VERBOUWINGSOPRUIMING HOBBY DIKKERS Bij start nieuw cursusjaar keus uit meer dan 250 opleidingen op op □Woordes bouwservice r adtxbtenties serres, garages, carports, dakkapellen, pergola's, verbouwen van woningen, winkels, kantoorruimtes, renoveren van badkamers, keukens, kozijnen geheel of deel vervangingtwee woorden zijn genoeg 18.000 gratis kaarten! DUYVIS, RADIO 10 GOLD EN SBS 6 PRESENTEREN DE DERDE SUPERFUIF TÜINHOÜT 69.50 44.75 89.00 Rechtschermen 1,6/180/180 Toogschermen 1,0/170/180/180 Toogschermen 1,4/170/180/180 Flymo luchtkussenmaaiers tot 160.- gulden korting Hogedrukreinigers gI|](|en korting Nog enkele vijverpompen/onderwaterschijnwerpers nu tot 40% korting Stofjassen/spijkerbroeken/werkbroeken/bodywarmers/winterjassen tot 40% korting Zijdebloemen 10 tot 50% korting Tinnen artikelen 50% korting Sterrebeeld, hondekop, paardehoofd, paddestoelkaarsen 50% korting Glazen en stenen dierfiguren Potterie (excl. terra-cotta/roodsteen) 30 tot 50% korting Fix-verf 40% korting I DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1998 (Advertorial) Volksuniversiteit biedt talrijke mogelijkheden om kennis bij te spijkeren )e slogan 'kennis is macht' is 'aren geleden achterhaald. Maar dat eenmaal vergaarde tennis niet meer kan worden ifgepakt, staat onomstotelijk ast. En datgene wat iemand jvvil leren, dat moet bereikbaar zijn. Anneke van Loon, hoofd onderwijs afdeling Volksuni versiteit in Hengelo is er heel ihelder in. „Mensen die willen lieren en aan zichzelf willen (werken, die mensen zijn bij de Volksuniversiteit Hengelo en bij al die volksuniversitei- jten in andere plaatsen goed [onder dak. Niet minder dan :250 opleidingen en cursussen zijn in de aanbieding. Deze [week verschijnt een uitge breide informatiekrant en op (donderdag 10 september wordt in het Dikkersgebouw iaan de Industriestraat 15 in Hengelo van 14.00 tot 20.30 j uur een open dag gehouden. Het is niet uitsluitend een leuke I cursus als bijvoorbeeld een cur- bloemschikken waarvoor bij de volksuniversitei ten terecht kunnen, ook voor de specifieke beroepscursusscn staat de deur open. Het aanbod is gegroeid naar een enorme gevarieerde mix voor iedereen. De Volksuniversiteit is een in- j stelling voor iedereen met een I stuk bezieling. Daarvoor zorgt de docent. Die brengt de leer- i ling, jong of oud, daar waar de cursist zelf naar toe wil. Als één I keer de stap over de drempel is I gezet, biedt de Volksuniversiteit j veel mogeli|khedcn en kan de cursist zelf zijn of haar einddoel bepalen.^ Docenten aan de Volksuniversi teit geven al jaren les aan vol- I wassencn. Dat doen zij vanuit het idee dat je mensen niet alleen maar een boek in de handen kunt drukken en achter de com puter kunt zetten. „Natuurlijk" ,zegt Anneke van Loon, „leren i fijt Anneke van Loon: „Mensen die aan zichzelf willen de mensen wat ze moeten leren, dat waarvoor ze naar de lessen komen. Maar ze leren meer, ze leren de opgedane kennis in praktijk te brengen. Pas dan wordt het geleerde werkelijk toepasbaar." Veel van de meer dan tachtig docenten verzorgen naast het lesgeven aan de volksuniversi teiten ook lessen aan voltijdo- pleidingcn in het beroepsonder wijs of werken als trainer in de bedrijven. Zij zijn derhalve goed op de hoogte van de recente ontwikkelingen en de eisen die aan werknemers worden ge steld. Tijdens de cursussen en trainingen spelen ze daar zoveel mogelijk op in. Niet elke cursus is voor iedereen geschikt. Voor sommige is een vooropleiding aangegeven. Maar dat is altijd een