'Spontane beleving' in Galerie Waerdenborch 'Koren allen vrijwel gelijkwaardig' 4^ Sport agenda Jubilarissen NBvP HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente DONDERDAG 6 FEBRUARI 1997 OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen woning met garage Erve Lukensveld 21 - bouwen woning met garage Erve Lukensveld 23; - bouwen garage Beusebergerweg 22; - bouwen garage Hakkertsweg 11 - verbouwen/vernieuwen woning Vijfhuizenweg 3; - vernieuwen berging en uitbreiden garage Voorsboersstraat 3; - uitbreiden keuken Waardenborchstraat 50; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 3 eiken en dunning langs spoorlijn ter hoogte van Rijssenseweg; 3. Voorts is vergunning, ontheffing, toestemming e.d. verleend voor: - vervangen deur door raam Pastoriestraat 9; - plaatsen raam Boerrichterstraat 2; - plaatsen „inschrijfbus" Tempo Team Uitzendbureau (wekelijks tot 19-03-1997); - carnavalsoptocht C.V. De Fienpreuvers (08-02-1997); - voorjaarsrit/enduro MAC De Holterberg (01-03-1997); - puzzelritten 1997 MAC De Holterberg; - bingo-avond Nierstichting Nederland, afd. Holten (06-03-1997); - Wielerronde van Overijssel (03-05-1997); - kledinginzameling Leger des Heils (24-02 t/m 14-03-1997); - lompenactie HMV (04-04-1997 dorp en 25-04-1997 buitengebied); - kledinginzameling Vereniging Paardrijden Gehandicapten Oost (14-08-1997). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA rfolten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. Aanvraag ontheffing verbod tot ijsverkoop op particuliere grond Burgemeester en wethouders van Holten vestigen de aandacht van belanghebbenden op het bepaalde in artikel 13, lid 2, van de Algemene Politieverordening, waarbij het verboden is zonder ontheffing van hun college standplaats in te nemen op particuliere grond voor de verkoop van ijs en kleine eetwaren. Belanghebbenden kunnen daartoe ontheffing aanvragen vóór 1 april 1997. Bij de beoordeling van het verzoek om ontheffing zal onder meer nauwlettend worden nagegaan of door het innemen van de standplaats de verkeersveiligheid in het geding is. Verpachting standplaatsen ijsverkoop op de Holterberg Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens wederom de drie standplaatsen ijsverkoop op de Holterberg te verpachten. Het betreft hier de standplaatsen: 1Forthaarsweg: bij steen 18, kruising met de Nijverdalseweg/Enkweg; 2. Sprokkelweg: bij de aansluiting van deze weg op de parallelweg Holten-Rijssen; 3. Eekhoornweg: op circa 200 meter vóór de Canadese Begraafplaats, nabij de T-splitsing Wullenbergweg/Eekhoornweg. Belangstellenden voor het pachten van deze standplaatsen kunnen inschrijven met vermelding van het totaalbedrag voor drie standplaatsen, uiterlijk vóór maandag 10 maart 1997. Verpachting geschiedt voor het seizoen 1997 tot en met 16 november 1997. Uitgifte bouwterreinen in bestemmingsplan „Lukensveld" in 1997. Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van 7 februari 1997 gegadigden voor een bouwterrein in het bestemmingsplan „Lukensveld" kunnen inschrijven voor bouwterreinen voor de bouw van half-vrijstaande woningen in de vrije sector, te weten; 2 bouwterreinen voor de bouw van half-vriistaande woningen (vrije sector) Opgemerkt wordt dat dit in 1997 de enige bouwterreinen in het plan Lukensveld zijn, die rechtstreeks aan particulieren verkocht zullen worden. Er komen in de loop van het jaar in dit plan nog wel koopwoningen via een bouwondernemer te koop. Op dit moment is nog niet bekend welke bouwondernemer deze woningen gaat bouwen. Nadere informatie. Voor nadere informatie omtrent de uit te geven bouwterreinen kunnen belangstellenden een informatie-set met inschrijfformulier afhalen bij de Gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, Smidsbelt 6 te