Kinderboerderij Dondertman opent komend voorjaar Vrijwilligers gezocht voor Wereldwinkel Bibliotheek houdt ledenwerfactie Vree Egberts wint loterij Schuppert Mode HOITENS NIEUWSBLAD Stichting start actie onder Holtense bevolking een tent' Bieb top 10 I 'Taart voor DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1997 De afdeling atletiek van de SV Holten is deze week gestart met de actie 'een taart voor een tent'. Met deze actie hoopt de atletiektak van de SV Holten in het bezit te ko men van bungalowtenten die niet meer gebruikt wordt. De tenten worden onder meer gebruikt voor het jaar lijkse jeugdkamp en andere activiteiten. De afdeltng houdt deze acüe omdat zij een schrijnend tekort heeft aan goede en vooral water dichte tenten. Iedereen die een dergelijke tent heeft en niet gebruikt kan de atletiek steunen door de tent te schenken aan deze afdeling van de S.V.Molten. Als dank krijgt men een lek kere taart bij de koffie. Over deze actie kan men contact opnemen met: jan- ny Wolters, Raalterweg 10 telefoon .36 23 14 of Bert van Eijk, Mosinkserf 2 tele foon 36 16 87. Rörikstraat3 7451 GA Holten Tel.:(0548)362487 Fax.:(0548)362487 De Wereldwinkel in Holten is op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor een nieuwe start. De Wereldwinkel is op dit moment niet zichtbaar in Holten aanwezig, maar er wordt hard gewerkt om daar verandering in te brengen. In samenwerking met Wereld winkel Bathmen is een aantal mensen bezig om te kijken of het mogelijk is met een wereld winkel-caravan op de week markt te gaan staan. In Bathmen hebben ze hier al jaren ervaring mee. Een twecdchandsaravan doet daar dienst als rijdende winkel, geheel ingericht in de wereld winkelstijl. Wellicht is zoiets ook in Holten mogelijk: weke lijkse verkoop op de waren markt op vrijdag. Daarnaast kan de caravan ook bij speciale markten en evenementen aan wezig zijn. Voor de voorbereidende werk zaamheden zoekt de Wereld winkel nog enkele enthousiaste heren of dames. Mensen die willen meehelpen om de plan nen werkelijkheid te laten wor den. Te denken valt aan het opknappen en inrichten van een caravan, zorgen voor publiciteit, meedoen aan acnes rondom we- reldwinkelprodukten en de in koop- en verkoopwerkzaamhe den. Iedereen die meer wil weten, kan contact opnemen. Liefst voor 6 oktober, met Janny Ver boom (telefoon 36 30 41), Mar- ja de Jong (telefoon 36 43 51) of Reyna Petersen (telefoon 36 20 67). Puzzeltocht Traditiegetrouwzal de Sup portersvereniging A.B.S.- Bathmen op zaterdag 27 september (tijdens de Bat- tumse Kermis) haar jaar lijkse kermis-puzzeltocht voor auto's en motoren hou den. Inschrijving is mogelijk vanaf 18.30 uur in Sporthal de Uut- vlog. De start is vanaf 19.00 uur vanaf de parkeerplaats van dc sporthal. De prijsuitreiking na afloop vindt plaats in zaal Braakhekke te Bathmen. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Henk Oonk, Larenscwcg 9, Bathmen. Telefoon 0570 - 5418 76. Prijsvraag De antwoorden op de vra gen gesteld door VVN afde ling Holten op de Vrije Markt zijn als volgt: In 1996 zijn er 1.180 verkeers doden, gevallen. In 1997 heb ben 91 kinderen van groep ze ven hun verkcersdiploma be haald. Aan de prijsvragen na men 180 mensen deel. Het doel van de gratis prijsvraag was mensen bewust te maken van de hoeveelheid doden die erelk jaar in het verkeer vallen. De drie gcvarenzaklantaarns die te winnen waren zijn ge wonnen door: Familie Offrin- ga, Mossinkserf 14; J. Bcld- man, Noordenbergstraat 9 en J. Dangremond, van Holten- serf 43. De prijzen zijn inmid dels thuisbezorgd. Volwassenen Fictie: 1Ontluisterd