Lisette talent van De Waerdenborch Leuke avond bejaardensoos H Oiii HOLTENS NIEUWSBLAD Dixieland in De Boschkamp Duizend gulden op kerstmarkt Kakelbont Uit het politierapport V Waar is Hetty? medische diensten kerkdiensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 19 DECEMBER 1996 )p 11 december vond een ver- eersongeval plaats op de Rijs- enseweg. Een bromfietsbe- «JoJtuurster passeerde enkele bet ers. Uit de tegenovergestelde ichting kwam een personenau- i. De bestuurster van deze auto erd geconfronteerd met de romfietster die recht op haar af •am. De autobestuurster loest uitwijken naar rechts en tste vervolgens tegen een iom. Doordat de airbac inwer- ;ng trad, kwam de bestuurster •af met een bloedneus. De auto ■erd zwaar beschadigd. De jromfietsbestuurster, die niets .n het ongeval had gemerkt, in door de politie worden ach- irhaald. )p 12 december werd er inge- iroken in een geparkeerde auto ings de Al. De auto was aldaar eplaatst door enkele reservis- en van de politie Hengelo, die uist daarvoor politiekleding iadden opgehaald van de inter- ance van politie te Apeldoorn, let merendeel van deze poli- ekleding, ter waarde van onge- eer 4.500 gulden werd ont- reemd. KI \fgelopci veer c: )p dezelfde datum en op de- elfde plaats werd nog een twee- e auto opengebroken. Daaruit •erd een attachékoffer wegge - omen, die later werd tcrugge- onden, met de complete in- oud, langs de Markeloseweg. )p 13 december verloor een ersonenauto een compleet im- eriaal van zijn auto, met daarop en bed, ombouw van een bed n een matras. Enkele perso- enauto's reden over deze goe- eren heen en liepen lichte scha- e op. De eigenaar van de verlo- len goederen was echter door ereden, zonder zich te ekommeren over de vallende iding en zonder zijn identiteit ekend te maken. n de vroege ochtenduren van e 14e december ontstond one- igheid tussen enkele mannen >ij een tankstation aan de Al. 'oen een jongeman twee man en van buitenlandse afkomst Vlerry Christmas' toewenste, -erd dit kennelijk verkeerd be- repen, althans werd dit ver eerd opgevat. Vervolgens reeg de jongeman een klap in et gezicht, waarna de twee ver- •okken. Het slachtoffer liep een zichtbaar letsel op. weekend vonden beer enkele baldadigheden (laats in ons dorp. Zo moest de erstboom op Smidsbelt het jntgelden. Enkele takken wer- |en aan de onderzijde vernield, brwijl tevens de stroomtoevoer jan de verlichting kapot werd (emaakt. In de Pastoriestraat rerden twee jonge boompjes, (ie juist een week te voren wa- en geplant, afgebroken. y h de avonduren van de 14e lecembcr kreeg de politie een helding dat een bewoonster van Ie Beusebergerweg was mishan- jeld. De vrouw verklaarde dat lij tegen 22.00 uur een man aan ie deur had gehad, die zei te lö/Tollecteren. De vrouw wenste .j jiets te geven, waarna de man ~iaar met een bezem in het ge- Lisette Jongbloed werd maandagavond in de bomvolle aula van scholengemeenschap De Waerdenborch uitgroepen tot winnaar van de jaarlijkse talentenshow. Met het nummer 'One of us' van Joan Osborne zong de Holtense zich naar winst. Zij werd begeleid door Rob Tuitert, die al jarenlang zijn kwaliteiten op piano laat horen, en Mathijn Wibbelink op keyboard. optredens werden beoordeeld door een jury, waarin zowel de leerkrachten als leerlingen wa ren vertegenwoordigd. Voor de pauze traden leerlingen van de onderbouw in de schijn werpers. Het verdienstelijke gi taarspel van Ruben Pruntel en dito zang van Nicolaas Vrijman, bezorgde hen de eerste prijs. Het tweetal vertolkte