Holtens Nieuwsblad. Conflict thuiszorg escaleert: Verhoeven moet bemiddelen KERSTMARKT Dolle Pieten in kantine SV Holten Muziek Onderwijs Centrum komende tijd zeer actief TMO-directeur Den Ouden heeft goed gevoel na gesprek Stampotwandelingen over de Holterberg MARKELQ KERSTMARKT Grote overdekte Manege „De Hoogeweg" Raalte 13, 14 en 15 december U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Vervroegde sluif tijd - Holtens Nieuwsblad/De Zakengids Directeur Ronner van ZWO: 'Ze spelen een spelletje en daar ben ik niet geschikt voor' 20e keer actie kerststollen K00PZ0NDAC IN KERSTSFEER DIEPENHËÏM Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 12 DECEMBER 1996 In samenwerking met het maandblad 'Beter' en restau rant "De Wielen' houdt na tuurmuseum Bos Dieren wereld vijf winterwandelin- gen. Na een kop koffie of thee begint de excursie, die onge veer anderhalf uur duurt. Onder leiding van Kees Bos zien de deelnemers de mooiste plekjes van de Hol terberg zoals het Numcn- dal. Bovenop de Holterberg heeft men een prachtig ver gezicht over Salland. Onderweg worden veel we tenswaardigheden verteld. De wandeling voert over de heide terug naar restaurant De Wielen. Daar wacht een heerlijk stamppotbuffet be staande uit boerenkool, zuurkool, erwtensoep en hutspot. Als besluit is een bezoek aan natuurmuseum Bos Dieren wereld gepland. Hier ziet men binnen het avontuur van de natuur. De data voor dit arrange ment zijn 15, 22 en 29 de cember 1996 en 5 en 12 januari 1997. De start is om 13.15 uur bij natuurmu seum Bos Dierenwereid. De kosten bedragen 29,50 gulden per persoon, lezers van het blad Beter betalen 22,50 gulden per persoon. Het maximale aantal deel nemers is vijftig personen, reserveren is dus gewenst. Inlichtingen en reservering: Namurmuseum Dos Die renwereld Holten, 0548-36 19 79. Dat is natuurlijk even schrikken als je bij Sinterklaas mag Foto: Wil Vogel komen. Het was kwart over twee een hard gebons op de ramen, de *j kinderen schrokken, wat was dat..?! Het bleek een snelle bezorgpiet, die zo'n vijftig snoepzakjes voor de deur had gelegd- I Om half drie gebeurde iets I vreemds er verscheen een spccd-waypiet met brommer op I het hoofdveld. De kinderen I vonden dat dit niet kon en haal den hem met z'n allen van het veld. Even later kwam de Sint 32 uur live kerstmuziek attrakties voor kinderen 170 stands alles op kerstgebied Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een I nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 De komende tijd staan er voor het Muziek Onderwijs Centrum (MOC) Holten de nodige activiteiten op het programma. Zo is er vrijdag 13 december een leerlingen concert in de dorpskerk. De aanvang 19.30 uur en de toe gang is vrij. Verder houdt men op 14 de cember tijdens de kerstmarkt in het dorp open huis in De Bosc hkamp van 10.30 tot 12.00 uur. Dan kan men alle instrumenten proberen, vragen aan docenten stellen en er wordt getoond wel ke mogelijkheden de diverse in strumenten bieden. Koffie is te gen betaling verkrijgbaar in de ontmoetingsruimte. Met de koorscholing onder lei ding van Helcen Postma wordt in januari weer begonnen. Sinds enige tijd kent het MOC twee nieuwe leerkrachten. Bauke Wijnja de nieuwe gitaardocent heeft zijn gitaarstudie voor do cerend en uitvoerend musicus afgerond aan het conservatori um te Zwolle bij Hans de Weerd. Momenteel volgt hij de opleiding voor kamermuziek aan het Sweelinck Conservatori um in Amsterdam. Zowel solistisch als in ensem- blevcrband treedt hij regelmatig op. Een ruime ervaring in het lesgeven aan zowel jonge kinde ren als volwassenen, zowel be ginners als gevorderden heeft hij opgeboöwd door zijn werk als gitaardocent te Zwolle en Hei- no.Vanaf oktober is Astrid Drie sprong werkzaam als blokfluit- docente aan het