Holten. Het inschrijfformulier dient volledig ingevuld en ondertekend per omgaande, doch uiterlijk op vrijdag 7 maart 1997 bij het hierboven genoemde adres te worden ingeleverd. Aan de hand van de „Verordening toewijzing bouwterreinen/koopwoningen 1966" zal in beginsel worden bepaald wie voor aankoop van een bouwterrein in aanmerking komen. In de informatie-set wordt een nadere toelichting gegeven op de werking van de verordening. Inschrijving voor half-vrijstaande woningen met medebouwer. Om in aanmerking te komen voor een bouwterrein voor de bouw van een halfvrijstaande woning dient men per koppel (met medebouwer) in te schrijven. Het verdient aanbeveling dat de medebouwer in dezelfde groep wordt ingedeeld als de inschrijver of wordt ingedeeld in een aansluitende groep. Meer informatie hierover is te vinden in de informatie-set. Wie komen voor een bouwterrein in aanmerking? Als gegadigden voor een bouwterrein in Holten worden aangemerkt zij, die maatschappelijk en/of economisch aan de gemeente Holten zijn gebonden. Holten, 6 februari 1997. LET OP!! DE CHEMOCAR KOMT ER WEER AAN Van vrijdag 14 februari tot en met woensdag 19 februari komt de chemocar door alle straten van c bebouwde kom van Holten en Dijkerhoek. Voor het buitengebied geldt een aparte regeling Zoek uw huishoudelijk chemisch afval alvast uit. Meer informatie in de nieuwe afvalwijzer 1997/1998 en binnenkort op deze pagina. chemocar Openingstijden gemeentehuis en gemeentewerf Het gemeentehuis is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 12.30 uur. 's Middags van 13.30 tot 18.00 uur is bezoek op afspraak mogelijk. Op de vrijdagmiddagen van de even weken is het gemeentehuis gesloten. Voor de komende maand houdt dit in. dat het gemeentehuis op vrijdagmiddag 7 en 21 februari gesloten is. De gemeentewerf is van maandag tot en met vrijdag geopend van 13.00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 15.00 uur. Ook de kinderen %'an Mozaïek zongen de sterren hemel. Foto Blauw Wit Indien zaterdag de wed strijden vanwege de weersgesteldheid geen doorgang kunnen vin den, houdt de jeugdcom missie voor de gehele pu- pillenafdeling een spel- morgen in het clubhuis. Naast bekende spellen zal de jeugd ook te maken kun nen krijgen met oud-Hol landse spelen. W elke spellen de jeugdcom missie echter uit de hoge hoed getoverd heeft blijft natuurlijk een verrassing. Alle pupillen worden om 9.45 uur verwacht in het clubhuis. De spellen begin nen om 10.00 uur. Om 11.30 uur zijn de prijswin naars bekend. Indien Koning Winter de strijd met de lentezon ver liest en de velden op 't Vlet- goor bespeelbaar zijn, zul len de volgende wedstrijden worden gespeeld. Blauw Wit F2 - Harfsen F1 aan vang 10.00 uur. Blauw Wit F3 - Harfsen F2 aanvang 10.00 uur. Blauw Wit Dl gaat op bezoek in Harfsen. Ook hier is de aanvang 10.00 uur en het vertrek vanaf 't Vletgoor is om 9.00 uur. Blauw Wit El is vrij. Voor de andere teams wor den in de loop van de week wedstrijden vastgesteld. Hiervan krijgen de spelers persoonlijk bericht. HMV De Holtense Muziekver eniging HMV heeft weer enkele plaatsen vrij voor leerlingen die een blaas instrument of slagwerk willen bespelen. In het orkest en de drumband is ook plaats voor gevorder den. Belangstellenden kunnen kennis maken met deze vorm van vrijetijdsbeste- deing in het verenigingsge bouw aan de Dorpsstraat 24d. Op zaterdag 8 februari zal er door de leerlingen, onder ieiding van hun do centen worden gemusi ceerd. Ouders en andere be langstellenden kunnen dan direct kennis nemen van de muzikale vorderingen van hun kind. De ontvangst is vanaf 10.00 uur, er zal dan een kopje koffie worden aangeboden, waarna om 10.15 uur het voorspelen begint dat tot ongeveer 11.45 uur duurt. Het voorspelen wordt be sloten door het