het num mer 'Sunshine'. De aanmoedi gingsprijs ging naar Annelieke Beukenkamp (gitaar/zang) en Mirjam Ribbink (piano/zang). Zij brachten het nummer 'Le mon Tree'. Verrassend was The Final Countdown van de blok- fluitgroep uit de brugklas. Na de pauze was het de beurt aan bovenbouwleerlingen. De eerste prijs'ging hier naar Karlijn De talentenshow toonde net als in voorgaande jaren flink wat muzikale kwaliteit onder de leerlingen. De animo voor deelname bleek dit jaar zelfs zó groot, dat muziekleraren Jan Kuiper en Ruut te Velt huis zich genoodzaakt zagen van de vijftig aanmeldingen er ruim twintig toe te laten. „Anders was het programma veel te lang geworden." Ouders en mede-leerlingen konden genieten van een geva rieerd programma, dat zelfs dans bevatte met een door twee brugklassers zelfgemaakte cho reografie. De muziek wisselde nogal eens van genre, ook al omdat sommigen akoestische instrumenten bespeelde. Alle Kunnen (gitaar/zang), Emmie Biesemaat (zang) en Niels Bijker (gitaar). Het trio tekende voor een prima uitvoering van het nummer 'Doubled up' van Hea ther Nova. Heel aardig was on der meer ook The Kelly Family, eerder al te zien geweest in het onderbouwprogramma. In stijl gekleed zongen Marieke Kra- nenberg, Jorieke Oude Voshaar, Emmie Biesemaat, Kim Jonker, Chris Postma, Bas Kippers, Tjalle Kunnen en Django Hengst evenals hun jongere 'collega's' het nummer 'Can't help myself. Veel waardering was er voor het zelf geschreven nummer 'Goudvis' van Marten Timm- man, Chris Postma en Tjalle Kunnen, waarin twee concier ges het moesten ontgelden. Tijdens het juryberaad konden de aanwezigen genieten van een selectie uit het lerarencabaret, van een groep leerlingen uit 6VWO en een eigen nummer van de groep Gert-Jan Bril, Ivo en Niels Bijker en Dennis van Meggelen. r ttliii.i Nicolaas Vrijman en Ruben Pruntel (gitaar) wonnen de eerste prijs van de onderbouwoptredens. Foto: Wil Vogel De Boschkamp is zaterdag avond 21 december weer het centrum voor dixieland en swingliefhebbers, want dan geeft The Foolhouse Jazz band er haar bijna traditione le jazzconcert. Slot van de kerstactiviteiten van de Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk. Door het concert ditmaal op zaterdagavond te houden, ver wacht Socuwe een nog groter en breder publiek te trekken dan in de afgelopen jaren. De band heeft ook afgelopen jaar weer veel succes geboekt met optredens door geheel Ne derland. In het dorpshuis treedt de band in de schijnwerpers met hun vroegere trompettist, bu gelspeler en mede-oprichter, Alex Voordes. De groep bestaat voorts uit Frank Tromop (klari net/diverse saxofoons), Jack Meys (trombone/zang), Martin Ackermann (banjo/gitaar), An ton Stukkcr (contrabas), Han de Bric (drums/zang). Het avondje Foolhouse Jazz band staat zonder meer garant voor enkele uurtjes heerlijk swingende dixieland muziek met een knipoog naar andere muziekstijlen en overgoten met een flinke portie humor, waarbij de vaardigheden van alle band leden volledig tot hun recht ko men. Gezien de muzikale kwali teiten van de bandleden en de ervaringen van de afgelopen ja ren, is het concert een 'must' voor de echte liefhebber van dixieland muziek. Als de ruimte het toelaat, is er tevens gelegenheid tot dansen. Het concert begint om 20.00 uur, kaarten zijn voor vijf gulden verkrijgbaar bij Socuwe in het dorpshuis, tel. 36 27 55. acht sloeg. Zij liep daarbij enke- -•^Mlec van de identiteit erwondingen op aan haar laat. De politie heeft nog geen an de lader. tdag Glliyiveneens op