Biauw wit onderuit Holtenaar Han Kempers van mkb Johannus orgel-nieuws latUia dUVlbctll CI1 DCgcIClQI Concert Johannus Orgels Johannus Orgel Show Grandioze Johannus Verkoopaktie Inruilaktie! HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten BlauwWit 0%ren,e DONDERDAG 3 APRIL 1997 MKB-adviseur Han Kempers is specialist op het gebied van schade en onteigening. nen (het raamwerk kan op on derdelen worden bijgesteld, red.) beducht zijn voor de toe komst. In het ergste geval moe ten ze geheel of gedeeltelijk wij ken voor nieuwbouw, maar je kunt ook denken aan waarde vermindering van het winkel pand, verminderde bereikbaar heid, noem maar op. En die verminderde bereikbaarheid be treft niet alleen de aan- en afvoer van goederen, je kunt dat ook anders zien. Neem een doe-het- -zclf zaak - veel mensen parke ren er vlak bij om even snel iets te halen, schroeven bijvoor beeld. Als die bereikbaarheid verandert, mist de desbetreffen de ondernemer straks een be langrijke categorie klanten. Die kiezen voor een collega die mak kelijker bereikbaar is...". In het hart van Raalte, tussen de Grote Markt en de huidige Nieuwe Markt, wordt een schip- vormig woon/winkelcomplex gerealiseerd, in de volksmond nu al 'het schip' genoemd. Het wordt onderkelderd meteen flinke parkeergarage, zodat het bewuste winkelgebied volledig autovrij is. Op de begane grond komen de winkels, daarboven appartementen. Gelet op de consequenties van het plan voor diverse ondernemers hield MKB Adviseurs eind vorig jaar een informatieavond over scha de en onteigening. Nadat ze ver volgens individueel benaderd werden door Wilma Vastgoed, met het oog op tussentijdse huurbeëindiging en het over doen van eigendom(men) en er direct vragen ën problemen re zen, schakelden verschillende bedreigde ondernemers MKB Adviseurs in om te trachten met deskundige begeleiding de scha de zo beperkt mogelijk te hou den. Schade door onteigening is nou eenmaal een uitermate com plexe zaak, die enkel door des kundigen met ruime kennis en ervaring tot een goede oplossing kan worden gebracht. Kempers: „Het gaat zeker niet alleen om het financiële aspect. Je kunt bij schadeloosstelling in overleg met de betrokken ondernemer ook voorwaarden inbouwen, bijvoorbeeld de ligging en de bereikbaarheid van de vervan gende winkellokatie. Een scha- detaxatie, zowel bij verplaatsing als liquidatie van een bedrijf, wordt vastgesteld aan de hand van een groot aantal componen ten. Als we de zaak met de ondernemer uitvoerig in kaart hebben gebracht, voeren wij na mens hem alle onderhandelin gen, houden daarover regelma tig contact en overleggen na tuurlijk opnieuw als er belangrij ke besLissingen moeten worden genomen. En dat alles in het Foto: Wil Vogel streven naar het maximaal haal bare resultaat". Voor alle duide lijkheid voegt Kempers daar nog aan toe dat de uiteindelijke beslissing over de definitieve overeenkomst een zaak van de ondernemer zelf is. Blauw Wit 2 - Oranje Nassau 4 In de afgelopen we ken werd met min der voetbal de aan sluiting met de kop lopers steeds ge handhaafd. In de wedstrijd tegen O.N. speelde Blauw Wit bijzonder sterk, maar had het met de afronding pech. O.N. was geko-men voor een punt en verdedigde met volle inzet. De wedstrijd speelde zich geheel af op de helft van de gasten tot kort voor tijd. Uit twee goed uitge voerde counters wist de Almelose ploeg éénmaal tot scoren te komen. Door deze nederlaag zijn de kansen op het kampioenschap voor Blauw Wit verkeken: 0-1. Dos'37 