Klavertje genomineerd als Leerbedrijf van het Jaar Lijnen zonder gezondheidsrisico's Als beste getest Extra prijzenregen! Café Jansen sponsor SV Holten 12 Mannen van hetWoord Blauw Wit tegen Almen Postcode Loterij zorgt voor spetterend najaar 4 miljoen Liefst drie BMW's! WIN-TOT-9,7-MILJOEN-BON DE UITSLAGEN VAN 11 NOVEMBER POSTCODE DONDERDAG 14 NOVEMBER 1996 HO 6 Het twaalfde team van SV Holten in de nieuwe outfit van Café Jansen. Het twaalfde team van SV Holten werd afgelopen zondagmorgen in een nieuw tenue gestoken door café slijterij Jansen, beter be kend onder de naam Boer Biet. SV Holten 12 is een fanatieke groep voetballers die elke zondag hun wedstrijden spelen op de Meermanskamp met in hun midden de 62-jarige 'Boer Biet' zelf, die zijn voetbalschoenen nog met veel plezier aantrekt. Als voet balvereniging is SV Holten dan ook bijzonder blij dat café slijterij Jansen het team in het nieuw heeft gestoken. En met nadruk op hun elftal, want als er vertrokken moet worden naar een uitwedstrijd, staat 's morgens de koffie al klaar bij Jansen. Blauw Wit ontvangt za terdag Almen op sportpark 't Vletgoor. Twee ploegen die elkaar in het verleden al me nigmaal troffen in vriend schappelijke duels. Er werd echter nog nooit in com petitieverband tegen elkaar gespeeld. Almen neemt een plaats in net onder de middenmoot. Blauw \X it is door de nederlaag tegen Juliana afgezakt tot in de mid denmoot met vijf punten achter stand op de drie koplopers. De opvallendste wedstrijd van Almen dit seizoen was wel de winst op Drienerlo 0-1 Voor Blauw Wit is het zaak om de aansluiting met de koplopers niet helemaal te verliezen. Winst is daarom noodzakelijk. Of dit lukt is afwachten. Edwin Aaftink zal Hans Bekkernens tussen de palen vervangen. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat on derleiding van scheidsrechter H.P. Enserink. Egbertus Gerardus Jo hannes Bal (1872-1972) Hij kwam op 1 mei 1872 te Rotterdam ter werel als goon van Johannes Jacobus Bal en Elizabeth Adriana van Zeijl. A''adat hij in de Maasstad de lagere school had doorlopen en vervolgens het gymnasi um, studeerde hij theologie aan de rijks universiteitvan Utrecht. In 1895werd de heer Bal kandidaat bij het provinciaal kerkbestuur van Zeeland. Op 8 septem ber van dat jaar verbond hij gich aan de hervbormdegemeente Hijeveen (Dr.). Op 22 augustus tevoren trad E.G.J. Bal te Vrijenban (Z-H) in het huwelijk met Wilhelmina Cornelia Bal, geboren op 11 mei 1873 te Delft. Zij was een dochter van Cornells Grardus Ba! en Adriana Maria Langerveld Ruim drie jaar later (9 oktober 1898) werd hij predikant in Holten. Hij verwisselde op 12 juli 1903 de gemeente van Holtenm voor die van Meerenberg. Toen de verpleging van gees teszieken in 1841 bij wet werd geregeld kocht de provincie Noord-Holland de hofstede "Meer en Bergonder Bloem en daal en liet dege door J.D. Zocher (1790-1870) verbouwen en in richten tot provinciaal gieken huis, dat in Cafetaria 't Klavertje in Holten is een van de elf genomineer de bedrijven voor de onderscheiding Leerbedrijf van het Jaar 1997. Deze verkiezing wordt gehouden door het Onderwijs centrum Horeca, het onderwijs- en personeelsvoorzienings orgaan van sociale partners in de horeca. 