Pinkstervoordeel I 20-40% 25-100, 20-40% Razendsnel plas in, op naar de bel Jeugd volleybal presteert goed O KI A bezig met inhaalrace Korting Pullovers en Vesten Korting Jacks Combinatie mode Korting HOLTEWS NIEUWSBLAD -fc Lustrum Beuseberg met kermis, koningsschieten en pictogrammen Programma Straattoemooi Verloting Bergruitertjes t/m zaterdag 30 mei op een groot deel v/d collectie I:-1 Alle Alle CoatS en Restanten - op alle bekende merken - Rijssen - Nijverdal - Raalte DONDERDAG 28 MEI 1998 Verloting Blauw Wit In het afgelopen weekeinde heeft de trekking van de door de activiteitencom missie van de zw Blauw Wit '66 georganiseerde jaar lijkse verloting plaatsgevon den. De trekking werd ver richt door de Politie IJssel- land district Salland. De wij ze waarop was voor Blauw Wit nieuw. De politie ver richtte de trekking compu ter gestuurd. De winnende nummers zijn: 2276, 0972, 0023, 3210, 3398, 1256, 0900, 2689, 2309, 1158, 1697, 3002, 0067, 2430, 1-77, 1430, 0998, 2009, 1001, 1239, 2249, 3448, 0498, 1888, 1001, 2664, 1438, 1403, 3300, 0006. De prijzen zijn inmiddels door de activiteitencommissie bij de winnaars thuis bezorgd. Buurtvereniging Beuseberg bestaat vijf jaar en dat zullen we vieren ook, dacht het bestuur. De twee dagen na Hemelvaartsdag kende als vanouds weer vele activi teiten. Een grote tent was opgeslagen op het weiland aan de Langeweg. Het Koningsschieten, pictogrammen bingo, kleintje kermis en de revue passeerden de revue. Maar de klapper kwam op zaterdag. Speciaal voor het lustrumfeest werd er abzeilen gehouden. Met een zelf gemaakte boot, ging het aan een kabel razendsnel de plas in. Op naar de bel. Markvogelscup Blauw Wit 1 neemt zaterdag 30 mei deel aan de strijd om de 18e Markvogelscup. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Blauw wit is 'ogedeeld in een poule met Hufeense Boys, Sp. Marke- lo en Z.Z.V.V. uit Zuidwolde. De finale wordt om 15.15 uur gespeeld. Blauw Wit begint met de zware wedstrijd tegen Marke- lo. In de andere poule komt het organiserende Markvogels uit met SSSE, Harfsen en sv Per- kouw uit Berkenwoude. De wedstrijden duren tweemaal 15 Bergruiters Erik Vincent was op 15 mei tijdens het concours van de Her- truiters uit Hellendoorn zeer succesvol met zijn paarden Ma rios en Marlotte. Met een deel nemersveld van 50 combinaties in het B springen, bleven er 20 baragc ruiters over. Hij behaalde met Marios een tweede en met Marlot een derde prijs. Alisja Roodnat ging met haar paard Ansto naar Diepenveen en Schalkhaar en behaalde daar in de L dressuur een respectievelijk -eede prijs met 166 punten en een eerste prijs met 168 punten. De jury bestond uit Schutters- koning Arjan Vasters, de voor zitter van de buurtvereniging Hans Landeweerd en burge meester Verhoeven. Ze zaten wel onder grote parasols van een bekend biermerk, want het re gende zo nu en dan pijpenstelen. Twee grote containers die nor maal op zeeschepen te vinden zijn, stonden op elkaar. Daar omheen was voor de veiligheid een hekwerk gebouwd. Voor dit bouwwerk bevond zich een gro te bak met water van 15 bij 4 meter en 80 centimeter diep. Water en schuim, zodat de zeep kisten sneller de overkant zou den halen. Veiligheid gaat boven alles. Het was dan ook verplicht een helm te dragen voor de deelnemers. Met een grote, katrol werd het zelfgemaakte bootje aan de ka bel bevestigd die over het water was gespannen. Met behulp van een jerrycan werd precies afge meten of de combinatie wel vol deed aan de voorschriften. Bij de tewaterlating mag het schip de kant van de bak niet raken. Wanneer de deelnemer zijn plaats had genomen in zijn