COA EEN FRISSE KIJK Dicks Partij van de Arbeid 7.80 U kunt uw leven aanpassen aan uw hypotheek. Of u kunt uw hypotheek aanpassen aan uw leven. Panel van burgers voor bestemmingsplannen CDA wil bevolking direct bij bestuur betrekken Negen punten uit het CD A-programma iU— Winkelgebied auto-arm -zs* De PvdA biedt een jonge en energieke fractie Vrieskoop Diepvrieshal OPzOP OP=OP\ CPzÖPl DE LANGE DONDERDAG 26 FEBRUARI 1998 Het CDA in Holten wil de plaatselijke bevolking meer direct betrekken bij het besturen van de gemeente. .Gespreide verantwoorde lijkheid' heet dat in het Verkiezingsprogramma 1998 - 2000. Het CDA wil daarom dat B en W en de ambtenaren tijdig alle beschik bare gegevens op tafel leggen, zodat er nog voldoende gelegenheid is de besluiten in de gemeenteraad mede te baseren op reacties van de burgers. Zo wil het CDA bij de invulling van nieuwe bestemmingsplannen - voordat de raad een besluit neemt - de plannen voorleden aan een speciaal hiervoor in het leven te roepen en uit de bevolking samengesteld panel. Ander voorbeeld is het streven naar een duurzame plattelandsstructuur van het buitengebied. Die structuur loopt immers ernstig ge vaar door de terugloop in de agrarische sector. De Christen-democraten willen dat de overheid in overleg met die sector komt tot een herijking van het beleid ten opzichte van het agrarische platteland. Ook bepleit de partij extra aandacht van de gemeente voor kwetsbare groepen als ouderen en gehandicapten. Bij het bepalen van het beleid ten opzichte van deze groepen dienen de Stichting Welzijn Ouderen en de gehandicapten-organisaties betrokken te worden. Op deze manier wil het CDA individuele burgers en organisaties van vrijwilligers betrekken bij alle bestuurlijke aspecten van de Hol tense samenleving. Belastingen Beperking gemeentelijke belastingdruk: Nieuw beleid financieren door besparing op bestaand beleid, voordat gegrepen wordt naar het middel van verhoging be lastingen of heffingen. Wel dienen in ie der geval kostendekkende tarieven te worden geheven voor gemeentelijke diensten, zoals ophalen en verwerken van huisvuil. De gemeente zal hierbij regel matig voorlichting geven over de moge lijkheden van kwijtschelding. Werk gelegenheid initiatieven om bedrijven te verplaatsen vanuit locaties waar ook gewoond wordt (zoals De Kol), wil het CDA door de ge meente laten bevorderen en ondersteu nen. Bedrijvigheid op locaties waar de re gels dit niet toestaan, dient .onvoorwaar delijk' te worden tegengegaan. Niet- agrarische activiteiten in het buitenge bied zijn dus onbespreekbaar. Winkelsluiting Het CDA is regen een verdere uitbrei ding van de mogelijkheden om winkels in de avonduren en op zondagen open te stellen. De partij vreest ingrijpende socia- le gevolgen als het wel gebeurt. Bovt dien zit de Holtense middenstand er zelf bepaald niet op te wachten. V olkshuis vesting Extra aandacht voor een- en tweeper soonshuishoudens om met name de jon gere bevolkingsgroep voor Holten te be houden. Bij de invuling van nieuwe be stemmingsplannen dient ook experimen tele woningbouw eens een kans te krij gen. Milieu-aspecten zijn een belangrijke toetssteen bij het maken van woning bouwplannen. Dijkerhoek Om de voorzieningen en sociale structuur - kortom de leefbaarheid - te kunnen handhaven moet de ontwikkeling van woningbouwplannen voor de buurtschap Dijkerhoek worden voortgezet. Onderwijs Het CDA is voorstander van scholen met een duidelijke grondslag en voldoende autonomie om aan die grondslag invul ling te gc-%en. Bovendien moet de ge meente de beleving van normen en waar den in het onderwijs bevorderen. Subsidie voor levensbeschouwelijk on- Omdat de uitkomst van een studie naar de mogelijkheden van een noordelijke rondweg pas na de gemeenteraadsverkiezingen bekend zal zijn, meent het CDA dat het thans niet goed mogelijk is al een standpunt over de Holtense verkeersproblematiek in te ne men. In ieder geval zal er nu eindelijk eens een definitief verkeersstructuurplan vastge steld moeten worden. En daarna ook consequent uitgevoerd. Wat de uitkomst van de studie ook zal zijn, twee wezenlijke zaken zal het plan in elk ge val moeten omvatten. In de eerste plaats een auto-arm en veilig winkelgebied in en rond Dorpsstraat-Oranjestraat. En verder ontsluiting van industriegebied De Kol vanaf de Rijssenseweg. Vrachtverkeer zal ook terug moeten via de