Holtense krant: prestatie van formaat overal Oad: Je ziet ons ook Oudheidkamer krijgt geld van jarige Albert Heijn J. G. van Lindenberg Holtens Nieuwsblad Jubilarissen Eendracht Enorm sterk gaas draaddikte 2.6 m.m., diverse hoogte NIEUWE GOLFPLATEN, 186 X 68 c.m. a f4 RUBBEROID of dakbedekking per rol a 20 meter f9.50 NIEUWE HOUTEN RAMEN met kozijnen en ventilatie f9.50 HOLTENS NIEUWSBLAD SLcLu-eAiteAi in \\iUV£lSM VftUVUBüs ran de Sallandse IKON-diensten vanuit Holten De IKON zal op 6 en 13 juni vanuit de Hervormde Kerk radiokerkdiensten uitzen den, waarin ds. Den Hertog zal voorgaan. De diensten be ginnen om 10.00 uur, maar in verband met de microfoonre petitie worden de kerkgan gers om 9.30 uur in de kerk verwacht. Na de dienst wordt de luiste raars de mogelijkheid geboden gebruik te maken van de telefo nische opvang via een nader bekend te maken nummer. Mocht u de dienst niet in de kerk kunnen meemaken, dan kunt u uw eventuele gift voor de Such- ting Wilde Ganzen storten op giro 40.000 (Wilde Ganzen, Hil versum). Burgemeester D.J. Verhoeven over vijftig jaar Ik lees de Hoolter Kraan te Want aj' wilt weetn van Hoe, wat, woar of wanneer Dan gaaj gewoon de kraante op en neer. L. ter Haar I J, A. van den Bosch wegens vacantte I GESLOTEN van 18 Juli f.e.m. 23 Juli Een van de vele kritische le zers van het Holtens Nieuws blad is burgemeester D.J. Verhoeven. Volgens hem is het een hele kunst een week blad als deze vijftig jaar in stand te houden. „Vaak is het een komen en gaan van bla den. Ja, het is prestatie van formaat." Volgens Verhoeven voorziet de jarige krant in een behoefte on der de inwoners. „Op donder dag zie jc vrijwel alle medewer kers van het gemeentehuis in het Holtens Nieuwsblad duiken. En als ik zelf 's avonds thuiskom, kijk ik er zelf ook altijd in om te kijken of er dingen in staan die ik niet nog niet weet. En het voor Holten is het natuurlijk een hele belangrijke vorm van informa tievoorziening, van cultuur tot- sport. Het biedt vaak een stuk achtergrond." Toenmalig eindredacteur Wil Vogel van het Holtens Nieuws blad was voor Verhoeven de eerste journalist uit Holten waar hij als toen nog wethouder in de polder mee in aanraking kwam toen net bekend werd dat hij de nieuwe burgemeester in Holten zou worden. „Dat was op de zaterdag na de benoeming. Het was een heksenketel in deze pe riode. Er kwam allerlei soorten pers op mij af." Op de vraag of Holten zonder het Holtens Nieuwsblad zou kunnen, antwoordt Verhoeven negatief. „Nee, ik denk het niet. De dagbladen besteden relatief weinig aandacht aan Holten; de aandacht beperkt zich vooral tot de grote lijnen. En de aandacht voor de burgemeester in het Holtens Nieuwsblad is meer dan voldoende", lacht Verhoe ven die de stijl van het Holtens Nieuwsblad positief kritisch noemt." Over de toekomst van het Hol tens Nieuwsblad is de burge meester niet negatief. „Ik zie niet in waarom het in de toe komst niet goed zou kunnen gaan. De informatie moet de gemeenschap kunnen blijven bereiken. En in zijn algemeen heid is de kwantiteit voldoende; de verhouding tussen tekst en ad vertenues is voldoende. Mis schien moet er iets meer politiek nieuws in, het mag best iets pittiger." Burgemeester D.J. Verhoeven vindt het Holtens Nieuwsblad een belangrijk onderdeel in de informatievo Foio Vervangen brandweerauto's In totaal wordt, als het aan het college van B en W ligt, bijna vier ton uitgetrokken voor het vervangen en om bouw van brandweerwagens. Zo wordt de tankautospuitwa gen uitgerust met klein red- dingsmatcriccl om zodoende bij kleine ongelukken - ook zonder brand - te kunnen worden inge zet. De oude hulpverlening^ a gen (de HV2) wordt vervangen door een regionaal oertuig dat regionaal wordt