Sports in Holten I BCH1 sluit 1996 met koppositie Doffer van Meester is mooiste op duivenshow Handbaldames laten koploper wankelen Achttiende Nacht van Blauw Wit in sporthal 't Mossink Sport agenda Resultaten SV Holten HOIIEHS NIEUWSBLAD Holtense tafeltennis kampioenschappen Tweede schaakteam verspeelt zijn kansen SPORTHALTE Tweede crosscompetitie op heuvelachtig terrein Bergruiters Kersttoernooi Triathlon in Elite Circuit DONDERDAG 19 DECEMBER 1996 De jaarlijkse tentoonstelling van Postduivenvereniging De Bergvliegers in het clubhuis aan de Slachthuisstraathad afge lopen weekeinde als vanouds flink bekijks. Keurmeester E. Traversari uit Apeldoorn had de niet geringe taak om 112 duiven te beoordelen op allerhande criteria. De mooiste duif van de ten toonstelling werd doffer 91- 1515954 van Frits Meester, die daarvoor een blijvend aanden ken ontving. Marinus Lode- weges ontving eveneens een blijvende herinnering, daar hij met 367 punten het hoogste aan tal scoorde in het hokkam- pioenschap. Alle overige winnaars ontvingen een prijs in natura zoals een vlcespakket. De tentoonstelling was voorbereid door een specia le commissie, bemand door Gerrit van Werven en de ge broeders Gerrit en Bert Jurjcns. Door de verkóop van bonnen en enkele duiven kon de clubkas weer wat worden gespekt. Alle duiven werden beoordeeld op kop en ogen, vleugels (pluim) en gewrichten, rug en lenden met bovenstuk, onderbouw/even- wicht en spieren en tot slot dc totale indruk en conditie. Een hele klus, die ook menig uurtje- in beslag nam. De prijzen wer den als volgt verdeeld: Cat. 1 oude «doffers (bevlogen): 1. Frits Meester 92,4; 2. Wim Aaftink 92; 3. Frits Meester 92. Cat. 2 oude duivinnen (bevlo gen): 1. Henk Wansink. 92; 2. Wim aaftink 92; 3. Combinatie Jurjcns 92. Cat. 3 jonge doffers (bevlogen): 1. Henk Wansink 92; 2. Frits Meester 92; Combi natie Van Ham 92. Cat. 4 jonge duiven (bevlogen): 1. René Ban- nink 92,4; 2. Henk Wansink 92; 3. Combinatie Jurjens 92. Cat. 5 oude doffers (onbevlogen): 1. Anton ten Dam 2 92; 2. Frits Meester 91 3/4. C at. 6 oude duiven (onbevlogen) 1. Anton ten Dam 2 92. Hokkampioen- schap (alle categorieën, enkel bevlogen duiven): 1. Marinus Lodeweges 367; 2. Henk Wan sink 366 3/4; 3. Combinatie Jurjens 366 3/4; 4. Henk'Jansen 366,5; 5. Berend Jan Pots 366,4. Mooiste duif: Frits Meester. (Bij een gelijk aantal punten besluit de keurmeester de eindrang schikking). I Holten C2 - E versberg Cl In een zeer goed gespeelde wedstrijd trok Holten'toch aan het kortste eind. Ondanks het feit dat de tegenstander twee keer per week traint was Holten zeker niet minder De verdediging, met als beste man Coen, gaf geen krimp. Door doelpunten van twee keer Mathijs en Rob S wist Holten de nederlaag beperkt te houden tot een 3-4 nederlaag. Holten D2 - De Zweef D4 Op een hard en hobbelig veld was het moeilijk voetballen Tegen een zwak de Zweef was Holten de hele wed strijd sterker In de rust werd keeper Harmjan gewisseld, hij ging gelijk on der de warme douche om weer enigs zins warm te worden. Mede door een zuivere hattrick van Bas werd de rust bereikt met een 4-0 voorsprong. Na rust ging Holten goed door om te proberen een grote uitslag in de boe ken te krijaen. Dit lukte maar gedeelte lijk, vaak buitenspel lopen verhinder de de dubbele cijfers. Het bleef bij 8-0, goals van drie keer Bas, drie keer Remon en twee keer Mark Holten El-DES El Holten was tegen DES extra gemoti