mm mm<M ui iep w r Nieuwenhuis OP ZOEK NAAR EEN NIEUWE KEUKEN? Een creatieve kerst in sfeervolle Boschkamp Expo leeshulpmiddelen en gesproken Lectuur Bergruitertjes jififiii! an/ll« Absoluut de grootste van het oosten. Negentig jaar onderwijs Blauw Wit moet opnieuw thuis Verhoeven als bemiddelaar Mevrouw Jacobs-Schuurman wint bij Rabo Reizen de helft van de reissom terug Rabobank Holten Weer volop Hollandse kerstbomen. Vers uit eigen kwekerij, met en zonder kluit, van 1 tot ca. 2 meter kerststukken, kerststerren, cyclamen, azalea's, begonia's enz. Nieuwenhuis, Revalstraat 1, Deventer, tel.: (0570) 63 22 12 Kom naar ons keukencentrum voor creativiteit, kwaliteit, concurrerende prijzen, perfecte service, 5 jaar garantie en deskundig advies, in onze 1500m2 grote showroom am u versteld staan van de vele verrassende opstellingen en natuurlijk ook van de gegarandeerd scherpe prijzen (óók voor losse appa ratuur). Het beste maakt u even een afspraak met één van onze verkopers. KEUKENCENTRUM BV ■Ij- TEL.: (0570) 63 22 12 Jm MF DONDERDAG 12 DECEMBER 1996 HO 11 oals elk jaar biedt de Stich- ing voor Sociaal en Cultureel Vcrk een gevarieerd pro- ;ramma voor de kerst. Voor en aantal activiteiten is ooraf opgeven of een kaartje eserveren noodzakelijk, in erband met het beperkt aan- al beschikbare plaatsen. In- ormatie en aanmelden is nogelijk bij het Socuwe-kan- öor in het dorpshuis, tel. 6 27 55. 'anavond worden onder leiding an mevrouw M. Leerink origi- ele kerst- of nieuwjaarskaarten emaakt. Het geeft iemands erstpost een persoonlijk tintje. )f er nog mogelijkheden zijn m deel te nemen aan deze ctiviteit (aanvang 19.30 uur) an bij Socuwe wórden geïnfor- ïeerd. mdagmiddag 15 december oudt Socuwe tussen 14.00 en 7.00 uur de gezellige kerstmid- ag voor het hele gezin in De loschkamp. Creativiteit staat aarbij voorop. Toegang gratis. ",cn greep uit de activiteiten: lidwinterhoorn blazen loemsierkunst - video over ud-Holten - poppentheater - aarsen, boomstam-beesten, outen speelgoed en kerstdeco- aties maken, verloting van erststukken, schoonheidsspe- ialiste en nog veel meer. Na- ïurlijk is ook de kerstman van e partij. laandag 16 december wordt indcr leiding van Corry de ïroot van 13.30 tot 15.30 uur en kerstmand gemaakt, 's vonds staat zij belangstellen- en met raad en daad terzijde bij et maken van een guirlande 19.00 tot 21.30 uur). Informatie n opgave bij Socuwe. Dinsdag 7 december is er creatieve erstmarkt voor kinderen (15.30 tot 17.00 uur). Vooraf opgeven verplicht. Woensdag 18 decem ber kunnen kinderen vanaf 14.00 uur kerstbakjes maken voor ouderen in holten. Er worden nog vaders en/of moeders gezocht die een keer als chauffeur met een groepje kinderen willen meerijden. Graag even vooraf opgeven, 's Avonds draait van 18.30-20.00 uur de kinderfilm 'Santa Claus' op grootbeeldscherm in de ont moetingsruimte. Toegang 3 gul den, opgeven vooraf noodzake lijk. Diezelfde avond kan men onder leiding van mevrouw Leerink creaüef aan de gang met glas in lood of het sjabloneren van een kerctkleed. Ook hier voor is aanmelden vooraf nood zakelijk. Donderdag 19 december wordt van 14.00 tot 15.30 uur voor het laatst dit seizoen een sfeervolle creatieve doe-middag gehou den. Niet op vrijdag dus! Dit maal worden boomstam-bees ten gemaakt. Deelname 2,50 gulden (opgeven noodzakelijk). Jongerensoos So What houdt vrijdagavond 20 december in de kelder van de Boschkamp kerst bal met een sfeervolle disco-a- vond. Jongeren van 12 tot 16 jaar zijn welkom, toegang 1,50 gulden. Het kerstprogramma wordt za terdag 21 december besloten met een swingend concert door The Foolhouse Jazzband. Vanaf 20.00 uur is deze inmiddels ver maarde groep te beluisteren in de ontmoetingsruimte met di xieland en swing en met een knipoog naar andere muziek vormen, overgoten met een flin ke portie humor. Wie zeker wil zijn van plaatsruimte wordt ge adviseerd om vooral bijtijds kaarten te halen. De toegangs prijs bedraagt vijf gulden. Lezen is een ontspannende, joeiende of leerzame bezig- eid. Voor de meeste mensen s het lezen van een boek of ijdschrift een vanzelfspre- endheid. Maar voor vele an- leren die van lezen houden, fe het een vermoeiende aan gelegenheid of helemaal