Ep Van Schooten stopt als £r actievoorzitter GB Holten bedankt! Holtens Nieuwsblad VEILINGBEDRIJF HOLBEIN Twee voor jaarsfeesten buurtschap Beuseberg Vrede is meer dan geen oorlog jf Actie voor dames... U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint abonnee opgeeft. üoltens Ma— DONDERDAG 6 MEI 1999 Abonnementsprijs f 79:40 Losse nummers f 1,65 Rond het buurtschap Beuse- ren met onder meer ponyrijden, berg staat de tent op de hoek schminken en een draaimolen. Het Evertjesweg/ Langstraat klaar spectaculaire spel 't geed glad te voor twee dagen festijn. De hard begint om 19.30 uur. Hen Voorjaarsfeesten zijn namelijk doldwaas evenement waarin via gepland voor vrijdag 7 en zater- een cvenwichtsbalk over een ver- dag 8 mei. Er wordt op vrijdag 18.30 uur ge streden om dc felbegeerde titel Schuttcrskoning van de Beuseberg. Het eerste schot rich ting vogel wordt gegeven door Arjan Vasters, regerend schutters- koning. Na de prijsuitreiking volgt er een uur muziek en sketches gebracht door leden van de buurtvereniging Beuseberg, met onder meer hilari sche situaties van en met mensen uit de buurt. Toegang tot terrein en tent is grads. Het Kleintje Kermis begint op za- terdagom 14.00 uur voor de kindc- warmde waterbak een zeephelling wordt beklommen om vervolgens via een slee naar beneden te glijden. Iedere Moltcnaar wordt hierbij uit genodigd om aan het spel mee te doen. Het enige wat verplicht is zijn blote voeten, het dragen van een lange broek en een helm. Eventueel droge kleren voor de mensen met wat minder vertrou wen hebben in eigen kunnen. Hetfccstindctcntbcgintom 22.00 uur met de Holtense/Markelosc band Springleavcnd. Deze groep speelt de beste beestnummers van Normaal, van Oerend Hard tot Noar 't café. Toegang tot de tent kost slechts een tientje. MIDDENSTANDSBEURS Een grote tent staat al bijna twee weken op de Kalfstcrmansweidc. Klaar voor de opbouw. Vandaag en morgen is hier nog de beurs te zien van Holtense middenstan ders. Naast attracties in en om de tent, zijn dc doorlopende bruidsshows een grote aanrader. Foto- jotan Bolink Ep van Schooten is niet lan ger de fractievoorzitter van Gemeentebelang Holten. Dc politiek leider heeft zelf be sloten een stapje terug te doen en de lopende raadspe riode als normaal raadslid voort te zetten om daarna de politiek helemaal te verlaten. Van Schooten noemt het een moeilijk besluit. De overweging als fractievoor zitter te stoppen heeft vooral te maken met het overlijden van zijn vrouw op 1 december afge lopen jaar. „Dat doet je wel iets wanneer je steun en toeverlaat weg is. Er komt zoveel op j en je begrijpt het eigenlijk niet. Murw geslagen. Zo langzamer hand ga je kijken hoe het verder met je leven moet. En ik had altijd al gezegd dat dit toch mijn laatste periode in de raad zou zijn en me niet meer herkiesbaar zou stellen", vertelt Van Schoo- Dat de oud-wethouder niet he lemaal uit de politiek is gestapt, heeft volgens hem te maken met dc steun van de kiezer, „Dat kan ik niet maken tegenover dc kie zers die op mij hebben gestemd. En ik wilde de andere fractiele den de kans geven, die moeten na deze periode zonder mij ver der. Zij moeten zich verder ont wikkelen." Het spijt Van Schooten dat hij deze stap heeft moeten zetten Zie verder pagina 5 s~ag 'Als wij hier met elkaar de mensen herdenken die in de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen of omgebracht, gaan mijn gedachten ook in de richting