Holten zet deuren open voor vluchtelingen uit Kosovo Holtens Nieuwsblad EHBO en brandweer rukt uit voor grote gezamenlijke oefening bij Scouting Bomvolle kantine tijdens receptie eerste kampioensteam SV holten Opfrissen verkeerskennis met theorielessen en test Rectificatie fotograaf Fietser valt in Diepe Hel Holtens Nieuwsblad krijgt ander aanzien U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Info SPECTRUM WONEN Zie achterpagina weekend weers verwachting Wisselvallig weer. Vrijdag, zater dag en zondag vallen er overdag enkele buien mogelijk met on weer. De buien worden afgewis seld door opklaringen en wat zon. Ook de middag temperaturen gaan naar beneden. Het wordt niet veel warmer dan tussen dc 16.0 a 18.0 graden. Dit is iets be neden normaal voor begin juni. Normaal is 20.0 graden. Prettig weekend. Weerman, Freddie Paalman Holtens Nieuwsbod DONDERDAG 3 JUNI 1998 Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65Ida Spoorbiels in Nieuwe vluchtelingenwerkgroep nog op zoek naar versterking brand De politie moest op 26 mei uit- 1 rukken naar het NS station waar een spoorbiels in brand stond. De biels werd geblust met een poederblusser maar vatte toch weer vlam. Een simpele emmer water deed toen wonderen. Helm gestolen Een jongeman kwam op 29 mei aangifte doen van diefstal van zijn helm. Deze was tijdens een jeugdvoet- baltoernooi in Holten weggeno men uit een rek. Mocht u iets zijn opgevallen bij eventueel bezoek I van dit toernooi dan houdt de po- litie zich aanbevolen. Open huis jubilerende Nido Nido bestaat 50 jaar en viert dit op 10 juni met een Open Huis. Belangstellenden kunnen er dan tussen 17.00 en 20.00 uur een kijkje nemen. Het bedrijf heeft zich in 50 jaar ontwikkeld van lokale dorpssmid tot één van de toonaangevende producenten in Europa. In 1949 besloot de heer Klein Velderman een sneeuwploeg te ontwerpen, té bouwen en te verkopen. Hij koos een, voor die tijd, vooruitstrevende visie. In dc jaren daarna vormden dc ontwikkeling van het Nederlandse wegennet en de toename van het autoverkeer de oorzaak van een steeds grotere vraag naar betrouwbare zoutstrooimachines om tijdens de winter gladheid op de weg te kun nen bestrijden. Nido heeft zicht altijd de winter gladheid op de weg te kunnen bestrijden. Nido heeft zich altijd innovatief opge steld en speelde in op ontwikke lingen in vekeer en wegbeheer. De wegbeheerders gebruiken daarom tot op heden machines van Nido om het wegdek veilig en stroef te houden tijdens de win termaanden. Het Open Huis zal feestelijk wor den omgelijst. De deuren gaan om 10.00 uur open. Er is dan om 10.30 uur een officiële opening, van 12.15 uur tot 13.30 uur geniet u van een lunchbuffet en rond 15.00 uur is het afgelopen. Op deze dag is er een unieke ten toonstelling bezoeken van en over het materieel zoals dat de af gelopen vijftig jaar op de Nederlandse wegen werd ingezet voor de bestrijding van ijzcl en Er komen zeer waarschijnlijk een of twee gezinnen uit Koso vo naar Holten. Hiervoor zijn al gesprekken gaande met Spectrum Wonen voor het be schikbaar stellen van wonin gen. Om alles in goede banen te leiden is gisteravond de Vrijwilligers- werkgroep Nieuwkomers Holten officieel ingesteld in het gemeen tehuis. Tegelijkertijd werd af scheid genomen van de voormali ge Stichung Vluchtelingenwerk Holten. Wanneer de vluchtelingen, voor lopig één gezin, arriveren, hangt al van het moment waarop de wo ning beschikbaar komt. Dan zal de gemeente het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers benaderen met de mededeling dat het gezin welkom is. Het moment ook waarop de vrijwilligers met de be geleiding beginnen. Opzet is dat op