'Ik ben trots m n 14.' i REPRESENTATIEVE WOONRUIMTE M1PAK HOLTENS NIEUWSBLAD Politie kort Mans Klein Velderman en Johan Jansen vertellen over 50 jaarNido De voorjaarsbloeiers zijn er weer goed idee, ruime keuze, kwaliteit exclusieve tuinplanten WÊrnrnrnrrnmÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊmm randstad uitzendbureau WEEK GERB0UW NIJVERDAL Aanbiedingen geldig 23-27 mrt 99 ct. 2.2 Voor Pasen; REINAARDUS VIS j TE HtlCIR GEVRAAGD Met zilver bekroond op de open dag van SK0 3.98 4.48 7.85 2.79 1.49 1.95 1.39 2.79 1.39 DEELNEMERS BRANDS VAN DE MAAT Kersenpit thermokussen 95 DONDERDAG 24 MAART 1999 Dc politie hield dinsdagmiddag, 16 maart, een uitvoerige bromfietscontrole in het dorp. Bleek dat dit weer een keer hard nodig was. Er werden 31 bromfietsen op de rollcntcstbank gecontroleerd. Aan 15 bromfietsen bleek wel iets te mankeren. Dat leverde 21 bekeuringen op. Dertien keer bleek het vermogen te groot te zijn; twee keer werd de geluidsnorm overschreden; drie bestuurders droegen tijdens het rijden geen helm en drie keer bleken de remmen niet goed te werken. De politie kreeg op 18 maart de melding dat een vrouw onwel was geworden in een winkel aan de Larenseweg. De vrouw bleek een acute hartstilstand te hebben gehad. Ecn aanwezige klant erleendc eerste hulp door toepassing van hartreanimatie. Dit werd overgenomen door de politie die op haar beurt weer assistentie kreeg van ambulancepersoneel. De patiënt werd met spoed overgebracht naar een ziekenhuis in Deventer. Na omstandigheden maakt de vrouw.het thans weer redelijk goed, mede dankzij alle hulpverleners. Op vrijdag 19 maart kreeg de politie bericht dat er was ingebroken in een woning aan de Hakkcrtswcg te Dijkerhoek. Dc inbraak moet zijn gepleegd tussen 19.00 uur en 22.30 uur. De dader kwam binnen dooreen bovenraam open te breken. Uit de woning werden diverse goederen ontvreemd, zoals autopapieren, bankpassen, sieraden cn enig geld. Vermoedelijk dezelfde avond werd een poging tot inbraak gedaan bij een woning aan dezelfde weg. Men probeerde op diverse plaatsen de woning binnen te komen. Door het goede hang- en sluitwerk wist de inbreker zich echter geen toegang tot dc- woning te verschaffen. De politie verzoekt eventuele getuigen die die avond in Dijkerhoek iets bijzonders is opgevallen zich te melden bij de polióe. Dezelfde dag, vrijdag 19 maart, in de ochtenduren, wast de politie een man aan te houden die even te voren ecn inbraak had gepleegd in Bathmen. Dc man was overlopen en vluchtte in een auto richting Holten. N a enig speurwerk trof een politieman de verdachte aan nabij de Dennenboomstraat vlakbij het politiebureau. De auto die de man bij zich had bleek te zijn gestolen. De-verdachte werd ingesloten in het politiebureau Deventer. Op 20 maart bleek er te zijn ingebroken in een woning aan ae Boschkampstraat. Dc bewoners waren met vakantie. Men kwam binnen door een schuifdeur te forceren. In de woning werd alles overhoop gehaald. Nog niet bekend is wat er is weggenomen. Vermoedelijk is deze inbraak gepleegd in dc nacht van vrijdag op zaterdag, 19 op 20 maart. Ook hier vraagt de politie getuigen die menen die nacht iets bijzonders te hebben waargenomen. Afgelopen weekend werd de politie weer geconfronteerd met enkele vernielingen in het centrum van het dorp. Van de sportzaal aan de Tuinstraat w erden