Bezoekers lopen warm voor koude kerstmarkt Socuwe start met nieuwe cursussen Nieuw structuur ophalen afval in het nieuwe jaar Holtens Nieuwsblad HOLTENS NIEUWSBLAD Te vroeg geknald? Naar HALT Vooral openstelling kerktoren wordt door veel publiek gewaardeerd Interim oplossing De Jong DONDERDAG 19 DECEMBER 1996 De eerste kerstmarkt in de buiten lucht is een succes geworden. Ondanks de steeds toenemende concur rentie van kerstmarken in de regio, verzamelden zich rond de dorpskerk in het centrum vele bezoekers die de typi sche kerstsfeer wilden proe ven. Vooral de openstelling van de kerktoren trok veel belangstelling. Organisator Johan Steunenberg van de Holtense Handelsvereni ging kijkt dan ook spreekwoor delijk moe maar voldaan terug. „In de voorafgaande afleverin gen in het EHAG-complex was alles wel dichter bij elkaar, maar nu is er veel meer publiek en dat is heel belangrijk", blikt Steu nenberg terug die natuurlijk ge luk had met het weer. Het was wel koud, maar neerslag is er niet gevallen. „En in de kerk konden de bezoekers zich lek ker opwarmen." Alle deelnemers aan de kerst markt hadden niet over belang stelling te klagen, er stonden dan wel geen grote rijen, maar de hele dag liep het vlot door. Vooral de openstelling van de kerktoren bleek een schot in de roos. Vooral de vele Holtenaren die nog nooit de toren van bin nen hadden gezien, bleken graag bereid de stijle gammele trappen te betreden. Al vroegen twee meisjes zich wel af of de klokken niet begonnen te luiden ze bo ven waren. Het was dan ook letterlijk vijf voor twaalf. Maar ook de bloemwerken van Laura Slont waren voor menig een een voorbeeld hoe ze zelf met de kerst de de bloemen kunnen gaan schikken. Het jeugdorkest van de Holtense Muziek Vereniging zag dat hun De kraam van de Canadastraat verkocht meer dan duizend oliebollen. Foto: Peter Bulthuis muziek werd gewaardeerd. En de Canadastraat kon de oliebol len niet aanslepen. De hele dag werd het meel aangesleept om er beslag van de maken voor meer dan duizend oliebollen. Tevre denheid alom over de huifkar die op meer belangstelling dan vorig jaar kon rekenen. Steunenberg is echter niet tevre den over het aantal kramen. „Het was prnmer dat een aantal toegezegde stands het heeft la ten afweten", aldus Steunen berg. Er bleven zelfs drie kra men de hele dag onbezet. De volgende keer moeten er echt meer kramen komen." Over de toekomst van de kerst markt kan Steunenberg nog geen uitlatingen doen. En of hij de kar dan weer gaat trekken is ook niet duidelijk. „Er gaat heel veel rijd en stress in zitten." De openstelling van de kerktoren bleek een schot in de roOS. Foto: Peter Bulthuis OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiden van een bedrijfspand Maneschijnsweg 32; 2. Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken: - bouwen berging Erve Joost 33; 3. Kapvergunning is verleend voor: - 2 berken Oude Diepenveenseweg 11 - 6 dennen Korhoenderweg 23; - 2 eiken. 