termijn nog een tweede gezin wordt opgevangen. Enige tijd geleden viel het vluch telingenwerk stil in Holten. Het vorig jaar aangetreden college pakte de draad weer op en vond in Margot Oostdijk uit Markelo een vrijwilliger die een Handboek samenstelde. Een handig en los bladig handvat voor de begelei ders, dat op ieder willekeurig mo ment kan worden geactualiseerd. Bewust koos ze voor de term nieuwkomers: "Het inbutgerings- beleid geidl nameiijk ook voor buitenlanders die met een Holtenaar huwen." In veruit dc meeste gevallen gaat het evenwel om vluchtelingen. Zodra deze asiel aanvragen, worden het asiel zoekers. Kosovaren - een bevol kingsgroep die de sympathie heeft van velen - zullen in principe vluchtelingen blijven, omdat ze vrijwel allen graag terug willen naar Kosovo indien de situatie daar ten goede is gekeerd. De nieuwe vluchtelingenwerk- groep ressorteert onder de afde ling Sociale Zaken van de ge meente. Op dit moment telt de groep zeven vrijwilligers. Allen re ageerden op een oproep in het I-Ioltens Nieuwsblad. Van de vo rige werkgroep hebben zich twee medewerkers bereid getoond om als vraagbaak te dienen voor de nieuwe vrijwilligers. Margot Oostdijk is voorlopig coördinator van de nieuwe werkgroep en is daarmee aanspreekpunt voor ge meente en vrijwilligers. Wethouder R.M.C. Dclahaije (PvdA) benadrukte eerder deze week in dc raadscommissie wel zijn dat de groep wel noodzake lijk moet worden uitgebreid. "De meeste vrijwilligers zijn bereid om te helpen op prakdsch en organi satorisch vlak. Het begeleiden op psychisch en sociaal gebied is ook stukken moeilijker. Desondanks hopen we dat er mensen bereid zijn om ons daarmee te helpen." Wie nadere informatie wil, kan zich melden bij Margot Oostdijk of Sociale Zaken in het gemeente huis, tel. 373839. JSIfelÉS1 n ™Ueybalv»™f>fI ff«J« Ml 29 me. hun seizoen af met een 'olympische elag' op de Dagcamping van de 11 herberg. De drager van de olvmpnche fatkei, Bert Paalman, begeletdde de huifkarren, waarin Je m n de a,,n,,vcZ ên s"cZigeklank™''van d^O^mreDo fï'f'TT Y*"" f* V™*™ ™der de stemmige Manken van de Ouverture van Handel was er een heuse vlaggen- en ploegenparade te aanschouwen. Wanneer er gedacht wordt aan het geven van cadeaus, dan ziet Nido dat het liefst op financiële wijze. Dit komt dan ten goede aan het INUCU Comité. Dit zamelt geld in voor faciliteiten voor school voor het voortgezet on derwijs in Aghiresu in Roemenië. Per abuis is in de uitgave van het Holtens Nieuwsblad van 27 mei de verkeerde fotograaf vermeld onder het bruidspaar van de maand. De foto's van bruidspaar Renscn- Koeslag zijn gemaakt door foto grafie Henk Mulder in Holten. Wie zijn verkeerskennis eens wil testen, kan daarvoor bin nenkort terecht in dorpshuis Dc Boschkamp. In samen werking met de gemeente en verkeersschool Talen biedt de Stichting Socuwe fietsers, voet gangers en automobilisten de gelegenheid hun kennis in vier bijeenkomsten te testen. Na vier theorielessen kunnen de deelnemende automobilisten een test in hun eigen auto af leggen. Tijdens de bijeenkomsten wordt aan de hand van dia's gevraagd om allerlei verkeerssituaties te be oordelen. Daarna worden de situ aties besproken. De tweede keer wordt vooral ingegaan op de nieu we regelgeving en wordt gespro ken over veranderingen. Bovendien wordt gekeken naar gevaarlijke situaties in Holten. Alcohol en medicijnen vormen ook voor 55-plussers een gevaar bij deelname aan het verkeer. In de laatste bijeenkomst krijgen de deelnemers de gelegenheid hun kennis nogmaals te testen. Alle deelnemers ontvangen een handig theorieboek. Na vier theorielessen kan de test worden afgelegd. De rijvaardig heid een