Geen verbroedering in thuiszorgland 5 HMK geeft concert in De Kandelaar 4# Gemeente Verhalen vertellen Twentse ochten in De Boschkamp Holtens Nieuwsblad HOLTENS NIEUWSBLAD TMO moet uit Holtens pand van concurrent Ehag-complex DC )NDKRDAG 14 NOVEMBER 1996 5 Directeur F. den Ouden van Thuiszorg Midden Overijssel zal rewoon zijn telefoon oppakken als de concurrent van Zuid X est Overijssel belt. Maar zelf zal hij niet het initiatief nemen 3m voor een verbroedering te zorgen. Beide organisaties iggen elkaar niet zo. En dat is eufemistisch uitgedrukt. „Ruzie 's wat overdreven, maar we spreken elkaar niet", zegt Den )uden. )oor het menigsverschil, moet bidden Overijssel het pand aan le Gaardenstraat, dat eigen- lom is van Zuid West, eind van iet jaar verlaten. „Wij zijn twee huiszorgorganistaies in een >and en dat is voor de klant ook liet duidelijk. Mensen moeten cunnnen kiezen", aldus Den )uden. Door het betrekken van een ïieuw pand kan Midden Over- jssel meer diensten aan gaan lieden dan alleen de gczinsver- :orging zoals dat nu het geval is. n het nieuwe jaar kan kofnt daar >ok wijkverpleging en wijkzie- ;en\ erzorging en uitleen bij. IMO is samenwerkingsverband' langegaan met de particuliere irganisatie NTN voor het verle nen van kraamzorg. Niets mis mee volgens Den Ouden. Daar lenkt TZO niet zo over. Den Duden: „We zijn met NTN sa- ncngegaan omdat het financieel lantrekkelijk is en zo kunnen we samen het budget vergroten. Ik acht de klant heel goed in staat >m te bepalen van wie ze kraam illen hebben." 'uid West Overijssel beschul digde twee weken geleden in deze krant Midden Overijssel dat ze tijdens onderhandelingen over een eventuele samenwer king al hadden getekend bij NTN. „Tijdens het gesprek met TZO kwam de kraamhulp hele maal niet ter sprake", reageert Den Ouden. „We wilden alleen met Zuid West samenwerken. Er is nooit over kraamzorg ge sproken. Zuidwest Overijssel wil de alleen samenwerken in de ge zinsverzorging. Maar wij willen op basis van gelijkwaardigheid samen werken. Dan worden wij wel ge dwongen met NTN samen te gaan."Den Ouden kan zich het standpunt van Zuid West Overijssel niet helemaal voor stellen. „Je zit veel in een particulier circuit. Mensen kunnen kiezen tus sen geld of zorg", aldus de direc teur. „Er gebeurt veel in de thuis zorg, het is nog lang niet over. Er moet doelmatiger worden gewerkt en dan de prijs ook omlaag. Omdat wij al gereorganisseerd hebben, kunnen we al met de prijs zakken." Den Ouden vindt het be leid van hetministerie zo slecht nog niet. „Het is een prikkel om minder bureaucratisch te werken, dat geldt ook voor ons." Directeur Den Ouden van Thuiszorg Midden Overijssel is het niet eens met de kritiek van concurrent TZO. Foio: Peter Koehorst )e groep Algerak treedt zon- lagmorgen 17 november in De Boschkamp op. Deze uit ijf personen bestaande olksmuziekgroep, die met :igen liedjes overal de aan dacht trekt, maakt gebruik 'an een keur aan muziekin- itrumenen. Clarinet, doedelzak, dwarsfluit, vi- )ol, gitaar, accordeon en mandoli- ïc enpercussie-instrumenten wor- len hiervoor gebruikt. De ballade achtigc liedjes, in het lialcct en nederlands, de covers vaarbij teksten zijn gemaaakt op jestaaandc mclodièn, waarbij het ijkt alsof aan de tekst niets is ver- tnderd, de gemakkelijk in het gc- loor liggende teksten en de ont spannen sfeer waarin de groep op- ireedt, maken dit gezelschap meer dan goed.Algcrak is een akoesti sche groep, er wordt weinig ge bruik gemaakt van elektrische ver sterking, hooguit voor zang en de basgitaar' Ook in die zin blijft de volksmu- ziek-traditie nog enigzins gehand haafd. Het twentse woord 'algerak' staat voor buitenkans of voltreffer en ook u kunt kennis maken met deze veelgevraagde froep. Het optreden in Holten begint om 11,30 uur en duurt tot ongeveer 13.00 uur. De toegang bedraagt tien gulden. Kaartjes kunnen worden gereser veerd bij de Stichuog voor Sociaal Cultureel Werk in het dorpshuis, Tuinstraat 2 in Holten, telefoon 0548 - 36 2" 55. Op zes winteravonden kan men bij het januscentrum te recht om verhalen te komen vertellen of