Grij ze haarkleur geleidelijk kwijtraken Koortslip bij de eerste tinteling behandelen Stramme, gevoelige spieren en gewrichten? té&r f Als ze te ziek zijn om te slikken sfife «o sfe m Bescherm jezelf. Verhoog je weerstand! WAARDEBON 2.00 korting v/edda Microflorana: goed voor de darmwerking Multi-Gyn: bio -actieve ondersteuning bij intieme verzorging Veelvoorkomende intieme klachten v/edda 8 TP105 Vooral in de winter In de winter hebben veel mensen last van een ver laagde weerstand. Hierdoor zijn ze vatbaarder voor allerlei kwaaltjes. Een van de veelvoorkomende winterkwaaltjes is een koortslip. Die steekt de kop op als er sprake is van verkoudheid of griep. Een koortslip heeft niets te maken met- een slechte licha melijke verzorging. Het wordt veroorzaakt door een virus waarmee de meesten van ons al vóór de school gaande leeftijd worden besmet. Zo'n 80% van de wereldbevolking is drager van dit virus. Het virus komt in het lichaam door recht streeks contact met koorts blaasjes. Een aantal keer komt het naar boven, bijvoor beeld door griep, bij stress, ruzie of verdriet. Wintersport Naast emoties kunnen ook zonlicht en UV-straling het virus activeren. Plotselinge blootstelling aan de felle zon kan er dus voor zorgen dat er een koortslip ontstaat. Hou daar rekening mee als u op wintersport gaat, of in gebie den komt waar de UV-stra ling sterk is. Nu is een koortslip niet iets waar je erg ziek van wordt, maar het is meer een esthetisch en vervelend probleem. Win tersporters die tijdens de vakantie niet met zo'n ontsie rende plek op hun gezicht willen lopen, doen er goed aan sunblockers te gebrui ken. Daarnaast is het verstan dig om de reisapotheek aan te vullen met Zovirax Koortslip, een geneesmiddel dat de kans op koortsblaasjes doet ver minderen. Doeltreffend Zodra de eerste verschijnse len van een koortsüp zich aandienen. kan Zovirax Koortslip crème uitkomst bie den. Het werkzame bestand deel, aciclovir, dringt snel door tot de kern van het virus en stelt deze op non-actief. Ook wanneer zich al blaasjes hebben gevormd kan Zovirax de genezing aanzienlijk ver snellen. De koortslip is besmettelijk tot de aandoe ning geheel is verdwenen. Zovirax Koortslip crème helpt al in een heel vroeg stadium. Daarom is het geen overbodi ge luxe om het (in tube of doseerpomp) uit voorzorg in huis te hebben. Verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Lees voor gebruik eerst de bijslui ter. Niet gebruiken bij over gevoeligheid voor bestandde len van Zovirax Koortslip. Voor meer informatie: W arner-Lambert Consumer Healthcare, tel.: 030-2426001. Herkent u dit? Stramme, starre spieren en gewrich ten, waardoor u bepaalde bewegingen moeilijk kunt uitvoeren. Opstaan, bukken en lopen kost de nodige moeite en uw gewrichten zijn extra gevoelig. Zeker nu de winter zijn intrede heeft gedaan, is het aantal mensen dat dit soort problemen ondervindt groot. Met name 50-plussers kun nen last hebben van gevoelige spieren en gewrichten. Ener zijds is dit een gevolg van het mogelijk dunner worden van kraakbeen tussen de Adrufyt hebben een ondersteunen de werking bij spier en gewrichtsproble men. Zo zorgt rutine voor een goede doorbloe- gewrichtsvlakken, met het ding van de spieren, ter- vorderen der jaren. Ander zijds kunnen de spieren op latere leeftijd wat stram wor den. Spreken we in dit geval van slijtage, ook ontstekin gen aan het bewegingsappa raat kunnen een verhoogde gevoeligheid veroorzaken, hetgeen leidt tot bewegings beperkingen. Bij het behande len van spier- en gewrichts problemen worden steeds vaker natuurlijke middelen ingezet. Adrufyt van Bional is zo'n middel. De kracht van de combinatie De plantaardige extracten in wijl salix (wilgenbast) en dulcamara (bitterzoet) de gevoeligheid van zowel de spieren als gewrichten