WIJZIGINGEN VERHUUR WONINGEN IN HOLTEN! a Trois halen, deux betalen! DE INBREKER DE BAAS juweler Ijzerwaren bv SAMEH EIGEN RISICO NUL! I DRENTHEN BOTTELIER Kom een blik werpen bij I/A VUE Oogmode en maak kans op de geweldige openingskortingen! Nieuw in Lochem... w" «H& -• nW!J at is nu. DONDERDAG 11 FEBRUARI 1999 Toeleverancier Bouw en Industrie Enterseweg 3, Goor. 0547-26 14 26 GTV cil. met certificaat 6920/6960 NEMEF 193/50 4119 VAAAAAAAAAAAT^TA Vanaf WA-extra wordt uw reparatie volledig vergoed zonder aantasting van no-claim! FOCWM Voor totale Autoschade Het enige adres in Goor voor uw voorruitreparatie! Wheedwarsweg 3, 7471 GG Goor Telefoon 0547-27 49 07 I Tijdens één van onze reizen door Zuid-Frankrijk stuitten we bij toeval op het Chateau Vigneau. Bij het proeven van deze prachtige wijn werden we overvallen door een elegante en zuivere smaak. Ook de prijs verraste ons prettig. Bij aankoop van 2 flessen Chateau Vigneau krijgt u de derde fles mee naar huis zonder dat u daarvoor hoeft te betalen. En zeg nu zelf; dat is toch een prachtige gelegenheid om I uw wijnkelder te vullen? CHATEAU VIGNEAU Corbières Smirnoff Vodka 1 Liter 29,95 Kalmoes Boerenbitterl Liter 19,95 Johnnie Walker Red Label 1 Liter 36,95 Royal Oporto Tawny 1 Liter. 14,95 j Berentzen Apfelkorn I Liter 19,95 Goblet Jonge Graanjenever 1 Liter 19,95 I m\ \\ter 4* -\ \\t er liter l/tii 70 februari IW9. Prijzen zijn afhaal^ VRUGGINK Stationsstraat 10, Holten Tel. (0548) 3613 75 HO 10 ZA 8 Na maanden van voorbereiding opent LA VUE Oogmode haar deuren aan de Walderstraat 26 te Lochem. Om dit te vieren kunt u vanaf 2 februari a.s. 2 weken lang uw openingskorting werpen, dit kan oplopen tot wel 30%! Deze kortingen hebben betrek king op onze totale collectie monturen, bestaan de uit diverse bekende topmerken o.a.: Giorgio Armani, Charmant, Look, Augusto Valentini, Esprit, OWP en nog vele andere. Tot ziens bij LA VUE Oogmode te Lochem. LA VUE Oogmode Walderstraat 26 7241 BJ Lochem Tel. 0573-259102 Let op de advertentie Wekelijks worden in De Zakengids de leegko mende huurwoningen per advertentie aange boden. Dit blad is een bijlage van het Holtens Nieuwsblad en verschijnt elke donderdag. Woningzoekenden van buiten de gemeente kunnen een abonnement op het Holtens Nieuwsblad nemen en krijgen dan automa tisch De Zakengids. Lees de voorwaarden Bij elke woning die in de advertentie wordt aangeboden staan de financiële voorwaarden waaraan u dient te voldoen om in aanmerking te kunnen komen voor die woning. Indien u aan deze voorwaarden voldoet, kunt u op de woning van uw keuze inschrijven. Vul de woonkeuzebon in Bij de advertentie is een woonkeuzebon opge nomen (zie voorbeeld hieronder). U vult de woonkeuzebon in en die kunt u afgeven bij de receptie van het gemeentehuis in Holten, op ons kantoor aan de Larenseweg te Lochem of aan ons opsturen. Door het insturen van de bon bent u een kandidaat geworden voor de woning. U kunt op meer dan één aangeboden woning reageren. Let u wel op dat de bon volledig Woningbeheer Lochem heeft in 1998 de huurwoningen van Woonunie Deventer in de gemeente Holten overgenomen. Dit heeft ondermeer tof gevolg dat het systeem voor de toewijzing wijzigt. In deze advertentie wordt uitgelegd hoe ons verhuursysteem werkt en waf u moet doen om in aanmer king te komen voor een huurwoning van Woningbeheer Lochem. U leest in deze advertentie over de wijze waarop