Bereikbaarheid voor 25 gulden Laatste boom de grond in Heusinkveld gaat digitaal Effiü De enige in Holten HOLTEWS NIEUWSBLAD WEEK Erve Runneboom wordt opgesierd met de sikkens DONDERDAG 1 APRIL 1999 Schilders- en glaszettersbedrijf Gervedink Nijhuis heeft sindskort het predikaat 'Erkend Sikkensspecialist' ontvan gen. Hiermee is het één van de tweehonderd dealers in Nederland die dit in huis heeft. „In het oosten van het land zijn er maar twintig die zich Sikkensspecialist mogen noe men," weet Gervedink Nijhuis. „En in Holten ben ik de enige." Sikkens is professionele verf, die in de meest uiteen lopende kleuren is te krijgen. Echter, maar in één kwaliteit. Namelijk de beste. Met behulp van een mengmachine is elke kleurvoorkeui mogelijk. „We verkopen het merk Sikkens al ja ren, maar nu mogen we ons specialist noemen en daar zijn we best wel trots op," laat Gervedink Nijhuis weten. Aan dit predi kaat zit vast dat hij voorlichtingscursussen gaat volgen, zodat hij altijd van de laatste ontwikkelingen op de hoogte is. Daarnaast is het mogelijk om" kennis uit te wisselen met de an dere tweehonderd Sikkensspecialisten die Nederland rijk is. Foto: Peter Bulthuis Hoge bomen vangen veel wind. Daarnaast staan ze ook nog mooi in een verder kaal landschap. Bij Erve Runne boom aan de Bijvanksweg 1 werden maandag 29 maart 1999 door wethouder Stege- man, GLTO-voorzitter Wim Nijland en een vertegen woordiger van Landschap en Natuur Overijssel symbo lisch de laatste boom geplant voor het eerste project Erfver- fraaiing. „Het is de laatste boom in deze reeks," benadrukt Nijland. „Er zijn nu een dental boerenbedrij ven voorzien van erfbeplanting, maar er staan zeker nog vier op de lijst. Hier proberen we zeker nog enkele bij te krijgen." Dit project heeft alles te maken met het opkrikken van het ima go van de boeren. Stegeman legt dit uit: „Nu wordt er vaak ge dacht: 'die boeren die doen maar. Ze zijn alleen met mest bezig.' Maar dat is niet waar. Ook de stoffering van het land schap hoort daarbij." Het geeft het platteland een gemoedelijker aanzien. In plaats van één grote kale vlakte, zullen er straks grote bomen rondom boerenerven staan die dit onderbreken. Nadat GLTO Holten met het: idee bij de gemeente aan kwam zetten, was deze instantie met een enthousiast. Zij zorgde er dan ook voor dat er subsidie vrij kwam voor dit project Toch móet dat volgens Stegeman niet het hoofddoel zijn voor be langstellenden. „De eerste gedacht moet zijn: 'hé dat ziet er mooi uit. Dat moet ik ook hebben. Dan pas hoort het idee naar boven te komen of er ook subsidie voor is te krijgen. Wordt deze volgorde aangehou den, dan is het project geslaagd." Met hulp van SoWeCo-mede- werkers, is de erfverfraaiing daarna ook daadwerkelijk van de grond gekomen. Nu zijn de boompjes nog klein, maar over enkele jaren levert het project een nieuw aanzien op. Vaag in Stadskelder De band Vaag speelt zater dag 3 april in De Stadskelder. De zaal zal vanaf 21.00 uur open zijn. Gedurende de laatste maanden it d.d. deed de band veel stof opwaaien door onder meer een aantal ca- jfés in Hengelo een recordaantal bezoekers een gezellige avond te bezorgen. In Partymall Lucky te t ligt Rijsscn speelde de band in het voorprogramma van Pat Tra- er jvers, een onder de kenners gere- -n. Tot nommeerd gitarist. De bandle den zijn stuk voor stuk ervaren n Statejmuzikantcn: Ric Brand (zang), en Laurcnz Nitert (toetsen), Dcn- ;jn, kan nis Krabbenbos (bas), Marko iorsing Trienen (drums) en Remco Ga- Raad zan (gitaar). De band speelt voornamelijk bekende nummers uit de top 40 met een lichte neiging naar het jwat ruigere werk. Ook Neder landstalig werk zal niet ontbre- jken. Dit zal er voor zorgen dat [het publiek volop aan de trek- Ngt ikenkomt. -■* .