Fusie VW's stapje dichterbij Sander wint reis naar Amerika Holtens Nieuwsblad Gerda verrast haar man in Holten De grootste collectie kinder schoenen Adriaan Paulen Memorial Grand Prix Atletiek Uontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. voor Sander Scheperman reis naar fioiitjwood SS Holtens Nieuw&M DONDERDAG 20 MEI 1999 Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 JÊ Autorijden onder invloed Een inwoner van Holten werd in de nacht van maan- Idag 10 mei op dinsdag 11 mei op de Larenseweg betrapt op het rijden onder invloed. Na onderzoek bleek dat hij dus- i danig veel had gedronken, dat I zijn rijbewijs werd ingevorderd en hij dus voorlopig niet meer J mag rijden. Tevens zal hij zich moeten verantwoorden voor de I rechter. I Afdelingsavond plattelandsvrouwen De plattelandsvrouwen uit Espelo hielden onlangs hun laatste afdelingsavond. Als gast voor deze avond was een interieur adviseuse uitno- digd. Zij bracht allerlei nieu we ideeën naar voren van wat je zoal met je bestaande in richting kunt veranderen. Ook gaf ze advies over kleu rencombinaties en waar je zoal op moet letten bij het aanschaffen van nieuw inte- rieur. Het was een leerzame avond. i Op dindag 25 mei gaan de da mes weer een dagje uit voor hun I jaarlijkse reisje, georganiseerd door de reiscommissie. Waar de reis naar toegaat, blijft nog een verrassing. I Op dinsdag 29 juni wordt er door het bestuur de jaarlijkse fiets/' verrassingstocht georga niseerd. Hiermee wordt het sei- zoen afgesloten. Expo in bieb REGIO - De Nijvcrdalsc bibliotheek heeft naast een ex- I positie van tuinbeelden deze j maand mei ook een foto-tcn- toonstelling in huis. Deze is in gericht door Herman Klein Na- gclvoort (30) uit Nijverdal en Joke van der Kolk uit Hellcn- doorn (34), Beiden zijn hobby fotografen die met name geintc^ resseerd zijn in emoties die te maken hebben met de bluesmu ziek. Een 23tal sfeervolle pren ten op de expositicbordcn in de bibliotheek maken dit de bezoe kers snel duidelijk. Met name in de leesruimte kan men volop genieten van de fotografische kunstwerkjes. Leden geven goedkeuring aan WV-bestuur om toe te treden tot samenwerkingsverband VW Holten gaat zich aansluiten bij de Stichting Federatie- Regio VVV's Sallandse Heuvelrug-Reggeland. Dit is een nog op te richten samenwerkingsverband tussen op dit moment tien WV's in zes gemeenten, namelijk Holten, Nijverdal, Hellendoorn, Rijssen, Wierden, Enter, Bathmen, Den Ham, Vroomshoop en Vriezenveen. De bedoeling is dat dit binnen vier jaar zal leiden tot een fusie. worden gestemd," benadrukt alsnog uitstappen." hij. „Als het ons niet bev alt of als Uiteindelijk stemden alle aanwe- het niet is wat wc ervan hadden zige leden voor een toetreden verwacht, dan kunnen we er van WV Holten tot de nieuw te moet richting. Dez officieel in juni van start gaan. Via een advertentie zal dan een regiomanager worden aange trokken, die voor de vcrdci invulling zorgt. Voor de betalin van zijn werkzaamheden z: subsidie worden aangevraagd. De leden van VW Holten werden dinsdag voor een spe ciale vergadering bijeenge roepen in het AC-restaurant. Er moest voor of tegen wor den gestemd om het bestuur van de VW te laten toetreden tot de nieuwe stichting. Zonder stevige discussie ging de uiteindelijke goedkeuring zeker niet. Vooral Jos Kamphuis van de ledenraad had zijn bedenkin gen. „Waarom doet Vriezen veen mee in deze samenwer king? Deze plaats geeft geen enkele meerwaarde. Ik ben dan meer gecharmeerd van Raalte," geeft hij aan. „Laten we het alleen bij de Sallandse Heuvel rug houden, want dat is het product dat we in Holten moe ten verkopen." Voorzitter Jan Nikkels is het wel met hem eens, maar vindt het te ver gaan om deze plaats er dan maar uit te schoppen. „Vriezen veen heeft weinig cc bieden, maar ze moeten toch ergens bijhoren. Daarnaast betalen ze wel mee aan de subsidies voor het samenwerkingsverband." Het Nederlands overkoepelend