enkele ruiten ingegooid en van een geparkeerde auto op de Smidsbelt werd een ruitenwisser afgebroken. Net als het Holtens Nieuws blad, bestaat ook Nido 50 jaar. Van kleine smederij uit gegroeid tot een groot bloei end bedrijf dat over de hele wereld opereert. Om dit jubi leum te vieren, houdt Nido op donderdag 10 juni een Open Dag. Overdag bedoeld voor de vele klanten van het bedrijf, daarna aansluitend tot 21.00 uur zijn alle andere belangstellenden welkom een lajkje te nemen in de keuken van het in gladheids- bestrijding gespecialiseerde bedrijf. "Het is moeilijk vast te stellen wanneer het nou precies is be gonnen," zegt Mans Klein Vel derman, medewerker bij Nido. Hij is ecn van de nazaten van Herman Klein Velderman, de grondlegger van Nido in Hol ten. In het Holtens Nieuwsblad van zaterdag 26 maart 1949 ver scheen een artikel waarin ver meld werd dat Klein Velderman voor de Rijkswaterstaat een de monstratie met een sneeuw ploeg had gehouden. "Hij was een hoefsmid met handelsgeest, "omschrijft Mans zijn vader. "Hij had naast een smederij ook een reizende winkel met ijzer waren." In 1939 was zijn vader .begonnen als zelfstandig smid. Dc smederij stond aan de Kol- weg, waar nu installatiebedrijf Heijcom staat. Technisch directeur Johan Jan sen begint te vertellen hoe het balletje is gaan rollen. "De Hol- terbergweg had in die tijd een andere route dan de huidige Toeristcnwcg. Het was ecn on verharde weg. Om alles vlak te schuiven en de gaten te dichten, was dc gemeente op zoek naar een grote schaaf. Deze moest daarnaast ook dienst kunnen gaan doen als sneeuwploeg. Alle smeden mochten van de ge meente een offerte maken .Her man was slim cn ging gewoon aan de slag. Hij kon naast de offerte, het door de gemeente meteen felbegeerde multifunc tionele apparaat in levende lijve Een opzichter van rijkswater staat zag bij het passeren van de smederij aan de Rijssenseweg het voor de gemeente geprodu ceerde apparaat staan. Hij bracht Klein Velderman met de juiste instanties in contact en toc-n ging het balletje snel rollen. Dc smederij bleek al snel te klein. Daarom werd in 1956 op de Kol een nieuw bedrijfspand gebouwd. Vlogtman is er tegen woordig in gevestigd. Het bedrijfje van Klein Velder man ging op de Kol verder on der dc naam Universal cn fabri ceerde naast sneeuwploegen ook zandstrooiers. "Het ging in die tijd om inwerpstrooiers", legt Mans uit. "Met een paar man stonden ze met scheppen op dc laadbak van de vrachtauto om zand in de trechter te gooi en." De jaren '70 betekenden voor Universal een grote uiibreiding van dc markt. Mans; "Dc eerste exportorders uit België kwamen werkplaats in Nijvcrdal gehuurd om toch wat lucht te krijgen. De uitbreidingsmogelijkheden op de Kol zijn zo goed als verkeken. Tenzij er binnenkort nog een "buurman' te koop komt. Het bedrijf heelt de ogen ook gericht op het toekomstige industrieterrein Vletgaarsmnten. Maar Holten is voor Nido beslist niet een wet van Meden en Perzen. "Blijkt het hier wat mogelijkheden tot uitdijen betreft tegen te vallen, dan kijken we verder bij andere gemeenten", aldus Johan Jansen. Bij het 50 jaar "oude" Nido werken inmiddels 170 mensen in vaste dienst. De gemiddelde leeftijd is laag, het opleidingsniveau uitstekend. Het merendeel \an het management bestaat uit dertigers. Bij Nido ziet men de toekomst met een