't Klavertje werd voorgedragen door Annemiek Noord huis, consulent-rayonmana ger van het Onderwijscen trum Horeca. Van de elf ge nomineerde bedrijven zijn er twee in de hotelsector, drie in de restaurantsector, even eens drie in de fastfood-sec- tor en drie in de café-/bar- discotheeksector. De elf genomineerde leerbedrij ven zijn door een jury - bestaan de uit sociale partners in de horeca, directieleden van de Leerbedrijven van het Jaar 1996 en vertegenwoordigers van het Onderwijscentrum Horeca - ge kozen uit zo'n dertig bedrijven die door consulenten-rayonma nagers van het Onderwijscen trum waren voorgedragen. Binnenkort geven de directiele den van de negen genomineerde leerbedrijven de jury een mon delinge toelichting op hun no minatie. Bij de beoordeling han teert de jury een aantal criteria: personeelsbeleid, erkennings- voorwaarden van het SVH Leerlingstelsel, deelname aan activiteiten, opleidingsresulta ten, doelgroepenbeleid, oplei dingsklimaat en geleverde oplei dingsinspanningen. Op basis hiervan wordt de titel Leerbe drijf van het jaar 1997 toege kend; in beginsel één per sector. De Leerbedrijven van het Jaar 1997 worden bekend gemaakt tijdens de SVH Manifestatie, onderdeel van de Horecava Trend Event, die plaatsvindt van 6 tot en met 9 januari 1997 in de RAI in Amsterdam. De winnaars van de titel ontvangen naast de Tjalling Teitsma Trofee en ingelijste foto van het bedrijf, een juryrapport, een bedrag van f 375,00 voor de personeelspot en gratis PR-ondersteuning. De verkiezing Leerbedrijf van het Jaar heeft tot doel de waarde te benadrukken die de ongeveer 3.500 leerbedrijven van het SVH Leerlingstelsel voor de be drijfstak horeca hebben. 1859 in gebruik kon worden genomen. Aan dege inrichting wijdde P.A. de Cenestet (1829-1861Remonstrants predikant en dichter in Delft, de volgende regels: "De morgen lacht, de koeltjes gwe- ven, De hemel straalt, van liefde en licht, Stil, statig uit de schoone dreven Rijst meer en Berg, het gewijd gesticht". Eind 1856 werd op het terrein van de inrichting een kerk gebouwd. De algemene synode stel de in 1861 onder koninklijke goedkeu ring een reglement vast voor de hervormde gestichtskerk te Meerenberg. Dege kerk werd afgescheiden van die te Bloem en da al en stond onder toegicht van het classicaal bestuur te Haarlem. Gedeputeerde staten benoemden depredikant, die door het clas sicaal bestuur werd beroepen onder goed keuring van het provinciaal kerkbestuur. Een gecommitteerde van dat bestuur trad als bevesxtiger op. De gestichtspredikant was lid van classis en ring Haarlem, doch werd ontheven van vacaturebeurten en consulentschappen, en bleef mitsdien ver stoken van de daaraan verbonden voor delen. Ds. Bal werd op 25 november 1906 predikant van het Zeeuwse St. Philipsland als opvolger van de naar Noordgouwe vertrokken JA. Schouten. Hellen doorn werd op 17 augustus 1913 gijn laatste gemeente. Hij kwam erin de plaats van Fokke Siega (1873-1967), afkomstig utt Nieuwe Pekela en bleef er tot 1937 werkgaam. De in 1969 opge treden hoogleraar van de protestantse theologische faculteit te Brussel, dr. R. Bijlsma (1910-1993), werd 16januari 1938 gijn opvolger in Hellendoorn. Op 27 februari 1924, dus tijdens gijn Hellendoornse periode, hield ds. Bal vol gens de Provinciale Overijsselscbe en Zwolsche krant van 18 februari 1924 voor de afdeling Enschede van de Nederlands christelijke textielarbeiders- bond "Unitas" een gloedvolle rede, "waarin hij gijn gehoor opgewekt tot ver trouwen in de beschikking des Allerhoogsten, en door het geloof gesterkt, moed te houden Ds. E. G.J. Bal vestig de gxich na verkregen emiraat in