Stoptrein Holten straks niet verder dan Almelo K Holtens Nieuwsblad, Hl Spetterende survival MIN Trekkersiep voor de negende keer Plezier Holterenkschool met Kinderboekenweek Kinderfilm in de herfstvakantie Muziekschool geeft nu ook les klarinetspelen KASSAKORTING OP ALLE SPORTSCHOENEN! "o U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON mC Heroping Bosschool trekt veel bezoekers Middag over herindeling military q 180 Vervelende storing Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 9 OKTOBER De Trekkersiep staat op zaterdag 11 oktober op het programma. De dag duurt van 10.00 tot onge veer 17.00 uur. Getrokken wordt in zeven klassen tot acht ton. Het is voor de negende keer dat de Trckkcrslep door Mac de Holterberg wordt gehou den. Zeker tachtig deelne mers hebben zich aan aan gemeld. De slep wordt ge houden aan de Schupperts- weg 1 bij de familie Van Coevcrdcn. De trckkcrslep is het voortrekken van een wagen over een baan van negentig meter waarbij een gewicht naar voren komt. Het meest spectaculair is de standaardklassewaarbij trekkers meedoen tot vierduizend kilo met opgevoerde motoren. Iedereen is van harte welkom tegen een gratis toegang. Erwincross Een dag later op zondag 12 oktober wordt de 35ste Er- win Autocross gehouden. Reeds 46 heren, veertien da mes en ongeveer tien vete ranen hebben zich aange meld. Dr cross begint om 13.00 uur op hetzelfde ter rein als van dc trckkcrslep en duurt tot ongeveer 1.00 In de pauze komt Anton Müller met zijn racetruck een paar rondjes draaien. De Erwincross is alleen voor leden van Mac die met een standaard auto rijden waarbij de nodige veilig heidseisen zijn toegepast. Ook wordt er bijvoorbeeld geen koelvloiestof gebruikt vanwege het milieu. Dc en tree is gratis. Als klapper op de vuurpijl is er de afvalrace op het einde. In de maand oktober wordt door dc ANBO en de PCOB afdelingen Holten weer een gezamenlijke bijeenkomst gehouden op donderdag 23 oktober in De Boschkamp. De aanvang is 14.30 uur, te gen 16.30 uur is het afgelo pen. Het onderwerp van deze mid dag is 'Holten, een buitenwijk?', over de gemeentelijke herinde ling. Onder meer dc volgende vragen komen daarbij aan bod: A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door 1 Naam: Adres Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Geefl op als abonnee voor bet I Hollens Nieuwsblad Inzenden aan. Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 1 Adres Woonplaats 7500 VB Enschede I Hij/zij betaalt abonnementsgeld 1 per jaar ad 77,10 Abonnementsprijs f 77,10/ Losse nummers f 1,65 De Holterenkschool houdt zich actief bezig met het the ma van de Kinderboeken week. Naast het behandelen van kinderboeken, knutselen de leerlingen werkjes in el kaar dat te maken heeft met de Tijdmachine. „In de Meent staat een kraampje opgesteld met de nieuwste kin derboeken," vertelt Thea Berg- sma van de Holterenkschool. „In verschillende lessen gaan de klassen dieper in op dc Kinder boekenweek. Zo wordt uit boe ken voorgelezen en behandelen dc leerlingen met elkaar het lees verhaal." Het thema Tijdmachine is om gebogen naar vroeger en nu. Dc kinderen maken hierover knut selwerken en opstellen, die door de hele school worden opgehan gen. „Bij leerlingen van groep drie kun je nog niet zover in de geschiedenis teruggaan. Daarom wordt gesproken over oma en hoe het was toen zij net zo oud was als de kinderen nu," maakt Bêrgsma duidelijk. Helaas kon deze keer geen schrijfster worden uitgenodigd. Thea is net nieuw bi) dc- Holte renkschool, zodat de tijd daar voor te kort .was. Volgend jaar staat dit toch zeker wel op het verlanglijstje. De leerlingen van dc Holterenkschool beleefden duidelijk veel plezier aan de Kinderboekenweek. Foto-, joke