Holtens Nieuwe Agent Oberink geeft motorpiet 'bekeuring' Waerdenborch begint met schoolbus Nijverdal-Holten Slakkenhuis van ruim elf miljoen Raad: prijsbeleid van grondverkoop herzien Bazaar Diessenplas levert 10.600 op Enkco-restaurant op plek van De Waag Kerstkaarten maken Inleveren kopij U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Leerlingenvervoer van december tot voorjaarsvakantie Nieuwbouw Waerdenborch begint volgend jaar Kerstmaaltijd Diessenplas Geen masten Triathlon op 9 augustus Biljarten Kroonluchters Sint naar Meermanskamp Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 28 NOVEMBER 1996 Met uitzondering van het CDA stemde de ge meenteraad maandagavond in met het herziene prijs beleid voor de verkoop van ge meentegrond, vastgelegd in een notitie: overhoek- jes/snippergronden die voor de voorgevel liggen met be stemming tuin kosten tien gulden per vierkante meter. In villawijk de Look geldt een prijs van 55 gulden (vijftig pro cent van de gemiddelde vier kante meter prijs van de kavel); nutsbedrijven, openbare voor zieningen en dergelijke betalen vijftig gulden en in alle overige gevallen wordt vijftig procent van de kavelprijs gevraagd. CDA-fractieleider Harry Dul meende dat de prijzen teveel ver band leggen met de uitgifte van bouwkavels. Hij stelde voor de prijsstaffeling te vervangen door écn prijs: categorie tuin veertig gulden; overige gronden zeven tig gulden. „Daarmee wordt te vens een drempel opgeworpen voor aanvragers," aldus Dul, die voorts een jaarlijkse verhoging voorstelde van twee procent. De CDA-voorman kon zich wel vinden in het standpunt, dat er normaal gesproken geen over- hoekjes meer worden verkocht. „Stukjes die kleiner zijn dan tien vierkante meter alleen dan, indien dat duidelijk in het belang is van de gemeente. Stukjes tussen tien en vijftig vierkante meter kunnen als tuin in gebruik worden gege ven (geen tuinhuisjes er op), maar de gemeente blijft in principe ei genaar. Grond van meer dan vijf tig vierkante meter blijft in princi pe openbare ruimte." De raad stemde wel unaniem in met het voorstel de bevoegdheid tot verkoop van percelen of per- ceelsgedcelten over te dragen aan het college. Gemeen tebelang en D66 voegden daar aan toe dat daarbij wel zorgvul- dig gekeken wordt naar mogelij ke gevolgen voor bijvoorbeeld de buurman(nen). Grondver koop is overigens alleen dan in beeld, als er een aanzienlijk be lang van de aanvrager is, dat bo vendien niet strijdig is met het belang van de gemeente of het al gemeen belang. De tweejaarlijkse bazaar in de reacreatieruimte van woon- en zorgcentrum Diessenplas heeft vorige week donderdag bruto 10.600 gulden opgebracht. Het netto bedrag is bestemd voor de Stichting Vrienden van Diessenplas, die het deels besteedt aan ontspanningsactiviteitcn voor de (tijdelijke) bewoners van Diessenplas en zelfstandig wonen de ouderen die deelnemen aan de ze activiteiten. Hoewel de opbrengst iets achter bleef bij de ruim twaalfduizend gul den van twee jaar geleden, toonden de organisatoren zich dik tevreden. De bazaar, die het ene jaar door de afdeling Welfare van het Rode Kruis, het andere jaar door een In verband met de feest dagen en ten gevolge de vervroegde sluitingstij den van het Holtens Nieuwsblad, zijn de inle- vertijden voor kopij voor twee uitgaven vervroegd. Op maandag 2.3 decem ber moet kopij vóór 10.00 uur op de redactie zijn. Op maandag 30 decem ber dient kopij vóór 12.00 uur in het bezit van de redactie te zijn. