Wat zijn de gevolgen van de indeling met Rijssen? Rob en Floortje winnen hardlopen tijdens APM Foto-expositie 50 jaar HNB Bijzondere kerkdienst met zanger Favier as Inzamelen oudpapier Ikon-uitzending hervormde kerk Lenen bij bibliotheek straks ook via internet Bijeenkomst opvang kinderen na school Winnaars prijsvraag Pinkert Koopman - - Van de Griendt wint bekerfinale schaken I DONDERDAG 3 IUNI 1999 H Holtens NIEUWSBLAD Het Holtens Nieuwsblad be staat 50 jaar en dat wordt ge vierd met een reizende fototen toonstelling. De titel van de ex positie draagt de naam 'Vijftig jaar Holten, toen en nu' en is tot en met donderdag 17 juni te bezichtigen in restaurant Vosman aan de Oranjestraat 38. Er hangen foto's van Holten vroe ger met daarnaast een foto die dit DRS. PIET BAKKER START MET RAADSPARTIJEN EEN POLITIEK CAFÉ MET ALS THEMA: ger met daarnaast een toto die dit jaar is gemaakt op dezelfde plek. Soms zijn er nog duidelijke her kenningspunten te zien, maar ook vaak is er een totaal andere omge ving ontstaan. Na afloop reist de expositie door de gemeente. Holtens NIEUWSBLAD Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekbladpers BV, behorende tot Wegener Arcade NV, in samenwerking met de stichting 'Holtens Nieuwsblad'. Stichtings bestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollmgserf 4,7451 XC Holten, tel. 0548 - 30 30 22. Dire. Adver J V Mui Gertertsingcl 41,7513 GA Enschede, tel. 053 - 4 84 24 50. Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze- algemene- voorwaarden, gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Enschede. Adres redactie: Kerkhofsweg 18, 7451 BG, Holten. Tel. 0548 - 36 38 03, Fax. 0548 - 36 64 97. Openingstijden redactie: Elke maandag van 9.00 tot 12.30 uur. Eindredactie: Peter Bulthuis, tel. 06 - 515 79 486. Redactionele medewerkers:. Pc-ter Bulthuis, tel. 0548-36 67 99, tel. mobiel 06-54 93 58 41 Joke Oostcrvclt, tel. 0548 -36 78 41/fax. 0548 -36 79 51 Meteorologisch medewerker:.: Freddie Paalman, tcl./fax 0548- 364007 (voor alle weerinformatie) Advertentie-adviseurs: kantoor, tel 0548-519797/ fax. 0548-519798 H. Schotten, tel. pnvé 074 - 2 42 86 06. O. IJspeert, tel. privé 074 - 2 77 20 58. ;rtenties kunt u in Holten opgeven bij: G.W. Knapen, Larenscweg 3, tel. 0548 - 36 12 24 dinsdag 12.00 uur, of het kantoor i de Kerkhofsweg 18. Abonnementen en klachten bezorging: Earn. Bouwhuis. Aalpolsweg 6, 7451 I-IK Holten, tel.0548-36 18 49. Van 17.00 19.00 uur. Het idee zit al heel lang in het hoofd van Piet Bakker. Toch is het er nooit echt eerder van gekomen. „Ik heb de politieke partijen een brief geschreven of ze interesse hadden in het opzetten van een politiek café," legt hij het begin van de realisatie van zijn idee uit. De verkiezingen waren net achter de rug, wat Bakker als aan knopingspunt zag. Hij hield de partijen dan ook voor: „Tijdens de verkiezingen staan jullie elkaar te verdringen om de aandacht van de kiezers tc krijgen, maar daarna is het 'poppetje gezien, kastje dicht." Nu is het zover en zal er op maandag 7 juni om 20.00 uur in De Biester een politiek café worden gehouden. De politici waren het met deze stelling niet eens en wilden dit uit de wereld te helpen door alle me dewerking te verlenen aan het evenement. „Enthousiast kwa men zc bij mij rond de tafel zitten om te brainstormen over de in vulling." Een ding staat voor Bakker voorop, het mag geen re gulier politiek forum worden waarbij de politici in het eerste deel uitleggen hoe goed ze wel niet zijn, terwijl ze in het tweede deel elkaar in de haren vliegen. Het moet juist een leerzame avond worden, waar burgers de kans krijgen vragen te stellen. Holtense instanties Naast afgevaardigden van de zit tende politieke partijen, zullen ook elf Holtense organisaties