SV Holten verdiend gelijk Handbal: LHC te sterk voor Holten Sport E3 agenda De Bergruitertjes houden eer hoog Twee punten voor Mintonette heren 1 Blauw Wit F2 najaarskampioen Rabobank HOLTENS NIEUWSBLAD Kelder wint schaakduel Rabobank sponsort Holten C-jeugd Resultaten BlauwWit Resultaten SV Holten Het kampioensteam Blauw Wit F2. SVZW spelers in de bloemen konden worden gezet. DONDERDAG 27 NOVEMBER 1997 Een aantal leden van de ponyclub de Bergruiter tjes hebben in de afgelo pen weken deelgenomen aan indoorconcoursen in de omgeving. De presta ties van de jeugd en de Holtense amazones wa ren weer bijzonder goed. Op het concours in Lutten- berg op 12 oktober won Joanna Spakman met haar pony Karaat de eerste prijs in dc individuele dressuur, klasse M, categorie D. Bij het springen bereikte zij de vierde plek in de klasse B. Deze prestatie wist zij te verbeteren in Hcetcn op 26 oktober: daar behaalde zij een eerste plaats bij het springen in de klasse B ook weer met haar pony Karaat. Overigens werd dc vierde plaats in dezelfde klasse en categorie opgeeist door 'bergruitcrtje' Lucinda An derson met Telly. Sabine dc Roos was in Lut- tenberg in de klasse ZZ de beste dressuur-amazone. Zij won een eerste prijs voor haar verrichtingen met Kadanz. Tijdens het con cours in Ambt-Delden, voor de Twentecup, op 2 november was vooral An- nelies Drost succesvol. Met pony Mark behaalde zij dc eerste prijs inhet jachtpar- cours springen in de klasse L. Een aantal weken daarvoor was Annelies ook in de strijd voor een andere 'cup': de kleppcrbokaal in Hellen- doorn. In de halve finale bereikte zij daar - ook met Mark - de derde plek in de klasse L, categorie D. In de schaakcompetitie wer den afgelopen maandag avond weer enkele partijen gespeeld. Hierbij konden en kele verrassingen worden ge noteerd zoals dc overwinning van Arjan Kelder tegen Erik Bosman. Ook dc overwinning van Bas van Beek tegen Alrik Baltus mocht er zijn. Verliezer Alrik Bal tus sprak van tevoren nog van een 'eitje', bedoelend dat hij wel even dat varkentje zou wassen. Alrik kwam dus bedrogen uit. De uitslagen: Bertus van Beek-Ben v.d. Griendt 0-1, Jorn de Lange- Henk van Beek 0-1Ronald Klein TeeselinkDick van der Knaap 0-1, Henkjongman-Cccs Olij 1-0, Erik Bosman-Arjan Kelder 0-1, Dinant van Beek-Teun Scheurwater 0,5- 0,5, Alrik Baltus-Bas van Beek 0-1 Rob GervedinkNijhuisRiéfe Romp 0-1. Na twee opeenvolgende ne derlagen reisde SV Holten af naar Deventer voor een ontmoeting met het onbekende De Gazelle. Tegen deze club wisten de Holtenaren uiteindelijk een pun- tendeling af te dwingen. In een spannende, soms ener verende, partij voetbal kwam er na melijk een 2-2 eindstand op het sco rebord. Een terechte uitslag gezien de ontwikkelingen op het veld, maar met een schuin blik op de ranglijst schoten beide teams er in feite bar weinig mee op. Met uitzondering van de langdurig gekwetste jan Willem Kevelam (on der het mes) begon Holten met een complete selectie in de sterkst denk bare opstelling aan dc belangrijke wedstrijd. Reeds in dc eerste minuut was er een klein kansje voor linker spits Herbert Beidman, die de lastige bal echter niet in het doel wist te frommelen. Na zeven keer zestig seconden spe len mocht de laatste man van Dc Gazelle ongehinderd ver opkomen, Martijn Louws passeren en vanaf zo'n25 meter vernietigend uithalen: Bert Reylink geklopt: 1 -0. Deze snel le achterstand w as uiteraard een fik se tegenvaller voor de rood-zwarten, die vantevoren zo hoopvol over dit treffen gestemd waren. Dc Deventer koek bleek vooralsnog lang niet op, want enkele minuten na het ope ningsdoelpunt kwam er een harde corner van rechts laag voor het Holtense doel. De bal werd ver volgens ook goed laag ingeschoten, maar dit keer stond de keeper op de juiste plek en wist de bal prima, te stoppen. Wilfred van der Pluym dook even la- Dit seizoen spelen twee jeugdclftallen van de SV Holten afdeling Voetbal voor het eerst in shirt van