Holtens Nieuwsblad, Holter Info Punt krijgt invulling Vorig jaar minder bezoekers Wees een fruitautomaat voor je hond Holtens Nieuwsblad bon [|1;; s.o.s. Nationaal reumafonds gaat collecteren IN DIT NU®-- U ontvangt een fraaie H.H. Veehouders!! NUCHTERE KALVEREN GROTE INDISCHE AVOND J. W. NIJLAND, Aannemersbedrijf STOMEN VERVEN Depot van „De Achterste Molen" Radio Schoneveld Spaarbank te Deventer ADVERTEERT IN Vijftig Vijftig )aar geleden, op 1 ja nuari 1949, rolde de eerste editie van het Holtens Nieuwsblad van de persen. Deze stonden in Nijverdal bij het bedrijf van de gebroeders Krommendijk die handelden onder de firmanaam 'Nijver- dalse Drukkerij en Uitgeverij C. Molenaar en Co'. Het nieuwsblad verscheen toen op zaterdag en de abonne mentsprijs bedroeg 75 cent per kwartaal. Ook de om vang was in'die dagen beperkt: slechts een tweezijdig be drukte krantenpagina. In de loop der jaren is er veel ver anderd. Redac-teuren kwa men en gingen, de krant werd ondergebracht bij de Ooste lijke Weekblad-pers en de abonnementsprijs ging aan zienlijk omhoog. De doel stelling is altijd wel hetzelfde gebleven, namelijk het vast leggen van lokaal nieuws en wetenswaardigheden. In de- loop van dit jaar zal uitge breider op het jubileum van het plaatselijk persorgaan worden ingegaan. Als voor proefje zijn in de komende uitgaven van het Holtens Nieuwsblad al wel berichten uit de eerste jaargang opge nomen. Deze zijn te herken nen aan het grijze kader waarin ze zijn afgedrukt. Deze week berichten uit de editie van 12 maart 1949. Voorspeel Muziekschool Holten houdt op woensdag 17 maart en op vrijdag 19 maart een voor speelavond in De Bosc hkamp. De aanvang is om 19.30 uur. Alle muziekinstrumenten waar op bij de muziekschool les in is te volgen, komen langs. Het is dan ook een goede gelegenheid voor geïnteresseerden de moge lijkheden bij elkaar te zien. Hier door is het makkelijker een keu ze te maken, wat iemand graag zou willen bespelen. Natuurlijk is het mogelijk om zich in te schrijven voor het volgen van muzieklessen. V oor jaarsconcert De Holtense Muziekvereni ging (HMV) houdt op vrijdag 19 maart haar traditionele voorjaarsconcert in het ker kelijk centrum De Kandelaar. De aanvang is om 20.00 uur. De entree bedraagt 7,50 gul den, basisscholieren 4 gulden en op vertoon van de uitnodi- ging gratis voor donateurs. De avond wordt geopend door het orkest onder leiding van Bert Fransen met Choral van Ted Huggens. Verder staan Concertsuite voor fanfare van Piet Salmeier en de concertmars Church W alk van Simon Kcr- win op het programma. Na de pauze komt ook de drum band aan bod. Onder leiding van Erik Brocke wordt onder meer het percussiewerk African Safari van Frank Rademakers uitgevoerd. Her orkest besluit het concert met onder meer La tin American Selection in een arrangement van Edrich Siebert en een gedeelte uit Aïda in een bewerking van Thijs Oud. J aarvergadering De ANBO Holten houdt op donderdag 18 maart haar jaarvergadering in De Bosc hkamp. Naast het officiële gedeelte zal H. Hengeveld vertellen over ons toekomstig betaalmiddel de euro. De- aanvang is om 14.30 uur. F.r zijn tijdens de vergadering maar liefst drie vacatures in het bestuur te vullen. Voor twee hiervan stelt het ANBO-bestuur T. Rooijens en C. van de Weer thof voor. Zacht weer. Vrijdag stroomt zachte lucht over ons land uit. Dit gaat gepaard met bewolking en mogelijk nog wat lichte regen of motregen. Temperatuur rond lT.BOa 12.0C. Zaterdagen zondag op de meeste plaatsen droog met een afwisselling van wolkenvelden en wat zon, of perioden met zon. Middag temperatuur ligt dan tussen 10.0C en 12.GC. In de nachten als het voldoende opklaart kan de temperatuur dicht bij het vriespunt uitkomen. Goed weekend. Weerman, Freddie Paalman. Peter Bulhuis: Symbolen zijn voor dit weekend (regen, wolkje, zon, end Een beetje te laat kwam hij aanrijden op bungalowpark Landal Greenparks Twenhaarsveld. Maar beter laat dan nooit. Hondenspecialist en tv-persoonlijkheid Martin Gaus was verdwaald en kwam in Meppel terecht in plaats van Holten. „Ik dacht dat het om Holten bij Zsvolle ging, maar dat was dus niet zo," verontschuldigt hij. De dag is er niet minder om. De hondencursus bij Twenhaarsveld had zijn laatste les en voor de cursisten was het de tijd om hun kunnen te laten zien. Martin Gaus reikte de diploma's uit. „Wees maar een fruitautomaat voor je hond," drukt