'Prettig kennis te maken' 'Binding met lezer blijft altijd' m Wm Win een lekker diner HOLTENS NIEUWSBLAD mm Huidige generatie advertentie-adviseurs apetrots op krant Herman Beltman, voorzitter Stichtingsbestuur Holtens Nieuwsblad: DONDERDAG 27 APRIL 1999 Henk Schottcrt (links) en Otto IJspeert vormen samen de aquisitie-afdeling van het Holtens Nieuwsblad. Hoeveel kilometer ze in al die jaren te voet hebben afge legd, weten ze niet. Maar dat het er veel zijn is zeker. Henk Schottert en Otto IJspeert zijn de huidige advertentie- - adviseurs van het Holtens Nieuwsblad. Al jarenlang zijn hun pretoogjes een be kende verschijning bij de meeste winkeliers. „Naast het adviseren, verkopen wij ook advertenties", zegt Henk snaaks. „Hoe dat gaat? We hebben een vaste lijst met adverteerders, daar gaan we op dinsdag altijd langs. De meeste winkeliers hebben een contract. Daar is het vaak niet meer dan de tekst in de advertentie aan passen." Behalve contracten, worden na tuurlijk ook losse advertenties verkocht. Denk daarbij bijvoor beeld aan het kampioenschap van SY Holten. „In zulke geval len probeer je een mooie pagina te maken en worden de adver tenties erbij los verkocht", ver telt Otto. „Of het leuk werk is? Ha, tuurlijk. En dat komt niet alleen door de adverteerders. Ook de samenwerking met de redactie is perfect", gniffelt Otto. „Het voordeel dat je let terlijk naast de redactie zit, maakt voor ons het werk een stuk makkelijker", vult Henk zijn compagnon aan. „We hoe- Zowel deze week als volgen de week worden de foto's ge plaatst die ook te zien zijn op de fototentoonstelling Wijf- tig jaar Holten, toen en nu'. Alleen, waar zc op de exposine twee aan twee, cn dus oud bij nieuw zijn gehangen, staan ze in het Holtens Nieuwsblad door elkaar. Volgende week komt er bon in het Holtens Nieuwsblad waar u kunt invullen welke fo to's volgens u bij c-lkaar horen. Om er helemaal zeker van te zijn kunt u bij café-restaurant Vos man natuurlijk een kijkje komen nemen. Van de goede inzendin gen worden maar liefst vijf di nerbonnen van elke vijftig gul den uitgeloofd. ven zelden te werken met me mo's. Een woord is genoeg. Ge lukkig zijn de huidige redacteu ren jongens die net als ons een hart voor het Holtens Nieuws blad hebben." De winkeliers in Holten zijn over het algemeen veeleisend vindt het duo. Volgens Henk is de huidige generatie winkeliers veeleisend en volgens Otto wil len ze kwaliteit. „Dat komt uit, dat willen wij ook", reageert Otto happend in een lekker vis je. „Om te overleven in deze keiharde wereld die krant heet, red je het alleen als je kwaliteit levert. We bestaan niet voor niets al vijftig jaar. Dan moet jc wel kwaliteit leveren!" Otto is net als Henk apetrots dat hij voor het Holtens Nieuws blad mag werken. Het enige weekblad met abonnees is dan ook een bijzondere verschij ning. Doordat er zoveel abon nees zijn, heb jc vaak net zoveel tekstpagina's als advertentiepa gina's. Iets waar de heren alleen in Holten mee te maken hebben. Want naast dit werk is Henk ook werkzaam bij Twenth Nieuws van de Week, een weekblad ver schijnend in Goor, Dicpenheim en Markelo, cn is Otto de rest van de week bezig met De Drie hoek, een weekblad voor Rijs- sen en omstreken. Toch rijden ze elke dinsdag met plezier naar Holten. Dat het Holtens Nieuwsblad een onderdeel is van de Oostelij ke Weekbladpers, betekent dat de heren verantwoording ver ontschuldigd zijn aan de directie van de OWP. En daar rust vol gens de heren een deel van het succes op. „Zo weet onze direc te chef André van Kuijercn ons altijd op het juiste tijdstip te motiveren. Hij weet precies wat zich hier afspeelt om zo zijn beleid op aan te passen. Ook is de OWP voor de volle honderd procent