de Rabobank. Onlangs was Rabobank directeur Jan ten Hove op een zaterdagochtend vroeg uit de veren om de shirts officieel te overhandigen aan de C-jeugd van SV Holten. De Rabobank heeft zich altijd al betrokken gevoeld bij de jeugd, een vóórhaar belangrijke doelgroep. Het verzoek van de SV Holten om twee jeugdteams in nieuwe shirts te steken-werd dan ook graag ingewilligd. In de thuiswedstrijd tegen Huysmans/LHC heeft het dames 1 team van Holten een zware nederlaag geleden. Dc gasten uit Lemelerveld waren op alle fronten sterker en wis ten goed te voorkomen dat Holten in haar eigen spel kwam. Vooral via snelle breaks werd Holten keer op keer verrast. Via een 3-12 stand bij rust zag Hol ten ook na rust geen enkele mogelijkheid het tij te keren en Werd kansloos met 9-25 verlo- De lieren speelden c me partij tegen Marclo. Holten was wel sterker maar verzuimde afstand te nemen van dc tegen stander. Na de rust (15-13) duurde het nog ruim tien minu ten voor Holten het overwicht kon uitbouwen. Toen werd met goede aanvallen de voorsprong uitgebouwd tot zes doelpunten. In dc slotfase kwam Marclo nog iets terug maar verder dan 28-24 kwam men niet. Scores: Meino v. Beek 11; Andy de Jong 7; Nico Vorst; Mark Wanders Drent 3; Rutger Jansen 2; Wil fred Kocrsc, Erwin Oolbekkink 1. Dames 2 speelde tegen Nijhof- Broekland. In een snelle partij waren de gasten net iets gelukki ger in de afronding en leidden ze bij rust al met 7-9. Na rust trof Blauw Wit Senioren: Zaterdag 29 november: Sp Rijssen 1 - Blauw Wit 1: 14 30 uur (vertrek 13.00 uur); Juliana '32 3 - Blauw Wit 2. 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 3 - ASC '62 3. 14.30 uur, ON 7 - Blauw Wit 4. 14 30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 5 - ON 12. 12.30 uur; Juliana '32 11 - Blauw Wit 7.11.00 uur (vertrek 9 45 uur). Junioren: Zaterdag 29 november: Blauw Wit A1 - Den Ham A2, 12.30 uur. BlauwWit BI - DOS '37 82. 11.00 uur.BlauwWitCI -TKAC1.12.30uur. Pupillen Zaterdag 29 november Alle pupillenelftallen zijn vrij Zaal: Donderdag 27 november: Blauw Wit 2 - Nijverdal 2. 22.00 uur. Vrijdag 28 november. Blauw Wit 1 - Hotline 1. 19.30 uur. SV Holten Senioren: Zondag 30 november: Hol ten - Uluspor, 14.30 uur. Rood Zwart 2 - Holten 2. 10 00 uur (vertrek 8.45 uur); Holten 3 - Nieuw Heeten 3, 10.45 uur; Enter 5 - Holten 4, 10.00 uur; Holten 5 - Bentelo 3, 9 30 uur; Enter 6 - Holten 6. 10 00 uur. Holten 7 - PH 13. 9.30 uur; Holten 8 - Terwolde 5, 9.00 uur, Holien 9 - Epse 6, 10.45 uur; Holten 10 - Schalkhaar 11, 9.00 uur; Haarle 8 - Holten 11, 9.00 uur (vertrok 8 00 uur); Zutphania 6 - Holten 12. 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Junioren: Zaterdag 29 november: Holten A1 Roda A1. 14 30 uur; Holten A2 - SVZW A2. 13 00 uur; Overwete- ring B1 - Holten B1, 13.30 uur (vertrek 12 15 uur), NEO B4 - Holten B2, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Colmschate C1 Holten Cl, 14.30 uur (vertrek 13 30 uur); Excelsior C4 - Holten C2, 11.00 uur (vertrek 10 15 uur). Pupillen: Zaterdag 29 november: Hul zense Boys F3 - Holten F3. 10.00 uur (vertrek 9 00 uur). Handbal: Zaterdag 29 november: Meisjes BI uit tegen Lettele om 12.40 uur (vertrek 11.55 uur); Meisjes Cl uit tegen Overwetering om 15.10 uur (vertrek 14.10 uur); Meisjes C2, vrij; D team thuis tegen Nieuw Heeten (wijzi ginglom 12.00 uur Zondag 30 no vember: Dames 1 uit tegen ABS 2 om 12.20 uur (vertrek 11.20 uur); Heren uit tegen Raalte 2 om 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Dames 2. vrij; Meisjes A, vrij; Jongens A uit tegen Erix om 13.05 uur (vertrek 11.35 uur). Sporthal: Donderdag 27 16.00 - 22 00 uur. SV Holten handbal: 22.00 - 23 00 uur. Blauw Wit zaal. 23.00 - 24.00 uur, Sv Holten All Stars. Zaterdag 29 november: 9.00 - 12.00 uur. Badmintonclub Holten halve hal; 12 00 - 13.00 uur, NHV Gorssel; 19.00 - 20.00 uur. team Stam; 20.00 - 21.00 uur, Buurtvereniging Beuseberg. Maandag 1 december 16.00 - 19.00 uur. Hockeyclub