Holtens Nieuwsblad MOC-concert zorgt voor leerlingenaanwas Meer dan twintig mille voor onderzoek rotonde fl II Kerstwensen van verlangen Brandende kaarsen op Canadees ereveld Creatief Holten leeft zich uit in dorpshuis U ontvangt een fraaie BON Van der Torre: 'Dit is een dure oplossing voor een probleem dat niet bestaat' DIT MOET IN KRANT! SCHOENEN KLEDING SPORT Kerstmarkt Dijkerhoek MAC houdt kerstpuzzelrit Oproep optocht Tarief Vervroegde sluittijd Holtens Nieuwsblad/De Zakengids Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 19 DECEMBER Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 Voor de vijde achtereen volgende keer plaatsen leerlingen van de boven- bouvvgroepen van de ba sisscholen op kerstavond brandende kaarsen bij de bijna 1.400 graven op de Canadese begraafplaats. De sobere plechtigheid heeft plaats om 16.30 uur en wordt muzikaal om lijst door een doedelzak speler en twee midwin terhoornblazers. In verband het 50-jarig be staan van de Oorlogsgraven Stichting, worden ditmaal ook kaarsen geplaatst bij de dertien graven van Engelse gevallenen die de stichting beheert op de begraafplaats aan de Kerkhofsweg. Het jubileum had al plaats in september, maar besloten werd de aandacht ervoor te verplaatsen naar december. Het krijgt nu gestalte door ook kaarsen bij die oorlogs graven te ontsteken. De bij eenkomst daar gaat vooraf aan die op het Canadese ereveld en begint om 15.45 uur. Burgemeester D.J. Ver hoeven vertegenwoordigt daarbij de gemeente, daar naast zijn cr dclcgadcs van de Stichting Viering Natio nale Feest- en herdenkings dagen, Welcome Again Ve terans en wellicht ook de Holtense oud-strijders. Zij allen zorgen ervoor dat de kaarsen ontstoken worden. Met het plaatsen van bran dende kaarsen bij de graven van de gevallenen, staan kinderen en volwassenen nog eens stil bij het verleden en wordt men zich boven dien weer eens bewust van het voorrecht in een vrij land te leven. De traditie met de brandende kaarsen werd in Holten geïntrodu ceerd door mevrouw L. van Dam. Zij is Finse van ge boorte en bracht hiermee een Fins gebruik onder de aandacht. Dit jaar neemt het echtpaar Van Dam de kosten voor het laatst voor haar reke ning. Bezoekers van de plechtigheid op de Canade se begraafplaats wordt ver zocht het middenpad zo veel mogelijk vrij te houden tijdens het plaatsen van de kaarsen. Daar de kaarsen circa acht uur achtereen branden is er ook 's avonds gelegenheid om een kijkje te nemen op het dan altijd in drukwekkend verlichte ere veld. )e Stichting voor Sociaal en «ultureel Werk beleeft zoals ebruikelijk in deze tijd van et jaar hoogtijdagen. Na de uccesvolle kerstmiddag waarover elders meer), kon reatief Holten zich maan- lag alweer uitleven met di- erse bezigheden. Middags maakten twaalf dames nder leiding van Corry de Groot het nog steeds sfeervol versierde )rpshuis prachtige kerstmanden, ,e voor eigen gebruik. De materi- len ervoor hadden ze zelf mce- cnomen. Ook dit jaar is er een dui delijke trend in het gebruik van na tuurlijke materialen. Waar nodig stond Corry de 's avonds degenen die een guirlande wilden maken met raad en daad terzijde. Vanmiddag werd de laatste creatie ve doe-middag van het seizoen ge houden, morgenavond houdt jon- gerensoos So What kerstbal in de kelder en zaterdag wordt het geva rieerde programma besloten met dixieland en swing door The Foolhouse Jazzband. Het concert begint om 20.00 uur, kaarten zijn voor vijf gulden verkrijgbaar bij Socuwe in De Boschkamp, tel. 36 27 55. NIEUWJAARSBIJEENKOMST Alle inwoners van Holten worden hierbij uitgenodigd voor de openbare Nieuwjaarsbijeenkomst, die op donderdag 2 januari 1997 vanaf 19.30 uur gehouden zal worden in het gemeentehuis. Om 20.00 uur zal de burgemeester zijn nieuwjaarstoespraak houden. Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, de burgemeester, J. P. Stegeman D J. Verhoeven. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door Adres Woonplaats Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Het concert dat een aantal leerlingen van het Muziek Onderwijs Centrum vrijdag avond gaf in de dorpskerk, had een positief effect op het open huis dat zaterdag in De Boschamp volgde: sowieso vijftien nieuwe leerlingen en een groot aantal dat informa tie kwam vragen en opgave in januari overweegt. MOC-docente Miny Zaal kon daarom niet anders dan tevre den zijn: „We hebben voor ver schillende instrumenten aan meldingen gehad. Een prima zaak. Misschien moeten we bin nenkort hier en daar zelfs een leerlingenstop overwegen." Het concert in de dorpskerk trok flinke belangstelling. Ou ders, grootouders en menig an dere belangstellende die de vor deringen van (klein)kind of vriend(in) kwamen beluisteren. Uitvoerenden en docenten ont moetten na afloop veel waarde ring, ondanks het feit dat de uitgevoerde stukken hier en daar niet vlekkeloos liepen. Duidelijk was dat zenuwen me nigeen parten speelde. Diversen leerlingen waren gespannen en gingen daarom af en toe in de fout. Daar moet aan worden toegevoegd dat musiceren in het dorpshuis, waar het MOC de lessen verzorgt, of thuis, vol strekt anders is dan in een goed bezette kerk met een totaal an dere akoestiek. De kritische noot die de redactie meermalen liet horen, namelijk het hinder lijke geloop in de kerk tijdens een uitvoering, bleef net als vo rig jaar achterwege. Het had de uitvoerenden nodeloos uit hun concentratie gehaald en het pu bliek bovendien afgeleid. Veel leerlingen hebben al meer dere jaren les. Dat was ook goed hoorbaar aan de kwaliteit en ook muzikaliteit die sommigen aan de dag legden. Alle instrumen ten uit het aanbod van het MOC kwamen aan bod, van piano tot zang. Onder leiding van zangpe dagoge Heieen Postema zorgde de zangcursisten voor boeiende uitvoeringen. Solo's van Manne ke Meyer en Fredenca ter Borgh en een zeer fraai dubbelkwartet, dat 'Een kind geboren' van H.C. Haszler vertolkte. Bepaald over tuigd speelde Pieter Jan Wolte- Aan het leerlingenconcert werd tevens meegewerkt door een cello-Sextet. Foto: Wil Vogel rink de bekende Turkse mars op piano. De vergissing was wat ons betreft te verwaarlozen. Complimenten ook voor Jetske Markvoort, die boeide in haar uitvoering van het Allegro uit de Sonate in F van Telemann op dwarsfluit. Dat Jetske al ver scheidene jaren lessen volgt bi) Marion van Keulen, was goed hoorbaar. Ze demonstreerde een goede blaastechniek en daardoor een heldere en zuivere klank en speelde zelfs enkele trillers en andere versieringen. Het leerlingenconcert werd be sloten met een 'schoolorkest', dat onder leiding van viooldo cente Ditta Lammerse het the ma vam de film The Lion King' speelde. Er wordt officieel een meer dan twintigduizend gulden kostend extern onderzoek ingesteld naar de plaats van een rotonde op de Rijssenseweg. De gemeenteraad is daar deze week mee akkoord gegaan. De rotonde moet een veilige oversteek garanderen naar zwembad Twenhaarsveld. De eerder toegezegde aanleg van de rotonde van wethouder E. van Schooten voor het nieu we zwemseizoen is tijdens de raadsvergadering door de wet houder zelf ontkracht. De ro tonde moet op zo'n plaats ko men dat het een aanvulling is op het eventuele Zilverzandtracé. Overigens zijn de PvdA en D66 fel tegen een rotonde. „We gaan niet akkoord met dit ad- hoc voorstel", maakt G. Markvoort (PvdA) duidelijk. „Er zijn al kapitalen uitgegeven aan on derzoek. Het geld kan beter wor den besteed voor een gedegen ver- keersstructuurplan." Markvoort ergert zich ook aan de link die wordt gelegd met de aanleg van de rotonde en een eventuele zui delijke rondweg. „Deze rotonde zou het alternatief voor een noor delijk rondweg kunnen hinderen. Een tunnel zou beter zijn." Markvoort denkt niet dat de roton de voor het nieuwe zwemseizoen kan worden gerealisseerd. Als tus senoplossing stelt hij voor ver keerslichten te plaatsen bij dieren- pensioen Wansink. Daar is Van Schooten het helemaal niet mee eens. „De eventuele ongelukken zullen nog erger zijn", aldus de wet houder. Burgemeester D.J. Verhoeven vult aan: „We hebben