wij de woningen door speciale ver- huuradvertenties aanbieden en onder welke voorwaarden toewijzing van de huurwoningen geschiedt. De verhuuradvertenfies worden geplaatst in De Zakengids die eenmaal per week (donderdag) verschijnt als bijlage van het Holtens Nieuwsblad. Als woningzoekende bepaalt u zelf voor welke woning u in aanmerking wilt komen. Daarvoor hoeft u zich niet als woningzoekende in te schrijven. U kunt op elk moment reageren op een aangeboden huurwoning, zodra deze in onze advertentie verschijnt. Heeft u na het lezen van deze folder nog vragen, dan kunt u altijd terecht bij ons medewerkers van de afdeling Woonservice: mevrouw A. Kornegoor de heer A. Vruggink Openingstijden: maandag t/m donderdag tussen 08.00 - 12.30 uur en 13.00 - 1630 ui vrijdag tussen 08.00 - 12.30 uur Tijdens de kantooruren kunt u ook bellen, telefoon 0573-252578 jaar, dan wordl de woning aangeboden aan de kandidaat met de langste meettijd. Aangezien de meettijd wordt bepaald aan de hand van de leeftijd vanaf 60 jaar, wordt de woning aangeboden aan de kandidaat van 75 jaar, want 75 min 60 15. De meettijd van de kandidaat van 65 is lager, want 65 min 60 - 5. URGENTIE Postcode Al,;:, 01 <ale nuurp Telefoon werk: Huishouden besloot uit - Belastbaar ink partner l twee slaapkamers) van i Woningbeheer Lochem en die wil doorstromen 1 naar een woning met i méér dan 2 slaapka- i mers, wordt ook als starter aangemerkt. InvullendoSLdoorstromersl oning O huur-otQ koopwoning op dit adres sinds: 1 ^fEcnfi'i'ot in behandel' wordt ingevuld. Niet volledig ingevulde woon keuzebonnen worden niet in behandeling genomen! Meer kandidaten voor één woning Wanneer er meer kandidaten, starters of door stromers, voor een woning in aanmerking wil len komen, wordt de volgorde van de kandi daten bepaald op basis van de meettijd van de woningzoekende. De woning wordt toege wezen aan de kandidaat met de langste meet tijd. Drie dagen om te beslissen De kandidaat die de woning krijgt toegewe zen, heeft vervolgens drie dagen de tijd om te beslissen of de aangeboden woning wordt geaccepteerd. Bij afwijzing van de woning ontstaat geen recht op voorrang bij andere woningen. Men dient weer gewoon op de advertenties te reageren. Een doorstromer i Een doorstromer is een i woningzoekende die beschikt over zelfstan- dige woonruimte en J deze achterlaat voor /erhuur of verkoop. Zelfstandige woonruimte wil zeggen een woonruimte met een eigen voordeur, eigen douche/toilet, eigen keuken en woon-/slaap- kamers. Een doorstromer woont dus in een huurwoning (van een woningcorporatie of particulier eige naar) of in een koopwoning. De totale huurprijs Dit is de huurprijs per maand, inclusief even tueel bijkomende kosten zoals de kosten voor het Servicefonds. Het belastbaar jaarinkomen Dit is het laatste, vaste belastbare jaarinko men. Indien u niet exact weet wat uw belast baar jaarinkomen is, dan kunt u dit opvragen bij de Belastingdienst (vragen naar het IB-60 formulier). Een tweede inkomen wordt voor 100% meegeteld. De meettijd De verhuur van de woning geschiedt op basis van de meettijd. Voor het vaststellen van de meettijd worden 3 groepen woningzoekenden onderscheiden. Dit zijn starters, doorstromers en ouderen. Elke groep heeft een eigen criteri- Voor starters geldt de leeftijd vanaf 18 jaar. Voor ouderen de leeftijd vanaf 60 jaar. Voor doorstromers geldt de woonduur in de huidige woning, In