gerust hart tegemoet. Mans over de sfeer binnen het bedrijf: "Het personeel moest in de beginjaren vaak overwerken en dan bakte mijn moeder pannenkoeken voor ze. Die gemoedelijkheid, die vindt je nu I nog steeds terug. Als onze mensen I nu 's winters onver vacht lang overwerken wordt er nog steeds voor ecn warme maaltijd gezorgd. Bovendien zorgen de korte lijnen I in onze organisatie voor goede I onderlinge contacten' Hij is blij dat hij net als zijn broer Alle alles in het bedrijf heeft mogen meemaken. "Nido is dari geen rode draad maar een rode kabel die door j je leven gaat," maakt hij dan ook I duidelijk. "Ik ben trots op m'n pa! j Met zijn vroegere medewerkers heeft hij de basis gelegd voor het huidige bedrijf'. GEVONDEN EN VERLO REN VOORWERPEN. GEVONDEN: bruine heren fiets, Batavus; VERLOREN: zwarte fietstas; hoesje met daarin 2 kleppen voor een zonnebril; sleutelbos met ongeveer 3 sleutels. Medewerkers uit vervlogen tijden. binnen." Het ging zelfs zo goed Herman dat in 1972 de gebouwen van overbuurman Ter Horst kon den worden gekocht. Dit is de plaats waar Nido tot op heden is gevestigd". "Dc enige concurrentie in Ne derland stond in Rhenen. Onder dc naam Nido maakten ze daar vooral zoutstrooiers," weet Jo han. "In tegenstelling tot ons in Holten, kon men de lage op brengsten ten gevolge van enke le zeer zachte winters onvol- Klein Velderman kwam inmiddels op leeftijd en hij moest een beslissing nemen of men als familiebedrijf verder wilde. Mans: "Mijn vader kwam tot de conclusie dat het niet verstandig was het bedrijf nog langer in familiehanden te hou den Ik heb veel bewondering gehad voor de moeilijke beslis sing die hij moest nemen." Het bedrijf werd verkocht aan Thvssen Bornemisza, een investeringsmaatschappij. "De Universal klanten ee de Machines voor hele mond vol was, is men vanaf dat moment de marktnaam Nido gaan gebruiken. Nido heeft, als dochter van dc Schmidt Holding inmiddels ecn klantenkring in bijna de hele wereld. "Van Moskou tot Amerika en van IJsland totTurkijc", zegt dc technisch directeur enthousiast. In Moskou is ecn contract voor liccntiebouw ondertekend. In Polen wordt sinds zes jaaral volop geproduceerd en wordt op dit moment gebouwd aan een nieuwe fabriekshal van ruim 5500 m2. "Zo'n drie jaar geleden ben ik met collega's nog in Polen geweest", vertelt Mans. "Als je dat daar ziet: het is echt een kopietje van de Nido in Holten". Er werken daar nu nodig. In Lcimuiden wordt momenteel al een nieuwe hal gebouwd van waaruit de service voor West-Nederland zal worden verzorgd. In Holten is op dit moment een groot gebrek aan ruimte. Parkeerplaatsen cn gebouwen van de buren zijn gehuurd. Bovendien is al een ongeveer zestig n i. Veel Waarschijnlijk de eerst sneeuwploeg Velderman doende compenseren." Universal nam Nido over en werd daarmee marktleider in de hele Benelux. Men ging vanaf dat moment onder dc naam Nido Universal Machines de markt op. onderdelen van hier gaan naar Polen en van daar komen andere weer naar Holten, zodat een volledige samenwerking tussen beide bedrijven i an Herman Klein Dc uitbreidingsplannen voor Nido gelden niet alleen op wereldniveau. Ook landelijk zijn die hard mensen van Thysscn Bornemisza bleken achteraf toch niets te zien in het sterk seizoengebonden bedrijf', licht Johan toe. Vier jaar later werd Nido Universal daarom