door Faye Sultan 2. Over de kling door Dick Francis 3. Het onzichtbare circus door Jennifer Egan Non-fictie: 4. Astcnx .en. de waarheid door René van Roven. Voor Astrix- liefhebbers en voor iedereen die meer wil weten over de oude klassieke wereld, 5. Pompoendccoraties door Olga Pol 6. Het camrecorderboek door John Hedgecoe Jeugd-fictie: 7. Verboden lectuur door Beatrijs Nolet (C-boek) 8. Help Hij wil me pakken (Prentenboek) door Jez Alborough Cd's: 9. Feetwood Mac, Dance Cd-Rom's: 10. Het drakenkasteel Foio: Wil Vogel langs spontaan tien mille in het laatje. Met medewerking van het Hol tense Nieuwsblad start de stich ting deze week met een actie onder de Holtenaren. Door het invullen van de hierbi) geplaat ste bon kan men de stichting eenmalige machtigen een be drag af te schrijven van zijn rekening. De bon kan worden ingeleverd bij het Holtcns Nieuwsblad of het VW-kan- toor. De kinderboerderij is straks russen half mei en half september dagelijks open van 11.00 tot 18.00 uur, tussen 1 april en half mei en half septem ber en 1 oktober uitsluitend op woensdag-, zaterdag- en zon dagmiddag. De losse entreeprijs is twee gulden (kinderen tot en met 3 jaar gratis). De prijs was onderdeel van het vrij dag 19 september en zaterdag 20 september gehouden Mode Info Dagen. „Iemand anders noemt het Open Dagen, maar wij wilden hier voor een andere hebben," geeft ei genaar Schuppert aan. Klanten die tijdens deze dagen kle ding aanschaften, kregen een dub bele kassabon. Eentje moesten zij voorzien van naam en adres en in een grote bus stoppen. Hieruit werd Egberts als winnaar getrok ken. Volgens Schuppert heeft de zaak bet tijdens die dagen 'heerlijk druk gehad'. Daarom zal op woensdag 1 oktober een vervolg hierop komen in de vorm van modeshows. „In to taal zullen er vijf modeshows ge houden worden die onder het nut tigen van een hapje en een drankje de laatste winterklcding tonen." Mensen komen volgens de eigen aar van de modezaak vooral naar zijn winkel wanneer ze echt iets no dig hebben. Verder kent Schuppert veel vaste klanten. „I-Iet gebeurt maar weinig dat mensen niet ge slaagd mijn winkel weer uitlopen. Dc gezelligheid van een kopje kof fie tijdens het uitzoeken is hierbij ook zeer belangrijk. Mensen blij ven komen waar zij zich het pret tigst voelen," Anton Vree Egberts is de winnaar van de hoofdprijs die Schuppert Mode uitschreef. F0to; pctcr Buithuis Ondergetekende verleent de Stichting Kinderboerderij Dondertman de machtiging omeenmalig f. vanzijn/haarrekeningafteschrijven. Bankrekeningnummer: Postbankrekeningnummer: Naam en voorletters: Adres: Postcode en woonplaats: Datum: 1997 Handtekening: Deze bon uitknippen en inleveren of insturen naar het Holtens Nieuwsblad, Kerk- hofsweg18,7451 BG Holten of VVV Holten, Dorpsstraat 27,7451 BR Holten co Almelo werd in de arm geno men voor het definitieve ont werp. Soweco zorgt tevens voor dc bouw en een vaste beheerder, die bijgestaan wordt door (een) vrijwilligers). De stichting is nog op zoek naar vrijwilligers. Belangstellenden kunnen zich voor nadere informatie wenden tot de VW (telefoon 36 15 33). Van de huidige opstallen zal het merendeel verdwijnen, de kin derboerderij bevat straks één groot nachtverblijf annex op slagruimte. Ook komt er een kiosk met toiletvoorziening en een speeltuin met tien (nieuwe) spcelelementen. Bij de kiosk een terras, ernaast parkeerruimte. Met de kiosk wordt volgens Van Schooien eveneens ingespeeld op de klacht dat Holten welis waar een prachtig fietspaden net heeft, maar dat daarlangs amper gelegenheden zijn om iets te drinken of een ijsje