'Het is een kwestie van goed luisteren naar je eigen lijf 'overlast' markt Keurige resultaten jeugdige atleten Enthousiasme in N a tuur diorama Karters niet ontevreden HOLTEWS NIEUWSBLAD Annemarie Tuitert begint klassieke homeopathiepraktijk 1 Bos hl OU 111 C A VQOt Klassieke homeopathie is voor mensen een wazig begrip. Het roept een beeld op van een Kleusien uut Zalk die met kruiden in de \v eer is of een Yomanda die de hogere sferen aanspreekt. Niets van dit alles is waar. Annemarie Tuitert laat dat straks zien wanneer zij op 7 oktoberhaar praktijk opent aan de Pastoriestraat 12. mensen draaien mee in een 24-uurs economie. Alles moet vlug, vlug. Extra aandacht problemen als bijvoorbeeld ziekten schiet er dan vaak bij in,'" maakt Annemarie duidelijk. Klassieke homeopathie wil juist deze aandacht terug hebben. Pa- moeten eerst de tijd ne men naar hun eigen lichaam te luisteren. „Wanneer je hoofd pijn hebt, wordt vaak naar een lijnstiller gegrepen. Maar dit ast niets op. Met verdrukt alleen iet signaal dat het lichaam aan je reeft." Volgens Tuitert kan dit ap den duur juist tot een verho- dc pijn lijden, omdat de wrzaak niet wordt weggehaald lichaam je blijft proberen te waarschuwen. .Klassieke homeopathie is ont- lekt door Samuel Hahneman. in plaats van een sterker medi- :rdunde hij de iplossing juist. Hierdoor ver- Iwencn de bijwerkingen terwijl 1c genezende kracht overbleef ersterkt werd," vertelt Tui- Hahneman keek eerst naar wat de oorzaak van de pijn was :n zocht daar het goede middel Dij. Innemarie vertelt dat het luistc- naar je eigen lichaam karak- .tiek is voor de klassieke ho- neopathie. „De gewone home- ipathie schrijft je een algemeen niddeltje voor dat bijvoorbeeld lelpt tegen hoofdpijn. De klas- ;ieke versie kijkt eerst naar de lersoon zelf en zoekt uit wat de orzaak is. Dan pas weet je echt ■■elk specifiek medicijn die pcr- oon nodig heeft." ien consult van Tuitc-rt bestaat an ook vooral uit het luisteren de problemen van de pa- Uitzoeken waar de kern )it laatste is zeker van belang idat in het begin vaak het 'oei naar boven komt dat de chandeling niet helpt. „De al- thelc conditie zal eerst verbete- n, maar de lichamelijke klach- n verdwijnen pas als laatste.," egt Annemarie. „De klachten zelfs erger worden tij- ens de behandeling, maar dat is :en goed teken. Het is een Annemarie Tuitert gaat binnenkort van start allemaal uit d :t een klassieke homeopathiepraktijk. teken van kracht dat het lichaam bezig is de ziekte weg te wer ken." De gebruikte medicijnen komen de natuur. Dat kun- ïn mineralen zijn, maar ook ttracten uit het planten- of die nrijk. >c praktijk aan de Paste ordt gedeeld met René van elzen die magnetiseur is. Daar- aast zijn ook Toutch for He alth-specialist Suzanne de Lange en sportmaseuze Jolande Ach terkamp aanwezig. „Het is een woonhuis waar René de garage Het Teatn kartplaza Nijver- dal, met veel Holtensc leden, heeft afgelopen zondag weer een wedstrijd gereden in Em- volgorde van rijders: eerste r Roald Rakers, tweede rij- Yvonne Vlogtman, derde r Koen Visschedijk, vierde r Roald Rakers en vijfde r weer Yvonne Vlogtman. 9.30 uur begon de kwalifi- training. Yvonne zou deze rijden, zij kon niet verder komen dan een 34ste startplaats. Na later bleek reden alle Biz- karts achter in. Dit: komt door dat dit: circuit veel zeer korte bochten heeft en dat de Biz-kart daar niet echt ideaal voor is. Bij de start stonden ze dus op de 34se startplaats. Roald had een zeci goede start en wist direct al enkeie plaatsen te pakken. He laas werd hij er in de eerste bocht uitgedrukt. Het team ging als 44ste weer verder. Na enige tijd had Roald de 25ste plek alweer te pakken. Hij gaf het stuur toen over aan Yvonne die als 26ste in de baan. Zij gaf één uur en driekwartier later het stuur over aan Koen op een negentiende plaats. Koen reed anderhalf uur zeer goed en wist zich op te werken naar een zes tiende plaats. Als één na laatste rijder kwam Roald in de baan. Hij kreeg een ongelukje onderweg en kwam twee keer de pits in omdat hij dacht dat de