7 dennen en 1 lariks Postweg 80; - 5 dennen en 3 berken Postweg 82: - 1 den Postweg 84; - 2 eiken Witmoosweg 4, Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burgemeester op maandag 23 december 1996 vervalt. Indien gewenst kan telefonisch een afspraak worden gemaakt met de burgemeester of één van de wethouders. SLUITING GEMEENTESECRETARIE EN GEMEENTEWERF Op vrijdag 27 december a s. zijn de gemeentesecretarie en de gemeentewerf voor het publiek gesloten Op donderdag 2 januari 1997 zijn de gemeentesecretarie en de gemeentewerf tot 10.00 uur voor het publiek gesloten in verband met de nieuwjaarsbijeenkomst voor het personeel WIJZIGING INZAMELING HUISAFVAL IN VERBAND MET DE KERSTDAGEN EN NIEUWJAARSDAG Woensdag 25 december (1e kerstdag) De grijze mini-containers worden op de voorafgaande dinsdag 24 december geledigd Donderdag 26 december (2e kerstdag) De grijze mini-containers worden op vrijdag 27 december geledigd. Woensdag 1 januari (Nieuwjaarsdag) De groene mini-containers worden op donderdag 2 januari geledigd. Op de gewijzigde dagen kan het tijdstip van inzameling sterk afwijken van hetgeen u gewend bent. Zet daarom uw container 's ochtends vroeg, uiterlijk om 7.30 uur, langs de weg. Via de Regionale Afval-Informatie-Lijn kunnen nadere inlichtingen verkregen worden, tel. 0570-63 77 55, tijdens werkdagen van 9.00-12.00 en 13.00-15.00 uur. Tijdens de feestdagen en op 27 december is de Afval-Informatie-Lijn niet bereikbaar AFVALWIJZER 1997/1998 De nieuwe afvalwijzer 1997/1998 van de gemeente Holten ziet er anders uit, heeft een andere kleur (roodbruin) en wordt in de periode van maandag 16 tot en met vrijdag 27 december 1996 huis-aan-huis verspreid, in het buitengebied mogelijk samen met ander drukwerk. Heeft u na 1 januari 1997 geen afvalwijzer ontvangen, belt u dan zo snel mogelijk met de Regionale Afval-Informatie-Lijn, tel. 0570-63 77 55; bereikbaar op werkdagen (met uitzondering van 25, 26 en 27 december) van 9.00-12.00 en 13.00-15.00 uur. VERKOOP EN GEBRUIK VAN VUURWERK TIJDENS DE JAARWISSELING Voor het verkopen, afleveren en afsteken van vuurwerk tijdens de jaarwisseling zijn de volgende landelijke regels van toepassing: Regels voor verkopers Er is een verkoopperiode van drie dagen voor de jaarwisseling Het Vuurwerkbesluit houdt in een algeheel verbod tot het afleveren van vuurwerk, tenzij verkoop geschiedt op 29, 30 en 31 december. Voor 1996 mag, omdat 29 december op zondag valt. ook op 28 december vuurwerk worden verkocht Het is verboden om per levering meer dan 2 kg vuurwerk aan een particuliere gebruiker af te geven Het is verboden om vuurwerk af te leveren aan personen die jonger zijn dan 16 jaar. De opslag van vuurwerk moet geschieden overeenkomstig de algemene regels in het Besluit Opslag Vuurwerk Milieubeheer. De maximale hoeveelheid is 1.000 kg. Regels voor consumenten Het is alleen toegestaan om vuurwerk af te steken tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur. Het is verboden om buiten de afsteekperiode vuurwerk voorhanden te hebben op de openbare weg. Hiervan is het voorhanden hebben van vuurwerk op de kortste weg tussen verkooppunt en woonadres uitgezonderd. Niemand mag op straat meer dan 2 kg vuurwerk in zijn bezit hebben Toezicht De controle op de naleving van de bepalingen geschiedt door de politie. BEKENDMAKING MELDING EX. ARTIKEL 8.41 BESLUIT MELKRUNDVEEHOUDERIJEN Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat de heer J. Nikkels. Maneschijnsweg 6 te Holten melding heeft gedaan van het van toepassing worden van het Besluit melkrundveehouderijen milieubeheer op de melkveehouderij aan de Maneschijnsweg 6 te Holten. De kennisgeving houdt in, dat de inrichting valt onder het Besluit melkrundveehouderijen milieubeheer. De voorschriften van het Besluit melkrundveehouderijen Wet milieubeheer zijn van toepassing op de veehouderij van de heer Nikkels. De melding alsmede de