van de vreselijke oorlog in Kosovo. Kosovo, niet ver van ons, waar een bittere oorlog woedt. Wat moeten de beelden daarvan zeer doen en pijnlijke herinne ringen oproepen bij de mensen die daar in dc Tweede Wereld oorlog mee te maken hebben gehad. Dc vele landgenoten die, in ons land of daarbuiten, heb ben gestreden, verdienen onze aandacht. In dat woord verdie nen zit het woord dienen. En dat is wat velen in de Tweede Wereldoorlog hier, maar ook in Nederlands Indiè, hebben ge daan, Met respect denk ik aan dc moedige inzet die zij betoond hebben. Het uitgangspunt daar bij was en dient vandaag ook nog steeds te zijn een situatie van vrede. En vrede betekent in mijn ogen meer dan - geen oor log - Het moet mijns inziens ook betekenen dat we elkaar de ruimte geven om te leven. Elke plant, hoe klein ook, ver dient lucht en water, dat voor het voortbestaan nodig is. Zo verdient ieder mens aandacht, zorg en bescherming, zodat hij of zij zich kan ontplooien en welbevinden in onze zeer sterk veranderende samenleving. Daarvoor moeten wij ons in Nederland met elkaar inzetten. Laten we daarbij een open oog en oor hebben voor diegenen die bet verdriet van de gevolgen van een oorlog nog steeds ken nen. Gelukkig kunnen velen steun vanuit hun geloof vinden om dit kunnen hanteren en ver werken. Laten we de vrijheid van vandaag, die door velen zwaar is bevochten, laten we die rijheid elkaar blijven gunnen en respect voor elkaar koesteren.' Burgemeester D.J. Verhoeven Kroep0Üe. Keihard, maar wel lekker. En dat in jongerencafé De Schure. Zie verder pagina 3 Supermarkt Wansink bestaat 100 jaar en dat wordt gevierd ook. Met een prijsvraag waarmee een reis in een lucht ballon te winnen valt. Ep van Schooten bij zijn boerderij. Hij heeft deze week het fractievoorzitterschap van Gemeentebelang Holten neergelegd en draait de komende periode als normaal raadslid mee. foio: johan Boünk en heeft het er nog steeds zien derogen moeilijk mee. „Maar ik kan wel zeggen dat ik het be stuurlijk redelijk heb gedaan. Van de acht keer dat ik ben gekozen was dat zeven keer met voorkeurstemmen. Ik kijk daar dus met volle tevredenheid naar terug", zegt Van Schooten. Zo is heeft hij dc ups en downs van dc Boerenpartij meegemaakt, is actief in het kerkelijk leven, was wethouder, frac heeft mede dc kinderboerderij helpen oprichten. Door het neerleggen van het fractievoorzitterschap kan Van Schooten ook meer tijd op zijn boerderij doorbrengen. Hij noemt zichzelf niet voor niets een natuurmens. Zijn ogen glunderen ook bij het zien van een net geboren kalfje. Daar Boottocht Rode Kruis Het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Holten, houdt op maandag 17 mei haar jaarlijkse boottocht. Deze dagtocht is bestemd voor minder valide mensen en wie moeilijk op eigen gelegenheid een uitstapje kan maken. Be langstellenden die hiervoor in aanmerking denken te komen, kunnen zich vanaf nu opgeven bij Nelly Stevens-Krekel, Oude Deventerweg 41, telefoon 0548- 36 4622. Heidebrand Holterberg voelt hij zich thuis. En helemaal verdwijnt hij niet uit het open bare leven. „Zo blijf ik zeker achter dc schermen van Ge meentebelang meedraaien. Ik heb alüjd tussen de mensen ge zeten en wil me niet opsluiten. Politiek is een stuk van mijn leven. Maar ik ben bijna 60, dan verlang je ook naar een beetje rust. Ik wil ook wel eens een keer een eind fietsen of een dag niks doen. En eigenlijk had je alleen maar verplichtingen." Willem