aan wezig zijn bi] het café in De Biester." „Ze waren allemaal ent- hou-siast om mee te doen. Niemand zei tegen me: Een poli tiek café, moet dat nou? Ik heb wel iets beters te doen!" Onder meer de Holtense Industrie Groep, de VW en de Holtense Handelsvereniging hebben roege zegd iemand tc sturen. Hiermee krijgt het evenement een extra di mensie, die de levendigheid zeker goed zal doen. Er zullen vijf stel lingen worden behandeld met als centraal thema 'de gevolgen voor Holten van de gemeentelijke her indeling.' Bakker kan zich best vragen voorstellen waar Holtenaren mee zitten te worste len: „Van wie krijgt Prins Carnaval straks de sleutel? Mag er op zondag straks nog worden ge sport en blijft de burgemeester de aubade straks nog doen?" Maar ook meer serieuze onderwerpen als moet de Holtenaar straks voor elk gemeentelijk wissewasje afrei zen naar Rijssen, bestaat er straks nog gemeentelijk beleid voor het buitengebied dat de gemeente Rijssen op dit moment niet kent? Afwachtende houding „Lang hebben de inwoners van Holten de herindeling over zich heen laten komen," vindt Bakker. „Ik ook, hoor!" zegt hij er bij. Nu het dichterbij komt en onherroe pelijk lijkt, raakt het de mensen toch wel. „Ik wilde het eigenlijk al veel eer der opzetten. Het is een oud idee van mij dat ik al had als rector van de scholengemeenschap De Waerdenborch," geeft hij aan. „Toen was het mijn doel om de leerlingen politiek bewust te ma ken, nu wil ik de Holtenaren dich ter bij de politiek brengen." Zelf is hij er erg in geïnteresseerd. Toch ziet hij zich niet lid worden van een partij. „Ik reken mezelf tot de zwevende kiezers. Toch wil ik wel graag iets te zeggen hebben." Eerst heeft Bakker zitten denken om het samen met de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk tc gaan doen. Later kreeg hij het idee om het niet vanaf de zijlijn te or ganiseren maar gewoon direct met afgevaardigden van de partij- Er is wel vaker een politiek café in Holten gehouden, maar dan al leen rond de verkiezingen. Vechten om de kiezers, daar gaat het dan om. Dit is wat Bakker juist nu wil tegengaan. Het moet volgens hem en zijn werkgroep Hier speelt het evenement %ch op maandag 7 juni af: restaurant De Biester. (foto: Peter Bulthuis) met afgevaardigden van de Holtense zittende polideke partij en en deskundige Theo Booij een harmonieus geheel worden. „Het moet gezellig zijn, waarbij ondui delijke vragen bij de aanwezigen worden opgelost," legt de voorzit- Cabaret „Daarnaast zal conrector Jan Kurz van de Wacrdenborch op een cabaretachtige manier andere gebeurtenissen in Holten voor het voedicht brengen." Hij denkt dan bijvoorbeeld aan het 100-jarig ju bileum van kruidenier Wansink. Theo Booij is er ais oud-journalist bijgeroepen, omdat hij al veelvul dig dit soort activiteiten heeft meegemaakt en daardoor goede tips kan geven bij het opzetten er- Bakker had zelf natuurlijk als dis cussieleider op kunnen treden, maar met zijn werkgroep zochten ze toch naar een sterke persoon lijkheid. „De discussieleider is een belangrijk figuur in het geheel. Daarmee staat of valt het evene ment," vindt de oprichter. „Met elkaar hebben we gekozen voor kunstenaar Wim Kwakernaak. Hij is hiervoor volgens ons uitermate geschikt." Het blijft voor de werkgroep af wachten hoeveel mensen er op af zullen komen. Bakkers verwach tingen zijn hoog. „De laatste twee keer dat er een politiek café in het dorpshuis is gehouden moesten we de deur dicht doen. Er kon toen beslist niemand meer bij." Niet eenmalig Als het goed verloopt is het de be doeling van de werkgroep om het niet bij deze ene keer te laten, maar er een tweejaarlijks evene- DRIE PUPILLEN SV HOLTEN DOEN MEE AAN ADRIAAN PAULEN MEMORIAL GAMES Een wereldtijd is er dan mis schien niet gevallen