Overdekt zwembad is wel »emis in toeristengemeente' Frans Noordam verontrust 4^ zakelijk BEKEKEN HOLTEWS NIEUWSBLAD Gemeente Expo quilten en patchwork DONDERDAG 20 FEBRUARI 1997 aagse broer en zus Dronkert al tien jaar verliefd op Holten OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen woonhuis Buizerdweg 14; - plaatsen sirenemast Valkenweg (ongen.); - plaatsen sirenemast Pannenweg (ongen.): 2. Kapvergunning is verleend voor: - 8 acacia's langs de Wilhelminastraat, 1 acacia langs de Nagelhoutstraat, 5 acacia's en 1 lijsterbes langs de Verzetstraat (4e fase vervanging acacia's in De Haar); - 7 esdoorns langs de Kolweg ter hoogte van de huisnummers 7, 9, 15, 2127 en 29 (2 bomen); - 1 lindeboom Tromopsweg 3; - 2 eiken Okkenbroekseweg 4; - 1 eik Helhuizerweg 6; 3. Voorts is vergunning, ontheffing, toestemming e.d. verleend voor: - motorcrosswedstrijden MAC De Holterberg (22 en 23 maart 1997); - vogelschietfestijn schietvereniging „De Zaagmolen" (21 juni 1997); - wielerwedstrijd CC'75 (30 augustus 1997). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - uitbreiden garage Kieftenbeit 10 (03-02-1997): - wijzigen gevel en plaatsen dakkapel Dijkerhoekseweg 9 (05-02-1997); - bouwen garage Menumsweg 1 (12-02-1997); - gedeeltelijk vernieuwen en vergroten zomerhuis Helhuizerweg 42 (13-02-1997); - plaatsen dakkapel Dijkerhoekseweg 7 (14-02-1997). Bouwaanvragen liggen gedurende de openingstijden van het gemeentehuis ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 24 februari 1997 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorstel inzake wijziging Regeling Regio Twente in verband met indicering voor verzorgings- en verpleegtehuizen; voorstel inzake beschikbaarstelling krediet voor een onderzoeksopdracht huisvesting openbaar basisonderwijs Holten. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek), voor een ieder ter inzage. ONKRUIDBESTRIJDING Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat de heer A. D. Jansen, Rutgersweg 2 te Holten, op grond van het Besluit melkrundveehouderijen melding heeft gedaan van het van toepassing worden van het Besluit melkrundveehouderijen milieubeheer op de melkveehouderij aan de Rutgersweg 2 te Holten. De melding houdt in, dat de veehouderij valt onder de werkingssfeer van het Besluit melkrundveehouderijen Wet milieubeheer, wat tot gevolg heeft dat de bij dit besluit behorende voorschriften van toepassing zijn op de melkveehouderij aan de Rutgersweg 2 te Holten. De melding alsmede de hierop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 21 februari 1997 tot 21 maart 1997 ter inzage op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis Holten, dagelijks van 8.30 uur tot 12.30 uur. Holten, 20 februari 1997. Bij de afdeling gemeentewerken kan op korte termijn worden geplaatst een BEKENDMAKING MELDING BESLUIT MELKRUNDVEEHOUDERIJEN Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat de heer A. D. Jansen, Rutgersweg 2 te Holten, op grond van het Besluit melkrundveehouderijen melding heeft gedaan van het van toepassing worden van het Besluit melkrundveehouderijen milieubeheer op de melkveehouderij aan de Rutgersweg 2 te Holten. De melding houdt in, dat de veehouderij valt onder de werkingssfeer van het Besluit melkrundveehouderijen Wet milieubeheer, wat tot gevolg heeft dat de bij dit besluit behorende voorschriften van toepassing zijn op de melkveehouderij aan de Rutgersweg 2 te Holten De melding alsmede de hierop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 21 februari 1997 tot 21 maart 1997 ter inzage op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis Holten, dagelijks van 8.30 uur tot 12.30 uur. Holten, 20 februari 1997. Bij de afdeling gemeentewerken kan op korte termijn worden geplaatst