Blauw Wit GROTE MOTOR SCOOTE trekt aan langste eind OPSTAPDAtj OPSTAP- DAG SCOOTERS Doktoren stoppen met verloskunde HOLTENS NIEUWSBLAD Holten regelt het tegen Reaal °P (industrieterrein Noordermors lil) Betrouwbare mtoreu wet Bovag garantie! Diverse motoren Motor Service Twente Tweede Vaasdag: WIL JE OOK GRAAG LEREN MOTORRIJDEN? MOTORRIJSCHOOL TWENTE Nieuw! Haai nu je theorie certificaat! incl 8 praktijk lesuren ^^5799. TOT ZIENS OF ONZE (gKQTE MOTOK- SCOOTEKPAASStiOW OP ZATEKPAGj 3 APPJL ÈN TWEEDE PAASDAQ 5 APV/Li DONDERDAG 1 APRIL 1999 De vier huisartsen van de Grocpspraktijk Holten kijken met goedkeuring naar de nieuwe folder die deze week bij iedereen die IS ingeschreven in de bus valt. Foio: Peicr Koehorst De Holtense dokteren die sa men de Groepspraktijk vor men, stoppen vanaf 9 april met verloskunde. Die taak wordt dan overgenomen door de verloskundigen. Dat is te lezen in de nieuwe folder van de Groepspraktijk die een de zer dagen huis-aan-huis in Holten wordt verspreid. Huisarts J. Uijcn vindt het jam mer dat verloskunde niet meer tot de taken behoort. Toch is er bewust voor gekozen. „Wij heb ben als huisartsen zo'n breed takenpakket gekregen, dat het beter is deze verloskundige taak over te dragen. Eigenlijk heel jammer, ik heb het alti|d met veel plezier gedaan. Natuurlijk kunnen aanstaande moeders hier altijd terecht om de zwan gerschap vast te stellen en voor begeleiding tot de twaalfde week. Daarna is het de taak van de verloskundige." Als een van de weinige nog in Nederland hielden alle artsen van de Groepspraktijk zich be zig met verloskunde met zo'n honderd bevallingen per jaar. Het is alweer enige jaren geleden dat de Groepspraktijk huis-aan- -huis een folder heeft verspreid. Hoog tijd voor een nieuwe vol- igens Uijen: „De praktijk voering is in de loop der jaren natuurlijk veranderd en verbeterd. Velen [hebben nog een oude folder (waarvan de gegevens niet hele- fmaal kloppen. Tijd voor een [nieuwe up-to-date folder." (Naast de uitbreiding van de ta ken, stellen mensen ook steeds meer vragen. Daarom wordt binnenkort een doktersassisten te aangenomen die extra twintig uur per week in de praktijk aan de slag gaat. Zij is het eerste aanspreekpunt. „Zo hoopt de Groepspraktijk de patiënten be- Het sportcomplex in de pol der van het Drontense Reaal was er eentje om je vingers bij af te likken. Holten begon redelijk goed aan het treffen met de Drontenaren en kreeg in de beginfase al direct een paar kleine mogelijkheden. Zo kwam Marcel Jager bij voorbeeld net een paar centi meter tekort om zijn rechter voet lekker tegen de bal te zetten na een assist van sjoel kampioen Herbert Beldman. De opvallend gedreven spelen de Harry Klein Horstman knal de even later rakelings naast het doel toen hij de bal ontving van Mark Nijland. Voor de verande ring trof die weer eens een ou derwetse hijger als tegenstander. Toch werd ook al vrij snel dui delijk dat het nog wel eens knap lastig kon worden voor de favo- 1 riete bezoekers. Reaal speelde van de eerste tot en met de laatste minuut blocdfanarick en soms tot aan het randje van het toelaatbare. Gelukkig zit het de roodzwarten in deze fase van de competitie bepaald niet tegen en dus kon j het ook zonder blikken of blo zen gebeuren dat deze mooie frec-kick op de lat boven Rik Koetsier plofte. Dtt lichte offen sief van Reaal werd vervolgd met een strakke corner, die via een heuse scrimmage bijna een doelpunt opleverde. De wed strijd ging op dat moment vrij- i wel gelijk op en Holten kon daar voor de rust ook weinig veran dering in brengen, ondanks ver woede pogingen van Mark Nij land, Harry Klein Horstman en Marcel Jager. Vlak na de pauze werd Herbert Beldman vervangen door Je roen Hendriks. Holten probeer de de hekkensluiter wat meer onder druk te zetten en slaagde daar na verloop van tijd ook wel aardig in. De kleine mogelijkhe den veranderden van aard en werden plotseling behoorlijke kansen. Zo vuurde Marco Spek- reijse gevaarlijk op de goal van de Drontenaren, maar miste he- laas nt het beoogde doel. Pas i een kwartier vóór het laatste Reaal - Holten 0-1 (0-0) 75. Harry Klein Horstma iO-I Opstelling I-IVC: Koetsier, Reijlink, Pluijm, Klaasses, Spekreijse, Beldman (55. Hendriks), Broekm Klein