eigen creatie, ging het de lucht in. „Staat de tijd op nul, dan kunnen we van start gaan," roept de presentator Pieter Jongbloed vanaf de veilige zijkant. Met het loslaten van het treklijntje, ging het gewicht met grote snelheid naar beneden. In het water stonden twee man nen klaar om de deelnemer weer uit het water te vissen. Met een leren visserstenue aan en een oranje pet met rood-wit-blauw pluimpje erop bevestigd, hiel den zij de bel in de gaten. Het doel waar het de deelnemer op gemunt is. Een ouderwetse zinken badkuip wordt door een paar man het water in gedragen. Een jongen neemt plaats, terwijl hij achteruit de lucht in wordt getrokken. Met een vaart duikt hij het 80 centimeter diepe badwater in. De golven slaan hem om de oren, waarna het water in zijn boot terechtkomt. „Dat geeft niets dames en heren," galmt de stem van Jaap door de luidspre kers. „Hij heeft nog geen tijd gehad om zich te wassen, dus dit komt goed van pas." Met kled dernatte broek verlaat de jongen het zinkende schip en komt uit het schuim tevoorschijn. De volgende kandidaat staat klaar om kopje onder te gaan. Zijn creatie Das Boot ligt al in het water om te wennen aan de temperatuur. Aan de achterkant steekt een pijp naar boven. „Volgens mij heeft deze boot een periscoop aan boord, om zo alles ook van onderwater te kun nen bekijken," zegt de presenta tor. Dit blijkt niet nodig want hij redt het om in 8:34 seconden de bel een hengst te geven. Dan gaat het ineens niet goed: „De tijd klopt niet," roept Pieter door de microfoon. Met een paar man wordt gezocht naar het mankement. De klok geeft ineens een abnormaal korte tijd aan, wat onmogelijk lijkt. „Er is een technisch mankement met de klok, dames en heren," vult de presentator de tijd op. „Maar met een simpele handeling is dit weer opgelost. Alleen het draad Boten en bakken waren er in de meest vreemde creaties. aan de bel moest wat korter." Het bleek dat het touw aan de bel het water raakte. Daardoor werd deze te vroeg in beweging gezet door de golfslag van de boot die het water induikt. Door een elektrische verbinding die daardoor tot stand kwam, werd de klok stop gezet. Bert Grote- boer had de pech dat hij daar door tot twee keer toe moest herstarten. Had hij net een mooie snelle tijd op de klok gezet, werd deze niet geldig ver klaard door de jury. Een prijs voor de snelste beller zat er voor hem dan ook niet in. Toch ging hij niet met lege handen naar huis, want de pechprijs was op zijn lijf geschreven. „Harry zit in de bak," roept de presentator. Tijd voor Harry om met zijn 't Speed Ship een goede tijd neer te zetten. En dat lukt hem ook, maar niet de snelste. Wanneer Ham7 het water raakt, vliegt het schuim overal de bak uit. Zelf blijft het schip nog net binnen, maar dat scheelde maar Erik Rietberg had het goed be keken en ging echt voor de snel ste. „Ik heb een oude surfplank gepakt, twee meter afgemeten en met de cirkelzaag doormid den gezaagd," legt hij zijn creati viteit uit. Een stoeltje erop vast gemaakt, wat laswerk voor het ijzeren hek eromheen, een likje verf en klaar. Eenvoudig, maar zeer doeltreffend. Met grote snelheid zoeft hij over het water meteen de bak uit in de daarbui ten liggende zandzakken. „Dat had sneller gekund," roept Erik een beetje miskeurend. „Bij de generale repetitie haalde ik het tot die paal." Erik wijst naar de enkele meters verderop staande paal waar de kabel over het water aan is bevestigd. Daarna wijst hij naar een ander boot: „Kijk deze haalde dat toen ook. Je kunt de deuken nog zien zitten." Presentator Pieter Jongbloed vraagt of er nog mensen zijn die zich willen