een OPZICHTER ONDERHOUD GEBOUWEN/BOUW- EN WONINGTOEZICHT V/M Algemene informatie De gemeente Holten, gelegen aan de voet van de Holterberg, is rijk aan natuurschoon en telt ca. 8.700 inwoners. De.bereikbaarheid is uitstekend, zowel via de snelweg als per spoor. Met de aanwezigheid van een scholengemeenschap voor LBO, MAVO, HAVO en Atheneum, vervult Holten op onderwijskundig gebied een regionale functie. Functie-informatie De werkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit: - voorbereiden van en houden van toezicht op het onderhoud en het beheer van gemeentelijke gebouwen, alsmede kleinere bouwkundige werken - voorbereiden en begeleiding van onderhouds- en vervangingswerkzaamheden - buitendienstwerkzaamheden bouw- en woningtoezicht en andere afdelingen - opsporing clandestiene bouwwerken, reclameborden e.d. - andere op de afdeling voorkomende werkzaamheden Functie-profiel U heeft: een voltooide MTS-opleiding met aanvullende opleidingen kennis van het opzetten en het gebruik van onderhoudsplannen kennis van het Bouwbesluit en bouwverordening - (algemene) kennis op het gebied van automatisering - ervaring met de aangegeven werkzaamheden - goede mondelinge en schriftelijke vaardigheden - rijbewijs B Aanstelling/salaris Afhankelijk van opleiding en ervaring kan inschaling plaatsvinden tot maximaal f 4.387.- (functieschaal 7), exclusief 8% vakantietoeslag, bij 36 uur per week. Voorts zijn de bij de gemeentelijke overheid gebruikelijke rechtspositieregelingen van toepassing. Sollicitatie en informatie Belangstellenden kunnen hun sollicitatie richten aan het College van burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten, binnen 7 dagen na het verschijnen van dit blad. Nadere inlichtingen over deze functie kunnen worden ingewonnen bij de heer J. H. Heller, adj.directeur gemeentewerken, tel. 0548-37 38 24. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS EN GEMEENTWERF Het gemeentehuis is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 12.30 uur. 's Middags van 13.30 tot 18.00 uur is bezoek op afspraak mogelijk. Op de vrijdagmiddagen van de even weken is het gemeentehuis gesloten. Voor de komende maand houdt dit in, dat het gemeentehuis op de vrijdagmiddagen 21 februari en 7 maart gesloten is. De gemeentewerf is van maandag tot en met vrijdag geopend van 13.00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 15.00 uur. In de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp wordt tot 3 maart een exposi tie gehouden van de quilt- groep Holten. Deze groep, bestaande uit vijftien enthou- siste deelnemers, komt maandclijk in het dorpshuis bijeen om werk te bespreken en ervaringen en ideeen uit te wisselen. Bovendien worden per seizoen verschillende onderwerpen uit gezocht waarmee men, geheel op eigen wijze, aan het werk gaat. Dit is ook in deze expositie terug te vinden; diverse mini- -quiltjes zijn met dezelfde stof. maar met een persoonlijke werkwijze vervaardigd, waar door een levendige opzet is ont- Tcr gelegenheid van deze expo sitie werd aan de medewerkers van het dorpshuis een wand kleed (quilt) aangeboden, waar aan alle quilters hebben meege werkt. De expositie is te zien op werk dagen van 9.30 tot 17.00 uur (behalve op maandagmiddag) in dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten. In lichten over de expositie en de quiltgroep kunnen worden ge kregen bij Ria Heuvelmans, telc- foon.36 29 54. De nieuwste uitzendor ganisatie van Nederland, Adecco Personeelsdien sten (voorheen Adia en Ecco), heeft sinds kort een vestiging in Holten. Als locatie werd gekozen voor een ruimte in de hal van de Rabobank aan de Oranjestraat. Adecco is gespecialiseerd in het bemiddelen tussen vraag en aanbod van tij delijk personeel. Ze levert