Holten, waar hij voorgit ter is geweest van de gen- dingsvereniging en gtch voorts verdien stelijk maakte voor het Nederlands Bijbelgenootschap. Ds. Bal mocht op 1 mei 1972 gijn 100-ste verjaardag vieren. Op 14 december van dat jaar overleed hij in Holten. De teraardebestelling ge schiedde op 18 december daar op volgend op de oude begraafplaats, waarde plaat selijke predikant drs. C.C. Addink (1916-1983) bet "Onge Vader" bad. Tevoren was in de hervormde kerk een rouwdienst gehouden, welke werd geleid doords. H. 17an A chterberg uit Ileiden (1914-1991), vroeger te Holten werk gaam. Van Achterberg schreef in "Woord en Dienst" van 27januari 1973 een "InMemoriam", waaraan het volgende wordt ontleend: "Een man met een krachtig geloofsleven, voorname le vensstijl en grote wijsheid. Toen ik 28jaar geleden mijn werk in Holten begon, trof ik daar ds. Bal aan als emeritus, toen al "de oude ds. Bal". Al spoedig was hij in pastorale of beleidsvragen mij een uiterst gewaardeerde steun en toeverlaat. Ik kan mij hem niet anders voorstellen in gijn ei gen pastoraat dan als een geer ijverig en toegewijd man, die veel moet hebben bete kend voor de gemeenten, die hem walen toevertrouwd. Iedere preek moet voor hem een theologische, homiletische en pastora le opgave van de eerste orde gijn geweest. Zijn trouwe herderlijke gorg en catechese vonden allerwege de grootste waardering. PI ij is toegewijd praeses geweest van wat toen nog "classicaal bestuur" van de clas sis Zwolle heette. Ook als kerkiisitator heeft hij gtch terbeschikkinggesleld. Véle contacten onderhield hij nog vanuit Holten met gijn laatste gemeente Hellendoorn. Een delegatie van de ker- keraad was met de beide huidige Hellendoornse pastores bij de begrafenis aanwegig. De laatste woorden, die ik van hem behoorde, drie weken voor gijn doodt "Onge God houdt gich verbolgen, en toch is Hij onge Heiland". Een dochter, me vrouw W. Bal, was gedurende vele jaren te Holten, terwijl een goon, de heer C.G Bal, tijdens de tweede wereldoorlog een geer werkgaam aandeel in het verget had. W. Otten Hilversum Tijdens de play-back show in Dijkerhoek mocht iedereen zich even een ster voelen en kon dan ook letterlijk in de schijnwerpers worden gezet. Foto: jokt Oosteneid Helaas bestaat er geen magische manier om vet van de een op de andere dag te laten verdwijnen. Alhoewel veel advertenties je dat wel willen laten geloven. Bij de meeste afslankkuren is er alleen sprake van vochtver lies. Dus weg illusies, weg geld! Toch is het mogelijk om snel en zonder gezondheidsrisico's af te vallen, dankzij het door een Nederlandse arts ontwikkelde Maaltijd Plus. Een caloriebeperkt dieet zoals Maaltijd Plus is ideaal voor dege ne die op een verantwoorde manier wil lijnen en toch de dagelijkse warme maaltijd liever niet mist. Aan voedingsstoffen komt de ge bruiker absoluut niets tekort. Inte gendeel, Maaltijd Plus is zodanig opgebouwd en uitgebalanceerd dat deze maaltijd beter is dan menige "gewone" maaltijd. Afhankelijk van het gewenste streefgewicht kan Maaltijd Plus daarom gedu rende langere tijd worden gebruikt zonder risico's van voedingstekor ten. Het is dan ook niet verwon derlijk dat Maaltijd Plus al meer dan 10 jaar lang het meest succes volle dieet in Nederland is. Een bijzondere meerwaarde van Maaltijd Plus is het gunstige (ver lagende) effekt op bloeddruk en cholesterolgehalte. De unieke sa menstelling maakt Maaltijd Plus overigens