Hooikoorts: vervelend, maar goed te behandelen □£7 Afslanken i Nieuwe natuurlijke aanpak helpt gewrichtspijnen te verlichten CtZONDHEID Voetverzorging van groot belang Claritine; Beter slapen? Melatonine nu ook in Nederland met AppelAzijn KO^OMMERSiANK Gewoon eten en toch afvallen? Ja, dat kan! Allergie? Hooikoorts? Houd je darmen in conditie - ook op vakantie! Oculoheel® oogdruppels USER wedcfa Eindelijk een wratten- verwijderaar die werkt De zon schijnt, de vogels fluiten, het gras groeit en bloeit... het hooikoortsseizoen is aangebroken. Onge veer één op de vijf Nederlanders heeft last van deze hardnekkige neusallergie. Soms zonder het zelf te be seffen. Claritine® helpt de symptomen van hooikoorts te bestrijden. Naar verwachting zal het aantal jiooikoortspatiënten de komen de jaren blijven toenemen. Hooi koorts wordt veroorzaakt door het inademen van stuifmeel of lollen. In mei en juni is de pol enconcentratie in de lucht het ïoogst. Mensen die (over)gevoe- ig zijn voor pollen, krijgen een Ilergische reactie. De sympto men lijken op die van een ver- :oudheid: lopende neus, niezen, bijnlijke keel, rode en tranende pgen. Maar hooikoorts kan ook tot uiting komen in algehele malaise, niet te verklaren ver moeidheid, benauwdheid en con centratieverlies. Binnen een uur helpt één tablet Claritine je van al deze verschijnselen af. Je blijft helder Wanneer je in aanraking komt met een stof waar je (over)ge- voelig voor bent, komt er hista mine in je lichaam vrij. Hista mine brengt vele allergische pro cessen op gang. Ook bij hooi koorts is dit de kern van het pro bleem. Claritine is een anü-his- taminicum dat het vrijkomen en de werking van histamine af remt. Ook de allergische reactie wordt tegengegaan. Kortom: Claritine helpt je van je klachten af en voorkomt dat je ze krijgt. Claritine is verkrijgbaar bij de betere drogist en apotheek. Lees voor het gebruik de bij sluiter. Heb je vragen op me disch gebied, bijvoorbeeld over langdurig gebruik van Claritine, dan is een bezoek aan je huisarts aan te bevelen. De komende maanden vind je meer informatie: op wwwgezondheidsnet.nl. Of bezoek de Claritine website www.allergie s-p.nl Het is een middel dat precies doet, wat het moet doen: snel verlichting brengen. Met één ta blet kun je 24 uur klachtenvrij je gang gaan. Met Claritine blijft je concentratievermogen gelijk. Je kunt gewoon aan het verkeer deelnemen, sporten of machines bedienen. Claritine kan zelfs door kinderen vanaf 2 jaar wor den gebruikt. tabletten 10 mg loratadine 10 mg Bij wschllnselen van hooikoorts en gelbulren 7 tabletten Na het enorme succes in Amerika is melatonine nu ook in Nederland verkrijg baar. Volgens tientallen in ternationale onderzoeken is melatonine een waardevol hormoon dat onder andere een positieve werking heeft op het slapen en het ver tragen van ouderdomsver- schijnselen. Midden in onze hersenen be- Jondt zich de pijnappelklier. De .functie van deze klier is piet name de aanmaak van het hormoon melatonine. Van deze stof is bekend dat het een zeer belangrijke rol speelt bij het dag- nachtritme van de mens. Naar mate we ouder worden, vooral I pa het 40e jaar. maakt ons li chaam minder melatonine aan. Gezonde nachtrust Inslapen en ontwaken is voor een belangrijk deel afhankelijk ^an de productie van melatoni ne. Soms laat de hoeveelheid me- Liberty SssSSSfc latonine te wensen over en krij gen we te maken rnet slapeloos heid. Natuurlijk middel Om lichaam en geest fris cn fit te houden zijn er nu melatonine tabletjes verkrijgbaar. Zij bevor deren een gezonde nachtrust. Melatonine is verkrijgbaar in een verpakking van 500 tablet jes (0,1 mg), die heel makkelijk in te nemen zijn. Geïnteresseerden kunnen het rechtstreeks en voor