Sports in Holten Handbalsters grijpen kans op klassebehoud SV Holten verdient veel meer publiek BlauwWit kansloos ten onder Sport agenda Succes ZPC Twenhaarsveld op jeugdvierkamp Hengelo Kabouterhandbal bij schoolinstuif HOITENS NIEUWSBLAD Resultaten BlauwWit DONDERDAG 20 FEBRUARI 1997 De Eendracht In de onderlinge compe titie van schietvereniging de Eendracht werden de volgende resultaten be haald: Sensatie op Meermanskamp tegen Rietvogels: 3-3 Zowel dames 1 als dames 2 speelden afgelopen weekeinde belangrijke wedstrijden. Dames 1 speelde uit tegen het op de laatste plaats staande Gooen/Wijhe. Winst was geboden en de dames stelden ook niet tclleur. In een harde wedstrijd hield Holten het hoofd koel en liet het zich niet provoceren door het vaak (te) harde spel van de tegenstander. Bij rust leid de Holten volkomen ver diend met 3-4. Ook na rust bleef Holten aan de goede zijde van de score. Holten maakte het zich nog extra moeilijk door een aantal strafworpen te missen. Opvallend was het grote aantal speelsters (zeven) dat een aan deel had in de treffers. Mede daardoor won Holten verdiend met 7-9 en lijkt met de thuis wedstrijden tegen V en K en Zwolle en de uitwedstrijd tegen Lettele nog voor de boeg be houd van het tweede klasse schap zo goed als zeker. Scores: Kristel Meerman, Michelle den Bouwmeester twee; Margot ter Schure, Annemarie v d. Maat, Jolan- da Paalman, Marti Wuestman en Bi- Dames 2 speelde een wedstrijd met hetzelfde belang tegen Let tele 2, dat ook laatste staat. Ge durende de eerste helft had Hol- SV Holten Senioren: Zondag 23 febru ari: UD.W 2 - Holten 2, 10,00 uur (ver trek 8.45 uur); Holten 4 De Zweef 5, 10,00 uur; Bornebroek 3 Holten 6, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); La Prem 7 - Holten 8, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten 9 - SOS 10,45 uur; Holten 12 -Haarle6,9.00uur. Junioren: Zaterdag 22 februari. Deto A2 - Holten A2, 10.45 uur (vertrek 9 45 uur); Holten C1 - Gorssel C1. 12.30 Pupillen: Zaterdag 22 februari: Holten D1 - Witkampers Dl. 10.00 uur; Wit kampers D2 - Holten D2. 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten D3 - Witkam pers (m), 10.00 uur; Witkampers El - Holten El. 10.00 uur (vertrek 9 00 uur). Holten E2 - Witkampers E2, 10.00 uur; Witkmapers E3 - Holten E3. 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten F1 - Witkam pers F1, 11.00 uur; Witkampers F2 - ten voortdurend een minimale voorsprong, die bij rust 3-4 be droeg. In het begin van de twee de helft zakte Holten even weg en kwam Lettele met 6-5 voor. Holten pakte de draad echter uitstekend op en wist de wed strijd daarna overtuigend met 6-10 te winnen. Dit mede door prima keepsterswerk van Brigit te Schoemaker. Scores: Pattty Schoemaker drie; Marti Wuestman, Gerda Busschers twee, Clara Bliekendaal. Marieke Grave, Marion Jansen één. De heren wonnen uit van Donar 2. Na een redelijke start liet Holten zich meeslepen door het slaapverwekkende en rommeli ge spel van de tegenstander. Na een 10-10 ruststand keek Holten na een kwartier in de tweede helft zelfs tegen een 13-10 ach terstand aan. Door een ver hoogde inzet in het laatste kwar tier wist Holten de achterstand om te buigen tot de 18-20 winst. Scores: Meino van Beek zes; Andy de Jong vier; Nico Vorst drie; Erwin Ool- bekkink, Tom Muller twee; Tristan Dorlas, Erik Kraan en Arne Vermeij Meisjes A boot Nijhof/Broek- Holten F2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten F3 - Witkampers F3, 11.00 uur; Witkampers F4 - Holten F4, 11.00 uurlvertrek 10.00 uur. Handbal: Zaterdag 22 februari: Meis jes B1 thuis tegen Ven K, 15.25 uur; Meisjes B2 thuis tegen Voorwaarts 3, 14.30 uur; Jongens B, vrij; Meisjes C thuis tegen Overwetering 2, 13.45 uur; Meisjes D thuis legen D.S.C., 13.00 uur. Zondag 23 februari: Dames 1 thuis tegen V en K. 12.00 uur. Heren thuis tegen Langeveen, 14.10 uur. Da mes 2 thuis tegen SDOL 3, 13.05 uur; Meisjes A uit tegen Overwetering. 13.10 uur (vertrek 12.00 uur). Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12.30 uur bij de beheer ders van sporthal 't Mossink. Reser veringen uiterlijk regelen voor vrij dagavond 20.00 uur (tel. 36 31 80). land de eerste helft goed parti) (7-6). Na rust zakte Holten ver weg en werd met 15-8 verloren. Meisjes BI speelde zeer overtui gend tegen Schalkhaar. Via een 3-9 ruststand werd de thuis ploeg met 3-18 opgerold. Jon gens B won volgens verwach ting van WWV Fortuna. Door fouten in dc verdediging en het niet goed benutten van dc kan sen bleef de winst tot: 12-16 beperkt. Meisjes B2 speelde zeer Dc leden van ZPC Twen haarsveld hebben onlangs deelgenomen aan de recrea tieve wedstrijd van de jeugd vierkamp te Hengelo. De or ganisatie was in handen van Oz PC (Oldenzaal). Andere verenigingen die deelna men warén HZC Weusthag, GZ en PC De Whee en OZ PC. Het wedstrijdprogramma begon om 14.30 uur en besloeg negen tien programmaonderdelen, waarvan drie estafettes. Door de Holtcnse deelnemers werden de volgende plaatsen behaald: 25 meter vrije slag: Eli- ne Koopman, 0.31.5, eerste; Wouter Jansen, 0.20.1, eerste, vijftig meter vrije slag: Anneke Nijhuis, 0.36.5, eerste; Jolanda Beusink, 0.37.4, derde; Kim Kortlever, 0.3.3.8, eerste; Lars van Zon, 0.32.9, derde; Michel de Vries, 0.29.4, eerste; Kirsten Noordam, 0.43.4, tweede; Me lissa ten Velde, 0.48.2, derde; José Reinaardus, 0.37.7, eerste. 25 meter rugslag: Eline Koop man, 0.35.1, tweede; Wouter Jansen, 0.24.7, derde. 50 meter rugslag: Esmeralda Udink, 0.40.1, eerste; Kim Kortlever, 0.41.1, tweede; Anneke Nijhuis, 0.43.1, derde; Lars van Zon, overtuigend tegen het op dc tweede plaats staande Overwe tering. Na bij rust met 3-2 te hebben achter gestaan, speelde Holten na rust een prima partij handbal en werd verdiend met 6-9 gewonnen. Meisjes C had het moeilijk tegen het sterke Tyfoon. Vooral in de eerste helft (7-1) ging het niet. Na rust kon Holten Tyfoon beter af stop pen, maar meer dan dc 11-2 nederlaag zat er niet in. 0.38.2, derde; Michel dc Vries, 0.34.8, eerste; Melissa ten Velde, 0.51.7, derde; José Reinaardus, 0.51.5, tweede; Arnold Schutter, 0.51.9, tweede. De vier keer vijf tig meter estafette schoolslag meisjes/dames en jongens/her- Ecn nieuw onderdeel tijdens de jaarlijkse schoolhandba- linstuif die volgende week donderdag 27 februari in sporthal 't Mossink wordt ge houden, is kabouterhandbal. Dit onderdeel bedoelt voor leer lingen uit de groepen I en 2 van het Basisonderwijs is gericht op beweging bij de jongste jeugd, waarbij een bal een van dc on derdelen vormt. Nadruk ligt op het bewegen in de ruimste zin van het woord. Speciaal voor deze ochtend heeft de afdeling handbal Harric Nijboer, de sporttechnisch ka der adviseur van de afdeling IJs- selstreck uitgenodigd om deze en werd gezwommen in 2.57.1 en behaalde een eerste plaats. De vier keer 25 meter estafette schoolslag voor