Holten; 19 00 - 22.30 uur. Badmintonclub Holten. Dinsdag 2 december: 17.00 - 17.30 uur. Minot- nette volleybal halve hal; 17.30 - 22.00 uur, Mintonette volleybal hele hal; 22 00 - 23.00 uur. Blauw Wit zaal. Woensdag 3 december: 16.30 - 18.00 uur. Hockeyclub Holten; 18.00 - 19.00 uur, SV Holten handbal; 19 00 - 22 30 uur. Badmintonclub Holten; 22.00 - 23.30 uur, J, ten Wolthuis, Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12.30 uur bij de beheer ders van sporthal 't Mossink. Reser veringen uiterlijk regelen voor vrij dagavond 20.00 uur (telefoon 36 31 80). Holten meerdere malen het lat werk waardoor dc doelpunten uitbleven. In deze fase wist Broekland de winst met 13-17 zeker te stellen. Scores: Ellen Leeftink; Gerda Busschers 3; Marjon Jansen, Marieke Grave, Marti W'uestman 2; Natalie Bult 1. Meisjes A won haar eerste wed strijd! Tegen het laag geplaatste Lettele maakte Holten het zich extra moeilijk door goede kan sen en strafworpen te missen. Via een 4-5 stand bij rust kwam Holten ver in de tweede helft gelijk. Door een strafworp vlak voor tijd bezorgde Jessica Smit Holten dc eerste winst! Jongens A speelde in de eerste helft tegen Avanti uit Lochem een prima partij handbal. De veel stcrkc-r geachte tegenstan der kreeg in de eerste helft geen poot aan dc grond en keek bij rust al tegen een 14-8 achter stand aan. Met goede combina ties van de opbouw en een zeer trefzekere Tristan Dorlas bleef Holten ook na rust op voor sprong. Met dc kans op een onverwachte winst verkrampte het spel in de slotfase waardoor Avanti nog terug kon komen tot 26-24. Een terechte en welver diende overwinning voor Hol ten. Scores: Tristan Dorlas 13; Arne Vermeij 5; Menno Koerse, Erwin Oolbekkink 3; Wilfred Koerse 2. Meisjes B verloor haar eerste wedstrijd ongelukkig. Uit tegen Voorwaarts keek men lange tijd tegen een anderstand aan. Het missen van de nodige kansen was daar oorzaak van. Vlak voor tijd kwam Holten door veel in zet gelijk (12-12) een vri|e worp in de laatste seconden ging er toch nog in drie waardoor Hol ten met 13-12 verloor. Meisjes C blijft het goed doen. Uit eigen Huysmans/LHC werd verdiend gewonnen. Via een 2-3 stand bij rust werd met 5-7 gewonnen. Meisjes C 2 won ook. Uit tegen Voorwaarts 2 werd een keurige 5-8 winst gepakt. SV Holten pakte tegen De Gazelle e terechte uitslag. t 2-2 gelijk te spelen. Een niet meer dan ter na een steekpass vrij voor dc uit gekomen sluitpost van De Gazelle op, die op zijn beurt goed redde. Dc tweede keer dat van der Pluvm gelan ceerd werd, was het echter wel bingo. De mooie opening was van I lenk- Jan Nijenhuis die met een voorzet niet rechts vlak voor de achterlijn goaltjesdief Mark Nijland bereikte die knap de 1-1 inkopte. Een lekkere opsteker voor de gasten die hierdoor ook veel beter in hun vel kwamen te zitten. Dit bleek onder meer uit een rappe uitbraak van Holten, die door Erik Reylink met links hard werd afgerond, maar geen treffertotgevolghad. ViaGcrrit Klaasses en Mark Nijland vuurden dc mannen vari trainer Heek nog en kele keren op het vijandige doel, dat deze middag verdedigd werd door een sterke goalie. Er ontwikkelde zich een open wed strijd met mogelijkheden over en weer. Nacen klein halfuur voetballen mocht De Gazelle een vrije trap in de buurt van dc comervlag nemen. Dc bal kwam hoog voor en door een in schattingsfout van Bert Reylink kon er bij de tweede paal zomaar ingekopt worden. De2-1 was een feit net op het moment dat dc Holtenaren een licht veldoverwicht begonnen te krijgen. Kort hierop besloot Martijn Louws een gigantische solo vanafeigen helft met een iets minder schot, dat over het cloel van de thuisploegin het niets verdween. De Gazelle drong opnieuw aan en dit werd goed geïllustreerd door het on- staan van vier gevaarlijke hoek schoppen op rij, die desondanks niet werden benut. Ook Hcnk-|an Nijenhuis nam vijf minuten voor de pauze een niet ongevaarlijk in draaiende corner. Het luchtduel bij