ver minderen. Harpagoside (dui velsklauw) en fraxine (essen- schors) bevorderen de stof wisseling en glucosamine bovenkant van één Adrufyt tenslotte 'smeert' de gewrich- verpakking samen met een met kortingsbonnen voor tal van actieve ;t vrijetijdsbestedin gen (attractiepar ken, dierentuinen, musea), een lekker diner of een overnachting in een van de Golden Tulip Hotels. Uw voordeel kan oplopen tot maar liefst fl. 2.000, Wat u moet doen Stuur vóór 28 maart 1997 de ten. Adrufyt zorgt er dus voor dat de spieren snel weer soe pel worden Het is vervaar digd in makkelijk te slikken capsules. Harde munten uitsparen Adrufyt heeft tijdelijk nog meer te bieden. U krijgt nu gratis het PrimaActie-boekje briefje waarop uw naam, adres, postcode, woonplaats, leeftijd en geslacht staan, in een voldoende gefrankeerde envelop naar Bional Pharma. U ontvangt dan het Prima- Actieboekje en de daarbij behorende creditcardpas. Bel voor meer informatie de Bional Informatielijn: 06-32023086 Kinderen kunnen net als volwassenen hoofdpijn, spierpijn, pijn en koorts bij verkoudheid of griep heb ben waardoor ze zich ziek voelen en vaak hangerig zijn. Dan is het goed om Sinaspril paracetamol in huis te hebben. Sinaspril paracetamol, de ver trouwde pijnstiller voor kinderen, is er nu ook als zetpil. Soms zijn kinderen immers te ziek om te slikken. Klachten bij kin deren gaan vaak gepaard met ver hoging. Er is sprake van ver hoging als de lichaamstempe ratuur boven de 37,5°C komt. Komt de temperatuur boven de 38°C dan is er sprake van koorts. Koorts is niet iets om je direct zorgen over te maken, tenzij de temperatuur boven de 40°C komt. Er is nu een handig boekje van Sinaspril paracetamol over pijn en koorts bij kinde ren. Hierin wordt uitgelegd hoe om te gaan met pijn en koorts. Het is gratis verkrijg baar bij uw huisarts of con sultatiebureau Bij pijn en koorts Sinaspril paracetamol is effec tief bij pijn en koorts. De Sinaspril paracetamol 60 kauwtabletten, zijn met name voor de kleinere kinderen tot 1 jaar en te herkennen aan de lichtgroene verpakking. Voor de wat oudere kinderen is er de Sinaspril paracetamol 120, herkenbaar aan de blauwe verpakking. Deze is verkrijg baar in kauwtabletten met 120mg paracetamol en de makkelijk in te nemen vloeibare variant. Nu ook zetpillen Steeds vaker worden ouders door huisartsen en artsen op consultatiebureaus .geadvi seerd kinderen jonger dan 6 jaar zetpillen toe te dienen. De Sinaspril paracetamol zetpil len zijn verkrijgbaar in twee sterktes; 120mg voor kinde ren jonger dan 1 jaar en 240mg voor kinderen ouder dan een jaar. De paracetamol 120 zetpillen heeft een paarse verpakking, de paracetamol 240 zetpillen is herkenbaar aan de donkergroene verpak king. Sinaspril paracetamol is verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Lees vóór gebruik de bijsluiter. Voor meer informatie: Roche Nicholas B.V., tel.: 0497-381833. Grijze haren doen ouder lijken, terwijl u nog hele maal niet oud bent. Wie van grijze haren af wil, zal zijn toevlucht nemen tot haarkleuring. Met Grecian '2000 is dat een eenvoudige zaak. Onze haren bestaan overwe gend uit proteïne. Deze stof bevat melanine, een substan tie die de natuurlijke haar kleur bepaalt. Het verschil in haarkleur ligt in de hoeveel heden kleurpigment dat ons haar bevat. Zo heeft donker haar méér melanine dan licht gekleurd haar. Met het ver strijken van de jaren daalt het melaninegehalte van het haar, waardoor het grijs wordt. Over het algemeen worden mannen iets sneller grijs dan vrouwen. Kleurbehoud Om de natuurlijke haarkleur te behouden is een dagelijkse behandeling met Grecian 2000 de moeite waard. Met iedere behandeling groeit het kleurstofgehalte aan en wordt het vergrijzingsproces als het ware omgekeerd. Het middel zorgt namelijk voor de