hierop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 20 december 1996 tot 17 januari 1996 ter inzage op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis Holten, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur Holten, 19 december 1996 Bij de vader op schoot samen met de kerstman genieten van muziek in de kerk. Foto: Peter Buithuis Komend voorjaar biedt de Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk in het dorpshuis weer tal van activiteiten en cursussen. Naast enkele nieuwe cursussen, kunnen Holtens Nieuwsblad is een uit gave van Oostelijke Weekblad pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stich ting "Holtens Nieuwsblad'. Stich tingsbestuur; W.H. Beyers, secre taris, Kollingserf 4, 7451 XC Hol ten, tel. 0548 - 36 30 22. Directie: J.V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41, 7513GA,Enschede,tel.053-4 84 24 50. Orders worden afgesloten en uit gevoerd overeenkomstig onze al gemene voorwaarden, gedepo neerd bij de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Enschede Adres redactie: Kerkhofsweg 18, 7451 BG, Holten. Tel. 0548 - 36 38 03, Fax 0548-3664 97. Openingstijden redactie: Elke maandag van 9.00 tot 12.30 uur Eindredactie: Peter Koehorst, tel.0570 - 630691,tel.mobiel06 - 52 71 30 69, e-mail: peter.koehorst@tip.nl Redactionele medewerkers: Wil Vogel, tel. 0548 - 36 42 01. Joke Oosterveld, tel. 0548 -36 11 82. Advertentie-adviseurs: H. Schottert, tel privé 074 - 2 42 86 06. O. IJspeert, tel. privé 074 - 2 77 20 58. Advertenties kunt u in Holten op geven bij: G.W. Knapen, Larense- weg 3, tel. 0548 - 36 12 24 tot dinsdag 12.00 uur. In Bathmen: H. Voogsgeerd, De- venterweg34, tel.0570 - 54 16 65 totdinsdag 12.00 uur Abonnementen en klachten be zorging: Fam. Bouwhuis, Aal- polsweg 6, 7451 HK Holten, tel: 0548-36 18 49 Het College van Burgemeester en Wethouders van de ge meente Holten heeft in overleg met de Regio Stedendriehoek (ont staan door het samengaan van het Samenwerkingsorgaan Oost- Veluwe en het Gewest Midden-IJssel) besloten om de inzamel- structuur van Huishoudelijk Chemisch Afval met ingang van 1 ja nuari 1997 te veranderen. De belangrijkste verande ringen zijn het opheffen van de inzamelstructuur met be hulp van bedrijven/winke liers en de uitbreiding van de huis-aan-huis inzameling met de chemocar naar twee keer per jaar. In 1989 is begonnen mer de re gionale inzameling van Klein Chemisch Afval (nu genoemd Huishoudelijk Chemisch Afval). Dit systeem bestond in de gemeente Holten uit de inza meling via het gemeentedepot, via diverse bedrijven/winke- liers en één keer per jaar huis- aan-huis. Na evaluatie van dit systeem is, evenals in omliggende ge meenten, gekozen voor een an der, klantvriendelijker, systeem. Voortaan zal het Huishoudelijk Chemisch Afval tweemaal per jaar huis-aan-huis worden inge zameld. Als mogelijkheid het Huishoudelijk Chemisch Afval te brengen, vervalt het depot op de gemeentewerf. Hiervoor in de plaats zal de chemokar hier elke zaterdag twee uur lang staan. De mogelijkheid Huishoudelijk Chemisch Afval bij diverse bedrijven/winkeliers in de ge meente Holten af te geven, zal ook komen te vervallen. Belangrijkste argumenten voor her opheffen van de inzameling bij bedrijven/winkeliers zijn, dat op deze manier duidelijk scheiding wordt aangebracht tussen de inzameling van Bedrijfs Chemisch Afval en Huishoudelijk Chemisch Afval. Verder is het sinds het van kracht worden van de nieuwe