KEUKENS Holtens Nieuwsblad Regionale navolging voor Holtens Twingo-project Op zoek naar uilen op de Holterberg HALF.GElj) Jongeren uit hun bol in jongerencafé Schure SUPER**: 4 1Bmd m ÜWH Scheperspad blijft voorlopig gesloten Heck tekent bij Hlfe i i Van Schooten hakt eerste boom Bedrijven gezocht voor Jantje Beton OPRUIMING fattens Nieuwsblad DONDERDAG 20 FEBRUARI 1997 De vereniging voor vrije wandelaars, NEMO, vindt het onbegrijpelijk dat de ge meente Holten het niet is ge lukt om een oplossing aan te dragen voor het Scheperspad. De deadline de rechtbank had gesteld om voor een oplossing te zorgen liep afgelopen maandag af. Daarom moet de rechter bin nenkort uitspraak doen over eventuele openstelling van het pad. „De rechter heeft Holten een maand de tijd gegeven om voor een oplossing te zorgen", zegt Peter Spruijt van de Nemo. „Wethouder Van Schooten zou makkelijk bestuursdwang kun nen toepassen om zo het pad open te stellen." De zaak wordt door Nemo als een principekwestie behandeld. „In andere gemeenten spelen zulke zaken ook. Holten is daar om voor ons heel belangrijk", al dus Spruijt. Mocht Nemo de rechtszaak verliezen, dan is het zeker dat ze beroep aantekenen bij de Hoge Raad. Van Schooten geeft toe dat het niet is gelukt om samen met de aanwonenden van het Sche perspad tot een oplossing te ko men. „De rechter heeft verzocht de zaak in de minne op te lossen, maar dat is niet gelukt. En dat hebben we ook keurig aan de rechter gcraporteerd", reageert de wethouder die zegt niet over bestuursdwang na te denken. Abonnementsprijs f 77,10Losse nummers f 1,65 r JL 'an SV Holten heeft voor een jaar Futü: Peicr Koehorst Trainer Gerard Heck I bijgetekend. Hans Verkerk Keukens heeft deze week een spectaculaire Half Geld actie! Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt, krijgt u van Hans een echte Kroon keuken -voor de helft van de door de leverancier aanbevolen adviesprijs! Daarnaast heeft Hans vele keukens die voor prijzen verkocht worden. Kom nu snel echt geld verdienen en vraag naar de snelle beslis- serskocting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ontwerp yoor de beste prijs! Trainer Gerard Heck van SV Holten heeft zijn contract met een jaar verlengd. De oe- fenmeester is nu aan zijn tweede seizoen bezig. „Ik heb gemerkt dat ze vertrou wen in mij hebben", aldus Heek. „Ook de ploeg staat achter mij." Dat beaamt ook voorzitter Jan Aanstoot. „We luiken elk jaar of we doorgaan." Over de lage plaats op de ranglijst maakt Aan stoot zich nog geen zorgen. „Misschien moet je je wel afvra gen of de promotic afgelopen seizoen niet te vroeg is geko men. Maar gelukkig lopen er nu enkele talenten rond." STREEK - KEUKENPLUS Licht toneel verbeterd De toneelverlichting het dorps huis De Boschkamp wordt ver beterd. Daarvoor wordt iets meer dan vijftienhonderd gul- den uitgetrokken. In eerste in- rDmSal/CnWCnn Stantic was het geld bedoeld om n/li]l^J|ElvACW™ de verlichting voor de expositie- ■'JK/nil/ÊhqH| ruimte aan te passen waarvoor de gemeente al geld vrij had gemaakt op het investerings schema. Echter volgens de Boschkamp had het toneel het licht harder nodig. Alslezervan hetHoltens u maakt kans op een Nleuwsbiadvvordt u goed golf arrangement als u ais ahonScntu onseen nieuwe abonnee daarvan verzekerd. opgeeft Geef dat ook eens f" BHa MB"™B aan een ander door! r Uiteraard ontvangt u Adres: natuurkijk ook de fraaie Parker Jotter Ballpoint Woonplaats: BON I Geeft op als abonnee voor '"V het Holtens Nieuwsblad L Gebruik deze bon voor I het opgeven van een I Dhr./mevr.: nieuwe abonnee. Adres: inzenden aan: Holtens Nieuwsblad 0 woonplaats: Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede g Bank-./gironummer: H I Hij/zij betaalt abonnementsgeld "SSfc' WM P"jaarad77,10 M Automatische incasso 74,50r L Mkim slagzin voor kans op golfarrangement: Het Holtens Nieuwsblad lezen we WH i allemaal Sluitingsdatum: 28-2-'97 I Ongeveer 120 jongeren be volkten vrijdagavond jonge rencafé De Schure, waar met veel succes een groepenpre- sentatie werd gehouden. Vier bands, waarbij een flink aan tal Holtenaren betrokken