orgaan ANW wil in de toe komst het aantal VVV's terug draaien van 290 naar zo'n 60. o.a. Brakkies, O'simo,' Com pagmuri, Esprit, iiiejanlen en Hupsakee bij: 30 mei 1999 15.00 uur Hengelo 074-2500930 Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Gebruik deze bon het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats Hij/zij betaalt or dit abonnement f 10 per Jaar (betaalwijze: per acceptgiro) f ze, ?S per jaar (betaalwijze: automatisch) Dit is de reden VVV's rond de Regge en de Sallandse Heuvelrug de handen in elkaar hebben gestoken om tot een samenwerking te komen. „We kunnen kiezen om hier niet aan mee te doen," vertelt Nik kels. „Maar dat houdt wel in dat we niet meer onder de naam WW mogen werken. Daarnaast staan we dan straks alleen tussen grote organisaties." Dit komt volgens hem de professionalise ring van WW Holten niet ten goede. De fusie heeft voor Holten ze ker grote voordelen. Gezamen lijk inkopen brengt bijvoorbeeld kostenbesparing met zich mee. Daarnaast kan er een breder product worden gepromoot. „Nu richten we ons vooral op de Nederlandse toerist, maar hier komen straks de buitenlandse ook bij," licht de r Het brede product dat straks goed aan de man kan worden gebracht, heet Sallandse Heu velrug met alles erop en eraan. meenten hebben weer andere activiteiten aan te bicden. Zo heeft Holten de Holterberg, Nijverdal veel musea en Wier- den heeft water in de vorm van het Wicrdense Veld. I let VW-kantoor in Holten zal zeker niet gaan verdwijnen, Nik kels probeert zelfs om ervoor te zorgen dat deze tot een van de belangrijkste pijlers in de sa menwerking zal worden. „Hol ten heeft duidelijk een poort functie. Mensen komen via de Al en het spoor als eerste ons dorp binnen," geeft hij aan. Dit mag volgens hem best worden benadrukt. Daarnaast probeert hij om de nieuw aan te stellen regiomana ger naar Holten te krijgen. Deze onafhankelijke manager moet zorgen dat de samenwerking in praktijk wordt gebracht door bijvoorbeeld het uitgeven van een gezamenlijke folder. Alhoewel de toekomstige fusie vele voordelen heeft, hebben de leden toch nog koudwatervrees. Ze zijn bang dat de persoonlijk heid van de VW' gaat verdwij nen. Dat het verder van de men- sen af komt te staan, en dat de leden straks minder hebben in te brengen. „Er zou zoiets als een vetorecht voor elke deelnemen de VVV moeten komen," vindt Erik Burgers. Ook een onafhan kelijke voorzitter is volgens hem een goed idee. Hier is volgens bestuurslid Hanneke Vermeu len wel over gesproken tijdens de gezamenlijke vergaderingen, maar een echt besluit is er nog niet gevallen. Volgens haar is het uitgangspunt juist dat het niet zover zal komen: „We proberen het met overleg op te lossen, zodat een hoofdelijke stemming niet nodig is."' De leden houden daarnaast nog een slag om de arm, omdat er nog zoveel onduidelijkheden zijn over de werking van de toekomstige fusie. Vermeulen: „We zijn nu amper een halfjaar bezig. De samenwerking is dus nog heel pril. We hebben daar om nog heel veel hobbels te gaan, maar je moet daar positief tegenover staan." Nikkels haalt Schouwen Duiveland als voor beeld aan. Hier is de fusie al rond en daar werkt het goed. Hij geeft aan dat het voor Holten nog lang niet zover is. De stem ming van die avond geeft alleen toestemming tot het toetreden aan de stichting. „Voordat de fusie tot stand kan komen, moet er eerst weer door de leden 'Believe it or not!' staat op de uitnodiging die Gerda Ha vertong aan familie en ken nissen heeft verstuurd. De van Sesamstraat bekende ac trice heeft voor haar man Roelof Lenten een surprise- party in elkaar gedraaid. 