te eten. „De kinderboerderij is ook geschikt voor het houden van kinderver- jaardagen, om gewoon eens met de kinderen een bezoekje aan te brengen of voor een eduactief uitstapje van schoolklassen." Het deels beboste terrein, waar op enkele wandelpaden worden aangelegd, wordt tevens voor zien van een czehveide en een flinke, vrij toegankelijke ruimte voor klein- en pluimvee. Van de op dit moment aanwezige die ren, wordt een deel gehand haafd, diverse nieuwe aange schaft. Dc investeringskosten van de kinderboerderij zijn begroot op ruim vier ton. Alleen al de bouw van het centrale nachtverblijf kost een ton en met de grond werkzaamheden, de aanleg van nutsvoorzieningen en speel toestellen is zo'n 104 duizend gulden gemoeid. Dan is er nog de grondaankooop en zaken als sloopwerkzaamheden, groen voorzieningen en het plaatsen van een afrastering. Een aan zienlijk bedrag al met al en reden De bouw van de kinderboerderij aan de Mr. Bosweg gaat definitief van start. Voorzitter van de binnenkort opgerichte Stichting Kinderboerderij Dondertman is Eb van Schooten. De wethouder van Gemeentebelang heeft de functie op persoonlijke titel aanvaard. Met het project is een inves tering van ruim vier ton ge moeid. Een aanzienlijk be drag en brede steun van ge meente, sponsors en particu lieren is derhalve onmisbaar. De gemeente heeft inmiddels steun toegezegd en ook on dernemend Holten toont zich positief. Met medewerking van het Hol tcns Nieuwsblad start de stich ting deze week met een actie onder de Holtenaren. Door het invullen en inleveren van de bon, kan men de stichting een malig machtigen een bedrag af te schrijven van zijn rekening. Initiatiefnemer van dc kinder boerderij is Ab Paalman (60). Paalman woont aan dc Mr. Bos weg, tegenover het 2,5 hectare grote terrein waarop het project gerealiseerd wordt. „In het huis waar vroeger de familie Don dertman woonde. Heel veel mensen kennen die naam nog, vandaar die keuze." Verscheidene jaren al wijdt Paal man er zich aan zijn grote hob by: het houden van dieren, waar onder damherten, struisvogels, schapen, pauwen, varkens en wat kleinvee. Voor de jeugd bouwde hij enkele speeltoestel len en legde ook een crossbaan tje aan. „Ik ben gek van kinderen", al dus Paalman, die flink succes boekt met de speelvoorzienin- gen. „Dc kinderen komen echt overal vandaan: uit de buurt, uit Holten zelf,- de andere buurt schappen en ook van de cam pings." Geruime tijd al speelde Ab Paalman met de gedachte om zijn liefhebberij om te zetten in een professionele kinderboer- r i i i i derij, waarvoor hij het dagelijks beheer uit handen kon geven. „Het verzorgen van de dieren en alles wat daarbij komt kijken, plus het onderhoud, is niet niks. Een dagtaak en dat wordt me langzamerhand te zwaar. Zo af en toe een handje uitsteken doe ik natuurlijk wel." Paalman is dolblij dat hij zijn droom vol gend jaar verwezenlijkt ziet. Toen hij de Splodcr wethouder Van Schooten van zijn plannen op de hoogte bracht, kwam de zaak in een stroomversnelling. Van Schooten: „Zo'n voorzie ning past perfect in het beeld van het snel groeiende agrotoc- risme. Bovendien is de locatie daar een juweeltje! Mooier krijg je 't niet." En Paalman: „Nu al stappen hier jaarlijks veel fiet sers af, verrast door wat ze aan treffen. Even pauzeren, een broodje eten en de kinderen laten spelen." Ook de VW reageerde posiüef, beschouwt de kinderboerderij als een uitstekende en ook zeer welkome aanvulling op het toe ristisch/ recreatief voorzienin genniveau van Holten. Het ter rein aan de Mr. Bosweg ligt bovendien aan een druk bere den fietsroute