Koning innedag trekt zeer veel Holtenaren Wisselend weer op Koninginne dag ABS Bathmen houdt weer Fietsvierdaagse Koplopers schaken spelen allen gelijk r vrijdag9mei !99? HOLTEWS NIEUWSBLAD Bergruitertjes presteren goed Een Koninginnedag zonder de scoutinggroep kan natuurlijk niet. En een scoutinggroep zonder kookpot kan al helemaal niet. Foto: Rinus vrijdag De ochtend van Koninginne dag begon met flink wat zon en een temperatuur van 7.3'C. Tijdens de aubade dre ven er wolkenvelden over en was de temperatuur opgelo pen naar 10.0'C. Met de vrije rommelmarkt wissel den wolken en zon elkaar af, en raakte het later geheel bewolkt. Soms zag het er dreigend uit of er een regenbui zou vallen, maar het bleef gelukkig droog. In de middag bleef het tijdens de fietspuzzeltocht ook bewolkt en liet de zon zich niet meer zien. Met een noordwestelijke stro ming werden veel wolken vanaf de Noordzee aangevoerd. Ook voelde het met een matige noordwesten wind fris aan. Met een maximumtemperatuur van 13.9'C viel het toch wat tegen. Vorig jaar was Koninginnedag warmer, in Holten namelijk 16.6'C. De warmste Koningin nedag beleefden we in 1993 met temperaturen rond 25.0'C, in Zuid-Limburg maximumtem peratuur van 26,5'C. De Bilt noteerde 26.9'C, en Hol ten 28.0'C. En zo kan het weer op de 30e april dus van jaar tot jaar heel sterk uiteenlopen, zoals karakteristiek is voor het grillige weer in de april, 's Avonds ver liep de Taptoe ook onder droge weersomstandig heden, en kun nen we terug kijken op een aar dige Koninginnedag, al viel het met de zon 's middags flink tegen. Meteo Holten, Freddie Paalman Het oranjezonnetje liet het vorige week tijdens Koninginne dag vrijwel geheel afweten, maar gelukkig bleef het droog en kon de Stichting Viering Nationale Feestdagen op een geslaagd evenement. In veel Holtense straten wapperde de vaderlandse driekleur met oranje wimpel en de diverse activiteiten brachten heel wat plaatsgenoten op de been. Zoals elk jaar werd Koningin- j nedag geopend met de auba de, opnieuw druk bezocht, waarna jong en oud zich gre tig stortte in het Oranjefes tijn, dat zich enerzijds op de feestelijk versierde Smidsbelt afspeelde, anderzijds op het parkeerterrein van Albert Heijn en het DiWa-pleintje. De meeste verenigingen en een aantal instellingen presenteer den zich op Smidsbelt, waaron der het koor Amazing dat loten verkocht en kinderen de moge lijkheid bood een ponyritje te maken. De enorme belangstel ling voor loten resulteerde in een (netto) opbrengst van 1,450 gulden. Winnaar van de eerste prijs (oud-grenen kastje) werd T. Brands jr., Waerdenborchstraat. De tweede prijs (bloemstuk in emmer) ging naar de familie Oostendorp uit de Tuinstraat, de derde (krentenwegge) naar de familie Westenberg uit Hellen- doorn. De opbrengst van de vcrlodng is gebruikt voor de vandaag be gonnen reis naar Canada. Van ochtend verzamelden de koorle den zich bij De Biester, waar ze koffie aangeboden kregen van Jan Vruggink. Per Oad-bus ging het vervolgens naar Schiphol. De Canada-trip eindigt op Eer ste Pinksterdag. DiWa-plein en parkeerterrein waren opnieuw decor was voor een gezellige vrijmarkt waar met veel verve allerhande overbodig geworden spullen aan de man werden gebracht. Hetzij vanuit een kraam, hetzij vanaf een kleed. Waar de cén een paar uur later breed kon glimlachen over de opbrengst, restte de ander niets dan 't hele spul onverkocht weer in te pakken. Sommigen onderhielden het publiek met muzikaal vermaak en sprokkel den zo een centje bij elkaar, anderen kozen voor spelletjes als spijkers slaan, het adverten- tiespel of het verkopen van mi neralen en een hapje of drankje. Hoewel in oorsprong een rom melmarkt voor kinderen, hiel den ook dit jaar verscheidene ouders de verkoopactiviteiten van zoon of dochter nauwlet tend in de gaten. De basisschooljeugd kon zich weer vermaken met een zoek tocht en 's middags stapten zo'n driehonderd Holtenaren op de fiets voor de gebruikelijke ge- zinsfietspuzzeltocht van de Wielervereniging. De start dit maal bij Vosman, eindpunt op Smidsbclt. Voor de ouderen was er 's middags toneel in gebouw Irene, waar leden van OCH het stuk 'Een neie weg' voor het voetlicht brachten. Ook de in middels traditionele regelmatig- hcidswedstrijd voor klassieke wcgraccmotoren in de Bcuse- berg had flinke belangstelling en ondanks het voetbal op televisie (San Marino-Ncdc-rland), had de afsluitende taptoe op Smidsbelt veel bekijks. Ook de hoogwaardigheidsbekleders van de gemeente Holten zongen natuurlijk ook mee met de aubade. Foto: Rinu» Vrijdag Op het Smidsbelt was het een drukte