on- hogelijk. )at geldt voor veel ouderen, [linden en slechtzienden en ver ier voor iedereen die een ge- (rukt boek of üjdschrift niet of jauwelijks kan lezen of vasthou- |en. Dat hoeft echter niet te (ctekenen dat deze vorm van Uitspanning niet meer mogelijk fr zijn tal van mogelijkheden im ondanks een beperkt ge- pchtsvcrmogen of andere han- icaps een boek of tijdschrift te unnen blijven lezen: grootlet- xboeken, een leesloupe, lees- lankjes, speciale lampen of ge- proken lectuur. In de periode (ervolg van pagina 11 let de tachtig leerlingen van Bet Kompas startte De Regen- loog met 204 leerlingen. In drie |ar tijd groeide de school zo'n kmtig procent en telt thans 249 crlingcn. Volgens Aangeen- rug en voozitter van het bc- uur Bert Beldman voorspelt e prognose blijvende groei tot i elk geval 2005. „We lopen nu ïlfs voor op de prognosecij- :rs. De school barst in feite uit aar voegen. De groepen een, vee en drie bevatten elk ruim ertig leerlingen. Dat is teveel en iet de huidige groei van het intal leerlingen is een tiende slokaal daarom zeker niet on- cnkbccldig. Of en wanneer dat estaltc krijgt, is echter nog on- ekend." be toekomst ziet er vooralsnog boskleurig uit voor De Regen- pog, hoewel Aangeenbrug rijst op de andere koers die Den ïaag vaart wat betreft de Wet p de gelijkstelling van open- par en christelijk onderwijs. De ret dateert van 1920 en volgens langeenbrug wordt specifiek rammeid' aan artikel 23, vrij- id van richting en inrichting in het onderwijs. „Daar waar holen onder de opheffings- orm komen en er gefuseerd loet worden, gaat dat ten koste .n het christelijk onderwijs. De jchting wordt losgelaten, waar- veel kleine(re) christelijke holen worden opgeheven of t zwaard van Damocles bo- n hun hoofd voelen hangen, lier is dat niet direct aan de rdc, maar in het algemeen is t een bedreiging voor het ristclijk onderwijs en dat is :n slechte zaak." Voor Blauw Wit staat zater dag opnieuw een thuiswed strijd op het programma. Te genstander is deze middag Sportclub Rijssen. In Rijssen werd het desdjds een overwinning voor de ploeg van trainer Gerrit Bouw. Deze over winning kwam tot stand nadat Blauw Wit in de laatste minuten onvoldoende concentratie kon opbrengen. De ploeg uit Holten zal zich op 't Vletgoor zeker willen revan cheren voor deze nederlaag. Ook de twee laatste resultaten zullen de ploeg niet lekker zit ten. Door de nederlaag is de ploeg nu terug te vinden in de rechter kolom van de ranglijst. portclub Rijssen heeft afgelo pen zaterdag de wedstrijd tegen De Esch niet uitgespeeld. Deze wedstrijd werd gestaakt. Verder is het opvallend dat Sportclub Rijssen het dit seizoen duidelijk minder doet dan verwacht. Scheidsrechter G.E. Makkinga zal beide ploegen om 14.30 uur laten aftrappen op 't Vletgoor. Het lijkt er op dat ponyclub De Bergruitertjes een waardig opvolgster van Anky van Grunsven onder haar leden heeft. Haar naam is Lucinda Anderson, ze woont in de Beuseberg, is twaalf jaar en gaat door de week 'gewoon naar de Waerdenborch'. Na schooltijd en in de weekeinden is ze vooral te vinden bij haar po ny's: Saskia en Telly. Springen vindt ze maar niks; maar als dres- suuramazone is ze onverslaanbaar. Op het concours in Almelo werd ze op 17/1 1 twee keer eerste met Saskia in de klasse Ml, categorie C. Deze gouden prestatie werd herhaald op het concours in Hellendoorn op 23/11 en in Heeten op 8/12. In Heeten bracht ze ook haar pony Telly uit. Ditmaal werd het goud. Tijdens vijf springconcoursen in de regio werd de afgelopen vier we ken prima gepresteerd door leden van ponyclub De Bergruitertjes. In Mar|et Drost met de Marienheem op 17 november was het Esther Lammers die met Wendy K in de klasse Z, categorie D een beste prestatie neerzette, ze werd tweede. Een week later was dezelfde combinatie aktief op het springconcours te Heeten. Esther nam sportief revanche, en werd eerste met dank aan Wendy K uit Stal Bertus van Lies. Ook in Heeten was er eremetaal Finish werd ze derde in de klasse B, categorie D. Op het concours te Ambt Delden was het José Mol die met Sissy de boventoon voerde. In de klasse M, categorie C werd ze eerste. Een week later, 30 novem ber, was dezelfde combinatie pre sent in Hellendoorn. Hier