opgeven. Naast de Foto:Johan Bolink. deelnemers met een eigen boot, kunnen ook belangstellenden meedoen met een boot van een ander. „Er hebben zich tot nu toe nog geen dames aange meld," roept Pieter. „Dat vind ik maar zwak. Wie doet er mee?" Het bleek erg moeilijk meisjes aan te moedigen een duik in de bak te laten nemen. Misschien hadden ze angst voor de kwaliteit van de eigenge maakte bootjes. Snel in elkaar geflanst bestonden die vaak al leen uit wat planken, zwart land bouwplastic voor het waterdicht maken en purschuim. De boot Bcuzebarg watn Fees zag het daglicht pas de dag ervoor. Het bestuur van de buurtvereni ging was zeer te spreken over de twee dagen. Met het KAS- -BENDJEN nam zij in de grote tent dan ook vrolijk afscheid van het geslaagde voorjaarsfeest. De snelste: Erik Rietberg De mooiste: Dinant Aanstoot De meeste pech: Gert Grote- boer. Afgelopen Zondag in Zelhem bij TTV Oosterwijk is het OKIA 680-A gelukt een achterstand van 10 punten op koploper Eibergen terug te brengen naar 2 punten. Hiermee is de spanning volledig terug in deze klasse. OKIA 680-A was in topvorm terwijl Eibergen zelfs niet met de subtoppers mee kon komen. De harde grond was hier ook meer in het voordeel voor het aanvallend ingestelde OKIA tegenover verdedigende ploegen als Eibergen. In korte tijd en met relatief wei nig moeite werden alle tegen standers over de 4 meter streep meegenomen. Dit kon niet van de 680-B wor den gezegd. Bij dit team ging vandaag alles fout wat er fout kon gaan en wist slechts 1 punt te behalen. 'S Middags in de 640-A werd alleen verloren van de Bisons, hiermee kwam dit team gelijk met OKIA en staat dus gedeeld eerste. Hierna een gat waarna Eibergen als derde volgt. De dames van OKIA deden het weer goed bij Elshof en behaalde vandaag een tweede plek. Halfweggirls neemt in deze klasse de leiding. Aanstaand vrijdag vertrekt OKIA naar Zwitserland voor een internationaal toernooi. Hier zal worden meegedaan aan de 640 en 600 klasse. Hopelijk zullen hier ook goede resultaten behaald worden. Reisje bejaarden Het reisje van de bejaarden sociëteit ging dit jaar onder meer naar een Tingieterij in Tiel. Om half negen vertrok de groep, voor het eerst met een GEBO-bus en onder deskundi ge leiding van bestuurder Stcf van Doorn, richting Tiel. Daar werd een bezoek gebracht aan een tingieterij. Na een ronlei- ding volgde een videofilm over de tinwinning in Indonesië. Ter afsluiting kregen de Holtense gasten als aandenken aan het bezoek een mooi lepeltje ca deau. Na een overheerlijk diner, gestopt voor thee werd er nog in Schcrpenzeel, ging de bus terug richting Holten. Hier kwamen de deelnemers aan het uitstapje rond half zes zeer voldaan aan. Hondenshow voor jeugd De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Rijssen en omge ving, houdt op zaterdag 30 mei en jeugdhondenshow7. Kinderen van vijf tot en met twaalf jaar kunnen met hun hond aan deze show7 meedoen. Een dierenarts bekijkt de ge zondheid van alle honden. Ver volgens beoordelen keurmees ters de verzorging van het dier en de band die het kind met de hond heeft. Het evenement wordt gehouden in de manege aan de Brekeldlaan te Rijssen. Inschrijven is mogelijk van 09.15 tot 09.45 uur. De Rijssen- se burgemeester E. van Voor den opent om .10.00 uur offi cieel de show. Voor elk kind is er na afloop een tas vol verrassin gen. Deelname en toegang zijn gratis. heel ander weertype. Er waren veel wolkenvelden, die waren dik genoeg zodat er af en toe wat lichte regen uitviel. Maar dit maakte geen einde aan de heersende droogte, de straat was net nat. I n de loop van de middag klaarde het