDER DAG 3 [UNI 1999 Holtens NIEUWSBLAD Ikoop •250,- .900,- De selectie van Blauw Wit neemt in het weekend van 5 en 6 juni deel aan een internatio- j naai toernooi van partnerge- j meente Winterberg. I Na afloop van het seizoen sluit de I selectie altijd met: een gezellige ac- 1 tiviteit af. Dit keer staat een be- j zoek aan Winterberg op het pro gramma. Welke tegenstanders de selectie te wachten staan is nog niet bekend. De Holtense voetballers krijgen wel te maken met een flinke han dicap. Alle wedstrijden worden gespeeld op een gravel onder grond. Na de wedstrijden organiseert de partnergemeente 's avonds een groot feest in de plaatselijke hal. I De selectie zal zondagavond weer terugkeren. Bij hoofdsponsor 'Zalencentrum De Poppe' wordt het weekend afgesloten met on der meer een barbecue. Eindelijk is het dan weer zover. Op zondag 6 juni wordt het Allard van Bruggentoernooi weer gehouden. De aanvang is om 9.00 uur. Dit evenement vindt voor de 22ste keer plaats op het sportpark Meermanskamp. De strijd om de prijzen wordt dit jaar uitgevoch ten tussen de teams van Enter, BWO en natuurlijk SV Holten. Er zal een groot aantal deelne mers meedoen van de F-, E-, êi'i de D-jeugd. Het voetbal staat natuurlijk cen traal maar daaromheen zijn er ook nog verschillende activiteiten voor de jeugdspelers en meege reisde supporters. ZPC Twenhaarsveld houdt in het Holtense openluchtzwem bad op zaterdag 12 juni de Overijsselse D-zwcmkam- pioenschappen. Zij doet dit in samenwerking met de KNZB-kring Overijssel. De aanvang is om 10.00 uur en de en tree is gratis. - S ;3t Vkt-AZT'iy*Ss&W's - Goal! De Blauw Wit'spelertjes juichen bel uit. (Joban Bo!ink) Op sportpark 't Vletgoor is af gelopen zaterdag het zesde Meester Knijff jeugdtoernooi gehouden. De jeugdcommissie kijkt terug op een prima evene ment. Toch begon de dag met improvi seren. Bij de start van het toer nooi bleek dat een team niet zou komen, waardoor de poule-inde ling moest worden gewijzigd. Deze E-poule kreeg aanvulling van de uitgespeelde F1-pupillen van Blauw Wit. Een zware opgave voor deze jon gens, omdat ze hun eigen poule al gespeeld en gewonnen hadden. Naast F1 wist ook E2 van Blauw Wit de eigen poule winnend af te sluiten. De prijsuitreiking was na afloop van de laatste wedstrijd uit de poule voor het clubhuis. Voor alle winnaars was er een prachtige be ker, die zeker een mooi plaatsje in de prijzenkast zal krijgen. In de C-poule waren Epse en Daarlerveen goed aan elkaar ge waagd. Beiden behaalden negen punten, maar Epse scoorde vaker en werd terecht winnaar. In de B-poule was De Zweef B2 de sterkste. Echter ook op doel saldo net voor Helios. In de A-poule bleken alle teams goed aan elkaar gewaagd. Alle teams behaalden punten van el kaar en dit leverde een spannend verloop van de poule op. Met slechts zes punten uit vier wed strijden werd Nieuw Heeten Al uiteindelijk Poulewinnaars: Poule F1 Blauw Wit F1 Poule F2 H.S.C. '21 F2 Poule F3 Almen F1 Poule El H.S.C. '21 E2 Poule E2 Blauw Wit E2 Poule E3 De Zweef E3 Poule Dl De Zweef D2 Poule Ml Juventa Ml Poule Cl Epse Cl Poule BI De Zweef B2 Poule Al Nieuw Heeten Al N v ft jPI Tennisclub Holten hield afge lopen week de achtste compe titie. Het was de laatste keer voor de zaterdag- en zondag team en voor twee woensdag teams. De anderen spelen deze week voor het laatst. Er is nu één team dat kampioen is geworden door alles te winnen. Volgend jaar spelen ze zaterdag mix vierde klas. Helaas hebben we ook drie teams die degraderen: zaterdagmix-1 gaat volgend jaar naar de derde klas, zatcrdagmix-3 gaat weer terug naar de zesde klas. Zondag juniormix-1, die dit jaar voor de eerste keer op zondag