MOC. Ze geeft zowel individueel les als ook in groepsverband in Genen-uiden, IJsselmuiden, haar woonplaats Dalfsen en nu ook in Holten. Sinds 1995 is ze werkzaam als dingente van het blokfluiten semble van de Vereniging voor Huismuziek, afdeling Zwolle en speelt ze in het blokfluitensem ble Flaudate waarmee ze regel matig concerten geeft. Na de kerstvakantie begint op het MOC het nieuwe cursusjaar 1997. Een ieder die zin heeft om een instrument te leren bespelen of om zangles te nemen kan hier voor bij het MOC terecht. Wan- Gitaardocent Bauke Wijnja van het Muziek Onderwijs Centrum. De komende tijd staat de agenda van het centrum bomvol. neer men eerst nader wil kennis maken met muziek voordat een instrument wordt gekozen kan dat op de cursus VIO (Voorbe reidend Instrumentaal Onder wijs). Voor instrumentaal of vo- Foto: Joke Ooslevcld caal onderwijs geldt een begin- leeftijd van 7 of 8 jaar. Voor nade re informatie houdt het MOC elke maandag spreekuur tussen 18.00 en 18.30 uur. Desgewenst kan men ook bellen, tel. 36 14 12. zelf, samen met nog een piet de kantine van de SV Holten bin- Alle kinderen kregen een cadeau van de sint en mochten hem een vraag stellen. Op de vraag wie zijn snelste piet was, liet hij bei de pieten hard lopen over het hoofdveld. Het was de kleinste die won. Inmiddels was het half vier geweest en de Sint ging weer op doorreis, zo kwam er een.eind aan een geslaagde mid- dag. „Ik ken den Ouden al zeer lang en hij valt me als collega in deze geschiedenis erg tegen. Ze spe len een spelletje en daar ben ik niet geschikt voor", zegt Ron- ner resoluut. „De concurrentie- slag gaat nu in alle hevigheid verder. Tenzij TMO alsnog ei eren voor hun geld kiest en gaat inzien dat een concurrentieslag in Holten voor haar niets posi tiefs zal opleveren." Het conflict is begonnen nadat het ministerie heeft verplicht dat een thuiszorgorganisatie het volledige pakket aan diensten moet bieden. TMO moest daarom op zoek naar een samenwerkingspartner voor het integrale kruiswerkpakket dat TMO zelf niet levert. Uiteindelijk is door TMO gekozen voor het par ticuliere NTN terwijl ZWO, via sa menwerking, het hele pakket had willen leveren. „In augustus heb ik een briefje ge kregen van het bestuur van Thuis- zorgMidden Overijssel", legt Ron- ner het begin van het geschil uit. „Daarin stond dat ze het hele pak ket zouden gaan leveren in Holten per 1 januari 1997. Punt, meer stond er niet. Ook niet dat ze nog wilden praten." Ronner denkt te weten "waarom dit briefje is gestuurd. „TMO heeft in Raalte, Ommen en Hardenberg onderhandelingen gevoerd over een fusie.Toen dat niet door is ge gaan, hebben ze geprobeerd met Almelo tot een fusie te komen. Ook dat is weer niet gelukt. Ze zijn dus twee keer afgewezen en heb ben kennelijk besloten alleen ver der te gaan. Overigens hebben ze nooit con-tact opgenomen met Deventer om tot een fusie te ko men en zijn derhalve nooit door Deventer afgewezen." Om toch het volledige pakket van thuiszorg te bieden heeft TMO gekozen voor concurren tie als optie volgens Ronner. „Want twee keer worden afge wezen is natuurlijk niet leuk. Nu ze alleen met NTN samen gaan en het hele pakket moeten gaan aanbieden moeten ze kennisni veau fors vergroten en moeten dan sterk investeren in onder meer hulpmiddelen." Directeur G. Ronner van Thuiszorg Zuid West Overijssel (foto) voelt zich persoonlijk aangevallen door directeur F. den Ouden van Thuiszorg Midden Overijssel. Het conflict is zo hoog opgelopen dat burgemeester D.J. Verhoeven moet ingrijpen. ZWO gaat de concurrentieslag niet per klant afzonderlijk voeren, maar per verzekeraar. Er is na het beruchte briefje nog een gesprek, op verzoek van de Den Ouden, geweest tussen Den Ouden en Ronner in Gors- Directeur F. den Ouden van Thuiszorg