is, gaven blijk van hun muzikale kwaliteiten. Een geslaagd initiatief van Roel Dalhuisen en Wouter Kors, die een vervolg zeker niet uitsluiten. „Iedereen was dolenthousiast, de sfeer was harstikke goed", verzekerde Roel na afloop. „Daarom denken we wel aan een herhaling, maar of dat nog dit seizoen gebeurt, valt te be twijfelen." Het idee voor de groepenprc- sentatie houdt verband met het feit dat Kors onder meer ver bonden is aan de band My Right Thumb, één van de vier die zich vrijdag nadrukkelijk lieten ho ren. De twee Holtense vrienden, beiden leerling aan SG De Waerdenborch, namen daarop het initiatief een aantal bands uit te nodigen voor een muzikale happening in De Schure, die de ruimte geheel belangeloos be schikbaar stelde, maar wel de baromzet incasseerde. Naast My Right Thumb ging het om de formaties All in the Game (de band tekende %'oor een geslaagde primeur), Acher on en Flaque Flaque Dyce. Om jongeren te attenderen op het optreden, ontwierp Roel twee verschillende affiches die op school op diverse plaatsen wer den opgehangen. De entreeprijs was bewust laag gehouden, een rijksdaalder. „Dat geld is ten goede gekomen aan My Right Thumb met het oog op aan te schaffen apparatuur als een bas gitaar en zanginstallatie, 't de band All in the Game. F •Wouter Kors Vormde echter geen belemme ring, want de kaartverkoop ging gelijk als een trein", vertelt Roel. „Heel veel leerlingen, die vaak ook vrienden meenamen. Uit eindelijk hadden wc er zo'n 120, terwijl De Schure berekend is op 130 man. Niet slecht dus." Het Twingo-project van de politie in het gebied Holten/Bathmen krijgt navolging in andere gebieden. Doordat de politie bezig is met een forse reorganisatie, verdwijnen binnen twee jaar in de totale regio zeventig van de 950 agenten. Om toch de politie op de straat te houden, wordt gedacht aan solosurveillance van de agent in een kleine auto (lees Renault Twingo). beeld niet geschikt voor een achtervolging op de Al." Dat geeft ook burgemeester D.J. Verhoeven toe. „Dc Twingo kan wel verdachte auto's volgen op de Al maar de agenten kun nen dan snellere politiewagens oproepen." Verhoeven is tevre den over het Twingo-project. „We krijgen veel verzoeken van andere regio's met vragen over het project. Je merkt dat er veel belangstelling naar is." „Als er niet was gereorgani seerd zou het tekort in het jaar 2000 zijn opgelopen tot zo'n tien miljoen gulden", al dus districschef Roel ter Schure. „De reorganisatie was dus echt nodig. En be denk ook dat het rijk straks ook de schulden overneemt." Indien de reorganistatie niet door zou gaan, zou het tekort in het jaar 2000 oplopen tot zo'n tien miljoen gulden. Vooral Deventer ziet veel in het Twingo-project. Hierbij zitten de agenten overdag alleen in de Twingo als een soort rijdend bureau. Met behulp van onder meer een mobiele telefoon staan ze in contact met de burger die niet meer naar het bureau hoeft te komen maar de politie op bezoek krijgt. De burger die voor een gesloten bureau komt te staan, kan gebruik maken van een praatpaal die in contact staat met de dienstdoende agent. Ter Schure: „Ik zie dc Twingo wmm In Deventer worden bovendien vier nieuwe bureau's geopend. Het bouwen of betrekken van bureau's is goedkoper dan het houden van de zeventig agen ten. Per agent wordt wordt vol gens Ter Schure een ton uitge trokken en dat staat niet in ver gelijking met de huur van een bureau. Het vertrek van dc Holtense politie naar het NS-station gaat waarschijnlijk niet door. „Maar ik er nog niets over zeggen om dat we nog in onderhandeling zijn", aldus Ter Schure. lm p&f&iMi: >ip -1 Schooten viel de eer te beurt een begin te maken aan het opknappen als een soort fiets die bij de oude begraafplaats door het hakken in een te vellen boom. Districschef Roel ter Schure heeft veel interesse in het Twingo- project van de politie Holten/Bathmen. Foto: Pcccr Koehorst Met een ferme slag in een lariks heeft wethouder E. van Schooten symbolisch het startschot gegeven voor de renovatie van de oude be graafplaats. Twintig bomen en twintig coniferen zijn deze week reeds weggehaald door Soweco. Ook