[Excursie naar end» klooster Glane een ids en Interkerkeliike Holtense Commissie Vorming en Toe rusting verzorgt op woens dag 14 april een excursie naar - het Syrisch-Orthodoxe kloos- zc ter in Glane (Enschede). In- aan Tf woners van Holten en omge ving die daar eens een kijkje willen nemen, krijgen hierbij de kans zich aan te melden. Het vertrek is om 18.30 uur vanaf de parkeerplaats achter De Kandelaar. Ook nict-kcr- kleden zijn welkom, trie °P Voorafgaand aan het bezoek zal op donderdag 8 april 20.00 uur in gebouw Irene een videoband worden getoond over de Syri- _na sche-Orthodoxe gemeenschap in Nederland. Daarna zal ds. J. 'Wiegers een inleiding houden P& over dit geloof. e [Er kan die avond al worden 'n' overlegd wie met wie meerijdt .jop 14 april. Wie op de informa- den !t'eavon<ï biet kan en toch mee wil naar Glane, moet met eigen L RJauto komen of vóór 8 april con- ltact opnemen met ds. Wiegers. 115 telefoon 0548-362547. de Gezinsdienst In de dorpskerk wordt op Eerste Paasdag om 8.30 uur een gezinsdienst met als the ma 'Met Mozes naar Pasen' gehouden. De voorganger in deze dienst is ds. Roozen- boom. Verder wordt er medewerking verleend door leiding en kinde ren van de Ncvcndienstcn, zon dagsschool F.spelo en zondags- school Holten, r W Na de dienst is er een Paasont- mS bijt in De Boschkamp waar ie- dereen van harte welkom is. De kinderen van de zondagsschool Holten worden om 8.10 uur bij De Boschkamp verwacht. Kinderviering Evenals vorig jaar wordt ook dit jaar weer op Goede Vrij dag een speciale kindervie ring, voor alle kindeten van de basisscholen gehouden. Het begint om 15.00 uur in de Hervormde kerk in Holten. Alle kinderen zijn voor deze viering uitgenodigd, waarbij men het leuk zou vinden als je een echte, getekende of geknutselde bloem mee neemt naar de kerk. De heer G.B. Nahuis uit Haarle mag ook het komen de seizoen weer ijs verkopen op de Holterberg. Hij krijgt een pachtvergunning voor drie plaatsen. In totaal is Na huis bijna dertienhonderd gulden aan pachtgeld kwijt. Voor chauffeurs en ambulan ces, voor huisartsen in week enddiensten of gewoon, een particulier die op zoek is naar een adres in het buitengebied is het soms verdraaid lastig om het gezochte in de duis ternis te vinden. Eerst moet men veelal de weg al zoeken en daarna het nummer nog weten te vinden. Zeker bij huizen die een eindje van de openbare weg af liggen, is de nummering lang niet altijd te vinden. Dat kost heel veel kost bare ujd en onnodig. Daar moet duidelijk verbetering in komen. In de naburige gemeente Holten waar men al tot actie was over gegaan. In de gemeente Gorsscl had 80 procent van de bevolking in het buitengebied positief ge- sjfe, reagcerd op de vraag of men Mi bereid was een huisnummerpaal te plaatsen. Het gaat hier om een sterk ref lecterende paal die vanaf grote afstand zichtbaar is. Ook in Gorsscl zag men dus de ernst van deze zaak in. Binnen de Holtense politiek werd het plan verder uitgewerkt. Dit project kwam onder de paraplu van wethouder Ap Stegeman. Er zou een financiële bijdrage van de gemeente komen en de zaak kon worden