mSsa Info Gemeente Holten Bij trouwen of samenwonen vervalt verzekeringstermijn Revolutie in sanitairkeramiek Gemeente Dubbele verzekering niet nodig Snel poetsen en snel wegwezen DONDERDAG 3 JUNI 1999 HO 4 ZA 3 Gemeentehuis: Smidsbelt 6, 7451 BL HOLTEN Telefoon 0548-37 38 39 Fax 0548-36 10 25 Postadres: Postbus 13, 7450 AA HOLTEN E-mail-adres: gemholtcn@daxis.nl (s.v.p. onderwerp cn persoon voor wie het bericht bestemd is vermelden) Gemeentewerf: Waagweg 4. telefoon 0548-36 19 72 Het gemeentehuis is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 12.30 uur. 's Middags van 13.30 tot 18.00 uur is bezoek op afspraak mogelijk. Op dc vrijdagmiddagen van de even weken is het gemeentehuis gesloten. Voor dc komende periode houdt dit in, dat het gemeentehuis op de vrijdagmiddagen 4 juni en 18 juni 1999 gesloten is De gemeentewerf is van maandag tot en met vrijdag geopend van 13,00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 15.00 GEMEENTEBESTUUR Burgemeester D. J. Verhoeven Portefeuille: Openbare Orde en Veiligheid; Algemene en Bestuurlijke Zaken inclusief Régionale Samenwerking Personeel cn Organisatie; Automatisering; Recreatie en Toerisme; Project Ontwikkeling Liezen c-n Project Herinrichting De Kol. Wethouder M. F. Spijker Portefeuille: Financiën; Economische Zaken; Welzijn en Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - vergroten recreatiewoning Postweg 101 (11 mei 1999); - bouwen recreatiewoning Vianenweg 44 (12 mei 1999); - vergroten berging Raalterweg 57 (12 mei 1999); - veranderen/vergroten woning Aalpolsweg 30 (20 mei 1999); - plaatsen blokhut Fazantenweg 32 (20 mei 1999). Bouwaanvragen liggen gedurende dc openingstijden van het gemeentehuis ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. fër. SNOEIEN OVERHANGEND BEPLANTING Beplanting mag het wegverkeer niet belemmeren of op een andere manier hinderlijk gevaarlijk zijn. Dit betekent ook dat het trottoir goed begaanbaar cn lantaarnpalen goed zichtbaar moeten zijn. Wij verzoeken u daarom beplanting die het uitzicht belemmert of die over het trottoir hangt te snoeien. VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN „DE HAAR De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 4 juni 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan „Dc Haar". Dit verzoek heeft betreklong op her verbouwen/uitbreiden van een woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F, nr. 2712, plaatselijk bekend als Larenseweg 45 te Holten. Aangezien het ingediende bouwplan niet in overeenstemming is met de ingevolge het bestemmingsplan „Dc Haar" voor genoemd perceel geldende bestemming, kan een aanvraag om bouwvergunning slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Spon; Kunst en Cultuur; Gezondheidszorg; Onderwijs. Wethouder J. A. Stegeman Portefeuille: Gemeentewerken, Wegen; Ruimrclijkc- Ordening; Bouwen en Wonen inclusief Monumenten; Beheer Gemeente-eigendommen en Grondzaken; Agrarische Zaken cn Plattelandsvernieuwing inclusief Landschap- en Natuurbeheer. Wethouder R. M. C. Deiahaije Portefeuille: Verkeer cn Vervoer; Milieuzaken en Afvalbeheer; Riolering; Sociale Zaken cn Werkgelegenheid; WVG. SPREEKUUR BURGEMEESTER EN- WETHOUDERS De burgemeester en de wethouders houden uitsluitend spreekuur op afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de secretaresse van het college van B V. onder telefoonnummer 37 38 39 (algemeen) of 37 .38 12 'rechtstreeks). SPECTRUM WONEN Postbus 123, 7240 AC Lochcm, tel. 0573-22 21 44. Spreekuur Holten in gemeentehuis; elke eerste maandag van de maand van 15:00 tot 16.00 uur. BIBLIOTHEEK Rörikstraat 3, tel. 36 64 14, fax 36 64 17. Maandag en vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 20.30 uur, van 10.00 tot 12.00 u 14.00 tot 17.30 uur, zaterdag v 10.00 tot 12.00 uur. In juli cn augustus op zaterdagochtend gesloten. J? OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE yp ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingsplichtige bouwwerken: - bouwen serre Raalterweg 18; 2. Voorts is vergunning, ontheffing, toestemming e.d. verleend voor; - koetsenrit Koetsenvereniging De Bergrijders (13 juni 1999); - school- en volksfeest Dijkcrhoek (25-27 juni 1999). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Daar het bouwplan in overeenstemming is met een in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling, alsmede dc gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 5, Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 3 juni 1999 De burgemeester, D J. Verhoeven VOORBEREIDINGSBESLUIT Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat dc raad van die gemeente bij zijn besluit van 25 mei 1999, nr. IJm/99.05.03 heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990" ten behoeve van: de bouw van een recreatiewoning op het perceel Heideweg 56; het veranderen en vergroten van de recreatiewoning Winkelbcrgweg 45; een en ander voor zover omvattende de gebieden zoals in rode kleur op de bij bedoeld besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen is aangegeven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de vierde dag na de dag van de bekendmaking en ligt vanaf deze datum voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, kamer 4 (naast de hoofdingang). Holten, 3 juni 1999 De burgemeester en wediouders is, J. P. Stegeman De burgemeester, D. J. Verhoeven VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN „DE BORKELD, HERZIENING 1990 Burgemeester cn wethouders van Holten maken ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 7 juni 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een tweetal verzoeken om vrijstelling van het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990". Deze verzoeken hebben betrekking op: de bouw van een recreatiewoning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sccue B nr. 4158, plaatselijk bekend als Heideweg 56 te Holten; het veranderen cn vergroten van de recreatiewoning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B nr. 3072, plaatselijk bekend als Winkelbergweg 45 te Holten. Aangezien de ingediende bouwplannen niet in overeenstemming zijn met de ingevolge het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening EEN TON VOOR WATER Water besparen is niet alleen nuttig, maar ook leuk! Dc gemeente Holten doet ook mee aan de Overijsselse actie „Een ton voor water". In deze campagne wordt aandacht besteed aan waterbesparing. Symbool hiervoor is de regenton, die alle inwoners van de gemeente kunnen bestellen. De regenton heeft een inhoud van 240 liter en kost slechts f 49,-. Hiervan gaat f 10,- naar waterprojecten in Ethiopië om aan te geven dat de zorg voor water een wereldwijde zorg is. Dc campagne is een inidatief van Natuur en Milieu Overijssel in samenwerking met de Novib en het COS (Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking) Overijssel. Belang van water Water is van levensbelang. Een mens kan dagen zonder voedsel, maar niet zonder water. In onze westerse samenleving is water ruim voorhanden, we spoelen zelfs het toilet met schoon drinkwater. Eigenlijk gebruiken we maar zes liter water per persoon per dag als echt drinkwater. In Nederland is zelfs tegen het water gevochten: de vijand waarvan het land gewonnen moest worden. Dat is een vreemd beeld voor de Ethiopiër die smeekt om een beetje regen. Water dat in de regenton wordt opgevangen is te gebruiken voor het besproeien van de tuin en de kamerplanten alsmede voor kleine schoonmaakklusjes. Het water is in de tuin meteen bij de hand, u kunt het via een handig kraantje zo in de gieter laten lopen. Een regenton in de tuin staat leuk en bespaart ook nog schoon drinkwater. Zorg voor water Dc zorg voor water is een mondiale verantwoordelijkheid. Hier is water nog ruimschoots aanwezig, maar milieuvervuiling en verdroging zorgen dat er steeds meer technische hoogstandjes nodig zijn om het drinkwater schoon te houden. In ontwikkelingslanden is een minimale hoeveelheid schoon drinkwater