Rijssenseweg. Doorgaand vrachtverkeer richting Stationsstraat-Larenseweg moet worden voorkomen door een constructie zoals nu al enkele jaren bestaat op industriegebied Keizersweg. In het buitengebied geen drempels. Wel snelheidsremmers zoals wegversmallingen en chicanes. Bermversteviging moet schade door "het steeds breder en zwaarder wordende agrarische verkeer voorkomen. derwijs op openbare scholen is hiervoor een van de instrumenten. Binnen het voortgezet onderwijs moet ruimte zijn voor verkeersonderwijs en voorlichting over gezondheid en verslaving. Natuur en landschap Aangezien ruimtelijke ordening een lang durige uitwerking heeft zal op dit gebied geen ad-hoc beleid mogen worden ge voerd. Er moeten dus duidelijke richtlij nen zijn. Kinderopvang Kinderopvang is - ook financieel - een eerste verantwoordelijkheid voor ouders en werkgevers. De gemeente stelt daar kwalitatief goede opvang voor beschik baar. Een-ouder-gezinnen en bijstandsge rechtigden kunnen eventueel financiële steun krijgen. Holterberg De Holterberg dient goed toegankelijk te blijven voor recreatie. De gemeente moet daarom zorgen voor een goede bewegwij zering, parkéégelegenheid en goed onder houden fiets- en wandelpaden. De Toe- ristenweg moet overdag open blijven om die toegankelijkheid mede te waarborgen. HO 14 ZA 9 demi de la Haye (40) Verkeers- en vervoerskundig Jan Metsemakers (46) Leraar biologie Gerrit Markvoort (48) M ilieukundige ■*k Een stem op de Partij van de Arbeid betekent: Wil Geerlink (48) Lerares nederlands Inke van Ijieuw Juriste Wijkgericht werken aan een leefbaar Holten Veiligheid op straat voor fietser en voetganger I Een gezelliger dorpscentrum Afwikkeling autoverkeer langs het spoor Behoud en herstel van het Holtens landschap Een Holterberg als Nationaal Park ingericht Speciale aandacht voor de ouderen in Holten Armoedebestrijding Modernisering van de bibliotheek Betere dienstverlening door de gemeente Sportstimulering voor de jeugd Toekomstgericht milieubeleid I Bevordering van AGRO-toerisme Betaalbare kinderopvang j Maar vooral ook nakomen wat we beloven P Voor reparatie van klokken (spec, oud en antiek) een halve eeuw vakervaring u belt 0573-40 14 31 laren Winkel alleen open di. en do. v. 9 tot 12 uur en van 2 tot 6 uur. VOORDEEL Frikandellen Horeca, 40x85 gr, T535 13.95 Gehaktballen, 20 stuks, 1M5 17.95 Kippnuggets, doos a 40 stuks, raao 10.80 Vlaamse frieten, topmerk, zak a 2,5 kilo 4.95 Sperciebonen, zak a 2,5 kilo, 835 6.95 Bloemkoolroosjes, zak a 2,5 kilo, 835 7.95 Coteletto's. Enkco, 12x115 gram, MS5 13.50 Soepballetjes, Enkco, 1 kiio,~t250 10.80 Slagroom/perziktaart, 12 pers., 1335 11.80 anbiedingen zijn geldig vt COMPLEET MENU zak 1 kilo, 4.95 2 zakken IMJQ nu 'm 28 februari 1998. Levering aan huis vanaf f 50,=, Bel voor een GRATIS prijslijst Tel: 0548-364546 Fax; 0548-362696 Keizersweg 50 Holten (Industrieterrein De Haar) Geopend: donderdag en vrijdag 9 tot 12 uur en 13 tot 20 uur zaterdag van 9 tot 17 uur k Met de ABN AMRO Meegroei- passen aan uw levensomstandigheden, hypotheek hoeft u niet te leven naar De adviseurs van De bank infor- uw hypotheek. Het werkt juist anders- meren u graag over de Meegroei- om. U kunt uw hypotheek altijd aan- hypotheek. De Meegroeihypotheek ABN AMR0 De bank DORPSSTRAAT 24, HOLTEN. 0548-36 15 71 OP=OP\ Dick zit midden in de opruiming! Opruiming? Dit is veel méér dan opruimen.'.Dick suddert de keukenprijzen helemaal gaar! En dat in alle keukenstijlen, -merken en -prijsklassen. Geen halve maatregelen dus. Want wat dacht u bijvoorbeeld van meer dan 50% korting op de v97-collectie? Dick Adviseert dan ook: kom sneL. Pelgrim kT u—k"VT s ZANUSSI BOSCH OMMEN, HOOGEVEEN, GRONINGEN, HEERENVEEN, HENGELO kom nu. Want op is opgeruimd Ommen. Ommeresstraat 7, Industrieterrein De Strangen. tel (0529) 45 49 05, Hoogeveen. Edisonstraat 2, Industrieterrein de Wieken, tel (0528) 2.' 52 89. Groningen Domsterdlep 275. Koopcentrum Damsterdiep. tel (050) 312 77 82 Heetenveen Beurtschip 31. Bedrijventerrein Noord Nyehaske tel (0513) 62 06 00. Hengelo. Pasmaatweg 36 Bedrijvenpark Westermoot zuid. tel. (074) 250 05 40. Geopend: 6 dagen per week. zaterdag tot 17.00 uur. Ommen on Groningen op maandag gesloten. Koopavond Hengelo. Heerenveen en Groningen donderdag tot 21.00 uur. Ommen en Hoogeveen vrijdag tot 21.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 14