jeugdorkest onder leiding van Jan Pin- kert. Voor nadere inlichtin gen kan men contact opne men met mevrouw Kroos hof, telefoon 36 36 08. Cultuuravond De Stichting Kunst en Cultuur heeft woensdag 12 februari een avond over de eigen literatuur van Jaap Scholten. De avond begint om 20.00 uur in de Boschkamp en de kosten bedragen zes gulden voor donateurs en tien gulden voor andere belangstellenden. Jaap Frederik Scholten werd in 1963 te Enschede geboren. Na de middelbare school studeerde hij enkele jaren in Delft, maar brak zijn studie af 'in te leven en de wereld te zien'. Hij is thans acquirerend redacteur en schrijft ('s nachts). Als schrijver debuteerde schol ten in 1990 met de verhalen bundel Bavianehaar en Chi- polata-pudding. Zijn door braak kwam in 1995 met de roman Tachtig, over een jongen uit een roemrucht Twents tcxtielgeslacht. Martin Ros sprak al van 'de nieuwe Reve'. Blauw Wit Senioren: Zaterdag 8 fe bruari: Blauw Wit 1 - Sp. Rijssen, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - O.N. 4. 12.30 uur; Blauw Wit 3 - Excelsior 6. 14.30 uur; Blauw Wit 4. vrij; DOS '37 7 - Blauw Wit 6, 12.45 uur (vertrek 11.30 uur); Excelsior 13 - Blauw Wit 5, 14 30 uur (vertrek 13 30 uur); Blauw Wit 7 - ON 10, 14.30 uur. Dinsdag 11 februari: Vriendschappelijk: Blauw Wil 1 - Sp. Teuge 1. 19.30 uur, Sp. Teuge 2 - Blauw Wit 2. 19.30 uur (vertrek 18.30 uur). Junioren: Zaterdag 8 februari: Blauw Wit C2 - Excelsior C3,10.00 uur. Pupillen: Indien geen programma spelmorgen vanaf 10.00 uur. Zaal: Donderdag 6 februari: Blauw Wit 1-Hector 1,22.00 uur. Sporthal: Donderdag 6 februari: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 16.00 - 22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00 - 23.00 uur. Blauw Wit zaal, 23.00 - 24.00 uur, SV Holten All Stars Vrijdag 7 februari: 8.10 - 14.40 uur, SGW; 18.30 - 24.00 Een leuke middag met deel name van zes prima kinder koren. Zo kenmerkte A. van Keulen de Kinderkorenmid dag die zaterdag werd gehou den in De Kandelaar. Een voorronde voor het Nationaal Kinderkoren Festival, dat 21 juni in de Amersfoortse Flint plaatsheeft. Mocht het optreden daar aanlei ding toe geven, dan ontvangt het desbetreffende koor over enige tijd een uitnodiging voor deelname aan de eindronde in Amersfoort. De Kinderkoren middag, geor ganiseerd door de Koninklijke Christelijke Zangersbond (afde ling Overijssel/Gelderland) in samenwerking met de Stichting Nationale Korenorganisatie, werd niet alleen beluisterd door een deskundige jury. Ook heel wat ouders en grootouders wa ren nieuwsgierig naar de zang prestaties van hun (klein)kind(e- ren). Zes kinderkoren uit Holten en wijde omgeving namen deel: De Notenbalkjes uit Balkbrug, De Jonge Stem uit Doornspijk, Ju bilate Deo en Tienerkoor Rejoi ce uit Rijssen, De IJsselsterretjes uit Wilsum en Interkerkelijk Kinderkoor Mozaïek uit Hol ten. Sommige koren brachten enkel religieuze nummers, ande ren kozen ook voor popularie liedjes. Waar het ene koor een fractie beter presteerde qua klankkleur, deed het andere het juist weer beter wat betreft presentatie. Maar iedereen was het er over eens dat alle aan elkaar gewaagd waren. Of Mozaïek en/of een van de andere koren straks mee strijdt om de hoogste eer, is nog onbekend. „Daar is ook geen uitspraak over gedaan", aldus Van Keu len, zelf nauw betrokken bij de organisatie van de middag en vol Onder grote belangstelling opende drs. Hans de Vries van het Overijssels Bureau voor Toerisme zondagmid dag de expositie 'Spontane beleving' in Galerie Waer- denborch aan de Oranje straat. De expositie bevat werken van drie beeldend kunstenaars: Am sterdammer Hans Sarfaty en Picter van Zetten uit Lelystad tonen naïeve -primitieve schil derijen en Mathicu van der Gie- sen uit Nijverdal exposeert kera miek. Tegelijk