zaterdag 14 de- 9.50cmbcr rond 17.30 uur kwam bij 9.5Qc politie de melding binnen van !cn brand op de Holterberg. ien houten jachthut aan de d 'ossenweg brandde tot de rond toe af. Voor de brand- 'eer viel er niets te redden. De olitic vermoedt dat er van randstichting sprake is. Zij stelt n uitgebreid onderzoek in. r |)p 16 december werd een jon- ^®|cman uit Deventer bekeurd, jmdat hij een auto bestuurde fcrwijl hij niet in het bezit was (an een geldig rijbewijs. Begin it jaar liep de man ook al tegen lc lamp voor hetzelfde feit. ji de vroege ochtenduren van e 17e december geraakte op de Deventcrwcg onder Dijkerhoek jen personenauto van de weg m vervolgens in een sloot tot tilstand te komen. De vier inzit- enden, drie mannen en een touw, kregen een lift naar De- enter. Toen de politic de eige- iaar van de auto, wonende in Avcllo, belde, kwam de man tot je ontdekking dat zijn auto was estolen. Het viertal zou op een fcrjaardagsvisitc zijn geweest in /q lolten. Uiteraard is de politic aeuwsgicrig bij wie dat geweest jm zijn. ilisschien dat omwo- icndcn van de jarige (of de Irige zelf) de politic informatie jan geven. De betreffende auto een rode Opel Manta met •otc ronden vcrstralers op de jorzi)de. 'Holtense Bevolking zeer gezond Dat zou erg goed uw eerste gedachte geweest kun nen zijn bij het lezen van het ar tikel 'Holten houdt over aan subsidie gehandicapten', in het Holtens Nieuwsblad van 5 de cember. Ik, een Holtense, gehandicapte vrouw van 31 jaar, weet echter wel beter en voel het als mijn plicht de Holtense bevolking wat meer informatie te ver schaffen over het beleid van B en W bij het verlenen van financië le steun aan gehandicapten. Want laten we duidelijk wezen, het feit dat er ongeveer vijf honderdduizend gulden over blijft in een speciaal door de overheid voorbestemd fonds, wil nog niet zeggen dat er geen behoefte is aan dit geld. Dit overschot kan wel degelijk een gevolg zijn van een te zuinig en foutief beleid bij de behan deling van aanvragen door ge handicapten, zoals ik zelf in Holten heb ervaren. verf-behang KERST VERSIERING [bij 5Q.-I „ROflEL MAAKT VAN JE HUIS JE TH CERVEDINK NIJHUIS DORPSSTRAAT 43. 7451 BS HOLTEN Omdat een WAO uitkering niet kan voorzien in de du re uitgaven voor onder meer speciaal schoeisel, extra stookkosten, speciale vervoerskosten en aan passingen in huis wijst dc overheid middels de 'Wet Voorziening Gehandicap ten' (WVG) elke gemeente jaarlijks een bedrag toe voor deze speciale onder steuning. Een gehandicapte met een bepaalde behoefte kan zich wenden tot Sociale Zaken bij de gemeente, die deze gelden volgens eigen be leid mogen besteden. De gemeentes vragen bij el ke speciale besteding een eigen bijdrage van de ge handicapte. Landelijk ge zien ligt deze eigen bij drage veelal op maximum van 25 procent of lager. De Holtense gemeente echter vraagt een bijdrage van maar liefst vijftig pro cent. Bovendien worden aanvragen vaak om ondui delijke redenen afgewezen en moet voor toewijzing van een aanvraag diverse keren worden aangeklopt bij sociale zaken. Een gehandicapt persoon moet al vaker dan ge middeld eigen trots laten varen en de maatschappij om hulp vragen. Ik heb daar zelf veel moeite mee, maar weet dat ik recht heb op steun middels de WVG. Mijn laatste aatwraag, ter waarde van 3.200 gulden voor aanpassingen aan mijn huis, werd in eerste in stantie afgewezen, met als reden dat ik maar één maal per zeven jaar een aan vraag mocht plaatsen. Na een gesprek met de burge meester kreeg ik eindelijk