niet eens voorhanden. Hier moeten we dus zuinig zijn met water. Gebruik van een regenton is een eerste stap. Daarnaast kunnen we ontwikkelingslanden helpen met hun drinkwatervoorziening. In de projecten in Ethiopië waar dit project aan bijdraagt worden onder meer drinkwatervoorzieningen aangelegd. Er wordt water uit dc bergen getransporteerd, regenwater opgevangen, waterputten geslagen en water opgevangen via riviertjes. De bevolking werkt zelf mee, dorpscomité's beheren het water. De uitvoerder ter plaatse, Agri Service Ethiopië, organiseert trainingsprogramma's voor de plaatselijke bevolking, bijvoorbeeld over goed gebruik van water en betere iand- en tuinbouwmethoden. Jaarlijks doen 3400 mensen, waarvan de helft vrouwen, mee aan de trainingen. Verder zijn er micro-projecten over groenteteelt, kippen en bijen houden en kinderopvang. Hier profiteren vooral vrouwen van, omdat zij daarmee een eigen inkomen kunnen verwerven. Campagne De actie loopt tot 17 juni. In deze periode wordt de regenton aangeboden voor een prijs van slechts f 49,-. Hiervan gaat f 10,- naar waterprojecten in Ethiopië. Voor de aansluiting van dc regenton op de regenpijp kan een zogenaamde regenautomaat, met overloop tegen overstromen, handig zijn. De prijs hiervan bedraagt f 19,95. Tevens is het mogelijk een niveau-weergave set te bestellen, om aan de buitenzijde te zien hoeveel water in de regenton staat, voor de prijs van f 12,50. Gedurende de actieperiode kunt u dc regenton in de hal van het gemeentehuis bekijken. Regenton bestellen? Vul dan het aanvraagformulier in en stuur deze op naar: Gemeente Holten Antwoordnummer 514 7440 VG Holten Een postzegel is niet nodig. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Gemeentewerken, dhr. G. Grave, tel. 0548-37 38 28. U krijgt bericht over het ophalen van de regenton vanaf de gemeentewerf. Tegen betaling van de kosten kunt u op de aangegeven tijdtippen de besteld regenton afhalen. Bon voor een ton Ja, ik doe mee aan de actie „een ton voor water" en bestel I een groene regenton van 240 liter, met kindveilig deksel voor de prijs van f 49,-. Naam: I A .1 I Postcode/Plaats: I Telefoon: I Extra te bestellen onderdelen (aankruisen indien gewenst): I O regen automaat voor aansluiting van de regenton op de regenpijp, met overloop tegen overstromen, prijs f 49,95 O Niveau-weergave set, om aan de buitenkant te zien hoeveel water in de regenton staat, prijs f 12,50. jU ontvangt bericht over het afhalen van dc regenton. 1990" voor recreatiewoningen (zomerhuizen) geldende inhoudsmaat van maximaal 200 m3, kan een aanvraag om bouwvergunning slechts wroden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Daar de bouwplannen in overeenstemming zijn met een in voorbereiding zijnde partiële herziening van genoemd bestemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 5, Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 3 juni 1999 De burgemeester, D. J. Verhoeven WET MILIEUBEHEER BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 3:42 cn 3:44 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat zij, onder voorschriften/beperkingen ter bescherming van het milieu, aan de maatschap Rietberg, Broekweg 24, 7451 MJ te Holten, vergunning ingevolge dc Wet milieubeheer hebben verleend voor een nieuwe, de gehele innchting omvattende voor de inrichting (veehouderij) aan de Broekweg 24 te Holten. De beschikking en de hierop betrekking hebbende stukken liggen van 4 juni 1999 tot 16 juli 1999 (gedurende zes weken) op elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie van Holten. De beschikking is ten opzichte van de ontwerp-bcschikking gewijzigd. Ingevolge de artikelen 20.1, eerste lid, 20.6 en 20.7 van de Wet milieubeheer staat tot genoemde datum beroep open voor: a degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwcrp-beschikking; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp beschikking; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten i geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen dc ontwerp-bcschikking. Het beroepschrift moet in tweevoud worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravcnhage. Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een verzoek om voorlopige voorzieningen te vragen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd en voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij gedurende die termijn beroep is ingesteld en een verzoek om j voorlopige voorziening is gedaan; dc beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Holten, 3 juni 1999 Burgemeester en wethouders voornoemd. is, J. P. Stegeman de burgemeester, D. J. Verhoeven Gaan trouwen of gevoerd en hebben ze geval van trouwen of Suzanne en Sjaak gaan met twee aansprakelijk- dat de verzekeringen van samenwonen vraagt om de nodige aanpassin gen. Vaak hebben de partners al ieder een eigen verzekeringen afgesloten. Alhoewel men zich normaliter aan een verzekeringstermijn samenwonen niet het geval. Een van de twee partners kan de verzekering(en) al een tijdje met elkaar om en hebben besloten de stap te wagen en te gaan samenwonen. heids- en inboedelver zekeringen. We hadden ook ieder een rechtsbij- standsverzekering. We Sjaak goedkoper waren en bovendien gunstiger voorwaarden hebben. eigen huishouden dient te houden, is dit in opzeggen. "Daar zaten we ineens kwamen er ook achter Ik woonde al langer dan Een nieuw soort oppervlakte behan deling voor sanitairke ramiek is onlangs door Duravit AG, Homberg op de markt gebracht. Met zogenaamde WonderGiiss behandel de wastafels, we's, bidets en urinoirs blij ven lang glad, mooi en schoon. Dat komt omdat de WcnderGlisslaag niet alleen is opgebracht maar door een speciaal procédé ook wordt ingebrand, waardoor een langdurige bescherming ontstaat. Juist daar waar de reini gingstijden kort moeten zijn en de vervuilings graad, door bijvoorbeeld kalkhoudend water, bij zonder hoog is, bestaat er behoefte aan gemak kelijk en snel te reinigen oppervlakken. Het geheim van WonderGiiss zit in het feit dat de laag het vuil geen kans geeft zich vast te zetten en het achtergebleven vuil eenvoudig met water wordt verwijderd omdat het zich tot dikke druppels samentrekt. Gevolg is minder vlekken en daardoor poetsen. Zo schoonhouden van sanitairkeramiek kinder minder WonderGiiss in ontwik- wordt keld door Duravit in samenwerking met de high Tech onderneming Nanogate uit Saar- brucken. Omdat vuil en kalk gro tendeels met het water afvloeien, kan het opper vlak gemakkelijk met milde reinigingsmiddelen kunnen worden afge nomen, zonder schrobben of schuren. 0 Samen een nieuwe boedelStop ze in één verzekering! Sjaak zelfstandig en dus waren mijn verzekeringen ouder dan die van Sjaak", vertelt Suzanne. Ze namen contact op met de assurantietussenpersoon van Sjaak. Hij vertelde hen dat de verzekeringen met de oudste verkooppolissen blijven bestaan. "Dat schijnen de verzekeringsmaatschappi jen onderling met elkaar afgesproken te hebben. Toen hij hoorde dat mijn polissen ouder, goedkoper en gunstiger waren dan die van Sjaak, beloofde Sjaak's tussenpersoon te kijken of hij iets kon regelen", zegt Suzanne. Ze lieten het aan de tussenpersoon over en vestigden hun aandacht op de meubelen die ze samen wilden houden. "Sjaak zijn bed was leuker en mijn matrassen waren beter. Mijn eettafel was pas nieuw, maar de eettafelstoelen van Sjaak zitten lekkerder", vertelt Suzanne. "Tot verbazing van vrienden hebben we de samenstelling van de gezamenlijke inboedel zonder onvertogen woord geregeld. We telden de waarde van onze nieuwe inrichting op om het bedrag, zodra bekend zou zijn bij welke verzekeringsmaatschappi j we samen verzekerd zouden kunnen worden, i door te kunnen geven. Het werd Sjaak's verzekeringsmaatschap pij. Tot ons grote genoe- gen natuurlijk. Mijn ver zekeringsmaatschappij had zich volgens de tus- senpersoon soepel opge- steld. Ik krijg zelfs geen boete te betalen."

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 4