Best aria 't Klavertje Feest in Twello 't Klavier en 't Klavertje vieren 15-jarig bestaan 5iiacH^nS0 een nieuwe naam, nog meer snacks, tal van acties! BESTARIA Begrip in Holten en regelmatige trekpleister Echt café Druk en gezellig t Klavertje Karaokeshow en bierstrippenkaart zaterdag 29 november Trek één van de 10 witte ballen (er zijn totaal 100 ballen) en win een GRATIS BESTELLING! „Sponsoring toont ook betrokkenheid IllllUllllllllI „Werken met leerlingen is een stuk bedrijfsfilosofie" 't Klavertje uitgeroepen tot „Leerbedrijf van het Jaar" Bedrijfsfilosofie Gemotiveerd I DONDERDAG 27 NOVEMBER 1997 HO 9 ZA 7 Horeca heefl Jos Kamphuis altijd na aan 't hart gelegen. AI tijdens zijn studie en de tijd dat hij in Friesland woonde en werkte, was hij in zijn vrije tijd actiefin de horeca. Niet zo verwonderlijk dus dat hij na een tip van zijn Holtense schoonouders zijn kans greep en de voormalige bistro annex cafetaria van Dikkers aan de Dorpsstraat in Holten overnam. Café 't Klavier en Cafetaria 't Klavertje zijn inmiddels een begrip in Holten en vormen voor velen een regelmatige trekpleister. „Het loopt heel goed", constateert Kamphuis simpelweg. Dit jaar bestaat zijn bedrijf vijftien jaar. Het feit dat Cafetaria 't Klavertje in januari uitgeroepen werd tot .Xeerbedrijf van het Jaar 1997" in de fast foodsector. zet een extra kroon op het derde lustrum. ..Eigenlijk hadden we klein willen beginnen", blikt Kamphuis (40) terug. „Maar ja - Holten trok. de lokatie was niet slecht en toen in diezelfde tijd het even verderop gelegen cafetaria Hartsuiker stopte, werd het allemaal wat overzichtelijker en besloten we de stap maar te wagen..." Geen slechte gok, want hoewel café I 't Klavier geen markant uiterlijk heeft, straalt het binnen een stuk warmte uit. Ademt het de sfeer van een j ouderwets bruin cafc. ..En dat is juist ons doel", verklaart de Holtense horecaondernemer. „Een tijd gelegen hebben we wel de bar vervangen, maar verder doen we er weinig aan. Kleinigheden en dat wat 1 noodzakelijk is. Zo krijgt het precies dat wat we hebben willen". In januari 1982 openden Kamphuis en echtgenote Annemie de deuren van 't Klavertje, in maart gevolgd door het café. „Omdat daar voorheen een bistro in gehuisvest was en we ook de complete inventaris overnamen, begonnen wc als eetcafé. Plateservice. menuutjes, je kent het wel. We hadden zelfs een kok in dienst. Maar gezien onze leeftijd zagen we een echt café toch meer zitten, plaatsten er ook al heel gauw een biljart. En met succes, want het duurde niet lang of de eerste biljartclub kreeg gestalte. De combinatie eten en café werd ook gaandeweg moeilijker en de naam eetcafé heefl in de loop der jaren zijn betekenis verloren. Natuurlijk kunnen de mensen hier nog eten. maar volgens dezelfde kleine kaart die we in 't Klavert je hanteren. Uitsmijters, broodjes, maar ook plateservice met een biefstukje of een schnitzel". Café 't Klavier is al jarenlang zeer in trek bij de Holtenaren. Aanvankelijk meer bij de wat oudere jeugd, maar de laatste tijd weten steeds meer jongeren de weg naar de populaire horecagelegenheid in het Holtense centrum te vinden. „Iedereen gaat daar heen waar hij zich thuisvoelt", oordeelt Kamphuis diplomatiek. Dat hij een half jaar geleden besloot het café ook overdag te openen, bleek een schot in de roos. Veel leerlingen van de scholengemeenschap in Holten strijken nu geregeld in 't Klavier neer. „Soms kom je binnen en dan ligt er een enorme stapel schooltassen. Maar nooit een kwaad woord, 't is altijd hartstikke gezellig..." Aan het dagelijks geopende café is bepaald geen gebrek aan drukte en gezelligheid. Kamphuis: „In de afgelopen jaren heeft zich een vaste klantenkring ontwikkeld. De stamgasten, een groep die zich de Bourgondiërs noemen sinds ik in 94/95 tot carnavalsprins Jos de Bourgondiër werd uitgeroepen, zijn hier heel veel aanwezig. Doen ook mee met allerlei activiteiten in het dorp en organiseert in Holten de RTV Oostdag. 