meisjes/jon- gens onder 9 jaar werd gezwom men in 1.50.5 dit was goed voor een tweede plaats. training te verzorgen. Via de scholen hebben alle kinderen een uitnodiging ontvangen en zich via een antwoordstrook kunnen opgeven. Mocht u kind toch nog op donderdagmorgen van 9.00 tot 10.00 uur willen deelnemen, dan kunnen ze door u opgegeven worden bij de heer J.V. Dorlas, telefoon 36 35 30. Ook voor dc groepen 3 tot en met 8 is er een instuif. De aan vangstijden zijn: 9.00 - 10.00 uur jongens groep 3 en 4; 10.00 - 11.00 uur meisjes groep 3 en 4; 11.00 - 12.30 uur jongens groep 5 en 6; 13.00 - 14.30 uur meisjes groep 5 en 6; 14.45 - 16.30 uur, meisjes groep 7 en 8; 16.30 - 17.45 uur, jongens groep 7 en 8. De eerste wedstrijd na de winterstop is voor Blauw Wit zeer slecht verlopen. Hoewel het net voor de winterstop al iets minder ging, was de hervatting van de competitie echt slecht. Bergruiters Arjan Kraayenzank ging op 8 februari met zijn paard naar de dressuurwedstrijd te Hee- ten. Daar behaalde hij met Carlos een succesvolle twee de prijs in de Z1 dressuur met 191 punten. Ook ging Brenda Kappert op 8 februari naar een springwed- strijd in Wierden. Daar behaalde zij met Kamaro een achtste prijs in het B-springen. Tijdens een springwedstrijd afgelopen weekend te Hccten, behaalde Zwennie Vincent met Future een succesvolle eerste prijs in het B-springen. Voor de stijl van rijden behaalde zij 57 punten. Na een redelijk begin nam B.Z.S.V. steeds meer het ini tiatief en zette de Holtenaren steeds meer met de rug tegen de muur. In de tweede helft drukte de thuisploeg het overwicht ook in doelpunten uit. Blauw Wit is de competitie na een langdurige winterstop dus slecht begonnen. De ploeg be gon weliswaar gehandicapt aan dc moeilijke uitwcdstri|d tegen B.Z.S.V. uit Borne. Dc volgen de spelers ontbraken: Hans Bek- kernens (langdurig uitgescha keld vanwege kapotte knieban den opgelopen tijdens de win tersport), Jacco Schuppert (eveneens knieklachtcn) en Leo Aanstoot (studieverplichtin- gcn). Na vorige weck nog een goede oefenwedstrijd te hebben ge speeld tegen dc Eversberg in Nijverdal waren de verwachti- gingen voor deze wedstrijd erg hoog. In Borne heeft Blauw Wit vanaf het begin niet in de wed strijd gezeten. De gasten natnen direct het initiatief en lieten de Blauw-Witters niet in hun spel komen. Dat er weer om de pun ten werd gestreden werd direct duidelijk. Binnen tien minuten werd er al een open wenkbrauw en een flinke bloedneus gecon stateerd. Toch waren de eerste kansen voor Blauw Wit. Na een verdedigingsfout bij B.Z.S.V. kwam de bal voor de voeten van Johan Bosschers, maar zijn lob miste net het doel. Enkele minuten later was het wederom Johan Bosschers die een goede scoringsmogelijkheid onbenut liet. Uit een goed opge zette aanval over de linkerflank werd Bosschers goed vrijgc- speeld maar zijn inzet werd goed gepareerd door de doelman van B.Z.S.V. Langzamerhand was het dc thuisploeg dat meer grip op het spel begon te krijgen. Dit resulteerde in een aantal kleine mogelijkheden. Vlak voor rust werd het toch nog onverwacht 1-0 voor B.Z.S.V. Uit een vrije trap werd de bal onhoudbaar, voor de goed keepende Edwin Aaftink, in het doel gekopt. Met Jan Nijkamp voor de ietwat onge- Opstelling: Edwin Aaf tink, Hans Stam, Jan Vrugteveen, G. Jansen, Dirk-Jan Beldman (Jan Nijkamp), Johan Bolink, Genvin de Velde Harsen horst, Marco Schuiterd, Gerben Beldman, Ger- t-Jan Ulfman en Johan Bosschers (Arno Jager). lukkig spelende Dirk-Jan Bel dman begon Blauw Wit aan de tweede helft. De gasten pro beerden het goede spel van de eerste competitiehelft weer op te pakken. Maar al snel bleek dat mede door het agressieve spel en het vroeg storen van de B.Z.S.V.