Blauw Wit laat kansen liggen S 'fj!; Blauw Wit F1 weer kampioen Open Huis G-atletiek Okia blijft ongeslagen Landelijke Fietsdag langs molen en bos Resultaten Blauw Wit HOLTEMS NIEUWSBLAD Uit het politierapport tmmKKÊ iaNK A im ik Holtens golftoemooi agenda Oranje Darttoernooi Wereldwinkeldag 8 mei ook in centrum Holten DONDERDAG 6 MEI 1999 Blauw Wit thuis (oor Blauw Wit staat zater- |ag de laatste competitie wedstrijd op het programma. Thuis wordt gespeeld tegen lc kampioen van dit seizoen DZC '68 uit Doetincliem. Deze ploeg wees afgelopen jatc-rdag de nummer2 SSSF. in een bchtstreeks duel terug 2-0. Voor ilauw Wit staat er niets meer op het pel. Wel heeft het seizoen zatcr- lag een deukje opgelopen door in lome de punten aan de Blauw witters te laten. Misschien wil de iloeg in de laatste wedstrijd daarom ;ts recht zetten. Het compctiticslot iegint om 14.30 uur. I OVERVAL Op maandag 26 pril werd op een parkeerplaats op Ie Rijksweg Al een Poolse jrachtauto-chauffeur overvallen. De daders hielden geld als buit I CAMERA GEVONDEN Dp dinsdag 27 april werd bij het ibraham Berghof jppartementcncomplcx een tas het foto-apparatuur gevonden, pc vinder is bij de politic te Holten lekend. De verliezer kan zich dus lij de politie melden. I RUSTIGE FEESTDAG Op ioninginnedag hield de politie oezicht bij diverse activiteiten. Vlies verliep zoals het behoorde en lus vlekkeloos. Geen Rotterdamse aferelen in onze gemeente dus. I AANRIJDINGEN De fgclopen week vonden er tevens en aantal aanrijdingen plaats, jelukkig zonder of met weinig Êtsel. Doldiezerdag en Dauwtrappen Iet Trefpunt in Espelo loudt de komende tijd weer ;en tweetal vaste agendapun- en. Aanstaande aterdag 8 nei is het Ooldiezerdag. Dit s de dag dat al het oude ijzer lit Splo ingezameld wordt. )p donderdag 13 mei He- nelvaartsdag is er de beken- Ie fietstocht, waarvan het tartpuiit bij Het Trefpunt 'gt- Dok dit jaar worden tevens lom- ien ingenomen op de Ooldic- ierdag. Voor alle duidelijkheid ;écn oud papier. Deze kunnen ip de aangegeven data bij de losschool worden gebracht. De ompen worden geschonken an HMV. Dm 9.30uur op Hemelvaartsdag 'ertrekken de fietsers om te lauwtrappen en keren in de oop van de middag terug. Deel- lame aan deze tocht is gratis, en (laat voor een ieder open. V erloting Vmazing Tegen het al gedegradeerde BZSV de Blauwwitters uit Borne heeft Blauw Wit zater dag opnieuw met een doel punt verschil het onderspit moeten delven. Met name in de eerste helft zag het hier nog niet naar uit. Blauw Wit domineerde die gehele eerste helft. Net zoals in de laatste weken wist de ploeg genoeg kansen te creëren, maar het afmaken van die kansen was ronduit zwak. Wegens een tweetal schorsingen en de vele blessures in de selec tie diende het team wederom een aantal wijzigingen te onder gaan. Zo begon A-junior Arjen Stam voor het eerst in de basis. Hij kan terugzien op e onverdienstelijk debuut. Waar om Blauw Wit de laatste weken zoveel punten aan de tegenstan der Iaat werd in de openingsfase al duidelijk. In het eerste kwar tier kreeg de ploeg na goed op- Jaarconcours Bergruitertjes Ponyclub De Bergruitertjes houdt op Hemelvaartsdag, de jaarlijkse concours op en rond het eigen terrein op de Borkeld. Vanaf 8.30 uur tot in de loop van de middag is iedereen welkom. Er is weer een ongekend aantal inschrijvingen dit jaar van ama zones en ruiters uit de regio en daarbuiten, die zullen strijden om de dressuur- en springprij- zen in de verschillende klassen. Naast