veerd. Dit bleek al snel want zij namen vanaf de aftrap het heft in handen. Een goed opgezette aanvaf eindigde dan ook in de verdiende voorsprong. Na tien minuten was het weer raak Thijs V. was net iets sneller dan de nog even terug in de wedstrijd door een tegentreffer Daarna was het weer de beurt aan Holten Met een mooi schot maakte Tom het karwei af. Eindstand 3-1 Holten E3 - Haarle E2 Na vier weken konden de jongens eindelijk weer voetballen. Doordat het had gevroren was de mat niet groen maar wit Dat E3 lange tijd niet had gevoetbald was duidelijk te zien, er was geen wedstrijdritme Vooral de tweede helft zette Haarle Holten on der druk wat uiteindelijk resulteerde m een 0-2 achterstand De verdedi ging, met aan het hoofd de goed spe lende Martijn S., hield verder goed stand De aanvallers hadden deze wedstrijd het vizier nog niet op scherp. Holten F2 - Sportclub Rijssen F1 Holten trof het niet Door afwezigheid van enkele basisspelers, aangevuld met gastspelers, tegen het sterke Rijs sen te moeten voetballen. Ondanks drie doelpunten van gastspeler Tom waren we niet opgewassen tegen deze sterke tegenstander. Rijssen scoorde met regelmaat zodat een 3-8 nederlaag werd geleden. Voor de jon gens komt de winterstop als geroe pen, een periode om veel te trainen, waarna de resultaten naar verwach ting beter gaan worden Het eerste team van de badmintonvereniging kan terugkijken op een mooi einde van het jaar. Foto: Wil Vogel Tafetennis Vereniging Hol ten houdt zaterdag 4 januari weer de jarlijks Holtens Ta feltenniskampioenschappen. Deze happening heeft plaats in Sporthal 't Mossink. De eerste wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Er wordt volgens het meer kamp-systeem gespeeld. Dat wil zeggen dat men minimaal vier of vijf partijen speelt en eventueel ook nog een dubbelspel. Bij het dubbel spel worden de senioren gemixt, een recreant wordt aan een com petitiespeler gekoppeld. Daardoor ontstaan soms verrassende com binaties. Er wordt gestreden in de volgende klassen: jeugd tot en met 12 jaar, jeugd 13 tot en met 17 jaar, recre anten dames (al vier in schrijvingen), recreanten heren en een compcutie-klasse. Om de kosten hoeft men het niet laten. Die zijn voor senioren 3,50 gulden voor het enkelspel en 2,50 gulden voor het dubbelspel. De jeugd betaalt 2,50 voor het enkel en 1,50 gulden voor het dubbelspel. Inschrijven kan bij Nico Valk, Köllingserf 64, tel. 36 14 13 en bij sporthal 't Mossink, tel. 36 25 99. Bert Jurjens bewondert één van de tentoongestelde duiven. In de uitwedstrijd tegen on geslagen koploper Boerhof/ Heeten zorgde het eerste da mesteam van Holten bijna voor een stunt. De thuisploeg die met ruime cijfers tot nu toe won trof een zeer gemotiveerd I Holten, dat haar huid duur wenste te verkopen. Ondanks een goede start kwam j 1 lecten met 3-0 voor en ook bij rust keek Holten tegen drie treffers ach terstand aan (5-2). Na rust werd Holten sterker cn werd met goed handbal Heeten steeds meer onder druk gezet. Met nog twee minuten I te spelen kwam Holten zelfs tot 9-8 terug.Ondanks het één op één spe len in die laatste minuten kwam - een zeker verdiende gelijkmaker - jammergenoeg niet meer op het bord. Scores: W endy W issink, I Margot ter Schurc en Annemarie \an de Maat twee; Michelle den Bouwmeester cn Kristel Meerman I één.De heren lieten een punt liggen I bij C.V.O. in Vaassen. Holten start- te, ondanks een ondertalsituatic, slecht