zullen de vele graven wor den aangepakt. De meeste zijn echter verwaarloosd. Van Schooten roept daarom nabe staanden van graven op mee te werken aan het opknappen. „Een aantal heeft dat reeds ge daan", zegt de wethouder niet zonder trots. De eerste tijd zal de begraaf plaats er kaal en ongezellig uit zien. Daar zal echter verande ring in komen. De begraafplaats zal na de kaalslag, die een jaar gaat duren, namelijk geheel wor den herbeplant. Ook zal het gro te middenpad worden verhard, omgeving krijgt een mooier De zijpaden worden met schel- aanzien. Daarbij gaat het de pen versierd.Niet alleen de oude herinrichting van dc Kalfster- bcgraafplaats zal onder handen mansweidc. Ook krijgt de Kolweg worden genomen, ook de riolering. Het fonds Jantje Beton houdt van 14 tot en met 21 juni voor de vijfde achtereenvolgende keer de Jantje Beton Roefel- dag. Een dag waarop kinde ren van 6 tot en met 12 jaar een actieve blik mogen wer pen in de 'grote mensen we reld'. Ook in Holten wordt geroefeld en wel op zaterdag 14 juni en woensdag 18 juni. De plaatselij ke organisatie is in handen van de Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk Holten. Zij zijn op zoek naar bcdriiven en instellin- Net als vorig jaar houdt de WV Holten in samenwer king met Staatsbosbeheer en het Natuurdiorama Holter- berg (voorheen Natuurmu seum Bos Dierenwereld) de 'Belevingstochten'. Dit jaar is gekozen voor zeven wandel tochten met een verschillend thema. De eerste tocht van dit jaar is een Uilentocht die plaatsvindt op donderdag 27 februari. Het gaat deze keer om een avond wandeling door dc bossen over de Holterberg. Deelenemcrs gaan dan op zoek naar het geluid van de Bosuil en mogelijk nog andere soorten uilen. De avond begint om 19.30 uur met een bezoek aan het Natuur museum op de Holterberg. Daarna krijgt men een kopie koffie of een glaasje fris met cake bij restaurant De Wielen, tegenover het museum. Vervol gens gaat men met een bos wachter op pad voor een wan deling van ongeveer twee uur. De boswachter vertelt onder weg over wat er leeft, groeit en bloeit in de omgeving van de Holterberg. Dc overige tochten die de WV in 1997 houdt zijn: 1 mei Vogel- zangtocht, 26 juni Midzomer wandeling, 24 juli 'Natuur onder de loupe', 21 augustus Heide- wandeling, 16 oktober Paddcn- stoeltocht en 27 december een Kerstwandeling. Groepen van meer dan dertig personen kunnen op afspraak de wandeling ook op een ander tijdstip maken. Kosten van het arrangement bedragen voor vol wassenen f 12,50 en voor kinde ren tot en met 12 jaar uen gulden per persoon. Voor meer infor matie en reserveringen kan men zich wenden tot de WV Hol ten, telefoon 36 15 33 of bij de VW-Hellendoorn/Niiverdal, te lefoon 61 27 29. Bomen weg - Aan de Kol weg, vanaf de Oranjestraat, wor den zeven esdhnboorns gekapt. De bomen wortelen oppervlak kig waardoor schade ontstaat aan het stoep. Ook nemen de bomem veel licht weg. 39^5 IN-LINE ROLLERSKATE Maten 32-42 KIJK OOK IN ONZE SPORT FOLDER! Meer dan 160 winkels. Kijk in de Gouden Gids Pastoraat De commissie Speciaal Pasto raat is een actieve groep die zich inzet voor kerkelijke activiteiten voor en met verstandelijk ge handicapten. Zie pagina 3 Verliefd op Holten Broer en zus Dronkert uit Den Haag hebben al jaren hun hart verpand aan Holten. Ze komen hierook zo vaak als het mogelijk is. Lees meer op pagina 5 Paasvuur Espelo mag niet meedoen aan dc wedstrijd voor het grootste paasvuur omdat ze een shovel gebruiken. Maar gezellig wordt het zeker. Zie verder pagina 6 SV Holten In een spannende ontmoeting wist SV Holten 3-3 gelijk te spelen tegen Rietvogels. Vooral in het begin speelde Holten een puike partij. Lees verder op pagina 7 Workshop op de Holterberg Op initiatief van wethouder Eb van Schooten heeft de werk groep 'steunpunt Holterberg' vorige week formeel gestalte gekregen. Naast Van Schooten en drs. Hans de V nes van het Overijssels Bureau voor Toerisme wordt de werk groep bemand door drie vertegen woordigers van de Kring Bewoners Holterberg en drie on dernemers op de Holterberg, „Er is geen sprake van een bepaal de tijdslimiet, we