steun toegewezen, zij het wel met de maximale eigen bijdrage van vijftig procent. Wellicht begrijpt u dat mij, na het lezen van bovengenoemd ar tikel, dan ook de moed volledig in mijn schoenen is gezakt. Met mij zijn er vele gehandicapten in Holten en wij hebben helaas on ze toestand niet zelfbepaald en in de hand. Maar één ding is ze ker, wij zullen in dc toekomst ongetwijfeld weer om steun moeten vragen bij de gemeente. Diezelfde gemeente, die ons nu al afschrikt met moeizame pro cedures, hoge eigen bijdragen en nu zelfs WVG-gelden dreigt over te brengen naar andere doelen. Naam en adres bij de redactie be kend Ria Braakhekke vraagt zich af waar Hetty uit Holten is gebleven. Ze was dit jaar samen met haar vriend Erik op cam ping Groede in Zeeland. Ria heeft haar naam en adres niet, maar wel leuke foto's van hun samen. „Ze hebben ons adres wel en zijn op een zondag langs geweest maar toen waren wij niet thuis", aldus Ria. „Ik zou niet weten hoe ik ze anders bereiken moet. O ja, Erik komt uit Lemele." Mocht iemand weren waar Hetty zich bevindt, kan hij af zij contact opnemen met Ria Braakhekke, Majoraan 43, Raalte. Tel. 0572 - 35 78 De eerste kerstmarkt die kin derdagverblijf Kakelbont vrij dag hield, bleek direct een schot in de roos. ,,'t Heeft ongeveer duizend gulden op gebracht, een gigantisch be drag waar we vooraf echt niet op hadden gerekend!," liet vestigingsmanager Suzan Leiwakabessy verheugd we ten. Het geld zal worden gebruikt voor de aanschaf van groot spel materiaal voor de speelplaats. De gedachten gaan uit naar een schommel of een groot speel huis. We beschikken al over een zandbak en kleiner buitenspeel materiaal als fietsjes." De organisatie van de kerst markt hield tevens verband met de wens een activiteit met de ouders te houden. Suzan: „Na tuurlijk hebben we de gebruike lijke ouderavonden en zo'n drie jaar geleden hielden we al eens een rommelmarkt. Voor vol gend jaar overwegen we dat trouwens weer. We hebben voor de kerstmarkt heel veel samen gedaan met ouders. Op de eerste plaats brachten ze overtollige kerstspullen in, maar bakten bovendien taarten, pof fertjes en pannekoeken. De col lega's hebben wat dat aangaat ook hun steentje bijgedragen, evenals diverse winkeliers in Holten. Verder hebben we met elkaar gezorgd voor allerhande kerstversieringen zoals vruch ten als appels gedroogd. En met de kinderen hebben we vooraf kerstkaarten gemaakt." De kerstmarkt trok doorlopend belangstelling. Het drukst was het tussen 19.00 en 20.00 uur. Lang nadenken over de bestem ming van de opbrengst hoefde het team niet. „We konden het natuurlijk laten toekomen aan de stichting (Stichting Catalpa, red.), maar we vonden groot spelmateriaal een veel betere keus," aldus Suzan. Kinderdagverblijf staat aan de vooravond van haar eerste lus trum. In februari is het vijf jaar geleden dat Kakelbont haar deu ren opende in de voormalige kleuterschool op De Kol. Hoe het feestprogramma er precies komt uit te zien, is nog onbe kend. Kakelbont vangt op dit moment wekelijks gemiddeld dertig tot veertig kinderen op. Het aantal kinderen dat er dage lijks verblijft verschilt van dag tot dag, hetgeen verband houdt met dc vaak wisselende diensten van de ouders. Naast Suzan wer ken er nog twee vaste krachten en één invalster. Onlangs was Diek Stegeman bij de Bejaardensociëteit te gast om te vertellen over het werk van de oudheidskamer. Nu negen jaar geleden is deze organisatie van start ge gaan en het is in de jaren uitgegroeid tot een oudheids kamer, die er