keer kritisch bekijken kan op zichzelf geen kwaad. Speciaal voor 55-plussers is door onder meer de ANWB en Veilig Verkeer Nederland (WN) een test ontworpen. De betrokkene rijdt dan met een speciaal opgelei de rij-instructeur in zijn eigen auto langs allerlei verkeerssituaties. De test in Holten en omgeving wordt afgenomen door Holtenaar Rensen, die verbonden is aan dc verkeersschool. De rit neemt on geveer een half uur in beslag, waarna het verloop ervan wordt doorgenomen. Dc vier theoriebijeenkomsten hebben plaats op dinsdag 8,15,22 en 29 juni. Telkens van 9.30 tot 11.30 uur. De kosten ervoor be dragen 25 gulden (inclusief theo rieboek). Wie aansluitend een rij- vaardigheidsrit wil afleggen, kan dat doen op dinsdag 13 juli tussen 9.00 en 15.00 uur. Alle ritten star ten bij De Boschkamp. Over de exacte tijd wordt men na inschrij ving bericht. Dc bijdrage voor de test bedraagt eveneens 25 gulden. De uitreiking van de opfriscertifi- caten is dinsdag 13 juli om 19.30 uur in het dorpshuis. Voor meer informatie en opgave kan men da gelijks terecht bij Socuwe-, tel. 0548 -362755. Oefenen is belangrijk om op elkaar in te kunnen spelen bij echte ramp De brandweerlieden EHBO'ers rukten maandag gezamenlijk uit voor een grote oefening. Rond 19.30 uur klonk er groot alarm! Er was een ramp gebeurt in het ge bouw Scouting Holten aan de Liezenwcg. Met gillende sire nes ging het richt blokhut. Er was volop bedrijvigheid rond het clubhuis van de scouting. Een groep gehandicapten vierde hier haar vakantie en de leidinggeven den van de groep zaten in en rond het gebouw bezig met diverse werkzaamheden. Een van de lei dinggevenden was bezig met het verhelpen van een storing aan de ketel op het moment dat deze ontplofte en er een korte maar he vige brand ontstond. De schrik en paniek die er ont stond was groot. Her en der lagen slachtoffers over de vloer. Een van de leidinggevenden was bezig met het snoeien van een boom op het terrein. Op het mo ment van dc explosie vielen zowel de nog draaiende kettingzaag als ook de net afgezaagde tak naar beneden en deze tak trof de on- Overal liggen gewonden die moeten worden verzorgd. (Foto; Joban Bolink) derstaande hulp. Theo H. en dinggevende is op dat mc Pietje P. fietsten op de Liezenweg bezig met het verwijderen van op het moment van de explosie vast geslagen gras onder de nog en fietsten van schrik tegen en on- draaiende motormaaicr. De ver- het gebouw. Buiten had der een container die daar zojuist wondingen zijn zeer divers en de EHBO'ers de handen vol werd geplaatst. Een andere lei- paniek groot. slachtoffers Op het moment dat de brandweer arriveerde, verplaatste de spuit gasten alle aanwezige personen in het gebouw. Buiten hadden de :t de IN DIT nummer I Amazing denkt aan de toi komst en start met een jongi renkoor. Vele belangsteller I den kwamen langs om de ee I ste introductie-avond mee i I maken. Politiek Café is er in Holten I wel vaker gehouden, maar I niet op deze manier. Was hei I toen vaak rond de verkiezin- I gen dat het werd gehouden. I Nu moet er een harmonieuze j Zie verder pagina 5 Er vond op de Holterbergweg op 27 mei een verkeersongeval plaats. Het ging hier om een fietsertje die te hard van de Diepe hel afreed, aan het slingeren was gekomen en vervolgens viel. Het ongelukkige fietsertje had schaafwonden op diverse plaatsen. Brommerhelm gestolen Vanuit de garderobe van de scholengemeenschap werd op 25 mei een helm weggenomen. Het komt veelvuldig voor dat er helmen worden gestolen, niet al leen in de scholengemeenschap. Probeer de helmen met een slot vast te leggen. Kinderkorendag Kandelaar Er wordt een kinderkorendag gehouden in de gereformeerde