de reguliere prijzen heeft hoofdsponsor Axias voor alle deelnemers ook dit jaar weer een verrassing in petto. Wellicht is dit voor vele Holtcnaren en va kantiegangers een mooie gele genheid om tijdens het dauwt rappen een tussenstop te maken bij dit evenement en gratis een kijkje te komen nemen. Aan het begin van de middag zal de parade plaatsvinden. Voor bewegwijzering wordt gezorgd. gezette aanvallen vier dotten van kansen. Alle vier werden niet benut. Op deze manier kon Marcel Witten van de Blauwwit ters uitgroeien tot man van de wedstrijd. Dirk Jan Beldman wist alleen voor Witten tot twee maal toe niet tot scoren te ko men. Ton Veldhuis zag zijn pri ma kopbal op miraculeuze wijze door Witten uit het doel geran seld worden. Tot de rust was het Blauw Wit dat het spel dicteerde en vele goede kansen kreeg. De thuisploeg kwam nauwelijks voor het doel van keeper Hans Bckkerncns, maar vlak voor rust wisten ze uit een hoekschop via Marco Bonthuis wel op voor sprong te komen. Hoewel het tegen de verhouding in was, bleek de thuisploeg het een goe de stap te vinden naar een eerste overwinning dit seizoen. Na rust begon Blauw Wit opnieuw aanvallend. De overtuiging ver dween echter steeds meer. De druk van het moeten presteren ontbrak, waardoor BZSV steeds meer uit de verdediging kon komen en ook enkele kansen kreeg in die tweede helft. Het werd een open wedstrijd, maar het niveau was bedenkelijk. Vlak voor tijd kreeg Hans Stam van Blauw Wit nog een dot van een kans, maar twee meter voor het doel kon hij het net niet doen bollen. Een beeld dat tekenend was voor de wedstrijd. BZSV kon hierdoor de eerste zege van het seizoen pakken, maar moet het volgend seizoen opnieuw in de vierde klasse proberen. Blauw Wit kan zaterdag tegen kampioen DZC misschien nog iets recht zetten en het seizoen op een goede wijze afsluiten. VS - V.'.: Tegen de nummer twee op de ranglijst speelde F1 een span nende en goede wedstrijd. Lan ge tijd gingen de ploegen gelijk op. Keeper Mike hield zijn doel prima schoon. Nick en Marcel waren onpasseerbaar en na een prima corner van Stijn scoorde Justin met een kopbal 1-0. Dit was een prima opsteker zo vlak voor de rust. Na rust een sterk aanvallend TVC, dat echter niet langs de sterk verdedigende Jan Willem kwam. het doel net, maar werd de 2-0 Via i vallen bleef F1 gevaarlijk. Thijmen miste aangetekend. Robert scoorde net niet, maar via Stijn werd het tenslotte 3-0 en was het kampioenschap (het vierde in twee jaar) een feit. Sponsor Nico Arfman straalde aan de lijn om 'zijn' jongens. Het feest na afloop in de kantine duurde nog lang. Een kampioenschap met dank aan de support van alle ouders en aan Jaap van de Meer voor de kecperstraining. Het Holtense golftoernooi is donderdag 29 april gespeeld waar alle in Holten wonende golfspelers aan mee mochten doen. Er waren meer inschrij vingen als deelnameplaatsen waaruit blijkt dat ook in Hol ten de golfsport steed meer populariteit geniet. Onder een prachtige voorjaar- zon hebben de deelnemers op de Lochemse golfbaan weer hun uiterste best gedaan om zoveel mogelijk punten te verzamcllcn. Evenals vorig jaar heeft Steven Meijer de meeste punten ge haald en daarmee de hoofdprijs. De tweede prijs ging naar Frank van Grieken en de derde prijs naar Aldo van de laan. Bij de dames ging de hoofprijs naar Karin Mulder, Els Jannink had daar de tweede prijs en Linckc Schouten pakte de derde prijs. Het ziet er naar uit dat dit tour- nooi uitgroeit naar een jaarlijks terugkerend evenement wat al- rijd wordt gehouden op 29 april. Vmazing heeft tijdens Konin ginnedag een verloting jehouden. ramilie J.W. Geerling ging er met Ie eerste prijs van door. Een biletkast met spiegel. De tweede [rijs, een mand gevuld met janddoek en badspullen, ging naar familie G. Rietberg en de derde irijs, een paar rulle handdoeken, ;ing naar FI.J. Bekkernens. 