Poorten Twenhaarsveld weer open voor frisse duik Gemeentebestuur nog niet rond met verkoop school Het Kompas Holtens Nieuwsblad T oemooiweekend bij SV Holten TjjjwS® U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Romantisch orgelconcert IN DIT Paarden springen hoog op Holtens concours Noodkreet koor Amazing Verenigingen hopen spoedig op duidelijkheid over onderkomen Ruiter en paard laten hun kwaliteit Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Cïppf rtar nnk pane X^S^SBk aan een ander door i 1 Naam Woonplaats het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad 1 Adres Woonplaats; 7500 VB Enschede Hij/üj betaalt voor dit abonnement j f79,40per jaar (betaatni/ze per acceptgiro) J f76,75 per jaar (betaalmjze- autpmavsch) De kosten voor deelname be dragen vijfentwintig gulden per schutter. De kaartverkoop voor het festijn begint om 18.00 uur op het schietterrein, hoek paral lelweg Markeloseweg/Aalpols- De huldiging van de win nende schutter vindt plaats in de tent op het terrein. Rectificatie In het openingsartikel van vori ge weck is een fout geslopen. Hier wordt melding gemaakt, dat transportbedrijf Muller zou worden gesaneerd. Niet het transportbedrijf zal worden ge saneerd, maar de graansilo's aan de Rijssenseweg van Muller. Hier is overeenstemming met de gemeente over bereikt, zodat deze op korte termijn zullen worden afgebroken. Bij SV Holten staan er voor het weekend van 6 en 7 juni twee voetbalevenementen op het programma. Op zater dag wordt de tweeëntwintigste editie van het straatvoet baltoernooi gehouden. Op zondag is de jeugd actief in het jaarlijks terugkerende Allard van Bruggen-toernooi. De velden op Meermanskamp zijn op zaterdag gereserveerd voor het inmiddels traditionele straatvoctbaltocrnooi. Teams samengesteld uit bewoners van Holtense straten en buurten bin den tijdens deze dag gedurende tweemaal twintig minuten de strijd met elkaar aan. De besten uit de poules maken aan het eind van de middag in de finale uit eindelijk uit wie zich de winnaar van het toernooi mag noemen. Eveneens traditiegetrouw is het regel dat tijdens de wedstrijden door de spelers geen alcohol wordt genuttigd. Het straattoer- nooi begint om 09.00 uur. De fi nale staat gepland voor 16.00 uur. Voor diegenen die er voor voelen om deel te nemen bestaat er de mogelijkheid om nog inge deeld te worden bij één van de straatteams, telefoon 0548 - 363790. Bij het sluiten van de krant kwam er bij de organisatie van het toernooi een afmelding binnen. Het programma moest hierdoor op het laatste moment worden omgezet. Zie hiervoor pagina 9 Het Allard van Bruggen-toer- '5 nooi vindt voor de een en twin- ■'M tigstc keer plaats op het sport- -S park Meermanskamp. De strijd ;f om de prijzen wordt dit jaar uit- - gevochten tussen de teams van Enter, BrummenB.W.O. en SV H- >lten. Ruim vierhonderd voet ballers uit de d-, e- en f-jeugd zul len aan het toernooi deelnemen. In vergelijking met voorgaande jaren is hetgebeuren rond de vel- 3 den in een ander jasje gestoken. Zo staat de Ajax-bus op het ter- rein, waarin alle deelnemers een J kijkje in mogen nemen, en is er I een springkussen en een schiet- i wand. Voor het eerst ook wordt het toernooi gesponsord door f ABN-AMRO. 5 Het Holtense voetbalevene ment voor do jeugd werd in 1977 voor het eerst gespeeld. Het toernooi is vernoemd naar de toenmalige jeugdleider Allard :1 van Bruggen. Deze kwam op jonge leeftijd te overlijden. Om hem te herdenken stelde zijn fa milie tot op de dag van vandaag verschillende prijzen beschik baar. Het Allard van Bruggen- toernooi begint om 10.00 uur. Kopij Het kantoor van het Holtens Nieuwsblad is op maandag 1 juni, Tweede Pinksterdag, gesloten. Kopij waarover af spraken bestaan of vroegtij dig afspraken zijn gemaakt kan op dinsdagmorgen 2 ju ni van 08.30 tot 10.45 uur op het kantoor aan de Kerkhofs- weg 18 worden ingeleverd. Overige kopij dient uiterlijk op