vanuit het noorden wat op, er vormden zich flinke stapelwolken maar het bleef overwegend droog. De zon was af en toe van de partij. Een noordnoordwestelijke stroming voerde vrij vochtige en koele lucht aan. Dit was ook te merken aan de temperatuur die niet hoger kwam dan 14.6'C. Er stond een matige wind (kracht vier) uit het noordwesten. Vrijdag waren de wolkenvelden die het weerbeeld bepaalden; zo nu en dan was er even zon. Het bleef de hele dag droog. Een hogedrukgebied met de kern ten westen van Ierland en een lagedrukgebied boven de Baltischc Staten hielden in onze omgeving een matige noordelijke stroming in stand. Met een straffe noordwesten wind werden wolken en koude lucht aangevoerd. Zaterdag morgen hadden we af en toe zon. Maar snel nam dc bewolking vanuit het noordwesten toe, wel kwam er in dc middag verspreid een enkele opklaring voorwaardoorde zon zich ook nog liet zien. Nadat de dag voorbij was kregen we nog een regenbuitje waar 0.2 millimeter neerslag uit viel. Met een temperatuur van slechts 14.7'C was het niet warm te noemen. Een matige noordwestelijke wind voerde stabieie lucht aan, waarin vrij veel Noordzee bewolking voorkwam. Ook zondag was het weer niet veel beter, we keken tegen brede wolkenpartijen aan. Voor de zon was weinig ruimte. Bijna aan het eind van de dag begon het af en toe licht te regenen/motregen. Een depressie boven Zuid-Scandinavie was de oorzaak van het sombere en af en toe natte weer. Over het etmaal viel er in Holten en Espelo 2.0 millimeter neerslag. Meteo Holten, Freddie Paal man. 09.00 uur: 1. Kollingserf - Canadastraat. 2. Larenseweg - Lukensveld. 3. Holterbroek - Kieftenbelt. 09.35 uur: 1. Look - Noordenberstraat. 2. Bescinkpasstraat - Dijkerhoek. 3. Erve Joo6t - Vixseboxsestraat. 10.10 uur: 1. Kollingserf - Churchillstraat. 2. Larenseweg - Beuseberg. 3. Holterbroek - Dorpsstraat. 10.45 uur: 1. Canadastraat - Look. 2. Lukensveld - Bessink- passtraat. 3. Kieftenbelt - Erve Joost. 11.20 uur: 1. Noordenbergstraat - Churchillstraat. 2. Dij kerhoek - Beuseberg. 3. Vixseboxsestraat - Dorpsstraat. 11.55 uur: 1. Kollingserf - Look. 2. Larenseweg - Bessink- passtraat. 3. Holterbroek - Erve Joost. 12.30 uur: 1. Canadastraat - Noordenbergstraat. 2. Luken- veld - Dijkerhoek. 3. Kieftenbelt - Vixseboxsestraat. 13.05 uur: 1. Look - Churchillstraat. 2 Bessinkpasstraat - Beuseberg. 3. Erve Joost - Dorpsstraat. 13.40 uur: 1. Kollingserf - Noordenbergstraat. 2. Larense weg - Dijkerhoek. 3. Holterbroek - Vixseboxsestraat. 14.15 uur: 1. Canadastraat - Churchillstraat. 2. Lukensveld - Beuseberg. 3. Kieftenbelt - Dorpsstraat. Vorige week maandagmorgen vas het eerst zonnig. Rond het middaguur vormden zich vele stapelwolken en was het zonnige karakter van het weer eraf, dc zon ging geregeld schuil achter dc stapelwolken. Toch steeg dc temperatuur nog naar 24.0'C. Ons land bevond zich aan de zuidflank van een langgestrekt hogedrukgebied boven Noord- Europa. De stroming was noordnoordoostelijk en voerde heldere en tamelijk droge en onstabiele lucht aan. Dinsdag was een prachtige zonnige dag, alleen waren er wat sluierwolken-slierten. De wind was matig en kwam ui t het noorden tot noordwesten. Midden op de middag dreven er enkele stapelwolken over, maar die konden de zon weinig hinderen. Ook was de lucht droog; namelijk 33 procent. Een hogedrukgebied ten westen van Schotland had een uitloper boven het noorden van ons land. Landinwaarts was dc luchtmassa vrij droog. De temperatuur kwam uit op 22.4'C. Woensdag begon met stratus bewolking (laaghangende bewolking), na een lange tijd hadden we weer bewolking, nadat het zo