ook ideaal voor bijvoor beeld slechte êters of mensen met maag/darmklachten. Maar ook vóór. tijdens en na sportbeoefe ning is Maaltijd Plus een prima op lossing. Het geeft je lichaam vol doende voedingsstoffen terwijl je maag slechts minimaal wordt be last. Sinds enige tijd kan Maaltijd Plus als reep nog makkelijker worden meegenomenDoor deze kompak- te verpakking is de Maaltijd Plus reep prima geschikt voor onder weg, op kantoor of op school. Ie mand die écht wil lijnen, heeft dus niet meer het excuus dat het zo las tig is! Terug naar maatje 38 Hester de Ruiter uit Ridderkerk is een enthousiast Maaltijd Plus-ge- bruikster. Omdat ze in een drogis terij werkzaam is. kent ze natuur lijk vele dieetkuren. Haar keus is echter bewust op Maaltijd Plus ge- Hester de Ruiter vallen. "Ik heb al vaker gepro beerd om enkele kilo's af te vallen. Dat lukte dan ook wel, maar zodra ik stopte zaten ze er zo weer bij", bekent ze. "Dat heb je met Maal tijd Plus niet. Ik merk dat ook mijn eetgewoontes door het gebruik van Maaltijd Plus veranderd zijn." Hester is in 4 weken tijd maar liefst 8 kilo afgevallen. "Ik ge bruikte Maaltijd Plus twee keer per dag in wat yoghun. Maaltijd Plus is ook erg gemakkelijk als je niet thuis eet maar op je werk. 's Mor gens maak ik een beker yoghurt klaar, die zet ik dan op mijn werk in de koelkast. In de lunchpauze ben ik dan zo klaar, geen ingewik keld gedoe met afwegen of meten en zo. Wat mijn maat betreft, ik ben al van maat 42 naar maat 40 teruggegaan Één maatje minder lukt me met Maaltijd Plus ook nog wel! Zelf bepalen Dat afvallen eenvoudig kan zijn. zonder moeilijke of zware diëten, heeft ook Margaret van Duin uit 't Harde zelf ervaren. Dankzij Maal tijd Plus is zij in enkele maanden tijd maar liefst 18 kilo afgevallen. Margaret werkt 's avonds in het cafetaria/restaurant van haar ou ders. Afgezien van het feit dat je dan erg onregelmatig eet, zijn er ook nog allerlei lekkernijen onder handbereik. Na verloop van tijd ondervind je daar toch de gevolgen van in je gewicht. Margaret heeft het probleem opgelost door een aantal maanden lang het ontbijt en de lunch te vervangen door een be ker yoghurt met daarin opgelost Maaltijd Plus. "Het is eigenlijk vanzelf gegaan. Het mooie van Maaltijd Plus is dat je zelf fcëpaalt Margaret van Duin hoe streng het dieet is. 's Avonds kun je gewoon warm eten als je dat wilt. Je bepaalt gewoon je eigen tempo. Bovendien is het heel ge makkelijk. Een beker yoghurt, een lepel Maaltijd Plus erin en dal is het. Geen lastig gedoe met afwe gen van allerlei groenten of rauw kost. Dit is echt een heel eenvoudi ge manier van lijnen". Margaret is inmiddels al een hele tijd geleden gestopt en sindsdien is ze geen ki logram meer bijgekomen. Maaltijd Plus is verkrijgbaar bij (DA (drogist, reformzaak, apotheek, Albert Heijn, Etos, Trekpleister en Kruidvat. Voor meer informatie over Maaltijd Plus kun je tijdens kantooruren bellen met de dieetlijn: (0492) 50 98 00. Al 10 jaar lang zijn Maal tijd Plus en Minikuur in di verse consumententests het best uit de bus geko men. Uit recent medisch onderzoek blijkt dal u het best en zonder gezondheidsrisico's kunt afval len met 'maaltijd vervangers" zoals Minikuur en Maaltijd Plus. In een test van afslankpro- ducten in het consumentenpro gramma KASSA! van de VA RA eindigde Minikuur overtui gend op de eerste plaats. Ook in de Consumentengids kwamen Minikuur en Maaltijd Plus als beste uit de bus. Bovendien wer ken maaltijdvervangers als Mi nikuur en Maal tijd Plus ook bloeddruk- en cholesterol ver- i..