5BS6 op bezoek bij Globe Reizen Televisiezender SBS6 heeft inlangs bij Globe Reisbureau »efilmd voor het programma itart op 6. Hierin worden on- ler meer uitzendkrachten ge- 'olgd die via uitzendbureau Start aan het werk zijn. Ook vorden vacatures getoond. Bij Globe zijn enkele medewer kers geïnterviewd en gevraagd laar de dagelijkse gang van za ten op een reisbureau. Volgens jffice-managcr Gert de Vries tan de Globe was het een inte- :e gebeurtenis. tWe hopen hierdoor zeker meer jcrsoneel aan te nemen. Het gaat ,'chter niet alleen om de vestigingin Holten, maar we zijn -als voorbeeld gesteld van alle vestigingen van Slobe in Nederland. pe hebben echt behoefte aan iiieuw personeel, vooral aan rci- (adviseurs. En clan vooral in de iandstad en midden van het [and", vertelt De Vries. „En het is natuurlijk een mooi stukje reclame", vult reisadviseur Da- iiiëlle Duteweerd aan. Start op 6 wordt zondag 9 mei pm 16.10 uur uitgezonden. Vcr- 3er zijn er van maandag tot en met vrijdag herhalingen te zien. BlauwWit Senioren: Zaterdag 8 mei: Blauw Wit 1 - D.Z.C. '68 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - Oranje Nassau 6, 12.30 uur; Den Ham 4 - Blauw Wit 3, 12.30 uur (vertrek 11 15 uur); D.V.O. '71 4 - Blauw Wit 4, 10 45 uur (vertrek 9.30 uur); Enter V. 6 - Blauw Wit 5, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur) Zaterdag 8 mei: Blauw Wit A1 - O.Z.C. A2, 12.30 uur; Wierden B1 - Blauw Wit B1, 10.30 uur (vertrek 9.30 uur), Julia na '32 Cl - Blauw Wit Cl, 10.45 uur (vertrek 9.30 uur) Pupillen: Zaterdag 8 mei; Blauw Wit D1, vrij; Blauw Wit El - Excelsior '31 E2, 10.00 uur; Blauw Wit E2 - Enter E2, 11.00 uur; Enter E3 - Blauw Wit E3, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Meisjes E - Holten E3. 10.00 uur; Excelsior '31 F1 - Blauw Wit F1, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Enter F4 - Blauw Wit F2, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Enter V. F3 - Blauw Wit F3.10.45 uur (vertrek 10.00 uur) Zaal: Donderdag 6 mei: Blauw Wit 1 - Markvogels 1.22.00 uur SV Holten Senioren: Donderdag 6 mei: Holten 11 - Haarle 7, 19.00uur Zondag 9 mei: Holten 1 - de Gazelle 1, 14.30 uur; Hengelo 2 - Holten 2, 10.00 uur (vertrek 8.30 uur); Holten 3 - Helios 4. 10.45 uur (vertrek 9.30 uur); Holten 5 - Holten 4, 9.30 uur; Bornebroek 3 - Holten 6, 10 45 uur (vertrek 9.45 uur); Holten 7 - Achilles 12 8, 9.30 uur; ABS 8 - Holten 8. 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Diepenveen 8 - Holten 9, 9.30 uur, Wilp 5 - Holten 10, 9.30 uur (ver trek 8.30 uur); Holten 11 - Daventria 6, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Kon. UD 7 - Holten 12,10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Junioren: Zaterdag 9 mei: Raalte A1 - Holten Al, 14,30 uur (vertrek 13.15 uur); Holten A2 - Harfsen A1, 13.00 uur; Holten BI - Raalte B1 14.30 uur: DES B? - Holten B2, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Hol ten C1 - Reünie C1, 14.30 uur; DES C2 - Holten C2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur) Woensdag 12 mei: Vroomsh. Boys B2 - Holten B2, 19.15 uur (vertrek 18.15 