het verhuursysteem worden starters en door stromers aan elkaar gelijkgesteld. Via vergelij king van de meettijd vindt de toewijzing plaats aan de starter of doorstromer met de langste meettijd. Hoe u nu uw meettijd moet bereke nen kunt u lezen in bijgaande voor beelden Voorbeeld 1 Indien op een woning een starter van 28 jaar reageert en een doorstromer die 5 jaar in zijn woning woont, dan wordt de woning aange boden aan de kandidaat met de langste meet tijd. In dit geval dus aan de starter. Zijn meet tijd is 10, want 28 min 18 10. De meettijd van de doorstromer is 5, dat wil zeggen 5 jaar woonduur. Voorbeeld 2 Indien op een advertentie van een ouderenwo ning twee kandidaten reageren van 65 en 75 Een starter Een starter is een woningzoekende die voor het eerst zelfstandige woonruimte zoekt. Een starter woont dus nog thuis, danwel in een onzelfstandige woonruimte (op kamers wonen), waar voorzieningen (zoals douche, toilet, keuken) worden gedeeld met andere bewoners. Een woningzoekende die tenmiste 3 jaar woonachtig is in een kleine woning (een of WONINGBEHEER LOCHEM Voor urgent woningzoekenden bestaat er in uitzonderingsgevallen een mogelijkheid om buiten de vaststaande procedure in aanmer king te komen voor een huurwoning. Een' woningzoekende die meent aanspraak te kun nen maken op urgentie, dient dit schriftelijk aan te vragen bij bij Woningbeheer Lochem. De aanvrager dient f 50,- te befalen. Urgentie is alleen mogelijk op basis van onontkoom baar vertrek of op basis van een medi sche indicatie. Onontkoombaar vertrek Wij verstaan hieronder: 8 het niet meer kunnen bewonen van een woning door ernstige schade of gedwongen verhuizing wegens sloop 8 vluchtelingen (vtv/wtv) die door het verkrij gen van een officiële status de woonruimte moeten verlaten 8 bij uitzondering in het geval van echtschei ding, waarbij 1 partner samen met de kinde ren aan een andere woning wordt geholpen (bijvoorbeeld gedwongen woningverkoop). Indien met niet in aanmerking komt vooV urgentie op basis van echtscheiding, wordt men beschouwd als een doorstromer. De meet tijd wordt dan bepaald aan de hand van de woonduur in de laatst bewoonde woning. Voor een aanvraag op basis van ontonkoom- baar vertrek wordt een afspraak gemaakt voor een beoordelingsgesprek. Medische urgentie Een medische urgentie kan worden aange vraagd als de medische toestand van de aan vrager het noodzakelijk maakt te verhuizen (naar bijvoorbeeld een woning met een gelijk vloerse voorziening). Bij een aanvraag voor een medische indicatie wordt doorverwezen naar een arts die voor Woningbeheer Lochem de medische urgentie beoordeeld Overige voorwaarden De aanvragers van een urgentie worden schriftelijk op de hoogte gebracht van de uit slag. Bij de toekenning van een urgentie wordt zo mogelijk binnen een termijn van 6 tot 12 maanden woonruimte aangeboden. Indien de aangeboden woning wordt gewei gerd, vervalt onmiddellijk de urgentie. De woningzoekende is dan aangewezen op de advertenties in De Zakengids. De 50 gulden voor de urgentie-aanvraag wordt niet terugbe taald. Op dit moment is er een lijst van woningzoekenden (ouderen) met een (medische) indicatie. Het verzorgings tehuis De Diessenplas verzorgt de inschrijving. Deze lijst blijft nog even gehandhaafd, totdat afspraken zijn gemaakt over de inpassing van deze lijst in het aanbodsysteem.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 10