weer verkocht aan Schmidt. Omdat de bedrijfsnaam Nöido U bent van harte welkom voor een en Tevens uw adres voor groenteplanten 1935 - 1999 Lieve mensen bedankt voor het in ons gestelde vertrouwen „Kappershuis" Fam. van Geenhuizen Henny Burg. v.d. Borchstraat 37, Holten. Tel. 0548-36 19 04 Datatypisten m/v Bent u op zoek naar een leuke tijdelijke baan met goede verdiensten' Wij zijn op zoek naar medewerkers met een goede numerieke typevaardigheid. Een test en/of opleiding zal deel uitmaken van de selectieprocedure Informatie bij Renate Heinneman, tel. (0548) 36 62 45. Holten, Stationsstraat 6 Vakantiewerkers m/v Op zoek naar vakantiewerk7 Op zaterdag 27 maart aanstaande is onze vestiging geopend van 10 00 tot 14.00 uur. Voor een inschrijving heb je nodig een paspoort of ID-kaarl. een sofi- en bankrekeningnummer en de exacte periode die je wilt en kunt werken. Kun je niet op zaterdag, vanaf nu ben |e ook elke. woens dagmiddag welkom. Informatie bij Stian Vogelsang, tel. (0548) 36 62 45, Holten, Stationsstraat 6 ir Vorige week maandagmorgen hadden we eerst zeer dichte mist met een zicht van slechts 50 me ter. Nadat de mist was opgetrok ken kwam de zon tevoorschijn, ze scheen wazig. Er was veel hoge sluierbewolking. In de middag vormden zich stapelwolken waar de zon geregeld achter schuil ging. Er viel geen neerslag. De wind was zwak tot matig De tem peratuur steeg tot 12.1fC. Een hogedrukgebied 1035 Hpa boven ons land zorgde voor rustig en droog weer Dinsdag begon zon nig nadat in de vroege ochtend uren de mist was opgelost. Te gen het middaguur nam de hoge re bewolking tijdelijk toe. Daarna kwam de zon helemaal weer te rug, In de tweede helft van de middag nam de bewolking gelei delijk toe vanuit het noordwes ten op nadering van een zwak warmetefront. Nog altijd bepaal de een hogedrukgebied 1030 Hpa het mooie droge weer bij ons. De stroming was zwak. over wegend oostelijk en voerde dro ge en heldere lucht aan. Woens dag morgen vroeg trok een zwak warmtefront over ons land Dit ging gepaard met lichte regen, nadat we vijf droge dagen achter elkaar hadden gehad. Dit was sinds augustus 1998 niet meer voorgekomen. Er viel gelukkig geen grote hoeveelheid. Na de passage van het front werd het droog en klaarde het op. We had den "wolkenvelden en perioden met zon. Over het etmaal viel er in Holten 1.8 millimeter en Espe- lo 1.4 millimeter neerslag. De maximumtemperatuur bedroeg 12.2fC. Met een zwakke oost tot zuidoostelijke stroming werd re latief vochtige lucht aangevoerd. De luchtmassa was onstabiel van- opbouw. Donderdagmorgen was het eerst vrij zonnig, daarna nam de bewolking toe vanuit het westen en werd steeds dikker op nadering van een kou front over de Noordzee. De zon liet zich niet meer zien. Toch werd het nog 12.6ffC als maxi mum. Een zuidwestelijke stro ming voerde vochtige en stabiele lucht aan. Om 17:00 uur begon het regenen tijdens de passage van het koufront, het nam ook een actief regengebied mee. Het trok snel oostwaarts naar Duits land weg In Holten viel in korte tijd 5.0 millimeter neerslag naar beneden en in Espelo viel 4.3 millimeter. Vrijdag was er bedui dend minder zon. Overdag was er veel bewolking met af en toe zon, er viel een enkele bui waarbij ook hagel voorkwam. Ook maak te de matige noordwesten wind het voor het gevoel er niet aange namer op. Met een