-spelers Blauw Wit geen grip op het spel kon kri|- gen. De thuisploeg domineerde en na tien minuten in de tweede helft werd een voorzet vanaf de- rechterflank goed met het hoofd afgerond en liep Blauw Wit he lemaal achter de feiten aan. Toen het vlot daarna door een verdedigingsfout ook al 3-0 werd was de wedstrijd gestre den. Na ruim twintig minuten in de tweede helft werd de moege streden Bosschers nog gewis seld voor Arno Jager. In de gehele tweede helft wist Blauw Wit zich geen echte kan sen te creëren. De eindstand werd in dc laatste minuut weder om door een kopdoelpunt op 4-0 gebracht. Dat er de komen de wedstrijden uit een ander vaatje getapt moet worden om niet in degradatieproblcmcn te geraken was iets waar alle Blauw-Witters het na afloop van deze wedstrijd wel over eens waren. Met de oefenwedstrijd van zaterdag aanstaande uit bij Bergenthcim kan een begin worden gemaakt met spelen met dc juiste instelling. Johan Bosschers kon niet helpen dat zijn ploeg met 0-4 onderuit ging tegen B.Z.S.V. Bosschers werd dan ook moegestreden naar de kant gehaald. Foto: jan Houwers had het moeilijk in deze wedstrijd. De ploeg was veel sterker dan de gasten ui' Holten. De openingsfase was dan ook voor de thuisclub. Doelman Gerrii Bronsvoort kon in zijn eerste wedstrijc van dit seizoen lekker warm draaier. Slechts een enkele keer kwam Blauw Wil gevaarlijk uit de defensie. Uit één van deze aanvallen scoorde Henk Oolbekkink 0-1Erik Aanstoot stond mei een slimme ingooi aan de basis. De gehe le tweede helft drong de thuisclubaan en kreeg mogelijkheden. Met nog negen mi nuten op de klok werd de verdiende ge lijkmaker gescoord. Verder kwam de kop loper niet 1-1. Blauw Wit 5-Des 6 Blauw Wit 5 heeft in een doelpuntrijke wedstrijdéén keer te weinig gescoord om een punt aan deze wedstrijd over te hou den. Van de negen geldige scores kwa men er vier bij het vijfde terecht. Eén te weinig voor de punten 4-5. ON. 13-BlauwWit 7 In Almelo bleek Oranje Nassau duidelijk een maatje te groot voor het zevende Ondanks de getoonde inzet bleek de thuisploeg de betere deze middag 7-1 Blauw Wit C2-G FC -C2 Blauw Wit moest het in deze thuiswed strijd opnemen tegen de nummer zes van de ranglijst G.F.C. uit Goor. Blauw Wil speelde een prima partij combinatie voetbal en was naast het goede spel ook heer en meester. Gijsbrecht maakte al snel 1-0 en Martijn Bannink schoof 2-C binnen. Benny benutteeen strafschopen Martijn bepaalde de ruststand op 4-0. Na de thee bleek Blauw Wit op allefronten de gasten af te troeven. Het vlotte combina tiespel was leuk om te zien. De gasten ga ven de strijd al vroeg in de tweede helft op, waardoor Blauw Wit twaalf keer kon scoren. Arjan Nijhuis moest ookeen paar keer in actie komen om treffers te voor komen. Éénmaal was ook hij kansloos, waardoor G.F C. de eer redde. De doelpunten kwa men van Erwin. Jurgen drie keer. Gijsbrecht, Martijn en Benny twee keer. Eindstand: 12-1. In het Asiel van Schalk haar zit Dogan een lieve Mechelse Herder reu van jaar. Hij zoekt een baasje die rustig is maar wel een volhouder. Als men ervarirtg heeft met honden en liefst hele dagen aanwezig is en weet om