daartoe alle bekende diensten, variërend van uitzenden en poolmana- gement tot detacheren en payrollen. De afstand tus sen de bestaande versti- gingen in Deventer en Al melo bleek voor Adecco te groot om de markt ade quaat te kunnen bedie nen. Er was duidelijk een gebrek aan lokale oriën tatie. Vandaar dat nieuwe kantoren zijn geopend in Holten, Rijssen en Nij- verdal. Hierdoor ontstaat meer voeling met de plaatselijke bedrijfs- en werkcultuur en kan beter worden ingespeeld op de wensen van de lokale werkgevers en de lokale werknemers. Dat gekozen is voor een locatie binnen het ge bouw van de Rabobank is geen toeval. Adecco wil samenwerking met de Rabobank, die er al was, graag verder uitbreiden en ziet hiertoe nu goede kansen. De Rabobank re ageerde enthousiast op het verzoek van Adecco om in de bankhal een ves- tiging te starten. De bank wil haar dienstverlening zo veel mogelijk afstem men op de behoefte van haar klanten en ziet de samenwerking met Adec co als een extra service door een breder aanbod van diensten. Op de foto v.l.n.r: Directeur Rabobank Jan ten Hove, intercedente Annetjansen en vestigingsmanager Axco van Veen. Foto: Peter Koehorst Adecco en de Rabobank hebben elk hun eigen doelstellingen, maar heb ben gemeen dat ze hun dienstverlening richting klanten centraal stellen. Deze gemeenschappelij ke eigenschap zal een po sitief effect hebben op de samenwerking met als uiteindelijke resultaat een optimaal bediende, tevreden klant. an Holten niets dan goeds, maar een overdekt zwembad j toch zeer welkom zijn." Kees Dronkert (64) voelt het als belangrijk gemis in de gemeente waar hij al ongeveer tien r met zoveel plezier komt. Voor zijn verblijf kiest hij evast voor bungalowpark Twenhaarsveld. loewel daar een overdekt embad is, wijk ik in deze tijd n het jaar altijd uit naar Rijs- E. Ik hou van banen zwem- n, daar kom je in zo'n bad t aan toe. Hopelijk is de ge- ente bereid na te denken over 'n voorziening. Een belang- ke voorziening in een toeris- igemeente als Holten." Dlten ligt Dronkert en ook zijn stcrThea (59), die hem altijd ver- zelt, na aan 't hart. Broer en zus Imcn in Den Haag en komen jaar- ;s twee-, soms drie keer naar hun liefde vakantiestek op de Bor- Id. Soms een week, soms twee riten. „De tussenliggende perio- :s die we in Den Haag doorbren- n, ervaren wc echter vaak als te Tg. Dan krijgen we als het ware :imwee. Stappen in de auto en ikken' een dagje Holten. Even inkelen, bij Nijkamp koffie drin- :n, even 't sfeertje proeven zodat we er weer een tijdje tegen kun nen."Sinds een jaar ofzes zijn broer en zus Dronkert ook abonnee van het Holtens Nieuwsblad. „Een prachtkrant", oordelen ze. „We zouden 'm absoluut niet willen mis sen. Zo blijven we op de hoogte van de kerkdiensten en allerlei ver anderingen, bijvoorbeeld over de berg en het verkeer. Wat mij betreft mag de Toeristenweg dicht. Ik rij graag auto, maar als ik daar ben, wil ik de bossen ruiken en geen uitlaat gassen. Door het Holtens Nieuws blad te lezen staan we nooit voor verrassingen als we weer eens hier zijn. Een goede zaak trouwens dat de Dorpsstraat wordt ondast. 't Is vooral in de drukke zomermaan den niet te doen. Om maar te zwij gen van de hoeveelheid zwaar ver keer dat er (nog) doorheen komt." Aan de hand van de agenda houden de Dronkerts trouw bij wat Holten aan activiteiten te bieden heeft. Beiden vinden het opvallend dat \Verkgevers mogen nooit kind van rekening worden' In elke willekeurige plaats 1 de omgeving, als het over de emeentelijke herindeling aat, tref ik dezelfde situatie an. Of het nu om Rijssen, laaksbergen, Borculo, Ruurlo, Herden, Daarlerveen, Diepen- een of Holten gaat, onbegrip is r altijd", zegt Frans Noordam irecteur van de Enkco op de nlangs gehouden