u Burgemeester in nood m Roetgerink zet de modemerken voor u op een rijtje Eerste schaakteam op kampioenskoers D H m HOLTENS NIEUWSBLAD au 5 Uitslagen badminton Plankenkoorts bij leden CJV tijdens optreden in Bethanië nscn >rgd. i'.cdc pa! kers het DONDERDAG 25 MAART 1999 HHS en e- an A b I Scores: Bianca Smit 6, Rinka Kr Mirjam Ribbink 1 Toneelvereniging DAT geeft voorstelling De burgemeester is in nood. Tenminste, bij de Dijker- hoekse Amateurvereniging DAT. Zij geeft in samenwer king met buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek op zaterdag 27 maart om klok slag 20.00 uur, een voorstel ling van het blijspel 'Burge meester in nood' in Het Bon te Paard. De ongeveer veertig leden tel lende club is al sinds januari druk aan het oefenen bij Vlogt- man, om het stuk straks zo goed mogelijk op de planken neer te „De burgemeester komt door de drank in de problemen," legt secretaris Henk Hartgerink van de DAT globaal het verhaal uit. „Hij keert terug naar het ge meentehuis en slaat daar een ruitje in. Dit wordt gesignaleerd en de wethouders proberen er een slaatje uit te slaan." Het blijkt telkens weer moeilijk te zijn om een goed stuk te kiezen. „Vaak zie je dat het over het platteland gaat. Het gaat al tijd weer om hetzelfde, zodat wij gekozen hebben voor iets afwij kends: een stuk op gemeentelijk niveau." Er worden een reeks boeken bij verscheidene uitgevers besteld, die door de bestuursleden wor den gelezen. Hieruit komt via een puntentelling dan uiteinde lijk één te voorschijn die het moet worden. „Sinds januari oefenen we zeker twee keer per week. Nu de dag van de voorstelling dichterbij komt, doen we dat zelfs een keertje extra." Vaak oefenen is belangrijk. Enkele keren kort spelen is volgens Henk beter dan een maal lang. Het verhaal wordt dan beter geleefd. De secretaris: De tekst voor 100 procent uit je hoofd leren, lukt bijna niemand. Dat hoeft ook niet. Als je het begin en eind maar kent. Wat er tussen zit kun je zelf wel aanvullen." Wat volgens hem juist veel belangrijker is, is dat het typetje er staat dat moet worden gespeeld. „Als iemand altijd aan z'n De DAT-leden oefenen nu drie keer per week. Fotc neus zit of het hoofd vreemd gezellige avond met lekker veel Na de uitvoering beweegt, dan moet je dat als speler lol." Platvloerse humor hoeven ze toneelstuk 'Burgemeesterin nood', ook het hele stuk volhouden." Het niet te verwachten, is daarom goed om als speler zo'n houden de DAT-leden r rol voor het licht te houden en Een goed verhaal, me' kijken wat zo'n persoon overdag typetjes. Daar draair he.r^ doet. „J e bént diepersoon.Jemoet je er helemaal inleven," benadrukt Henk dan ook. daar wordt de avond voortgezet met et van. dans en muziek. Een avondvullend sterke pakket, dat op zaterdag 27 maart nm IK) inir licoinr Handbaldames punt van kampioenschap Door winst in de laatste uitwed strijd tegen ABS heeft dames 1 van Holten zondag aan 1 punt genoeg om het kampioenschap in de tweede klasse B binnen te halen. Holten kon zich in dc partij tegen ABS veel fouten permitteren. De thuyisplocg kan daardoor in dc eerste helft bij blijven tot een 4-6 ruststand. Na rust tapte holten uit een ander vaatje. ABS werd simpel met 6-19 aan de kant gezet. Alle ogen zijn nu gericht opdc beslissende wedstrijd van zondag waarvoor dc accu nu volledig kan worden opgeladen. Scores: Bianca Smit 4; Michelle den Bouwmeester, Margot ter Schure, Judith Tiekink 3; Annemane vd Maat, Paulicn Schooien 2; Kristel Meerman, Margrcet VC'icgcrs 1 Programma: Zaterdag 27 maart Huysmans/LHC - Meisjes B1 om 10 5! uur, (Vertrek 8,50 uur) Tyfoon - Meisjes B2 om 1100 uur (Vertrek9.45uur) Swift'64 - Meisjes C1 om 9.30 uur (Vertrek9.30uur) Mix C2 vrij. (Wedstrijd is dinsdag a gespeeld.) Zondag 28 maart Dames 1 - Huysmans/LHC om 10.55 uur (Vertrek 8.50 uur) Heren -CV02 om 12.15uur. Dames 2-Schalkhaar om 11.10 uur. Dames A - Raalte om 9.00 uur In de laatste wedstrijd van het sei zoen 1998/ 1999 wist het tweede team van BCH in een uitermate span nende wedstrijd, het kampioenschap van de tweede klasse van het District Oost van de NBB zeker te stellen. Het zesde team, dat vorige week kam pioen werd, behaalde thuis een regel matige 6-2 overwinning op Fairplay 2 uitDedemsvaart- Met vier kampioenen, het tweede, het derde, het zesde districtsteam en het eerste