met de opening van de expositie werd de nieuwe (twee de) expositieruimte in gebruik genomen. Een oppervlakte van ongeveer 35 vierkante meter. In deze flexibele ruimte worden kleinere exposities gehouden. Ook doet hij dienst als stoo kruimte voor grotere kunstwer ken. De galerie, die dit jaar haar uur, Mintonette competitie tournooi. Zaterdag 8 februari: 9.00 - 14.30 uur, Blauw Wit zaal, H. Aanstoot; 14.30 - 16.30 uur. Blauw Wit zaal, senioren. Zondag 9 februari: 10.00 - 11.00 uur. Witkampers, J.Jaspers; 11.00 - 12.00 uur, SV Holten, W. Schooien. Maan dag 10 februari: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 16.00 - 19.00 uur, Hockeyclub Holten; 19.00 - 23.00 uur, Badmintonclub Hol ten Dinsdag 11 februari: 8.10 - 13.50 uur, SGW; 15.30 - 16.30 uur, Mintonet te. mini's; 16.30 - 17.30 uur, SV Holten handbal; 17.30 - 22.00 uur, Mintonet te; 22.00 - 23.00 uur. Blauw Wit zaal. Woensdag 12 februari: 8.10 - 14.40 uur, SGW; 17.00 - 18.30 uur, Hockey club Holten; 19.00 - 22.30 uur, Bad mintonclub Holten; 22.30 23.30 uur, J. ten Wolthuis. Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12.30 uur bij de beheer ders van sporthal 't Mossink. Reser veringen uiterlijk regelen voor vrij dagavond 20.00 uur. (tel. 36 31 80). lof over de prima akoesuek van De Kandelaar. „Ik vond de ko ren ongeveer gelijkwaardig. Je kon duidelijk merken dat er de laatste jaren het nodige gedaan wordt om iets te bereiken met kinderen. Het zingen in een kin derkoor wint ook weer aan po- pulariuet. Die verbetering houdt tevens verband met het feit dat zich steeds vaker opgeleide diri genten melden voor dit werk. Het zou evenwel best kunnen dat geen van de koren een uitno diging ontvangt. Er komen uit eindelijk nog meer voorronden voor andere provincies en wie weet zitten daar koren bij die deze qua niveau overtreffen." Volgens Van Keulen is het ove rigens mogelijk dat een kinder koor, ook al is het niet officieel uitgenodigd, zich alsnog aan meldt voor deelname in een be paalde categorie voor de finale in De Flint. „Daarbij wel de kanttekening dat de uitgenodig de koren die definitief meedoen eerste lustrum viert, omvat nu totaal zo'n 180 vierkante meter. „Uniek, zeker in deze regio", aldus De Vries. Op dit moment wordt de nieu we ruimte gebruikt voor een expositie van werk van eerdere exposanten: glasobjectcn van Frank Biemans (Nijmegen), houtobjecten van Ed van Haren (Almelo) en aquarellen van Peer van Veen (Goor). De Vries, sinds kort Holtenaar De NBvP afdeling Holten heeft 29 januari haar jaarver gadering en tevens afdelings avond voor de maand januari gehouden. Daarbij werden voor de eerste keer alle leden die veertig jaar en langer lid zijn gehuldigd. Dit eerste jaar waren dat er vijf tien van wie er elf aanwezig waren om hun speld in ont vangst te nemen. Dit jaar waren er tevens drie bestuursleden af- (een koor mag weigeren, red.), voorrang hebben. Zie het maar als een soort rescrveplaats." Van Keulen verklaarde dat het Nationaal Kinderkoren Festival geen jaarlijkse activiteit is. „Nor maal gesproekn elke twee jaar. Sommige koren vinden het leuk om aan zoiets mee te doen, anderen juist niet. Vergeet niet dat er een geweldige druk op zo'n groep komt te liggen. Je wordt officieel beoordeeld door een jury en dat is niet niks. Het systeem van het ene jaar voor ronde, het andere jaar finale, werkt ook niet, want kinderko ren zijn heel sterk aan verande ringen onderhevig. Presteert een koor het ene jaar goed, het andere jaar zijn er kinderen weg, zitten er weer nieuwe bij en is het niveau duidelijk minder. Daarom is gekozen voor nu voorronde en nog voor de zo mer de finale." De leeftijd van de kinderen die in een koor deelnemen aan de en in zijn werk vooral betrokken bij de promotie van cultuur en toerisme rond