streven er wel naar de zaak zo spoedig mogelijk rond te krijgen", aldus Van Schooten, die benadrukt dat een oplossing gezocht wordt 'waarin iedere belanghebbende zich kan vonden'.De werkgroep overweegt in maart een workshop te houden, waarvoor enkel degenen die direct betrokken zijn bij de ontwikkeling van een centraal hoofdsteunpunt aan de Holtense kant van de berg worden uitgenodigd. Volgens Van Schooten zal daarduidelijkworden gemaakt wat de doelstelling en (on)mogelijkheden van het project zijn. Avond GH over herindeling Gemeentebelang Holten houdt woerisdag 26 februari een vergadering in Zaal Vosman. Na een besloten huishoudelijk gedeelte zal, vanaf 20.30 uur, de vergadering een openbaar ka rakter krijgen. Als spreker zal de heer Kristen, ge deputeerde van dc provincie Overijssel, een toelichting geven op de herindelingsplannen van de Provincie. Na deze toelichting is het mogelijk vragen te stellen en zal er een discussie plaats vinden. gen, die (misschien met enige voorbereiding) aantrekkelijk kunnen zijn voor kinderen; met andere woorden om op zaterdag 14 en/of woensdag 18 juni de deuren open te stellen. De kin deren komen dan gedurende de dag, in kleine groepjes, ongeveer een uurtje 'roefelen' en gaan vervolgens weer op weg naar een nieuwe Roefelplaats. In verband met dc organisatie verzoekt de Stichting Sociaal Cultureel Werk reacties te stu ren naar Marion Zoer, Tuin straat 2, 7451 EX, Holten, tele foon 36 27 55- Maandag was over het algemeen zwaarbewolkt, de zon scheen ock nog heel even. Om ongeveer 16.15 uur begon het regenen. De hele dag stond er een stevige wind, die kwam uit het zuidwesten en was vrij krachtig en af en toe krachtig (kracht vijf a zes). Er zat om 19.00 uur 2.9 millimeter regen in de re genmeter, Espelo had 3.0 millimeter; praktisch geen verschil. De westelijke stroming is nu goed op gang gekomen na weken geblokkeerd te zijn geweest. De verklaring hiervoor is' met een vrij krachtige stroming in de ho gere lagen van de atmosfeer ook wel straalstroom genoemd, dat is een smalle band met hoge windsnelheden van meer dan tweehonderd tot driehonderd ki lometer per uur, die kronkelt tussen de vijf en tien kilometer. Die straalstroom ligt nu dichtten noorden van ons land. Dit betekent dat Ocecaan-storingen via de Britse Eilanden ons land vrij gemakkelijk kunnen bereiken. Met gevolg een wissel vallig weertype. Dinsdag eerst flinke perioden met zon en wolkenvelden. In de middag werd het zwaarbewolkt op nadering van een warmtefront In de nacht van dinsdag op woensdag viel er 4.4 millimeter regen, en in Espelo 6 0 millimeter Woensdag rond de middag begon het te motregenen, die later overging in regen. Er viel overdag 5.7 millimeter, in totaal 10.1 millimeter voor Holten en Espelo 5.3 millimeter overdag, in totaal 119 millimeter. De maximum temperatuur werd 11.2'C. Donderdag eerst regen, later op klaringen met wolkenveldenen perioden met zon, ook kregen we in de middag met regenbuien en hagel te maken. Een trog (buienlijn) met buien trok van noord naar zuid over het midden van ons land en le verde veel regen af. Totaal in Holten 10.8 millimeteren Espelo 13.9 millimeter. Ook was de barometerflinkgedaald, namelijk 989 hpa. Vrijdag waseenvriendelijkedag met perioden met zon, ook hadden we stapelwolken die overdreven, maar die het buienstadium niet haalden. Dus bleef het droog na al die regen die we hebben Zaterdag begon met flinke perioden met zon, wel dreven er vanuit het noord westen wolkenvelden over. Later in de middag kwamen er ook meer stapelwol ken. waar om 15.45 uur een hagelbui uit viel in Holten. De maximum werd 8.8'C. Zondagochtend was er eerst mist, daar na perioden met zon, wel was er dunne sluierbewolking aanwezig. Daarna werd de bewolking geleidelijkaan dikkeropna- dering van een storing die 's nachts over ons land trok. In de krant van vorige week werd door de redactie op pagina 5 'Optocht 1996 is 7,5 graad kouder dan '92' vermeld. Dit moet natuurlijk zijn dat de optocht in 1997 7.5 graad kouder is dan 1992. Meteo Holten, Freddie Paalman

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 1