Bron van comfort of ergernis mm- Warmwaterinstallatie onder de loep: CS3BS9 Roestvrijstaal bouwt zich in Italiaanse trendsetter brengt aluminium naar de badkamer Nieuwe hypotheekvariant bestand tegen schommeling van de rente «.-tg* S Warme eye-catchers helpen u de winter door v- Lineair of annuïteit De wijde wereld in TP 11.1 97IRS012 Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door: redactie seruice ojeekbLaden Wegener Postbus 1830, 3000 BV Rotterdam, tel. 010-4699725. fax. 010-4699362 Inbouw combinatie- ovens nu ook in roestvrij- staat (Foto: Siemens) De hedendaagse trend in de keuken is het combineren van diverse materialen als hout, glas, metaal en kunststof. Daarbij is met name de belangstelling voor roestvrijstalen inbouw keukenapparatuur opmerkelijk groeiend. Inspelend op de toenemende vraag is ook het aanbod inmiddels behoorlijk aan het uitbreiden. Zo heeft Siemens bijvoorbeeld onlangs twee nieuwe roestvrijstalen combinatie-ovens aan het assortiment toe gevoegd. Het eenvoudige model kan met een mechanische bediening snel en eenvoudig ingesteld worden, terwijl bij het luxe model (zie foto) de bediening geheel elektronisch is. Beide modellen beschikken over een vast inbouwraam, zodat de combi natie-oven zonder extra toebehoren in een keukenkast kan worden ingebouwd. Ter bescherming van het keukenkastje beschikken de ovens over geforceerde koeling met 'na'ventilatie. Tevens is de combinatie-oven speciaal ontworpen voor een snelle en eenvoudige reiniging. Op designgebied zijn Italianen echte trendsetters. Niet alleen wordt er volop geëxpirementeerd met diverse vormen, maar ook het gebruik van ongebruikelijk materiaal speelt hierbij een grote rol. Want wat dacht u bijvoorbeeld van een badmeubel van aluminium? Nooit aan gedacht? Nou, de Italiaanse badmeubelfabrikant Tulli Zuc- cari wél. Het nieuwe badmeubel, Ondula, is namelijk vervaardigd van gelakt aluminium dat in veel aantrekkelijke kleuren leverbaar is. Waar om aluminium? Waarom niet! Het lichtgewicht materiaal is sterk, slijt en krasvast en gedraagt zich prima in een vochtige omgeving. Verder is aluminium milieuvriendelijk en recyclebaar. De combinatie met een blad in marmer of graniet maakt het badmeubel i kompleet. Het blad heeft dezelfde ronde vorm als de kastfrontcn en bevat een keramische witte inbouwkom. En als u ook nog kiest voor écn I of meerdere fronten in hoogwaardig gematteerd glas, heeft u een badmeubel dat de show - en ieders hart - zal stelen. Bad meubel Ondula (Foto. Burgmans Agentu ren Er is een nieuwe trend in de altijd in beweging zijnde hypo theekwereld. De zogenaamde 'bandbreedte-hypotheek' heeft haar intrede gedaan. Dc nieuwe hypotheekvariant kent een variabele rente, waarbij afhanke- I lijk van de gekozen duur een vooraf bepaald stijgings- en dalingsper centage niet wordt doorberekend aan de klant. Tot op zekere hoogte biedt de hypotheek dus bescherming tegen rentcschommelingen. Zo- I lang de actuele rente binnen de bandbreedte blijft, betaalt dc klant de I overeengekomen contractrente. Als de rentestand op het moment van toetsen hoger is dan de bovengrens, dan wordt het meerdere dat de bovengrens overstijgt bij de contractrente opgeteld. Omgekeerd geldt hetzelfde. De consument dient zich door dc hypotheekadviseur goed te laten informeren. Doel natuurlijk is om met de bandbreedtehypotheek zoveel mogelijk financieel voordeel te halen. De hypotheekvariant is toepasbaar op alle bestaande hypotheekvormen van onder andere dc volgende hypotheekverstrekkers: Woonfonds Hypotheken, ABN AMRO, Hooge Huys, Hypotrust, Friesland Bank, Direktbank en Van Lanschot Bankiers. Nieu we hypo- theekvan- ant met variabele rente In de combinaties zijn er twee syste men. Het cv-combi- systeem en het sys teem waarbij de boi ler indirect wordt ge stookt door de cv-in- stallatie. Bij het cv-combisvs- teem wordt de bran der van de cv-instal- latie ook als brander (geiser) voor het war me water gebruikt. Voordeel van dit sys teem is dat maar één apparaat nodig is. Een enorme ruimte winst dus! Bij het andere sys teem wordt het water in de over het alge meen grotere boilers verwarmd door het warme cv-water. Dit is een ideaal sys teem als er vaak door meerdere bewoners op hetzelfde tijdstip warm water wordt gebruikt. Het zuinigst in ge bruik is een warmwa terinstallatie die op korte afstand van de kraan staat. Meestal is het appa raat dichter bij de badkamer dan bij de keuken geplaatst. Het warme water no dig in de keuken moet vaak een lange afstand afleggen, waardoor de kraan eerst een tijdje open moet staan voordat hij warm water geeft. Irriterend en