tijdens de Adriaan Paulen Memorial in Hengelo, maar wel een sta dionrecord. De pupillen van SV Holten Rob Marissink en Floortje van Eijk renden dit za terdag naar de Filistijnen. Met respectievelijk 3'21 en 3'28 werd Rob eerste en Floortje tweede op de duizendmeter- loop voor pupillen. "De APM-games zijn een jaarlijks adetiekevenement waar ook de beste A-pupillen uit het district Oost aan mee mogen doen. Rob Marissink, Sanne Baldizzone en Floortje van Eijk zijn er voor SV Holten heengegaan," legt de trot se vader van Floortje, Bert van Eijk, uit. „Het was erg spannend om mee te doen," vinden Rob en Floortje die al een keer eerder aan de APM-games deelnamen. „Hartstikke gaaf!," overtreft Sanne de andere twee. Voor haar was het de eerste keer. Zenuwachtig waren ze wel, maar bang om voor al die duizenden mensen op de tribunes in het FBK-stadion te moeten preste ren? Dat niet. Sanne: ,Je krijgt in eens alle aandacht en dat vond ik toch wel te gek." Ceremonie Het begon al meteen bij de ope ning van de APM-games. „Wc moesten een rode, een witte, een blauwe en een oranje ballon in de linkerhand vasthouden en een an dere witte in de rechterhand," zegt ze enthousiast. „Daarna moesten we met z.'n allen in een lint rond de atletiekbaan staan," vult Floortje haar aan". Rob: „En tijdens het Wilhelmus lieten we allemaal tegelijk de bal lonnen los!" Een zee van gekleur- Het efficiënt inzamelen van oud papier wordt onder de loep genomen Nog te vaak wordt papier in de grijze container gegooid. Zo'n 200 ton per jaar. "Dat bete kent jaarlijks ongeveer 65.000 gul den wat we als gemeente moeten betalen voor het verbranden er van", aldus wethouder R.M.C. Delahaije (PvdA). Met de boven schoolse directie van de basis scholen en de schoolleiders is in tussen van gedachten gewisseld over een andere manier van pa pier inzamelen. Delahaije bena drukt dat het zeker niet de bedoe ling is om het inzamelen bij de scholen stop te zetten. De hoe veelheid ingezameld oud papier neemt daar enkel toe. "Wellicht moeten we overwegen om maan delijks een wagen door Holten te laten rijden." Anders is het plaat sen van containers in de gemeente een mogelijkheid. VRIJWILLIGERSAVOND De SV Holten houdt op zaterdag 5 juni een vrijwilligersavond. De aanvang is om 20.00 uur en er staat een spetterende muziekshow op het programma. De IKON zal op 6 en 13 juni vanuit de Hervormde Kerk ra diokerkdiensten uitzenden, waarin ds. Den Hertog zal voorgaan. Dc diensten beginnen om 10.00 uur, maar in verband met de mi- crofoonrepetirie worden de kerk gangers om 9.30 uur in de kerk verwacht. Na de dienst wordt de luisteraars de mogelijkheid geboden gebruik te maken van de telefonische op vang via een nader bekend te ma ken nummer. Mocht u de dienst niet in de kerk kunnen meemaken, dan kunt u uw eventuele gift voor de Stichting Wilde Ganzen storten op giro 40.000. KONINGSSCHIETEN De strijd om de titel schutterskoning wordt op zaterdag 12 juni gehou den. Het terrein waar het Koningsschieten plaatsvindt, is op de hoek parallelweg Markcloseweg met de Aalpolsweg. De kaartverkoop be gint om 18.00 uur. De huldiging is na afloop in de tent op het terrein. Dc premie bestaat uit een bedrag van 100 gulden. de bollen in de lucht was het re sultaat. Naast de pupillen deden ook vele beroemde nationale en internatio nale sporters mee aan de verschil lende atletiekonderdelen die er werden gehouden. De drie Holtenarcn wisten daar wel raad mee. „Buiten de wedstrijden heb ben we geprobeerd om zoveel mogelijk handtekeningen van be roemde sporters te krijgen," zegt Floortje Het T-shirt van Rob is daar nog een duidelijk bewijs van. Zijn witte shirt met een opdruk van Stichting Sport, Tolerantie en Fairplay, zit aan voor- en achter kant vol met pennes treken. „Deze