aanvulling van melanine en voor de aanmaak van pig ment. Op deze wijze kunt u zelf het kleuringsproces con troleren en beslissen wanneer de gewenste kleur is bereikt. Makkelijk Grecian 2000 is een kleurloze, haarvrien delij ke vloeistof die even makkelijk te gebruiken is als een gewone haarlotion. Het vergt geen omslachtige behan deling: u brengt het eenvoudigweg direct op de haren aan Aanvankelijk zult u deze behandeling dagelijks moeten verrichten, tot u de gewenste kleur heeft bereikt. Daarna gebruikt u het één a twee maal per week om de natuur lijke haarkleur te behouden Omdat het proces zich langzaam voltrekt zult u tij dens de eerste behandelingen geen opvallende wij ziging zien. Maar u kunt er zeker van zijn dat uw natuurlij ke haarkleur terug komt en dat die zich accentueert na iedere behandeling. U kunt mcmm vmwoomc mwmm posm 5/ iMi/rsmvtm In de kritische jaargetijden zoals de winter, worden er hoge eisen aan ons afweersysteem gesteld. Naast een gezonde leefwijze zorgt Echinacin Hot-Drink ervoor dat uw afweersysteem extra ondersteund wordt. Het is ideaal om als grog in te nemen, vooral in de periode wanneer de r in de maand is. Zo kunt u uw lichaam op een natuurlijke wijze een handje hel pen. Deze hotdrink verhoogt de weerstand van uw lichaam en bevat het pure perssap van de echinacea pur purea ofwel de rode zonne hoed. Dit pers- sap activeert het afweersys teem, waardoor uw weerstand wordt ver hoogd De pro ducent van Echinacin heeft voor de nieu we product- vorm Echina cin Hot-Drink een unieke methode ontwikkeld waarbij het zuivere perssap gedroogd kan worden, zonder dat de werkzame stoffen ver loren gaan. Perssap is de meest natuurlijke bereidings wijze, omdat alle bestandde len onveranderd aanwezig blijven. Zelfbereide jus d'orange is hier een goed voorbeeld van. Natuurlijke aanpak Door de buitengewoon hoge concentratie aan werkzame stoffen werkt Echinacin snel en krachtig. Dit wijst de praktijk dagelijks bij velen van ons uit. Echinacin is het zuivere perssap van alle bovengrondse delen van de bloeiende echinacea purpu rea. De wortels van de plant worden na de oogst verwerkt tot veevoeders, omdat de wor tels niet werkzaam zijn. Naast de Hot-Drink is Echina- ook verkrijgbaar als zuigtabletten (eapsetten), die welda dig en verzachtend zijn voor de keel en als druppels. Deze druppels zorgen voor meer weer stand en een snel herstel na ziekte. Wilt u meer informatie over Echinacin? Stuur dan een briefkaart naar: Bykare, t.a.v. Echinacin-informatie, Antwoordnummer 17, 1160 VB Zwanenburg. Bij drogist, apotheek en reformzaak is er van Echinacin een speciale zalf te koop voor lichte verwondingen en brand wonden en ter voorko ming van huidinfecties. Ook is er een Echinacin stick voor zonneblaasjes, lippenblaasjes, ruwe en gesprongen lippen. deze lotion ook plaatselijk gebruiken, bijvoorbeeld als u alleen grijze slapen heeft. Grecian 2000 is niet schade lijk voor het haar. De verzor gende componenten zorgen er juist voor dat het haar er gezonder en mooier gaat uit zien dan voorheen. Voor meer informatie: Tendem, tel. 038-4217747. Ik heb 33 jaar van mijn leven bij de KLM gewerkt vertelt de heer Goncalves. „Totdat ik drie jaar geleden met vervroegd pensioen mocht Dat was natuurlijk fantas tisch. Ik had alle tijd om regelma tig in Nederland, maar ook in mijn vaderland Portugal met vakan- Ruggenwervels star Helaas kon ik met altijd voluit geme ten, omdat ik vaak last had van een starre, gevoelige rug. Ik ben er mee naar de dokter geweest en hij ver telde me, dat ik een kromme wervel had Dat is heel vervelend als je alle maal leuke plannen hebt" Vakantie Portugal problematisch „Bijna ieder jaar zoek ik op vakantie in Portugal, familie en bekenden op", vervolgt de heer Goncalves. „Door de problemen die ik had met mijn