ook be slist niet energiebe sparend! Door in het keuken kastje onder de spoel bak een kleine elek trische boiler (10 tot 15 liter inhoud) te plaatsen voorkomt u lang wachten en be spaart u energie. Er kan gekozen wor den tussen het 'hot- fill" en cold-fill' sys teem. Bij het cold-fill' sys teem wordt de boiler met koud water ge vuld. Na de 10 of 15 liter heet water, komt er alleen nog maar koud water uit de kraan. Het duurt dan 20 minuten voordat de kraan weer warm water geeft. Bij het 'hot-fill' sys teem geeft de kraan constant warm water. Voor het 'hot-fill' systeem moet wel een aparte leiding voor de warm wateraanvoer worden aangelegd. Verschillende ge meenten hebben een subsidieregeling voor de aanschaf van een extra energiezuinige hogerendementske- tel. Laat de installa teur voor u bereke nen welk systeem voor u het meest ren- Kleur, warmte en behaaglijkheid zijn de drie kernwoorden waar het hedendaagse in- r om draait. Steeds meer mensen ontdekken wol als een goede manier om in écn klap aan alle genoemde kern woorden te kunnen voldoen. Want of u nu kiest voor kamerbreed tapijt of een karpet van wol: tt heeft een ruime keuze uit diverse kleuren, wol biedt warmte en ook met dc behaaglijkheid zit het wel goed. Zowel het aanbod in tapijt en karpetten is ook dit komende voorjaar weer uitgebreid met trendy eye-catchcrs voor de vloer. Maar ook als u juist op zoek bent naar een karpet dat niet door kleur, maar door struktuur opvalt, kunt u het hart ophalen. Het is tegenwoordig zelfs mogelijk om uw eigen karpet samen te stellen. Ga dus eens langs bij uw intericurspcciaist. dabei is. Informatie over subsidie bij aan schaf van een hoog rendementsketel kunt u krijgen bij het energiebedrijf van uw woonplaats. Als uw portemonnee de aanschaf van een nieuwe warmwate rinstallatie niet toe laat, kunt u de appa ratuur eventueel bij uw energiebedrijf huren. In de huur is het onderhoud en vervanging van de in stallatie na een aantal jaren inbegrepen. pp" Badkamercomfort staat of valt met de keu- ze van uw watffflyaterin- slatiatfe. Laat u dus goed informeren door de'ihstatlateur en,'of het U en uw partner participeren volop in de arbeidsmarkt en u wilt samen een woning kopen. U wilt de top van de hypotheek zo snel mogelijk aflossen. Welke hypotheekvorm is dan aantrek kelijk Met een lineaire hypotheek betaalt u elke maand een stukje van de lening terug. Dc aflossing verandert niet, het bedrag aan rente wel. Het rentebcdrag wordt elke maand lager. Uw maan delijkse lasten worden dus steeds lager. Dat kan voordelig zijn als u in de toekomst een daling van uw inkomen verwacht. Bijvoorbeeld omdat u en uw partner hebben besloten dat één van de twee stopt met werken. Het nadeel van deze h\'po- theekvorm is dat uw hoogste lasten in het begin vallen, terwijl uw inkomen meestal nog groeit. Het belastingvoordeel van dc aftrekbare rente wordt ook steeds kleiner. Bij dc annuiteitenhypotheek zijn de bedragen voor aflossing cn rente zo berekend dat u per maand steeds hetzelfde betaalt. Eerst lost u wei nig af en betaalt u veel rente, later is dat omge keerd. De rente trekt u af voor de inkomstenbe lasting. Daardoor is de netto maandlast in het begin kleiner. Later betaalt u netto meer, want u trekt minder rente af. Misschien verdient u dan wel meer, zodat u de hogere netto maandlast aankunt. Een nadeel van deze hypotheekvorm is dat u in het begin nauwe lijks kapitaal opbouwt. Een gezin met kinderen heeft nooit een opbergplaats teveel. Vooral als u er prijs op stelt dat het speelgoed van uw kroost niet als een soort alternatieve vloerbe dekking wordt gebruikt. Natuurlijk staat u niet alleen met dit probleem en het aanbod in kleurrijke opberg dozen is inmiddels zeer groot èn gevarieerd. De meeste opbergdozen hebben de vorm van een hutkoffer, maar deze naam is eigenlijk niet echt geschikt, want de koffers van tegenwoordig zijn (gelukkig) heel wat eenvoudiger te dragen. En zo'n koffer is er nu ook voor uw kind erybf zijn of haar speelgoed. Het vrolijke reiskoffertje (Curver) is niet alleen een prima opberg plaats, maar kan ook tijdens vakanties erybf schooldagen gebruikt worden. Warm water is er niet vanzelf. Daar voor heeft u een warmwaterinstal latie nodig. Maar welke? U kunt kie zen uit een geiser, een boiler, een elektrische boiler, een boiler op gas, of voor een combi natie met de cen trale verwar mingsinstallatie. Welke warmwa tervoorziening u ook kiest, belang rijk is dat u verze kerd bent van be haaglijk warm wa ter uit de kraan. Trendy karpetten luiden het Wools of New Zealand)

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 9