de Sallandsc Heuvelrug, wees op het feit dat galeriehoudstcr Marga Rensink kans ziet kunst vrij gemakkelijk naar de mensen toe te brengen: „Een laagdrempelige voorzie ning, zoals men tegenwoordig zegt. Mede het gevolg van het feit dat hier veel kunstenaars uit de regio exposeren. Kunst is voor sommigen nou eenmaal een 'ver van mijn bed show', vooral als het van ver komt." De Vries is bovendien van me ning dat de galerie een belangrij ke functie heeft in het toerisme en recreatie in Holten. Naast het genieten van de omgeving, kan de vakantiegast er de sfeer van de streek proeven en 'eenns wat anders doen'. „Ze kunnen hier rustig ronddolen en genieten van de verschillende kunstwer ken. Er is altijd wel 'ns iets bij wat aanspreekt." De expositie in Galerie Waer- denborch duurt tot en met zon dag 27 april. Van vrijdag tot en met zondag is de galerie ge opend tussen 14.00 en 17.00 uur. Ook kan men een telefoni sche afspraak maken voor een bezoek, tel. 36 50 41 tredend van wie twee herkies baar, afscheid werd genomen van J. Bronsvoort algemeen ad junct, voor het vele wérk kreeg zij van haar medebestuursleden een fraai driedimensionaal schil derij en bloemen en van de bond een speldje. Ook werden Hcn- nie en Huub Brands in het zon netje gezet en waren er bloemen als dank voor de fijne samen werking. De volgende avond is op 24 februari. voorronde voor het festival is, althans bij de KCZB, maximaal veertien jaar. „In de praktijk zijn ze echter vaak niet ouder dan 12 jaar. Als een kind de basisschool verlaat,gaat hij ook meestal van een kinderkoor af. Soms, zoals ook hier in Holten bij Tienerkoor Rejoice, zie je dat er iets ouderen bij zitten. Officieel mogen die dus niet ouder zijn dan 15 jaar, maar soms wordt wel een oogje dichtgeknepen." De zes deelnemende koren lieten zich zaterdagmiddag van h un beste kant horen. Zo ook Mozaïek, dat onder leiding van Eline Paalman en begeleid door Janny Ribbink (dwarsfluit) en Matthijs Berends (piano) enthousiast en goed vier liedjes ten gehore bracht. Heel mooi en gevoelig was het bekende 'Je hoeft niet bang te zijn', terwijl bijvoorbeeld het nummer over de lakeien uitblonk vanwege de originele presentatie. De juryleden Silvcre van Deshout en johan van Bouwelen beoor deelden de koren op een aantal onderdelen, waaronder klank kleur, techniek en vooral presentatie. „Toch gaat het meer om een algemene indruk, die je meer kunt zien als een advies voor zowel koor als dirigent. Waar moet men nog op letten enzovoorts", aldus Van Keulen, die veel respect heeft voor kinderkoordirigenten. „Het werken met jonge kinderen is niet gemakkelijk. Soms heeft het meer weg van opvoeden dan leren zingen." ANBO Het bestuur van de afde-ling ANBO houdt op 11 februari een informatieve middag. Me vrouw T. Vis, maatschappelijk werkster van het Verpleeghuis St. Joseph, zal een inleiding houden over: Hoe kostbaar is een kwetsbaar mens. Jong en oud, een ieder kan te ma ken krijgen met vervelende kwa len. Het kan van zeer veel nut zijn om dan te weten, hoe men als pa tient of als hulpverlener, mantel zorgeren/ of huisgenoot hiermee om kunt gaan. In verband met het feit dat mevrouw Vis alleen op dinsdag beschikbaar is, zal de bij eenkomst zijn op dinsdag 11 fe bruari. Hopenlijk is dat ook voor de leden, die op donderdag altijd verhinderd zijn, een reden om de ze bijeenkomst, die plaats heeft in De Boschkamp om 14.30 uur, te bezoeken. De Schure Magic Light Music (M.L.M) staat morgen (vrijdag) in het jongerencentrum aan de Beus ebergerweg in Holten ophet programma. Het spektakel be gint om 21.00 uur. De entree is éèn gulden en de he ren van MLM hebben belooft dat ze Marco Borsato niet zullen draaien. Zondagochtend bestaat de mogelijkehid te Frühshoppen. Om 10.00 uur 's ochtends gaan de deuren