cn kwam met 3-0 achter. Het I laatste kwartier van dc eerste helft speelde Holten echter goed en werd i )vcrtuigend een 3-6 voorsprongge- I nomen. Na de rust verzuimde Holten door te drukken. Slechte af werking en afspeelfoutcn waren er de oorzaak van dat de voorsprong van 8-10 in de laatste vijf minuten toch nog verloren ging. Scores: Nico Vorst, Meino van Beek drie; Andy de Jong twee; Mark Wander Drent cn Tristan Dorlas één. Meisjes B2 was niet helemaal bij de les, maar wist toch bij rust thuis te gen GVO een 6-4 voorsprong te ne men. Na rust bleef Holten sterker en werd de verdiende 10-5 eind stand bereikt. Jongens B verzuimde te winnen van Blauw Vit. Holten wilde het te mooi doen cn legde te- weinig actie in het spel. Via een 6-7 ruststand kwam Holten tot twee maal toe gelijk. Toch waren het de gasten die vlak voor rijd met 11-12 de winst naar Ruurlo namcn.Meisjes B2 speelde een goede uitwedstrijd tegen Lcttelc in Bathmen. Bij rust leidde Holten al met 1-5. Ook na rust kwam de- voorsprong niet meer in gevaar. Holten won met 5-10. Meisjes C speelde in Olst een spannende wed strijd tegen Overwctering. Na de- rust (7-8) werd Holten sterker en werd uiteindelijk met- 10-14- ge wonnen. Meisjes D had het voor rust niet makkelijk tegenD.S.C. Rust 1-1. Na rust speelde Holten met meer over tuiging cn werd verdiend met 4-7 gewonnen. De dames recreanten speelden voor de competitie tegen Avanti uit Dichem. Holten speelde een goede wedstrijd waarin vooral keepster Thea Lubbers een hoofd rol vervulde. Via een 6-0 ruststand werd het uiteindelijk 14 4 voor Holten. „Mooi gewonnen." Zo verwoordde Berlinda Michels de winst afgelopen zondag van het eer ste team van Bad mintonclub Holten op BV 't Pluumke 1 uit Haaks bergen. Na het gelijke spel twee weken geleden tegen Arnhemia 2 en het onverwachte verlies vo rige week tegen DIOK 5, leek het een opluchting weer tot vol le winst te kunnen komen. Me de door het verlies van mede koploper Doesburg, staat BCH 1 nu weer fier alleen bovenaan in de vierde klasse van de landelij ke competitie van de NBB. Het leek al direct vanaf het begin goed te gaan. Mark Roelofs had weinig moeite met zijn tegenstan der en was in twee games vrij snel klaar met zijn enkelspel. Frank Fridrichs, die in zijn singles steeds beter presteert, wist even- eens in twee games de winst naar zich toe te halen.Brenda Lucassen moest kennelijk nog even warm lo pen, want de eerste game ging met 5-11 verloren, maar daarna was er geen houden meer aan en gunde zij haar tegenstandster in dc volgende twee games nog maar drie punten. Toen ook Berlinda Michels haar enkelspel in twee games had ge wonnen prijkte er een fraaie 4-0 tussenstand op het wedstrijdfor- mulier.Het mannendubbel van Mark en Frank was van mindere al lure. Meestal is er altijd wel eentje die de kar trekt in die spelsoort, maar nu leek het erop dat zij beiden in dc kar waren gaan zitten. Hoe dan ook, met 13-18 en 8-15 moes ten zij het punt aan de Haaksber gers laten.Het dubbel van Brenda en Berlinda was weer van het betere soort: met 15-1 en 15-6 werden de Haaksbergse dames aan de kant gezet, zodat het vijfde en winnende puntbinnen was. Vervolgens werden beide gemeng de dubbels ook nog door BCH 1 gewonnen, hoewel Berlinda en Frank daar wat meer moeite mee hadden dan Brenda en Mark. Hopelijk kan het team de stijgende lijn en de 'winning mood' vasthou den tot in het nieuwe jaar, want dan pas staat de volgende wedstrijd (te gen Shuttle '81 4 uit Almelo) op het programma. In elk geval gaat BCH 1 als koploper 1996 uit: een uitste kende prestatie. Stand in de vierde klasse afdeling 18: 1. BC Holten 10-17, 2. Does burg 2 10-15,3. Arnhemia 2 11-13, 4. Diok 511 12,5. Shutde '81 411_- 12, 6. Poona Gaanderen 1 11-9,7. 