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Abonnementsprijs f 74,50/ Losse nummers f 1,60 Reeds voor twee uur hadden zich op het Smidsbelt de no dige kinderen en ouders ver zameld om Sinterklaas te ont vangen. Ondanks het gure weer was er een zeer grote opkomst. Slechts een klein gedeelte van het plein was afgezet zodat veel kinderen voor de officieële aankomst een plekje hadden bij de aan- komstplek van Sinterklaas. Tegen tien over twee was het eindelijk zover voor Sinterklaas. Voorafgegaan door de majoret tes em HMV kwam hij verge zeld door zes pieten, met de koets van Ebbe Veneklaas het Smidsbelt opgereden. Voor hij zich door burgemeester D.J. Verhoeven liet verwelkomen, stapte de Sint uit bij bakkerij Nijkamp en nam tijd voor de allerkleinsten en schudde menig handje. Voordat de goedheiligman zich binnen de hekken begaf was een motorpiet hem reeds voorge gaan, gevolgd door politieman Gé Oberink. De motorpiet be gaf zich binnen de omheining waar hij, tot grote hilariteit, van een bekeuring werd voorzien door Oberink. „Ik ben blij weer in Holten de zijn", aldus de Sint na het wel komstwoord van de burgemees ter Verhoeven. Op verzoek van Sinterklaas werd samen met HMV menig sinterklaasliedje gezongen. Na de burgemeester te hebben bedankt voor de fijne ontvangst vertrok de Sint weer met koets voor een korte rijtoer richting gebouw Irene waar hij werd opgewacht door een volle zaal. Hier werden de kinderen getracteerd op een show van Michel. Het geheel was goed opgezet en professioneel aange pakt de entertainer wist de kin deren een uur aan zijn lippen te houden getuige het feit dat een kwartier voor het einde de hele zaal nog geboeid naar hem luis terde. Groot was de hilariteit toen politieman Oberink de motor piet voorzag van een bekeuring. Foto: joke Oonerveid Tegen vieren was het afgelopen en konden de kinderen na te zijn voorzien van een zakje snoep van zwarte piet huiswaarts ke ren. De organisatie, die in han den was van de Holtense Han delsvereniging, kan zeer tevre den zijn. De aankomst was van begin tot eind een kinderaange legenheid en zo hoort het ook. Met ingang van volgende maand kunnen leerlingen uit de gemeente Hellendoorn per schoolbus naar scholengemeenschap De Waerdenborch aan de Haarstraat. Maandag 2 december ver trekt de (Oad-)bus voor het eerst om 7.30 uur van het NS-station in Nijverdal en rijdt via Rijssen naar Holten. Met de verkoop van oliebollen schoot de Diessenplas-keu- ken opnieuw in de roos: aan het eind van de dag waren de ruim drieduizend bollen uitverkocht. Foto: wil Vogel werkgroep van het woon- en zorg centrum wordt gehouden, had als vanouds volop belangstelling. Af en toe was het zelfs zo druk, dat de bezoekers moeite hadden om rus tig alle kraampjes te bekijken. Onder de aangeboden artikelen waren allerlei handwerken als schorten, sokken, kussen, spreien en tafellakens die als Sinterklaas- of kerstcadeau vlot werden verkocht. Daarnaast waren er kleine snuiste rijen verkrijgbaar en menig bezoe ker nam ook een kijkje bij de ge bruikelijke boeken- en rommel markt, waar tal van tweedehands spullen voor kleine prijsjes grif van de hand gingen. Wie een gokje wilde wagen kon zijn geluk beproeven bij de lotenboom, het populaire rad van avontuur, de kubuslotcri j en de tombola. Veel pri j - zen als taarten, cakes en salades wa ren van eigen makelij. Voor kinderen was er een opvallende grabbelton. Tevredenheid over de bazaar was er ook bij de kcukenbrigade, die on der leiding van hoofd voedings- dienst Timo Besten tekende voor de immer geprezen oliebollen en erwtensoep. De ruim drieduizend oliebollen die de dag zelfwaren ge bakken, waren aan het eind van de dag uitverkocht en van de vooraf bereide 450 liter erwtensoep