open en word begonnen met een bak koffie.Rond 13.00 uur 's middags zal ervoor een war me hap wordengezorgd. Degroe- penpresentatie op vrijdag 14 fe bruari is uitverkocht. Wie dus niet in het bezit is van een geldig toe gangsbewijs hoeft op deze datum dus niet naar de Schure te gaan, de Toko is voL De Boschkamp Met ingang van 7 februari is het weer mogeijk de creatieve middagen voor volwassenen te volgen in dorpshuis De Bosch kamp. Elke vrijdag van 14.00 tot 15.30 uur staat gezelligheid voorop in de ontmoetings ruimte van het dorpshuis. Het programma van de creatieve middagen is als volgt: 7 februari, Krans voor vogels; 14 februari, theezakjes vouwen; 21 februari, boomstambeesten; 7 maart, glas in lood; 14 maart, hooipotten; 21 maart, bloemschikken. De kosten zijn 2,50 gulden per keer en de ge bruikte artikelen kunnen tegen kostprijs worden aangeschaft. In verband met aanschaf van mate riaal is het wenselijk zich vooraf op te geven, telefoon 36 27 55. vervolg voorpagina Het hoofd van de kring beschreef De Jong vervolgens als een per soon die altijd vol zat met veel en rare idceen. „In de kring liep je net als in de gemeente ook wel eens voor de muziek uit. Maar bij ons was dat niet erg, want wij hebben meer van die idioten. Maar, een lu diek figuur als jouw zullen we mis sen, want daar bestaat namelijk veel behoefte aan", besloot Spaink. De laatste spreker van de middag was uiteraard de scheidende gc- meentcwerkcndirecteur zelf. Hij goot zijn afscheidsrede, voor de afwisseling en de hoorbaarheid, in de vorm van een sprookje. De ver telling ging, in hoofdlijnen, als volgt. „Er was eens een lief klein jongetje die wel dominee wilde worden. Hij veranderde echter van mening na het volgen van de HBS. Op een gegeven moment w:erd er namelijk vbor zijn ouder lijke huis gewerkt aan het riool en de weg en dat leek hem toch ook wel wat. Er ontstond een nieuwe jongens droom en deze ging vele jaren la ter in vervulling in een prachtig groene gemeente. De jongeman had daar aanvankelijk de beschik king over een grote buitendienst. Hij schreef gevraagd of onge vraagd beleidsnota's. Hij kwam te voorschijn met veel niet-alledaag- se ideeën en hij dronk op z'n tijd een lekker biertje in een gezellige, plaatselijke kroeg. Kortom: de jonge man genoot met volle teu- gen. Maar toen pakten zich donkere wolken samen boven de gemeen te en de jongeman zag de bui niet alleen hangen maar hij voelde hem ook. De doelmatigheidsmaatrege len deden zijn buitendienst slin ken en de burcaucatie toenemen. De jongeman begreep er geen sn ars van. Hij kwam vervolgens tot de slotsom dat de dienst gemeen tewerken, net als in elke andere ge meente, z'n langste tijd gehad had. De jongeman, inmiddels 50, lag op een nacht in zijn bed te woelen en daar zag hij in dat zijn werk niet meer leek op wat hij vroeger voor ogen had. Hij concludeerde dat het gebeurt was met de motivatie en prikkeling en dat het tijd was voor iets nieuws." De Jong: „De bestuurlijke ver nieuwing maakte een einde aai een jongensdroom en daaron neem ik niet met weemoed af scheid als directeur gemeentewer ken. Maar ik draag voortaan wc veel dankbare herinneringen mc mee." Het sprookje, dat goed en slech afliep, werd gevolgd door het ant woord op Hellers vraag. „Ik hielj maar een halve dag mee met d vuiniswagen, omdat ik 's middag een vergadering had. Maar die hal ve dag met die vuiniszakken ga mij wel een ontzettende kick. O; een bepaald moment kijk je name lijk achterom en dan zie je dat d hele straat leeg is. En dat doe je da alleen met twee handen." Tweede, flexibele expositieruimte in gebruik genomen De opening van de nieuwe expositie 'Spontane beleving' in de galerie, trok veel belangstellenden. Foto: wil Vogel

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 5