'Op 13 mei is Roelof Lenten dric-en-twintig-duizend-zeven- -honderd-en-twec-cn-veertig dagen jong,' gaat de uitnodiging verder. Met andere woorden: de bekende kunstenaar wordt 65 jaar en dat moet worden ge vierd. Het bereiken van die leeftijd maak je maar een keer in je leven mee, moet Gerda hebben ge dacht. Daarom pakte ze op He melvaartsdag goed uit. Haar man houdt van vrouwen en ten nis en die twee combineerde ze dan ook in een Millennium Ten nis Match. Hiervoor had ze de tennisbaan van hotel Hoog Hol ten uitgekozen. De happening werd strikt geheim gehouden, want het moest absoluut een verrassing voor haar man blij ven. Dit bleek achteraf goed te zijn gelukt, want hij stond ver baasd te kijken toen hij het plan hoorde. Nadat Hoog Holten hem een grote taart had aange boden in de vorm van een ten nisracket en roomsoezen in de vorm van tennisballen, mocht hij echt aan de slag. Roelof moest zich 'bewijzen' te gen aanstormende talenten als de 14-jarige Lachmi van der Wart en de 18-jarige Natascha Galouza. Bekende namen in de tenniswereld. Daarnaast deed tijdens een flitsend dubbel de burgemeester van Deventer als vierde partner mee. De tieners konden tennissen wat ze wilden, maar tegen Mon sieur Prinremps, zoals Roelof tijdens de piatch werd genoemd, viel niet te slaan. Ook al was de bal hartstikke in, de scheidsrech ter beoordeelde anders. „De scheidsrechter heeft altijd ge lijk," zegt de ex-tennisbonds- coach Stan Franker die als arbi ter optrad. De opzet was dan ook dat Roelof hoe dan ook met glans zou moeten winnen. „Mooie bal, maar dat mag je niet weer doen," roept Gerda gek scherend vanaf de kant tegen Natascha. De tennisster begint te grinniken en gaat verder met He voor haar onmogelijke match. Naast veel kunstenaars met gek ke hoedjes op, was ook ex- -spnntster Nelh Cooman aan wezig om Roelof een hart onder de riem te steken tijdens het tennissen. Het plezier was van zijn gezicht af te lezen. Duidelijk een geslaagde surpriseparty. Foto: Peter Bulthuis Opeens stond er een film- en cameraploeg in het Almelose klaslokaal van de 14-jarige Sander Scheperman. De rector, de directeur en een delegatie van de overkoepelende raad van de AOC hadden zich erbij gevoegd. Deze binnenstormende club had het op Sander gemunt. De scholier wist niet wat hij eraan had. Had hij iets ergs misdaan? Nee, integendeel. Sander heeft een twaalfdaagse reis door de Verenigde Staten gewonnen. De agrarische scholen in Ne derland werden eind vorig jaar omgedoopt tot AOC. Dit moest gevierd worden en dat gebeurde met een prijsvraag. „Je moest een meerkeuzevraag oplossen en een slagzin maken," vertelt Sander Wat hij precies heeft ingevuld, herinnert hij zich met meer. „Het was de middel ste oplossing, dat weet ik nog wel." Ook over de halfjaar gele den ingevulde slagzin komt hij niet helemaal meer uit: „het was zoiets als AOC leeft bij mens, plant en dier en geeft voor ieder een plezier." Maar het was voor Sander dan ook helemaal niet de opzet om de reis naar Amerika te winnen. „Ik deed het eigenlijk voor de poster. Iedereen die meedeed kreeg deze sowieso," maakt hij duidelijk. „Die prijs vraag zou toch wel niets wor den, zodat ik die maar zo snel mogelijk weer wilde vergeten." Dit bleek dus een vergissing. Een grote delegatie stond ineens in zijn klaslokaal om hem het grote nieuws te vertellen. Dat hij een van de tien winnaars in Nederland is, die in augustus een rondreis mag maken in het land van de onbegrensde moge lijkheden. „Ik was er sprakeloos van toen ze het me zeiden," zegt hij nog steeds met ongeloof in z'n stem. „Ik ben nog nooit in Amerika geweest. Zelfs nog nooit in het buitenland of in een vliegtuig!." Zijn moeder leeft helemaal met hem mee: „Er moet nog een paspoort worden aangevraagd en een visum!" Sander: „Je stond te huilen bij de bus toen je het hoorde dat ik de reis had gewonnen. Maar later heb ik thuis ook wel een traantje gelaten, hoor." Aandachtig kijkt hij het boekje door met het reisprogramma. „Moet je dat hotel eens zien waar we straks in gaan logeren!," roept hij, nog steeds beduusd van deze buitenkans. De reis gaat onder meer naar Los Ange los, Tucson en Las Vegas. Hol lywood wordt aangedaan, net als Planet Hollywood, Universal Studio's, Sunset Boulevard en nier te