Oostovdt De stoptrein Deventer-Enschede zal vanaf 24 mei 1998 waarschijnlijk niet meer verder rijden dan Almelo. Reizigers die verder willen, zullen hier over moeten stappen. Veel mensen kwamen afgelopen weekend een kijkje nemen in de vernieuwde Bosschool. Alle bezoekers toonden zich zeer tevreden over het resultaat. Alles werd zoals op de foto te zien is goed onder ogen genomen. Foto: joke Oostemdt Het voorstel is nog niet offi cieel aangenomen door de NS. Toch is volgens een woord voerder de kans zeer groot dat dit wel gaat gebeuren. Dc verandering van de dienstre geling heeft te maken mét de aanlevering van de verbeterde spoorlijn tussen Zwolle en Wierden. Vanaf volgend jaar zal hier een halfuurdicnst worden gereden in plaats van de huidige een uurregeling. „Het rcizigersaanbod op het tra ject Zwolle-Wierden is dusdanig goed, dat een trein om het half uur mogelijk is. Het spoor bij Nijverdal krijgt een aanpassing, zodat straks met nieuwe trein- stcllea .1.4.0 kilometer per uur kan worden gereden. Nu is dat nog Ongeveer honderd kilome ter," geeft een woordvoerder van de NS aan. De verhoging van de snelheid is nodig om meer treinen te kunnen laten rijden op de enkele spoorbaan. Doordat straks meer verkeer op het traject via Nijverdal gaat, moet de verbinding vanuit De venter worden ingekort. „Zou de trein uit Holten ook' nog doorgaan naar Enschede, dan rijden op het traject Almelo-En- sche.de drie stoppers in het uur. Dat is iets te veel van het goede. Wij hebben daarom voorgesteld de trein uit Deventer niet verder te laten rijden dan Almelo," ver duidelijkt de woordvoerder. Reizigers uit Holten zullen straks dus over moeten stappen. Hoeveel tijd hiervoor is ingecal culeerd, kan de NS nog niet zeggen: „In januari beginnen we pas met de nieuwe dienstrege ling, voor ons is daarom nu nog onbekend hoe lang de overstap- tijd zal gaan duren." NS verwacht binnen enkele we ken het definitieve besluit over dit wijzigingsvoorstel. Wat is de reden van zo'n ge meentelijke herindeling?, waar om Holten en Rijssen?, welke gevolgen heeft dat voor dc in woners van Holten?, hoe gaat zo'n samenvoeging in z'n werk? en wat merken we ervan in het dagelijks leven? De bonden vonden Wtm Dal- li uisen bereid om er iets over ic komen vertellen. Hoewel hij geen officiële functie meer in dc politiek van Holten heeft, zal hij toch op een aatal van dc vragen antwoord geven. S t m J 'J: o Ik t 1b e r In de van het dorpshuis te Hol ten wordt woensdagmid dag 15 oktober vanaf 14.00 uur de kinderfilm de 'klokkenluider van de Notre Dame' op groot beeld gedraaid. Het is een animatiefilm vol muziek en vrolijkheid. Hoog boven de stad Parijs in een spectaculaire klok kentoren, kijken dc vriende lijke en verlegen klokkenlui der Quasimodo en zijn vreemde, waterspuwendc kameraadjes naar het Zot ten festival, bet grootste feest van het jaar. Hoewel Quasimodo eigenlijk dc klokkentoren niet mag ver laten, gaat hij toch naar bui ten. Daar ziet hij een wereld die hij nooit gekend heeft, maar waar hij altijd van ge droomd heeft. Als hij vrien den geworden is met de mooie zigeunerin Esmeral da en haar vrolijke geit Dja- li, belandt Quasimodo in een wervelend avontuur actie, snanning en bijzonde re verrassingen. De film is Nederlands ge sproken en is geschikt Vt>or alle leeftijden. De toegang is drie gulden. Voor meer in formatie kan men terecht bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk vc Holten, telefoon 36 27 55. Okia had de survival weer prima georganiseerd. Avond Klaverjassen bij Blauw Wit Bij Blauw Wit begint morgen vrijdag 10 oktober de klaverjascompetitic voor leden, donateurs, sponsors en vrijwilligers van Blauw Wit weer. Gok dit seizoen zal dc competitie uit zes