ingezet en dat Holten als standplaats krijgt. Verder wordt er een wagen om gebouwd tot manschappenwa- gen. Te koop: Prima Consumptieaardappelen t vers uit de grond. D. HUIS, Neerdorp 62 a. j TE KOOP: Banning Kolenfornuis en 1 Kinderledikant. Te bevragen bij HALLINK, „Blokhut" N 56. Gevonden een gouden vulpen Terug te bek. H. G. Jansen, LareDseweg Holten. Laatste kavel Lukensveld weg De laatste drie kavels van bouwterreinen voor het plan Lukensveld zijn door de ge meente verkocht. Hiervoor hadden zich honderd belang stellenden gemeld. Ook een kavel voor een twee onder een kap is verkocht. Voor dexe plek waren dertig aanvragen. Er zijn nog nog tien plekken vrij die echter in de projects feer worden aangeboden. In totaal wordt als het aan het college van B en W ligt bijna vier ton uitgetrokken voor het vcr- vangen en ombouw van brand weerwagens. Zo wordt de tankautospuitwa gen uitgerust met klein red- dingsmaterieel om zodoende bij kleine ongelukken - ook zonder brand - te kunnen worden inge zet. De oude hulpverleningwa gen (de HV2) wordt vervangen door een regionaal oertuig dat regionaal wordt ingezet en dat Holten als standplaats krijgt. DONDERDAG 27 MEI 1999 Reisorganisatie, busreizen en reisburo's Een van de andere bedrijven en organisaties in Holten die dit jaar in het teken staan van een jubileum is Oad. De in tussen wereldwijd opereren de onderneming viert in sep tember haar 75-jarig bestaan, tegelijk met de officiële inge bruikneming van het vorig jaar vernieuwde en uitgebrei de hoofdkantoor. Door de ex plosieve groei is onlangs ge start met een volgende uit breiding (verdieping) aan de achterkant van het pand. klantvriendelijkheid staan hoog in het vaandel en zorgen voor klantenbinding. Naast de groei van de vakantiemarkt, stijgt ook het aantal zakenreizen explosief. Oad beschikt inmiddels over acht gespecialiseerde zakenreis kantoren. Moderne communi catienetwerken en automatise ringssystemen staan de mede werkers ter beschikking voor het wereldwijd boeken van vliegtickets, hotelkamers, auto huur enzovoorts. Voor het ver voer van sporters (van lokale verenigingen tot nationale sportbonden) heeft Oad een specialistisch kantoor in Zeist. Bus Busvervoer vormt van oudsher het hart van de Oad-organisarie. W at "5 jaar geleden begonnen werd, is met 150 touringcars uitgegroeid tot het grootste tou- Fo:o: Johj.i Buhuk ringcarpark van Nederland. De touringcars worden ingezet voor de reizen uit de Oad-gid- sen, servicelijnen, supporters- vervoer uit hoofde van het sponsorschap van KNVB en KNSB, groepsvervoer (dag tochten en meerdaagse trips) en voor het inkomend toerisme naar Europa. Oad verzorgt te vens internationaal lijndienst- vervoer van en naar Polen naar Amsterdam en Londen, Veilig heid en comfort in de bus heb ben evenals de kwaliteit van de chauffeurs prioriteit. Oad is me de-initiatiefnemer van de Stich ting Keurmerk Busbedrijf en verrichtte baanbrekend werk op het gebied van veiligheid. Met innovaties op het gebied van bustoerisme werd internationale faam verworven, onder meer met de fïetsbus, slaapbus, liftbus en de opzienbarende Jumbo- camper. Albert Heijn Wansink heeft de Oudheidkamer Holten een bedrag overhandigd van 2.500 gulden. Het bedrag is bij elkaar gebracht door alle schenkingen die onlangs tijdens het 100-jarige jubileumfeest bii elkaar zijn gebracht en is door Wansink aangevuld. Namens de Oudheidkamer heeft Herman Koopman het geld in ontvangst genomen van Jan en Bert Wansink. Foto |<)han RoUnk Vijf leden van de Schietvereniging De Eendracht zijn 40 jaar lid. Op de foto van links rechts: Y. Schuppert, A. Schuppert, H. Paalman en J.A. Aanstoot.