't Pluumke 1 11-5,8. HPV 3,11 -4. In het topduel uit de derde klasse heeft het tweede Holtense schaakteam zijn kam pioenskansen verspeeld. Tegen Hardenberg 4 werd met 4-2 ver loren. Hans van Oyen kwam slecht uit de opening, wist echter door lang durig tegenspartelen dc strijd nog te rekken maar een nederlaag kon hij toch niet meer ondopen. Erik Bosman kwam echter sterk uit dc opening, door een blunder kwam zijn opponent echter terug in de wedstrijd. In een tumultcuze eind fase wist Erik zijn tegenstander toch te verschalken. Aan de andere borden verliep het minder voor spoedig. Gerrit Stevens verspeelde door een reeks fouten in het mid denspel zijn honderd procent sco re en leed zijn eerste externe neder- laag. Ook Bertus van Beek leed in zijn eerste externe wedstrijd een neder laag ondanks een toren voor sprong. Dinant van Beek cn Theo van Lindenbergbepaalden door re mises de eindstand op 4-2. Het eer ste team wist vorige week vrijdag de uitwedstrijd tegen Almelo 3 tot een overwinning te voeren, 5,5- 2,5.Dick van der Knaap, Joep MiddeLink en Hans van Oven wis ten de volle buit binnen te slepen terwijl het resterende vijftal be staande uit Ben van de Griendt, Ton van Oyen, Henk Jongman, Dinant van Beek en Gerrit Luggcnhorst, speelden remise. Door deze overwinning staat Holten stevig op de derde plaats, er is nog een minieme kans op het kampioenschap. De handbaldames zorgden bijna voor een stunt geen program- Pupillen: Zaterdag 21 december: Hul zense Boys Dl Holten Dl, 10.00 uur; Holten D2 - Excelsior D5, 11.00 uur; Holten D3. vrij; Holten E1 - SDOL El, 10.00 uur. SDOL E2 - Holten E2. 10 00 uur, Enter Vooruit E3 - Holten E3, 10.30 uur; Holten F1 - Enter Vooruit F1, 11.00 uur; Blauw Wit F1 - Holten F2, 11.00 uur. Holten F3 - Omhoog F3. 11.00 uur. Blauw Wit Senioren: Zaterdag 21 de- I cember: DOS '37 7 - Blauw Wit 5, 12.45 uur (vertrek 11 45 uur). Junioren: Zaterdag 21 december Blauw Wit C1 - Daarlerveen C1, 10.00 Pupillen: Zaterdag 21 december i Blauw Wit E1 - Enter E2, 10.00 uur; Blauw Wit F1 - Holten F2, 11.00 uur; I Hulz. Boys F5 - Blauw Wit F2, 9.00 uur (vertrek8.15uur). Zaal: Vrijdag 20 december: ZVV Gors- sel 1 - Blauw Wit 1, 20.30 uur (vertrek 19.30 uur) Handbal: Zaterdag 21 december: Meisjes B1 uit tegen Swift '64, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Meisjes B2 uit tegen Achilles, 15.10 uur (vertrek 14.00 uur); Jongens B thuis tegen Erix, 14.45 uur; Meisjes C thuis tegen ABS, 14.00 uur; Meisjes D uit tegen Achilles, 12 45 uur (vertrek 11.45 uur); Dames 1 thuis tegen Boerhof/Heeten. 19.30 uur. Zondag 22 december: Da mes 2 uit tegen Boerhof/Heeten, 13.20 uur (vertrek 12.20 uur). Meisjes A uit tegen Voorwaarts. 12 25 uur (vertrek 1115 uur); Heren, vrij. Sporthal: Donderdag 19 december: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 16.00 22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00 - 23.30 uur, SV Holten All Stars Vrijdag 20 december: 8.10 - 14.40 uur, SGW; 18.00 - 23.30 uur, Mintonette. Zater dag 21 december: 10.00 - 12 00 uur, Blauw Wit Willy Aanstoot B C; 14.00 - 16.00 uur, NHV Gorssel; 19 30 - 21.00 uur, NHV Gorssel. Maandag 23 de cember 9 00 - 12.00 uur, Mintonette; 20.00 - 22.00 uur. Badmintonclub Hol ten Dinsdag 24 december: 9.00 12.00 uur, Mintonette Woensdag 25 december, gesloten. Donderdag 26 december: 9 00 - 15.00 uur, SV Holten Kersttoernooi. Vrijdag 27 december. 