Midden Overijssel is het niet helemaal eens met de harde kritiek van collega Ronner van Thuiszorg Zuid West Overijssel. Vooral over de inhoud van de briefjes heeft hij een andere versie. „TMO heeft twee briefjes naar TZO gestuurd", legt Den Ou den uit. „Op 25 juni hebben we op papier gezet dat we een bud get hebben gekregen van OLM- -Het Groene Land om ons per 1 januari 1997 in staat te stellen om het geïntergreerde thuiszorg pakket te leveren, daaronder valt echter niet de kraamzorg. Op 2 augustus hebben we een aanvul lende brief gestuurd waarin stond dat we gaan onderzoeken om tot een geïntergreerde instel ling te komen. Daarna is er geen contact meer geweest over dit onderwerp want we onderzoe ken het nog steeds." Het gesprek tussen de twee di recteuren na het laatste briefje is volgens Den Ouden inderdaad niet over kraamzorg gesproken. „Had misschien wel gemoeten", zegt Den Ouden. Dal TMO twee keer is afgewe zen wordt door Den Ouden beaamd. „Maar die gesprekken zijn lang geleden gevoerd, in 1993 al. Na het gesprek met Almelo hebben we gezegd dat we alleen verder zouden gaan. Directeur F. den Ouden van Thuiszorg Midden Overijssel Ziet de toekomst al ietS Zonniger in. Foto: Peter Koehorst In 1994 wilden de zaak op orde stellen en in 1995 hebben we gereorganiseerd. En pas dit jaar hebben we van het ministerie brieven gekregen dat als je in aanmerking wilt komen voor subsidie je het basispakket moet aanbieden. Maar nogmaals, daar valt kraamzorg niet onder." Den Ouden heeft een goed ge voel over aan het gesprek met de burgemeester van afgelopen vrijdag. Een zakelijk gesprek waarin standpunten zijn uitge wisseld zoals Den Ouden het noemt. „Ik heb zeer gewaar deerd dat de burgemeester wil bemiddelen. Hoe kom je als or- ganisatie op een of andere ma nier tot samenwerking in Hol ten. Want ik heb het idee dat de huidige situatie voor sommige mensen onduidelijk is Holten." Er is tijdens het gesprek de basis gelegd om op korte termijn tot samenwerking te komen vol gens Den Ouden. „Dan heb ik het niet over een fusie maar wel over goede samenwerking. Denk daarbij aan een intentie verklaring. We gaan nu een tijdje uit de publiciteit om de zaak in alle rust op te lossen. De partijen willen zich daarvoor inzetten." Ronner en Den Ouden moeten het samen oplossen. Verhoeven is slechts bemiddelaar. „Dat zal ook wel lukken, is ook een noodzaak. Het uitgangspunt is dat er twee aparte thuiszorgor ganisaties in de toekomst zijn die thuiszorg aanbieden. Via een intentieverklaring moeten alle problemen over zijn." sel, vlak voor diens vakantie. „En geen seconde is er onder handeld," maakt Ronner duide lijk. „Ik heb een samenwer kingsovereenkomst aangebo den en wellicht een fusie in de toekomst, met als resultaat dat iedereen wint: TMO, ZWO en vooral de patiënt." Ronner heeft een slechte smaak aan dat gesprek overgehouden zoals hij dat noemt. „Want Den Ouden heeft, in tegenstelling tot wat hij in deze krant beweerd, over het hele pakket gesproken en daar valt dus ook de kraam zorg onder. Ze spelen teveel spelletjes. TMO is op 1 oktober al begonnen met kraamzorg. En niet zoals is gezegd pas in janua ri. In plat Nederlands zou je kunnen zeggen dat ze de kluit hebben belazerd. Als TMO de concurrentieslag doorzet dan zullen wij daar meer dan gepast op reageren en zal er van verder gaande samenwerking in de toe komst geen sprake meer kunnen zijn." Op 12 november is er een ge sprek geweest met het college. Ronner heeft gevraagd om over een aantal maanden te bemidde len. „Ik heb toen gezegd dat Foto: Peter Koehorst TMO tegen het voorjaar van 1997 in de problemen komt te zitten vanwege de ondoorzich tigheid in Holten. Niemand zou dan nog weten waar hij aan toe is. Klanten zouden dan kunnen denken dat ze alles kunnen krij