ter Schure is inmiddels aangesteld als de nieuwe fractie voorzitter van Gemeentebelang Holten. Van Schooten zal onder meer zitting hebben in de com missie onderwijs. Zie de advertentie in deze krant II 0 D E 8 - SCHOENEN bescheidenheid siert de WARE KAMPIOEN Otto, PROFICIAT! Langs deze weg wil ik ieder een hartelijk dank zeggen aan die personen die er voor hebben gezorgd dat 30 april 1999 voor mij een onvergete lijke afscheidsdag werd bij de Holtense politie. Wérd ik in dc ochtend op dc Smidsbelt letterlijk en figuurlijk in het zonnetje gezet door het gemeentebestuur, 's-middags werd dat nog eens fijntjes over gedaan door de MAC de Holter berg op het. circuit van dc Beuse- berg. Van vele inwoners ontving ik bloemen en kaarten, betgeen mij en mijn vrouw veel goeds heeft gedaan. Als politieman zeg ik U VAAR WEL, als burger zeg ik tegen U TOT ZIENS!!. G.W.Oberink. Politieman b.d. Supermarkt Wansink Albert Heyn al 100 jaar een begrip in Holten. Het feestje en de cadeautjes zijn voor u. Zie adv. elders in deze krant De surveillanceauto van de politie kreeg op donderdag 29 april dc melding dat op dc Holterberg een bosbrandje woedde. Terplaatse bleek dat het om een perceel heide (5 hectare) op de hoek Holter- weg (verlengde van de Sprok- kelweg onder Holten) Schou- wenburgweg onder Nijverdal ging- Door zeer snel optreden van de brandweer kon voorkomen worden dat het vuur oversloeg op het bos. Al met al wel weer een zwarte plek op de Holter- berg. Dc oorzaak is tot op heden nog onbekend. Ter voorkoming van branden is het zaak dat, vooral in geval van droogte zoals nu het geval is, in het bos geen gebruik wordt gemaakt van vuur. Ook het weggooien van flessen en blikjes in het bos kunnen vuur veroorzaken. Als de zon daar op schijnt geeft dat het brandglas- effect. ZO «jeekeiid weers vcnvaehliri» Tijdelijk wisselvallig weer. Vrij dag is de lucht vochtig en onsta biel van opbouw. Er zou dan een enkele regen of onweersbui tot ontwikkelling kunnen ko men. Temperatuur wordt zo'n 19.0'C a 20.0'C. Zaterdag en zondag kan er regen, of enkele buien vallen maar dit is nog niet zeker. Middag temperaruren ko men uit op 15.0'C a 17.0'C. De zon zal het niet helemaal laten afweten, geregeld zal ze nog te zien zijn. Goed weekend. Weerman, Freddie Paalman. ECHT WAAR!!! Coupons bouclé tapijt 6.- m2 diverse soorten (met productiefoutjes) Frisétapijt 10% extra korting Wegens veilingvoorbereiding ruimen wij onze voorraad. Iedere werkdag geopend. Donderdag koopavond tot 20.00 uur. Jutestraat 31(Industrieterrein de Mors) 7461 TS Rijssen. "S 0548 - 54 15 77 Info SPECTRUM WONEN Zie achterpagina Woninginbraken Er is in diverse woningen in Holten ingebroken in de nacht van zondag 25 op maandag 26 april en van maandag 26 op dinsdag 27 april. Namelijk in een zestal woningen op het van Holten- serf, Erve Joost, Erve Broek huis en de Kerkstraat. Van de benadeelden is een aangif te opgenomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Mocht u de ko mende tijd iets verdachts zien, bel dan direct dc politic. F.r wordt nooit teveel gebeld. Als lezer van het Hollens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd Als abonnee bent u daarvan verzekerd Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Woonplaats: Hijfèj betaalt voor dt abonnement f79. AO (Kr jaar (betaalwijze: per acceptgiro) f 76.75per jaar betaalwijzeautomatisch)

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1