O Socuwe-kerstmiddag lokt ^elen naar De Boschkamp ANBO bijeenkomst Corduroy pantalons Sweatshirts jacks Kostuums 3-delig met vest 50 •Vanaf 449, Leren Jacks nu 98,50 Telefoon 0548-513395 FASHION STYLE TUSSEN PET EN SGH0NE W0R IE E KLEED DEU PAUL V.D. BONE Kerstdienst Kersttoernooi Wandeltocht CPB DONDERDAG 19 DECEMBER 1996 HO 13 He de sfeer van kerst wilde roeven, was zondagmiddag an het goede adres in De oschkamp, waar de Stich- ng voor Sociaal en Cultureel l'erk de bezoekers verraste p Èen buitegenwoon sfeer- ol aangekleed dorpshuis en en keur aan activiteiten. De reatieve kerstmiddag vormt diverse jarenlang het hoog- :punt van alle kerstactivitei- :n die Socuwe in de ze perio- e van het jaar biedt. 7at de Socuwe-staf met hulp an een kleine vijftig vrijwilli- ers ervan hadden gemaakt had- en, was in één woord fantas- sch! Warm, sfeervol, gezellig, 't ntlokte een moeder die de erstmiddag voor het eerst bc- ocht de opmerking dat het haar peet deze nooit eerder te heb- en bezocht. Een compliment oor allen die er aan mcegc- erkt hebben is zeker op zijn laats. :en gigantische voorbereiding, volgens stafmedewerker lerman Kampman al maanden tevoren begon. „Zonder al die vrijwilligers hadden wc het niet gekund. Op kantoor zijn wij in deze tijd druk met de afronding van cursussen en de voorberei ding voor het nieuwe seizoen. En natuurlijk de kerstdrukte. Nee, alleen hadden we het echt niet gered." Al geruime tijd terug begonnen vrijwilligers met het maken van sterren en timmeren allerhande voorwerpen. „Sommigen be gonnen al in het voorjaar met het sparen van het benodigde materiaal, waarbij je moet den ken aan natuurlijke materialen als boomstammetjes voor het maken van boomstambeesten. Een harstikke leuke bezigheid, die het evenals andere dingen prima deed. Ook het maken van de kijkdoos startte al geruime tijd terug. De ideeën voor som mige onderdelen worden zelfs al kort na de jaarwisseling gebo ren. Neem bijvoorbeeld Santa's Marching Band die bij de ingang van de kelder stond en nu op het toneel in de ontmoetingsruimte prijkt. We zijn er aan gekomen door iets van ons ervoor in te ruilen. Iedereen vond het leuk. Het idee voor zo'n witte hoek ontstaat ook langzamerhand. Medewerkers van activiteiten centrum De Lathmcr opperden toen het plan er een sneeuwpop in te plaatsen. De kinderen von den het leuk om deze te maken en hebben er met heel veel ple zier weken aan gewerkt." „Ik vond het geweldig om het van nabij te hebben meege maakt. Heb een week meegelo pen met de voorbereidingen. Een stressperiode, maar een on vertogen woord hoor je niet. Iedereen is enthousiast, heeft ideeën en vindt het leuk om mee te werken. Wat dat betreft ook hulde aan de Socuwe-staf: fan tastische mensen om mee te werken, zo flexibel als ze zijn!," liet vrijwilliger Harry Schmetz spontaan weten. „Ik ben al en kele jaren vrijwilliger, maar werk meestal thuis. Dingen maken en zo, bijvoorbeeld voor de peu ters. Ik heb deze afgelopen da- i Ook de kerstman was natuurlijk present. gen echter als buitengewoon plezierig ervaren en wil er vol gend jaar zeker weer bij zijn!" De kerstmiddag trok opnieuw meer bezoekers dan vorig jaar. Vooral tegen vieren was het stampvol in het dorpshuis en was er hier en daar zelfs geen doorkomen aan. Dat hield te vens verband met de diverse voorstellingen die in de sfeervol