ook de politie gevraagd wat een op lossing voor een oversteek zou kunnen zijn. Een rotonde is daar als meest veilige uitgekomen. Ook heeft de politie snelheidsmetingen gedaan. En als je verkeerslichten plaatst kan dat nog gevaarlijker zijn." Ook D. van der Torre (D66) kan zich niet vinden in het voorstel van het college. „We weten niet wat het effect is van een rotonde in het bui tengebied. Deze rotonde zou veilig zijn voor fietsers, maar dat is een schijnveiligheid. En tot heden heeft er op de nieuwe plaats van de rotonde nog nooit een ongeluk voorgedaan. Dit is een dure op lossing voor een probleem dat niet bestaat." Wethouder Van Schooten reageert fel op de beschuldigen van Van de*r Torre. „Op elk moment kunnen er ongelukken gebeuren. Dat kan ook wel op een rotonde, maar uit on derzoek is gebleken dat de ge volgen minder dramatisch zullen zijn. Het onderzoek wordt voor een be drag van 22.300 gulden uitbesteed aan BVA te Raalte en de Geo- meetdienst te Bunschoten. De kosten worden gedekt uit de reser ve verkeersstructuurplan. I Pastor Harry Wiggers. Foto: Peter Bulthuis Ongeveer op deze plaats zou de rotonde moeten konten. Foto: Wil Vogel Warmgevoerde win terboot in Jiv. kleuren. Mt 36-42. VOORDEEL BIJ SCAPINO t'.'miHii.mii.nM'; Meer dan 160 winkels. Kijk in de Gouden Gids. Elk jaar versturen we in Ne derland maar liefst zo'n twee honderd miljoen kerstwen sen. Bij de post worden vele overuren gemaakt om alles op tijd te bezorgen. Het kan immers niet zo zijn dat de kerstkaarten als mosterd na de maaltijd zouden aanko men. Daarom doet de PTT zijn uiterste best. Maar er zijn blijkbaar veel meer mesen die hun best doen. Al thans, dat leert mij een blik in de vele enveloppen die elk jaar weer in mijn brievenbus vallen. Want wat ik aan kaarten aantref, wijst op ware huisnijverheid. Borduursels, schilderstukjes, plak-, knip- en dichtwerk; het zal ook in deze weken allemaal weer op mijn deurmat te vinden zijn. En ook ik doe mijn best. Al vroeg speelt door mijn hoofd hoe mijn kerstwensen zullen worden. Ik probeer een aan sprekende en diepzinnige ge dachte te formuleren die mijzelf en anderen aan het denken zet. En och, het streelt me ook wel om soms te horen dat mijn kaart er in die zin positief uitsge- sprongen is. temidden van vele anderen. Maar er bekruipt me weieens een onbestemd gevoel. Het is soms zo zoeken naar alweer een tekst die de diepere kant van het kerstgebeuren benadrukt. En soms is het ook zo aangevoch ten om al die kaarten te verstu ren. Want wat is de zin er eigen lijk van? Zijn al die wensen niet alleen maar een bijzonder cul tuurverschijnsel, niet meer dan een goede gewoonte? En zo ja, waarom zou ik dan al die moeite doen om er wat meer dan het gewone van te maken? Soms besluipen mij deze vragen, maar elk jaar besluit ik toch om weer mijn creatieve best te doen. Dat heeft blijkbaar een reden. Kerstmis is voor de meeste mensen meer dan een feest van nostalgie en romantiek. Want op één of andere wijze worden we door het kerstgebeuren diep geraakt. De geboorte van het godskind, ginds in Bethlehem spreekt blijkbaar ook hier en nu nog tot ons in een woordeloze taal. Het roept een sluimerend verlangen wakker naar vrede op aarde en naar geborgenheid bij elkaar. Fin tegelijk wordt dit ver langen weer gevoed door de gebeurtenis van tweeduizend jaar geleden dat wc gedenken. 'Waar het visieoen ontbreekt verdwaalt het volk', dat is een vrij vertaalde tekst uit een bijbel boek. Maar als het verlangen ontbreekt, verdwaalt het volk evenzeer. Want als wij niet meer zouden verlangen, wat zou ons dan nog aanzetten om het goede te willen doen? Wat zou er dan nog overblijven van de idelaen die we koesteren voor onszelf en voor alle mensen? En wat zou er dan nog terecht komen van de vrede op aarde voor alle mensen van g^ede wil? Het is dus belangrijk om dat verlangen naar geluk en vrede levend te houden. Vooral Kerst raakt steeds weer dat verlangen aan. Want het gebeurtenis met het kind van Bethlehem haalt blijkbaar het beste in ons