inspraak- vond in het Rijssense Park- ebouw. voordam spreekt vervolgens zijn erontrusting uit over het lot van :e werkgevers: „De plaatselijke po- ticke partijen verliezen de realiteit ut het oog. Er is momenteel spra :e van landje verdedigen en hakken n het zand. En vooral dit laatste zal r nooit en te nimmer toe mogen :iden dat de werkgevers het kind an de rekening worden." ,Wat ik miste tijdens het politieke café in Rijssen was synergie. Bur gemeester Van Voorden van Rijs sen stelde dat één cn één twee is en dat er nauwelijks sprake kan zijn van een meerwaarde. Echter in het bedrijfsleven gaan we daar anders mee om, synergie betekent daar de som dat één en één altijd meer dan twee is, dus heeft het een toege voegde waarde. "De directeur van de Encko pleit te vervolgens in zijn betoog voor een verdere ontwikkeling en een waarborg voor de continuïteit van een dertigtal in Holten gevestigde bedrijven, waarbij een sterk en ac tief industriebeleid, een financiële stabiele basis en een sterk arbeids potentieel centraal zouden moeten staan.Noordam: „De Holterisc Handelsvereniging stelt dat de op tie Markelo, Goor, Diepenheim, Dclden en Holten van kracht blijft. De optie Hellendoorn veroorzaakt alleen onduidelijkheid en vertra- Kees en Thea Dronkert uit Den Haag zijn al jaren verknocht aan Holten. Verblijven meerdere keren per jaar met veel plezier in bungalowpark Twenhaarsveld. Foto: wil Vogel onze kleine plattelandsgemeente maakte ik een aantal jaren terug fo- biedt het meer dan andere, verge- zo actief is. Óf ze ook evenemen- to's, waarvan ik er enkele opstuur- lijkbare gemeenten in de regio? ,,'t ten bezoeken? Kees: „Zeker we- de naar het gemeentehuis. Amper Is de sfeer, de uitstraling. Prettig, ten! De intocht van Sinterklaas bij- een week later kreeg ik toenmalig gemoedelijk, de mensen zijn hier voorbeeld. Als amatcurfotograaf burgemeester Van Rappard aan de buitengewoon vriendelijk. Hier is telefoon. Hij vond ze enig, vertelde dat ze in 't archief gingen en ik kreeg als dank een boekje over de Hol terberg. Mooi toch!? Ook de Keu- nefcesten missen we niet. Een enig feest, net als het Foklorcfestival. Eens in de vier jaar zijn we ook daar van de partij." ging. Het kan toch niet zo zijn dat wc Rijssen door moeten rijden om met Hellendoorn te gaan samen werken, los van de afstand dat zou te gek voor woorden zijn. Het sa menvoegen van Rijssen, Enter cn Holten is alleen dan de beste op lossing als de bestaande grenzen (Holterberg) in tact blijven. De Holtense Industrie en de Holtense handelsvereniging verzoekt de po litiek zowel plaatselijk als provinci aal met klem om te kijken naar an dere belangen dan emotie of eigen belang. Wij willen niet op een zij spoor terecht komen waardoor de Holtense bedrijven in haar ontwik keling worden geremd." Kleurwedstrijd De prijzen die gewonnen zij met de kleurplatenwedstrijd van carnavalsvereniging de Fienpreuvers zijn bij de vol gende kinderen terecht ge komen: De directeur van de Encko, Frans Noordam, maakt zich zorgen over het lot van de werkgevers in samenhang met de herindeling. Foto: Peter Koehorst Groep tot en met 5 jaar: 1Matthijs Timmer, Schoutenstraat 25 Hol ten; 2. Jelmer Blankena, Bettink- di jk 6a, Bathmen; 3. Mare Slijkhuis, Schepenenstraat 17, Holten. Groep tot en met 8 jaar: 1Yvonne Wechstapel, Gaardenstraat 51, Holten; 2. Ricneke Groteboer, Beusebergerwcg 68, Holten; 3. In ge Timmer, Schoutenstraat 25, Holten. Groep 9 jaar en ouder: 1. Jeanine Huisman, Bessinkpas- straat 18, Holten; 2. Anita Arfman, Kcizerswcg 74, Holten; 3. Suzan Kukolja, Erve Broekhuis 6, Hol- De liefde voor Holten kreeg zo'n tien jaar geleden gestalte, toen een broer van Kees en Thea met zijn gezin kampeerde in Twenhaars veld. „Toentertijd kon