1 éHolten mag niet kind van rekening worden9 Holtens Nieuwsblad, Titel Schutterskoning voor Albert Paalman My Right Thump wint Joop Wittermans-prijs Op de bres voor een betere zorg ZPC zwemt voor Foster Parents IS Wil Vogel: 'Dank voor prettige samenwerking' U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON GezinsdienstinN.H. Kerk Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 19 JUNI 1997 Z.P.C. Twenhaarsveld heeft afgelopen vrijdagavond voor het eerst met haar leden een sportzwemactie gehouden. De opbrengst van deze sponsorzwem was bedoeld voor het speciale clublid: de 11-jarige Alex Eduardo Iboy Ramirez uit Guatemala (Midden-Amerika). Alex is sedert 1996, toen Z.P.C. Twenhaarsveld haar 30-jarige bestaan vierde, als bijzonder lid van de vereni ging ingelijfd, hij werd na- melijik door de clubleden geadopteerd. De club cor respondeert met regelmaat met Alex. Om de kinderen nog meer te betrekken bij het goede doel werd de sponsoractie opgezet. Het bestuur was blij verrast met het resultaat. Al met al deden slechts 34 van de ruim 220 clubleden mee aan het zwemevene- ment. Aan het einde bleek dat de leden 1.494,15 gul den bi) elkaar gezwommen hadden. Dit betekent dat er voor bijna drie jaar een adoptie-geld verzameld werd. Een bijzonder goede start. Het hoogste sponsorbedrag werd verzameld door Melis- sa ten Velde. Zij zwom in zeventig baantjes a 25 me ter; voor een totaalbedrag van 112 gulden. De grootste afstand werd afgelegd door Lars van Zon, maar liefst 130 baantjes ofwel drie en een kwart kilometer. Hij werd op de voet gevolgd door Nicollc van Diepen die honderd baantjes zwom voor het goede doel. Z.P.C. Twenhaarsveld be dankte alle gulle gevers voor hun bijdragen en laat weten ook volgend jaar weer een sponsorzwemavond te wil len verzorgen. Ook dan zal de opbrengst ten goede ko men van het Foster Parents Plan. h0UD VAN KwaÜte Varmte Aandacht Tatsoen Ge£T ÖNSiUUUIHOEN W-M H O Lt E N „Na lang wikken en we gen heb ik besloten een punt te zetten achter mijn redactionele werkzaam heden voor het Holtens Nieuwsblad waar ik ruim tien jaar geleden begon en waarvoor ik, ondanks de paar jaar onderbreking in de dagbladjournalis tiek, met uitermate veel plezier gewerkt heb. Het besluit was derhalve moeilijk, maar weloverwo gen. Als ik terugdenk aan het afgelopen decennium, dan denk ik aan hard en onregelmatig werken, veel geregel cn geïmproviseer thuis, het inleveren van een stuk sociaal leven, ontelbaar veel en vooral plezierige feld zal ik dat missen, maar alles went. Het is ondoenlijk om ieder een persoonlijk te bedan ken, vandaar via deze weg. De samenwerking met ge meente, politiek, vereni gingsleven, instellingen, on dernemers, particulieren, met iedereen - Holtcnarcn en buurtschappers - is altijd even soepel cn plezierig ver lopen. Allen hartelijk dank daarvoor. In het licht van de gemeentelijke herindeling en het naderende goud voor deze krant (begin 1999 vijf tig jaar), wens ik 'het HNB' een voorspoedige toekomst toe met continuering van objectieve berichtgeving en waarborging van de o zo belangrijke lage drempel." uk gezelligheid. Ongctwij- Wil Vogel Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door 1 Naam Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Geelt op als abonnee voor het I Hollens Nieuwsblad o,M„ Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Adres Woonplaats per/aar ad 77.10 Abonnementsprijsf 77,10/Losse nummersf 1,65 Ook een delegatie van woon- en zorgcentrum Dicsscnplas nam vorige week deel aan de landelijke actie van