uur); Excelsior D2 - Holten D1, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur) Pupillen; Zaterdag 9 mei: Holten Dl, vrij; Holten D2, vrij; Rijssen El - Holten El, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Holten E2 - Enter Vooruit E3, 10.00 uur; Blauw Wit M. E - Holten E3, 10.00 uur (9 30 uur aanwezig op 't Vletgoor); Holten F1 - SVVN F2, 11.00 uur: Holten F2 - Enter F3, 11.00 uur; Excelsior F5 - Holten F3, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Holten F4 Excelsior F6.10.00 uur Sporthal: Donderdag 6 mei: 20.30 - 22.00 uur, SV Holten All Stars. Maan dag 10 mei: 19.00 - 22.30 uur. Badmin tonclub Holten. Dinsdag 11 mei t/m Woensdag 12 mei: Scholengemeen schap De Waerdenborch Examens. Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12 00 uur bij de beheer ders van sporthal 't Mossink. Reserve ringen uiterlijk regeien voor vrijdag avond 20.00 uur (tel. 36 3180). De G-atletiek, onderdeel van de afdeling atletiek van de SV Holten, houdt maandag 10 mei Open Huis op het atle- tiekterrein van sportpark Meermanskamp. Naast dc trainingen op maan dagavond, neemt een aantal van hen ook deel aan recreatieve evenementen, zoals dc Bevrij dingsloop. Dc training van de verstandelijk gehandicapten be rust bij Anja van Oostende en Hanneke van der Spek. Zij wor den bijgestaan door een flink aantal vrijwilligers. De G-adeten oefenen op zowel hardlopen als enkele technische Voor sommige onderdelen wordt gebruik gemaakt van aan gepast materiaal, zoals gckleur- Voor de tweede maal werd op Koninginnedag het elektro nische darttoernooi gehou den om dc Bierbokaal Am Bahnhof. Ondanks het fraaie weer streden 32 deelnemers om de bokaal, aangeboden door de familie Brands van Bierlokal Am Bahnhof. Nadat de voorrondes (vier pou les van acht deelnemers) rond 17.30 uur waren afgerond, gin gen zestien deelnemers door naar de winnaarsrondc en dc overige zestien naar dc vcrlie- zersronde.Marieke Grave wist uiteindelijk dc zenuwen het best onder bedwang te houden en werd winnaar van de verliezers ronde. Janiek Keijzer, Mark Wonnink, Wim Stam en André Schuchard kwamen uiteindelijk in de kruisfinales. Wim Stam won van Mark Wonnink en An dré Schuchard van Janiek Keij zer. Waarna Mark om de dcrdc- vierde plaats won van Janiek. Ook in dc finale tussen Wim en Andrc was het weer erg span nend. Zoals het vaak gaat in dergelijke partijen, speelt de ge luksfactor bij het (dubbel) uit gooien een grote rol. André had het geluk aan zijn zijde en werd winnaar van het toernooi en mocht de "Bierbokaal Am Bahnhof' van Gcrda in ont vangst nemen. Het derde toernooi in de oostelijke competitie touwtrekken werd op zondag 2 mei gespeeld bij TTY Bekveld in Hengelo (gld). Met name 640A-team presteerde goed door voor de derde keer ongeslagen dagkampioen te worden. Het ging echter wel iets moeizamer dan vorige toernooien. Met name tegen concurrent Eibergen moest vrij diep worden gegaan. De eerste trekbeurt eindigde in een no-pla\. Dit houdt in dat beide teams tegelijkertijd drie waarschuwingen gekregen hebben en in dit geval geldt de trekbeurt niet en moet deze nog een keer overgedaan worden. De tweede eerste trekbeurt werd op het randje gewonnen door Okia. De tweede trek beurt werd makkelijker gewonnen. Okia liet verder geen punten liggen en gaat dus in deze klasse ruimschoots aan kop. Het 640B-team kwam met een betere instelling het veld op dan bij het vorige toer nooi. De eerste twee wedstrij den werden gewonnen door goed touwtrekken met