't Klavier is ook Hofbar van de plaatselijke carnavalsvereniging, die er regelmatig vergadert. Vanuit het café starten ook regelmatig carnavalsactiviteiten. We hebben hier trouwens intussen vijf biljarlteams en ook vijf darttcams. dus stil is het nooit". Enkele jaren geleden kreeg Jos Kamphuis tevens de beschikking over ruimte boven het café. die sindsdien geregeld verhuurd wordt voor vergaderingen. De openingstijden van 't Klavier: maandag 19.00-01.00 uur; dinsdag t/m donderdag 12.00-01.00 uur; vrijdag/zaterdag 12.00-02.00 uur; zondag 14.00-20.00 uur. In tegenstelling tot 't Klavier, wei d Cafetaria 't Klavertje enkele jaren geleden wel in een fris en eigentijds jasje gestoken, ,,'t Was nodig, je moet ook met zoiets met je tijd meegaan", vindt Kamphuis, die verzekert dat alles voldoet aan de huidige eisen. „We gaan daar ook anders mee om. Het café wordt natuurlijk hoongehouden, maar voor 't Klavertje zijn elementen als schoon, hygiëne, helder en fris van essentieel belang. Noodzakelijk en passend bij het type bedrijf'. Ook het aantal producten van het fast foodbedrijf werd uitgebreid, Naast bekende snacks kon de klant er vanaf dat moment terecht voor allerhande broodjes, kleine (plateservice) gerechten en ijs. Onlangs nog werd de zaak uitgerust met een nieuwe zogenoemde tricolore ijsmachine, een investering die met name de komende maanden scoren zal. Het opvallende ijsje op het muurtje rond het terras, laat wat dat betreft niets aan de verbeelding over... Wie een compleet buffet of een salade wil laten verzorgen, kan eveneens bij 't Klavertje terecht. Kamphuis, die voor café en cafetaria inmiddels negen man in dienst heefl (twee vaste medewerkers onder wie bedrijfsleider Herman Tceselink, drie leerlingen en de overige parttimers), verklaart dal 't Klavertje dit najaar of anders volgend voorjaar zal aansluiten bij de Bestaria-keten. In Twello al een feit. 't Klavertje is van maandag t/m zaterdag van 11.00-24.00 uur geopend, zondag van 11.00-24.00 uur (zomer) en van 2.00-19,30 uur (winter). In verband met het vijftienjarig bestaan worden in cafe 't Klavier vier Karaoke-shows gehouden. Twee ervan zijn reeds achter de rug. Ze trokken veel belangstelling en bleken een schot in de roos. In het kader van het derde lustrum kunnen klanten voor 25 gulden een zogeheten bierstrippenkaart aanschaffen (inclusief gratis T-shirt). Begin mei trad country/folkzanger Robin Alexander voor het voetlicht. Geen onbekende in Holten, want in het verleden trad Alexander al vaker met succes op in 't Klavier. I w ESTARJA ^en mz,ekovond met een artiest naar keuze? Een spookamd met het kampioenselftal, karaoke met de buurtvereniging of een onvervalste country en western-avond in een heuse western saloon? BitKlaV&tje is alles mogelijk, tot aan voorstellingen en kinderpartijtjes toe. Maar U kunt bij 't Klavertje ook uw eigen programma somenstellen, gebruik makend van het basisorrangement, eventueel aangevuld met de diverse buffet mogelijkheden, een drive-in show of een fovoriete band. 't Klavertje maakt het iedereen naor de zin. Basis arrangement 20.00 uur tot 24.00 uur koffie met koek en f 25,-per persoon alle consumpties Uit te breiden met- Salade buffet Stamppot buffel Warm buffel Koud buffel Barbecue 15,- per persoon 15,- per persoon 25,- per persoon 25,- per persoon 20,- per persoon (alleen kleine zaal) Warme hapjes vanaf f 0,50 per stuk Koude hapjes vanaf f 1,00 per stuk Wilt U meer informatie over een thema feest Vraag dan naar onze speciale folder. Voor feesten van 10 tot 35 personen is het gedeelte naast het Bestand af te huren, grotere feesten tot 135 personen worden in onze zaal beneden gehouden. Wilt U meer informatie over feesten bij 't Klavertje dan kunt U contact opnemen met Bestaria 't Klavertje, Schoolstraat 10,7391 DA Twello.'Tel. (0571) 27 34 73. „Sponsoring houdt voor inij niet alleen het vergroten van de naamsbekendheid van mijn bedrijf in en het indirect geld verdienen", vindt Jos Kamphuis. „Als ik naar Holten kijk bijvoorbeeld - daar woon, werk en leef ik en kennen de meesten 't Klavier en 't Klavertje, Het gaat daar meer om het stuk goodwill, het tonen an betrokkenheid met dc Holtense gemeenschap. We staan er in vrijwel alle clubbladen, sponsoren 'oetbalelftallen