7-Blauw Wit 5 Tegen Dos speelde het vijfde een goe de eerste helft. Vele goed opgezette aanvallen leverden ook veel kansen op. Echter paal en doelman en on nauwkeurigheid stonden treffers in de weg. Tegen de verhouding in nam de thuisploeg de leiding, nadat een counter goed was uitgevoerd. Voor de pauze scoorden beide ploegen hierna nog een keer. Rust 2-1. Na rust was het een gelijkopgaande wed strijd. Dos herstelde zich van de slech te eerste helft. Beide ploegen kregen in de tweede helft kansen, maar alleen Blauw Wit C1-S.D.O.L.C1 Tegen S.D.O.L. begon Blauw Wit goed Met prima opgezette aanvallen werden de Luttenbergers in de verde diging gedrongen. Wilbert maakte een goede aanval keurig af 1-0. Na een prachtige combinatie was het Ar- noud, die voor 2-0 zorgde. De gasten kregen ook enkele kansjes, maar doel man Gerhard was steeds op de juiste plek te vinden. In de tweede helft met de wind in de rug was het voor Blauw Wit makkelijker voetballen. De gasten kwamen bijna niet meer uit de verde diging en Jurrian scoorde 3-0. De gas ten beschikten over een prima doel man want diverse malen wist hij met fraaie reddingen doelpunten van Blauw Wit te voorkomen. Blauw Wit wist via Jurrian en Merijn toch nog twee maal tot scoren te komen. Eind stand 5-0. Blauw Wit wei nig eer kon halen. De gas- tenwarenfysiek veel sterker. Zij kwamen voor rust drie. maal tot scoren. Gijs wist met een fraaie actie voor Blauw Wit wat gelukkig te scoren rust 1-3. De tweede helft was een kopie van de eerste helft. De veel kleinere spelers van Blauw Wit deden bijzon der goed hun best en Gijs 'Overmars' kwam tot scoren. Doelman Frank was ook bijzonder goed op dreef, maar kon de drie treffers van Eversberg echt niet voorkomen 2-6. Blauw Wit F4 - Nijverdal F2 Een straffe noord-wester joeg de jon gens met ongehoorde snelheid over het veld. Nadat Nick voor 1-0 gezorgd had kwam Stijn met de 2-0. Nijverdal kwam wel terug, maar dat gebeurde pas nadat Thijmen voor 3-0 zorgde. Met een prima redding voorkwam Mike dat Nijverdal op 3-2 kwam. Na rust hetzelfde beeld. Robert schoot net naast, Jan-Willem schoot op de lat. Daarna scoorde Thijmen 4-1 en 5-1. Nijverdal kwam terug tot 5-2, maar na goed aangeven van Justin wist Marcel de eindstand op 6-2 te bepalen. eerste helft de punten reeds door te slap spel weggegeven. Bij B rust stond het al 0-3, de tweede helft stond een ander Blauw Wit in het veld waardoor de wedstrijd nog enigszins span- 1 nend werd omdat de Blauw-Witters nog tot 2-3 terug konden f-M TT J"f p /"V 1 1 ^1 T~i O ZX Z\ ■#-% |-^ /"t L y-f -4- Ondanks de hoop op herstel, gaf Blauw Wit zaterdag de punten teleurstellend uit handen. Foio: archief spelen en Johan Bolink en Ger- t-Jan Ulfman wisselden van plaats. De altijd hardwerkende johan Bosschers speelde zich zelf aan de rechtervleugel vrij en diens voorzet werd tegen de lat geschoten maar Bcrto Peters van Sportclub Rijsscn stond zo danig opgesteld dat de bal via hem alsnog in het doel beland de. Sportclub was hierdoor aan geslagen en de Blauw-Witters begonnen weer in zichzelf te geloven. Na twintig minuten kreeg Blauw Wit wegens hands een straf schop die door Jacco Schuppert goed benut werd. Hierdoor was de wedstrijd weer helemaal open. Blauw Wit bleef aanvallen en Sportclub Rijssen was een aantal malen gevaarlijk door snel uitgevoerde counters doch Ed win Aaftink was een aantal ma len goed op zijn hoede. Omdat de tijd drong voor de Blauw- - Witters kwam Johan Stam nog in het veld voor Gert-Jan Ulf