kaartavonden bestaan, waarbij de vier beste resultaten tellen voor dc cindscore. Vorig seizoen was Arie Beldman dc beste klaverjasser. Hij werd echter, op dc voet gevolgd door de nummers twee en drie. Of de andere klaverjassers dit jaar een gooi kunnen doen naar de titel zal de komende maanden duidelijk De survival van touwtrekvereniging Okia van afgelopen zondag is goed aangeslagen. Op en rond sportpark Het Vletgoor aan de Larensewcg waren weer vele hindernissen opgesteld. Niet alleen de ouderen maar natuurlijk deed de jeugd ook zijn uiterste best. MEER DAN WINKELS! SCHOENEN KLEDING SPORT Kijk voor al oiize adressen in de Gouden Gids. Het Muziek Onderwijs Cen trum geeft voor het eerst les in klarinetspelen. Tot nu toe was hiervoor geen enkele le raar bevoegd. Om dit gat te dichten is nu een nieuwe le raar aangesteld. Verder begint vanaf 21 oktober de cursus koorscholing, terwijl volgend jaar het nieuwe cursus- seizoen van start gaat. Zo zal dan het Voorbereidend Intro ductie Onderwijs (VIO) begin nen. Belangstellenden kunnen zich daar nu al voor aanmelden. Tot nu toe had de muziekschool in Holten nog niet de mogelijk heid klarinetles te geven. Toch bleek er vraag voor te bestaan, zodat er een nieuwe leraar is aangetrokken. Docent Peter Slcumer zal naast klarinetles ook een cursus saxofoon geven. „Ik ben gespecialiseerd in klassiek en popstijlcn. In het laatste dan vooral dc lichte muziek," geeft Slcumer aan. Bij dc koorscholing die na de herfstvakantie begint, gaat het vooral om tot een goede adem- halingstcchnick te komen. Hele na Postcma die normaal solo zang geeft, zal dc lessen op maandagavonden geven. Geïn teresseerden kunnen zich via te lefoonnummer 36 14 12 aan melden. Dc muziekschool geeft lange en kortlopende cursussen. „In mu ziek raak je nooit uitgestu deerd," zegt M. Zaal, docente accordeon. Daarom is onder meer pianoles een levenlang te volgen. Leraar Jacco Camphens hoopt vanaf januari 1998 van start te kunnen gaan met het Voorbe reidend Introductie Onderwijs (VIO). Volgens Zaal w dit een vervólg op dc muzieklessen op de basisscholen van dc groepen drie en vier. „Vroeger was dit een tweejarige opleiding. Nu is het een vervolg op dc Algemene Muziek Vorming op de basis scholen, zodat het nu eenjarig is." zegt Zaal. Tijdens deze lessen maken kin deren kennis met verschillende instrumenten. Daarnaast kwe ken ze op een speelse manier het ritmegevoel. „Leerlingen moe ten leren zich over durven te geven aan de muziek. Ze moe ten niet alleen denken aan het Cursus politiek De Nederlands Bond van Plattelandsvrouwen gaat binnenkort van start met een cursus politieke vor ming. Zie pagina 3 De Zaagmolen Schietvereniging de Zaag molen uit Dijkcrhoek be staat veertig jaar. Dat wordt groots gevierd in gebouw Bethaniè. Lees meer op pagina 5 Expo Natuurdiorama ln het Natuurdiorama wordt een een expositie ge houden met dc titel 'Wild en Landschap'. Zie meer op pagina 5 Atleten De atleten van SV Holten zijn weer in training. Nieu welingen kunnen nog mee doen. Verhaal op pagina 7 Osteopaat Frans Bennink is is kon gc- vestigs als Osteopaat in Holten Informatie op pagina 11 Door een technische sto ring is vorige week de hek- pagina 9 weggevallen. Daar door heeft de technische af deling op het laatste mo ment een algemene tekstpa gina in moeten passen. Wij betreuren als redactie dit ten zeerste, te meer op pagina 9 het vervolg was gepland over oud-burgemecstcr En- klaar. Op pagina 5 zal het verhaal nog een keer wor den geplaatst. In de volgen de uitgave wordt met enkele betrokkenen stilgestaan bij het overlijden van de heer Enklaar. technische gedeelte, maar er ook gevoel inleggen," vindt Sleumer. „Dc leerlingen die het VIO vol gen, hebben altijd een streepje