de eerste paal tussen Marcel Jager en de keeper van De Gazelle eindigde on beslist en leverde een nieuwe hoek schop op, die verder geen enkele in vloed op het restant vari dc wedstrijd had. Het dieptepuntje van de middag vormde een smerige aanslag door dc rechtsbuiten op Marco Spckrcvsc, die door de scheidsrechter slechts met geel werd bestraft, waar rot >d wellicht ook niet misstaan had. Het lag wel iswaar inderdaad totaal niet in de aard van deze verder sportieve stri jd om dc rode prent te trekken, maar toch... Het bleef een vieze overtreding uit wraak na een verloren duel. Op slag van rust werd Mark Nijland op de rand van het zestien-meter ge bied al dan nier p<x>tjc gelicht door een verdediger. De matig genomen vrije trap van Nijland zelf kaatste via de muur precies voor de voeten van MarcoSpckrcysc,dieineens volleyde: de bal belandde in het netje cn dc stand was weer gelijk getrokken: 2-2. Tijdens de thee werd Herbert Bcldman vervangen door Jeroen Hendriks om eens iets anders in het linkergedeelte van dc voorhoede te proberen. De tweede helft bleek be duidend minder spectaculair dan de eerste, maar de legde op dc inkomende Martijn Louws, die vervolgens schoot...maar miste. Kort hierna stuurde eroen Hendriks met een goede dieptepass Marcel J ager de vrije ruimte in. Jager passeer de z'n mannetje, maar schoot helaas net niet goed genoeg in om de doel wachter te kunnen verrassen. Ook een heuse scrimmage leverde geen doelpunt op. Zowel Dc Gazelle als Eloltcn probeerden het nog wel via afstandschoten, spanning ver- Opstelling: Bert Reylink, Erik maar nog altijd goedde veel. Na Reylink, Marco Jansen, Gerrit stond dc gelijke zestig minuten Klaasses, Marco Spekreyse, stand op het bord. spelen onstond Martijn Louws, Henk-Jan Indetachtigstemi- er een mooie Nijenhuis, Wilfred van der nuut werd Marcel aanval van Pluym,MarkNijland, (85.Harry Jager gewisseld Holten, die door Klein Horstman), Marcel Jager voor Robert Erik Reylink met (80. Robert Jansen), Herbert Jansen, die hier- i- Beidman (45. Jeroen Hendriks), mee na lange tijd ver gen< schuiver werd besloten. Beide ploegen bleven goed aan elkaar gewaagd en het leek erop dat degene die als eerste een doelpunt zou sco ren er met de overwinning vandoor zou gaan. Via opnieuw een serie las tige corners kwamen dc rood-zwar ten even in de verdrukking, maar dit bleek slechts van korte duur. De uit braken van Holten waren namelijk minstens zo gevaarlijk als de druk die Dc G azcllcopde defensie v an degas- ten probeerde te leggen. Hetwasdui- delijk datervan beide kanten voorde drie punten gegaan werd. In de 74ste minuut kwam er een lange Haal op spits Mark Nijland, die deze bal terug comeback ii het eerste elftal vierde. Mark Nijland ging na weer een diepe bal vanaf de linkerkant alleen op de goal van cle gastheren af, maar zijn schot ging via de keeper rakelings naast. Na deze actie liet hij zich ver vangen door Harry Klein Horstman trouwens. Het slotakkoord kwam toch van De Gazelle, dat nog twee keer zonder succes hard op doel schoot. De eerste keer redde Bert Reylink uitmuntend en de tweede maal hoefde hij niet eens in actie te komen, omdat de knal net buiten zijn domein verdween. De stand bleef hierdoorsteken op 2-2:nietmeerdan een rechtvaardige uitslag. Mintonette Heren 1 speelde afgelopen vrijdag tegen Holyoke uit Enter. De wedstrijd begon zeer goed voor Mintonette met een voorsprong van 4-0. Holyoke kwam terug tot 5-4 en 6-7 maar daarna was het gebeurt niet Holyoke en mintonette maakte de set uit met 15-19. De tweede set was ook absoluut geen moeite voor Mintonette. Met een voorsprong van 3-0 en 5-1 liep Mintonette verder uit tot een stand van 10-3. Hierna ging het iets moeilijker bij Min tonette 10-6. Mintonette pakte de tweede set toch met een stand van 15-7. Als dc eerste twee set vrij makkelijk gewonnen worden dan is het in de derde set het meestal moeilijk er de gedachten bij te houden. Dit gebeurde dus ook bij