verzorgingshuizen. Met als hoofdmotto 'Paars maakt het te grijs' boden zij evenals vele andere verzorgingshuizen een petitie aan waarin duidelijk werd gemaakt dat de zorgbehoeft harder stijgt dan het personeelsbestand cn dat er geld bi) moet om voldoende zorg te kunnen geven aan bewoners. Foto: Joke Oosrervelt Bram Wanrooy, Dennis Bij en, Bart Slot en Wouter Kors hebben een prijs van 3,5 dui zend gulden mogen ontvangen van de Joop Wittermans- Stichting. Met hun band My Right Thumb hebben ze met een gedailleerd plan de prijs binnengehaald. Ze zouden heel erg graag een demo op willen nemen in een professio nele studio. De demo (geluidsband om op te sturen naar zalen en pla tenmaatschappijen) die de band nu heeft is vrij primitief opgenomen en de geluidskwaliteit is te slecht om daar verder mee te kunnen ko men volgens de bandleden. In het begin van 1994 is de Joop Wittermans-Srichting opgericht. Deze stichting, genoemd naar een oud-leraar van het voortgezet on derwijs in Holten, reikt jaarlijks aan één of meer leerlingen een prijs uit. Wittermans was een zeer gewaar deerd leraar aan de toenmalige ULOschool en later de Scholen gemeenschap Holten. Om de herinnering aan de warme persoonlijkheid van Wittermans levend te houden, wordt door fa milieleden jaarlijks een geldbedrag beschikbaar gesteld. Het geld bedrag wordt in de vorm van een prijs uitgekeerd aan leerlingen van De Waerdcnborch, die een goed plan kunnen overleggen ter bevor dering van hun verdere studie. My RightThumb wil zich professi onaliseren. Dat betekent dat deze vriendenband, spelend puur voor het plezier, zich optimaal wil ver beteren. De grenzen, op muzikaal niveau, zijn volgens de jongens nog lang niet bereikt. Inmiddels oefent de band wekelijks; de bandleden zijn erg goed op elkaar ingespeeld; de band treedt regelmatig op en houdt ook zelf c Dat stadium is zo langzamerhand 'voltooid'. De volgende stap is om nog meer op te treden in de wijde regio met op den duur landelijke optredens (ookop festivals). In dat geheel is een platencontract een lo gisch vervolg. Om op dat punt te komen is een demo-tape van goe- De band My Right Thump heeft de prestigieuze Joop Wittermans-prijs gewonnen. Foto: joke Oosterveit de technische kwaliteit onmisbaar. De band My Right Thumb laat zich omschrijven als een flink aan de weg timmerende punkband. De band bestaat uit vier goede vrien den die elkaar kennen van De Waerdenborgh. Ze wisten van el kaar dat ze een instrument bespeel den cn na enkele gesprekken over muziek besloten ze eens samen te gaan spelen; dit pakte boven ver wachting goed uit. Fracties Holtense gemeenteraad in open brief aan Provinciale Staten: De gezamenlijke fracties van CDA, D66, PvdA en WD hebben in een open brief aan de leden van de Provinciale Staten van Overijssel hun standpunt over de herindeling bekend gemaakt naar aanleiding van de statencommissievergadering van 5 juni waarin werd besloten dat Wierden zelfstandig blijft. Holten en Rijssen zouden alleen overblijven. De fracties wijzen in de brief erop dat gemeenteraad zich steeds uitgesproken heeft voor een zelfstandig voortbe staan van Holten in Twente, maar zich verder wel inten sief beziggehouden heeft met de door Gedeputeerde Staten gepresenteerde herindelings- voorstellen. Wij willen u er op wijzen dat in september 1996 de gemeente raad (na de eerste optie voor een zelfstandig Holten), een algeme ne voorkeur heeft uitgesproken voor een herindeling met Mar- kclo, Dicpcnhcim cn Goor', al dus de brief. 