te gaan met een ietwat nerveu ze hond die graag achter fietsers aangaat maar wel waaks is en tijd heeft om met hem een cursus te vol gen, neem dan contact op met het Asiel: Dierentehuis Deventer en omgeving, Wechelerweg 19, 7433 PZ Schalkhaar. Het asiel is open op maandag, woens dag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur; dinsdag van Asieldier 14.00 tot 17.00 uur en don derdag cn zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Er zitten nog meer honden en katten in het asiel te wachten op een goed tehuis. De kosten voor een hond zijn ~5 gulden inclusief ta- toueren. Voor een kat is dit zestig gulden inclusief ta- toueren cn kastreren of ste riliseren. Martijn Louws is een van de grote talenten die bij SV Holten lopen. Foio: Peter Koehorst Manege de Eik Bij manege Stal de Eik werd de tweede dressurwedstrijd voor senioren en de derde dressuurwedstrijd voor junio ren gehouden in het kader van de wintercompetitei 19978. Beide wedstrijden hadden veel belangstellen den. Uitslagen Senioren, manegeplaar- den: 1. Dick Zuurveen met Bonaparte, 163 punten, 2. Marry de Jong met Orlando en Fokkeline Kortlang met Sylvester, 158 punten. Eigen paarden: 1. Hannie Pas met Glenn, 163 punten; 2. Esther Schrooten met Paddock, 162 punten; 3. Frederick Kok met Boy, 160 punten. Junioren A.: 1. Mariloo Holle- man met Woldi, 132 punten; 2. Ton Spin met Polly, 131 punten; 3. Margot Aelen met Witje, 130 punten. B12: 1. Sanneke Moleman met Sylvester, 168 punten; 2. Annika Schutte met Witje en Linda Baarslag met Sylvester, 160 punten. B12 gevorderd: 1. Susan Krijnsen met Sylvester. 170 punten; 2. Roxanne de Leeuw met Sylvester. 166 punten, 3. Jessica Zeylmaker met Bo naparte. 163punten. Excelsior 4 - Blauw Wit 2 Twee van de vier koplopers uit deze klas se traden tegen elkaar aan op de Koerbelt in Rijssen De thuisclub wist in deze wed strijd de leiding te nemen, maar Blauw Wit kwam sterk terug en wistdegelijkma- Blauw Wit 3 - Rietvogels 6 Blauw Wit 3 is de tweede competitiehelft goed begonnen. Tegen het Almelose Rietvogels bouwden ze al snel een licht veldoverwicht op en dat resulteerde in de zeventiende minuut in een 1-0 voor sprong toen E rik-Jan Stam, na een goede aanval, de bal tegen de touwen schoot. Blauw Wit bleef, vanuit een zeer gedis ciplineerde defensie, de betere ploeg en creëerde zich kansen. De gasten kwamen niet veel verder dan enige gevaarlijke uit braken maar dan toonde junioren-keeper Arjan Aanstoot zijn kunnen. Nog voor de pauze vergrootten de Blauw-Witters hun voorsprong. Een goede dieptepass be reikte Maarten Beldman en ondanks dat hij van achteren werd neergelegd, drukte hijdebalm het doel Helaas voor hem had de scheidsrechter reeds gefloten voor een penalty. Henk Aanstoot klaarde deze klusonberispelijken bracht destand op2- 0. Dit werd ook de ruststand. Direct na de hervatting werd uit een afgeslagen cor ner de bal hard tegen een verdediger van Blauw Wit aangeschoten. De scheids- rechterzag hierin een strafschopdie door aanvoerder Kamst van Rietvogels werd ingeschoten (2-1) Hierna werd de strijd van Rietvogels zijde grimmiger en arbiter Ten Tije trad hiertegen onvoldoende op. Blauw Wit toonde aan hiertegen goed te zijn opgewassen en bleef zijn eigen spel spelen Door het aanvallen van de Almeloërs lag er veel ruimte achter de Rietvogels defensie maar de kansen ble ven onbenut. Aan de andere kanttoonde Arjan Aanstoot opnieuw aan dat de Blauw