Minto nette en Mintonette kwam op - een achterstand van l-"7 maar verder dan zeven punten kwam Holyoke dan ook niet. Minto nette maakte de set uit met veer tien punten achter .elkaar te maken 15-7. Dit zijn weer twee punten voor Mintonette dat nu vijf wedstrijden achter elkaar ongeslagen is. Voor Blauw Wit F2 was het vorige week de op één na laatste wedstrijd van dez.e competitie: de wedstrijd waarin F2 het kampioen schap kon binnenhalen. Dc tegenstander S.V.ZAV. F2 werd vanaf de eerste minuut onder druk gezet. Dit had al vrij snel succes. Het was Gijs die tic score opende. Gijs wist ook voor 2-0 te zorgen. Matthijs scoorde fraai van afstand 3-0. S.V.Z.W". wist met hc-t offensief van dc thuisclub geen raad. Dc ploeg kwam nauwelijks uit de verdediging. Gijs wist met nog twee treffers de ruststand op 5-0 te bepalen. Na rust was het een heel andere wedstrijd. Blauw W it probeerde met een vliegende keeper (Jur- gen) de tegenstander op eigen helft te houden. S.V.Z.W. liet dit niet toe cn counterde heel ge vaarlijk. Scoren was echter een ander verhaal; dc paal stond suc ces in de weg. Ruben wist voor Blauw Wit na rust één keer te scoren De eindstand kwam hierdoor op 6-0. Door dit resultaat werd F2 on geslagen kampioen. Direct na dc wedstrijd werden de jongens en hun leiders in de bloemetjes ge zet en ging het team op de foto. Na afloop werd ploeg in het clubhuis gehuldigd en werd de ploeg op diverse versnaperingen getrakteerd. Excelsior '31 5 - Blauw Wit 2 BlauwWit2dat met zeer veel invallers aan de wedstrijd in Rijssen begon had het in de eerste tien minuten moeilijk. Het was vooral wennen aan elkaar. De thuisploeg wist hiervan een keer te profiteren: 14D Naarmate de wedstrijd vorderde kregen de gasten meer grip op het spel en kwa men tot gevaarlijke acties. Ookna rust was de Holtense ploeg toonaangevend. Scoren was deze middag echter te moei lijk. In de laatste tien minuten kon de thuis ploeg van de geboden ruimte profiteren en nog tweemaal scoren 3-0. Blauw Wit 3-A S V. 2 Het derde ondervond net als de overige elftallen de problemen van de onder bezetting wegens de blessuregolf. Tegen de reserves van A.S.V.speeldede ploeg in de tweede helft verdienstelijk, maar de 2-4 zege van A.S.V. was nietonverdiend. S V V N.4-BlauwWit4 Het vierde elftal had uiteindelijk het mees te problemen met de bezetting Door een snelle blessure van Martin had de ploeg het moeilijk tegen het complete S V. V.N. Toch kon in de eerste helft aardig gelijke tred met de gastheren worden gehouden, hoewel men met de rug tegen de muur stond2-1Na rustgaf de overtal-situatiede doorslag en kon de thuisploeg makkelijk uitlopen naar 7-1. Blauw Wit 5-S.V V N. 7 Blauw Wit 5 speelde een verdienstelijke wedstrijd tegen het sterke S.V.V.N 7 De ploeg wist de goede lijn van de afgelopen weken redelijk door te trekken, maar kwam op de beslissende momenten toch te kort. De Nijverdallers profiteerden hier van door met 3-6 aan het langste eind te trekken. Blauw Wit 6 - Des 7 Het zesde speelde een knappe partij tegen Des 7 De strijd ging gelijk op en ook de stand bleef in evenwicht. Beide ploegen bleken na afloop dan ook tevreden met een punt: 3-3. Sp. Daarle 5 - Blauw Wit 7 Het zevende speelde voor zijn doen een goedepartij.maarondervondopnieuwde last van een testerketegenstander. Daarle scoorde in beide helften drie maal Eindstand 0-6. Dos'37 A2 - Blauw Wit A1 Blauw Wit begon in Vriezenveen matig aan haar partij tegen Dos De thuisploeg profiteerde snel door 1-0 te maken. Blauw Wit begon hierna meer te voetballen en maakte via Jarno Harbers gelijk. Hans Stam scoorde vijf minuten later de 1-2 en vlak voor rust wist Bob van Alst de rust stand op 1-3 te bepalen. De voorsprong bleef vlak na rust op het bord doordat Arjan Aanstoot prima keeperswerk af leverde. Na een mooie pass van Gert-Jan Prins scoorde Bob van Alst 1-4. De wed strijd werd hierna onvriendelijker wat di verse straffen tot gevolg had. In de score kwam