recreantenteam kan 8C Holten terugzien op een .sportief gezien, suc cesvol seizoen. Op 31 maart zal in sporthal 't Mossink tijdens de regulie re speelavond nog eens extra aan dacht aan alle kampioenen worden geschonken. Resultaten BCH 2 In de aanwezigheid van een behoor lijk aantal supporters uit Holten begon het tweede team in de WRZV Sport hallen in Zwolle aan de laatste, en tevens belangrijkste, wedstrijd van het seizoen. Deze wedstrijd tegen Net werk 2 moest gewonnen worden om kampioen te kunnen worden. Het be gon niet best: Pieter Aarsen, thuis nog redelijk gemakkelijk gewonnen van zijn Zwolse tegenstander, moest deze keer in drie games zijn single gewon nen geven. Ook Marcel Dijkman kon het in zijn enkelspel niet bolwerken. Toen bij de damesenkelspelen, die tegelijk gespeeld werden, zowel Gea Stam als Ina Peters de eerste game in de verlenging verloren hadden, be gon het er toch wel enigszins duister uit te zien voor BC Holten. Gelukkig echter wisten Gea en Ina toen ineens weer hoe het spelletje gespeeld moest worden en met maar heel wei nig punten tegen wonnen zij beiden hun sinole. Tussenstand 2-2 dus. een prooi voor de Zwolse mannen (15-8.17-13). De dames maakten er in hun dubbel weer een spektakel van; de eerste game werd met 11-15 gewonnen, de tweede met 15-13 verloren. In de der de. beslissende game maakten Gea en Ina er snel een eind aan en met 1-15 kon het derde wedstrijdpunt op het formulier bijgeschreven worden. Weer een gelijke stand. De beide ge- mengddubbels moesten dus door BC Holten nog gewonnen worden om het geheel winnend af te sluiten. Yvonne Beuker en Pieter Aarsen speelden een heel spannende eerste game. die met 17-14 verloren werd. Op stoom gekomen, werd de tweede game met 10-15 gewonnen en den derden zij in de derde game met 2-15 over hun tegenstanders heen Ook het gemengddubbel van Gea was erg spannend De eerste game werd in de verlenging met maar één punt ver schil door hen gewonnen, terwijl het verschil in de tweede game maar twee punten in hun voordeel was. Al met al dus een zwaar bevochten 3-5 overwinning voor BCH 2 en daarmee wisten Ina. Gea Yvonne. Pieter en Marcel het kampioenschap binnen te halen. Van harte proficiat eerste game met 16-17 verliezen, de tweede met 15-7 winnen en vervol gens de derde met 17-16 in je voor deel afsluiten, dan doe je echt aan kalntenbinding! Bij Bastiaan en Marie r daarom nog niet minder effec- Marthijn beste in montage Marthijn Lodeweges, leerling van scholengemeenschap De Waerdenborch, scoort de meeste punten tijdens de re gionale montagewedstrijd in stallatietechniek. Deze werd op 17 maart gehouden op het Carmel College Salland in Raalte. Bij de enkelspelen moest alleen Marie Diepenbroek het punt af staan; Basti aan Konijnenbelt Harry Knuiman en Alie Bijen wisten, de één wat makelij ker dan de ander, hun single te win nen, Ook het heréndubbel was voor BCHolten een wedstrijdpunt, terwijl Marie en Alie, geheel tegen hun ge woonte in, het vrouwendubbel verlo ren zagen gaan. De beide gemengddubbels werden in drie games beslist. Alie en dubbel spelspecialist Harrie Menkhorst, Dc deelnemers aan dc wedstrijd waren afgevaardigde leerlingen installatietechniek van zes scho- in stijl afscheid ]en uit de omgeving. Na punten telling door dc jury bleek Mar thijn het beste gescoord te heb ben. Hij mag zich hiermee The best man' van de regio noemen. Door het behaalde resultaat mag Marthijn met de landelijke wed strijden in april 1999 meedoen, als de afgevaardigde van dc rc- Hiervoor is een schone taak weggelegd aan regisseur Bertus Bronsvoort. Hij moet continu in de gaten houden dat de typetjes nog wel de typetjes zijn. „De regisseur geeft bijvoorbeeld tijdens het oefenen aan dat een speler veel sulliger moet spelen. Maar hij moet ook in de gaten houden dat acteurs niet met de rug naar het publiek gaan staan, of dat ze via de rechter deur van het toneel gaan en via de linker deur het podium weer opstappen." Het gaat om de details die moeten kloppen. Regisseur Bertus heeft volgens Henk dan ook een dubbeldik boek met het tekst van het toneelstuk er in. Naast elke pagina tekst zit een leeg vel waar hij aandachtspunten op kan schrijven, die op dat moment van belang zijn. Ook dit keer is gekozen voor een blijspel. „Ik zou graag eens iets anders spelen, maar daar komen geen mensen op