Wit jeugd veel talent herbergt. Ondanks enkele angstige momenten voorhetHoltensedoelindelaatste minu ten bleven de puntenop hetVletgoor. Een belangrijke zege omdat zo de versterkte degradatie op afstand blijft2-l. Bergentheim 2 - Blauw Wit 4 De ongeslagen koploper Bergentheim zeker dat wel goed komt dit jaar." Over het veel te weinige publiek dat zich op sportpark Meer manskamp uitstekend vermaak te, maakte voorzitter Jan Aan stoot zich geen zorgen. „Het was dc eerste ontmoeting na de winterstop, velen wisten ook niet zeker of het wel door zou Met man en macht wordt geprobeerd de bal weg te werken. gaan. Maar door goede resulta ten neer te zetten zoals vandaag, komt het publiek vanzelf terug." Spanning van begin tot ein de. En vooral in de eerste twintig minuten een subliem SV Holten waar tegenstander Rietvogels geen schijn van kans had en blij mocht zijn met slechts één tegengoal van Holtenaar Geert Brands in de achtste minuut. Alleen bij standaardmomenten lijkt het alsof SV Holten letter lijk niet van dc grond los kan komen. Dc gelijkmaker na een half uur spelen spreekt ook boekdelen. Lfit een vrije trap van de Rietvogels hoeft een Almelo se speler slechts te springen en dc bal achter de overigens uit stekende invaller-doelman Bert Rcylink te koppen. Eenzelfde soort situatie deed zich in dc veertigste minuut voor: 1-2. En door een blunder in de Holtcnse achterhoede in de laatste minuut ging het met een 1-3 achterstand richting kleedkamer. Als herboren startte Holten de tweede helft. Na een klein kwar tier maakte Gerrit Klaassens via een scrimmage de 2-3. Het veel te weinige publiek ging er weer in geloven. Eri good-old Jan Herman ten Velde (aan dc kant toekijkend) ging steeds vrolijker kijken. „Let op, de gelijkmaker komt er aan", aldus dc wijze woorden van (oud-?)voetballer. En hij kreeg gelijk. Met nog vijf minuten te spelen was het Jan \X illen Kcvelam die het bevrij dende doelpunt maakte voordat de zeer goede leidende scheids rechter Hans Noortman uit De venter zijn laatste fluitsignaal liet horen. Ook Trainer Gerard Heck geeft toe dat Holten in de eerste twin tig minuten heel goed speelde. Maar na een doelpunt gaat het vaak mis. „Hel: lijkt dan wel of ze onzeker worden om de voor- Opstelling: Bert Reylink, Jan Traanman, Jan Wil lem Kevelam, Hans Wis- sink, Marco Spekrijsse, Martijn Louws, Hennie Jalving, Gerrit Klaasses, Erik Brockmaat, Geert Brands en Mare Nijland. sprong tc houden", zegt Heek. „En het grote manco is dat de spelers niet meespringen bij dooie spelmomenten. En ze hebben tijd genoeg. Dat is heel frustrerend voor een trainer." Over de tweede 45 minuten was Heek beter te spreken. „We zijn onder meer man op man gaan spelen achterin cn hebben het beter georganiseerd. Vooral Ke velam speelde daar een goede partij." SV Holten mag dan te maken hebben met een smalle selectie waarbij het lijkt of elk talent direct door ccn andere vereni ging wordt overgenomen. Gro te kans dus dat een van de grote talenten, de 19-jarige Martijn Louws, over paar jaar in het betaalde voetbal terechtkomt. Dc blonde mid-mid, die ook op meerdere posities inzetbaar is, zorgde voor de meeste gevaar tegen Rietvogels. Hij zag in dat één punt niet genoeg was. „We hadden echt moeten winnen", aldus Louws. Al staat zijn ploeg onderaan dc ranglijst, zorgen over een eventuele degradatie maakt hij zich niet. „Ik weet

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 7