Gaus de deelnemers op het hart. „Tracteer hem op onvoorziene tijden, maar doe dat niet te vaak." Hij geeft een vergelijking: „Doe niet altijd lief tegen je man als hij vergeet het dopje van de tandpasta erop te doen. Maar doe juist iets aardigs wanneer hij dat wel heeft gedaan." Van manager Johan van Dam kreeg hij een standbeeldje van een Korhoender uitgereikt. „Dit is nog het enige gebied in Nederland waar deze vogel te vinden is," geeft hij daarbij aan. fOU), pcltr Buithuis ZA 6 Perso- :elmatig niddeld dan op 1 mocht :d van op de vloeien rdt men :en ple- tetgeen jk ten Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. ook eens 'der door Gebruik deze bon voor Geen op als abonnee voor hel het opgeven van een Hol,ens N'euwsbiad nieuwe abonnee. Dhr/mevr: Inzenden aan Mr es: Holtens Nieuwsblad I woonplaats Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I ""^aaltvoordtabonnement 179.40pcr jaar (betaalwijze: per acceptgiro) f 76,75 per jaar (betaalwijze: automatisch) Holtens DONDERDAG 11 MAART 1999 Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 Een beschuitbus of een rech te hoge vaas omtoveren in een schitterende lentepot. Het zal geen geheim meer hebben na de Lente Work shop in De Boschkamp. Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk houdt deze op donderdag 18 maart tussen 9130 en 15.30 uur. ELKE WOENSDAG van 101 uur bestaat er gelegenheid tot AFLEVERING van bij de Gemeentelijke Waag. INWONERS VAN HOLTEN, houdt Vrijdagavond 25 Maart a.s. vrij voor Nieuwste films. Nadere mededelingen volgen. HEREN LANDBOUWERS! Thans is de tijd aangebroken om over te gaan tot het bouwen van een Aardappelsilo, Grassilo, Mestvaalt o( Gierkelder Op 't maken van deze voor ieder landbouwer onmisbare bedrijfsonderdelen heb ik mij speciaal toegelegd. Bekistingshout heb ik voldoende in voorraad, zodat-ik U terstond kan helpen. De overheid steunt de bouw door het ver lenen van een ruime subsidie. Zonder enige verplichting Uwerzijds verstrek ik U gaarne alle gewenste inlichtingen omtrent de bouw, de bouwkosten en het aanvragen der subsidie. Wacht niet te lang, want het is nu de tijd om de voorbereidingen te treffen. Stelt U dus met mij in verbinding. Beleefd aanbevelend, ESPELO, Tel. K 6725 No. 204 (N ieu,w-Heeten) Te koopHerenrijwiel met nieuwe banden, bij J. A. Geerligs, L 68b, Holten. Uw KLEDING wordt weer NIEUW en FRIS, wanneer het door BELTMAN behandeld is (In één week klaar.) RUIM 50 JAAR ERVARING Houdt deze vier, in de Radiowereld zo vertrouwde, namen steeds voor ogen: ERRES - PHILIPS WALDORP En de door deze fabrieken erkende RADIOREPARATEUR (Gemeentelijke Instelling) Assenstraat 65 (Hoek Brink) De Spaarbank houdt iedere Woènsdag- morgen zitting in HOLTEN voor inleg en terugbetaling van 9% tot 12)^ uur, Oranjestraat A 203a. Een slipje van de sluier wordt nu al opgelicht: nadat de bus om wikkeld is met gaas, wordt hier lood tussendoor gevlochten af gewisseld met mos. Bovenop komt een krans van stro met daartussen een bloemstuk van verse bloemen. Een voorbeeld van dit schitte rende werkstuk is vanaf woens dag 10 maart te bezichtigen in dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2. De kosten van deze workshop bedragen 45 gul den. Dit is inclusief een lunch en alle materialen, behalve de bus of vaas en de verse bloemen. Deze moeten zelf worden mee genomen. Een gezellige dag is met deze workshop verzekerd. De mogelijkheid een heel bij zonder voorjaarsstuk in huis te halen ook. Voor meer informa tie: telefoon 0548-362755. Dr. Anne van der Meiden hield na het officiële gedeelte een lezing over bijbels in het Twents. Oudheidkamer Hoolt'n zoekt nieuwe depotruimte om voorwerpen uit vervlogen tijden te kunnen bergen. Óp dit moment heeft de oud heidkamer zes locaties tot zijn beschikking, maar dit blijkt te weinig te zijn. Daarnaast is er een kans dat één ervan zal verdwijnen, wanneer het toekomstige bedrijventer rein Vletgaarsmaten een feit wordt. Dit kwam naar voren tijdens de begunstigersavond van Oudheidkamer Hoolt'n vo rige week in de Kandelaar. Dit werd opgeluisterd door een toe spraak van dr. Anne van der Meiden en een dialezing door Herman Boodc. Oudgedienden Diek Stegeman en Flenk Koopman hebben het bestuur vaarwel gezegd. Hiervoor in de plaats zijn Jan Kcvelam, Gcrriejannc Wibbelink en Jölanda Ulfman-Kamphuis gekomen. Verder maakte Koopman tij dens zi|n toespraak duidelijk dat