Holten wellicht enige partner van Rijssen? Ruben dicht zich naar hoofdprijs '97 Holtens Nieuwsblad,, Lezing Mcleod in bibliotheek Toename van jongeren op bloeddonoravond Succesvol optreden van Harm en Roelof Korting V VV-le den grootste luchtballon i 11 ZOMWIGE VOORJAARSPRIJZEW BIJ EXPERT Zie onze ADVERTENTIE in deze krant! expert jan de kaste bv U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON I i Z'T Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 13 MAART 1997 Abonnementsprijsf77,10/Losse nummersf 1,65 Schrijfster Cynthia McLeod geeft op woensdagavond 2 april een lezing in de biblio theek van Holten. De avond begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de biblio theek en kosten vijf gulden per stuk. Cynthia McLeod werd geboren in Paramaribo, Suriname, als •Cynthia McLeod geeft 2 april een lezing in de biblio theek. dochter van Surinamc's eerste president Ferricr. Na de middel bare school volgde zij in Neder land de opleiding Kinderverzor ging en Opvoeding. Vanaf 1962 was zij werkzaam op een huis houdschool en een opleiding voor kleuterleidsters. Ze studeerde Nederlands MO en was van 1969 tot 1978 als lerares Nederlands verbonden aan het Surinaams Lyceum. In 1978 werd haar echtgenbot am bassadeur van Suriname en het gezin woonde in Venezuela, Belgic, de Verenigde Staten', Su riname en weer in België. In deze periode begon zi) met schrijven: essays voor tijdschrif ten, jcugdvcrhaleh en histori sche romans. Zij was cultureel attaché op de ambassade van Suriname in Brussel. Momen teel woont McLeod afwisselend in Brussel en Suriname. Veel belangstellenden hebben afgelopen zondagmorgen het optreden van het Drentse duo Harm en Roelof in De Bosc hkamp gevolgd. Met cabareteske liedjes en conferences wisten zij het publiek te vermaken. Foto: Joke Oosiervcld Sinds vorig jaar is de VW-Hol- ten verkoopadres voor tickets voor een ballonvaart met de A3- ballon uit Harfsen. Dit bedrijf beschikt over de grootste passa giersballon ter wereld. Dit jaar komt de A3-ballon met de aanbieding dat aan leden van de VYV-Holten een korting verstrekt kan worden ter waarde van 75 gul den per persoon. De ballonvaart kost dan geen 325 maar 275 gulden. Vorig jaar kregen twee medewerk sters van de VVV-Holten een fan tastische luchtdoop in deze enor me luchtballon. Voor meer informatie over deze unieke aanbieding kan men c opnemen met de VVV, telefoon 36 15 33. Verder kan een ieder zich ui teraard bij de VVV aanmelden voor een luchtballonvaart op 8 au gustus, de vooravond van de Hol- tense Triathlon. Opname NPS Naar aanleiding van de doctoraal scriptie 'Eenvoudige architectuur in een Schoonc Omgeving, ccnige werken van architect T.J. Loggers' maakt de NPS volgende week op namen voor het programma Van gewest tot gewest. Het gaat over de cottagebouwopde Holterbcrg. De uitzending is op 21 maart. VAM WO. 12 MRT. T/M ZOU. 16 MRT. A.2. ESSENSTRAAT 6. 7418 BM DEVENTER. TELEFOON (0570) 62 82 99 KORTE HOFSIKAAT 9, 7201 KH ZUTPHEN, TELEFOON (0575) 51 22 01 (IN ZUTPHEN ALLEEN WITGOED) Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door Woonplaats Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Hollensnieuwsblad Inzenden aan: Antwoordnummer 97 1 Woonplaats per jaar ad 77,10 Bijna 380 Holtenaren gaven onlangs gehoor aan de op roep van het Rode Kruis Hol ten om bloed te geven tijdens de halfjaarlijkse bloeddonor avond in sporthal 't Mossink. „Meer dan vorig jaar om deze