rrïïiGtic Plan Dijkerhoekseweg over de gemeentelijke finishlijn Herfsttoertocht weer als vanouds Hotte» nieuwsblad f Bloemenmarkt in najaar slaat aan Ondertekening convenant geeft nieuwe milieuregels OPEN HUIS ONDERNEMERS- BEURS MARKELO Kortingskaarten voor Gospelgroep Rejoice WffNSmEÏÏKERKj U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint OBS Dijkerhoek: Floralia Kinderboekenweek over de tijdmachine IN DIT NüWINIER iloltens Nieuwsblad DONDERDAG 25 SEPTEMBER De Gospelgroep Rejoice geeft ook dit jaar weer in samen werking met de Holtense Handelsvereniging een kor tingskaart uit. De actie duurt van 1 oktober tot en met 31 De hele kaart kost een tientje. In totaal staan er 44 advertenties op waar per advertentie korting op een artikel wordt gegeven. Ge middeld is erin totaal 185 gulden aan korting. Vorig jaar werd de kaart voor het eerst geïntroduceerd. Dat bleek zo'n succes dat deze actie dit ja-, wordt voortgezet. Ook zijn de aanbiedingen nog beter dan vo rig jaar. Op 1 oktober gaan de leden van Rejoice 's avonds langs de deu ren om de kaart te verkopen. Diegene die niet thuis zijn, kun nen de kortingskaart kopen bij Suzan's Haarmode of drukkerij Heussinkveld. De opbrengst komt geheel ten goede voor de aanschaf van nieuwe instrumen ten en nieuwe kleding van Rejoi- als geslaagd worden De Bloemenmarkt in het najaar beschouw. Voor het eerst werd een bloe menmarkt gehouden in het I najaar naast de tradiontione- j le markt in het voorjaar. Niet dat de Smidsbelt bomvol kleurige en fleurige bloemen stond, maar afgelopen zaterdag was voor de liefhebber genoeg te koop en te zien natuurlijk. Naast kramen vol bloemen wa ren ook onder meer de Nier- Hans Verkerk Keukens heeft deze week een spectaculaire halfgeld-actie. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nü koopt, krijgt u van Hans een echte Kroonkeuken voor de helft van de door de leverancier aan bevolen adviesprijs! Kom nu snel écht geld verdienen en vraag naar de snelle beslisserskorting. Wij garanderen u de beste keu ken en het beste ontwerp voor de beste prijs! DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND ENSCHEDE OSSENBOER 32 - 053-4321261 RUSSEN AMBACHTSTRAAT 19 - 0548-515757 stichting en de Hartstichting aanwezig met een stand. Veel bezoekers gingen daar ook even een kijkje nemen. Bij de Nier stichting kon men meedoen aan een prijsvraag. De winnaar was j. van de Berg (waardebon van honderd gulden). De tweede prijs was voor J. van de Kruk (electrische waterkoker). Ook 's avonds was het gezellig tijdens de Naosommeraomd. Niet dat er heel veel publiek was, maar de hapjes en drankjes vonden gre tig aftrek. Ook zorgde een coun try dansgroep voor de nodige sfeer. Kinderen konden paard rijden op een pony van manege Stal de Eik. Ook het weer was prima, 's Morgens was het nog Iris. Maar verder was het de heel dag droog en was de zon regel matig te zien. Niet blij met dienstregeling De gemeente Holten is niet blij met de nieuwe dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen van '1998. De stoptrein tussen Deven ter en Enschede rijdt straks niet meer. Reizigers moeten dan over stappen in Almelo. „Dat vinden we heel jammer", reageert burge meester D.J. Verhoeven. „Het wordt ons ook gewoon opgelegd door de NS terwijl het al volgend jaar ingaat. We hebben geprotes teerd, maar veel zal het wel niet hel pen." Als lezer van het Ho!tens Nieuwsblad daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Abonnementsprijs f 77,10Losse nummers f 1,65 De Gewestelijke Land- en Tuinbouw Organisatie Hol ten (GLTO) heeft afgelopen maandag met burgemeester D.J. Verhoeven van de ge meente Holten een conve nant ondertekend. Het papier geeft algemene ge dragsregels aan waar agrariërs in de gemeente Holten zich aan moeten houden. Het ondergete kende convenant vloeit voort uit het ammoniakreductieplan (ARP) dat ook in gemeente Hol ten van kracht is. Het vertelt agrai ërs hoe voorzichtig ze meststoffen moeten toepassen. Daarnaast geeft het regels over gewasbeschermingsmiddelen die langs bossengebruikt wor den. Verder mogen geen hande lingen verricht worden die bo- Namens de Glto Luggenhorst