bleef slechts een klein beetje over. Met. het oog op eventueel invriezen was de soep niet alleen per kop, maar ook als diepgevroren literpak ver krijgbaar. Het is niet mogelijk om on derweg op te stappen. Zowel na het zevende als het achtste les uur keert de bus terug: om 14.50 en 15.45 uur. De schoolbus rijdt tot de voorjaarsvakantie (21 fe bruari). Conrector B.JKurz laat weten dat het leerlingenvervoer voorlopig als experiment geldt. Dat De Waerdenborch het initiatief voor het leerlingenvervoer nam, houdt verband met het verzoek van ou ders van leerlingen van het open baar basisonderwi j s in de gemeente Hellendoorn. Veel ouders uit die gemeente be sluiten hun kind(eren) voortgezet onderwijs te laten volgen in Holten. Ondanks de afstand ko men die leerlingen doorgaans per fiets naar school. In de winter maanden geen pretje, maar een vlotte en gunstige verbinding met het openbaar vervoer laat te wen sen over. Kurz: „We hebben toen de moge lijkheden onderzocht en enkele ke ren de behoefte gepheckt. Aanvankelijk zou de bus tussen de herfst- en de paasvakantie rijden, maar de behoefte aan een langdurig abonnement was gering. Kinderen willen nou eenmaal liever fietsen. Reden waarom de eerste rit uit gesteld is. De bus rijdt nu enkel in de wintermaanden, als de dagen korter worden en de leerlingen vaak in het donker moeten fietsen." De behoefte aan de kortere perio de boekte echter direct succes. Van de ruim zestig leerlingen uit de ge meente Hellendoorn, meldden zich er 44 aan. Voornamelijk leer lingen uit de brugklassen en twee de klassen. Op dit moment moet de school er nog geld op toe leggen, maar bij gebleken succes wordt het leerlingenvervoer per schoolbus volgend jaar voortgezet en moet dan ook kostendekkend zijn. Kurz hoopt derhalve dat de belangstelling en-oor toeneemt. Mocht die vanuit Nijverdal onvol doende blijken, dan wordt voor dc toekomst wellicht een halte in Rijssen overwogen. „Maar voor lopig is dat niet aan de orde. Uiteindelijk hebben we geen ver zoek daanoor vanuit Rijssen ont vangen en zijn de verbindingen per bus en trein vanuit die gemeente bovendien veel beter." Kaartjes voor dc schoolbus zijn bij de administratie van De Waer denborch verkrijgbaar (dagretour, week- of maandkaart). Voor de goede orde: de kaarten voor de schoolbus zijn niet te gebruiken op de lijndienstbus. De PAP-combinatie is vorige week dinsdag begonnen met de verdere sloop van de ruim twee jaar geleden afgebrande Waag. Jos Kamphuis, eige naar van de voormalige dis cotheek aan de Waagweg, laat weten dat aannemersbe drijf Roosdom-Tijhuis op korte termijn begint met de bouw van een multifunctio neel horecapand dat hij ver huren zal aan vleesverwer kend bedrijf Enkco. Indien Koning Winter geen spelbreker wordt, wordt het pand in maart opgeleverd. De nieuwbouw wordt iets kleiner dan voorheen De Waag. Dat de invulling van dc. lokatie zo lang op zich heeft laten wachten, houdt verband met de maan denlange procedure rond de ju ridische afhandeling van de brand. Kamphuis trad ook in overleg met bedrijfsleider Johan Tuitcrt van de discotheek over zijn plannen tot de eventuele bouw van een nieuwe discotheek en ten slotte was er de procedure rond de bouwvergunning en de toestemming van de welstands commissie. Voor de totstandkoming van het nieuwe pand heeft Kamp huis intensief overlegd met Enkco. Verkoöpdirecteur Fred Ekkel vertelt dat Enkco aan zienlijk behoefte heeft aan een dergelijke voorziening: „Regel matig komen er koks uit het hele land bij ons op bezoek. Veelal afkomstig uit ziekenhuizen en instellingen, maar ook uit de horeca. Soms zijn her leden