geen wijziging meer: 1-4. V.M.C BI -BlauwWit BI Tegen de Vasse Manderveen combinatie speelde Blauw Wit een wedstrijd in dichte mist. Blauw Wit had gemakkelijk het beste van het spel. waardoor de ploeg ongecon centreerd speelde. De instelling van de ploeg v/as ondermaats, veel ballen wer den makkelijk bij de tegenstander inge leverd en goed opgezette aanvallen ble ven uit. T och kwam BlauwWit voor rust op voorsprong. Merijn wist met een fraaie goal de ruststand op 0-1 te bepalen. Na rust was het spel niet veel beter. V M.C. maakte met een fraaietreffer zelfsgelijk 1 - 1BlauwWit kon hierna het overwicht wel in kansen tot uitdrukking brengen, maar scoren bleek heel moeilijk. Pas vlak voor het einde scoorde Merijn de winnende treffer: 1-2. BlauwWitC1-A B.S.C1 In deze wedstrijd een goed spelend Blauw Wit dat al vroeg in de wedstrijd op achter stand kwam. De thuisploeg werd lang zamerhand sterker en scoorde voor rust nog de gelijkmaker-1 -1Na rust drong het goed spelende Cl sterk aan, maar de uit vallen vanA.B.S warenzeergevaarlijk De verdediging van BlauwWitspeeldeechter sterk en gaf geen kansen weg. Via twee treffer werd de zege uiteindelijk veilig ge steld. De doelpuntenmakers waren Bennie, Youri en Frank. Eindstand: 3-1 SVVN F3-Blauw Wit F2 DehelewedstrijdwasBlauwWitdesterke- re ploeg. Het eerstedoelpunt kwam ietwat gelukkig tot stand. De maker was Robbert. Het tweede doelpunt volgde snel en werd gescoord door Gijs Na rust bleef Blauw Wit F2 de betere ploeg. De druk op het S.V.V.N. doel nam steeds meer toe en Jurgen wist hieruit te scoren. Het vierde doelpunt kwam op naam van Kevin Het laatste doelpunt werd gescoord door S.V.V.N. dat aan één uitval voldoende had om ook tot scoren te komen 1 -4. Met dit re sultaat is Blauw Wit F2 ongeslagen kam pioen geworden. Eindstand: 1-4. Overige uitslagen: De Zweef D2-Blauw Wit D1 1-2, BlauwWit E1-S.0 S. E1 2-3, Blauw Wit E2-Sportclub Rijssen E2 3-1 i, EnterFI-BlauwWitFI 1-1 TVC-Holten 2 Met de 7-0 nog in het achter hoofd reisde SV Holten 2 af naar Tubbergen tegen het hoog geklasseerde TVC, De tegenstander starte zeer agresief en speelde een hoog tempo wat de Holtenaren wel bevalt Na zo'ntwin- tig minuten spelen kreeg Holten de eerste goede aanval en die werd ook benut. E. Paalman tikte de bal koelbloedig tegen de touwen. Datwastevensde ruststand. Na de pauze voerdeTVCdedrukopen vijftien mi nuten voortijd werd het 1-1. Ditwerd voor afgegaan dooreen handsbal dooreen van de spelers van TVC. Vlak voor tijd werd de bal nog van de doellijn gehaald door de uit stekende keepervan hettweede, E. Stukker Door dit gelijke spel blijft Holten twee pun ten voorsprong houden op de rest van de verenigingen Holten 5 - Rietvogels3 Holten 5had afgelopen zondag vrijafgehad en mocht zondag aantreden tegen Rietvogels 3. Na vijftien minuten spelen kreeg de wedstrijd een voetballend karak ter. Zowel van Holtense zijde als van de Rietvogels waren enkele mooie aanvallen te zien. Beiden wisten slechts één keer uit deze aanvallen te scoren. Ruststand: 1-1 Na rust werd er met iets meer pit gespeeld Door gebrek aan concentratie, technisch vermogen en ondelinge communie kon Holten de wedstrijd niet in haar v deel beslissen. Rietvogels wist met een goede vrije trap de bal wel tussen de doel palen te krijgen, waardoor zij met drie pun ten richting Almelo gingen. GFC5-SVHolten6 Na de carnavalskraker van vorige week moest GFC er tegen SV Holten 6 aan gelo ven. Het begon al goed met een 0-1 voor sprong, Holtenspeeldenietsterkmaarging toch de rust in met 1 -2 op het scorebord Na rust was hetniksandersdan pompen opde Goorsegoaly Aanval na aanval belande in het net wat al gauw een ruime voorsprong opleverde. GFC sond er bij en keek ernaar maar kon geen partij bieden. Uiteindelijk werd het 1-8. Holten8-T.Kracht5 Detegenstander van Holten8was in deeer- ste helfttesterk, de uit Deventer afkomstige ploeg wist de bal goed rond te spelen waar door Holten achter de feiten