zaterdagmorgen 30 mei om 12.00 uur bij de redactie binnen te zijn. Voor vragen, telefoon 0548 - 36 38 03 of 06 - 51 57 94 86. Faxen kan ook 0548 - 36 6497. De redactie. Op vrijdag en zaterdag wordt het weer tijdelijk wat beter. Er valt dan misschien nog een enkele bui, op vrijdag is geregeld de zon te zien. Zaterdag hebben we opklaringen en is het op de meeste plaatsen droog. De temperatuur ligt rond de 20'C. Dit word veroorzaakt door dat er dan boven onze omgeving een zwak gebied van hogedruk ont staat. Tijdens de Pinksterdagen neemt de wisselvalligheid in de vorm van buien weer toe, ook een onweersbui is niet uitgesloten. Er zulllen ook best goede momenten zijn, de zon zal ook te zien zijn. Maar het weer blijft wel onbe trouwbaar. De depressie gelegen boven de Britse Eilanden wint na melijk weer aan kracht en invloed. Deze ontwikkeling word in de hand gewerkt door de exodus van koude poollucht onder auspiciën van een krachtig hogedrukgebied boven Groenland. De temperatu ren schommelen met de Pinkster dagen tussen de 16'C en de 20'C en als de zon een beetje meewerkt kan het kwik iets boven de 20'C uit komen. Als we naar buiten gaan zo als fietsen/wandelen of evene menten gaan bezoeken moeten we de regenjas en paraplu meenemen. Prettige Pinksterdagen Weerman, Freddie Paalman. Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 28 MEI 1998 Abonnementsprijs f 77,10 Losse nummers f 1,65 Oefening De Holtense r.H BO en brand weer oefenden deze weck de hulpverlening bij een gr ramp. Zie pagina 3 Bokaal SV Holten haalde dit jaar met een 3-1 zege op Blauw Wit de felbegeerde Gemeente Bo kaal binnen. Zie pagina 7 Zwemster Leonic Eektimmerman steekt weer lekker in haar vel. Vol gende maand neemt de Holten se zwemster deel aan de Neder landse kampioenschappen. Zie pagina 7 Schilderskring In de hal van het gemeentehuis is van 2 juni tot en met 27 augus tus een expositie ingericht van werk van de Schilderskring Holten. De Schilderskring Holten is opge richt in het voorjaar van 1996. Twee enthousiaste Holtense ama- teurschildcrs, Fred Does en Henk Mulder, ontwikkelden het idee om een groep mensen bij elkaar te brengen die graag schilderden in hun vrije tijd. Doelstelling van de kring is om eenmaal in de veertien dagen een avond samen de schil derkunst te bedrijven. Bewust is hierbij gekozen om geen professi onele kracht in te huren maar veel v an elkaar te leren. Wel worden van tijd tot tijd voor een avond vak- krachten aangetrokken om bepaal de onderwerpen, zoals model- en portretschilderen, nader toe te lich ten. De schilderavonden staan in het teken van een bepaald thema. I n de zomermaanden trekken de le den van de knng er af en toe op uit om het buitengebcuren op doek vast te leggen. Het tentoongestelde werk van de Schilderkring laat een aantal tech nieken zien, olieverf, acrvl, aquarel en pastel. Naast de initiatiefnemers Does en Mulder nemen Jaap Sijtsema, Jo Nijenkamp, Hidde Bouman, Ineke Bos, Gerrie Bielderman. Arda Vincent, Gerard Kraaij, Henk Blanken, Ben Litjens, HenkJalink en Hannie Bakker aan de expositie deel. Op 10 jub' wor den de tot dan geëxposeerde schil derijen door andere werken van de zelfde exposanten vervangen. Het gemeentehuis op Smidsbelt is ge opend van maandag toten met vrij dag van 09.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op de vrij dagmiddagen van de even weken is het gemeentehuis gesloten. PC De Bergruitertjes hield afgelopen donderdag, Hemel vaartsdag, weer haar jaarlijkse concours. Ondanks het feit dat de weergoden in eerste instantie niet echt meewerkten werd het toch een geslaagd evenement, waarbij de ruiters elkaar op spor tieve wijze beconcureerden bij de dressuur en het springen. Na vele weken voorbereiding, wa ren het terrein en het clubhuis in op timale staat gebracht. Dit kon alleen door medewerking van alle leden en mensen die deze club een warm hart toedragen. Door de mooie li an het complex