van de Nederlandse Vereniging van Koks die op excursie gaan naar leveranciers. Daar zitten ook klanten van ons bij en die ko men dan met hen bij ons. Dan laten wij zien welke mogelijkhe den onze produkten bicden of hoe ze makkelijker en beter be reid kunnen worden." Lees verder op pagina 5. Als de gemeenteraad van Holten binnenkort accoord gaat, wordt begin volgend jaar begonnen met de nieuwbouw van scho lengemeenschap De Waerdenborch. De bouw, die een vorm krijgt van een slakkenhuis, kost de gemeente ruim elf miljoen gulden. Daarnaast moet jaarlijks meer dan 650 duizend gulden op tafel wor den gelegd om de lasten op te brengen. Ook de vestiging in Goor wordt onderworpen aan een verbouwing, wel kleiner van aard. Daar moet 1,2 miljoen gulden voor worden betaald. Op de plek van de in 1994 afgebrande discotheek De Waag worden voorbereidingen getroffen voor de bouw van een restaurant. Het wordt in gebruik genomen door de Enkco. Foto: Wil Vogel De ontwerper van het slak kenhuis is het architectenbu reau Kristinsson uit Deventer. Prof. ir. J. Kristinsson toonde vo rige week trots de plannen in het gemeentehuis. En aan alles is gedacht bij het ontwerpen. Zo is gekozen is voor een pannen dak, vooral omdat daar weinig on derhoud voor nodig is. „Je moet ook vermijden dat sommige loka len te veel zon zouden krijgen an ders krijg je letterlijk slaap verwekkende ruimtes. Door de schuifdaken kunnen de lokalen worden geventinleerd en er is ge dacht aan dc stand van de zon. Ook is het een zo transparant mogelijk gebouwd zodat de conciërge alles kan overzien", aldus Kristinsson. In het slakkenhuis bevinden zich de technieklokalen, niet geheel naar de wens van het ministerie van onder wijs volgens Kristinsson. „Het mi nisterie frontse de wenkbrouwen, maar techniek kan ook een zacht vak zijn en daar heb ik rekemg mee gehouden met het ontwerp. Waarom zouden meisjes geen tech niek kunnen kiezen", vraagt de ont werper zich retorisch af. Een achterbuur vroeg zich af wat er gaat gebeuren als blijkt dat de school in de toekomst te groot wordt in verhouding met het aantal leerlingen. Burgemeester D.|. Verhoeven daarover: „Ik denk niet dat het gebeurt anders had het mi nisterie nooit groen licht voor dc bouw gegeven." Het ministerie heeft berekend dat in het jaar 2004, 2048 leerlingen les zullen krijgen waarvan 470 in Goor. Als de bouw Speciaal met het oog op de komende feestdagen biedt de Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk voor Holten weer de mogelijkheid om onder leiding van mevrouw Leerink aan het werk te gaan met de nieuwste technieken, zodat uw kerstpost dit jaar een orgi- neel karakter krijgt. Het kerstkaarten maken wordt gehouden op donderdagoch tend 28 november en op donderdagavond 12 december. De kosten bedragen tien gulden per keer, voor het gebruikte ma teriaal wordt een kleine vergoe- ding gevraagd. Voor beide groepen zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor opga ve en inlichtingen kan men zich wenden tot het kantoor van de Stichting, telefoon 36 27 55. Wander Drent Kapsalon Wander Drent be staat in vijftig jaar. Dc zaak heeft een hele geschiedenis achter de rug. Zie voor een verhaal pagina 3 Groepspraktijk Aan dc Pastoricstraat zit sinds vorige week een nieuwe groeps praktijk. Drie therapeuten heb ben de handen in een geslagen. Lees meer op pagina 5 Postduiven Postduivenhoudcr B.J. Pots is als nieuw lid generaal kampioen geworden. Een uniek feit. Zie de Sporthalte op pagina 7 De kersttijd nadert weer. Een periode waarin tal van ac tiviteiten plaatsvinden. Kerst tijd staat bekend als een gezelli ge tijd. Een