(A. Paalman staat niet o foto.) Uitslag schietseizoen 1998-1999 Luchtgeweer klasse C 1 e prijs F. Hoes, 151.70 punten Luchtgeweer klasse A 2c prijs H.J. Beldman, 127.15 pun- le prijs W. Paalman, 166.80 ten punten 3c prijs D. Tiekink, 122.90 punten 2e prijs J.A. Paalman, 162.70 punten Luchtpistool Open Klasse 3c prijs Y. Schuppert, 156.95 le prijs II. Nekkers, 174.60 pun- punten ten 2e prijs H. Paalman, 166.95 pun- Luchtgeweer klasse B ten le prijs M. Aanstoot, 151.60 3e prijs Y. Haverslag, 164.75 pun- punten ten 2e prijs D. Vincent, 148.10 punten 3c prijs J. Nijcndijk, 139.15 punten Opgelegd 55+ op de le prijs D.Jansen, 174.60 punten 2e prijs A. Pekkeriet, 174.25 punten 3c prijs F. Hase, 165.30 punten Klein kaliber Open Klasse le prijs D. Overmeen, 79.15 punten 2e prijs E. Grootentraast, 77.85 punten 3e prijs H. Nekkers, 75.00 punten Beste prestatie +/- P. Kempkes, +16.70 punten De naam Oad is afgeleid van Overijsselschc Autobusdien sten. In 1924 ontstaan door sa menvoeging van drie kleinere busondernemingen. Eén van de oprichters is G. ter Haar sr. Vanuit het streekvervoer, dat op dit moment nog slechts een be scheiden onderdeel is van de activiteiten, ontstonden ook busreizen. Het eerste reispro gramma verscheen in 1952. Naast dagtochten en busver- huur werd halverwege de zesti ger jaren gestart met compleet verzorgde meerdaagse busrei zen. Sinds 1949 is Oad met haar meermalen verbouwde en uitge breide hoofdkantoor gevestigd in Holten. Garage, technische dienst en magazijn staan sedert 1986 in Goor Tor Haar sr. maakte Oad vooral regionaal groot, onder leiding van de hui dige algemeen directeur ir. J.G.J. ter Haar groeide het bedrijf als bloeiend zelfstandig Nederlands familiebedrijf uit naar landelijke bekendheid. Het beleid is nog steeds gericht op groei, met name op internationaal niveau. In de loop der jaren ontwikkelde Oad niet alleen het grootste Ne derlandse touringcarpark, maar werden de activiteiten boven dien uitgebreid met vlieg-, auto-, trein- en bootreizen. Daarnaast zette Oad onder de naam Globe een eigen keten van reisburo's op met inmiddels een kleine negentig vestigingen in het hele land. Bij Oad werken inmiddels ruim duizend medewerkers. Het bedrijf opereert wereldwijd met bestemmingen in zo'n vijftig landen. Vorig jaar werd een om zet van ruim 700 miljoen gulden geboekt. Gestreefd wordt naar een miljard, dat bereikt moet worden door beheersbare groei. Oad heeft al deelnemingen in enkele specialistische reisorga nisaties: Nepal Rcizen/Sca Trek/Snow Leopard, fietsva- Bex kantiespecialist Sindbad Reizen (a< SRC Cultuurvakan Reizen (allround). Wereldwijd De Oad Groep omvat drie be langrijke pijlers: de reisorganisa tie Oad Reizen, het Oad Busbe drijf en de Globe Reisburo- groep. Touroperator Oad Reizen de grootste geheel Nederlandse reisorganisatie en biedt de va kantieganger wereldwijd een keur aan mogelijkheden naar tal van zomer- en wintersportbe stemmingen. In de afgelopen jaren werden met succes verre bestemmingen als Mexico, de Indonesische archipel, Zuid-A- frika, Nepal en binnenkort Ma leisië geïntroduceerd. De modu laire steden- en landenprogram ma's met talloze mogelijkheden Cycletours, voor individuele vakai op maat zijn een schot in de roos. Belangrijke "producten zijn ook de attractieparken Disneyland Parijs en Warner Bros. Movie World (nabij het Duitse Bot trop), short breaks cn steden trips, actieve vakanties, excur sie- en rondreizen, ri\ ïcrcruises en vele groepsreizen in binnen- en buitenland waarbij het leve ren van maatwerk uitgangspunt is. Iedere wens van de klant wordt gehonoreerd. De Globe reisburo's vertegen woordigen alle belangrijke reis organisaties, waaronder Oad Reizen. Kwaliteit, deskundig heid, service, betrokkenheid en

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 13