vooral rust aan het touw. De derde wedstrijd was tegen TTV Bekveld die hier nog onge slagen is. Hier trok Okia op zijn best en het wist Bekveld als eerste team drie meter mee te krijgen. Helaas wist Bekveld zich te herstellen en was bij Okia de meeste krachten verspeeld. Uiteindelijk won Bekveld toch. In deze klasse deed dit keer ook een Engels legeronderdeel mee, het 26th Regiment. Dit team deed de vorige keer nog mee in de 640A-klasse maar deze klasse was te sterk voor hen zodat ze dit keer in dc 640B uitkwamen. Helaas bleek ook dat hier de teams meer getraind waren. Het 26th Regiment wist slechts een wedstrijd te winnen. Ook Okia won van dit team maar verloor van Oclc en Erichem. Een vier de plaats was het uiteindelijke resultaat. 's Morgens in het programma maakte het 680A-team een fout je. Hoewel in het begin goed getrokken werd en met name tegen koploper Eibergen kon uitstekend weerstand geboden worden en zit er het volgende toernooi zeker een puntje in. Tegen TTV Heure leek het erop of er wat tc gemakkelijk gedacht werd over de tegenstander, met name de tweede trekbeurt ging moeizaam al werd wel gewon- Hierna volgde de partij tegen Yios-Bison en hier liet Okia on nodig twee punten liggen. Een derde plaats vandaag was het resultaat. Het 680B-team werd vorige keer nog dagkampiocn maar kon dat dit keer niet nog een keer herhalen. Het miste echter ook een zwaardere speler. Toch werd er zeker niet slecht getrok ken. A ging dc ene wedstrijd makkelijker als de andere. Met uiteindelijk 10 punten en een vierde plaats werd een goed re sultaat gehaald. Iets wat du» dames niet helemaal konden zeggen. Dc goede lijn van vorig toernooi kon niet worden doorgezet en het ver loor in ieder geval twee keer onnodig. Vier punten was het uiteindelijke resultaat en men had van te voren op meer gere kend. Het volgende toernooi zal TTV Okia zelf houden cn wel op zondag 16 mei. Vanaf 10.00 uur zal er de hele dag getrokken worden en supporters zijn van harte welkom. Blauw Wit3-Sp. Daarle2 Na de nederlaag van vorige week begon Blauw Wit thuis sterk aan het duel tegen Daarle. De gasten streden duidelijk minder voor de punten dan vorige week. Blauw Wit bouwde aan een veldover- wicht, maar kreeg nauwelijks echte kansen. Nog ruim voor rust kwam toch de niet onverdiende, maar wel fortuinlijke voorsprong tot stand. Robert Kruimelaar wist diverse tegenstanders de loef af te steken en zijn inzet werd door een verdediger verkeerd beoor deeld en verdween in het doel 1-0. Daarle kon hier tot de rust niets tegenover zetten. Na rust kwamen de gasten wel sterk op zetten en kreeg de ploeg ook kan sen. Door slordig met balbezit om te spr'mgen kwam Daarle makkelijk op 1-1 en later ook op 1-2. Blauw Wit zat weer in de moeilijke hoek, maar worstelde zich hier toch goed uit. Vlak voor tijd kwam de bevrijdende 2-2 op het scorebord, nadat Robert Kruimelaar een voorzet die door iedereen gemist was koelbloe dig, maar fraai afrondde 2-2. Markvogels2- Blauw Wit4 Blauw Wit moest op dinsdag een inhaalwedstrijd tegen Markvo gels afwerken. De ploeg speelde opnieuw met overtuiging, maar kon een achterstand niet voorko men. Martin bracht beide ploe gen weer naast elkaar. Markvo gels kreeg hierna enkele goede kansen, maar de Blauw Wit doel man stond steeds op zijn post. Aan de andere kant bleef Blauw Wit ook gevaarlijk zodat de wed strijd alle kanten op kon. Vlak voor tijd was het Gerard Wilden- borg die met de achterkant van zijn hoofd de Markvogels keeper verschalkte