gen bij TMO, maar dat is niet het geval. Verhoeven toonde zorg voor een goede zorg in Holten en wilde wel bemidde len." Echter, de bemiddelende rol van Verhoeven is veel eerder gekomen en heeft afgelopen vrijdag in alle geheim plaatsge vonden. Ronner is niet bereid om in detail op de inhoud van dit gesprek in te gaan. Wel wil hij kwijt dat er enig licht aan het eind van de tunnel gloort, „in dien TMO bereid is de vertrou wensbreuk met Thuiszorg Zuidwest Overijssel volledig en van harte te herstellen en het totale contract met NTN met onmiddellijke ingang beëin digt." Mocht daar binnen af zienbare tijd geen zicht op zijn dan zal volgens Ronner ZWO per 1 januari 1997 de door TMO toegeworpen concurrentie handschoen zeer gedegen op pakken. Wie er dan overblijft. Ronner glimlacht.... i.v.ni. Kerst en Nieuw jaar Wij verzoeken u de advertenties die geplaatst dienen te worden in verschijnend in week 52 op vrijdag 27 december uiterlijk io te leveren op maandag 23 december k 10.00 uur op ons kantoor te Rijssen. De advertenties voor de uitgave op donderdag 2 januari 1997 dienen uiterlijk maandag 30 december 14.00 uur te worden ingeleverd. Wij zvensen onze Cezers en adverteerders fijne feestdagen toe. De medewerkers van Oostelijke Weekbladpers Basisonderwijs Het christelijk basisonderwijs in Holten bestaat op zaterdag 28 december negentig jaar. Daar om wordt er gevierd. En wel in het voorjaar van 1997. Zie pagina 3 Snelle groei Oad De groei van het Holtensc be drijf Oad groeit sneller dan de gehele markt. Directeur Joop ter Haar is dan ook een tevreden mens. Lees meer op pagina 5 Erik Davids Het seizoen van motorcrosser Erik Davis is er een om van te smullen. Onlangs pakte hij ook de titel in de enduro-klasse. Zie de Sporthalte op pagina 7 Het conflict tussen Thuiszorg Zuidwest Overijssel (ZWO) en Thuiszorg Midden Overijssel (TMO) over de situatie in Holten is zo hoog opgelopen dat burgemeester D.J. Verhoe ven is gevraagd te bemiddelen. Directeur G. Ronner van ZWO voelt zich zelfs persoonlijk misleid door directeur F. den Ouden van TMO. Volkskerstzang in de Kandelaar In de Kandelaar wordt op woensdag 18 december de tradi tionele volkskerstzang gehou den. Behalve een korte overden king, die wordt gehouden door ds. H.P. Mulder, zal de volks kerstzang dit jaar helemaal in het teken staan van de samen zang. Veel oude bekende kerstliederen zullen dan weer worden gezongen. De muzikale medewerking wordt verleend door de Holtense Muziek Vereniging, het interkerkelijk kin derkoor Mozaik en de sopraan me vrouw F. ter Borg.De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Vanaf 19.15 uur is er inleidende muziek door de HMV. De supportersvereniging van de SV Holten houdt voor de twin tigste keer een keststollenaktie op maandag 16, dinsdag 17 en woensdag 18 december 1996. De jeugd van de SV komt dan weer onder begeleiding van ouders bij elke Holtense woning aan de deur met koekjes, kransen en stollen. Alle afdelingen van de SV doen hier aan mee; voetbal, handbal atletiek en schaken. De aktie is dan ook ge heel in het kader van de jeugd van de SV en de opbrengst zal ook hier na toe vloeien. Een aktie zolang volhouden kan alleen als je goede kwaliteit levert tegen een redelijke prijs volgens SV Holten.De prijzen zijn: koekjes mee gulden, kransen vijf gulden en stollen 6,50 gulden. De prijzen zijn in al die jaren niet gestegen. De supportersvereni ging reken ook dit jaar weer op u en hoopt dat het kerstgebak van goe de kwaliteit weer royaal zal worden gekocht. In elk geval kunt u er van op aan dat het geld goed wordt be steed. V^zondag 15 december 1 15 december a.s. centrum Diepenheim van 14.00-19.00 o.a. demonstratie originele schaapherder met schapen en honden

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1