aanliep, het wasmetderustdanook0-1. De tweedehelft wist Holten de wedstrijd naar zich toe te trekken, wat dan ook resulteerde in een 2-2 stand naar vijftien minuten in de tweede helft. Holten dachtdoortedrukken maar de Turkse bezoekers dachten daar anders over en wisten na 25 minuten in de tweede helft de score na een 2-3 stand te brengen. Holtenzettenog een keerallezeilenbij maar wistniettescooren. Hetwaren weerde gas ten die de score verder in hun voordeel be slechten. Holten scoorde in de laatste se conden van de wedstrijd, het eindresultaat was dan ook een 3-4 nederlaag. Eerlijk ge zegdeen uitslag die verdiend was. Holten 10 - Colmschate 9 Ondanks het vroege tijdstip begon Holten 10 goed aan de wedstrijd. Na veel kansen heen en weer was het Holten die de 1-0 maakte via de vrije trap van Adrie Nijland. De Dika-gangers waren als vanouds weer goed in vorm. maar zij konden niet voor komen dat het 1-1 werd. In de verder zeer klungelige wedstrijd wisten beide ploegen RKSV5-Holten 12 In een herfstachtige entourage speelde Holten 12 een matige wedstrijd. RKSV was vanaf het begin de aggresievere ploeg. Door een foutje in de achterhoede kwamen de Rijssenaren voor. Bertus Kok scoorde echter een paar minuten later een prima goal.DevolgendeaanvalvanHolten12was bijna weer raak, maaruiteencountervielde goal juislaaiiueandere kant Nade rust viel Holten 12 volop aan, maar het was weer RKSV dat scoorde: 3-1 Daarna viel er voor het twaalfde geen eer meer te behalen. De overwinning was voor de Rijssenaren, die clever speelden uiteindelijk wel verdiend Man van de wedstrijd aan Holtense zijde was Dinant Pasop, die uitstekend keep erswerk verrichte. Holten A1 - Sallandia Al Al in de eerste helft werd duidelijk dat Holten sterker was dan de jongens uit Deventer. Holten kreeg enkele kansen maar deze werden niet benut. De tweede helft ging het er harder aan toe. Holten be nutte nu wel de kansen die ze kregen Uiteindelijk werd de wedstrijd gewonnen met 6-0. doelpuntenmakers: Laurens Jan (drie keer). JacobP(tweekeer)enHerm Jan SVZW C3- Holten C2 Holtenspeeldetegeneentegenstandervan gelijk niveau. Vooral voor rust was SVZW gevaarlijkdoordecounter-aanvallen.maar dezewerdendoordemanvandewedstrijd. keeper Erwin, onschadelijk gemaakt Na rust kwam Holten eerst nog even in de ver drukking maarnatien minuten nam Holten het initiatief over. Uiteen schitterende solo scoorde William de openingstreffer. Hierna controleerde Holten de wedstrijd en gaf de achterhoede, onder aanvoering van de sterk spelende René. weinig kansen meerweg. Holten Dl - Hulzense Boys D1 Holten begon erg zenuwachtig aan het du el tegen Hulzense Boys, want alsdeze wed strijd werd gewonnen dan waren ze kam pioen. De jongensgingen goed van start en zetten Hulzen al meteen onder druk Hierdoorontstondeneenaantalgoedekan- sen, maar deze werden helaas niet benut. Het was Hulzen die dicht bij een doelpunt was, omdat onze keeper (Jeroen) de bal door zijn benen liet glippen. Hij grabbelde de bal nog net voor de lijn weg en bracht de bal meteen weerinhetspel doorsnelenzui- ver uit te schieten. Deze bal kwam met een beetje geluk bij een van onze spitsen. Deze bedacht zich niet en zocht de achterlijn op en bracht de bal precies goed voor de goal van Hulzen waar Matthijs al klaar stond en de bal netjes in schoot. Vijf minuten later was het Gerrit-Jan die uit een goed ge nomen corner 2-0 op het scorebord zette. Na de aftrap kwam Hulzen nog een aantal keren over de middenlijn maar daar is ook wel alles mee gezegd. Het was Tim die de keeperte vervoorzijngoal zag staan enpro- beerde de bal over de keeper heen te schie ten en dat lukte met als resultaat 3-0. Na rust deed Holten het iets rustiger aan, hetgeennietwilzeggendatwegeenkansen meer kregen. Het was Diederik die met zijn rechtervoet de bal netjes tussen lat en kee per schoot waardoor Holten de eindstand op 4-0 bracht Na deze goal speelde Holten de wedstrijdgoeduitenwachtteophet laat