is van Haile Gebrselassie," weet Floortje. „Ja, die zet er alleen maar Hi I-Ia neer," grinnikt: Sanne. Zij eindigde tijdens de duizend- meterloop ergens in de midden moot, maar zij is dan ook vooral gespecialiseerd in de snelle sprint. „Dat vind ik veel leuker. Het is korter en sneller." Willem Alexander Als extra prijs voor de winnaars mochten de pupillen vijf minuten met de aanwezige kroonprins Willem Alexander praten. Daar waren dc twee toch wel erg van onder de indruk. Zomaar te mogen babbelen met een be roemde Nederlander. „Hij stelde ons allemaal vragen zoals waarom we zo hard liepen," weet Rob. „Voor de prestatie," geeft Floortje als antwoord. Voordat ze aan de wedstrijden zijn begonnen, hebben de drie toch wel goed geoefend. Met de hulp van hun trainers Jan, Marjer en Truus zijn ze op dit hoge ni veau gekomen. Het is duidelijk dat de games een grote indruk achter heeft gelaten bij de drie Holtense adeten. Ooit hopen ze zelf zover als Haile Gebrselassie te komen. Zijn handtekening hebben zc in elk ge val al. Leden van de bibliotheek Holten kunnen straks boeken re serveren via Internet. Op dit moment heeft de bibliotheek al een website op de pagina van de Overijsselse Bibliotheek Dienst, www.obd.nl. Door te klikken op Bibliotheken en daarna op Holten, is de site bereikbaar. Om straks het reserveren via Internet mogelijk te maken, gaat van af 1 juli de uidecncatalogus over op een ISDN2-netwerk en krijgt een vaste verbinding met het World Wide Web. De bibliotheek hoopt hiermee een snelle verbinding ie kunnen re aliseren met meerdere toegangen tot het Internet. Daarna is er lokale toegang tot alle catalogi van Overijsselse bibli otheken en een centrale cd-romsysteem. Ook komt er een moge lijkheid van het versturen van e-mail naar alle bibliotheken en an deren. Er zullen in het najaar introductiecursussen worden gegeven om het Internet te leren verkennen. Belangstellenden kri|gen dan de mogelijkheid om de eerste schreden cc zetten op cyberspace. Dc dienst van zondagavond 6 juni in de hervormde kerk van Holten belooft een heel bijzondere dienst te worden. Theoloog, zanger en liedjes schrijver Rob Favier uit Groot Ammers aan de Lek zal deze hele dienst namelijk voor zijn rekening nemen. De dienst is op touw gezet door de Holtense interkerkelijke com missie Vorming en Toerusting. De kerkenraad van de gerefor meerde kerk heeft dan ook beslo ten de eigen avonddienst in De Kandelaar te laten vervallen. Overigens is iedereen van harte welkom bij deze gratis toeganke lijke bijzondere dienst. Rob Favier brengt een mix van liedjes, korte verhaaltjes en een meditatie. In zijn teksten en pre sentatie ontbreekt dc humor niet, maar steeds gaat het om datgene wat volgens hem waardevol is, zin geeft aan het leven. Op verzoek van de commissie Vorming en Toerusting past Favier zijn optreden in Holten aan bij het thema Jaar met de Bijbel. Dc Holtense initiatiefgroep Jaar met de Bijbel haakt daarop in met een fietstocht zondagmiddag 6 ju ni naar de Syrische-Orthodoxe kerk in Rijssen, gevolgd door een broodmaaltijd. Het ligt in de bedoeling dat de deelnemers daarna gezamenlijk het optreden van Rob Favier bij- ment van te maken. Hierdoor blijft er ook straks na de eventuele herindeling met Rijssen binding met de Holtense achter ban. „Er zitten nu dertien Holtense mensen in de raad, maar dat zal straks een stuk minder zijn. Eerst wordt alles via een verdeel sleutel geregeld, maar ik weet bij na zeker dat dit in de loop van de jaren verwaterd ten gunste van Rijssen." Bakker kan hier voorbeelden van aanwijzen van gemeenten die de herindeling al achter de rug heb ben. Daarnaast blijft het maar af wachten hoe het stemgedrag van dc Holtenaar zal zijn. „Op dit mo ment kan er bijvoorbeeld niet op SGP