tijd", constateerde woord voerster Jetty Dorresteijn ver heugd. „Toen hadden we er 320", zegt Dorresteijn. „Bovendien meld den zich weer diverse nieuwelin gen en constateerden wc dat steeds meer jongeren in de leef tijd van 18 tot ongeveer 25 jaar de avond bezoeken. Een gunsti ge ontwikkeling." Dc blóeddonoravond kwam zo als altijd tot stand in samenwer king met het Centraal Laborato rium van de Bloedtransfusie dienst van het .Nederlandse Rode Kruis in Amsterdam. Sinds 1992 heeft de avond een halfjaarlijks karakter: in maart en in oktober, waarbij de avond in het najaar doorgaans intensiever bezocht wordt. Veel, voorna melijk wat oudere Holtenarcn, zijn gewend aan het patroon om in oktober bloed te geven - de 'vaste' avond dus. Door nu tweemaal per jaar een bloedaf- nameavond te houden, is het totaal aantal donaties wel een stuk hoger geworden. Naast het nut van het afstaan van een halve liter bloed, wordt steeds vaker gehoord dat men sen het handig vinden om twee maal per jaar gratis dc bloeddruk te laten controleren. Vorige week vertrouwde vertrouwde iemand zelfs toe nogal wat pro blemen met naalden te hebben en mede door het bezoek aan de bloeddonoravond die angst hoopt te overwinnen. Twee nut tige redenen dus... Zoals altijd moest iedere donor vooraf een vragenformulier met medische gegevens invullen, dat beoordeeld werd door een wijk verpleegkundige. Indien niet af gewezen door haar, volgde een controle op temperatuur, bloed druk en hcmoglobinegehalte van het bloed. Vooral daar vie len de meesten af - zij werden verwezen naar de in de sporthal aanwezige huisarts P. de Zwart. Bi) alle overigen werd een halve liter bloed afgetapt, waarna ze onder begeleiding van een EHBO'er naar de kantine werden gebracht voor een kop koffie. Flauwvallers waren er nauw halfjaarlijkse bloeddonoravond. Dc EHBO Holten was overi gens met een kleine veertig man aanwezig. Flauwvallers, in het verleden nogal eens het geval, waren er nauwelijks. Eén meisje moest een tijdje op de brancard blijven liggen omdat ze zich na het geven van bloed niet lekker elijks vorige week tijdens de Foto: Wil Vogel voelde. De brancards waren die middag met hulp van onder an deren leerlingen van groep acht van dc Haarschool klaargezet. Hetzelfde gold voor dc beno digde tafels en stoelen, alle af komstig van scholengemeen schap Dc Waerdenborch. De kans dat Holten als enige gemeente wordt samengevoegd bij Rijssen is niet uitgesloten. Dat bleek onlangs tijdens de bijeenkomst die D66 Holten in De Boschkamp hield over de gemeentelijke herindeling. Het houdt verband met het feit dat de totale gemeente Wierden mogelijk als zelfstandige ge meente blijft voortbestaan, inclusief Enter dus. Zoals bekend kiezen B en W nog altijd voor een zelfstan dig Holten, maar geven aan dat, indien Holten toch moet worden heringedeeld, de voorkeur ligt bij Rijssen, zij het mèt Enter. En dat met de bedoeling een evenwichtige gemeente te krijgen - het ste delijke Rijssen tegenover de plattelandskernen Enter en Holten. Een standpunt waar in D66 zich vinden kan. Eind deze maand is het dcfintie- ve woord aan de gemeenteraad, in juni bepalen de statenleden hun standpunt over dc herinde ling, waarna de Tweede en Eer ste Kamer aan zet zijn. Zoals het er nu naar uitziet, hangt het zelfstandig voortbestaan van Wierden af van twee stemmen, die van de ouderenpartijen in dc provinciale staten. „Erg spannend", meende frac tieleider Dick van