'Naar aanleiding van de statencommissieverga dering van 5 juni, willen wij u er ook nog eens nadrukkelijk op wijzen dat de gemeenteraad van Holten zich tevens unaniem heeft uitgesproken tegen een fu sie van Holten met Rijssen al léén.' De aanwezigheid van Enter, in het door de meerderheid van de gemeenteraad (inclusief de wet houder Gemeentebelang) on derschreven herindelingsvoor- stel, is voor Holten een essentië le voorwaarde, 'Dit kan in onze ogen zelfs betekenen dat, als de kern Wierden niet bij Almelo wordt gevoegd, er een kleinere, zelfstandige gemeente Wierden, namelijk zonder Enter, resteert.' De motieven om unaniem afwij zend te reageren op een samen voeging met Rijssen alleen, en dus Enter als een essentiële voorwaarde in het gepresenteer de voorstel, te stellen, hebben de fracties in de volgende punten duidelijk gemaakt: De nood zaak van een evenwichtige nieu we gemeente, Holten, Rijssen en Enter. De plattelandsgebieden en -kernen van Holten cn Enter, ongeveer vijftienduizend inwo ners, ten opzichte van het indus triële meer stedelijk georiënteer de Rijssen met bijna 26 duizend inwoners. Holten met Rijssen met ongeveer achtduizend in woners ten opzichte van de rond de 26 duizend inwoners, betekent een aanschuiven van Holten bij Rijssen. Holten met Rijssen wil zeggen grotere soci aal-culturele verschillen die niet in evenwicht gebracht worden. Binnen de krachtige gemeente Holten, Rijssen cn F.nter, langs de A-l en oost West Corridor, met industrieterreinen in ont wikkeling in Holten, Rijssen en Enter dienen de industriële ont wikkelingen op elkaar afge stemd te worden, hetgeen beter lukt in één gemeente dan in concurrentieverhouding met Wierden (inclusief Enter). Het draagvlak voor een samenvoe ging van alléén Rijssen en Hol ten ontbreekt in belangrijke mate bij de plaatselijke bevol king. "Wij verzoeken u dringend bij de uiteindelijke besluitvorming met het bovenstaande rekening te houden en Holten niet het 'kind van de rekening' te laten worden', gaat de brief verder. 'Zeker niet nadat wij, ondanks de eerste optie van zelfstandig heid, twee varianten aanvaard baar hebben genoemd, namelijk Holten/'Markelo/Dicpenheim- /Goor en Holten/Ri)sscn met Enter.' In volle rust probeert halen. deelnemer aan het Koningsschieten de vogel In de N.H. Kerk wordt op zondag 22 juni om 9.30 uur weer de gezinsdienst ter af sluiting van het winterwerk gehouden. Tijdens deze dienst, i ds. Puzzeltocht in Dijkerhoek In Dijkerhoek wordt op zon dag 22 juni een fietspuzzel- tocht gehouden. De start is vanaf 10.30 uur tot 11.30 uur, bij molen De Hegeman. De fietstocht is ongeveer 29 kilometer lang. De kosten zijn tien gulden voor volwassenen, vijf gulden voor jeugd basis school cn kinderen beneden de 6 jaar kunnen gratis meedoen. Onderweg is er een middagstop, alwaar een portie patat en een bal gehakt wordt aangeboden. Bij slecht weer is de uitwijkda- tum 6 juli. J.W. den Hertog zal voorgaan, zal afscheid worden genomen van de kinderen van groep 8 van de kindernevendienst en zon dagsschool Holten. Alle kinderen van de zondags school worden om 9.10 uur bij de Boschkamp verwacht. Samen met enkele leidsters zullen ze dan naar de kerk gaan. Feest in De Schure Zoals elk.: jaar houdt Dc Schure het midzomcrnncht- feest. Dit jaar is dat op za terdag 21 juni. Dc Barbecue wordt om circa 20.30 uur aangestoken. Daarnaast zal aan het begin van de avond een bierproeftcst worden gehouden. Deelnemers moeten blind een aantal pil- seners proeven en het merk raden. Albert Paalman heeft sinds zaterdagavond de titel 'Schutterskoning van Holten 1997' op zijn naam staan. 