Horstman, Louws, Nijland en Jager. Scheidsrechter, van Dijk Gele kaart: Marco Spekreijse ter van dienst te kunnen zijn", legt Uijen uit. De praktijk be staat uit de huisartsen Van Cou- welaar, Piscacr-Witte, Zweer- s-Talsma en Uijen. „Het grote voordeel is dat een paüent altijd kan worden geholpen. Als de ene arts niet aanwezig is, kunnen ze naar een collega. Alle medi sche dossiers zitten bij ons één computer. De collega huisarts kan dus altijd het dossier van de patient raadplegen. Maar je kunt uiteraard ook wachten tot de eigen huisarts weer aanwezig Een extra service is dat er niet meer drie maar vier keer in de week (behalve dinsdag) bloed af kan worden genomen. Om 8.15 uur zijn dan laboranten van het ziekenhuis in Deventer aanwe zig. Ook is in de praktijk voor lichtingsmateriaal beschikbaar over tal van ziekten. Uijcn: „Vaak komt het voor dat wc iets vertellen, de patiënt het buiten al weer is vergeten vanwege de spanning die de meeste mensen tijdens het gesprek voelen. Door ze een folder mee te ge ven, kunnen ze thuis rustig doorlezen wat er in de praktijk is besproken." Verder is het takenpakket aan gevuld met een reizigersspreek uur. De' Groepspraktijk heeft zich hiervoor aangesloten bij het Landelijk Coördinatiecentrum Rcizigcrsadvisering. Bij de prak tijk kan een vragenlijst worden ingevuld waarna een arts het dossier nakijkt om zo precies te weten wat moet worden toege diend. Hierna volgt een advise rend gesprek. Diegene die de folder deze week niet ontvangen, kunnen vanaf volgede week een exemplaar op halen bij dc Grocpspraktijk Huisartsen Holten. Terwijl er afgelopen zaterdag bijna zomerse temperaturen werden bereikt, kan Blauw Wit de punten helaas niet op 't Vletgoor houden. Het Ol- denzaalse De Esch, dat slechts één plaats onder Blauw Wit is geklasseerd, trok aan het langste eind. Na de goede overwinning van vorige week hadden de Blauw Witten er duidelijk zin in en al in de derde minuut leidde dit tot een kans. Vanuit een vrije trap vanaf de middenveld werd rechtstreeks Hans Stam jr. be reikt. Hij legde de bal opzij op de inkomende Marco Schuiterd, die voor het eerst de keeper op dc proef kon stellen. Helaas voor Blauw Wit werd de bal tot corner verwerkt. Hierna was de beurt aan De Esch. De rechts buiten kon de bal voorzetten. Keeper Hans Bekkernens hield in eerste instantie de bal nog tegenhouden, maar niet klem. Zowel Uilco Spijker als Gerald Jansen konden de bal niet weg werken waarna een speler van De Esch bij de tweede paal kon inschieten: 0-1. Dat dit een behoorlijke tegen slag was, werd twee minuten later duidelijk. De verdediging van Blauw Wit stond enigszins te slapen toen dc spelers van De Esch knap de buitenspelval om zeilden. Dc bal kon worden voorgezet waarna de spits van de gasten simpel de 0-2 kon laten aantekenen. Blauw Wit be greep dat er nu echt gevoetbald moest worden om nog een kans te maken. Toch duurde het nog tot de twintigste minuut voordat er weer een kans kwam. Diepe spits Hans Stam werd gezocht en in het strafschopgebied kon hij de opgekomen Arno Jager aanspelen, die vrij voor de kee per helaas niet kon afronden. Vijf minuten later was het Dirkjan Beldman die na een rush wederom de sterk keepende doelman van De Esch op zijn weg vond. Ondanks het aanvallende spel van Blauw Wit, viel de beste mogelijkheid op een doelpunt aan de andere kant. Dc linksbuiten van De Esch pikte net over dc middellijn de bal op en kon de bal van grote afstand over Blauw Wit keeper Bekker schieten. De bal raakte de lat, fluitsignaal viel de bevrijdende treffer. Spits Marcel Jager zette aan de rechterkant prima door, haalde de achterlijn en gaf ver volgens hoog voor op de inko mende middenvelder Harry Klein Horstman. Deze knikte de bal verdienstelijk binnen, waardoor de Holtense vreugde in cn om het veld groteske vor men aannam. Niet veel later werd de roodzwarten een bijna glaszuivere strafschop onthou den, toen Erik Reijlink het zes tienmetergebied binnenpene- treerde. De scheidsrechter deed echter alsof zijn neus bloedde "en wilde dus niet onder ogen zien hoe dc laatste man van Holten onreglementair tegen de vlakte werd gewerkt. In de slotfase ging Reaal helemaal opportunis tisch alles-of-niets-voetbal spe len, maar de