versierde gangen waren ge maakt. Kampman: „De creatie ve kerstmiddag is voornamelijk bedoeld voor gezinnen met jon ge kinderen. Lekker frustselen hier en daar, dat vinden kinde ren prachug. Vaak zag ik ze met een opgevlogen kleur door het dorpshuis lopen, met in hun kielzog de ouders." Veel kinde ren lagen op hun knieën m de kijkdoos te kijken en in de ver nuftig weggewerkte toegang tot het toneel was een fraai sneeuw landschap gecreëerd, compleet met sneeuwpop. Voor de jeugd was ook het optreden van pop pentheater Stut uit Nijverdal een succesnummer. In de peuter speelzaal verzorgden Gerda en Anjo Stutterheim twee voorstel lingen, deels voor en deels ach ter de kast. Veel bekijks was er ook voor de attractieve kraam van De Lathmcr, die allerhande geschenkartikelen aanbood. Dat gold ook voor de paar konijntjes en cavia's die Dierenspeciaal zaak Dick Zanting tijdelijk had afgestaan en voor mimespeler Remmelt de Koff van Balloon Promotions. De Koff trok her haaldelijk aandacht als etalage pop en vermaakte de jeugd met het maken van 'ballondieren'. Als vanouds maakte ook een midwinterhoornblazer zijn op- Kerstkoopjes bij Paul Roetgering Maten 46-60 648 - 662 2 voor 1 00,- Maten M t/m XXXL Normaal nu 79,50 Diverse jacks, waaronder Dons Normaal J49r95" nu 69,50 Kort model. Maten L t/m XXL. Kleur zwart. Normaal,^®**^ nu 150, Wij kochten van een bekende duitse leverancier "mobiel strech" pantalons met een klein weef- foutje. Normaal JS9r50' Ook te verkrijgen in de grote maten. Haarstraat 34, Rijssen. wachting bij De Boschkamp en natuurlijk was ook de kerstman weer present met een kleine ver rassing voor de kinderen die aan een puzzelwcdstrijd hadden meegedaan. Muziek was er ook, zelfs live van twee jeugdige ac cordeonisten. Socuwe had daar naast gezorgd voor een keur aan activiteiten, uiteenlopend van kaarsen, taartjes, boomstam beestjes, kerststukken- en deco raties maken tot tiffany, vetbol letjes en schattige muisjes van Fimo-klci. Evenals in voorgaan de jaren gaven de plaatselijke werkgroepen van Unicef en Amnesty International acte de présence op de kerstmiddag. Menig Holtensc die een bezoek je bracht aan Cora Achterkamp van schoonheidssalon De Sa lonncrie en ook de grootbeeld video in de kelder over oud- -Holtcn trok flink belangstel ling. De creatieve kerstmiddag werd besloten met de gebruike lijke verloting van kerststukken. Een kerstmarkt zonder muziek kan natuurlijk niet. Foto Uil Vogel Tijdens de ledenbijeenkomst van de ANBO heeft H. Hengeveld de voorzitterstaak op zich genomen. De onder werpen van de middag, het per soonsgebondenbudget en de *zorgarrangementen 'verzekerd thuis wonen' handelden over de huidige thuiszorg. Eerst kwam het persoons gebondenbudget aan de orde. Het doel is door middel van concur rentie de thtoiszorg goedkoper te maken, zowel wat betreft de huis houdelijke hulp als de persoonlijke verpleging of verzorging. Deze re geling valt onder de AWBZ. De 'klanten' kunnen de zorg kopen en aanpassen aan hun eigen behoef ten. Voorwaarden zijn onder meer dat de verzorging of verpleging langer dan drie maanden moet duren, ter wijl er tevens duidelijkheid moet zijn omtreent de duur van de zorg. De hoogte van het toegekende budget is gebonden aan een maxi mum en mag niet hoger zijn dan de kosten van een zorgverlenende in stelling. Na indicatie krijgt de 