een e trekkeüjke prijs 29.75) be stellen bij de importeur. Hier is ook tijdelijk een gratis nieuws brief aan te vragen met alle in formatie over melatonine. Voor bestellingen en gratis nieuws brief: Liberty Health Care Products, te.. (035) 548 05 48 (fax 035 543 00 07) capsules 4 Al van oudsher is bekend dat AppelAzijn een slankmaker is, maar sinds kort is het de techniek gelukt om hiervan een natuurlijke vetvreter te maken in capsules. Vers geoogste appels worden geperst en bewerkt tot AppelAzijn poeder en aangevuld met vitamine B. Deze vitamine stimuleert en bevordert de opname van AppelAzijn. Bij inname van deze capsule heeft u geen last van de zure smaak. Hoe werkt AppelAzijn? De nieuw omwikkelde AppelAzijn capsules worden in het lichaam actief en werken op natuurlijke wijze. Ze zorgen ervoor dal het vet uit voeding niet in de vetcellen terecht komt en lossen ook het vet uit de izige vetcellen op. waardoor de vetcel krimpt Zo verdwijnen vetophopingen MATuum.DKE verkrijgbaar bij Dorpstraat 10 Holten - Dorpstraat 124 Enter - Keizerserf 32a Nijverdal Slecht passend schoeisel en weinig aandacht voor voetver zorging brengen onze 'onderdanen' in slechte conditie. Likdoorns, eeltplekken, ingegroeide nagels, overmatige transpiratie en zwemmerseczeem zijn dan het gevolg. In veel gevallen brengt de juiste behandeling verbetering. Transpirerende voeten vormen een groot probleem. De zweet- productie kan. afhankelijk van de temperatuur en de emoties waaraan iemand onderhevig is, aanzienlijk variëren. Het zweet en de vochtig geworden huid cellen worden door bacteriën en schimmels afgebroken, wat re sulteert in een onwelriekend productieproces. Zwemmerseczeem Voetschimmel of zwemmersec zeem is de meest voorkomende huidontsteking van de voeten. De huid tussen de tenen is rood vochtig en vertoont soms kleine kloofjes, terwijl makkelijk vel letjes los getrokken kunnen worden. De hierbij optredende jeuk wordt erger bij warmte. De schimmel heeft behoefte aan een vochtige, warme en alkalische omgeving, die voornamelijk bij de voeten wordt aangetroffen Overmatige transpiratie kan dus het ontstaan en de ontwik keling van voetschimmel sterk bevorderen. Omdat schimmel infecties nogal hardnekkig zijn, moeten ze worden voorkomen. Bovendien zorgen Geurvreters voor een algehele conditieverbe- tenng van de voeten. De inleg zool bestaat uit een toplaag en een foamlaag. De combinatie zorgt ervoor dat de voeten droog blijven. Geurvreters zijn in drie varianten verkrijgbaar: Com fort voor de dagelijkse schoen, Super Sterk voor laarzen en werkschoenen en Sport Schoen Special voor sportschoenen. Het verschil is dat iedere opeenvol gende soort 10% meer actieve koolstof bevat. De doeltreffend heid van Geurvreters is te dan ken aan een uniek en gepaten teerd procédé. Er wordt zelfs drie maanden garantie gegeven op geurvermindering van voe ten, kousen en schoenen. Geurvreters zijn verkrijgbaar bij uw drogist. Voor meer informatie: Ttendem, tel.: (038)421 77 47 of op Internet: www.gezond- hcidsnct.nl Conditieverbetering Een uitstekende hulp hierbij zijn Geurvreters inlegzo len. Ze zijn speciaal ontwikkeld om transpiratiegeur vocht weg te nemen. Als kind kon u alles eten wat u wilde, zonder ook maar één gram aan te komen. Dat kwam doordat uw hypofyse nog HGM - Human Growth Hormone - produceerde. Helaas stopt na uw dertigste de productie van groeihormonen. Met als resultaat: een tragere stofwisseling. Een specifiek amino zuur prikkelt echter de hypofyse tot hernieuwde aanmaak van HGM. Vooral kom kommers blijken zeer rijk te zijn aan dit aminozuur Arginine. Een tablet Komkom- I merslank bevat een zelfde j hoeveelheid Arginine als maar liefst vijf verse kom kommers. Dit aminozuur is