milieuwetgeving feitelijk ver plicht voor alle bedrijven/win keliers een apart afvalstroom nummer aan te vragen. Ook de eisen gesteld aan de opslag van het Huishoudelijk Chemisch Afval bij bedrijven/winkeliers zijn aangescherpt. Dit betekent dat dure voorzieningen nodig zouden zijn. Na 1 |anuari 1997 kan Huishoudelijk Chemisch Afval worden afgegeven, elke zater dagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur bij de nieuwe halteplaats van de chemocar op de ge meentewerf aan de aagweg 4 te Holten. Verder zal twee keer per jaar het Huishoudelijk Chemisch Afval huis-aan-huis door de chemocar worden op gehaald. Hierover kunnen de inwoners van Holten meer le zen in de afvalwijzer. Ten gevolge van de Wet Milieubeheer mag afval pas worden gestort wanneer andere verwerkingsalternatieven zoals preventie, hergebruik, nuttige toepassing en verbranding nier meer mogelijk zijn. Van de ge meente wordt hierbij verwacht, dat zij gescheiden inzamelen bij huishoudens gaan intensiveren. Om meer recht te doen aan de verplichting tot gescheiden in zamelen is de gemeente van plan om in de loop van 1997 de inzameling van Grog Huishoudelijk Afval onder te brengen bij een kringloop- bedrijf. Zodra bekend is welk kringloopbedrijf dit zal gaan uitvoeren, alsook onder welke conditie, zal men hierover na der worden geïnformeerd via het Holtens Nieuwsblad. Nadere informatie bij de af deling gemeentewerken, dhr. J.H. Heller. belangstellenden daarvoor het programmaboekje van De Boschkamp raadplegen. Voor nadere inlichtingen en aanmelden kan me zich wenden tot Socuwe, tel. 362755 (het kantoor is van 23 december tot en met 3 januari gesloten). Eén van de nieuwe cursussen is de cursus boekbinden onder lei ding van Dick Stegeman. Aan het eind van de tien lessen om vattende cursus beschikken de deelnemers over voldoende kennis en vaardigheid om bij voorbeeld jaargangen van het meest favoriete tijdschrift in te binden. De cursus begint maan dag 13 januari om 19.30 uur. De kosten voor de tien bijeenkom sten bedragen 87,50 (exclusief circa 45 gulden materiaalkos ten). Een verfijnde vorm van het wer ken met glas in lood is het zoge heten tiffany. Het glas wordt eerst gesneden naar het model van een mal, daarna geslepen tot het goed in elkaar past en ver volgens wordt het gewikkeld. Als het glas als een soort legpuz zel in elkaar past, wordt het gesoldeerd en daarna volgt het kleuren van de naden. De cursus begint met het maken van platte voorwerpen (zoals een raam- hanger) en kan worden uitge breid tot het maken van bijvoor beeld lampen. De acht lessen staan onder leiding van Ria Bocrrigter, beginnen maandag 16 januari en duren van 19.30 tot 21.30 uur. De kosten bedra gen 170 gulden (inclusief ge bruik van gereedschappen). Voor alle (kostbare) materialen wordt circa 70 gulden doorbere kend. Maandagavond 13 januari start de cursus Engels voor beginners onder leiding van Janet Heck. Op de van haar bekende en vertrouwde wijze wordt kennis gemaakt met de basisprincipes van de Engelse taal. De eerste paar lessen komt het ophalen van de Nederlandse grammatica aan de orde, daarna de beginse len van het Engels. Basiskennis van Engels is niet vereist. De tien lessen duren van 19.30 tot 21.15 uur en kosten negentig gulden. Mandala-tekenen In spetember ging rnet succes een groep Mandala-tekenen van start. In januari wordt begonnen met een extra groep voor begin ners. In deze cursus maakt men kennis met