De cursus is vooral bedoeld als voorbereiding. Kinderen die graag een instrument willen be spelen maar nog niet weten wel ke, kunnen zich tijdens deze lessen beter oriënteren. Het is dan ook te zien als een basiscur sus muziek. ie toch liever eerst een kennis wil maken met de muziek school, krijgt daar op 12 en 13 december de mogelijkheid voor. Op vrijdag 12 december geeft het Muziek Onderwijs Centrum een einduitvoering in de Her vormde kerk. Het optreden be gint om 19.30 uur en de toegang ervan is gratis. Dc dag erna geeft de school een open dag in dorpshuis De Bosc hkamp. Van 10.30 tot 12.00 uur is iedereen welkom kennis te maken met de leraren. Zij geven belangstellenden graag uideg over het muziekonderwijs en de instrumenten Voor meer infor matie kan men bellen met 361412. Maandag was er vroeg in de morgen dichte mist. Nadat de mist v/as opgetrokken ging ze over in laaghangende bewolking. Tegen 12.00 uur kwam een fletse zon te voorschijn. Ook 's middags bepaalden sluierbewoking en middelbare bewolking het weerbeeld en werd dezon vaak afgeschermd. Dit had te maken met een storing op de Noordzee, wind was er nauwelijks. Dinsdag lag een zwak koufront 's ochtends boven het midden van het land maar dit leverde geen neerslag van betekenis op. Even later vormde zich mist maar lostte spoedig v/eer op. Verder overdag was er veel bewolking en af en toe zon. De aangevoerde lucht was vochtig en onstabiel van opbouw. De maximumtemperatuur bedroeg 18.4'C. In de avond en nacht van dinsdag op woensdag trok een regenzone over ons land. Dit leverde in Holten 5.0 millimeter neerslag op en in Espelo 5.8 millimeter. Woensdag zorgde een warmtefront voor motregen en lichte regen, deze lag van Den Helder over Twenthe en trok langzaam in noordoostelijke richting en verliet in de loop van de middag het land. De aanwezige lucht was vrij zacht en zeer vochtig. Later kregen weeen knipoog van de zon te zien. Overdag ving Holten 3.0 millimeter neerslag op en in Espelo 2.4. Ook kwam er een einde aan het zonnige, droge, stabiele en rustige weer: een depressie bij IJsland trok naar deOostzee en zorgde voor wisselvallig herfstweer. Donderdag hadden we veel wolkenvelden en een enkel licht regenbuitje, ookwasdezon regelmatig te zien. De wind was voelbaar aanwezig en kwam uit het westen tot noordwesten en was matig tot vrijkrachtig (kracht vier a vijf). Dit alles werd veroorzaakt tussen een lagedrukgebied nabij de Oostzee en een hogedrukgebied ten zuidwesten van Ierland en stond er over onze omgeving een stevige noordwestelijke stroming. Hiermee werd heldere, polaire lucht aangevoerd. De temperatuur bereikte een waarde van 15.4'C. Vrijdag kenmerkte zich grotendeels door geregeld wolkenvelden en perioden met zon. Een uitloper van een hogedrukgebied ten zuidwesten van Ierland bouwt verder op in de richtig van het zuiden van het land en veroorzaakte een westelijke stroming die aanvankelijk polaire lucht aanvoerde. Later in de middag nam de bewolking de overhand, dit had te maken met een zwak warmtefront dat over ons land trok. Het bleef degehele dag droog. Zaterdag morgen waren er veel wolkenvelden en hadden we geregeld zon. 's Middags bepaalde de bewolking het weerbeeld. Een westelijke stroming voerde heldere lucht aan, waaraan stratocumilusvelden voorkwamen en waardoor de zon later geheel verdween. De maximumtemperatuur werd 17.VC. Zondag morgen begon moeizaam met wolken, nevel en mist. verder bleef het de hele dag zwaarbewolkt en werd het een zonloze dag. Een hogedrukgebied boven Zuid-Europa hield een west tot zuidwestelijke stroming in stand, waarmee vrij vochtige lucht werd aangevoerd. Meteo Holten. Freddie Paalman

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 1