ste fluitje van de goed leidende scheids rechter. Holten D1 werd hierdoor de te- rechtekampicenindezeklasse Trainer,lei ders en spelers, van harte gefeliciteerd me jullie kampioenschap. Holten D2-Enter Vooruit D2 Dat Holten in de thuiswedstrijd tegen E. nog in een kampioensroes leefde werd- snelduidelijk DejongensuitEnterwaren. op gebrand om de kampioenen op een ne derlaagte tracteren. De 1 e helft was het één richtingsverkeer naar het doel van Peter, die daardoor de mogelijkheid kreeg zijn ta lenten telatenzien.Slechtséénmaalwashij niet opgewassen tegen een onhoudbaar schot. Na rust kwam Holten iets beter in zijn eigen spel maar wisten onze jongens de goed uitgespeelde kansen niette benutten. E.V. wist de wedstrijd uiteindelijkte winnen met 0-2. HoltenEI-EnterEI Enter begon zoals zij ook in de uitwedstrijd deden, aanval op aanval richting het doel van Holten De verdediging kon eerst nog goed stand houden, maar nadat het eerste doelpunt viel stonden ze binnen tien minu ten op een 0-4 voorsprong. Vlak voor rust v/ist Bart tegen te scoren. In de rust werd de jongens gezegd dat er fanatieker gespeeld moest worden als ze wilden winnen. De start was prima, Thijs H scoorde 2-4, Tjeerd was verdedigend zeer goed Dooreen mis verstand liepEnteruitnaar2-5waarnaThijs V. het derde doelpunt scoorde. Met deze overwinning werden de jongens uit Enter de terechte kampioen. De Zweef E4 - Holten E2 De laatste wedstrijd van deze najaars competitie moest de beslissing brengen over het kampioenschap Het werd een spannende wedstrijd waarin Holten het meeste last had van de zenuwen. De Zweef profiteerde hier handig van en kwam daar door op voorsprong Holten leek wakker geschud en kwam steeds beter in zijn spel. De doelpunten vielen over en weer en het was Holten die uiteindelijk de winnende treffer wist te scoren. De Holtense doel punten v/erden gemaakt door Timo (twee keer), Jeffrey en Niek. Door deze 3-4 over winning werd Holten ongeslagen kam- Holten E3 - Enter E3 In deze wedstrijd tegen de kampioen uit Enter speelde Holten zeer gemotiveerd. Enter liet echter zien waarom zij kampioen zijn geworden en nam een 0-2 voorsprong. Vlak voor het rustsignaal zorgde Huub met een prachtig schot voor 1-2. Na rust ging Holten goed van start en door doelpunten van Erik en Rene kv/am Holten op voor sprong. Enter wilde ook deze wedstrijd niet veriiezen en deed er een schepje bovenop. Zij kwamendaardoorweerop voorsprong. 3-4. Holten slaagde erin, door een schitte rende goal van René. de verdiende neüjk- maker te scoren. De Zweef F1 - Holten F1 Vol goede moed vertrokken de jongens naar Nijverdal. Bij winst waren ze kam pioen. Direct na de aftrap werd al snel dui delijk dat de Zweef ook voor het kam- pioenschapging.Alsnelstondenwe achter met 1 -Oen door een ongelukkig eigen doel punt werd het2-0. In de rusteen peptalken vol goede moed werd er aan de tweede helft begonnen. Het mocht niet helpen, de Zweef liep uit naar een 7-0 overwinning en werd daardoor kampioen. Een tweede plaats in deze moeilijke competitie is ook een goede prestatie, de trainingarbeid van Jan van Calcar begint duidelijk vruchten af te werpen. Hulzense Boys F4 - Holten F2 Na een rommelige start werd het spelpeil steeds beter. Holten kwam op voorsprong maar Hulzen kwam terug tot 2-1 De rust werd bereikt met een 2-3 voorsprong. Na rustwashetHoltendiede wedstrijd dicteer de. Goed samenspelen primacombinaties volgden elkaar op Uiteindelijk werd de wedstrijd door Holten gewonnen met 2-6. Holten F3 - Excelsior F3 Holten speelde een fantastische wedstrijd. Met name de Ie helft was van een hoog ni veau. Geert verdedigde zijn doel met verve en de voorhoede kreeg zowaar kansen. De eerste helft werd afgesloten met een 0-1 achterstand. In de tweede helft werden on ze jongens zichtbaar vermoeid tegen de al watouderejongensuitRijssen. Holten wist de schade te beperken tot een 0-4 neder laag.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 11