39 schutters hadden zich voor dit jaarlijks vogelschietfestijn ingeschreven. Onder toe zicht van een erkend wapen handelaar die het schiettuig leverde, werd heel wat kruit verschoten. Gerrit Jan Scheperman haalde met het 65ste schot de kop van de vogel neer. De linkervleugel volgde daarna bij het 77ste schot van Henk Lammcrs. Albert Paalman legde honderd schoten later de rechtervleugel lam. Broer Pekkeriet knalde met het 185ste schot de staart neer. Al- bert Paalman maakte een eind aan de spanning door met het 359ste schot de romp naar bene den te halen. Goed voor dc titel, de wisselbeker en een aanden ken in de vorm van een minia- tuurschuttcr. Alle deelnemers kregen een vaantje ter herinne ring aan het Koningsschieten op 14 juni. „De deelname is dit jaar niet groot", zegt organisator Dick Jansen berustend. „Dat viel te verwachten, want kijk eens hoe slecht het weer vandaag is. Er zijn wel eens tegen de zestig inschrijvingen geweest, inclusief enkele dames. Die hebben het deze keer ook laten afweten." Maar de gezelligheid was er niet minder om. Toen om 19.00 uur het vogelschieten aanving, klaarde de lucht enigszins op. Er kwamen wat meer mensen het terrein op. Supporters zochten een warm plekje in de feesttent. Enkele gezinnen die pa aanmoe digden zaten geduldig te wach ten, zoals José Brinkman met haar kinderen Gerdi en Roy. „We gaan elk jaar kijken", ver telt ze. „Maar of Henk zich in dc prijzen schiet?. „Je moet echt geluk hebben", vindt Konings- schutter 1996 Koos Kolkman. „Het gebeurt maar een enkele keer dat je twee jaar achtereen Koningsschuttcr bent." Volgend jaar zijn er weer nieuwe kansen. Iedereen vanaf 18 jaar mag zich dan weer inschrijven. Want het organiserende team, met steun van sponsors, streeft er naar het traditionele Ko ningsschieten in ere te houden. Voorlichting herinrichting Wethouder E. van Schooten komt op 2 juli naar het Bonte Paard. Hij komt de plannen pre senteren van de herinrichting van de kom van Dijkerhoek. De aanvang van de avond is om 20.00 uur. Orgelconcert in de Kandelaar In De Kandelaar wordt vrij dag 20 juni een orgelconcert gegeven door Jan Willem Docter uit Enschede. Het programma omvat' veel werken van W.H. Zwart, de be kende organist van de Boven kerk te Kampen, die eind april is overleden. Daarnaast zullen er nog werken te horen zijn van Jan Zwart, Feike Asma, Men delssohn, Bach en Andriessen. Het concert mag gezien worden als een herdenkingsconcert. De toeging is gratis en dc aanvang 20.00 uur. Wel wordt er een collecte gehouden ter deking van de kosten. Normaal in Splo Het optreden van Espelo heeft voor veel plezieren vermaak ge zorgd. Lees meer op pagina 3 Afscheid Diemer Jan Diemer neemt binnenkort afscheid van het openbaar ba sisonderwijs. Zie pagina 5 Arno Knapen Holtenaar Arno Knapen heeft onlangs bijgetekend bij FC Twente. Dit ondanks een mooie aanbieding van MVV. Voor een interview zie pagina 7 Ton van Oijen Schaker Ton van Oijen heeft de schaaktitel binnen gehaald. Zie verder pagina 7 Juf Gerrie Slotman Post Na vele jaren voor de klas te hebben gestaan, neemt juf Ger rie Slotman-Post afscheid van dc Haarschool. Meer info op pagina 9 Opknapbeurt terras zwembad Op het advies van de sportcom- missie krijgt het terras voor de kantine van het zwembad slechts in tegenstelling tot eer dere uitvoerige plannen een be perkte opknapbeurt. „Je houdt zo geld over voor de renovatie van de het hele zwembad", al dus burgemeester D.J. Verhoe ven. „Je weet niet wat dan er dan exact gaat gebeuren, dus