worden gestemd. Maar het kan best zo zijn dat er nu mensen zijn die CDA aanstrepen cn straks de stap naar de SGP nemen." Wat zijn de wensen en ver wachtingen van ouder over bui tenschoolse kinderopvang. Om hier achter te kunnen komen, wordt er op woensdag 9 juni om 20.00 uur een informa-tieavond gehouden. Kinderopvang is in Nederland ondertussen een bekend begrip geworden. Werkende of studeren de ouders kunnen voor de opvang vaak kiezen uit een kinderdagver blijf of gastouderopvang. Gaan de kinderen naar de basis school, dan wordt het minder eenvoudig, want de opvangnjden verande-ren naar de naschoolse uren en de vakantieperiodes. In vergelijking met de kinderdag- opvang zijn er nog maar betrekke lijk weinig mogelijkheden. In de gemeente Holten zijn hiervoor helemaal nog geen voorzieningen. Om de totstandkoming hiervan te stimuleren, heeft het rijk tijdelijk extra geld ter beschikking gesteld. Deze financiële bijdrage dekt niet de kosten van de opvang, maar is bedoeld om het de gemeenten wat makkelijker te maken de bui tenschoolse opvang op te starten. Momenteel worden dc mogelijk heden voor buitenschoolse op vang nader onderzocht. In het kader van dit onderzoek is het belangrijk de wensen en ver wachtingen van de ouders, die ge bruik zouden willen maken van deze voorziening te horen. Deze ouders, en andere belang stellenden, worden uitgenodigd voor de informatieavond in de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp. Voor nadere inlichtingen kan contact op worden genomen met de stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, telefoon 0548- 362755. Brenda Bogaard iaat haar pnjs spen, die een medewerker v, haar heeft overhandigd. (Foto: Peter Bulthuis) Pinkert Koopm, Raden hoe zwaar de kist met zaagsel is. Dat was de prijsvraag die aannemersbedrijf Pinkert Koopman hield tijdens de mid- denstandsbeurs. Ruim zeshonderd mensen deden mee, maar slechts twee, Brenda Bogaard en Theo Maats, wisten het exacte gewicht te raden: 134 kilo. De kist was een meter bij een me ter groot cn kon vanwege dit for maat niet door een persoon wor den opgetild. Met behulp van de handvaten wel voor een deel. Zaagsel lijkt dan niet zo zwaar, maar in een grote kist blijkt dit toch snel te worden onderschat. De inzendingen lagen voor een groot deel tussen de 90 en 250 ki lo. Na een verloting tussen de twee winaars, kreeg Brenda Bogaards de hoofdprijs toebedeeld. „Het was voor mij een pure gok," geeft ze nog wat overdonderd aan. „Ik had gewoon het gevoel dat het 134 kilo moest zijn." De prijs die ze kreeg bestond uit een handcirkelzaag. Als troost prijs mocht Theo Maats een VW-bon ter waarde van 50 gul den in ontvangst nemen. De laatste beslissing in het schaakseizoen 1998/ '99 van dc schaakvereniging Holten viel maandagavond. Op het programma stond de replay van de bekerfinale tussen Henk van Beek cn Ben van de Griendt. Henk had in deze partij aanvanke lijk de beste troeven in handen door het bezit van een open lijn. Door middel van afruil van de zware stukken dacht Henk een tweetal pionnen te winnen. Dit plan pakte echter verkeerd uit en Ben kon remise afdwingen. In de verlenging bestaande uit vlugger tjes sloeg Ben meteen in de eerste partij toe. Het was voor Ben van de Griendt de tweede maal dat hij de beker wist te winnen. De individuele hoofdprijzen zijn dit jaar verdeeld tussen Ton van Oijen (intern kampioenschap), Ben van de Griendt (interne beker), Erik Bosman (externe beker) en Dick van der Knaap (snelschaakkam pioenschap). Resterend programma 7 juni Holten - Lochem, vriend schappelijke wedstrijd om dc TOX - bokaal. De drie jonge Holtense atleten willen later net %o beroemd worden ah Haile Gebrselassie. (Foto: PeterBu/thuis)

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5