der Torre. „En als Wierden zelfstandig blijft, dan zitten wij met een groot probleem, want het aan haken van Enter bij Rijssen/Hoi- ten is voor Holten voorwaarde." Indien Holten als enige gemeente bij Rijssen wordt gevoegd, rees de vraag in hoeverre het stedelijke Rijssen het plattelandse Holten overheersen gaat. Het was vooral statenlid Gricko van Dijk die die vrees enigszins wegnam. Daarvoor wees hij onder meer op Rosmalen, dat samengevoegd werd bij Den Bosch. In die nieuwe combinatie bleken na de gemccnteraadsvcrkie- zingen dc meeste raadsleden uit Rosmalen te komen... Het 'ontbreken' van buitengebied in Rijssen en daarmee een agrarisch beleid, werd door Van der Torre enigszins gerelativeerd: „Want wat kan een gemeente nou écht zelf doen voor de landbouw? In feite is alles landelijk geregeld, kijk bij voorbeeld naar het Ammoniak Re ductie Plan.Je kuntdat enkel op de tails aanpassen". De avond over dc herindeling lok te overigens bedroevend weinig belangstelling. Tegenover een fo rum van vijf, zaten welgeteld der tien mensen in de zaal. In het forum voorzitter Marijke dc Vuyst van de D66-statcnfractie,. staten fractielid Grieko van Dijk, Tweede Kamer lidjan Hoekeman (D66), voorzit ter Erik Bus van D66 Holten en Van dcrTorrc. F.en teleurstellende opkomst al met al, waarbij de vraag rees of het voetbal op televisie de werkelijke reden was. „Als mensen echt geinteressccrd zijn, komen ze toch wel", vond ook Van dcrTor rc, die overigens geen volle zaal had verwacht. „Ik schatte zo'n 25 man, dus diep teleurgesteld zijn we ook weer niet. Ik heb de indruk dat het onderwerp weinig meer los maakt in Holten" D66 had ook een grove prognose- gemaakt van de samenstelling van de gemeenteraad in de eventuele nieuwe combinatie Rijssen/Hol ten/ Enter. Gebaseerd opdc huidi ge samenstelling van de raden in Rijssen cn Holten, het aantal stem men in Enter, waarbij tevens reke ning werd gehouden met de kies deler. Aan de hand van deze gege vens voorspelde Van dcrTorrc een politieke aardverschuiving, waarbij het CDA zoals verwacht, als over winnaar uit de strijd komt. De christen-democraten zouden m de- nieuwe gemeenteraad met zeven zetels zijn vertegenwoordigd (nu vijf in Rijssen, twee in Holten). De Pvd/Vvijf (vier Rijssen, twee Hol ten) - VVD drie (nul Rijssen, twee Holten) - SGP vijf (zes Rijssen, nul Holten) - RPF vier (vier Rijssen, nul Holten) - D66 één (nul Rijssen, éc-n Holten) - GB twee (nul Rijssen, zes Holten). Totaal goed voor 27 zetels. Ten aanzien van het eventueel zelf standig blijven van Holten, wees Van der Torre op een aantal zaken. Zelfstandig blijven zou alleen kun nen, indien taken kunnen worden afgestoten. Aan een zelfstandig voortbestaan hangt ook een prijs kaartje voor dc burger. Daar de ge meente meer taken toebedeeld krijgt, moet het nu al onderbezette ambtenarenapparaat worden uit gebreid en meer mankracht bete kent meergeld. Ruben Heusinkveld staat even in het middelpunt van zijn klas. De leerling van groep acht van basisschool De Regenboog heeft zich letterlijk in de prijzen gedicht. Foto-, Pcicr Koehorst Het forum werd onder anderen gevormd door D66 Tweede Kamerlid Jan Hoekema (links) en Grieko van Dijk, lid van de D66 statenfractie. Foto- wa v0gei Ruben Heusinkveld uit groep acht van de protestants- christelijke basisschool De Regenboog heeft zich in de prijzen gedicht. Zijn gedicht over de natuur dat hij instuurde voor de jaarlijkse wed- Jaarfeest