af," zegt Henk. „Mensen gaan er heen voor een Maandenlang hadden ze ge oefend, de jeugdige leden van CJV Dijkerhoek en vrij dagavond komen ze dan ein delijk de resultaten laten zien op het podium van gebouw Bethanië tijdens het traditio nele jaarfeest. Zowel de leden van CJV Dijker hoek (jongens en mcis)es van 10 tot 15 jaar) als dc leiding waren er de laatste tijd maar druk mee geweest om het jaarfeest voor te bereiden. Er werden stukjes ge schreven, geoefend met tekst, zang en dans en de avond moest georganiseerd worden. Voor de aanvang steeg dan ook de plankenkoorts maar dat ver hoogde alleen maar de presta ties. Na het welkomstwoord en de samenzang werd het jaarfeest geopend met het openingslied. Met tussendoor dans en nog meer zang op een leuke manier gebracht. Brachten de CJV'ers een paar prachtige toneelstuk jes. De eerste in de reeks was 'Snurkgevaar', handelend over een dorpsbankje gemaakt van snurkhout. Iedere argeloze pas sant die maar even plaatsnam op dat bankje, viel acuut in slaap. De spelers hadden met dat stuk heel wat tekst te verwerken en daar worstelden zij zich prima doorheen. Even was er een moment van sprakeloosheid toen drie heren in een dialoog verwikkeld waren waar zij even niet meer uitkwa men. Het was niet helemaal dui delijk wie er aan de beurt was om het woord te voeren. Met elleboogstootjes probeerden zij eerst de ander duidelijk te maken dat die toch echt aan de beurt was. Toen zij door deze actie nog niet tot een oplossing kwamen, keken plots drie paar ogen onderzoekend naar de souffleur die blijkbaar dé oplos sing gaf: „Ikke???," riep een spe ler verbaasd en heus, het was zijn beurt! Spontaan applaus van het publiek, nog nét geen staan de ovade en er werd weer vrolijk verder gespeeld. Er zijn mensen in deze maat schappij die de instelling hebben dat je van kunstenaars in het stukje 'van werken word je niet rijk'. Actuele zaken kwamen er aan de orde: Dijkerhoek en de nieuwbouw met allerlei geruch ten, waar of niet waar. Holten I is op kampioens koers gebleven door de altijd lastige uitwedstrijd tegen Hardenberg 3 te winnen. Te amleider Ben van Griendt was al snel klaar. Met op nieuw een remise houdt hij zijn ongeslagen status. Henk Jongman won zijn partij met een mooie combinatie, waar bij de dame werd geofferd. Dick van der Knaap kwam schijnbaar moeilijk te staan, maar dc aanval van zijn tegen stander bestond uit allerlei losse stukken die niet samenwerkten. De verdedigende stukken waren overbelast en op een gegeven moment brak Dick hier door heen, Gerrit Luggenhorst bezorgde zijn tegenstander in de opening een dubbelpion. Toen hij in het middenspel controle over E5 kreeg, konden de beide torens en een paard via dit veld de uiteengevallen pionnenstelling aanvallen. Door zijn winst is Gerrit samen met Ben topscorer van het team 6 uit 8. Ton van Oijen is de laatste tijd een beetje uit vorm en werd vakkundig door zijn tegenstander van het bord gespeeld. De prognoses van het resultaat bij Henk van Beek veranderden bijna van zet tot zet. Op een gegeven mo ment had de tegenstander de torens kunnen afruilen en dan had hij uit kunnen tellen dat hij net voor Henk een pion kon promoveren en daarmee zou winnen. Hij zag het niet en Henk won uiteindelijk zelfs. Holten had de winst binnen. Aan bord 6 werd het gevecht tussen de aanstormende jeugd gespeeld. Bas van Beek speelde een goede partij, maar zijn te genstander zag het toch iets be ter. Bertus van Beek kwam in een lastig pionneneindspel uit. Bertus had duidelijk geen idee met welke strategie hij zijn vrije h-pion moest gebruiken. De te genstander had wel de juiste strategie strategie en won uitein delijk de partij. Door de winst kan Holten misschien in de vol gende ronde, tegen het op de tweede plaats staande Vrimot, het kampioenschap al binnen halen. Cartoon Ravens Gardeur Josephine Co Red Green Bianca Catherine Hefner Michèle Bogie Marcona Gerry Weber Jean Paul Gil Bret Another Woman Street One Moment by Moment Bandolera Jackpot Cecil Via Sassi In onze schoenenzaak treft u een enorme keuze damesschoenen aan van de volgende merken: Gabor, Ara, Jenny, Mimo, Paul Green, Mauro-Teci, Burley, Esprit, Loints, Pikolinos, Rieker Dorpsstraat 148, Enter Tel. 0547-381766/383631 Dinsdag gesloten Donderdag koopavond

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 7