en zeker is al dat de vlakbij gelegen ANW- B-Neerdorproute zodanig wordt aangepast, dat deze straks langs de kinderboerderij loopt. De routes zijn zeer populair, óók onder toeristen die bijvoor beeld in de Sallandshoeve ver blijven. Om de kinderboerderij extra te promoten, zal de VVV te zijner tijd tevens arrangemen ten samenstellen. Op initiatief van Van Schooten werd een werkgroep (binnen kort stichting) gevormd - Sowe- Ab Paalman (links) kreeg direct bijval van Eb van Schooten voor zijn plannen om een kinderboerderij te realiseren in Espelo waarom het project met de mi nimaal noodzakelijke voorzie ningen wordt opgestart. De kin derboerderij wordt voorts in fa sen gerealiseerd. In een volgen- pland en wordt de kiosk vervan- de fase staan de bouw van gen door een volwaardige kanti- volières, een apart opslagge- ne. bouw en een uitzichttorentje ge- Om het project van de grond te Om mensen kennis te laten maken met de bibliotheek houdt de openbare biblio theek aan de Rörikstraat in de maand oktober een leden werfactie. Wie zich in laat schrijven tijdens de actie krijgt een abonnement tot 1 januari 1999, dit is zo'n twee tot drie maanden langer dan normaal. Jeugdleden (tot 18 jaar) ontvangen bij aanmelding een attentie, voor deze groep is een abonnement gratis. Velen denken dat de bibliotheek voor kinderen pas in beeld komt vanaf groep drie, wanneer ze leren lezen. Dat is volgens de bieb een gemiste kans. Er zijn voor jonge kinderen veel leuke en bijzondere prentenboeken te Anton Vree Egberts heeft de prijs gewonnen die Schuppert Mode vorige week uitloofde. Hij kon kiezen uit een reis naar Londen, Parijs of naar enkele Belgische steden. Maar Anton bedankte hiervoor, omdat hij niet van reizen houdt. Als alter natief werd hem daarom een kledingcheque van 450 gulden aangeboden. leen. Door kinderen voor te le zen stimuleert men niet alleen de taalvaardigheid en de sociale en emotionele ontwikkeling van kinderen maar ook waarneming en cratieve vaardigheden. De bibliotheek is er voor ieder een. In feite een soort open huis, waar jong en oud kan binnenlo pen om de krant te lezen, boe ken in te kijken en/of te lezen of om informatie kan vragen. De bibliotheek heeft folders, bro chures, evenals knipselmappen met knipsels over maatschappe lijke en politieke onderwerpen en over schrijvers en boeken. Verder zijn ook cd-roms, cd's en videobanden. Tijdens de Kinderboekenweek van '1 tot en met 11 oktober is het thema 'Tijdmachine. Boven dien wordt in deze week het beeld onthuld. De eerste maand van het nieuwe jaar is het in Overijssel peutermaand in de bibliotheek. De openingstijden van de bi bliotheek zijn van maandag en vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur en 18.30 tot 20.30 uur; Woens dag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.30 uur; Zater dag van 10.00 tot 12.00 uur. krijgen, is een breed draagvlak onder de Holtense gemeen schap van groot belang. Ge meente en ondernemend Hol ten (inclusief dc recreatiebedrij- ven) staan zeer positief tegen over het initiatief. B en W hebben zich bereid verklaard om de eerste vijf jaar garant te staan voor de loonkosten en overwegen tevens om geduren de diezelfde periode borg te staan voor eventuele exploita tietekorten. Het voorstel komt aan de orde tijdens de begro- tingsraad (10 november). Ook van diverse andere kanten is sponsoring toegezegd. Sommi gen dragen enkel financieel bij, anderen steunen het project fy siek met het uitvoeren van werk zaamheden. De veiling op het Splose volksfeest bracht on-

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 9