van belang. Hier werd tijdens de aubade uit volle borst meegezongen door de honderden aanwezigen. In uiterste concentratie konden de deelnemers aan het spiraalspel proberen in één keer naar de andere kant te komen. Foto: Rinus Vrijdag Bij de kinderen konden de jongsten lekker grabbelen bij de grabbelvrouw. En maar hopen Over belangstellenden hadden de meeste jonge verkopers Dat is even wat anders dan doodstil achter een schaakbord. Ook buiten kon men met grote dat ze een leuk presentje krijgen. Foto: Rinus Vrijdag van de straathandel niet te klagen. Foto: Rinus vrijdag schaakstukken proberen een tegenstander te verslaan. Foto: Rinus vrijdag Evenals voorgaande jaren wordt door de Supportersver eniging ABS in Bathmen weer een avond-fietsvier daagse gehouden van 13 tot en met 17 mei. Dc start van deze veertiende fietsvierdaagse is tussen 18.15 en 18.45 uur vanaf zaal Braak- hekke aan de Schoolstraat in Bathmen. Zaterdags wordt ge start tussen 15,00 en 16.00 uur. iMen mag van de vijf dagen er :vier overslaan om toch in aan merking te komen voor een hcr- inncfingsmedaille De kosten bedragen 7,50 gulden per per soon. Voor een gezinskaart be taalt men 17.50 gulden terwijl per groep van maximaal tien personen de kosten 35 gulden bedragen. Er bestaat ook de mogelijkheid één of meerdere avonden mee te fietsen om te genieten van dc prachtige omgeving in en rond om Bathmen en daarom is aan veel zorg besteed. Een koffiestop halverwege dc tocht zal ook dit jaar weer aan wezig zijn. 7 Door PC Markelo is afgelo pen weekend het jaarlijks po nyconcours gehouden. In de warme voorjaarszon werd het voor deelnemers en toe schouwers een gezellige en vooral sportieve dag. De Hol tense combinaties presteer den goed, vooral in de dres suur ging er veel eremetaal richting Holten. De resultaten op een rij: Groepsdressuur: le prijs voor het eerste viertal van de Bergrui- tertjes. Individuele dressuur: Klasse B: 2e prijs Annelies Drost met Mark; 3e prijs Jenni fer Pasop met Flame. Klasse L: le prijs Lia Verhoeven met Bi- anca; 2e prijs Lucinda Anderson met Telly; 5e prijs Jeanct Mark voort met Sharim; 6e prijs Mari an Noteboom met Romadour. Klasse M2: le prijs Sabine dc Roos met King Kadanz. Klasse Ml: 3e prijs Claudia Vosselman met Vaya Con Dios. Springen: Klasse B: 3e prijs Annelies Drost met Mark. Klasse M: 3e prijs Lia Verhoeven met Bianca. Naast het gezamenlijke con cours in Markelo werd door in dividuele combinaties nog een aantal regionale concoursen be zocht. Tijdens een samengestel de wedstrijd (springen, dressuur en cross) op 20 april in Exloo te Drente werd door SGW-specia- liste Angelique van Wamrooy met Queenie een eerste prijs behaald. Op 26 april was Sabine de Roos met King Kadanz pre sent in Rijssen. In de dressuur klasse M2 behaalde zij een eerste plaats en bij het springen in dc klasse ZZ wist zij beslag te leg gen op dc tweede plek. Tijdens het voorjaarsconcours op Koninginnedag in Wierden waren het vooral de springpres- taties van de Holtense deel- die hoge ogen gooi den. In het klassieke parcours werdj oanna Spakman met Beli- anca eerste en Annelies Drost met Mark vijfde in de klasse B, categorie D. Het 'progressief springen was bijna een Holtens onderonsje; de eerste prijs ging naar Annelies Drost met Mark, de tweede prijs naar Marjet Drost met Royal Finish en de derde prijs naar Jennifer Pasop met Flame. Tevens werden er nog enkele dressuurprijzen mee naar Hol ten genomen. Lucinda Ander son won met haar pony Saskia tweemaal goud in dc categorie M2 klasse C en éénmaal zilver me t h aar pony Telly i n de catelo - tie L klasse D. De beslissing in de schaakcompetitie van de SV Holten is uitgesteld. In het top- duel tussen Ton van Oyen en Dick van der Knaap kwamen de kemphanen remise overeen. Door dit resultaat blijft Ton, met nog twee competitieron den te gaan, nog theoretisch binnen schootsafstand van Dick. Voor Ton staat dc bekerfinale te gen Gcrrit Stevens op het pro gramma. Vorige week werd dc re play in dc halve finale tussen Ton en Joep Middelink gespeeld. Weer werd het remise. Bij het snelscha ken was Ton de gelukkige. L'itslagc-n: Dick van der Knaap- Ton van Oyen 0.5-0.5, joep Mid- delink-Henk van Beek 1 -0, Bcrtus van Beck-Cees Olij 0.50,5, Karl Heinz Lcisten-Ben van dc Griendt 0.5-0.5, Gcrrit Stevens- Ronald Klein Teesclink 10, Gcrrit Luggenhorst-Hcnk Jongman 1-0, Erik BosmanRick Romp 0-1, Jorn de LangeErik Bosman 0-1, Di- nant van Beek-Rob Gervedink Nijhuis 10, Dinant van Beek-Bas van Beek 1-0, Alrïk Baltus-Dinant van Beek 0-1.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 5