en de bijzondere hindernissen blijkt het concours een grote aantrekkingskracht op de rui ters te hebben. Door een goede or ganisatie is hetmogcbjkgebleken het record aantal van 250 inschrijvingen volgens schema te laten verlopen. Dat een kleine club een dergebjk groots evenement kan houden en het daarnaast ook nog vlot kan laten verlopen verdient een compliment. Voor de viertallen van de Berg ruitertjes in de L en M-klasse kon de dag niet meer stuk. Zij eindigden na- mebjk op een eerste plaats. Op het terrein was ook voor de bezoekers en deelnemers een kraam met snoepgoed en benodigheden voor paard en ruiter. De aanwezige EHBO verzorgde slechts een enke le kleine verwonding. Dit mocht echter de pret niet drukken. Velen genoten op deze Hemelvaartsdag van een prachtig schouwspel, waar bij de nodige spanning niet ontbrak. Beginners en gevorderden beten hun kwaliteiten zien aan het volop aanwezige pubbek. Voor de uitsla gen van het concours en de gehou den verloting zie elders in dit blad. De van het Zeeuwse Tholen af komstige organist Peter Wildeman gaf afgelopen vrijdag in Dc Kandelaar een geslaagd concert. Het orgel in het Holtense kerkebjk centrum stamt uit 1990. Maarbij de bouw werd gebruik gemaakt van het uit de Amsterdamse Waalkerk afkomstige pijpwerk uit 1936. Organist Wildeman speelde een re- petoirc met een hoofdzakelijk ro mantisch karakter. De aanw ezigen konden luisteren naar en genieten van werk van ondermeer Handel, Mendelsohn en Kcc. Foto:Johan Bobnk. waar zij hun spullen kunnen laten staan zoals: piano, stoelen, tv en vi deo, papier werk, koffiezetappa raat: enzovoorts. Men is op zoek naar een gebouw, een grote zolder of een schuur. Opknappen van het pand is geen probleem. Wie in Holten, binnen de be bouwde kom, die ruimte, groot ge noeg voor 66 mensen, heeft en die Amazing een warm muzikaal hart toedraagt kan bellen naar: Amazing, het gemengde koor uit Holten zoekt met grote spoed oefenruimte. Het koor bestaat uit 66 leden (maar heeft een wachtlijst) en viert vol gend jaar het eerste lustrum. Probleem is echter dat zij op korte termijn geen oefenruimte meer ter beschikking hebben. Het koor zit nu tijdelijk tot juli in de Dorps school, maar zoekt een vast onder komen waar ze elke maandag avond (en eventueel ook op ande- vre avonden) terecht kunnen en Dinie tel. 363924, Yvonne tel. 3629J 8 of Gicsbcth 362718. Beëindiging agentschap Met ingang van 1 juni beëin digt mevrouw D.Voogs- geerd - Hietveld uit Bath- men haar agentschap/cor respondentschap voor het Ploltens Nieuwsblad. Zij heeft in Bathmcn zo'n 30 jaar onder meer zorg gedra gen voor de advertenties in Ploltens Nieuwsblad. In de beginperiode deed zij dit sa men met de heren Beijers, Wiggers en Kers. Zij dankt een ieder voor de prettige samenwerking. Koningsschieten Het jaarlijkse Koningsschie ten wordt gehouden op vrij dag 5 juni. Alle schutters in Holten kunnen strijden om de titel schutterskoning(in) 1998. Alhoewel het met Hemel vaart een frisse dag was, na men toch velen een duik in het zwembad Twenhaars veld. Op die dag deed zij de poorten weer open en. vierde dat traditioneel met een Open Dag. De abonnemen- tcnverkoop is dit jaar weer omhoog gegaan. Het 35 jaar oude zwembad blijft in trek. Ook zonder een dak erboven. Bedrijfsleidster Ciska Raggcrs vertelt dat er nu al 2150 abonne menten zijn verkocht: „Dat is ongeveer een kwart van het aan tal inwoners van Holten." Er zit volgens haar echt een stijgende lijn in. „Of dat te maken heeft met aankledingen als terras stoeltjes en speelgoed weet ik niet," geeft ze aan. „Maar het zou best wel eens kunnen." Er komen daarnaast heel veel men sen vragen om informatie over zwemlessen en aquajoggen. De twee weken voor Hemel vaart waren tropisch warm. Toch bleef het zwembad geslo ten. Raggers: „Het personeel dat we hebben ingehuurd zat op dat moment nog voor examens op school. Daarnaast hadden we de afspraak met hun