er op Henk bchepenboer dat burgem als agrariër Dirk D.J. Verhoeven het ondertekent. Het huidige verkeersplan voor de aanpassing van de Dijker hoekseweg in Dijkerhoek is met grote meerderheid door de gemeenteraad goedgekeurd. Het is nu aan Provinciale Staten het voorstel nader onder de loep te nemen. Alleen D66 en PvdA behielden toch hun bedenkingen over het plan. aan gevaarlijke wegen geeft. Plekken waar zich zware onge vallen voordeden, krijgen dit embleem opgeplakt. Dc Dijker hoekseweg is geen provinciale weg en wordt hierop niet beoor deeld. Het is volgens hem dan ook moeilijk uit te zoeken hoe het met de daadwerkelijke vei ligheid staat. „Natuurlijk is bet gevoel van gevaar niet weg te vegen, maar het aanleggen van die malle drempeltjes hoeft geen 250 duizend gulden te kosten," vindt de fracticvc Het plan voorziet in drie kruis punten die verhoogd zullen worden. Daarnaast moeten fietssuggestiestro- ken visueel de weg vernau wen. Deze stroken krijgen op de verhoogde kruispunten een rode coating om de kom- functie van Dijkerhoek te ver sterken. Bij de aansluiting op de Deven- terweg komt een middengelei der, waardoor er meer overzicht op dc verkeerssituatie ontstaat. Tenslotte komen langs de Hak- parkeerplaatsen. l.A. Markvoort kertsweg ar het begrote geld van •t miljoen precies blijft. „Een financiële onderbouwing van het voorstel is mij onbe kend. De kosten van de aanne mer zijn wel heel toevallig 250 duizend gulden, zoals daarvoor is gereserveerd." Markvoort denkt zeker dat er iets moet gebeuren aan de verkeersveilig heid op de Dijkerhoekseweg, maar vindt daarnaast een verbe tering van de gezelligheid ook belangrijk. Alhoewel daar geen extra geld voor moet worden uitgetrokken. Maar hij is niet dc enige die bezwaren tegen het verkeers plan heeft. Ook D. van der Tor re (D66) kan zich niet goed vinden in bet voorstel. „Het is onnodig dat er zoveel geld wordt: gestoken in dit project. Daar is volgens ons de prioriteit t:c laag voor. Een sobere aanpak past hier veel beter," geeft Van der Torre aan. Hij blijft het vreemd vinden waar de nood zaak voor dit plan vandaan komt. „Er is een enquête gehou den onder de mensen. Hieruit: is gebleken dat er te snel gereden wordt. Dit is een subjectieve conclusie waar je zeker rekening- mee moet houden. Maar meer objectiviteit is belangrijk. Er zi|n namelijk geen snelheidsmetin gen gedaan." Van der Torre zei dat de provin cie zogenaamde black points De aantijgingen van Markvoort dat Van der Torre alleen iets wil doen wanneer er een ongeval heeft voorgedaan, wuift dc D66'er weg. „Dat heb ik niet zo expliciet bedoeld, maar het is wel een objectief gegeven waar mee je een goede indicatie in handen hebt." Toch vraagt Van der Torre zich af hoe gevaarlijk de weg nu eigenlijk is: „Ik heb de weg met de fiets bereden, maar in die tijd slechts twee auto's voorbij zien komen." Wethouder Van Schooien wees alle kritiek van de hand. „Om elke partij in dit voorstel tevre den tc stellen is moeilijk. Daar voor lopen de meningen te ver uiteen. Ik vind het een goed onderbouwd voorstel, waarbij die 250 duizend gulden zeker niet zomaar uit de lucht, komen vallen." Volgens hem is het ab soluut niet zo dat dc gemeente de geldbuidel voor de neus van aannemer Krekel heeft laten hangen, zodat deze daar een mooi plan voor kon bedenken. Ook burgemeester D.J. Verhoe ven was het hier mee eens. „Die kwart miljoen is bedoeld als lei draad en dat het precies uitkomt met het bedrag dat de aannemer denkt te gaan besteden, klopt niet. Kijk maar eens naar posten als onvoorziene kosten die hier in zijn opgenomen. Het is zeker niet tot de laatste gulden door Krekel uitgerekend. Wel is vast gesteld dat we er niet overheen willen gaan." Zaterdag 27 september v.a. 13.30 uur Bij recreatiepark „De Tolplas" te Hoge Hexel. Méér info: verder in deze krant De openbare basisschool Dij kerhoek houdt op vrijdag 26 september haar jaarlijkse Floralia. Oud-directeur J. Kroon nam het idee om in school een bloemententoon stelling te houden in 1967 mee naar Dijkerhoek. Dit jaar is bet voor de dertigste keer dat deze tentoonstelling wordt gehouden. De afgelopen