9 00 - 17.00 uur, Kerstzaalvoetbal Hol ten en Blauw Wit; 17 00 - 20.00 uur, Blauw Wit jeugd; 20.00 - 00.30 uur, Nacht van Blauw Wit; Zaterdag 28 december: 9.00 - 17.00 uur. Kerstzaal voetbal Holten en Blauw Wit; 19.00 - 20.00 uur. Voetbal-team Stam. Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12.30 uur bij de beheer ders van de sporthal (tel. 36 3180) Op een heuvelachtig en mooi parcours streed een aantal atlee- tjes voor een goed resultaat voor de competitie. Bij de jongens en meisjes junioren C behaalden Gerrit Ebrecht en Nicole Lammertink een verdienstelijke plaats in de middenmoot. petitie is zaterdag 11 januari 1997 in Hecrdc. Dit is tevens het oostelijk kampioenschap. Bij de meisjes cn jongens D was er een achttiende plek voor Daphne Schipper en werden Gijs Marissink cn Vincent Scholman res pectievelijk elfde cn dertiende. Een goede middenmoter is ook Sander Kolkman bij dc jongens pupillen B. Dc meisjes pupillen A kende een fraaie vijfde plaats voor Laura Schimmel. Twee schitterende eerste plaatsen voor Rob Marissink en Floortje van 1 ijk bij jongens cn meisjes pupillen B. De derde cross van deze com- Alicke Kraayenzank ging met haar paard Carlos naar een dres- suurwedstrijd te Hengelo. Daar behaalde zij succesvolle prij zen, proeféén tweede prijs met 158 punten cn proef twee eerste prijs met 166 punten beide in de L-drcs- suur. Ook gingen enkele leden naar de dressuurwedstrijd te Heeten. Mirjam Westerveld behaalde met haar paard een zesde prijs in dc B- dressuur met zestien punten. Ook Silkc Hesse was succesvol in de L-dressuur. Zij behaalde met amber een eerste prijs met 173 punten. In sporthal 't Mossink wordt op vrijdagavond 27 december de, inmiddels traditionele, Nacht van Blauw Wit ge speeld. De deelnemende ver enigingen naast Blauw Wit zijn: S.V. Holten, Sportclub Markelo, C.J.V. -ers, S.V.V.N., Sportclub Rijssen, Hulzense Boys en titelverde diger Twenthe. Ook dit jaar wordt weer begon nen met de gebruikelijke voor wedstrijden tussen junioren teams van Holten en Blauw Wit. De afgelopen jaren bleek dit steeds weer een succes. Het voorspellen van de uitslag van deze wedstrijden is bijna onmo gelijk. De teams maken het altijd SV Holten houdt op tweede kerstdag weer hun Kersttoer nooi in sporthal 't Mossink. Ook dit jaar zijn de elftallen van de SV Holten weer door elkaar gehusseld, dit bete kent dat spelers van het twaalfde elftal samen spelen met spelers van het eerste elftal. Dit jaar zijn er namen uit dc PTT telecompetitie gebruikt zo als Ajax, Heracles cn Twente. De indeling is te vinden bij Bel tman Sport en Mode cn tevens in het clubgebouw op Meer manskamp. De supportersvereniging van dc SV Holten verzorgt weer de ver loting, met natuurlijk fantastische prijzen. De seniorencommissie wenst ie dereen alvast een sportief Kersttoernooi en een goede jaar wisseling toe. Aanvangstijd Kersttournooi is 8.30 uur. weer bijzonder spannend en sfeer vol. Vanaf 18.00 uur zijn er dus drie zeer spannende en hopelijk spor tieve wedstrijden te verwachten. Een aanrader voor elke voetbal liefhebber. Om 20.00 uur is het zover dat de sclccrietcams van de deelnemende vereniging hun