Holtenarcn lieten zich niet verleiden tot het toe staan van een tegentreffer cn besloten unaniem om de drie punten voor zichzelf te houden. Ondanks enkele dreigend ogen de situaties bleef het doel van goalie Rik Koetsier dit keer dus brandschoon, waarvan akte. Hiermee werden dc opvallend veel aanwezige supporters uit Holten getracteerd op ccn zege. Net als de gehele selectie lieten zij dan ook het zoet der over winningen wederom bijzonder goed smaken. Holten regelde het dus allemaal tegen Reaal en werd daardoor opnieuw de grote winnaar van het afgelopen weekeinde in de vijfde klasse H. De duels van het aankomende paasweekend, thuis tegen Reaal (zaterdag) en Wcsepe (maandag), en dc dub bele ontmoeting met het stugge Ommen. PAASSH0W BMW K 100 RT 1987 BMW R 80 RT 1983 Honda VF 500 F 1984 Honda Magna V30 1985 Honda CBR 1000F 1987 Honda CB 900 1982 Honda CB 400A 1980 Honda 750F 1988 Honda CBR 1000F 1987 Honda CB1 1991 Honda CB 900 F2 1981 Honda VF 750 1984 Honda VT 500 C 1984 Honda ST 1100 Pan 1995 Honda VT 1100 1985 Honda VT 1100 1988 Honda Goldwing 1986 Honda CBR 600 1988 Honda VT 600 1988 Jawa 644 1996 K.T.M. GS 600 LC4 1990 Kawasaki Z 750 1985 Kawasaki GPZ 600R 1988 Kawasaki GPZ 750 1986 Suzuki GSX 550 EF 1987 Suzuki LS 650 1986 Suzuki GS 500E 1993 Suzuki GSX 550 ES 1986 Suzuki RF 600F 1993 Yamaha XS 400 1989 Yamaha XJ 600 1991 Yamaha FZR 1000 1993 Yamaha FZR 600 1994 Yamaha XV 750 1986 Yamaha XV 535 1986-1988 de motorzaak waar je altijd welkom bent! Handelsweg 2, Rijssen. Tel. 0548-540160 Kom dan naar onze op Tweede Paasdag (5 april) van 10.00 tot 16.00 uur en maak alvast onder begeleiding van een instructeur je eerste meters op de motor van je keuze (ook al ben je pas 17 jaar) Verder krijg je alle info over het behalen van je motorrijbewijs. erkende motorrijschool KNMV instructeur Gerrit Eeftink Handelsweg 2, Rijssen. Tel. 0548-540160 of 0548-617016 NU 00K DEALER VAN: Benelli Z&vMtpM hyosung BAJAJ HYOSUNG Hyosung Rush Benelli 491 Superbike - Benelli K2 Namur u kunt ook bij ons tere(^ voor onderhoud en sennce voor alle scooters volgens de paal Bekkernens de bal met een snoek- duik uit het doel hield. Blauw Wit bleef aandringen om voor de rust nog de aansluiting te bewerk stelligen, maar verder dan een bar op de paal kwam dc Holtense for matie in de eerste helft niet Na de thee mocht Hans Stam sr. dc plaats van Leo Aanstoot overnemen in de verdediging. Daarnaast besloot trainer De Velde Harsenhorst tot een tactische ingreep door links back Nick Kuipers cnb linkshalf Gerald Jansen eikaars van plaats te wisselen. De eerste kans kwam in de 55e minuut toen Marco uit een vrije trap Hans Stam jr. kon berei ken, die zich niet bedacht en ineens met Links uithaalde. Helaas zag hij de bal net lands de verkeccrde kant van dc paal gaan. Dc Blauw witters drongen meer cn meer aan maar de Oldenzalers verdedigden slim en haalden met de nodige over- tredeingen de snelheid uit het spel. Een half uur voor tijd werd aan voerder Uilco Spijker naar de kant gehaald en kwam Johan Bosschers de aanval versterken. Achterin werd nu één op één gespeeld, om zo een doelpunt te forceren. Het was echter De Esch dat met een doelpunt in de 79e minuut voor dc beslissing zorgde. Een vrije trap werd het strafschopgebied in geschoten waar een eerste aan valler van Dc Esch en Hans Bekkernens de baJ niet konden ra ken. Een tweede Oldcnzaalse aan valler kon de bal bij de tweede paal inschieten, 0-3. Blauw Wit kreeg nog wel een paar kansen maar de wedstrijd was beslist cn zo liepen de Blauw Witters tegen de derde nederlaag van dit seizoen aan. In het paasweekend zal duidelijk wor den of de aansluiting met dc top kan worden gehandhaafd, of dat Blauw Wit in de middenmoot te recht komt. Zaterdag staat de uit wedstrijd tegen WHCZ uit Zutphen op het programma, waar na op Tweede Paasdag het Eibergse SSSE op bezoek komt. Scoreverloop: Blauw Wit-Dc Esch 0-3 (0-2) Opstelling: Blauw Wit: Hans Bekkernens, Arno Jager, Leo Aanstoot (46. Hans Stam sr.), Uilco Spijker (63. Johan Bosschers), Niek Kuipers, Gerwin de Velde Harsenhorst, Marco Schuiterd, Gerald Jansen, Dirkjan Beldman, Hans Stam jr., Gerben Beldman. Vechten voor wat je waard bent.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 11