as van de kart krom Dit bleek niet het geval te zijn. Ze zakten terug naar een 21ste plek. Yvonne reed de wed strijd uit en wist als negentiende over de finish te komen. Al met al best een goede presta tie te meerde verwachtingen niet zo hoog waren op dit circuit. heeft verbouwd. Er zijn twee- behandelkamers en een wacht ruimte aanwezig," vertelt de nieuwbakken homeopate. Ze denkt dat er veel belangstel ling voor bestaat in Holten. Toch doet ze het in het begin rustig aan. Ze wil eerst aanvoe len hoe het gaat en hoeveel tijd iedere patiënt afzonderlijk nodig heeft. Annemarie begint daar om met een tweewekelijkse praktijk en ziet daarna wel weer. Omdat klassieke homeopathie veel tijd kost, is het belangrijk dat patiënten ook echt een be handeling willen. „De- eerste kennismaking is een gratis half uur. In deze tijd vertel ik wat homeopathie- inhoudt en of ze- het ook echt willen, want dat is erg belangrijk voor het slagen van de behandeling," Volgens Annemarie is het kwes tie van goed luisteren naar je eigen lichaam. „Je kunt je eigen genezer zijn, maar daar moet je wel de tijd voor nemen. Dat is niet eenvoudig, want veel men sen zijn het verleerd." Wat scholing betreft zir her wel goed bij de homeopaat. „Eerst heb ik hiervoor drie jaar in Al melo gestudeerd. Daar heb ik vooral de theorie geleerd." An nemarie ging daarna drie jaar naar Rotterdam waar een home opaat zelf les gaf. Deze man leert zijn studenten de praktijk die niet in boeken te vinden is. Door zelf te ervaren in een groep, hoe je je zelf en elkaar kan helpen genezen. De behandelingen worden niet vergoed door ziekenverzekc-rin- gen, zodat patiënten alles zelf moeten betalen. Maar volgens Annemarie hoeft dat geen pro bleem te zijn. „Wanneer je het echt wilt, dan kun het ook op brengen. Zelfs mensen met een minimuminkomen presteren het om de behandelingen te kunnen betalen." Om belangstellenden de moge lijkheid te geven meer aan de weet te komen over homeopa thie en andere alternatieve ge neeskunde, houdt Annemarie met de andere alternatieve gene zers aan de Pastoriestraat op 12 november een voorlichtings avond. Dit zal plaatsvinden in dorpshuis De Boschkamp. Voor meer informatie over klas sieke homeopathie of wie een behandeling wil aanvragen kan bellen met Annemarie Tuitert, telefoon 36 38 01Faxen is ook mogelijk via dit nummer. Het echtpaar Henk Nijhuis en Marie Slijkhuis dacht een mooie rustige zaterdag te hebben uitgekozen voor hun trouw dag. Op het Smidsbelt worden normaal gesproken geen activiteiten gehouden. Laten ze nu net op hun trouwdag een bloemenmarkt houden. Echter geen nood want Albert van de Maat van Novalux boodt het kersverse stel vanwege de 'overlast' een bosje bloemen aan. Foto. Peter Koehorst Negen jeugdleden van de af deling atletiek van de SV Holten hebben afgelopen zaterdag deelgenomen aan een gras- baanwedstrijd op atletiekcom- plex het Maatveld in Almelo. Het betrof hier een meerkamp en een duizend meter. Bij de jongens B-pupillen behaalde Rob Marissink een keurige tweede plaats. Op de veertig meter sprint liep hij 7.1 seconden, bij het ver springen reikte Rob tot 3.39 meter terwijl hij zijn persoonlijk record bij het balwcrpen op 24.92 meter bracht. Op de duizend meter liep Rob naar een eerste plaats met een tijd van 3.42.4 minuten. Bij de meisjes behaalde Floortjc van Eijk op de meerkamp ook een tweede plaats achter haar rivale Annabel Kuiterd van Tion Enschede. Haar resultaten waren: veertig meter sprint in 7.0 secon den, verspringen 3.41 meteren bal- werpen 18.84 meter. De duizend meter werd door Floortje op haar naam geschreven met een tijd van 3.52.4 minuten. Laura Schimmel liep bij de A-pu pillen op de duizend meter naar een keurige tweede plaats met een tijd van 3.50.4 minuten hetgeen voor haar een verbetering van haar per soonlijk record betekende. Op de meerkamp liep zij op de zestig me ter sprint naar een tijd van 10.5 se conden, bij het hoogspringen haal de zij een hoogte van 1.05 meter en bij het kogelstoten wierp zij de ko gel naar 5.21 meter hetgeen ook een