vergeten: de beroemde. Grand Canyon. Er komt voor de deelnemers nog een informatiebijeenkomst. „Hier worden de instructies ge geven en daarnaast kan Sander vast kennismaken met de andere winnaars," licht z'n moeder toe. Daarna gaat de droomreis op 1 J% X r]<L Tl_ het buitenland Zelfs Sander: „Ik ben nog augustus van start, Verzamelen op Schiphol en dan 's middags met het vliegtuig naar dat verre land. „Daar wil iedereen toch wel graag eens een keer heen?," zegt zijn moeder. De televisie staat aan in de woonkamer en laat beelden van Amerika zien. „Kijk, daar ga ik straks ook heen!," vertelt Sander enthousiast. Pas wanneer hij echt met beide benen op de grond staat van het land aan de andere kant van de wereld, zal hij het echt geloven. Dat hij daadwerkelijk die reis heeft ge wonnen. Dat hij die gelukkige is, die eigenlijk alleen 'een postertje wilde winnen. Bang dat hij de mensen daar nier verstaat, hoeft hij in elk geval niet te zijn. „Er gaat tijdens de gehele reis een Nederlands sprekende tolk mee," leest zijn moeder voor uit het programmaboekje. „Iedereen in Holten weet al dat een vliegtuig!" Foto; Peter Bulthuis ik die reis heb gewonnen. Over al word ik erop aangesproken en krijg een hand," lacht de 14-jari ge Holtenaar. „Ook op school, toen ik die grote kartonnen che que bij me had: 'heb jij een reis naar Amerika gewonnen?' Nie mand wilde her geloven." Hij vond het wel een heel gesleep met dat stuk karton in de bus naar huis, maar straks eenmaal in het vliegtuig is hij dat allang vergeten. Paul en Jannnie van der Mculen zijn alweer den jaar eigenaar van camping Ideaal Zie pagina 3 Dubbel feestin jongeren cafe De Schure. Zie pagina 3 Rioolzuivering grof vernield Vermoedelijk werd op don derdag 13 mei de rioolwater zuivering aan de Beuseber- gerweg op grove wijze ver nield. Onbekenden hebben een aldaar staande shovel in gebruik genomen en daar mee over het terrein van de waterzuiverijg rondgereden. Daarbij zijn diverse zaken vernield. De grootste schade ontstond echter toen een tien meter lange brug van één van de bassins werd geblokkeerd.. Hierdoor knikte deze en werd de gehele zuiveringsinstallatie voor lange re tijd buiten werking gesteld. Ook de shovel werd vernield, terwijl veel goederen in de bas sins belanden. Deze moesten daarna worden leeggepompt wat ook weer op de nodige pro blemen zal stuiten. Ook werden allerlei goederen in de langs de zuivering stromende Schipbeek gegooid. De schade bedraagt ongeveer 400 duizend gulden. De politie vraagt om etentuele zaken die u zijn opge vallen te melden bij de politie, hoe onschuldig ook. Ruit ingegooid Van een woning aan de Ro- rikstraat werd op dinsdag 12 mei een ruit ingegooid. Aan gezien de dader bij de politie bekend is zal deze nader wor den gehoord over het voorval. Portemonnee gerold Op de bloemenmarkt op de Smidsbelt werd op zaterdag 15 mei van een inwoonster haar portemonnee gerold. Wie vreemde figuren heeft gezien op de Smidsbelt tij dens de middaguren, kan dat aan de politie doorgeven. Dobbelbeker De stamgasten van café 't Klavier zijn een zwart lederen dobbelbeker kwijtgeraakt. Deze is al 15 jaar in het bezit van het café. Zij zijn er dan ook erg aan gehecht en ho pen hem snel weer terug te krijgen. Wie weet waar de beker zich bevindt, kan hem terugbezorgen bij 't Klavier. jgp weekend ?vy weers zó veij^vaeMfiT» Weersverwachting Licht wisselvallig. Vrijdag over dag opklaringen afgewisseld door enkele buien mogelijk met onweer. In het Pinksterweekend krijgen we te maken met een zuidwestelijke stroming. Er kan af en toe een bui vallen, afgewis seld door wat opklaringen. Mid dag temperatuur ligt dan rond de 15.0'C a 20.0'C, dit ligt aan de hoeveelheid zonneschijn, dat kan van dag tot dag verschillend zijn. Het weerbeeld is dan ook wisselend, dan weer zon en dan weer een kans op een enkele bui. Goed Pinksterweekend. Weerman, Freddie Paalman.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1