CJV Ondanks de nodige drukte die de organisatie van het 50-jarig jubileum met zich meebrengt zal ook het Jaar feest van CJV de Vrienden schaar weer uitbundig wor den gevierd. Door leden van leiding en be stuur zal het stuk 'Engeltje', ne- sciueven door B. Wcstra en F. Drost, ten tonele worden ge bracht. Er wordt gespeeld op vrijdag 21 cn zaterdag 22 maart in zaal Irene. De avond begint om 19.30 uur en dc zaal is open om 19.00 uur. Evenals voor gaande jaren is er nu ook weer een extra voorstelling gepland op de zaterdagmiddag voor be jaarden, gehandicapten en ande re mensen die om wat voor reden 's avonds niet kunnen. De zaterdagmiddag begint om 14.00 uur, dc zaal is open vanaf 13.30 uur. Indien men geen ver voer heeft kan men contact op nemen met Diana Blaauw, tele foon 36 28 76. Avond HHV Dc Holtensc Handelsvereniging houdt op maandag 17 maart de Voorjaarsvergadering. Dc avond begint om 20.00 uur bij Vakantiepark De Lindcnberg. strijd die de stichting 'Kinderen cn Poezie' houdt, werd door dc jury bekroond met een prijs. Zaterdag 22 maart mag Ruben naar het Land van Ooit, waar een kin- derpoëzie-manifestatie wordt ge houden. Hij hoeft niet alleen, want krijgt maar liefst zes kaartjes. Ru ben is overigens niet de enige win naar. Van de 37 duizend inzendin gen werden 150 gedichten uitgeko zen, die in een bundel worden op genomen. Alle winnaars krijgen een oorkonde en een boekenpak ket. De gedichten hebben alle te maken met het thema 'Mensen, dieren, dingen". Het is niet de eerste keer dat een leerling van Dc Regenboog in de prijzen valt. Vorig jaar was Jojan- neke van den Hul de gelukkige, in 1995 Annellekc Beukenkamp. Ruben koos in zijn gedicht voor de natuur cn verwoordde het als volgt: NATUUR De oude boom. De kale struik. Het groene gras. De warme qvn. De koude winter. NATUUR De blauwe lucht. De witte wolk. De %acbte sneeuw. Bevroren grond. Het vieze vuil. NATUUR? Erelid Okia Henk Schorfhaar is benoemd tot erelid van touwtrek vereni ging Okia. Lees meer op pagina 3 Drieluikcompetitie De drieluikcompetitie van de afdeling atletiek van SV Holten heeft vele winnaars opgeleverd. Zie pagina 7 Blauw Wit Blauw Wit is mderuit gegaan in de competitie. Meer info op pagina 6 Inspectie van verharde wegen Het technisch adviesbureau DHV Oost Nederland mag als het aan het college ligt een globale inspectie uitvoeren van verharde wegen in Hol ten. Daarvoor wordt iets meer dan achtduizend gulden uit getrokken. Vorig jaar is voor het eerst een inspectie naar dc wegen uitbe steed. Volgens burgemeester DJ. Verhoeven is uitbesteding nodig „omdat je deskundigheid nodig hebt." Nu wordt per jaar door de gemeente vier ton uitge trokken voor onderhoud van de wegen. Verhoeven verwacht dat het dit jaar iets meer zal worden. Samenwerking Het college van B en W gaat kijken of een bestuurlijke schaalvergroting met open baar voorgezet onderwijs met plaatsen in de regio tot de mogelijkheden behoort. Vol gens burgmeester D.J. Ver hoeven is er in dat geval geen sprake van een fusie met an dere scholen. Verhoeven: „We doen dit om dat het onderwijs steeds com plexer wordt vooral op het ge bied van personeels- en onder wijsbeleid. Ook financic-le risi co's kunnen zo worden aangepakt omdat scholen nu één zak geld krijgen en zelf za ken als wachtgelden moeten be talen." Avond Rabobank De avond over de toekomst van de melkveehouderij na het jaar 2000 die de Rabobank onlangs heeft gehouden in zalencen