kerk De Kandelaar. Dit zal plaatsvinden op zaterdag 19 ju ni. Deelnemende koren zijn IKK Mozaïek uit Holten, Spelender wijs de Nachtegaaltjes Jubilate Deo en IKK Zingen In een lange rij zaten de kam pioensmannen vrijdagavond achter tafels te wachten op dc vele felicitaties. Een lint van genodigden maakte hier ge bruik van om de voetballers van het eerste team geluk te wensen bij het behalen van de overgang naar de vierde klasse. Een batterij mensen stond klaar om wat door de microfoon te zeg gen. Wim Dalhuisen sprak als gas theer de sprekers aan elkaar. Wethouder Spijker: „Ik stond vaak tijdens de wedstrijden langs dc zijlijn." en Jan Aanstoot: „Laten wc die ene degradaiie maar snel vergeten!" bijvoor beeld. Hoe dan ook, volgens trai ner Gerard Heck heeft die dip in zijn Holtense carrière het eerste team alleen maar goeds gedaan. „Door die degradatie zijn we bij elkaar gaan zitten om eerste jon gens voetbalteam structureel aan te pakken," geeft hij aan. „Ze heb ben me vaak tot wanhoop gedre ven, maar uiteindelijk hebben ze dit bereikt." Het halen van dit examen is natuurlijk een grote prestatie, maar volgens Rovcrts van de KNVB district: Oost be slist niet het eindstation voor SV Holten. „Dit is niet het einde. Het behalen van de derde klasse moet nu lokken. Die potentie is zeker aanwezig in het team," benadrukt hij. „Als KNVB mogen we best trots zijn op deze bloeiende vereniging." Allemaal inspireren de woorden, die de voetballers moeten helpen nu niet bij de pak ken neer te gaan zitten. Juist nu moeten ze doorzetten, op naar de volgende tussenstop. Wim Dogtcrotn heeft net geleden de voorzi tterhamer overgenomen van Albert Boode en mag ten vol le genieten van de overwinnings zege. „Alben Boode is stinkend jaloers op mij: „Ik heb hier 21 jaar op moeten wachten, terwijl jij het al binnen een half|aar krijgt," grapt hi) richting de oud=alge- meen voorzitter vande omniver- eniging. Na 50 jaar was het voor Holtens Nieuwsblad de tijd rijp om enkele veranderingen door te voeren. Na de kleurrijke jubi leumkrant van vorige week, zijn er nu enkele permanente wijzigingen doorgevoerd. Zoals meteen al opvalt zijn de koppen van de krant. De titel Holtens Nieuwsblad ziet er anders uit. Net als het lettertype van de koppen in de krant. Deze is voor de tekst trouwens gelijk gebleven. istiger oogt. ""stgelegde ir rui Daarnaast ligt de opmaak van een pagina vast,1 J-Iet.gevolg hiervan is dal tekst precies moet nasi- blokken. Verder heeft de nieuwe opmaak het gevolg dat persberichten eer der ingeleverd moeten worden. Deze krijgen dan meteen een plaatsje op de pagina. Persberichten die later binnenomen hebben daardoor een kleinere kans om ook daadwerkcli|k in de krant vart die week te komen. Concert HMV De HMV geeft op 2 juli een concert waaraan ook dc drum band van HMV en de brass band Amor Musea uit Swifterbant hun medewerking verlenen. HMV heeft een luchtig program ma ingestudeerd met mooie in het gehoor liggende muziek. Dc drumband van HMV verzorgt eveneens een deel van het concert en dat optreden zal hopelijk weer even verrassend zijn als altijd. Ook Amor Musea heeft een mooi programma ingestudeerd. HMV verwacht dat het een mooie muziekavond zal worden. Het concert vindt plaats in de Kandelaar en de aanvang is om 20.00 uur. De toegangsprijs is 7.50 gulden. Als tezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geinformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats: Gee/i op als a, Woonplaats: Hipüjpetaalt voor dit abonnement f 79,40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) f76,75per jaar (betaalwijze: automaasch)

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1