gewrichten, werd dat bijna on mogelijk. Het dorpje waar ik vandaan kom. is een beetje heuvelachtig en hoe mooi dat ook is, met mijn gevoe lige gewrichten is dat een probleem Niet alleen de heuvel op is moeilijk, maar ook naar beneden is lastig Ik zag hier dan ook zo tegenop, dat ik overwoog mijn vakantie op te zeg- Natuurproduct biedt uitkomst „Gelukkig liep het allemaal anders. Een kennis vertelde mij over Adrufyt. een natuurproduct dat effectief is bij gevoelige spieren en gewrichten. Ik ben het op zijn aanraden gaan pro beren en het was werkelijk verbluf fend Adrufyt had na een paar dagen al resultaat Ik voelde me minder stram en kon veel gemakkelijker lo pen. Het ging met de dag beter en na drie weken Adrufyt gebruikt te hebben, had ik nergens last meer van, echt/antastisch", aldus de heer Goncalves, die zijn vakantie gered zag door Adrufyt. Adrufyt mee naar Portugal „Het effect van Adrufyt is in de drie ja ren dat ik het gebruik gebleven. Ik slik nu twee capsules per dag en mijn ge wrichten voelen de hele dag soepel aan Ik loop zelfs met groot gemak de heuvel op en af on voel daarbij hele maal niets Veel familie en vrienden in Portugal die mij zo vooruit zagen gaan, hebben mij gevraagd Adrufyt mee te nemen naar Portugal Velen van hen hebben ook succes met Adrufyt. Ze lopen veel soepeler dan voorheen. Als ik nu op vakantie ga, mag ik alles vergeten om mee te ne men, als het maar met de Adrufyt is", besluit de heer Goncalves lachend. De kracht van de combinatie Een fantastisch resultaat Dat de heer Goncalves geen uitzondering is. blijkt wel uit de tientallen positieve reacties omtrent Adrufyt die dagelijks bij BIO NAL binnenkomen. Adrufyt is een combinatie van natuurlijke extracten, voor spieren en gewrichten. Adrufyt is goed voor; de doorbloeding door rutine (Wijn ruit) de gevoeligheid door salix (Wilg) en dulcamara (Bit terzoet) QS9 de stofwisse- f r ling door harpa- goside (Duivels- klauw) de afvoer van afvalstoffen door fraxine (Es) wËZ'L de smering van de gewrich- ten door gluco- samme Hierdoor voedt «w*» en beschermt Adrufyt stramme, gevoelige spieren en gewrichten optimaal. Bij aankoop van een verpakking van 40 capsules. Verkrijgbaar bij: Dorpsstraat 10, Holten Dorpsstraat 96, Enter Keizerserf 32a, Nijverdal Een gezonde spijsvertering houdt ons lichaam in conditie. Bewust eten, waarbij u let op niet te veel, te vaak en te vet eten, vormt een goede basis. Maar er zijn factoren zoals het gebruik van anti biotica, laxeermiddelen en de pil, waardoor onze darmen trager gaan werken en er verstopping ont staat. Normaal gesproken bevatten de darmen een groot aantal melkzuurbindende bacteriën. Die zorgen ervoor dat ons lichaam afvalstoffen kwijt raakt Wanneer dat aantal vermindert kunnen onge wenste gistingsprocessen ontstaan en ziektekiemen worden gevormd. Wie last heeft van een opgeblazen gevoel, maagzuur of verstop ping zal waarschijnlijk een laxeermiddel gebruiken. Dat brengt tijdelijk verlichting, maar biedt geen oplossing op lange termijn. Voor een goe de darm werking moet de con ditie van de darmflora, dus het aantal melkzuurvormers, worden hersteld. Ondersteuning In medische kringen schat men dat een groot deel van de Europese bevolking bewust of onbewust lijdt aan ziektes van het spijsverteringsstelsel of aan de indirecte gevolgen daarvan. Om een goede spijs vertering te stimuleren is een behandeling noodzakelijk die de inwendige reiniging bevordert en niet alleen de symptomen bestrijdt. Micro florana is een bacteriolo- gisch-enzymatisch stofwisse- lmgsproduct dat de darm- werking ondersteunt. Het bestaat uit bacteriën die zich van nature hier bevinden. Zij zorgen ervoor dat de productie van giftige stoffen in het lichaam wordt stopgezet. Nadat deze zijn afgevoerd kan het lichaam weer opti maal