verantwoordelijk voor de slankmakende werking van komkommers. Arginine verjongt als het ware de stof wisseling, waardoor overtollige lichaamsvetten beter kunnen worden afgebroken. Natuurlijk Daarnaast bevat Komkommer slank nog een reeks van andere natuurlijke stoffen, die dit effect van Arginine op uw overgewicht nog eens verder versterken. Zoals Guar Gum. Een plantaar dige vezel die m staat is om uw hongergevoel weg te nemen, zonder dat het extra calorieën oplevert. Een ander belangrijk ingredient van Komkommer slank is Senna. Dit kruid reinigt de darmen grondig van achter gebleven voedingsresten, waar door de spijsvertering beter zal gaan verlopen. Het extract van Grapefruit is belangrijk voor een goede stofwisseling en de verbranding van overtollige voe- dingsvetten. Tenslotte bevat Komkommerslank als extra on dersteuning bij het afslanken ook Guarana, Zeewierextract, Lecithine en Boldo-blad. Duurzaam Komkommerslank zorgt voor een duurzaam resultaat. Deze kuur pakt immers de structure le vetten aan, die u in uw lichaam heeft opgebouwd. Alleen als deze hardnekkige vetten worden af gevoerd, kan je spreken van een duurzaam resultaat. Met Kom kommerslank bent u de afge slankte kilo's dus ook voorgoed kwijt Komkommerslank is ver krijgbaar m een 10 dagen kuur (tot 8 kilo gewichtsverlies) en een 30 dagen kuur (tot 20 kilo ge wichtsverlies). Tte koop bij apo theek, drogist en reformwinkel. Voor meer informatie kunt u bel len met tel. (013) 528 49 76, of kijken op Internet: www.gezond- heidsnet.nl Alle info., adviezen en tips: www.gezondheidsnet.nl De laatste tijd zijn diverse onderzoeksresultaten ge publiceerd die wijzen op een nieuwe en effectieve the rapie om gewrichtspijn te verlichten. Met behulp van deze nieuwe 'ontdekking', kan iemand met ge wrichtsklachten zich na verloop van tijd soepe ler bewegen. Dit staat in de nieuwe uitgave van de Vitality Life Nieuwsbrief. De toegepaste therapie zorgt er- dat de synoviale vloeistof, het smeermiddel van de ge wrichten, in ruime mate wordt aangemaakt. Dit is de meest gezond beschadigd doeltreffende manier om af braak van kraakbeen te stoppen, opbouw van nieuw kraakbeen te een zeer got stimuleren en gewrichtsontste- hulpmiddel. kingen tot een mi nimum te beper ken. Volgens kriti sche medici uit zowel Amerika als Europa, is de com binatie van na tuurlijke kraak beenbestanddelen als glucosamine, Nacetyl glucosa mine en chondroïtine- sulfaten, plus omega- 3 vetzuren (meervou dig onverzadigde vet zuren), vitaminen en mineralen, hierbij Effectieve werking Ieder voor zich hebben deze natuurlijke stoffen een belangrijke func tie op de gewrich ten en omliggende weefsels. Glucosamine helpt bij de vorming van de vloeistof in de gewrichten. Chondroïtine- sulfaten hebben ontstekingsrem- mende eigenschap pen. EPA, DHA en GLA zijn meervoudig on verzadigde vetzuren die een belangrijke rol spelen bij het. remmen van ontstekingen. Vitamine C en E be strijden vrije radicalen. Mangaan tenslotte is een onmisbaar mineraal bij de aanmaak van botten en kraakbeen weefsel Men is er nu in Amerika in ge slaagd om de combinatie van al deze stoffen in de juiste dosering in één capsule te brengen Dit krachtig werkende voedings supplement is sinds kort ook m Nederland verkrijgbaar. Na on geveer 4 weken gebruik zijn al resultaten merkbaar. Uitgebreide informatie Adviezen en .leefregels voor gewrichtsklachten plus uitge breide informatie over de hier boven beschreven natuurlijke aanpak vindt u in de Vitality Life Nieuwsbrief Tijdelijk kunt u een gratis- nieuwsbrief aanvragen, tel. (035) 548 05 40 (fax 035 548 05 45) Of raadpleeg: www. gezondheidsnetnl tmami vmiwoottom: posspmmks porns 262 3no ag baaun Wie kijkt niet reikhalzend uit naar de