jaren hebben kinderliedjes, spreuken en gezegden cn landen als onderwerp voor de bloem stukken gediend. Dit jaar heeft de school een Foster Parents- kind geadopteerd. In dit ver band is als titel voor de bloe mententoonstelling dit jaar ge kozen voor het onderwerp 'Derde Wereld'. Leerlingen uit de hoogste groep hebben een eigen stand ge maakt, waarin de buurtschap kennis kan maken met Marvin Tumapang uit de Filipijnen. Naast dc bloemen zijn er na tuurlijk tal van spelletjes, een rad van avontuur cn 's middags een kleine rommelmarkt. Ook de Bond van Plattelandsvrouwen uit Dijkerhoek is op de Floralia aanwezig. De opbrengst is ter dekking van dc kosten van de uitgaven van de Ouderraad van de school. De leerlingen van de school zul len in de loop van het jaar met tal van acties trachten bet geld voor Marvin bij elkaar te krijgen, Dc openinstijden van De floralia zijn: vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur; 's avonds van 19.00 tot 21.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Met 335 deelnemers mag de Herfsttoertocht weer als een succes worden beschouwd. Foto: Peter Koehorst De Holtcrbcrg Herfsttoer tocht werd voor het eerst af gelopen weekend met een classificatie van twee sterren gereden. Met 335 deelnemers kan dit als een succes worden gezien. De fietsers konden kiezen uit de drie afstanden: tachtig, 110 en 150 kilometer. Vooral de laatste twee waren erg in trek. Een fietsgroep uit Breukelen deed ook mee aan de toertocht. Vol gens secretaresse Pasman van de Wielervereniging Plolten wa ren zij bewust hiervoor naar de Noteer alvast in uw agenda 17-18-19 oktober a.s. Locatie: „De Haverkamp" Stationsstraat Markelo Salland Hoeve gekomen. Deze club zijn echte fanaten en fiet sten dan ook na de Herfsttoer tocht terug naar Breukelen. Omdat de organisatie in handen lag van Wielervereniging Hol ten, deden aan de toer maar weinig Holtenaren mee. „Onze leden stonden bij de weg het verkeer te regelen, de tocht van wegwijzers te voorzien en meer van dat soort dingen. Met veer tig man waren wij hiermee druk in de weer zodat zij zelf niet mee konden doen," maakt Pasman duidelijk. Dc overkoepelende landelijke; fietsunie NFTU heeft dc Hol- terberg Herfsttoertocht geclas sificeerd met twee sterren, wat het hoogst mogelijke is. „De NFTU deelt nul, een of twee sterren uit aan fietstochten. Hieraan zijn zeer strenge eisen aan verbonden," vertelt de se cretaresse. Zo checken vertegenwoordi gers van de fietsunie onder an dere de kwaliteit van de EHBO, de bewegwijzering en of de rou te ook over binnenwegen gaat. Zij doen dit aangekondigd maar ook onaangekondigd, zodat zij tot een objectief oordeel kun nen komen. Het fietsseizoen ging gaai ber. Da: tochten. verem- og door tot half okto- ia beginnen de veld- mountainbikes wordt dan het ruigere gebied bereden. Het Is van 1 tot en met 11 oktober weer Kinderboeken week. Het thema van deze week is 'Tijdmachine'. Maandag 6 oktober is bedoeld voor kinderen vanaf 6 jaar. Kin dertheater Kieleknots presen teert tussen 15.30 cn 16.15 uur ter gelegenheid van de Kinder boekenweek de voorstelling 'Jo ris en het zwarte luik'. Kaartjes kosten 2,50 gulden en zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar. De verkoop begint op vrijdag 19 september. Maximaal honderd kinderen kunnen de voorstelling bijwonen. Tijdens de voorstel ling is de jeugdafdeling gesloten. Woensdag 8 oktober is voor kinderen tot 8 jaar. Tussen 13.30 en 14.00 uur leest mevrouw Van Iperen voor vertelt. Na afloop ontvangen de kinde ren een kleurplaat. Zij kunnen meedoen aan een kleurwed- strijd. De kleurplaten moeten uiterlijk maandag 20 oktober in geleverd zijn. Tijdens de Kin derboekenweek is er een ten toonstelling van bekroonde boeken en boeken, die gekozen zijn door de Kinderjury. Priscilla De gereformeerde vrou wenvereniging Priscilla be staat al vijftig jaar. De leden houden zich vooral bezig met bijbelstudie. Lees meer op pagina 3 Rouwenhorst Garagehorst is al zeventig jaar in Holten actief. Dat moet worden gevierd na tuurlijk. Zie pagina 3 Bosschool De Bosschool in Espelo wordt binnenkort officieel heropend. Iedereen is