voedingsstoffen opnemen. Bovendien zorgt Microflorana ervoor dat de zogenaamde peristalti sche beweging van de dar men herstelt en dat het immuunsysteem sterker wordt. Dit effect wordt al na enkele weken bereikt. Zelfs wanneer de darmflora volle dig ontregeld is, kan Micro florana voor herstel zorgen Het middel dient dan gedu rende 2 tot 3 maanden te wor den gebruikt. Kinderen Niet alleen volwassenen, maar ook steeds meer kinde ren hebben last van voedselal lergieën. Omdat Microflorana is vervaardigd van lichaams eigen stoffen, kan het ook worden gebruikt bij baby's. Microflorana is verkrijgbaar bij drogist, reformspecialist en bij De Tuinen. Voor meer informatie: Oligo Pharma BV, tel.: 035- 6240256. Schraalheid op intieme plekken is een verschijn sel waar bijna elke vrouw wel eens mee te maken heeft. De meeste vrouwen gaan hier niet direct mee naar de huisarts. Om het herstel van het vaginale gebied te ondersteunen is Multi- Gyn ontwikkeld, een nieuw preparaat gemaakt uit bio-actieve componenten die uit planten worden gewonnen. Met Multi-Gyn wordt het vaginale milieu verzorgd. De heldere gel heeft een aange name frisse geur en is makke lijk in het gebruik. Elke tube wordt geleverd met een aan tal speciale lange tuitjes die op de tube geschroefd kun nen worden. Hiermee wordt de gel diep in de vagina aan gebracht. waar hij langere tijd zijn werk kan doen Bij uitwendig gebruik wordt het met de vingers opgebracht. Multi-Gyn bevordert de condi tie van het slijmvlies en het vaginale milieu Bovendien ondersteunt het het immuun systeem en is het goed voor de doorbloeding van het weefsel. Het werkt snel en effectief op een breed toepassingsgebied Raadpleeg bij aanhoudende klachten altijd de huisarts of specialist. Voor meer informatie: Imgroma B.V., Consumenten informatie lijn. 06-91091015 (55 ct/pm). Intieme klachten vormen een hinderlijk probleem. Vaak gaat het om ongemakken als jeuk, schraalheid of abnormale afscheiding. De meeste vrouwen ver wachten dat dit vanzelf weer verdwijnt en gaan er niet direct mee naar de huisarts. Enkele veelvoorkomende klachten zijn: Fluor Vagina lis, ontstekingsprocessen in de vagina die overmatig veel afscheiding veroorzaken. Pruritis vulvae gaat gepaard met hinderlijke jeuk aan de schaamlippen. Het wordt veroorzaakt door onder andere infecties, aller gie en gebruik van gewone zeep. Vulvitis is een ontste king van de schaamlippen, die allerlei verschillende oor zaken kan hebben zoals bac teriën, schimmels, sexueel overdraagbare aandoeningen en huidaandoeningen op andere plaatsen van het lichaam. Meestal is jeuk of schraalheid het eerste teken dat het even wicht in het vaginale gebied is verdwenen. Dat hoeft niet direct op een aandoening te wijzen, maar kan ook de reac tie zijn op het gebruik van zeep. Was de vagina daarom liever met een speciaal mid del, dat de conditie van de huid niet aantast. Voorkomen is beter dan genezen. Een koortslip is niet alleen pijnlijk en gênant, het zorgt ook voor besmettingsgevaar Het virus kan gemakkelijk andere lichaamsde len besmetten. Als u bijvoorbeeld in uw ogen wrijft nadat u een blaasje hebt aangeraakt., kunt u een ooginfectie krijgen Als u (of uw partner) een koortslip heeft, kunt u beter elkaar of anderen niet kussen. Maar gelukkig kunt u nu iets doen aan zo'n koortslip. Omdat een koortslip door een virus wordt veroorzaakt, is een antiviraal ge neesmiddel, zoals Zovirax r Koortslip crème, de beste manier om een koortslip tegen te gaan. Met deze crème kunt u, als u het tij dig én regelmatig aanbrengt, een koortslip voorkomen. iTbviRAX Zovirax Koortslip crème is verkrijgbaar in tube of handige doseerpomp. Verkrijgbaar bij: Dorpsstraat 10, Holten Dorpsstraat 96, Enter Keizerserf 32a, Nijverdal

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 9