en tal van activiteiten. Ofschoon het steeds beter wordt, speelt de factor naamsbekendheid in Twello nog wel een rol. Toen we openden ben ik geleijk begonnen met sponsoring, onder meer het eerste zaalvoetbalteam van V K dat dit seizoen kampioen is geworden. Ook andere Twellose (sport)verenigingen worden door ons financieel gesteund, zoals handbalclub Voorwaarts, voetbalvereniging Avanti en dc Oranjevereniging. Net als in Holten adverteren we er in cluborganen en sponsoren diverse activiteiten. Eveneens een bewijs van betrokkenheid bij de plaatselijke gemeenschap." SnflcHUngo een Op zaterdag 29 november presenteert cafetaria 't Klavertje zich in I haar nieuwe 'jasje'. Onze nieuwe naam? Bestaria 't Klavertje. Onderdeel van een succesvolle en snelgroeiende landelijke formule. Ons adres wordt: Dorpsstraat 18d, Holten. Het is te zien... ...aan onze nieuwe naam en nieuwe huisstijl in de frisse kleuren wil en rood. Het is te proeven... ...aan ons nog grotere en nog smakelijkere assortiment snacks. Het is te merken... ...aan de perfecte hygiëne, vriendelijke bediening, de schappelijke prijs voor de beste kwaliteit en natuurlijk tal van flitsende acties! Op zaterdag 29 november betaalt u voor een fnkandel of een kroket of frites zonder saus slechts/1,00. Op zaterdag 29 november mag u graaien in de SNACKLINGO Wat u kunt winnen' Wat dacht u van een GRATIS BESTELLING? STER-MENU'S Vanaf 1 december presenteren wij elke vier weken lang een aantal speciaal samenge stelde menu's die in het middelpunt van de belang stelling staan. U vindt ze op de posters in onze zaak. KLEURPLATEN-ACTIE voor de kinderen. Niets op school ontvangen? Op zaterdagmiddag deelt het Bestaria-promotieteam ze uit! Doen! Want ze krijgen een gratis frietje met kans op een LEUKE PRIJS! Openingstijden Maandag t/m zaterdag: 11.00 - 24.00 uur Zondag: 12.00 - 19.30 uur Bestaria 't Klavertje Dorpsstraat 18d 7451 BT Holten Telefoon 0548 - 362998 Van snacks tot complete buffetten Toenemend aantal bedrijven bestelt bij 't Klavertje Steeds meer bedrijven maken gebruik van de gelegenheid om broodjes of maaltijden te bestellen bij 't Klavertje. Zowel in Holten als in Twello. Speciale folders bieden een aanzienlijke keus uit snacks, broodjes, salades, borrelhapjes en maaltijden. Ze worden afgeleverd in verantwoord verpakkingsmateriaal. Desgewenst verzorgt 't Klavertje complete buffetten (warm en koud). In overleg wordt ook gezorgd voor borden, bestek, glazen enzovoorts. Voor groepen die in Twello een themafeest houden, kan in overleg eveneens een buffet worden samengesteld. Bestellingen kunnen desgewenst persoonlijk of telefonisch worden doorgegeven, 't Klavertje Holten is bereikbaar onder nummer 0548-36 29 98, Bestaria 't Klavertje Twello onder nummer 0571 -27 34 73. Faxen is eveneens mogelijk (beide hetzelfde nummer). De (menu)kaart van Cafetaria 't Klavertje in Holten en Bestaria T Klavertje in Twello zijn vrijwel identiek en bevat naast broodjes, hamburgers, snacks en patates frites ook diverse tosti's, uitsmijters, soepen, schotels (bijvoorbeeld shoarma), borrelhapjes, plateservice. menuutjes, dranken en milkshakes. In Twello kan men eveneens terecht voor pannenkoeken. Tricolore ijs wordt uitsluitend in Holten verkocht. In Twello „gewoon" softijs. Daar de vestiging in Twello aangesloten is bij de Bestaria-keten, zijn er maandelijks nieuwe aanbiedingen en ook nieuwe producten. Bestaria 't Klavertje heeft tevens speciale kinderacties en een speciale broodjeskaart. Begin dit jaar werd Cafetaris 't Klavertje door de Stichting Vakschool Horeca Onderwijscentrum uitgeroepen tot „Leerbedrijf van het Jaar" in de fast foodsector. Een prachtig resultaat, waarop eigenaar Jos Kamphuis en de zijnen terecht trots mogen zijn. Niet voor niets dat de trofee op de counter van de zaak prijkt en ook diverse foto's in het bedrijf herinneren aan die gedenkwaardige dag op de Horecava in Amsterdam. Het is met de eerste keer dat 't Klavertje hoog scoort bij dejaarlijk.se verkiezing. Vorig jaar nog eindigde het Holtense fast foodbedrijf ook bij de beste drie. Het was Annemiek Noordhuis, consulent-rayonmanager