man, hij nam de plaats in van Hans Stam die vervolgens door schoof naar het middenveld. Dit leverde een aantal kleine kansjes op- Dat de wedstrijd helaas vlak voor tijd beslist moest worden door een ongelukkig moment van keeper Edwin Aaftink was' jammer voor de wedstrijd maar de overwinning voor de Rijsse- naren was verdiend. Wil Blauw Wit het seizoen goed afsluiten zonder nog echt in degradatie gevaar te komen dan zal er meer strijd geleverd dienen te wor den, zoals met name in de twee de helft te zien was. Opstelling: Edwin Aaftink. Hans Stam, Jan Vrugteveen, Dirk-Jan Beldman (Jan Nijkamp), Leo Aanstoot, Gerwin de Velde Harsenhorst. Marco Schui- terd, Johan Bolink, Johan Bosschers, Jacco Schuppert en Gert-Jan Ulfman Dat Raalte vergaande plan nen heeft voor een 'facelift' van het centrum heeft ver schillende ondernemers in het bewuste gebied ertoe ge bracht zich te wenden tot MKB Adviseurs. Een sinds begin vorig jaar onafhanke lijk en zelfstandig adviesbu reau voor het midden- en kleinbedrijf, dat op vrijwel alle terreinen van de bedrijfs voering van individuele on dernemers adviseert en bege leidt. MKB Adviseurs werkt landelijk en heeft haar hoofdkantoor in Delft. Contactpersoon voor deze regio is Holtenaar Han Kempers, senior-adviseur bij MKB Adviseurs en specialist op het gebied van schade en ontei gening. „Het betreft voornamelijk dat soort zaken. Sloop waardoor ge dwongen bedrijfsvcrplaatsing, minder goede bereikbaarheid - menig ondernemer ondervindt straks nadelige gevolgen van het ccntrumplan. Niet alleen fysiek, ook financieel. Zeven onderne mers hebben ons inmiddels be naderd voor advies en begelei ding bij de te volgen procedure en ik verwacht dat daar de ko mende tijd nog wel enkele bijko men", begint Kempers. In opdracht van de gemeente werd het centrumplan ontwik keld door Wilma Vastgoed in samenwerking met SVP - Archi tectuur en Stedebouw. Een pro ject dat volgens de gemeente voorziet in een opleving van het hart van Raalte. In het plan speelt de 'routing' in het hart van Raalte een belangrijke rol. Een langgerekt traject dat nu nog heen en weer belopen wordt, zal straks een route wor den waarbij het winkelend pu bliek de mogelijkheid heeft een circuit te belopen. In de Grote Markt krijgt het hart een nieuw plein met een langge rekte vorm, duidelijk gedefi nieerd door bestaande en nieu we bebouwing. Een bijzonder gebouwtje geeft de scheiding aan met het Plaskerkplein, dat overigens verschillend ingericht wordt. Twee pleinen - twee sfe ren: het Plaskerkplein met een groene uitstraling, de Grote Markt met een formeler, stenig karakter. Vorig jaar nam de raad een prin- cipc-bcsluit over realisering van het plan, dat op zichzelf redelijk positief ontvangen werd door de Raaltese Ondernemers Ver eniging. Een aantal individuele ondernemers dreigt evenwel de dupe van het plan te worden. Kempers: „We hebben klanten die op basis van de giobale plan- De wedstrijd tegen streekge noot Sportclub Rijssen stond ook in december vorig jaar al op het programma, maar werd toen uitgesteld in ver band met overlijden van ere lid en mede-oprichter van de vereniging Bertus Aanstoot, beter bekend als Bets van de Poppe. Nadien kon de wedstrijd tot twee keer toe wegens afgelasting (strenge winter) niet doorgaan. Nadat Blauw Wit vorige weck in de tweede helft de oren werd gewassen had men de hoop op beter, doch niets leek minder De Blauw-Witters begonnen te slap en verloren bijna ieder duel. Dit resulteerde dan ook in een aantal