speelde en direct in de tweede klas kwam, kon zich net niet handha ven en spelen volgend jaar derde klas. Van de andere teams die nog eenmaal moeten spelen heeft dinsdag dames-1 grote kans om kampioen te worden. Ze hebben alles nog gewonnen. De grote verloting bij Blauw Wit heeft de volgende winnen de nummers te zien gegeven. Ruim 3.800 loten werden ver kocht. De trekking van deze verloting werd zoals gebruike lijk verricht door onze plaatse lijke politie. De uitslag vanaf de hoofdprijs tot aan nummer veertig: 2856-3795-1554-1141-1027- 0710-3615-1949-1563-1947- 3571 -0273-3649-1469-0231 - 0088-3476-2001-0351-2749- 3407-1840-0808-2561-1319- 0778-0497-2790-2784-1959- 1198-1001-2410-1801-1944- 1942-0606-3066-3260-1560. Voor de tweede midfondvlucht vanaf Peronne, werden door de Bergvliegers 142 duiven inge- korfd. Winnaar van deze 358 kilometer lange vlucht werd G. Jurjens voor H. Jansen en M. Lodeweges. De volledige uitslag luidt: G. J urjens 1,15,24,32,32,34,36 H.Jansen 2,5,9,18,25,27,30 M. Lodeweges 3,17 J. van Werven 4,14,16,26,28 G. Koetsier 6 Maandag Vorige week maandag Tweede Pinksterdag viel het opnieuw met de zon tegen. Wolkenvelden bepaalden het weerbeeld, ook viel er een spatje lichte motregen. Tijdens enkele opklaringen die voor kwamen was er nu dan zon. Ook stond er een matige zuidwesten wind waar men tegen in moesten fietsen tijdens een fietstocht. De temperatuur kwam niet hoger dan 16.7 graden. Een tegenvallende dag dus. Een zuidweste lijke stroming voerde vrij vochtige lucht aan waarin veel bewolking voorkwam. Dinsdag Overdag hadden we perioden met zon afgewisseld door stapelwolken. De stapelwolken haalden het buienstadium niet zodat het droog bleef. Het was een stuk vriendelijker weer dan met de Pinksterdagen. Ook werd het wat warmer met 19.5 graden. Woensdag We hadden eerst wat wolkenvelden en sluierbewolking die de zon tijde lijk wat minder fel deed schijnen. In de middag was het vrij zonnig, al leen was er wat dunne sluierbewolking. En zo werd het een mooie voorjaarsdag. De temperatuur kwam met 21.7 graden wat hoger te lig gen. Ook was de lucht droog want we hadden een luchtvochtigheid van 30 procent. Dit vrij zonnige weer hadden we te danken aan de noordf lank van een langgerekte gordel van hoge luchtdruk over Centraal- Europa. Donderdag De hele dag scheen de zon volop. Daarbij was het ook warm. De lucht was erg droog. De luchtvochtigheid bedroeg 27 procent- Het gevaar voor bosbrand is erg groot; dus geen vuur in de natuur. Ook werd de eerste zomersedag van het nieuw-e seizoen genoteerd. Flet werd 26.8 graden als maximum. Een hogedrukgebied 1020 Hpa boven Polen be paalde het weer. Een langzaam in kracht toenemende oostzuidoostelij- ke stroming voerde vrij warme, droge lucht aan. Vrijdag 's Ochtends hadden we eerst veel wolkenvelden waar een paar regen druppels uit vielen. Daarna klaarde het op en was de zon weer flink van de partij. De wolkenvelden hadden te maken met een warmtefront dat in de ochtend van zuidwest naar noordoost trok. Dit ging gepaard met veel middelbare en hoge bewolking, 's Middags was er minder zon door stapelwolkjes en hoge sluierbewolking waar door de zon soms wazig scheen. Het werd opnieuw warm met 25.2 graden. Zaterdag De dag begon onbewolkt en zonnig. In de middag was er dunne slui erbewolking die van het zuiden uit overdreef. Bijna aan het eind van de dag dreven"er wat wolkenveldjes over waar de zon af en toe achter schuil ging. Toch werd het een prachtige zonnige zomerdag. De tempe ratuur steeg maar liefst naar 27.9 graden. Met een matige oost-noord oostelijke stroming werd warme en van het zuiden uit geleidelijk iets vochtige lucht aangevoerd. In