__ lagend. Ideaal A toch! Tevens is Maaltijd Plus ideaal voor hen die niet te streng willen lijnen en 's avonds gewoon warm willen blijven eten. Maaltijd Plus is verkrijgbaar in diverse frisse smaken: vanille. om op een voordelige manier kennis te maken met de ver schillende smaken. Vanwege het 10-jarig bestaan van Maai tijd Plus worden er deze maand 3 nieuwe smaken geïntrodu- banaan, bosvruchten, chocola- ceerd: kersen, appel-kaneel en de. mokka en meergranen. Ook sinaasappel-perzik. zijn er combinatie-verpakkingen Vraag ernaar bij uw drogist! Elke maandag 20.30 uur op RTL 4: de Postcode Loterij Record Show Stand Mega Jackpot: De Bingogetallen: Getal 1 t/m 22 36 11 01 38 15 17 13 12 22 18 40 08 35 44 20 42 25 02 43 31 30 Maakt u uw kaart vol met: 03 dan wint u de Thuisbingo 25.000,- Zetfouten voorbehouden De overige Bingoprijzen: Getal 23 t/m 36 09 1.000,- 39 ƒ20, 24 500,- 10 10, 14 100,- 19 9/ 37 50,- 33 ƒ8, 23 ƒ40,- 29 ƒ7, 06 30,- 07 ƒ6, 04 /25,- 34 ƒ5, Straatprijs: 5.000,- 2022 CX Extra Prijs 25.000,- 2022 CX 006 1357 CT 024 in Almere, 5345 ER 036 in Oss en 5741 DB 065 in Beek en Donk De tweede extra Gouden Bingo van 800.000 gulden is maandagavond gevallen in de Postcode Loterij Re cord Show. Al na twintig cijfers was een deelnemer in het Gelderse Eist plotse ling steenrijk. Maar er komt nog meer! De regen aan extra prijzen in de Postcode Loterij gaat door! Deze maand maakt u nog kans op de derde Extra Straat- prijs van EEN MILJOEN gulden. Let u de komende weken dus goed op onver wachte activiteiten in uw buurt! En zodra u Reinout Oerlemans aan de deur treft, weet u dat u goed zit met uw postcode! Als Reinout Oerlemans bij u aanbelt is het raak! Staat hij volgende maand met 1 mil joen bij op de stoep De maand december wordt het hoogtepunt van het jaar voor de leden van de Post code Loterij. Dan heeft u niet alleen kans op de derde Gouden Bingo en de vierde Extra Straatprijs van één mil joen, maar ook op de Post code-Kanjer. Dat is de groot ste Straatprijs die ooit in Nederland is uitgereikt. Stelt u zich eens voor: een bedrag van 9,7 miljoen te verdelen over de deelnemers in de winnende postcode. Dan bent u samen met uw buren miljo nair! Meer kans... Als u kans wil maken op alle prijzen van de Postcode Lo terij, inclusief de extra prij zen, vul dan snel de bon op deze pagina in en stuur hem op. En u weet: met méér lo ten heeft u méér kans op méér prijs! JA, ik wil meedoen aan de Nationale Postcode Loterij inclusief de Bingoprijzen, de Mega Jackpot en de Postcode-Kanjer. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging eenmaal per maand de inleg van onderstaande rekening af te schrijven. A.u.b uw keuze aankruisen en verder invullen in blokletters. Deelname houdt in aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijgbaar, tel. 020 - 677 68 68. I 40,- (vier lotnummers) LJ 30,- (drie lotnummers) 20,- (twee lotnummers) 10,- (één lotnummer) Datum Handtekening Bon uitknippen en in een envelop (zonder postzegel) opsturen naar: - Nationale Postcode Loterij, I Antwoordnummer 19503, 2501 ZV Den Haag. NATIONALE LOTERIJ Naam:Q dhr. Q mevr. Adres:I Postcode: Plaats: IBel mij bij een prijs boven 10.000,- Tel. Postbanknummer: j^oui zv uen Haag. w 11 1 u ""j .ii-.w: rjASSïy hissm:

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 6