moest ze genoegen nemen met een tweede plek.Het concours in Wierden, 7 december, werd traditiegetrouw door een grote schare Bergruitertjes bezocht. En met succes. In de klasse M, categorie D- progressief parcours- werd Lia i Verhoeven eerste met pony Bianca 1 uit stal Rietberg. In de klasse Z, ca tegorie CL-klassiek percours- was het Ghantal Sluiter cfie met haar po ny Surprise de tweede prijs in ont vangst mocht nemen. Miekc Leeftink werd, hoewel ze nog maar pas uitkomt in deze klasse, verdien stelijk derde in de klasse L, catego rie C. van 10 december tot en met 16 januari is er in de Openbare Bibliotheek Holten een tentton stelling over leeshulpmiddelen en gesproken lectuur, verzorgd door Het Loo Erf in Apeldoorn en bibliotheek Le Sage ten Broek in Nijmegen. Deze bibliotheek produceert ge sproken boeken en leent ze uit. Het Loo Erf is actief in de zorg, begeleiding en advisering van Blinden en slechtzienden. De tentoonstelling biedt alle infor matie over de verschillende mo gelijkheden en de instellingen die behulpzaam kunnen zijn bij leesproblemen. Daarnaast verzorgen op 12 de cember een medew'erker van bi bliotheek Le Sage ten Broek en een medewerker van Het Loo Erf een lezing waarin zij de dienstverlening en werkwijze van deze twee instellingen nader zullen toelichten. De lezing be gint om 10.00 uur in de Openba re Bibliotheek Holten. De sfeer op De Regenboog is prima. Aangeenbrug: „In de fu- sietijd waren er best spanningen, maar dat is voorbij, 't Is fijn werken hier. Iedereen gaat ook gezellig met elkaar om. De kin deren hebben het naar hun zin en de ouders tonen sterke be trokkenheid bij de school. Velen helpen ons bij allerhande zaken, van leesmoeder tot klaarover. De verhouding met het open baar basisonderwijs is overigens uitstekend en absoluut niet inge steld op concurrentie. Hoogte punten uit onze geschiedenis? Genoeg! Natuurlijk de jubilea, zoals het 75-jarig bestaan in 1981. Maar ook de schoolreisjes en het jaarlijkse uitstapje op Prinsjesdag met groep acht naar Den Haag. Een aangekleed dag je staatsinrichting." Burgemeester D.J. Verhoe ven is zoals gemeld afgelo pen vrijdag in het diepste ge heim als bemiddelaar opge treden in het conflict tussen de twee thuiszororganisaties die in Holten actief zijn. Inhoudelijk wil hij over hetgesprek echter niets meedelen. „Wij zijn geen pardj in het meningsverschil. Ik ben slechts intermediar", aldus Verhoeven. „In het eerste deel van het gesprek hebben we gesproken over hoe deze situade is gekomen. Het tweede deel ging over de toe komst." Volgens de burgemeester zat er bij beide partijen veel oud zeer. Dat is nu uitgesproken. Verhoeven is niet ontevreden over de afloop van het conflict. „Ik heb gemerkt dat er be reidheid is om samen tot een op lossing te komen." De onlangs gehouden actie van Rabo Reizen - Indien u uw vakantie boekt voor 1 november 1996 maakt u kans op teruggave van de helft van de reissom- is gewonnen door mevrouw W. H. F. Jacobs-Schuurman. Ze was erg verrast, toen Annemarie Klein Velderman haar dit goede nieuws mededeelde. Haar reactie was „Ik heb nog nooit iets gewonnen. Voor de komende feestdagen komt dit goed van pas". Vorige week maandag werden mevrouw Jacobs-Schuurman de helft van de reissom en een prachtig boeket bloemen overhandigd. Binnenkort wordt er een soortgelijke actie gehouden. Meer informatie hierover volgt nog. Oranjestraat 10, Postbus 3, 7450 AA Holten Telefoon 0548-37 47 47 Ook voor Wij wensen iedereen prettige kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar. Kom gewoon eens even kijken. Tot ziens. V snijbloemen Ruime parkeerplaats KWEKERIJ BLOEMISTERIJ TUINCENTRUM Deventerweg Bathmen Ruime verkoopruimte met groene en bloeiende planten en IEUWS Prachtige hoekkeuken met groene kleuraccenten, inclusief apparatuur (Atag, Siemens, Itho). ƒ9.800,- is», t 181 «r.pi JE NEDERLANDSE' VERENIGING VAI U vindt ons aan de revalstraat 1 te Deventer, Vanaf de A-1 afslag Deventer Oost/Schalkhaar onder aan de afslag rechts, einde weg links. Openingstijden: ma. tAn vr. 09.00-17.30 uur, za. 09.00-16.00 uur. Dènderdag koopavond tot 21.00 uur. REVALSTRAAT 1, DEVENTER T ALGEMENE

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 11