van harte welkom tijdens het Open Huis. Lees pagina 5 Kinderboerderij Iedereen die de nieuwe kin derboerderij een warm hart toedraagt moet niet verge ten het verhaal te lezen. Zie meer op pagina 9 Homeopathe Annemarie Tuitert begint in Holten een nieuwe praktijk homeopathie in dc klassieke wijzen. Een verhaal op pagina 15 Natuurdiorama De dagen voor blinden en slechtzienden in het Na tuurdiorama waren een groot succes. Zie pagina 15 Bloedafname Rode Kruis De plaatselijke afdeling van het Rode Kruis houdt op maandag 29 september weer de halfjaarlijkse bloedafna- me-avond. Dagelijks worden grote hoeveelheden bloed en bloedproducten gebruikt om mensen nieuwe levenskan sen te bieden. In Nederland is een tekort aan bloeddonoren, dus iedere nieu we donor is van harte welkom. Gezonde personen tussen de 18 tot 70 jaar oud kunnen zich aanmelden als donor in de sporthal 't Mossink tussen 18.30 en 21.00 uur. Vooraf ondergaat iedere donor ter bescherming van hem/haar zelf een kleine medische keuring. Voor infor matie kan men bellen met 36 26 20. Maandag waren er wolkenvel- i en hoge sluierbewolking en s het vrij zonnig, de wind was matig (kracht vier) en kwam uit het zuidwesten. Een frontaal systeem (warmtefront) boven Engeland en de Noordzee veroor-zaakte veel hogere sluierbewolking waarde zon soms moei te mee had, en scheen ze af en toefletsaan de hemel. Dinsdag was een fraaie nazo merdag, het was vrij zonnig en was er mindersluierbewolingzodatdezonfeller kon schijnen. Ookmochtdetemperatuur er zijn met 22.6'C. Dit mooie weer werd veroorzaakt door een zuidwes telijke stroming die droge, vrij warme en lichte onstabiele lucht aanvoerde, 's Avonds tijdens zonsondergang konden we een mooi avondrood aan schouwen. Met het opkomen van de maan begon de maansverduistering, maar dit konden we helaas niet zien in verband met veel sluierbewolking. Rond 21.00 uur was de maansverduis tering wazig te zien, later was goed te zien dat de schaduw van de aarde zich weer van de maan af schoof. Rond 22.30 uur was de maan weer geheel te zien; dit was de laatste totale maans verduistering van deze eeuw. Woens dagmorgen wolkenvelden en gere geld zon. In de middag ging de zon helemaal schuil achter de bewolking, en bleef het droog. Dit had te maken met de scheiding tussen warme lucht in het zuiden en koele in het noorden en lag in de vorm van wolkenvelden boven midden-Nederland, de wolken velden verplaatsten zicht nauwelijks. Donderdagmorgen waren er veel wolkenvelden die overdreven, 's Mid dags waren er meer opklaringen en hadden we perioden met zon. De maximumtemperatuur werd 21,4'C. De wolkenvelden hadden te maken met de eerder genoemde scheidings lijn, er. waren de verschillen in tempe- 1 groot te noemen. In het not d het n r dan 17.0'C. terwijl het in het zuiden 25.0'C v onder meer in Maastricht. Vrijdag was een aardige nazomersedag, en wis selden bredere opklaringen en wol kenvelden elkaar af, ook was er flink wat zon. Er stond een matige noord oostelijk wind (kracht drie). Een rug van hogedruk bevond zich boven ons land en zorgde voor het aardige weer. Met een matige noordoostelijke stro ming werd geleidelijk heldere, koele en drogere lucht aangevoerd. Wel maximumtemperatuurvan 18.3'C. Zaterdagochtend starte koud met een minimumtemperatuur van 3.8'C. In Espelo was het nog wat kouder met 2.5'C. daar kwam zelfs grondvorst voor, verder was het eerst zonnig. Verder op de dag waren er stapelwol ken en was er periodiek zon. De rela tieve luchtvochtigheid bedroeg 38 procent. Een rug van hogedruk lag vrijwel stationair boven het noord oosten van het land. Een noordooste lijke stroming voerde heldere en aan vankelijk onstabiele lucht aan. Zon dag was een fantastische najaarsdag met veel zon, alleen tegen de middag enkele stapelwolken die later weer verdwenen en was het verder op de middag onbewolkt en zonnig. Dit fraaie weer hadden we te danken aan een hogedukgebied met het centrum boven de Noordzee en lag vrijwel stil en deze zorgde voor het rustige weer. De maximumtemperatuur kwam uit op 17.9'C. Meteo Holten, Freddie Paalman

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 1