wordt het terras beperkt opgeknapt." Drie klachten nieuwe rotonde Bij de gemeente Holten zijn drie bezwaren binnenkomen tegen de aanleg van een rotonde in de Rijsscnseweg. Slechts een van die klachten komt van een be woner die direct aanwonend is. Hij zou last hebben van geluids overlast door optrekkende au to's en vrachtwagens cn door de draaiing in de rotonde zou hij last krijgen van het licht van de koplampen. Maandagochtend begon met een strak blauwe lucht en volop zon Later dreef er vanuit het westen laaghangende bewolkipg over. Dit had te maken dat de lucht nog erg vochtig was. In de middag bleven er stapelwol- xen over en hadden we geregeld zon, de temperatuur werd 22.4'C. Op de eerste dag van de avondfietsvierdaagse werd onder ideale weersomstandigheden verreden, er was niet veel wind stond. Dinsdag was een fraaie dag, overdag waren er enkele stapelwolken. De oosten tot oostnoordoosten wind was matig, maximum werd 24,8'C. Aan de zuidflank van een hogedrukgebied ten westen van Denemarken voerde een matige oostelijke stroming helde re, warme en onstabiele lucht aan. Ook op de tweede dag van de avond- fietsvierdaagse was het droog alleen was er meer wind. Woensdag had de zon het beduidend moeilijker om te schijnen, er was veel hoge dikke slui- erbewolking en en was de zon soms wazig te zien. Ook was er een halo om de zon te zien (kring om de zon). Ook voelde het buiten drukkend en benauwd aan, dit kwam door de hoge luchtvochtigheid en hoge tempera tuur. Een zuidoostelijke stroming voerde vrij warme, onstabiele en ge leidelijk vochtige lucht aan. Om streeks 16.00 uur kregen we in Holten met een langdurige regenbui te maken, en werd het rond 20.00 uur droog. In Holten liet de bui 16.0 milli meter neerslag achter, en Espelo 17.1 millimeter. De temperatuur werd 26.6'C. Een koufront en trog (buien- lijn) trok van het zuidwesten over ons land naar het noordoosten en zorgde voor de vele neerslag. Donderdagmorgen hadden we laag hangende bewolking, verder overdag stapelwolken die het buienstadiun niet haalden, en er waren perioden met zon Met een matige zuidwestelij ke stroming werd vrij vochtige en on stabiele lucht aangevoerd. Maxi mumtemperatuur werd 23.5'C. Op de derde dag van de avondfietsvierdaag se waren de weersomstandigheden goed te noemen vergeleken met de dag ervoor, het was niet te warm en het was droog. Vrijdag waren er veel stapelwolken en af en toe zon, ook voelde het broeierig aan. Aan het eind van de middag kregen we in Holten twee regenbuien waarvan er een ge paard ging met onweer. Een trog met een verhoogd buienactiviteit trok in de loop van de middag vanuit het zuidwesten naar het noordoosten. In Holten viel over het etmaal (24 uur) 4.4 millimeter en Espelo 4.7 millime terneerslag. Op de laatste dag van de avondfiets vierdaagse viel het weer toch nog mee al zag dat er eerst niet zo naar uit. na de regenbuien die daar voor wa ren. Zaterdag was er veel bewolking en af en toe zon. Om ongeveer 15.20 uur kreeg Holten een fikse regen- en onweersbui, en later nog meer regen buien. Overdag viel er in Holten 10.2 millimeter, totaal 14.0 millimeter neerslag, en het totaal voor Espelo was 6.6 millimeter. Zondag waren er veel wolkenvelden later in de middag kwamen er meer opklaringen en was de zon vaker te zien. De wind kwam uit het westen tot noordwesten de tem peratuur werd 16 8'C. Met een noord westelijke stroming werd koele en vochtige lucht van over de Noordzee aangevoerd. Meteo Holten. Freddie Paalman

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 1