verschillende Man dala's. Mandala is een woord uit het Sanskriet en staat voor cir kel; bij velen welbekend als ma gische plek, als ronde kunst, de roosvensters in de kerken, de sand paintings van de indianen of de dreamings van de Aborigi nals. Ervaring met tekenen is geen vereiste. In acht lessen laat docente Liz van Oosterzee de cursisten kennismaken met on der meer Roset mandala's, spontane mandala's, kristalvor men enzovoorts. De cursus start dinsdagmiddag 28 januari (13.30-15.30 uur), de totale kosten bedragen 125 gulden. Verder zijn er vanaf januari nog enkele plaatsen vrij op de cur sussen tekenen/aquarelleren (maandagmiddag), literatuur (woensdagavond), voga 'dins dagochtend- en avond). Ten slotte start Socuwe in de loop van februari met een cursus snoei en als belangrijk onderdeel van het tuinonderhoud en in maart met een cursus kalligrafie. Meer informatie daarover bij Socuwe, tel. 36 27 55. Het HALT-buro Zwolle en omstreken en het Openbaar Ministerie zullen in samen werking net de politie, regio naal optreden tegen het mis bruik van vuurwerk. Bij het HALT-buro is ook Holten aan gesloten. HALT is Het ALTernatief voor jongeren tussen de 12 en 18 jaar die in de fout zijn gegaan. Door te kiezen voor de HALT-proce- dure kunnen zij een juridische aantekening (strafblad) voorko men. Het afschieten van vuur werk valt onder het Vuurwerk- besluit van de Wet Milieu Ge vaarlijke Stoffen en ongeoor loofd. gebruik ervan is een misdrijf. Misbruik van vuurwerk is wan neer je vuurwerk in bezit hebt buiten de toegestane tijden, als je vuurwerk afsteekt voor dins dag 31 december 10.00 uur of na woensdag 1 januari 2.00 uur, het atsteken van vuurwerk op hinderlijke en/of gevaarlijke wijze en het in bezit hebben of afsteken van verboden vuur werk. Jongeren tussen de 12 en 18 jaar die zijn aangehouden voor het misbruik van vuurwerk krijgen een 'mini-procesverbaal' en een doorvcrwijzinq naar het Halt- -buro. De straffen zijn als volgt: wanneer zij vroegtijdig vuurwerk in bezit hebben en/of afsteken krijgen ze vier uur straf. Deze bestaat uit 3,5 uur werken en een half uur voor lichting over vuurwerk. Wordt het vuurwerk op een gevaarlijke en/of hinderlijke manier afgestoken dan levert dat acht uur straf op. Deze bestaat uit 7,5 uur werken en een half uur voorlichting over vuur werk. Voor het afsteken of voor handen hebben van illegaal vuur werk kn jgen ze acht uur straf, waar van een half uur vuurwerkvoor- lichring. Verspreid over de regio hebben 94 scholen ingeschreven op de Halt- vuurwerklcssen voor groep 7 en 8 van het basisonderwijs en de basis- vorning van het voortgezetonder- wijs. Op zo'n zestig scholen worden de ze lessen verzorgd door vierde jaars studenten van de Pabo Windeshein. Deze lessen worden gegeven in nauwe sanenwerking net het Halt-buro Zwolle e.o. Waarschijnlijk wordt er op korte termijn geen nieuwe di recteur gemeentewerken aangesteld als het aan het college van B en W ligt. Dick van de Torre (D66) vroeg zich dit zich tijdens de raadsver gadering af naar aanleiding van het afscheid van S. de Jong. „We beraden ons nog op de opvolging". reageert burge meester D.|. Verhoeven. „Waarschijnlijk wordt er geko zen voor een interim oplos sing." Overigens kreeg de afwe zige De Jong van alle fracties lovende woorden over zijn werk als directeur gemeentewerken. De afschied nemende di recteur gemeentewerken S. deJong

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5