naar boven om door te geven aan elkaar. En onze kerstwensen spelen daar een rol in. Want op creatieve wijze zeggen we daar mee wat we verlangen voor ons zelf, voor anderen en voor heel Talentenjacht IJsettc Jongbloed pakte de eer ste plaats tijdens de talenten jacht van De Waerdenborch. Zie verder pagina 3 Kerstmarkt De eerste kerstmarkt in de openlucht rond de kerk is een groot succes geworden. Vooral de openstelling van de kerkto ren werd gewaardeerd. Lees meer op pagina 5 Badminton Het eerste team van de badmin tonvereniging sluit dit jaar af met een koppositie. Zie de Sporthalte op pagina 7 Midwinterhoorn Twee Holtcnaren laten in deze donkere tijd hun midwinter hoorns weer luid klinken. Voor een verhaal lees pagina 11 de wereld. Die kerstkaarten zijn dus zo gek nog niet. Integendeel, ze zijn belangrijk omdat daarmee iets moois van onszelf zichtbaar wordt: lijkt het soms een hard bestaan, aan onze wensen zie je die zachtere, wat sluimerende kant ook weer even. Bovenal zijn we immers mensen, en we zijn herkenbaar aan ons verlan gen naar het goede voor alle maal. Laten we dat verlangen dan ook levend houden, óók door alle goede wensen die we elkaar deze dagen toesturen! Het is tóch een prachtige ge woonte! Ik wens u allen mooie en zalige kerstdagen toe. Ik hoop dat iets van uw diepste verlangen in ver vulling zal gaan! Pastor Harry Wiggers Evenals vorig jaar houdt o.b.s. Dijkerhoek op vrijdag avond 20 december weer een kerstmarkt rond molen De Hegeman in Dijkerhoek. Van 19.00 tot 21.30 uur zullen er op het plein voor de molen weer tal van activiteiten zijn. Centraal staat ook dit jaar weer de levende kerststal. Daarnaast zijn er muzikale optredens van mid winterhoornblazers, het koor Campanella, het jeugdorkest van HMV en een koortje van leerlingen van de basisschool. Verder bestaat er de mogelijkheid om ezel te rijden. Daarnaast zijn cr tal van kramen waar kerstartikelen worden verkocht, maar waar ook de inwendige mens niet vergeten wordt. Iedereen is van harte wel kom. Ook dit jaar houdt MAC De Holterberg op Tweede Kerst dag een kerstpuzzelrit. Tra ditiegetrouw wordt de rit ge houden in samenwerking met de MAC Haarle. De rit is zodanig van opzet, dat deze voor iedereen goed te rijden Ook aan de inzittende kinderen is weer gedacht, zij kunnen mee- puzzelen in de vorm van een zoek- wedstrijd. De kerstpuzzelrit start donderdag 26 december om 14.00 uur bij het MAC-clubhuis 't Stuurhuus aan de Beusebergerweg 37 en in Haarle bij café Vloedgraven, Kerkstraat 14. Na een aanlooproute ontmoeten de Haarlese en Holtense puzzelaars elkaar onderweg, waarna men ge zamenlijk al puzzelend vervolgt naar het eindpunt bij café Vloedgraven. Tot de prijsuitreiking wordt bingo gespeeld. Zoals gebruikelijk zijn er prachnge prijzen te verdienen. Wie meer wil weten kan bellen met Jan Vincent, tel. 36 42 00. Voor hen die in week 51 géén uitnodiging heeft ontvangen voor deelname aan de carnavalsoptocht van 8 februari 1997 is een deelname formulier te verkrijgen bij de vol gende personen: G. Grave, tel. 36 11 99; H. Jalving, tel. 36 41 84; W. Vruggink, tel. 0527 - 32 12 85. Met ingang van 1 januari 1997 zijn de nieuwe abonnementsta rieven voor het Holtens Nieuwsblad met twee gulden zestig gestegen. Voor de losse verkoop komt per exemplaar een stuiver erbij. Bij automati sche incasso wordt het jaartarief in totaal met slechts twee gulden 55 verhoogd. i.v.m. Kerst en !\ieu%vjaar Wij verzoeken u de advertenties die geplaatst dienen te worden in verschijnend in week 52 op vrijdag 27 december uiterlijk in te leveren op maandag 23 december 10.00 uur op ons kantoor te Rijssen. De advertenties voor de uitgave op donderdag 2 januari 1997 dienen uiterlijk maandag 30 december 14.00 uur te worden ingeleverd. Wij wensen onze Cezers en adverteerders fijne feestdagen toe. Do modow erkers van Oostelijke Weekbladpers Onder leiding van Corry de Groot maakten twaalf dames aandag prachtige kerstmanden. Foto: wil Vogel

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1