temperatuur van 8.1fC was het een stuk fris ser, maar wel een normale tem peratuur voor de tijd van het jaar. Een noordwestelijke stroming voerde onstabiele lucht aan. Za terdag bleef het niet droog. Er viel periodiek lichte regen en motregen. Tijdens enkele opkla ringen vooral 's morgens scheen af en toe zon. Ook waren er mo menten dat het even droog was. Veel neerslag viel er niet. Het kwik steeg niet verder dan 7.8?C. De regen had te friaken met een zwak hoogte warmtefront dat in de loop van de dag over ons land oostwaarts trok. Zondag morgen was het bewolkt en droog. In de middag hadden we perioden met regen. Ook stond er een matige tot vrij krachtige zuidwesten wind. Holten en Espelo noteer den 3.4 millimeter neerslag. Meteo Holten, Freddie Paalman. Kwaliteit en duurzaamheid dakkapel van weerbestendig kunststof. De raampartij is uitgevoerd met het praktische draai-kiep systeem. Kies voor kwaliteit. Kies voor. KOZIJNEN RAMEN DEUREN SERRES HOUT - KUNSTSTOF - ALUMINIUM Showroom Bedrijvenweg 7 Tel. 0548-61 30 41 Postbus 196 7440 AD Nijverdal. Fax: 61 05 94 DAGELIJKS GEOPEND OF NA TELEFONISCHE AFSPRAAK Gestoomde makreel 100 gram Rose garnalen 100 gram Salades Visschotels enz. bestel tijdig om teleurstelling te voorkomen Larenseweg 32 4®. Holten Tel. 36 14 16 Hoeft niet groot te zijn. Huurperiode en prijs n.o.t.k. Huurder (1 pers.) is solide en solvabel. Prima referenties aanwezig. Clw vrijblijvende reactie wordt ingewacht onder briefnummer xyz bureau van dit blad en wordt met de grootst mogelijke discretie en zorgvuldigheid behandeld. Onze eigengemaakte Lentesteak gevulde varkensfilet (met prei, rauwe ham, kaas en uitjes) 4 7Q 100 gramI V Eigengemaakte hamburgers 4 stuks Varkensfricandeau 500 gram Babi pangang eigengemaakt kant en klaar 500 gram Eigengemaakte gebraden vogelnestjes per stuk Eigengemaakte grillworst 100 gram Dubbele eirollade 100 gram Leverkaas 100 gram Bourgondische kiprollade 100 gram Sauzijcebroodjes Gegrillde tv-sticks Grillkippen vers van de grill per stuk 20 stuks 5.95 2 stuks 1 2«00 Aanbiedingen geldig van 25-03 t/m 31-03 zolang de voorraad strekt. SLAGERIJ Kwlalraat 1 Holten Stichting Revapak is een kleinschalige productie-eenheid die doelgroepen op de arbeidsmarkt (her)plaatsingskansen in het arbeidsproces wil/kan bie den Naast het opdoen van werkervaring wordt veel aandacht besteed aan training en scholing. Revapak is op zoek naar nieuwe gemotiveerde die geplaatst kunnen worden op de volgende afdelingen: - montage/inpak - houtbewerking - kartonnage - expeditie - magazijn - heftruck-bediening Revapak kan bieden: - Het opdoen van werkervaring/-ritme; - Het evt. volgen van een beroepsopleiding c.q. training: - Het vergroten van uw kansen op een betaalde baan. Indien u minimaal een jaar zonder werk zit, ingschreven staat bij of een uitkering ontvangt van - Arbeidsbureau - SFB - Sociale Dienst - GUO - GAK - Cadans kunt u schrijven of bellen tijdens kantooruren met mevr. Wilma Nijmeijer of mevr. Trees Kroeze, Adres: Transportweg 6, 7442 CT Nijverdal. Telefoon: 0548-61 20 42 speelgoed - huishoudelijke artikelen - rookartikelen Smidsbelt 7 - 7451 BL Holten Tel. 0548-36 15 38 Fax 0548-36 48 60 van nü vóór even in de magnetron en u hebt een heerlijk verwarmd kussen voor uw pijnlijke spieren enz. enz.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 6