en daarmee de winst voor het vierde veilig stelde 1-2. Blauw Wit 4 - Oranje Nassau 11 In een gelijkopgaande wedstrijd was het O N. dat de kansen beter benutte. Blauw Wit was in de eerste helft de betere ploeg, maar kansen waren er voor beide elftallen. Dinant en Richard speelden achterin zeer sterk. Bei den moesten de wedstrijd echter met blessures verlaten. Met Her man en Dick in de ploeg ging het spel op de zelfde voet voort. O.N. scoorde vlak voor rust 0-1. De tweede helft begon niet goed voor het vierde. O.N. liep makke lijk weg naar 0-3. Blauw Wit had bij enkele aanvallen bepaald pech dat het doel niet getroffen werd. Martin zag zijn goede wed strijd wel bekroond met een doelpunt, maar O.N. bepaalde de eindstand op 1-4. Steenderen A1 - Blauw Wit A1 Blauw Wit begon agressief en dit leidde al snel tot goede kansen en een openingstreffer via Mar- nix. Het goede spel werd voort gezet en Reinder scoorde 2-0. Hierna kreeg Steenderen enkele zeer goede kansen, maar dankzij Maarten bleef de nul voor Blauw Wit gehandhaafd. Steenderen bleef aandringen en kwam terug tot 2-1. De 2-2 werd voorkomen, omdat Ferdi de bal van de lijn haalde. Blauw Wit kreeg hierna weer het beste van het spel en drukte dit in de score uit. De doel punten kwamen op naam van Richard 2x en Alfred 2x. Rust 6-1. In de tweede helft werd het goe de spel voortgezet. De score werd pas ver in de tweede helft uitgebouwd door treffers van Gijsbrecht, Ernst-Jan en Reinder. Eindstand 9-1. BlauwWit B1 -Reutum B1 Blauw Wit begon goed en sterk aan de wedstrijd. Na een mooie actie van Merijn kon Jurrian fraai scoren. Reutum was een taaie tegenstander, maar kreeg niet veel kansen van Blauw Wit waar door een score uitbleef. Ook in de tweede helft begon Blauw Wit sterk. Jurrian maakte opnieuw een goal 2-0. Hiermee leek de wedstrijd beslist. Maarten schoot nog tegen de onderkant van de lat, maar het was opnieuw Jurrian die het net vond en de eindstand op 3-0 bepaalde. BlauwWitCI -DeTukkersCI Het C1 team ging goed van start. De Tukkers was geen makkelijke tegenstander. De wedstrijd ging op en neer met kansen voor bei de ploegen. Laat in de eerste helft kwamen De Tukkers op voor sprong 0-1. Na rust speelde Blauw Wit nog sterker. De aan vallen werden goed opgezet en Jan Julian scoorde 1-1. Blauw Wit bleef het spel in de tweede helft dicteren en snel werd het 2-1. De ploeg hield deze voor sprong keurig vast en hiermee waren de punten binnen 2-1 SVZW E3- Blauw Wit M1 Blauw Wit begon goed en scoor de al snel via Dianne 0-1. SVZW kwam sterk terug en scoorde 1-1. Blauw Wit was hierna via een mooie aanval succesvol. Irene scoorde na goed werk van Mijke. Opnieuw wist de thuisploeg hier op te antwoordden en scoorde 2-2. Vlak voor rust kwam Blauw Wit toch weer op voorsprong toen Irene een mooie voorzet van Marianne afmaakte 2-3. In de tweede helft scoorde Evelien vanaf de aftrap 2-4, waarbij Jea- nine voor de assist zorgde. Irene wist opnieuw het doel te vinden toen Marianne goed voorzette. Susan bepaalde met een mooie schop de eindstand op 2-6. Blauw Wit E3 - Sp. Rijssen E2 Met Marten Hulleman in de ploeg ging E3 goed van start. De ploeg speelde sterk in deze sa menstelling. Marten scoorde uit een voorzet van Gijs. Sp, Rijssen scoorde tegen na een goede uit val 1-1. Na een vrije trap scoorde Marten opnieuw, echter nu in het eigen doel, een ongelukkige kop bal 1-2. Na een oppepper in de rust pakte E3 de draad weer goed op. Al snel scoorde Marten zijn derde goal. Dit