opgestart. Maar dan moeten er natuurlijk ook bepaalde dingen worden uitge voerd en daarvoor kreeg Stege man een aanbieding van GLTO die de helpende hand toestak. Ook zij, in deze vertegenwoor digd door Wim Nijland en Gcr- rit Lubbcrscn, gingen rond de tafel met wethouder Stegeman. Deze week wordt een brief naar de bewoners van het buitenge bied gestuurd, met de aanbie ding dat men een huisnummer- paal kan aanschaffen voor 25 gulden. Leden van de GLTO halen het antwoordformulier persoonlijk weer op en er kan Cold Shot in Stadskelder De Holtense band Cold Shot treedt op Tweede Paasdag op in café 't Klavier. De aanvang is om 16.30 uur en de entree is gratis. Cold Shot speelt covers van on der andere Anouk, Ilse De Lan ge en The Rolling Stones. De- band bestaat uit Diederik Bronsvoort (gitaar). Hans Pin- kert (basgitaar), Arno Meycr- man (drums) en Gerjannc Mcy- erman (zang). Verplaatsing warenmarkt De Holtense warenmarkt op het Smidsbelt gaat op vrijdag 30 april niet door vanwege koninginnedag. Daarom wordt de markt verplaatst naar woensdag 28 april. De tijden worden niet veranderd. Vergunning ijsverkoop meteen overleg worden ge pleegd over de plek van plaat sing. Men doet er alles aan om de zaak op korte termijn af te werken omdat gezien het belang van een duidelijke huisnummering, de boel goed en snel geregeld moet wor den. Nijland, Lubbcrscn cn Stege man hopen dan ook van harte dat iedereen van buiten dc bebouwde kom van Holten, positief zal rea geren. Mochten betrokkenen nog vragen hebben, dan kunnen die worden gesteld aan dc GLTO-le- den die het formulier komen opha len. Na verhuizing naar Oranjestraat meer aandacht voor nieuwe technieken Drukkerij Heusinkveld pakt de spullen in en gaat verhui zen van de Waagweg naar de Oranjestraat. Het pand waar schildersbedrijf Meijerink in heeft gezeten wordt nu on derhanden genomen. Groter is de nieuwe plek niet, maar wel centraler in het dorp. Dat is dan ook precies waar het Heusinkveld om gaat. „We willen eigenlijk al enkele jaren naar het centrum," vertelt Heusinkveld. „Voor bedrijven maakt het niet uit waar we nu zitten, maar particulieren vinden het vaak te ver om zo even langs De pui van de nieuwe zaak zal niet worden aangepast, maar met een interne verbouwing is al druk mee begonnen. „Er zat voor in het pand eerst een klein winkeltje, daarna een tussen ruimte en een huiskamer. Dit wordt nu één grote ruimte," zegt de drukker. „De mensen moe ten van buiten op straat kunnen zien dat wc werken." Hierdoor lopen klanten makkelijker naar binnen. Is er niemand te zien. Foto: Peter Bulthuis dan werkt dat juist als een drem pel om dc zaak te betreden. De klantenkring van Heusink veld loopt van Enschede tot aan Apeldoorn. Een groot gebied dus. Toch heeft de drukker ge kozen in Holten te blijven. „Mijn personeel woont hier. Net als mijn vrienden en kennis- Alhoewel de digitalisering bij Heusinkveld al is begonnen, wil hij dit op dc nieuwe locatie nog meer naar voren halen. „Het is nu mogelijk om voor een schap pelijke prijs kleine oplages in kleur te drukken," geeft hij aan. „Klanten kunnen nu op diskette of cd-rom aanleveren en wij drukken het dan via speciale printers af." Dit is een hele kos tenbesparing vergeleken met vroeger. Toen moesten er dure films worden gebruikt, waarna het op de drukpers kwam. Ei genlijk ongeschikt voor kleine oplagen. Ook de toegevoegde waarde die Heusinkveld aan een product geeft, is één van zijn