verbetering van haar persoon lijk record betekende. Bij de D-junioren deden Vincent Scholman, Gijs Marissink, Thijs Schimmel en Carlos Baltus heel goed mee. Vincent behaalde op de tachtig meter sprint een finale plaats en werd uiteindelijk vijfde met een tijd van 11.7 seconden. De speer wierp hij naar 18.94 meter en bij het verspringen kwam Vincent op 3.88 meter. Gijs Marissink behaalde bij het ver springen een finaleplaats en werd daar met 4.04 meter zesde. Gijs wierp de speer naar 16.74 meter en op de tachtig meter sprint liep hij 12.5 seconden. Op dc duizend me ter werd hij vierde in een tijd van 3.34.9 minuten. Thijs en Carlos be haalden dit keer helaas geen finale plaatsen. Thijs behaalde als resul taat op de tachtig meter sprint 12.7 seconden, bij het speerwerpen ging de speer naar 18.24 meter en bij het verspringen sprong Thijs naar 3.57 meter. Carlos liep de tachtig meter in 13.5 seconden en wierp de speer naar 16.82 meter. Bij het versprin gen kwam Carlos uit op 3.30 meter en de duizend meter liep hij in een tijd van 4.13.8 minuten. Bij de meisjes D-junioren liet Trienke Ymker zien dat zij lang zaam maar zeker terugkomt na langdurig geblesseerd te zijn ge weest. Haar resultaten mochten er wezen. Met speerwerpen behaalde zij met 12.34 meter geen finale plaats maar op de zestig meter sprint en bij het verspringen wel. Zij behaalde op deze onderdelen met respectievelijk 8.9 seconden en 4.36 meter (persoonlijk record., zeer verdienstelijke derde plaatsen. Op de duizend meter werd zij in een tijd van 3.48.2 vijfde. Ook Daphne Schipper gaat weer steeds beter presteren getuige het behalen van een finaleplaats op de- zestig meter sprint in 9.3 seconden en bij het verspringen. Bij het ver springen werd zij vijfde met een nieuw persoonlijk record van 4.' 4 meter. Op de duizend meter liep zij met een tijd van 4.00.6 naar dc acht ste plaats. Rondleiding slechtzienden slaat aan n het Natuurdiorama werd ('gelopen weekend voor het jerst een visueel gehandicap- (enweekend gehouden. Blin- jen en slechtzienden kregen e gelegenheid te voelen hoe acht bijvoorbeeld een hert [olgens eigenaar Kees Bos is hij |c enige die deze mogelijkheid fanbiedt. Door het grote succes jan dc dag is dc kans op een :rvoIg groot. Op zaterdag kwa len 21 slechtzienden een kijkje het natuurmuseum nemen en >ndag waren dat er dertig. Dok bij deze mensen kun je rst over kijken praten, alhoe- el zij dat met andere zintuigen ien zoals voelen en ruiken," :rtelt Bos. loe hij op het idee gekomen is m voor visueel gehandicapten kn speciale dag te houden, keft hij aan: „Een tijdje geleden wam een slechtziend meisje bij jiij die paard reed. Een ree prong voorbij maar deze kon ij niet goed bekijken. Daarom roeg ze af wat een hert nou fecies was en hoe deze voelt." de slechtziendenstichting arthlemeüs vroeg Bos of er lisschien belangstelling bestaat een soort voeldag. „Zij (aren zeer enthousiast over het re," geeft dc eigenaar aan. r belangstellenden kwamen Holten en omgeving, maar 'k mensen uit het westen wa- i aanwezig. Zij logeerden spc- aal hiervoor bij camping Dc herberg, zodat ze niets van spcctakcl hoefden te missen. „De rondleiding werd ge- bon in het: museum gehouden, "pmmigc goedziende bezoekers die toevallig ook aanwezig wa ren, sloten zich bij de groep aan. Zij wilden ook wel eens een hert of gewei vod™." Toch vindt Bos het geen goed idee om daarom de bezoekers altijd maar dc opgezette dieren aan te laten fakc-n. „Vroeger hadden we niets achter glas staan, maar verzamelaars namen dan veelvuldig voorwerpen mee. En wat dacht je van kinde ren met snoephanden of wan neer ze net een patatje zitten te eten." Dc kans is groot dat de visueel gehandicaptendag een vervolg krijgt. „We zitten t:c denken aan één keer per jaar, want dc bezoe kers waren erg enthousiast Over het idee." Het enthousiasme straalt niet alleen van Kees Bos af, ook de bezoekers genoten met volle teugen van de rondleiding. DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1997

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 15