gemaakt dat ze op 21 mei in dienst zouden treden." Het enige vaste perso neelslid is zijzelf. De rest wordt aangevuld met uitzendkrachten. „Daarnaast i er nog veel aan het onderhoud van het zwembad gebeuren. De weken voor de warmte was het behoor lijk nat. Flierdoor konden we niet gaan verven. Daar hebben wc de zonnige weken voor ge bruikt." Ondanks de frisse temperaturen hadden deze twee bezoekers volop plezier. Het zwembad ligt er nu weer fris bij, alhoewel het toch al 35 jaar oud is. Volgens de bedrijfsleid ster is alles nog in authentieke staat. Dat is goed te zien aan de kleedhokken en de bouw van het zwembad zelf. Binnenkort zal er toch een gedeelte worden gerenoveerd. „Dc zwemmers merken daar eigenlijk niets van. Het gaat om vervanging van dc filterinstallatie, chlooropslag en de machinekamer," legt Raggcrs uit. Na 35 jaar zijn deze aan vervanging toe. „Hoogstens merken bezoekers er iets van. wanneer bijvoorbeeld de tegels en de wanden van Jiet grote zwembad zullen worden ver vangen." Volgens Raggers hoeft een overdekt zwembad niet altijd meer zwemmers op te leveren. „Wanneer het buiten dertig gra den is, dan verlangt iedereen naar een opcnluchtbad. Dan is een overdekt bad en open water ook niet echt alles." Natuurlijk is het in Nederland niet elke dag warm weer, maar toch heeft een zwembad zonder dak zijn char me. „Veel mensen zeggen dat er niets boven een openluchtbad gaat. Je hoort de vogeltjes zin gen, terwijl het ook een bepaalde rust uitstraalt." Er zijn tot nu toe achthonderd bezoekers geweest. Voor het zwembad is dat een redelijk aan tal. „Voor ons is het makkelijker aan het eind van het seizoen langer open te blijven met warm weer, dan in het begin," licht Raggers toe. „Met een beetje geluk is zo de schade weer mak kelijk in te halen." Het is vooralsnog niet duidelijk wie het schoolgebouw Het Kompas gaat kopen. Vorige week leek het erop dat het gebouw aan de Hoffesstraat verkocht was. De potentiële ko per echter trok zich om financiële redenen op het laatste mo ment terug. De gemeente doet Het Kompas voor275 duizend gulden van de hand. De boekwaarde van Het Kompas is 280 duizend gulden, waardoor de gemeente een klein verlies heeft te incasseren bij de verkoop. Volgens burgemeester D.|. Verhoeven hoeft dat geen probleem te zijn: „Het moet in een groter geheel worden gezien." Verhoeven doelt hiermee op de verkoop van ook de Dorpsschool en de Oranjeschool. Met elkaar houdt dc gemeente aan deze totale verkoop een klein winstbedrag over. Zo levert dc Oranjeschool meer op dan dc minimale kostprijs. Verhoe ven: „Aan dc Oranjestraat zijn nieuwe woningen gepland. Deze locatie is erg in trek." Daarnaast is Het Kompas een nog niet zo oud pand, waardoor het gebouw nog niet helemaal is afgeschreven. De twee verenigingen, de suppor tersvereniging van HMV en dc Welfare, die hun onderkomen heb ben in Het Kompas, hopen dat er snel duidelijkheid komt in dc situa tie. „We weten dat we op korte ter mijn moeten verhuizen. Wc zijn druk op zoek naar een andere ruim te, want dc Welfare wil graag met ons mee naar een ander pand", al dus dus de heer Slotman van HMV. „Tot op heden hebben we echter nog niets concreets gevonden. Hopelijk komt er gauw iets vrij, want wc hebben natuurlijk voor onze activiteiten wel een ruimte nodig. Ook mevrouw Giessen van de Welfare hoopt dat er spoedig een ander onderdak voor haar or- gansiatie komt. „Het is toch wel prettig om te weten waar wc aan toe zijn. Ik hoop dat de gemeente snel met een bevrijdende oplossing komt." Gistermorgen deelde de gemeente mee dat de verkoop wederom in behandeling is genomen. Concrete mededelingen hierover wilde zij echter nog niet doen. Te paard of met aangespannen wagen trokken de deelnemers aan de Twentse Hippische Meerdaagse dit jaar ook over Holtense grond. Afgelopen vrijdag trokken ze hun sporen op de Beuseberg. F.,ra

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 1