komende vakantie. Lekker luieren op een warm strand aan een verre kust of een actieve reis met veel sportieve activiteiten. Of in een ver, vreemd land 'cultuur opsnuiven'. En wat te denken van de overheerlijke dranken en spijzen, die de 'vreemde keuken' ons te bieden heeft! Helaas bederven onze darmen maar al te vaak de vakantiepret. De andere omgeving met bijbe horende eet- en drinkgewoontes zorgen vaak voor ongemak. Dat varieert van je niet fit en luste loos voelen tot een onregelmati ge stoelgang. Darmflora in balans De darmflora is een verzameling bacteriën, die zich in de darmen bevindt. Deze bacteriën moeten in de juiste hoeveelheid en in de juiste samenstelling aanwezig zijn om onze darmen optimaal te laten functioneren. Met andere woorden, de darmflora moet in balans zijn, want dan heb je meer energie en weerstand èn voel je je fitter. Maar daar voor hebben onze darmen, ook op vakantie, een steuntje in de rug nodig. Op natuurlijke wijze LaePure is een gezondheidspro duct op basis van lactulose. Het ondersteunt de darmen bij de aanmaak van voldoende bacte riën en draagt zo bij aan een goede balans van de darmflora. Het voegt dus geen bacteriën toe. zoals sommige andere darm- floraproducten. maar zet het li chaam zelf aan het werk. Voor een goed resultaat is het raadzaam om elke dag een zakje LaePure te gebruiken. Het kan opgelost worden in thee of kof fie. In een doosje LaePure zitten 14 zakjes a 5 g lactulose, die makkelijk in de bagage zijn mee te nemen. Het is verkrijgbaar bij drogisterij, apotheek en super markt voor 6,95. Voor meer informatie: Solvay Health Consumenten Service, tel. 0800 - 023 33 66 (gratis) of kijk op www.gezondheidsnet nl De homeopathische oplossing voor oogirritaties: Steeds meer mensen worden geconfronteerd met irritaties aan de ogen: droge ogen, rode of jeukende ogen, als gevolg van computerwerkzaamheden, het dragen van lenzen of overgevoeligheidsreactie zoals bijvoorbeeld hooikoorts. Heel Biologische Geneesmiddelen heeft voor bovenstaan de indicaties de oplossing: Oculoheel oogdruppels. Natuurlijk n het oog te drup pelen vloeistof (100% i plantaardige bestand delen, zonder conser- veringsmiddelen) zit handig in steriele mono-doses, waarvan er 15 in één verpakking zitten. Oculoheel werkt onmiddellijk verzachtend, terwijl het gene zingsproces begint. Het is door de speciale samen stelling ook bijzon der geschikt voor lensdragers Oculohee oog druppels 13,95) is een homeopa thisch geneesmid del en is vrij ver krijgbaar bij apotheek, drogist en reformhuis Lees voor gebruik de bijsluiter. Voor meer info: tel (0115) 56 32 00 of www.gezondheidsnet.nl Pollerginal van Pflüger is een snelwerkend homeopathisch geneesmiddel dat speciale bestanddelen bevat die sympto men van hooikoorts als tranende ogen. niezen en huiduitslag tegengaan Gebruik Pollerginal en ontdek opnieuw hoe mooi de lenteperiode eigenlijk is. Dorpsstraat 10. Holten Dorpsstraat 124, Enter Keizerserf 32a, Nijverdal Een wrat is weliswaar een goedaardig gezwelletje, maai' toch wil je er zo snel mogelijk vanaf. Tot nu toe was de enige methode die goed en snel werkt het stikstofspreekuur van de huisarts. B Omdat Wartner op dezelfde manier werkt 11 als de vloeibaar stikstofmethode van de huisarts, is Wartner bij de meeste wratten even effectief als het- stikstofspreekuur Met Wartner bevries je de wrat en na ca. 10 dagen valt de wrat van je huid. Wartner is verkrijgbaar bij drogisten apotheek en kost 1.4,95 Met Wartner is er nu eindelijk een wrattenverwijde- raar die goed werkt en die je thuis, zelf en voor je kin deren, eenvoudig kunt gebruiken Voor meer infor matie- Wartner Medical Products, tel. (0162) 47 24 89.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 9