er vorig jaar meer artikelen in ontvangst zijn genomen. V aren dat er in 1997 nog 241 stuks. In 1998 waren dat er maar liefst 314. Heu gaat dan om bijvoor beeld schilderijen, antiek tafels en kinderstoelen. Flet bezoekersaantal daalde van 1500 in 1997 naar 1300 in 1998. Volgens Koopman komt dit doordat er in 1997 extra exposi ties zijn gehouden voor de vie ring van het 10-jarig jubileum van de Oudheidkamer Hoolt'n. Alvast twee exposities werden aangekondigd. Zo zal op 9 april de expositie worden geopend met als thema: gezondheidszorg in Holten vroeger. Hiervoor is de oude medicijnkast van dokter Foto: Peter Bulthuis Bcssing opgetrommeld. Net als instrumenten van dokter Nagel hout. Een andere tentoonstelling is gepland over de grote brand in Holten, Het is dit jaar precies 170 jaar geleden dat deze hier uitbrak. In een vitrinekast wordt hierover illustratiemateriaal uit gestald. De openingstijden van de Oud heidkamer Hoolt'n, die is geves tigd in het oude gemeentehuis aan de Dorpsstraat, zijn vastge steld van Pasen t/ m herfst: maandag, dinsdag, vrijdag en za terdagvan 13.30-16.00 uur. Inzameling van textiel Lente Workshop in Boschkamp Wethouder Delahaije geeft aan dat het makkelijker is om alle handelingen via één loket te doen verlopen. Hierdoor is het heen en weer gesjouw tussen verschillende afdelingen en gebouwen verleden tijd. Het liefst ziet hij dat dit loket ergens in het centrum van Holten zijn plaats zal krijgen. Bijvoorbeeld bi) de Thuiszorg aan de Gaardenstraar. „We hebben gedacht aan bijvoorbeeld de bibliotheek, maar die is niet altijd open. Verder zou de Diessenplas, vooral voor ouderen, een goede plaats zijn. Maar dat ligt te decentraal," vindt hij. „De meeste mensen komen vaker in het centrum dan dat ze speciaal richting De Het Leger des Heils haalt van 17 tot en met 25 maart huis- -aan-huis textiel op in de ge meente Holten. Enkele da gen voor de inzamelingsactie wordt een recyclebare plastic zak door de bus gegooid. Hierin kunnen het overtollig texliel en schoenen worden gedaan. Wanneer de zak daarna op de aangegeven dag buiten op de stoep wordt ge zet, zullen medewerkers van het Leger des Heils deze op komen halen. De opgehaalde kleding is be doeld voor de verkoop aan min der draagkrachtigen. Natuurlijk voor een redelijke prijs. Daar naast worden er onder meer tweedehands goederen getrans porteerd naar Tsjechië en Roe menië. Een deel van de op brengst van de kleding gaat naar niet of slechts gedeeltelijk ge subsidieerd hulpverleningswcrk van het Leger des Heils. Voor beelden hiervan zijn centrum voor Maatschappelijke opvang De Brcchof in Nieuw-Amster- dani en het ontwenningscen trum voor verslaafden De Wen ding in Ughelen. Het ophalen van de kleding is voor het Leger des Heils een traditie. Het Leger des Fleils was een van de eerste organisaties die met deze activiteit begon. Naast financiële inkomsten biedt net ophalen cn verwerken van kleding werk aan ruim hon derd mensen en helpt u mee aan een schoner milieu. Geef daar om uw overtollige kleding aan het Leger des Heils. De gemeente Holten is druk bezig om een 1-loketfunctie op te zetten met de werk- naam Holter Info Punt. Het is een gezamenlijk project van de gemeente, verzor gingscentrum De Diessen plas, de thuiszorg en Stich ting Welzijn Ouderen. De be doeling is om een loket te maken waar alle handelingen voor zorg, werk, inkomen, ar beid en wonen. Waar het de balie wordt geplaatst is nog niet bekend. Diessenplas zullen gaan." Officieel wil de gemeente in september van start gaan met deze funcite, maar al vanaf 1 juli zal geprobeerd worden een beperkte vorm van integratie door te voeren. Het uitgangspunt is daarbij: van 9.00 tot 12.00 uur open. Wie als medewerker achter de balie komt Het Nationale Reumafonds gaat van 15 tot en met 20 maart huis- aan-huis collecteren. Meer dan 55 duizend collectanten gaan hiervoor op pad. Reuma is één van de belangrijkste volksziekten in Nederland. Onderzoek van TNO wijst uit dat in Nederland 1,4 miljoen mensen een chronische vorm van reuma heeft. Per jaar komen er 124.500 mensen bij. Reumatische aandoen ingen zijn verantwoor-deli)k voor 6 tot 7 procent. Van de directe medische kosten en voor ongeveer 30 tot 35 procent van de kosten van ziekteverzuim en arbeidsonge schiktheid. Bestuur Oudheidkamer Hoolt'n tijdens begunstigersavond:

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1