manier om het sa menzijn een gezellig karakter te geven is samen te eten. Ook dit jaar houdt de commissie 'Kerstdiner voor senioren' een kerstmaaltijd. Op 20 december 1996 wordt in het feestelijk ver sierde restaurant van Diessenplas van 15.00 tot 19.00 uur een speci aal kerstmenu geserveerd voor alle zelfstandig wonende ouderen bo ven 60 jaar. De kosten bedragen 17,50 gulden per persoon. Een strookje voor opgave is te ver krijgen aan de receptiebalie van De Diessenplas waar het strookje ook ingeleverd dient te worden. Maximaal 75 ouderen kunnen deel - nemen. Bewoners van de aan leunwoningen van Diessenplas zijn van deelname uitgesloten, daar zij op eerste kerstdag aan het kerst diner van Diessenplas kunnen deelnemen. Een aanvraag van een burger voor het plaatsen van een lichtmast aan de Oude Stationsweg wordt door het college van B en W met ge honoreerd. „Het beleid van de ge meente is dat er in het buitengebied behalve op kruisingen geen licht masten worden geplaatst", aldus brugemeesterD.J. Verhoeven. Het zou volgens hem ondoenlijk zijn overal in het buitengebied masten te plaatsen. Hoewel nog ruim een half jaar voor de boeg, worden ach ter de schermen al weer voor bereidingen getroffen voor de dertiende editie van de jaarlijk se Triathlon Holten. Het sportieve hoogtepunt van Holten wordt komend jaar gehou den op zaterdag 9 augustus. Vrijdagavond 8 augustus staat in het teken van de inmiddels ge bruikelijke Triathlon Ballooning. De Stichting Triathlon Holten heeft sinds kort ook eigen kantoor ruimte in Holten. Het adres is Kerkhofsweg 18, 7451 BG of Postbus 126,7450 AC Holten. in 1998 klaar is, kunnen ongeveer 1.600 leerlingen (tegen 1.329 nu) hier les krijgen. Verhoeven meldt verder dat het gebouw in zestig jaar wordt afgeschreven. Rector Van Minderhoud ziet het gebouw al helemaal voor zich. „Zo zou jc de tegels die nu aan de voor kant liggen kunnen vervangen door groen," Voor groenvoorziening is meer dan zeshonderdduizend gul den uitgetrokken. Ook de hoofd gang wordt veranderd en zal aan de Haarstraat worden geplaatst. De nieuwbouw zal worden uit gevoerd door aannemersbedrijf Bramer uit Vriezen veen. Voor de sloop van de D- en E(nood)lokalen is een bedrag uitgetrokken van iets meer dan 73 duizend gulden en zal worden verricht door slopers bedrijf Pongers Precisie-Sloop uit Rijssen. Café het Klavier houdt op vrij dag 29 november een 'potstoot- avond'. Deze biljartavond, onder auspiciën van biljartvereniging 't Klavier, begint om 20.30 uur en er zijn vele leuke prijzen te winnen. Onder leiding van bloem schikdocente Yvonne Bruits- man kunnen liefhebbers op woensdagavond 4 december een kroonluchter maken van wilgen takken. Er wordt een kroonluchter gemaakt die eventueel thuis verfraaid kan worden met groen, (kerstverlichting of ander decoratiemateriaal. De kos ten voor deze avond bedragen 42 gulden, inclusief materiaal. Geïnteresseerden kunnen zich op geven bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, Tuinstraat 2 te Holten, telefoon: 36 27 55. In het dorpshuis is tevens een voorbeeld aanwezig zodat men kan zien wat de bedoeling is. Natuurlijk bezoekt Sinter klaas ook dit jaar weer de jong ste leden van de SV Holten. Woensdag 4 december wordt Sinterklaas om 14.00 uur op 't Meermanskamp verwacht. Mie F-spelers van de voetbal en de jongste groepen van de atletiek en handbal zijn evenals alle broertjes, zusjes en (klein)kindcren tot en met zeven jaar van SV-leden wel kom op deze middag. De ontwerper van de nieuwbouw Prof. ir. J. Kristinsson. Foto: Peter Koehorst

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1