dat nog. Het terrein lag vlak langs de spoorlijn en is nu bebouwd met vakantiewo ningen. Hij attendeerde ons op Holten en omgeving. Nee, we heb ben er nooit gekampeerd, dat is niks voor ons. Laat ons maar ge woon in een huisje zitten, dat is heel wat comfortabeler." Thea vult broerlief aan, weet nog precies hoe het begon. „Wé zaten ergens voor aan, aan het Hazepad, bungalow nummer 21Een verrukkelijke tijd, waarin we onmiddellijk verliefd raakten op Holten." Waarom specifiek Holten? Wat Gezinsdienst In de Nederlands hervormde kerk is er zondag 23 februari weer een gezinsdienst. Het is een dienst waarin ook het Heilig Avondmaal zal wor den gevierd. De dienst begint om 10.00 uur cn ds. A.J. Leerink is de voor ganger. Tijdens de viering is er ook aandacht voor het paaspro- ject. 'De weg van jezus volgen'. Aan de kinderen van de zondag school wordt gevraagd zoveel mogelijk met hun ouders naar deze dienst toe te gaan. Kinderen waarvan de ouders niet meegaan kunnen om 9.40 uur naar de Boschkamp komen. Een leidster gaat dan mee naar de kerk cn naar het Avondmaal. Er is die zondag geen zondags- de klant nog koning, heeft men ge duld en aandacht voor je. Waar je ook komt: altijd word je prettig ge holpen, reden waarom we graag winkelen in Holten. Na al die jaren kennen we heel wat winkelperso neel. Die klantvriendelijkheid, die we ook bij veel anderen aantreffen, trekt ons zeer." Voor hun verblijf in Holten strij ken Kees en Thea Dronkert trouw neer in bungalowpark Twenhaars veld. Iets anders willen ze pertinent niet. „We weten wat we hier heb ben, ergens anders moet je dat af wachten. Ja, we kennen de mede werkers, in het bijzonder de familie Kraaneveld, met wie we als vrien den omgaan. Onze verjaardagen vieren we altijd hier, dan hebben we traditiegetrouw ook gebak voor 't personeel. De lokatie van Twen haarsveld? Fantastisch! Lekker in de bossen. Hoewel we thuis vlak bij het strand wonen, is het heerlijk hier. Als je naar buiten kijkt heb je een levende volière voor de deur cn geregeld springen er eekhoorntjes rond. Wat wil je nog meer?"Dat broer en zus niet geheel dezelfde interesses hebben, is geen pro bleem. Wel fietsen ze samen (op ei gen Stam-fietsen) of maken een au totochtje. Thea zit ook graag met een breiwerkje in of voor de bun- Lees verder op pagina 6 ANBO over de kwetsbare mens Een groot aantal ANBO-le- den luisterde op 11 februari naar mevrouw Trude Vis, maatschappelijk werker bij het verpleeghuis St.Joseph. Zij sprak over 'hoe kostbaar is een kwetsbaar mens'. Het ging vooral over de gevolgen van dementie voor de directe omgeving van deze patien- Oudheidkamer De jaarlijkse avond van de Stichting Oudheidkamer Hoolt'n op donderdag 27 fe bruari is in de eerste plaats bedoeld voor begunstigers. Vanaf heden is er ook voor geintresseerden de gelegen heid kaartjes te kopen voor vijf gulden per persoon bij het V.V.V. De heer G.|. Kraa uit Borner- brock spreekt over de emigratie naar Amerika van Sallanders, waaronder Holtenaren, nu 150 jaar geleden. Na de pauze ver toont de spreker dia's cn vertelt over typische Twentse aspecten. Een gezond mens is zich bewust van zichzelf, kan keuzes maken, kan contact hebben met ande ren. Dementen raken dit alle maal kwijt. Dit maakt hen ang stig. Mantclzorgcrs moeten hun dan houvast bieden door voort durende aandacht, maar bij voorbeeld ook door rustgeven de muziek. Deze zorg, van partner, kinde ren, buren, kan gauw te zwaar worden, vooral ook geestelijk. Daarom is het goed tijdig via de huisarts om ondersteuning te vragen: thuiszorg, dagbehande ling, opname in een verpleeg huis. De talrijke ervaringen en vragen van de toehoorders be wezen dat het onderwerp velen bezig houdt.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 5