keer weer in het goede doel. We kregen nog enke le mooie kansen, maar die.ver dwenen naast het doel. Rick-Jan schoot een corner tegen de ver ste paal, waardoor het uiteinde- lijktoch bij 2-2 bleef. de bollen. Wie een kijkje wil komen nemen is dc bewuste maan dagavond welkom tussen kwart voor zevenen kwart voor acht op het atietiekveld. Na afloop is er onder het genot van koffie of thee gelegenheid om na tc praten en vanzelfsprekend is er ruim gelegenheid voor het stellen van vragen. Op de fiets langs onder meer korenmolen De Hegeman en kinderboerderij Dondert- man. Lekker uitwaaien in het bos. Dit kan tijdens de Lan delijke Fietsdag van de ANWB en de VW op zater dag 8 mei. Er is in Holten een molen- en bosroute opgezet. Dit is een tocht van 30 kilometer over de Holterberg en de landelijk e om geving van Dijkerhoek. Onder weg is er van alles te doen en te zien. De Landelijke Fietsdag is abso luut geen wedstrijd. Deelnemers kunnen op eigen tempo de route volgen. Er is dan ook volop de gelegenheid om af te stappen en een kijkje te nemen. De routebeschrijving is op de dag zelf tussen 9.00 en 13.00 uur voor 5 gulden te krijgen bij de YYY Holten. .Al vanaf 24 april ligt deze in de voorverkoop. Een deel van de opbrengst gaat naar de Nederlandse Hartstich ting. Het geld wordt gebruikt voor modernisering van de Har- tcnark in Bilthoven. Dit is een cursus- en vakan- ticccntrum voor hartpatiënten en een conferentiecentrum voor patiëntenorganisaties en beroepsbeoefenaren. Op vertoon van de afgestempel de routebeschrijving krijgen deelnemers tot 17.00 uur bij het eindpunt VW Holten, een me daille als aandenken. Het is Europese Wereldwin keldag op zaterdag 8 mei en daar doet ook de afdeling Holten aan mee. Met de cara van staat de Wereldwinkel die dag tussen 11.00 tot 16.00 uur geparkeerd op het rode plein tegenover de Albert Heijn. Er zal dan vooral aan dacht worden geschonken aan de boeren en boerinnen in ontwikkelingslanden. De verschillende voedingsmid delen die zij produceren zul len dan 'in het zonnetje' wor den gezet. De actie maakt deel uit van een groter geheel die de Wereldwin kels in Europa gezamenlijk op zetten. Zij pleiten voor bescher ming van de belangen van kleine boeren in arme landen. Hun positie dreigt te verslechteren door een nieuwe wereldhandel sovereenkomst voor landbouw producten. Meer vrijhandel maakt de producten uit Amerika en Europa goedkoper, waardoor boeren en boerinnen in het zuiden werk cn inkomen dreigen kwijt te raken. Alle producten in de Wereld winkel zijn met respect voor mens en milieu gemaakt. Dc boeren ontvangen een eerlijke prijs en daardoor zijn zij en hun familie verzekerd van een mens waardig bestaan. Zij werken on der redelijke arbeidsomstandig heden en kunnen door de goede prijs zelf hun ontwikkeling be palen. Hierdoor zijn ze niet af hankelijk van het Westen. Tijdens de openstelling van de Wereldwinkel op 8 mei is hec mogelijk om zelf te controleren of de producten van goede kwa liteit zijn. Er kan koffie, thee, sinaasappelsap en wijn worden geproefd. Verder is het mogelijk om een stukje honingkoek en verschillende soorten broodbe leg zoals pindakaas, hazelnoot pasta, honing en hagelslag tc proberen. Uiteraard verkoopt de Wereld winkel tijdens die dag niet alleen voedingsmiddelen. Ook ca deauartikelen uit Derde Wereld landen, zoals sieraden en houten speelgoed, zullen worden aan geboden. Een originele tip voor Moederdag.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 9