van Stichting Vakopleiding Horeca (SVH) Onderwijscentrum, die 't Klavertje voordroeg De SVH is organisator van de verkiezing. Complimenten te over had ze voor Jos Kamphuis - „een mooi, integer mens die dit verdient. Zakelijk, maar niet alleen handelend uit eigenbelang. Pakt de opleidingsmogelijkheden voor het personeel goed aan. Jos Kamphuis behoort duidelijk tot de voortrekkers in de branche". Ongeveer acht jaar lang werkt Kamphuis het hele jaar door met leerlingen die opgeleid w orden via het leerlingstelsel. Begonnen als leerbedrijf fast food, nu ook leerbedrijf voor de opleiding Uitvoerend Horeca Ondernemer (UHO) in de sector fast food en café/bar. Enkele jaren geleden w as Kamphuis zelf nadrukkelijk betrokken bij de ontwikkeling van deze opleiding. Zelf is hij bevoegd leermeester en examinator. Vorig jaar deden twee leerlingen ervaring op in het Holtense bedrijf, dit jaar zijn het er drie. Ze volgen een driejarige opleiding UHO - twee jaar school en één jaar praktijk. „Het werken met leerlingen is een deel van mijn bedrijfsfilosofie", vertelt Kamphuis. „Toen de horecaconsulent mij benaderde met de vraag of ik met 't Klavertje leerbedrijf wilde worden, stemde ik gelijk in. Leerlingen houden je fris ze kijken met een gezonde kritische blik naar het bedrijf en schrijven er een ondememersplan voor. Per jaar lees ik er verscheidene en toets ze aan bepaalde criteria. Ik kan rustig stellen dat ik aan de hand daarvan ieder jaar wel iets aanpas. Tot slot neem ik de desbetreffende leerlingen een mondeling examen af'. De succesvolle horeca-ondememer verzekert dat het prettig werken is met leerlingen. „Ze zijn gemotiveerd, hopen ooit een eigen zaak te starten en kiezen daarom bewust voor deze opleiding. En voor de ondernemer is het tenslotte ook nog 'ns voordelig. De leerlingen staan weliswaar normaal op de loonlijst, maar dc ondernemer ontvangt wel een subsidie van 7000 gulden per jaar. een derde van het bruto inkomen..." Naast de drie leerlingen heeft Jos Kamphuis twee bedrijfleiders (eveneens bevoegd leermeester) en vijf parttimers (scholieren) in dienst. Op zijn initiatief werd enige tijd geleden het fenomeen snuffelstage in de horecasector ingevoerd. „Daarmee voorkom je dat mensen pas in het derdejaar inzien dat de horeca toch niet is wat ze zochten Middels de snuffelstage kunnen startende UHO'ers nu 100 dagen in het bedrijf meedraaien" Het initiatief vindt steeds meer navolging in de branche. De leerlingen die bij 'f Klavertje binnenkomen, hebben vaak geen werkervaring. Kamphuis stelt als eis dat ze vanaf mei of juni starten als vakantiewerker, om het stuk onervarenheid op te vangen ,Jn september zijn ze aardig ingewerkt, zijn ze ook al veranderd. We streven er naar dat ze zo snel mogelijk verantwoordelijkheidsgevoel krijgen, iets dat in feite voor al onze medewerkers geldt. Zo laten we beginners gelijk helpen met bestellen, ook een aspect dat ze moeten Ieren". Gedurende het praktijkjaar, vinden er enkele functioneringsgesprekken plaats en is er tevens werkoverleg. De organisatie berust bij de leerling, die in overleg met Kamphuis de agenda samenstelt, de benodigde informatie verzamelt, actie onderneemt op bepaalde zaken enzovoorts. ..Een belangrijk onderdeel, voor icdeieen trouwens, want er komen ook praktische zaken aan bod. Bijvoorbeeld over hoe een bepaalde schotel moet worden samengesteld, hoeveel patat één portie bevat, noem maar op. Ja. sommige leerlingen doen het erg goed, zou je best willen houden. In een aantal gevallen gebeurt dat ook, ook in mijn eigen zaak. maar het kan natuurlijk niet altijd". Kamphuis en echtgenote Annemie werken zelf op parttime basis mee in het bedrijf. Daarnaast bekommert hij zich om de administratie en is bovendien op velerlei andere fronten actief. Zo is hij begeleidend ondernemer van de Sticting Hoger Rendement en soms vervangt hij docenten. Een geheel andere bezigheid is onder meer de VVV Holten. Tien jaar lang maakte Jos Kamphuis deel uit van het dagelijks bestuur, sinds kort is hij lid van het algemeen bestuur.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 9