kansen voor de Rijssena- ren. Na twintig minuten was het raak, door te weinig storend werk van de Blauw-Witters kon den de Rijssenarcn simpel Lino Vlijt in stelling brengen en hij scoorde beheerst met een droge knal in de linker onderhoek. Enkele minuten later had het tweede doelpunt reeds moeten vallen doch vrij voor doel werd hoog overgeschoten. Dat het voor rust toch noch 0 3 werd kon Blauw Wit alleen zichzelf verwijten, de 0-2 kwam tot stand doordat keeper Edwin Aaftink over de bal dook en bij de 0-3 raakte Hans Stam de bal zo ongelukkig dat deze in het eigen doel belandde. Dat vlak voor rust de eerste goede aanval van Blauw Wit viel te noteren zegt genoeg over de verhoudingen in de eerst helft. Dat na rust een ander Blauw Wit te zien viel bleek al snel, dit kwam mede door een aantal omzettingen. Jan Nijkamp kwam op de rechtsback plaats te Paardrijden gehandicapten De Stichting Paardrijden Gehandicapten zoekt een tweede oefentherapeute. Voorzitter G.J. Ivraaij maakte dat bekend tijdens het afscheid van Lot van HaersmaBuma. Reünie Heel wat Sploders waren vrijdagavond bijeen in Het Trefpunt om te genieten van de films die een terug blik boden op het tien jaar geleden met zoveel succes binnengesleepte wereldre cord 'Paasvuur slepp'n'. Een gezellige avond die be sloten werd met een ge waardeerd optreden van de groep Enge Buren. BlauwWit Blauw Wit heeft zaterdag opnieuw de punten uit han den gegeven. Tegen Sport club Rijsscn werden met name al in de eerste helft de punten door te slap spel weggegeven. De eindstand werd teleurstellend 2-4. Klaverjassen bij Blauw Wit Op 7 maart werd op sport park 't Vletgoor voor de vier de ronde gespeeld in de in middels veelbesproken Blauw Wit-klaverjascompeti- tie. De organisatie was en is zoals gebruikelijk weer in goede handen van de activi teitencommissie. Op 4 april zal de vijfde en één na laatste speeldatum zijn. Natuurlijk zal het ook op deze avond weer bijzonder spannend zijn en zal er menig zweetdrup peltje van het voorhoofd ge wist moeten worden. De clubhuiscommissie zal de kaarters natuurlijk bijstaan via de koffie en een hapje. Aanvang is zoals gebruikelijk om 20.00 uur. De tussenstand na vier speela vonden is als volgt: 1 Arie Bel dman 20.692 punten, 2Jan Harmsen 19.681, 3 Hennie Paal man 19.634, 4 Johan Kruithof 19.148, 5 johan Stam 19.022, 6 Wim Aanstoot 18.775, 7 J.W. Manenschijn 18.721, 8 Gerrit Wclink 18.680, 9 G.J. Klein Na- gclvoort 18.589, 10 Riekus Kre- mcr 18.177. De volgende en tevens laatste speelronde is op 2 mei a.s. Met medewerking van: Klaas Jan Mulder, Gebroeders Brouwer en Clarion Singers op donderdag 3 april in de Gereformeerde kerk, Schoutdoddestraat 1 te Vriezenveen (aanvang 20.00 uur, entree f 10,-) Aansluitend op vrijdag 4 april van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag 5 april van 10.00 tot 17.00 uur in de bijzaaltjes van de gereformeerde kerk te Vriezenveen met gastorganist: Ronald Folkerts In samenwerking met Johannus Orgelbouw worden alle Johannus orgelmodellen aangeboden voor zeer scherpe prijzen! Een unieke gelegenheid uw orgel te gaan vervangen voor zo'n schitterend nieuw digitaal orgel. Alleen a.s. vrijdag en zaterdag: U bent van harte welkom namens Muziekhuis Vriese en Johannus Orgelbouw Muziekhuis Vriese Oranjestraat 6 Rijssen tel.: 0548-540487 Openingstijden don: 14.00 - 21.00 uur, vrij: 10.00 -18.00, zat: 10.00 -17.00 uur Gespreide betaling Daar kan geen bank tegenop

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 7