de avond vielen er enkele onweersbuien. Holten ving 7.0 millimeter neerslag op en Espelo 7.3 millimeter. Zondag Overdag was er veel bewolking die het weerbeeld bepaalde, de zon kwam er nauwelijks aan te pas. Rond 17.00 uur begon het even licht te regenen maar dit leverde geen meetbare neerslag op. De wind was ma tig en kwam uit het noorden tot noordoosten. De temperatuur moest een flinke stap terug doen, het werd niet warmer dan 19.7 graden. De aangevoerde lucht was tamelijk vochtig en werd geleidelijk onstabiel van opbouw. Meteo Holten, Freddie Paalman F.en grote drukte was het tij dens het Open Huis van druk kerij Heusinkveld. Sinds 3 mei is de zaak van de Waagweg naar de Oranjestraat verhuisd. Donderdag 27 mei kon ieder een er een kijkje nemen en zien hoe de apparatuur werkt. Fin nieuwsgierigen genoeg vol gens Heusinkveld. „We hadden naast het pand twee tentep neer gezet. Anders konden we de men sen niet kwijt." De Twentse Zangers luisterden het geheel mu zikaal op. Als voorzitter van uêze groep konden de zangers natuur lijk niet achterwege blijven. „Ze stonden de bezoekers bij de in gang van de tent op te wachten." Dat de verhuizing grote voorde len heeft, is zeker. ,Je merkt het nu al. Er komen veel meer parti culieren zo even binnenwande len." Dat was het grote probleem van de oude locatie, achter een huis op het industrieterrein De Kol. Heusinkveld: ,,De mensen wisten je niet te vinden. Nu kan het niet missen als ze door de Oranjestraat Heusinkveld laat de grote drukinachines zien, die achter in de zaak volle toeren staan te draaien. (Foto: peter Buitbuis) rijden." Er is dan ook een mooi etalage ingeruimd. Daarnaast kunnen mensen van buiten zien dat er mensen werken, wat volgens de eigenaar drempel verlagend werkt om binnen te stappen. Naast het normale drukwerk, wil In de vorige editie van het Holtens Nieuwsblad en in deze uitga ve, vindt u oude en nieuwe foto's van Holten. De nieuwe foto's zijn een reproductie van de oude. Toch zit cr een groot verschil in, want de omgeving is tussentijds in de meeste gevallen be hoorlijk veranderd. Aan u de taak om de juiste nieuw-e foto's bij de oude te zoeken. Vul daarvoor deze bon in en stuur hem op naar Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18,7451 BG Holten. De oude foto's hebben een cijfer en de nieuwe een letter meegekregen. Vul deze als combinatie in, dus: IA, 2B, als 1 bij A hoort en 2 bij B hoort. Een tip: tot en met 17 juni hangen de foto's in goede volgorde bij restaurant Vosman aan de Oranjestraat 38 te bezichtigen. Onder de winnaars worden maar liefst vijf dinerbonnen van elk vijftig gulden. Naam Plaats Telefoon Oplossing Heusinkveld zich vooral op de kleine oplagen richten. „Vroeger was het niet te betalen om een kleurendruk in een oplage van bij voorbeeld 500 stuks te laten druk ken," legt hij uit. „Met onze nieu we apparatuur blijft dit ook voor de kleine beurs betaalbaar." De Holtense basisscholen houden op vrijdag 4 juni de jaarlijkse sportdag op Meermanskamp. Ruim 350 leerlingen uit de groepen 5 tot en met 8 van alle basisscholen zullen meedoen aan vier ver schillende onderdelen. In groepen wordt er slagbal, lijn- bal en een recreatieve achtkamp gespeeld. Een individuele presta tie wordt verlangd bij een diplo magedeelte. Daarvoor moeten vijf nummers worden afgewerkt, na melijk 60 meter sprint, versprin gen, hoogspringen en balwerpen met een kleine en grote bal. De dag begint om 8.45 uur en zal om 14.00 uur worden afgesloten met een estafette over acht keer 60 meter. Per school nemen hier vier jongens en vier meisjes uit de groepen 5 tot en met 8 aan deel.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 9