van overtuigd dat hier Holten een heel bijzonder pro duct wordt gemaakt", leggen zc de prettige situatie uit. Ondanks de eventuele herinde ling, zien ze de toekomst van het Holtens Nieuwsblad positief is. Henk: „Holten is en blijft altijd een op zichzelf. Daar komt geen andere gemeente tussen. Het enige verschil voor de winkeliers zal zijn dat ze in de gemeente Rassen komen te wonen. Het winkelbestand op zich zal hier van geen gevolgen ondervinden. Integendeel. Het wordt er alleen maar sterker op." Ook Otto is het eens met Henk. „We zijn straks nog meer een hechte ge meenschap. En daarbij hoort een krant waarbij iedere Holte- naar zich thuis voelt." Herman Beltman is al meer dan 36 jaar actief in het Stich tingsbestuur Holtens Nieuwsblad. Op dit moment is hij voorzitter van deze niet onbelangrijke club. Dat Bel tman in het Stichtingsbe stuur zit, is niet geheel toeval lig. De opvolging wordt na melijk door een familielid be paald. Dc voorzitter durft rechtuit te zeggen dat hij had verwacht, dat het Holtens Nieuwsblad het zo lang heeft volgehouden, mits dc schrijvende pers maar met inte ressante verhalen komt. „En ik zie de toekomst ook heel zonnig in. De binding met de Holtensc lezer zal altijd blijven, vanzelf sprekend", vertelt Beltman. Het Holtens Nieuwsblad is op gericht in december 1948 door H.J. Beltman (dc vader van de Herman), H. Klein Velderman en D.J. Wansink. De eerste uit gave was op zaterdag 1 januari 1949. Voor de redactie werden daarbij gevraagd W. Bet ers en J. iggers. De administratie werd gedaan door gepensioneerd sta tionschef I-I. Beltman. Na het overlijden van H.J. Beltman werd Herman op 17 december 1962 gevraagd dc plaats van zijn vader in te nemen. Bij het over lijden van de oprichters werd deze plaats ingenomen door hun zonen. In 1976 werd de krant overge nomen door Van der Loeff (lees Tubantia). „Vanaf die tijd werd dc Stichting alleen nog een advi serend orgaan", legt Beltman uit. „Vanaf 11 januari 1989 toen Jan Wiggcrs plotseling overleed als laatste man van de oude garde werd ik gevraagd voorzit ter van de Stichting Holtens Nieuwsblad te worden." Als adviserende Stichting is er Wm - .Va'.. Herman Beltman, de voorzitter van het Stichtingsbestuur Holtens Nieuwsblad. Volgens hem heeft Holtens Nieuwsblad nog een gezonde toekomst. Foto; Peter Koehorst twee keer per jaar een vergade ring met de directie van de Oos telijke Weekbladpers, waaron der het Holtens Nieuwsblad valt. Beltman: „Dit zijn zowel voor Enschede waar het hoofd kantoor van dc OWP is geves tigd als voor Holten waardevolle bijeenkomsten met betrekking tot het beleid en uitvoering van het Holtens Nieuwsblad. Zo is de OWP bijvoorbeeld overge gaan tot een groter versprei dingsgebied dan alleen Holten door middel van de Zakengids. Die wordt in en rond Holten gratis huis-aan-huis verspreid en bevat alleen de advertenties van bet: Holtens Nieuwsblad". Natuurlijk komen er wel eens klachten en opmerkingen bij dc Stichting. „We nemen alle op merkingen even serieus", aldus de voorzitter. „En we proberen waar mogelijk alles zo goed mo gelijk te behandelen en eventu eel te honoreren." Beltman ziet voor het Holtens Nieuwsblad een gezonde roe komst. „Wij als Stichting vinden dat het Holtens Nieuwsblad een toegevoegde waarde heeft voor de Holtense gemeenschap. En vanuit die overtuiging gaat het nog steeds goed met dc krant. Iedere burger, vereniging, ge meenschap en gemeente komt op ccn of andere manier een keer in het middelpunt van dc belangstelling te staan. En zo hoort het ook. Na de herinde ling zal het Holtens Nieuwsblad zelfs sterker worden voor Hol ten. Het bindt dan nog meer de gemeenschap." v

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 7