luisteren. Elke avond vertelt of leest men bij toerbeurt een verhaal in een toegemeten tijd. Per avond on geveer zes verhalen. Over elk verhaal wordt beknopt nagepraat over wat opvalt, zoals de verteltrant de opbouw, de spanning, de strekking en de sym bolen. In de keuze van het verhaal is men vrij. Er zijn maximaal twaalf deelnemers. Aan het eind van de cyclus kunnen de beste ver halen verzameld en gebundeld worden. Per avond is er een indicatie.De avonden vinden plaats in het Ja nuscentrum en één keer in de openlucht en een keer bij open Men kan terecht op de volgende data: 1996:17 december; 1997:14 en 28 januari; 11 en 25 februari; 11 maart. De kosten bedragen ne gentig gulden (vijftien gulden per avond).Voor aanmelding kan men terecht bij hetjanuscentrum, telefoon 36 63 53 of bij Paul Ak kerman, Raalterweg 17, 7451 KZ holten, telefoon 36 49 81 Vervolg van voorpagina Alle woningen worden aan pasbaar gebouwd: ruimte voor een rolstoel, lichtschakelaars op een bereikbare plek, andere inde ling meterkast en geen drempels. Elke woning beschikt over een buitenruimte: op de begane grond is dat een bescheiden terras, op de etages een balkon. Bijna alle wo ningen liggen gelijkvloers of zijn per lift bereikbaar. De planning is dat het eerste wo ningblok in de eerste week van au gustus 1997 wordt opgeleverd. Dat loopt door tot de tweede week van oktober. Weersomstan digheden, in het bijzonder vorst, kunnen wat dat betreft wel roet in het eten gooien. Holtens Nieuwsblad is een uit gave van Oostelijke Weekblad pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stich ting 'Holtens Nieuwsblad'. Stich tingsbestuur: W.H. Beyers, secre taris, Kollingserf 4, 7451 XC Hol ten, tel. 0548 - 36 30 22. Directie: J.V Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41, 7513GA,Enschede,tel.053-4 84 24 50. Orders worden afgesloten en uit gevoerd overeenkomstig onze al gemene voorwaarden, gedepo neerd bij de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Enschede. Adres redactie: Kerkhofsweg 18, 7451 BG. Holten. Tel 0548-3638 03, Fax. 0548-36 64 97. Openingstijden redactie: Elke maandag van 9.00 tot 12.30 uur Eindredactie: Peter Koehorst, tel. 0541 - 35 12 48, tel.mobiel 06 - 52 71 30 69, e-mail: peter.koehorst@tip.nl Redactionele medewerkers: Wil Vogel, tel. 0548 - 36 42 01 Joke Oosterveld, tel. 0548 -36 11 Advertentie-adviseurs: H. Schottert, tel. privé 074 - 2 42 86 06. O. IJspeert, tel. privé 074 - 2 77 20 58. Advertenties kunt u in Holten op geven bij G W. Knapen, Larense- weg 3, tel. 0548 - 36 12 24 tot dinsdag 12.00 uur. In Bathmen H. Voogsgeerd. De- venterweg34.tel.0570 - 54 16 65 tot dinsdag 12.00 uur Abonnementen en klachten be zorging: Fam Bouwhuis, Aal- polsweg 6, 7451 HK Holten, tel 0548-36 18 49 Het Holtens Mannenkoor geeft vrijdag 15 november zijn jaarlijkse uitvoering in De Kandelaar. Een bijzonder con cert ditmaal in verband met het 20-jarig bestaan van het koor. Gezinus Veldman, die al eerder zijn medewerking verleende aan een uitvoering, zal HMK in enkele nummers op de piano begeleiden. Op het programma staan werken van onder anderen Mozart (gedeel ten uir'Dic Zauberflöte'),deNoor- se componist Edward Grieg eh Bortniansky, een bekend Russisch componist. Tussen de optredens van het koor treedt het Deventer muziekgezelschap Croi in de schijnwerpers met Ierse volks muziek. Het HMK telt momenteel 45 leden en staat al ruim vijf jaar onder lei ding van dirigent Willem )an van Asselt, opvolger van Bert van Jaarsveld. C )nder leiding van zowel Van Asselt als Van jaarsveld ver zorgde het koor tal van optredens, zoals bij kerstzangavonden en Open Deurdiensten. (Dok in de Deventer Lcubïnuskcrk liet het koor zich horen.De maand no vember staat al jarenlang in het te ken van de jaarlijkse uitvoering. Het sterk contrasterende karakter van het komende concert trekt on getwijfeld veel belangstellenden trekken. De gratis uitvoering be gint om 20.UO uur, in de pauze wordt een verloting gehouden om de onkosten te dekken. •De jaarlijkse uitvoering van het Holtens Mannenkoor staat ditmaal in het teken van de 20ste verjaar dag. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - vergroten natuurhistorisch museum Holterbergweg 12; - vergroten rundveestal Dorperdijk 17; - uitbreiden varkensstal Schreursweg 6a; 2. Sloopvergunning is verleend voor: - woonhuis-boerderij S'angeldijk 20; 3. Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken: - bouwen tuinhuisje Keizersweg 29; - bouwen volière Buizerdweg 3; - plaatsen tuinhuisje Boerrichterstraat 2; 4. Kapvergunning is verleend voor: - 4 dennen Vianenweg 91 - 2 sparren Geskesdijk 18a; 5. Vrijstelling op grond van het bestemmingsplan is verleend voor: - bouwen tweede agrarische bedrijfswoning Beumersteeg 10; - gebruik - en voor zover nodig verbouwen - van gedeelten van het perceel Markeloseweg 19 voor de uitoefening van een: a autobedrijf; b stoffeerderij; c bedrijf voor de vervaardiging van kunststof producten; d cleaningservicebedrijf; 6. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - wijzigen achtergevel Kieftenbelt 5; - kerstmarkt o.b.s. Dijkerhoek (20 december 1996). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Hol ten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39 BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aan vragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouwen schuur Oude Deventerweg 6 (31 oktober 1996); - bouwen onderstation Broekweg (ongen.) (31 oktober 1996): - bouwen carport op een perceel gelegen in de gemeente Holten, plaatselijk bekend Koerselmansweg 8 (gemeente Diepenveen) (31 oktober 1996); - uitbreiden kantoor Maneschijnsweg 32 (1 november 1996): - vergroten woning Holterbergweg 3 (5 november 1996); - bouwen carport Vrijheidslaan 7 (5 november 1996); - bouwen carport Kenemansstraat 29 (6 november 1996). Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij net bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burgemeester op maandag 18 november 1996 vervalt. Indien gewenst kan na telefonische afspraak met een wethou der worden gesproken. MEDEDELING In verband met werkzaamheden door de NS aan de sporen tussen globaal de spoorwegovergang van de Beukenlaan en de grens met de gemeente Rijssen kan in de periode tot 17 december 1996 in de nach telijke uren, van ca. 00.30 uur tot ca. 06.00 uur, geluidsoverlast ont staan door het verwerken van ballastgrind en het hooglichten van de sporen. Bovendien zal de spoorwegovergang in de Geskesdijk geslo ten zijn in de nachten van 16/17 en 23/24 november. Voor omleidin gen wordt gezorgd. Voor nadere informatie kunt u terecht bij: NS Infra Sen/ice, Railbedrijf Noord, tel. 038-456 13 71 of 0570- 69 43 21 Gemeentewerken Holten, tel. 0548-37 38 25. BELASTINGEN De volgende verordeningen zijn 11 november 1996 door de raad der gemeente Holten vastgesteld en treden binnen acht dagen na publika- tie in werking, terwijl de bedragen worden geheven met ingang van 1 januari 1997. Verordening op de heffing en invordering van onroerende- zaakbelastingen. Verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invorde ring van een forensenbelasting. Verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invorde ring van een afvalstoffenheffing. Verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invorde ring van een rioolafvoerrecht. Verordening op de heffing en invordering van begraafrechen. Verordening op de heffing en invordering van leges De verordeningen liggen voor een ieder kosteloos ter inzage op de gemeentesecretarie (leeskamer). Tegen betaling van de verschul digde leges is een afschrift van een besluit verkrijgbaar. GOEDKEURING 18E WIJZIGING BESTEMMINGSPLAN „DIJKERHOEK" Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedepu teerde staten van Overijssel bij hun besluit van 31 oktober 1996, ken merk RGP 96/1910, hebben goedgekeurd de 18e wijziging van het bestemmingsplan „Dijkerhoek", vastgesteld bij besluit van burgemees ter en wethouders van 24 september 1996, nr. 9/IJm. Het wijzigingsplan is vastgesteld met het oog op de bouw van een wo ning aan de Hakkertsweg 3 te Holten. Het besluit van gedeputeerde staten en het goedgekeurde plan liggen ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. Tegen