advies. „In een persoonlijk gesprek kan veel verheldering worden gegeven. Mensen moeten dan ook nooit aarzelen ons te bellen", zegt Van Loon. „Wij kunnen mensen al tijd helpen bij de keus van een voortraject." Omdat mensen al tijd verschillen, worden de groe pen altijd klein gehouden. Dat is de garantie om in een ontspan nen sfeer voldoende aandacht tc schenken aan het individu. Naast het programma Vrije Tijd, zoals cursussen op het ge bied van Kunst, Cultuur, Bewe ging en Gezondheid, Creativi teit en Huis en Tuin biedt de Volksuniversiteit een scala aan mogelijkheden op het gebied van het taalonderwijs, commu nicatie- en motivatietrainingen, administratieve, zakelijke en fi nanciële dienstverleningen en informatica. Met name op dit laatstgenoemde terrein is nog een wereld te veroveren. Anne ke van Loon wijst graag op de mogelijkheden van het 'rijbewijs voor digitale vaardigheden'. In de tegenwoordige en zeker ook toekomstige informatiesa menleving zijn digitale basis vaardigheden onmisbaar gewor den. Vandaar dat op Europees niveau hard wordt gewerkt om in alle landen de mogelijkheid te creëren een digitaal rijbewijs tc halen. Helemaal vergelijkbaar met een normaal rijbewijs is een digitaal rijbewijs niet. Zonder rijbewijs mag een automobilist niet deelnemen aan het verkeer, maar een digitaal rijbewijs is niet noodzakelijk om gebruik te maken van de informatie- en communicatietechnologie. Toch wordt zo'n bewijs wense lijk gevonden. Het bewijst dat een cursist in staat is de informa tie- en communicatietechnolo gieën te gebruiken. Nederland kent twee 'digitale rijbewijzen'. Bij de één gaat het om het kunnen gebruiken van een aantal digitale apparaten en het verrichten van handelingen daarmee die een rol spelen m het dagelijks verkeer als: betalings handelingen met automaten, kopen met behulp van automa ten, programmeren van digitale apparaten en computergebruik. Een andere is de Kern digitale vaardigheden/Europees Com puter Rijbewijs. Hierbij gaat het om computergebruik met als onderdelen de kennis en inzicht van besturingssvtemen, auto matisering, informatienetwer ken en het werken met de toe passingen. Beide 'rijbewijzen' kunnen worden behaald na het afleggen van een examen. PBUSBEWUST KOPEN BSHBTHEC Zangeres Monica scoorde in 1995 in Amerika platina met haar debuutalbum 'Miss Thang' en de twee singles, afkomstig van deze cd, behaalden beide de nummer één positie in de Billboard R B charts. In ons land behaalde de single 'Don't Take it Personal' de top 15. Momenteel staat deze zeventienja rige dame hoog in de hitlijsten met de hit 'The Boy Is Mine', een duet met Brandy. 'The Boy Is Mine' is tevens de titel van Monica's nieuwe album dat een aantal weken geleden uit kwam. Op deze cd werken een aantal top- producers mee waaronder Dallas Austin, Jermaine Dupri en Daryl Simmons. Onlangs verscheen de nieuwe single 'The First Night'. Dit najaar kunnen we Monica in Nederland verwachten voor een promotiebezoek. Een van de grootste hits van de afgelopen jaren bij onze Oosterbu ren was ongetwijfeld 'Sommer in der Stadt' van Wolfgang Petry. Na de release van deze single in 1996, kwam de carrière van Wolf gang Petry en zijn giga-omzet in een stroomversnelling. 