zonnig was geweest. In dc middag kwamen er opklaringen en perioden met zon. Wel bleven de wolkenvelden ruimschoots aanwezig, toch was er voor de zon nog aardig wat ruimte. En zo werd het voor het eerst niet meer zo zonnig dan dat we de afgelopen tijd gehad hadden. Ook kwam de temperatuur na een lange tijd met meer boven de 20'C uit. Na 12 dagen dat de temperatuur er boven lag werd het nu 19.0'C. Een uitloper van een hogedrukgebied ten westen van Ierland strekte zich uit over ons land. Dc aangevoerde lucht was aanvankelijk stabiel en vochtig. Donderdag Hemelvaartsdag was de weersomslag een feit en was het even wennen na bijna twee weken zon en warmte. Nu hadden we een Uitslag verloting Bergruitertjes: 1. Kleu ren TV, nr. 397, A.J. Noteboom; 2. Magnetron, nr. 1111, lam. Bakker; 3. Dinerbon, nr. 822, Hans Dijkink; -I. Waterkoker, nr. 2536, J. Spakman, 5. Bankje, nr. 2501, J. Scholten Lemele; 6 Waardebon Ten Velde, nr 2886, G. Vincent; 7, Boekenbon, nr. 3147, Scbc- perman; 8. Haarfohn, nr 1666, M. Lam- mers; 9. Theeblik met inhoud, nr 0032, Timmer; 10. Tinncngieter, nr. 1999, Spakman; 11Rozenboog, nr 2964, A.J. van Oyen; 12. Bloempot, nr 290, Wen dy Ongcna; 13. Vier glazen, nr 1734, fam. Van Lies; 14. Kruikje, nr. 3316, G. Ni|enhuis; 15. Windlichtje, nr. 698, B. Hancvcld. De minivolleyballers(sters) te gast bij de sponsor. Foto:PR. Op de afsluitende toernooidag lieten alle competitiespe- lende minivolleyballers(sters) heel wat zien. Door op deze dag alle wedstrijden te winnen, eindigden de mintonetjes op de tweede en de mintomini's op de derde plaats in de competitie. Na afloop reisde de jeugd in haar nieuwe sponsorshirts naar sponsor 't Klavier, waar ze patat, wat te drinken en een ijsje kreeg. m Dc trainingen voor dc jeugd pan gewoon door. Dinsdag 5 mei ig het accent op de volleybalrol. 'oor zowel groep 1 7 jarigenals roep 2 8, 9 en 10 jarigenkwam x-eredivisiespeelster Sandra 'encklaas een gasttraining erzorgen. Ter bescherming adden de kinderen een t-shirt met inge mouwen aangetrokken en 'aren er matten op de grond "iegd. Na een demonstratie van ondcrhandse-techmek keek de |tugd naar een perfect uitgevoerde jolleybalrol. Op de matten gingen je mini's enthousiast aan het werk. jirocp 1 rolde zowel links- als kchtsom. Groep 2 deed dit ook haar deze kinderen speelden eerst Inderhands de bal waarna de rol rerd ingezet. Volleyballende luders zaten op de tribune, vaarschijnlijk kunnen zij nog veel in hun kinderen leren, want oeger leerde men een illeybalduik waarbij het gebruik kniclappen zeker geen luxe Aan het einde van dc raining speelden de kinderen wat wedstrijdjes, waarbij zij van de trainers probeerden te winnen. Opvallend was dat enkele speelsters hun eerste rol moeiteloos op de grond uitvoerden. Tot slot bedankten alle Mintonct:tc-lcdcn, op volleybal manier, Sandra Vencklaas voor het geven van de training. Dinsdag 12 mei speelden alle mini's onderling een toernooi. Voorde jeugdleden uitgroep 1 was dit hun eerste kennismaking met volleybal als wedstrijdsport. Omdat de sponsor ook hen had uitgenodigd om wat te komen eten, was deze middag voor de jongste mini's een feest. Het vollevbalscizoen zit er bijna op. Op 2 juni is er nog een normale training. F.cn verrassingstraining op dinsdag 9 juni sluit het seizoen af. Tijdens deze training halen alle kinderen van groep 1 hun 'balvaardigheid 1' diploma en neemt groep 2 het 'volleybal 1of 'volleybal 2' diploma in ontvangst. Ouders en andere belangstellenden zijn van harte welkom in de sporthal van 16.30 tot 18.00 uur. (v/d bekende merken)

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 9