trum De Poppe heeft maar liefst 120 belangstellenden getrok ken. „Veel meer dan verwacht", aldus Peter Hutten van de Ra bobank. De melkveehouderij staat aan de vooravond van grote veranderin gen. P. dc Groot van de Rabobank Nedcriand sprak over het zuivel beleid na 2000 wanneer een nieuw Europees zuivelbeleid over de mclkquoteringwordt ingesteld. De Rabobank ziet geen directe af schaffing van het melkquotum maar via overgangsregelingen zal dit wel gebeuren in dc verdere toe komst. Holtense melkveehoude rijen, die in verhouding kleinscha liger zijn dan in de rest van Neder land, moeten volgens De Groot vooral op de kosten letten. Ook schaalvergroting wordt belangrijk. Volgens J. Vogelaar van LTO Ne derland bestaat over tien jaar nog maar de helft van het aantal melk veehouderijen. Ook zullen de be drijfsresultaten teruglopen door een dalende melk- en veeprijs. Het LTO wil het huidige syteem van melkquota handhandhaven omdat dat liet beste voor de boer is. dag waseen prachtige on scheen volop, alleen kwamen er een paar cumuluswol ken over drijven, en dunne sluierbe- f wolking.Ookhaddenweeenlagemi- nimum luchtvochtigheid van 34 pro cent. Dinsdag vroeg in de ochtend was het fris, de minimumtemperatuur was ?.0'C in Holten, en in Espelo 1.0'C. daar kwam vorst aan de grond voor met een temperatuur van -1.8'C Verder was het 's morgens vrij zonnig, in de middag dreven ei wolkenvelden over. Later werd de bewolking dikker en verdween de zon. Er stond een matige wind uit het oosten tot zuidoosten (kracht drie a vier) Ook woensdag was een mooie dag, we kregen al een voorproefje van de lente, we hadden perioden met zon. Opklarin gen en wolkenvelden wisselden elkaar af. de maximumtemperatuur werd 14.3'C. In de nanacht en vroege ochtend van donderdag, passeerdeeen zwak kou front vanuit het noordwesten ons land. en trok naar het zuidoosten weg. Het kou front liet weinig regen achter, 0.7 milli meter in Holten en 0.9 millimeter in Espe lo. Later in de morgen kwamen de opkla ringen vanuit het noorden ons land bin nen 's Middags hadden we perioden met zon en wolkenvelden. De wind kwam uit het noordoosten en was matig. Vrijdag hadden we perioden met zon en wolkenvelden, later in de middag werd het zwaarbewolkt. Ook werd het een ho ge maximumtemperatuur van 15.7'C, (normaal 3.0'C). Zaterdag was het over het algemeen zwaarbewolkt, tegen het eind van de middag scheen de zon nog even. Zondag in de vroege ochtend en morgen hadden we dichte mist die later geleidelijk opiostte. 's Middags hadden we flinke perioden met zon. en een maxi mumtemperatuur van 15.4'C. Dit fraaie weer hadden we te danken aan een zeer krachtige hoge druk met in de kern een luchtdruk van 1047 hpa, dit trok over het noorden van Nederland naar Noord- Duitsland. Meteo Holten, Freddie Paalmen 13 t/m 16 maart Openingstijden donder dag. vrijdag en zaterdag van 1 14 00 - 22 00 uur. zondag van 11.00-18.00 uur. Nieuw thema: Culinair Theater met kookdemon- alle informatie en produkten voo' kooklielhebbers de nieuwste huis tuindecora- ties aile slijten op het gebied van interieur mode- dcmonstraties uiterlijke verzorging/make up Entreeprijs:! 12,50 (kinderen tot 12 jaar en 65- i plussers f 6.-. kinaeren tol 6 jaar gratis). 65-ptussers hebben op 13 en 14 maart t van 14.00 - 18 00 uur gratis 65-pius pas. Expo (center Wegtersweg 66. 7SS6 BP Hengelo. Tel 074 - 2 669 669

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 1