mag wezen. Het oude gemeentehuis, naast de V.V.V., biedt ook ruimte aan de vereniging. Deze organisatie is in Holten inmiddels behoorlijk, actief. De laatste jaren is er zomers een passend thema. Ook werd bij voorbeeld tijdens de herdenking van vijftig jaar bevrijding een expositie verzorgd in het ge meentehuis waar veel publiek op af kwam. Dit jaar is het thema waar de oudheidkundige kamer aandacht aan besteed 'Trouwen'. Stegeman vertelde in de Bejaardensociëteit over de vroegere gebruiken rondom dit feest. Verder toonde ze de aan wezigen verschillende kleding stukken. Daarbi) kwamen de zondagse muts, de daagse Polka en slaapmuts aan de orde. Diek deed dit volgens de aanwezigen met veel enthousiasme en liet de oude tijd herleven. Mevr. Lan- genbarg bedankte Diek Stege man daarom hartelijk en over handigde een envelop. Voor haarzelf was èr een boeket bloe men. Vorige keer was de heer Vogelie in de sociëteit. Hij vertelde op vlotte wijze over Roemenië en Hongarije. De Hervormde Kerk had al reeds eerder contact met Hongarije, maar die contacten waren verwaterd. Tijdens de va kantie was Vogelie in Roemenië en ging op zoek in Hongarije naar het plaatsje Unicu. Na veel zoeken vonden de Nederlan ders de pastorie: Ze werden door de predikant zeer hartelijk ontvangen. Zijn vrouw was x-fK kleuterleidster. Ze bezochten de school van Unicu, waar alles letterlijk zeer oud en kapot was. Geen stoel, geen tafels, geen papier, geen potlood, zelfs geen spons om het bord schoon te maken. Het dorpje had van vroeger wel mooie huizen maar niets werd meer onderhouden, omdat er geen geld was. Een gezamenlijke waterkraan in het dorp aangelegd door Neder landse hulp. Vogelie heeft met hulp van an deren hun kunnen helpen met oude goede schoolmeubelen, ze zijn er zeer bli) mee. Het projekt Boomen die dit voorjaar gepoot werden lag er goed bij. De dia's van Vogelie gaven de bejaarden- sociëteit een aardige indruk ga ven van deze arme en toch te vreden mensen. Kerstmiddag Afgelopen dinsdagmiddag kwam de Bejaardensociëteit op nieuw bijeen in De Kandelaar voor de jaarlijkse kerstmiddag. De sfeervolle bijeenkomst werd bezocht door zo'n veertig oude re plaatsgenoten. Kerstfeest is het feest van de 'vrede', zo werd de middag begonnen. Na het afwerken van de liturgie, schriftlezingen en voordracht van enkele gedichten, speelden Mirjam en Judith van der Meu- len enkele bekende kerstliedjes en vertelde mevrouw Van Ipere- n-Esscboom een kerstverhaal, getiteld 'Mal Annechien'. De vertelling ging er in als koek bi) de aanwezigen en was voor ve len uit het leven gegrepen. An nechien verblijft in een bejaar dencentrum, kampt met begin nende dementie en verlangt te rug naar vroeger, naar de jaren dat ze nog op de boerderij woonde... Aan de kerstmiddag werd ten slotte ook meegewerkt door organiste Hennv Kruk. Arts: Weekenddienst: Huisan scnmaatschap Holten, Keizers weg 32, td. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur, zonder afspraak). Apotheek: Vrijhcidslaan tel. 36 11 11. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openings tijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in dc apotheek is. Tandarts: v. Noort, Scherpcnzeclscweg 13, Goor. Telefoon 0547 - 27 5317 Eerste Kerstdag: F. Koop, Spoorstraat 3, Goor. Telefoon 0547 - 27 13 50. Tweede Kerstdag:J. Webbink, I luttcnwal 40, Rijssen. Telefoon 0548 - 51 41 40. Behandeling na telefonische afspraak, Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S Minnema, Larensewcg 54, tel. 36 28 35, bgg0548 - 52 16 29. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlij ke verzorging en verpleging. Tel. 0570 - 68 60 00, ma t/m vr. bereikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde alleen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelencentrum: Gaardenstraat 31uidccn ma t/m vr. 13.00- 13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: in formatie- en aanmeldpunt bereikbaar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten,Gaardenstraat 31tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Vcrsncl- Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51 Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Ned. Herv. Kerk: Zondag 22 december-vierde van Advent: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. Nevendiensten 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: Solidaridad. Uitgangscollecte: kerkvoogdij. Oppasdienst: mevrouw Veneklaas-Slots, Marnjn Fancman Dinsdag 24 december: 21.00 uur, ds. A.J. Leerink met mede werkingvan HMV in De Kandelaar. 23,.00 uur, ds. A.J. Leerink met medewerking van het Mannekoor Woensdag 25 december: 10.00 uur, da. J.W. den Hertog, met mede werking van het Kerkkoor. Oppasdienst: mevrouw Meijer, Anne Markvoort Donderdag 26 december: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink, samen op weg dienst in De Kandelaar. Oppasdienst: mevrouw Stam, ElsberWolters. Dijkerhoek: Zondag 22 december: 10.00 uur, ds. S M. Roozenboom. Woensdag25 december: 10.00 uur, ds. S.M Roozenboom. Geref. kerk: Zondag 22 december-4e Adventszondag: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 15.00 uur, ds. G.A. v d. Berg, Rijssen.-Collecte in dienst: Kerk. Tweede collecte: Evangelisane. Kindcrnevendienst groep 2en 3 o.l. v.Jeannette Aanstoot;grocp 4 en 5 oJ.v. Chris Offnnga, groep 6,7 en 8 o.l v. Cisca Mijsters. Oppasdienst: 0-3 jaar: Diana Aanstoot, Karin Stam, Hetty Nijkamp; 4-6 |aar: Janita Tromop. Jettv Tromop. Dinsdag 24 december: 21.00 uur, ds. A.J. Leennk met medewerking van HMV. 23.00 uur, ds. A.J. Leerink met me dewerking van het Mannenkoor in dc Dorpskerk. RK kerk: Zondag 22 december: 10.00 uur, Pastor Hogenelst, Eucharistieviering. Oppasdienst: mevrouw Veneklaas-Slots, Marnjn Faneman Dinsdag 24 december: 23.00 uur, Pastor Hogenelst, Nijverdai, Kerkstraat 6, tel. 0548 - 61 64 65.' Tijdens kantooruren bereikbaar Spreekuren: maandag tm vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uu 1, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereik baar, tel. 0572 - 36 09 22. Buiten de spreek uren wordt doorgeschakeld naar buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00 11.00 uur in het politiebureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel, 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dagen nacht bereikbaar). Gemeentewerken: Dc storingdienst ge meentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (til. 36 19 72) voor klachten over o.m. dc fcctc riolcringspompcn, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna dc dienstdoende storingsambtcnaar au tomatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio inspecteur, tel. 0548 - 51 7171 Energievoorziening: NA Regionaal Energiebedrijf IJssclmij Salland, Deventer, tel. 0570-691100 tijdens kantooruren. Storingen aan gas/electra (dag en nacht (06 -8998 89). Woningbouwv ereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in gemeentehuis- elke maandagmiddag van 15.30 tot 16.30 uur. Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel. 36 24 8" Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 2". Holten Tut en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30- 16.00 uur. Eucharistieviering m.m.v. Het Vrouwenkoor. Woensdag 25 december: 10.00 uur, Pastor H. Wiggers, thema-ge zinsviering op Kerstmis. Met medewerking van het jeugdkoor. Oppasdienst: mevroüw Meijer, Anne Markvoort. Donderdag 26 december: geen viering Nieuw Heeten: Zaterdag 21 december: 19.00 uur, Eucharistieviering. Zondag 22 december: 9.00 uur, Communieviering Dinsdag 24 december: 17.00 uur, Pastores A. Rademaker en H. Wiggers, Gezinsviering met medewerking van het jeugdkoor Woensdag 25 december: 10.00 uur, pastor Rademakcr. Eucharistieviering met medewerking van het Gemengd Koor. Donderdag 26 de cember: 10.00 uur, pastor Hogenelst. Euchanstieviering met medewerking van het jongerenkoor. Evangelie gemeente: HMV"-gebouw. Dorpsstraat 24 10.00 uur. Samenkomst 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek: Zondag 22 december-4e zondag van advent: 10.00 uur, ds. H Nijeboer uit Hellendoorn Uitgangscollecte: 2% ontwikkelingshulp Dinsdag 24 december: 22.00 uur, ds. J.F Scheffer, Kerstnachtdienst. Uitgangscollecte: Solidaridad. Woensdag 25 december 10.00 uur, ds. J.F Scheffer U i tgangscollecte: ission. Gem. Opbouw 19.30 uur, Kerstfeest voor kinderen, jongeren en ou deren. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdagvan de maand van 10.30uurtot 1130 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (her- tot en met 16 januari: Ten toonstelling leeshulpmiddelcn en gesproken lectuur in de Bibliotheek. T/m 24 december: Winkelactie Holtense Handelsvereniging Donderdag 19 december: 20.00 uur, kerst viering CPB Holten in De Kandelaar. Hervormde vrouwengroep, kersrwijding. Vrijdag 20 december: Kerstmarkt Dijkerhoek; Potstoten biljartvereniging Kalfsterman. Zondag 22 december: 11.30 uur. Live Höllenboer, Schure. Maandag23december: i Lxtrakoopavond Dinsdag 24 december: Winkels sluiten om 17.00 uur. Aparte Kerstavond bij de Schure. Donderdag 26 december: 13.00-14.00 uur start Kerstpuzzelwandcltocht De Schure. Dinsdag 31 december Winkels sluiten om 16.00 uur. Vrijdag 3 januari: 19.(«uur, recreatief vol- levbaltoumooi Woensdag 8 januari: Nieuwjaarsbijeenkomst buurtvereniging Schoolkring Di|kcrhoek. Donderdag9 januari:930uur, Hervormde vrouwengroep, N icuwjaarsreccptie Nieuwjaarsbijeenkomst PCOB Zondag 12 januari: Gewichttouwtrckken in Het Bonte Paard. Woensdag 22 januari: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Bosrhkamn Zaterdag 25 januari: Prinsenbal CV dc Fienpreuvcrs bij De Poppe Donderdag 30 januari: 20.00 uur. Jaarvergadering CPB Holten in De Kandelaar. Vrijdag 31 januari: Winkels sluiten om 17.00 uur Zaterdag 8 februari: Carnavalsoptocht. Woensdag 12 februari: 20.00 uur. Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Donderdag 27 februari: 20.1 X» uur Bijeenkomst CPB Holten in De Kandelaar over Johanna van Buren. Vrijdag 14 maan: Voorjaarsconcert HM\ in De Kandelaar. Dinsdag 18 maart: 20.00 uur. Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Vrijdag21 en zaterdag22 maart:Jaarfcc-- CJ V dc Vnendenschaar. De bejaarden vermaakten zich opperbest. Geboren: Marissa dv G.M. Aaltink. Overleden: H. Bolink, Dunhoft en J.G. Bakker; Roy zv oud 75 jaar; H. Haarman, oud H. Scheperboer cn J. Aanstoot; jaar; H. Deijk, oud 48 jaar; H.A Foto Wil vogel Bart zv D. Overmeen en GJ. Vasters-Schorfhaar, oud 80 jaar. De kleintjes keken hun ogen uit op de kerstmarkt. Foto: Wil Vogel

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3