'klant' een bepaald bedrag in han den. Een ander deel gaat naar een beheersorganisatie, die bijvoor beeld de belastingzaken regelt. Na de pauze sprak de heer Postma De 'Open Deurgroep' nodigt via deze weg iedereen uit voor de Kerstnachtdiensten, die gehouden worden op dinsdag 24 december om 21.00 uur in De Kandelaar met medewerking van muziekver eniging HMV en om 23.00 uur in de Hervormde Kerk met mede werking van het Holtens Mannenkoor. Voorganger is in bei de diensten ds. A.J. Leerink. Het thema luidt: 'Kind van de re kening'. Het jaarlijkse kerstzaalvoet- baltoernooi wordt gehouden op vrijdag 27 december en zater dag 28 december. Dit toernooi dat door Holten en Blauw Wit georganiseerd wordt, geeft de volgende begintijden voor SV Holten pupillen. Vrijdag2" de cember: F2,9.00 uur; F3,10.45 uur; E2, 12.15 uur; Dl, 13.45 uur; D4, 15.15 uur. Zaterdag 28 december: Fl, 9.00 uur; El, '10.45 uur; E3, 12.15 uur; D2,13.45 uur; D3,15.15 uur. Begintijden voor Blauw Wit pupillen: Vrijdag 27 december: F3, 9.00 uur; F4, 10.15 uur; Dl, 13.45 uur. Zaterdag 28 december: F2, 9.00 uur; El, 10.15 uur; Fl, 12.15 uur;D2,13.45 uur. Dinsdag 31 de cember is er voor de C,B,A jeugd van de SV Holten het inmiddels be faamde oude-jaarstoernooi dit be gint om 8.30 uur. Vergeet niet een rood en een wit shirt mee te nemen. over het zorgabonnement van De Diessenplas voor thuiswonenden. Voor een bepaald bedrag kan men dan zeker zijn van dag- en nacht- opvang als dit plotseling nodig is. Ook een tijdelijk verblijf in De Diessenplas valt onder dit zorg abonnement. In verband met het FlHAG-complex pleitte hij wat de verzorging betreft op samen werking met de Stichting Onze Woning. Verder gaf Postma nog de nieuwe regelingen door voor op name in een verzorgingstehuis, die- met ingang van 1 januari onder de AWBZ valt. De vermogenstoets komt te vervallen. De maximale bijdrage wordt 3.450 gulden per maand. Voor de laatste keer dit jaar houdt de VW in samen werking met Staatsbosbe heer en het Natuurmuseum Bos Dierenwereld een wan deltocht over de Holter- berg, onder het motto 'Hoor en zie de vogels'. De ze tocht vindt plaats op tweede kerstdag 26 decem ber. De wandeling begint om 9.00 uur bij het museum op de Hol- terberg en duurt ongeveer twee uur. Een boswachter ver telt onderweg over wat er leeft, groei t en bloei t in de omgeving van de Holterberg. Na de wandeling krijgen de deelnemers een kopje koffie of een glaasje fris met cake in restaurant De Wielen, tegen over het museum. Daarna wordt er in het muse um een film van Kees Bos ver toond en kan men vervolgens op eigen gelegenheid het mu seum bezichtigen. Het geheel duurt tot ongeveer 12.30 uur. Groepen van meer dan dertig personen kunnen op afspraak de wandeling ook op een ander tijdstip maken. Kosten van het arrangement bedragen voor volwassenen 12,50 gulden en voor kinderen tot en met twaalf jaar tien gul den. Wie tijdens de kerstdagen toch acuef wil zijn en van de natuur wil genieten kan zich voor de ze tocht tot en met 24 decem ber opgeven bij de VVV Holten, tel. 36 15 33. De Christelijke Plattelandsvrou wen Bond komt vanavond bij een in de Kandelaar voor de kerstviering. In tegenstelling tot andere avonden begint deze avond om 20.15 uur Kinderen zijn druk doende met het maken van kersttaartjes.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 13