visitekaar tjes. „Laatst kreeg ik een foto met een vrachtwagen waarop ook een vuilnisbak stond afge beeld." Deze laatste moest weg worden gehaald. Voor Heusink veld een pculcschil. „Het T-shirt toch liever blauw in plaats van rood? Geen probleem." Wie Lie ver het strand van Ibiza op de achtergrond heeft dan de kwal- lcnbodcm van de Noordzee kan ook bij Heusinkveld terecht. De drukker hoopt op 1 mei te kunnen verhuizen, zodat de zaak vanaf 3 mei opengaat aan de Oranjestraat. Een bestem ming voor het oude pand is er ook al: „Buurman Bcmei komt er in. Zij hebben kantoorruimte nodig." Drukkerij Heusinkveld is van plan om eind mei een Open Huis te houden, zodat iedereen een kijkje kan nemen in het nieuwe be drijf in het centrum. Dc exacte da tum is nog niet bekend. Lubbersen, Stegeman en Nijland tonen het paaltje zoals het straks langs de kant van dc weg komt te staan. Vorige weck maandag begon met regc-n. Een trog (buicnlijn, trok over het land naar het oos ten weg. Dit ging gepaard met buiige neerslag. In dc middag werd het droog cn kwam er een enkele opklaring voor, daardoor kwam de zon even tevoorschijn. Er viel nog wel een enkel licht buitje. Overdag viel er in Holten 4.6 millimeter cn F.spelo 3.7 millimeter neerslag naar bene den. Een noordelijke tot noord westelijke stroming voerde ge leidelijk koudere lucht aan, Dc opbouw van de atmosfeer was onstabiel. Met een temperatuur van 6.0°C was het kil te noemen. Dinsdag vroeg in de ochtend uren viel er regen/motregen. Hol-ten ving 2.8 millimeter op en Espelo 3.1 millimeter. De regen werd veroorzaakt door een warmtefront dat rond zon sopkomst met neerslag over het noordwesten van het land ver plaatste. Deze trok oostwaarts en passeerde aan het eind van de ochtend de oostgrens en trok naar Duitsland weg. Overdag waren er veel wolkenvelden cn af en toe zon. 's Middags viel er nog een en-kele bui. Het kwik laag beduidend hoger dan dc dag ervoor, het werd 9.6°C. Een noordwestelijke stroming voer de vochtige en stabiele lucht aan. Woensdag viel het met dc zon flink tegen, dc wolkenvel den waren weersbepalend. Het werd een grijze zon-loze dag. Er viel geen neerslag van betekenis op een spatje regen na. Ondanks de bewolking werd het toch 10.0°C. Tussen een lagedrukge bied 985 Hpa noord van Schot land en een hogedrukgebicd 1020 Hpa boven Centraal-Eu- ropa voerde een zuidwestelijke stroming zachte en zeer vochti ge lucht aan. Hierdoor werd er veel bewolking aangevoerd cn kreeg de zon geen enkele kans. Donderdag was de zon helemaal weer terug. Het was eerst zon nig. In de tweede helft van de middag kwam vanuit het zui- -den de sluierbewolking en sta pelwolken ons land binnen drij ven, dit op nadering van een storing. Ook waren dc condities goed, want ten westen van Hol ten dreef een hete luchtballon voorbij. Het werd een prachtige lentedag. Ook had de tempera tuur er zin in, het werd maar liefst 17.9°C. Een hogedrukge bicd 1020 Hpa boven Zuidoos t-Europa had een uidoper over onze omgeving en was verant woordelijk voor het mooie weer. Met een zuidelijke stro ming werd vrij droge lucht aan gevoerd. Vrijdag morgen viel er nog wat lichte regen maar dat stelde niet veel voor. Daarna waren er opklaringen afgewis seld door wolkenvelden en af en toe zon. in de middag had dc zon het beduidend moeilijker. Het werd een meer aaneen ge sloten wolkendek, waar af en toe wat regen uit viel. De tempera tuur bedroeg 13.2°C. Met een