opwachting ma ken. Uit het feit dat bijna alle teams die in vorige jaren 'acte de presén- ce' gaven, ook dit jaar weer en thousiast reageerden om deel te nemen, blijkt wel dat de Nacht van Blauw Wit een goede naam heeft in de regio. In de loop der jaren heb ben is een naam opgebouwd van een gezellig en sportief fournooi wat als een welkome onderbreking van de winterstop wordt gezien. Dit jaar kunnen de liefhebbers de volgende verenigingen zien in sporthal 't Mossink. Allereerst na tuurlijk onze plaatsgenoten van de S.V. Holten. De winnaar van de al lereerste 'Nacht' en finalist van vo rig jaar, dc C.J.V.-ers uit Deventer. Onder leiding van oud-Blauw Wit trainer Henk Mennegat komt S.V.V.N. uit N ij verdal. Gerrit Bouw komt met Sportclub Rijssen naar Holten en Dik Beverdam, die Gerrit Bouw gaat opvolgen bij Rijssen, komt met Hulzense Boys Hulsen. Na één jaar afwezigheid is ook Sportclub Markelo, met ex-prof Bert Schippers cn onder leiding van Ate Relker, weer van de partij. De laatste vereniging die dc Nacht van Blauw Wit komt bezoeken is ook dc titelverdediger van het af gelopen seizoen. De V. V. Twenthe uit Goor zal proberen te doen wat nog geen enkele club in al die acht tien jaar gelukt is namelijk: twee keer achter elkaar de Nacht van Blauw Wit winnen. Het veld wordt gecompleteerd met de or ganiserende zaterdag derdeklasser uit Holten, Z.V.V. Blauw Wit '66, onder leiding van trainer Frits Stappenbelt en teamleider Henri Thalen. Vorig jaar won de ploeg uit Goor in de finale van dc winnaar van de toenmalige titelverdediger C.J.V. - ers uit Deventer. Hoewel het er lan ge tijd naar uitzag dat het de Deventerse formatie als eerste zou gelukken om dc titel twee keer ach tereen te bemachtigen was het toch de ploeg uit Goor die met een enor me eindspnnt de zege naar zich toe trok.Al met al is het de organisatie weer gelukt om een zeer sterk re gionaal tournooi samen te stellen. Dit zal zeker weer tot boeiende wedstrijden leiden en dus ook tot een spannend tournooi. Dc toegangsprijs voor dit eve nement is een rijksdaalder, hier voor krijgt men een pro grammaboekje met een lot nummer. Net als in afgelopen jaren belooft het weer een spannende strijdt te worden De Triathlon Holten is opge nomen in het nieuwe Elite Cir cuit, het Nederlandse topcircuit van de kwart triathlons. Een be wijs dat Holten al vele jaren een evenement van hoge kwaliteit heeft. Het heeft onder meer tot gevolg dat het zwemonderdeel voor de 'elite-triatleten' in open water wordt afgewerkt. Afgelopen zomer al besloot dc Stichting Triathlon Holten haar evenement voor deelname aan het circuit aan te melden. Het circuit is een initiatief van de Nederlandse Triathlon Bond cn bedoeld om dc top-triatleten in Nederland een mogelijkheid te geven zich voor te bereiden op de Olympische Spelen in 2000 in het Australische Svdncv. De kwart geldt daar voor het eerst als Olympische discipline (Olym pic Distance). De toch al goede sta tus van het Holtense evenement is met de toelating tot het circuit op nieuw verbeterd. Tot het Elite Cir cuit behoren ook de wedstnjden in Zundert (25 mei), Roermond (N K, 14 juni) en Nuenen (29 juni). Hol ten heeft direct de finalewedstrijd toegewezen gekregen. Dc wedstrijd heeft plaats op zater dag 9 augustus Naast de kwart in het Elite Circuit, is er de kwart bondswedstrijd/recreanten en dc achtste bondswedstrijd/recrean ten.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7