het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring kan een belanghebbende binnen 6 weken,met ingang van de dag na die waarop dit besluit is bekendgemaakt, beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring treedt in wer king daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de be roepstermijn een verzoek om een voorlopige voorziening bij de voor zitter van de Afdeling bestuusrechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Holten, 14 november 1996 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, D. J. Verhoeven ONTWERP-WIJZIGINGSPLAN ARTIKEL 11 WRO BESTEMMINGSPLAN „DIJKERHOEK" (19E WIJZIGING). Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij voor nemens zijn met toepassing van artikel 14 van de „Voorschriften be stemmingsplan Dijkerhoek", gebaseerd op artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, genoemd bestemmingsplan te wijzigen ten behoeve van de bouw van een woning op een gedeelte van een per ceel grond met de bestemming „agrarische doeleinden, categorie AG (agrarisch gebied)", gelegen aan de Hakkertsweg. Het ontwerp-wijzigingsplan artikel 11 WRO. vervat in toelichting en plankaart, ligt ingaande 18 november 1996 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeskamer/bibliotheek), voor een ieder ter inzage. Op deze planwijziging zullen de voorschriften vair het gel dend bestemmingsplan „Dijkerhoek" van toepassing worden ver klaard. Belanghebbenden worden hierbij in de gelegenheid gesteld gedu rende bovengenoemde termijn van één maand schriftelijke bedenkin gen tegen het ontwerp-wijzigingsplan bij hun college in te dienen. Holten, 14 november 1996 Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretans, J P. Stegeman De burgemeester, D. J. Verhoeven WET MILIEUBEHEER BEKENDMAKING ONTWERP-VERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1 Bouwbedrijf Pinkert Koopman B. V., Kerkhofsweg 6 te Holten voor het wijzigen van het bouwbedrijf op de percelen Kerkhofsweg 6 en 14 te Holten. Aanvrager heeft verzocht om een revisie-vergunning Wet milieubeheer Aan de te verlenen vergunning worden nieuwe voorschriften verbonden. De voorschriften van de reeds voor de in richting geldende vergunningen Wet milieubeheer vervallen na het van kracht worden van de nu gevraagde vergunning Wet milieube heer. 2. de maatschap Oolbekkink, Geskesdijk 34 te Holten voor het wijzi gen van het melkrundvee- en pluimveehouderijbedrijf op het per ceel Geskesdijk 34 te Holten. De wijziging wordt gevraagd voor een verandering van de veesta pel, inhoudend dat aanvrager voornemens is om scharrelkippen te houden. Aan de te verlenen vergunning worden geen nieuwe voorschriften vebonden. De voorschriften van de reeds voor de inrichting gel dende vergunningen Wet milieubeheer worden voldoende geacht. 3. de maatschap Bosman, Beumersteeg 10 te Holten voor het wijzi gen van het melkrundvee- en varkenshouderijbedrijf op het perceel Beumersteeg 10 te Holten. De wijziging betreft enkele veranderin gen in de te houden veestapel Aanvrager heeft verzocht om een nieuwe, de gehele inrichting om vattende, vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Dit houdt in dat aan de te verlenen vergunning nieuwe voorschriften worden verbonden. De voorschriften van de reeds voor de inrichting gel dende vergunning Wet milieubeheer vervallen na het van kracht worden van de nu gevraagde vergunning Wet milieubeheer. 4. de heer H. J. Aaltink. Helhuizerweg 6 te Holten voor het wijzigen van de melkrundvee- en fokvarkenshouderij op het perceel Helhui zerweg 6 te Holten. De wijziging wordt gevraagd voor enkele ver anderingen van de veestapel Aan de te verlenen vergunning worden geen nieuwe voorschriften verbonden. De voorschriften van de reeds voor de inrichting gel dende vergunning Wet milieubeheer worden voldoende geacht. Bij naleving van de aan bovengenoemde ontwerp-vergunningen ver bonden voorschriften is geen onaanvaardbare schade aan het milieu te verwachten. De aanvragen, de ontwerp-vergunningen en de hierop betrekking heb bende stukken liggen vanaf 15 november 1996 tot 13 december 1996 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de Afdeling al gemene zaken van de gemeentesecretarie Holten. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-vergunningen kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht tot 13 december 1996. Als u bedenkingen indient, dan dient u deze voor 13 december 1996 te zenden aan burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. Ook kunnen tot 13 december 1996 mondeling bedenkingen worden ingebracht; hiertoe kan een bijeenkomst worden vastgesteld na telefo nische afspraak, telefoon 37 38 42. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen een ontwerp- vergunning kunnen later beroep bij de Raad van State instellen tegen een vergunning Wet milieubeheer Holten, 14 november 1996 WET MILIEUBEHEER BEKENDMAKING VERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. Transportgroep A. Müller B V., Keizersweg 79 te Holten tot wijzi ging van de bestaande inrichting (transportbedrijf, garage, was- straat, spuit- en straalcabine, taxibedrijf, opslag en overslag c.q. distributie van vries- en koelgoederen en het in voorraad hebben en afleveren van aardolieprodukten en produkten t b v. spuiten, stralen, alsmede garage-werkzaamheden) op het perceel kada straal bekend (gemeente Holten. Keizersweg 79 te Holten, sectie H, nrs. 436, 438, 439, 441442, 443, 449, 450, 590 en 662. De wijziging betreft het oprichten van een L P G.-station. 2. Mülltrans Holten B.V.. Keizersweg 79 te Holten tot oprichting van een bulklaadstation en de opslag van alle voorkomende goederen en produkten met uitzondering van gevaarlijke stoffen, op het per ceel Keizersweg 45 te Holten. De vergunningen liggen vanaf 15 november 1996 tot 13 december 1996 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de Afde ling algemene zaken van de gemeentesecretarie Holten. De vergunningen omvatten het verlenen van de vergunningen onder voorschriften, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voor komen of zoveel als mogelijk is moeten beperken. Gemotiveerde bedenkingen tegen de vergunningen kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht tot 13 de cember 1996. Als u bedenkingen indient, dan dient u deze voor 13 de cember 1996 te zenden aan burgemeester en wethouders van Holten. Postbus 13, 7450 AA Holten. Ook kunnen tot 13 december 1996 mondeling bedenkingen worden ingebracht; hiertoe kan een bijeenkomst worden vastgesteld na telefo nische afspraak, telefoon 37 38 42. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning kunnen later beroep bij de Raad van State instellen tegen de vergunning Wet milieubeheer. Holten, 14 november 1996 GEMEENTEGIDS HOLTEN In april 1997 zal de nieuwe gemeentegids van Holten verschijnen. De gemeente Holten heeft hiertoe opdracht gegeven aan Suurland Falkplan/Holland Advertising BV te Eindhoven De gids zal behalve veel gemeentelijke informatie ook gegevens be vatten van verenigingen, dienstverlenende en sociaal-culturele instel lingen, kerken, onderwijs, enzovoort. Wij streven naar een zo com pleet mogelijke gids met actuele informatie Als u er zeker van wilt zijn, dat de gegevens van uw vereniging of in stelling in de gids worden opgenomen dan kunt u deze op de onder staande antwoordcoupon invullen. Knipt u de coupon vervolgens uit en stuur hem vóór 22 november 1996 naar: Gemeente Holten Afdeling algemene zaken (gemeentegids) Postbus 13 7450 AA Holten Let wel: de verenigingen/instellingen waarvan de gegevens reeds zijn opgenomen in de gemeentegids 1996 behoeven de coupon niet in te zenden. Deze verenigingen/instellingen worden recht streeks door Suurland Falkplan/Holland Advertising BV bena derd. Antwoordcoupon (s.v.p. in blokletters invullen) Ik/wij verzoek(en) u in de gemeentegids Holten 1997 de volgende ge gevens op te nemen: Naam: Adres: Postcode en woonplaats. Telefoonnummer: VERMELDING Naam vereniging/instelling: Secretaris/contactpersoon Adres: Postcode en woonplaats Telefoonnummer: Aanvullende gegevens (b.v. rubriek): doorhalen wat niet van toepassing is

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5