zuidwestelijke stroming werd vrij vochtige lucht aan-gevoerd. En zo waren we het mooie zon nige weer al weer kwijt. In de avond en nacht van vrijdag op zaterdag viel er nog wat neer slag. Holten kreeg hiervan 3.6 millimeter en Espelo 1.8 milli meter. Zaterdag overdag waren er stapelwolken en perioden met zon. Het bleef de hele dag droog. Een langzaam iets in kracht toenemende noordwes telijke stroming voerde heidere en geleidelijk droge onstabielc lucht aan. De maximumtempe ratuur werd 13.3°C. Zondag hadden we mist maar die lostte spoedig op. Daarna was er veel laaghangende bewolking. In de middag kwamen er steeds meer gaten in de bewolking waardoor de zon geregeld te zien was. Later werd het vrij zonnig. Een rug van hogedruk lag boven het westen van het land en bewoog langzaam oostwaarts. Met een zwakke noordelijke stroming werd droge polaire lucht aange voerd. De temperatuur kwam iets lager uit, het werd 12.9°C. Het was ideaal weer voor een terras, een fietstocht, of een wandeling in onze mooie Hol terberg. Meteo Holten, Freddie Paal man Romi grinnikte: „Ja dat weet ik." Zo lagen ze een tijdje bij elkaar; Romi lag tv te kijken en Rob doezelde nog een beetje na. Geweldig zo'n vriendin, kan je rus tig moe zijn na je werk. Nooit zal ze klagen over dat jegeen aan dacht aan haar besteedt. Behalve als het dan echt te gek wordt, maar over het algemeen zal ze je lekker laten slapen dan zeuren om aandacht. Eigenlijk vond hij dat hij wel eens wat terug moest doen. „Romi, hoe zou je het vinden om donderdag met me uit eten te gaan?," vroeg Rob haar. „Meen je dat nou? Wat lief van je, waar heb ik dat nou weer aan verdiend?," reageerde Romi verrast „Nou gewoon, omdar je mijn vriendin bent, daaraan," ant woordde Rob. „Nou zo gewoon vind ik dat niet hoor, maar goed. Ik ga heel graag met je mee," zei Romi en gaf hem een zoen. Wat was het toch ook een schat. Nou kwam hij hier weer mee aanzetten. „De volgende keer ben ik aan de beurt Rob en dan maak ik er wat heel bijzonders van. Ik hoor je net zolang uit tot ik weet wat jij nou super graag eens een keer zou willen doen," dacht Romi. Rob was ondertussen alweer rechtop gaan zitten en keek een beetje verdwaasd om zich heen. Romi lachte: „Wat is er? Kom je er nu pas achter dat je niet in je eigen huis bent?" „Nee, natuurlijk niet. Ik ben gewoon nog niet helemaal wak ker. En ik zit te bedenken waar we gaan eten," zei Rob. „Nou waar wil jij graag naar toe dan?," vroeg Romi. „Dat maakt niet uit. Ik neem jou mee uit eten, dus jij mag kie zen," zei Rob. „Nee tuurlijk niet. JIJ moet ook betalen, dus je kiest ook waar we naar toe gaan," vond Romi. Zo ging het nog een tijdje door. Steeds werden er argumenten over en weer gegooid waarom de ander zou moeten kiezen. „Tsja, zo komen we er'natuurlijk nooit uit," dacht Romi: „Ik vis later wel uit wat hij graag wil." „Ja oké, oké. Ik zal wel kiezen waar we naar toe gaan, maar dan moet je me wel even de tijd geven om iets leuks te bedenken hoor," gaf Romi uiteindelijk toe. Vreselijk was dat. Rob zou vaak toegeven, maar als hij iets echt niet wou dan gebeurde het dus ook niet. 'Behalve dan hij mij, want ik verzin gewoon een omweg,' dacht Romi. „Fijn, ik ben blij dat we daar uit zijn, want ik moet nodig naar huis," grapte Rob. Helaas voor Romi zat hij er met zijn grap toch niet zo heel veel naast, want hij moest wel echt naar huis. Daantje Dartel

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5