'Sommer in der Stadt' is een roek- ballade die eigenlijk helemaal los staat van de bij ons bekende Duit se schlagers. De sound, de productie en het commerciële karakter van dit nummer klinken en vertalen zich als internationaal Vanaf deze week is Wolfgang Petry in Nederland voor promotie, die deze release krachtig zal ondersteunen. MEM SA elke twintig seconden een slachtoffer Steun de Memisa-werelddokters Memiso Rotterdon Giro 5657 Bel voor meer informatie de afdeling Communicatie; 010 - 206 46 66 Word maanddonateur voor 25,- per maand Voordes bouwservice is de nieuwste activiteit van Voordes nieuwbouw ontwikkeling. Het is een direct-dienst die inzetbaar is voor het kleine en grote werk waar snelheid een directe eis is. Voordes bouwservice werkt voor zowel de zakelijk- als particuliere markt. Of het nu gaat om één kozijn of een complete badkamer. Voordes bouwservice zorgt voor een snelle en kostenbesparende afwikkeling. Oranjestraat 60 7451 CD Holten telefoon 0548-366555 fax 0548-366931 Op 7 november a.s. organiseren Duyvis, Radio 10 Gold en SBS 6 voor de derde keer de Duyvis Radio 10 Gold SUPERFUIF in de Jaarbeurs in Utrecht. Een keur van nationale en internationale artiesten trakteert het publiek op een spetterende avond. anders, spetterend afge sloten met het swingende optreden van KC The Sunshine Band. 18.000 gratis kaarten En nu komt het: toegangs kaarten voor de SUPERFUIF zijn HELEMAAL GRATIS! Hoe kun je aan die gratis kaar ten komen? Ga snel naar de dichtstbijzijnde supermarkt en kijk op de Duyvis-actie- verpakkingen. Achterop staat het speciale SUPER- FUIF-zegel. Het enige wat je hoeft te doen is drie SUPERFUIF-zegels vóór 24 oktober opsturen naar Duyvis SUPERFUIF, Postbus 40077, 6203 DW Maastricht. Vergeet daarbij niet je naam en adres te Supersterren Dit mega-festijn begint met een optreden van Volumia! En reken er maar op dat iedereen uit volle borst 'Zeg dat je niet hoeft te gaan schat' meezingt! Op de SUPERFUIF zal iedereen graag gehoor geven aan Solid HarmoniE's 'I'll be there for you'. Daarna laat Boney M horen waarom zij nog immer stralen in de hit parades. Het blijft feesten met Neêrlands trots: een optreden van Guus Meeuwis Vagant en de avond wordt, hoe kan het ook «Ê8 Guus Meeuwis Vagant SUPERFUIF op radio, tv en internet Elke werkdag zendt Radio 10 Gold tussen 17.00 en 18.00 uur de Duyvis SUPER- FUIF-show uit. Hierin hoor je alles over de SUPERFUIF en de artiesten èn je maakt kans op het winnen van vele SUPERFUIF-prijzen. Daarnaast komt er tijdens de Duyvis SUPERFUIF-show dagelijks een winnaar live vragen. Een bezoek aan www.superfuif.nl is beslist de moeite waard. Op 5 december a.s. zendt SBS 6 rond 22.30 uur een KC The Sunshine Band vermelden. Iedere inzender wint twee gratis kaarten; je mag zo vaak insturen als je wilt*. Maar doe het snel, want OP=OP! Maximaal 10 SUPERFUIF- kaarten per adres. in de uitzending. Goed nieuws voor alle internet-surfers! Op de spe ciale Duyvis Radio 10 Gold SUPERFUIF-site vind je alle informatie over de SUPER FUIF, de artiesten en krijg je antwoord op al jouw Solid HarmoniE uitgebreid verslag uit van de Duyvis Radio 10 Gold SUPERFUIF. En wie weet, zie jij jezelf terug op televisie! Hoe kun je Radio 10 Gold ont vangen? In Noord- en Midden- Nederland via 103 FM (Groot Rotterdam: 103.3 FM) en in het hele land via de midden golffrequentie AM 675. Radio 10 Gold zit ook overal op de kabel. Bel voor de kabelfre quentie in jouw woonplaats: 0909 300 0909 (50 cpm.). van 89.50 voor van 52.50 voor van 109.-voor (o.a. honden, poezen, kikkers, egels, paarden, koeien, muizen) 50% korting Diverse aanbiedingen in schoeisel, camping-artikelen, tuinartikelen, deco-artikelen voor huis en tuin etc. Dorpsstraat 19, Holten. Tel. 0548-36 29 77

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 7